Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (3)Наукова електронна бібліотека (90)Реферативна база даних (1364)Книжкові видання та компакт-диски (1239)Журнали та продовжувані видання (65)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОЛСТ$<.>+<.>A=НИКИТ$<.>+<.>A=ИЛЬИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Никитюк Ю.А. 
Агроекологічна оцінка різних систем удобрення картоплі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.А. Никитюк ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання агроекологічного оцінювання за різного ступеня екологізованих і традиційних систем застосування добрив під час вирощування картоплі на дерново-середньопідзоленому пилувато-супіщаному грунті з промивним типом водного режиму за умов Чернігівського Полісся. Проведено тривалий стаціонарний, лізиметричний, модельний і виробничий досліди. Узагальнено науково-методичні публікації, екологічні нормативи та передовий досвід розв'язання даної проблеми в Україні та за кордоном. Запропоновано нову парадигму проведення комплексного агроекологічного оцінювання на системній базі з використанням трьох груп критеріїв, які характеризують вплив досліджених технологій удобрення на виявлення небезпечних деградацій і функціональних змін в основних блок-компонентах агросистем - грунтовому, водному та рослинному. Як пріоритетні критерії використано порушення екологічної рівноваги у балансі гумусу та біогенних елементів, втрати поживних речовин з грунту внаслідок вимивання та денітрифікації, забруднення інфільтраційних вод нітратами й іншими токсикантами, зміна видового складу та чисельності грунтових бактерій, агрофізичних, фізико-хімічних і агрохімічних показників родючості грунту, погіршення фітосанітарного стану агроценозу, відхилення фактичної врожайності картоплі від еталонної, використання агрокліматичного потенціалу осіннього періоду вегетації (ФАР, опадів, суми ефективних температур) і біологічного азоту, накопичення нітратів у бульбах і відповідність інших показників якості врожаю євростандартам, енерговіддача й економічна ефективність технологій застосування добрив. Використання цих критеріїв з залученням відповідних нормативів і 5-рівневих оцінювальних шкал дозволило визначити найбільш ефективні системи застосування добрив, а саме: сидеральну систему, яка в еколого-енергетичному аспекті переважає всі інші технології та забезпечує одержання високоякісного врожаю еталонного рівня. Рекомендовано її впровадження на віддалених від тваринницьких ферм полях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43 +
Шифр НБУВ: РА353357

Рубрики:

      
2.

Никитюк П.А. 
Агроекологічна оцінка систем удобрення зернових культур в польовій сівозміні Полісся залежно від погодних умов вирощування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / П.А. Никитюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми стосовно визначення агрономічної й агроекологічної оцінки традиційних і нових систем удобрення у восьмипільній польовій сівозміні тривалого досліду на дерново-підзолистому супіщаному грунті лівобережної частини Полісся. Вивчено ефективність вирощування пшениці озимої та жита озимого, ярого ячменю та вівса за різних систем удобрення на підставі аналізу врожайності залежно від погодних умов, що склалися впродовж вегетаційних періодів - сприятливих, перезволожених і змішаного типу (з ознаками посушливості та презволоження). Установлено, що стабілізувальним фактором за будь-яких погодних умов є комплекна система використання підстилкового гною та мінеральних добрив та внесення вторинної продукції рослинництва - соломи, сидератів або органо-мінеральних добрив, що забезпечує у сприятливі роки одержання зерна озимих зернових 60 - 70 ц/га, ярих - 40 - 50 ц/га, без застосування добрив їх урожайність знижувалася відповідно до 20 - 30 і 15 - 20 ц/га. За мов оптимізації мінерального живлення рослин прирости врожаю зерна за будь-яких погодних умов становили 14 - 23 ц/га в однокомпонентних системах удобрення (за мінеральної - близько 11, за сидеральної та органічної - 5-7 ц/га). Відзначено, що науково обгрунтоване затосування добрив економічно й енергетично вигідне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.11 + П212-41 +
Шифр НБУВ: РА360544

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Толстолуцький В.О. 
Аналіз і параметричний синтез механічних трансмісій сучасних швидкохідних гусеничних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / В.О. Толстолуцький ; Харк. нац. автом.-дорож. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

З метою покращання характеристик рухливості сучасних швидкохідних гусеничних машин (ШГМ) оптимізовано механічні параметри трансмісії. Створено універсальну математичну модель для всебічного аналізу механічних трансмісій сучаних ШГМ, рухливості та маневреності гусеничних машин за перехідних і стаціонарних режимів роботи. Встановлено критерій оптимальності набору механічних параметрів ступінчастої трансмісії для швидкохідних гусеничних машин і сформульовано завдання параметричного синтезу механічних трансмісій. Розроблено метод параметричного синтезу механічних трансмісій сучасних швидкохідних гусеничних машин на базі універсальної математичної моделі, який реалізовано на ШГМ "Оплот". Показано, що впровадження нового методу сприяє зменшенню часу розгону до максимальної швидкості, зниженню осідання частоти обертання валів двигуна під час перемикання передач, збільшенню діапазону частот обертання валів двигуна на нижчих передачах, покращанню характеристик маневреності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О12-046.5 +
Шифр НБУВ: РА350550

Рубрики:

      
4.

Толсторуков М.Є. 
Вплив гідратації на динамічні властивості нуклеїнових кислот: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / М.Є. Толсторуков ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13-11 + Е0*725.112.1*011.7,022

Рубрики:

      
5.

Толстих Н.В. 
Динаміка рівня життя населення України (соціологічний аналіз): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Н.В. Толстих ; НАН України. Ін-т соціол. — К., 1999. — 24 с. — укp.

У дисертаційній роботі досліджуються тенденції, що склалися в динаміці рівня життя населення України під час проведення ринкових реформ. Розглянуто підходи до визначення поняття "рівень життя", систематизовано сучасні показники рівня життя та методики їх виміру, проаналізовано стан добробуту та соціально-економічну структуру населення, досліджено спрямованість та перспективи розвитку виявлених у динаміці рівня життя тенденцій, запропоновано можливі напрями подолання бідності. У роботі використано офіційні статистичні матеріали та результати низки соціологічних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665-94

Рубрики:

      
6.

Толстікова О.О. 
Діагностика та характер імунокоригуючої терапії пієлонефриту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.О. Толстікова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження 103 дітей з гострим та загостренням хронічного пієлонефриту. Визначено, що в активній стадії пієлонефриту реєструються зміни імунологічних показників: ліоциму, спонтанного та стимульованого НБТ-тесту, фагоцитарного резерву, фагоцитарного індексу, фагоцитарного числа, завершеності фагоцитозу. Виявлено, що зміни імунологічних показників зустрічаються у дітей з гострим перебігом пієлонефриту та під час загострення хронічної форми. Обгрунтовано доцільність уживання у комплексній терапії пієлонефриту фітопрепарату "Бакплан", який має імунокоригуючу, протимікробну, протизапальну, антитоксичну та десенсибілізуючу дію. Призначення в активній стадії пієлонефриту даного препарату дозволяє скоротити тривалість маніфестного перебігу хвороби, поліпшити прогнозування хвороби, утриматися від призначення додаткових курсів антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.112-52
Шифр НБУВ: РА307804 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Толстопятова Д.Г. 
Економічна ефективність підприємств регіонального молокопродуктового підкомплексу (на матеріалах Хмельницької області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Д.Г. Толстопятова ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто наукові основи формування комплексного аналізу результатів функціонування молокопродуктового підкомплексу. Виявлено тенденції та проблеми виготовлення та реалізації молока, визначено основні напрямки розвитку регіонального підкомплексу. Акцентовано увагу на господарствах молочного типу, прогнозуванні собівартості продукції, вдосконаленні економічного механізму взаємовідносин і державному регулюванні, підтримці ефективного функціонування молокопродуктового підкомплексу. Висвітлено умови переробки молока та молочної продукції у Хмельниччині та показано можливості збільшення ефективного виробництва, конкурентоспроможності та розвитку галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ХМЕ)306.751.353.1-07 +
Шифр НБУВ: РА368733

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Толстенко Ю.В. 
Електрохімічне визначення антибіотиків тетрациклінового ряду в промисловій продукції: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Ю.В. Толстенко ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2010. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-1с 453 +
Шифр НБУВ: РА370008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Никитенко О.О. 
Ефективність фінансового управління торговельним підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.О. Никитенко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано сутність фінансового управління підприємствами торгівлі та запропоновано класифікацію його складових на підставі дослідження їх функцій та особливостей застосування. Розроблено методику оцінки ефективності фінансового управління на торговельному підприємстві. Виявлено основні тенценції та проблеми управління власним і позиковим капіталом на підприємствах торгівлі Донецької області. Наведено оцінку ефективності управління фінансовими ризиками на підприємствах торгівлі. Обгрунтовано доцільність бюджетування як методу організації фінансового управління, наведено рекомендації щодо застосування реінжинірингу для здійснення радикальних змін у даному процесі. На підставі узагальнення тенденцій фінансових показників і диференціації їх нормативів створено методику інтегральної оцінки ефективності фінансового управління торговельним підприємством, що сприяє підвищенню якості прогнозно-аналітичних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.10-93-21-07 +
Шифр НБУВ: РА333730

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Толстова А. В. 
Забезпечення конкурентоспроможності національної мережі міжнародних транспортних коридорів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / А. В. Толстова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід країн світу щодо розвитку та розбудови міжнародних транспортних коридорів (МТК), обгрунтовано необхідність залучення зовнішніх вантажопотоків до вітчизняної мережі МТК. Удосконалено визначення поняття "міжнародні транспортні коридори" як складової глобальної макрологістичної системи. Визначено поняття конкурентоспроможності національної мережі МТК, запропоновано фактори, які формують та забезпечують дану конкурентоспроможність. Розглянуто та надано характеристику складових елементів конкурентоспроможності національної мережі МТК. Запропоновано методичний підхід до оцінювання технічної складової транзитоспроможності країни, обгрунтовано необхідність створення конгломерату як організаційної структури, що використовує переваги національної мережі МТК з метою забезпечення конкурентоспроможності промислового та транспортних секторів економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У583.70-81-13 + У9(4УКР)837.0-81-13
Шифр НБУВ: РА382593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Никитюк Т.Л. 
Інвестиційна діяльність у Волинському регіоні 20-30-х років ХХ століття: історико-економічний аналіз: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / Т.Л. Никитюк ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2006. — 19 с.: рис. — укp.

Здійснено системний історико-економічний аналіз інвестиційної діяльності на Волині міжвоєнного періоду. Виділено чинники, які формували інвестиційний клімат регіону. Проаналізовано вплив аграрної перебудови на активізацію інвестиційної діяльності, виділено гальмувальні чинники інвестиційної привабливості промислового сектору. Установлено роль системи управління як основного суб'єкта інвестиційних відносин. Здійснено оцінку способів фінансування івестицій. Проаналізовано джерела їх покриття. Виділено пріоритетні напрямки інвестиційної діяльності та їх результативність для господарського комплексу краю у 1920 - 1930-ті рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР-4ВОЛ)610.26 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-55-03 +
Шифр НБУВ: РА344832

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Никитенко О.Д. 
Інформаційна технологія оптимізації підсистем збору даних АСУТП в умовах комбінованої невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.Д. Никитенко ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Розв'язано задачу розвитку інформаційної технології (ІТ) оптимізації структури підсистем збору даних (ПЗД) АСУТП для підвищення їх ефективності за умов комбінованої невизначеності. Розроблено метод моделювання систем за умов невизначеності, який базується на формальній системі алгоритмічних моделей (АМ) і використовує операторне подання перетворень невизначених даних. Удосконалено метод оцінювання характеристик ПЗД за умов невизначеності, який допомагає розширити область застосування АМ та підвищити достовірність оцінок ПЗД. Описано алгоритми та методики ІТ, реалізовані у вигляді програмного забезпечення "Checkout Subsystem Optimizer", яке розвиває існуючі системи моделювання, аналізу і проектування АСУТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-018.4 +
Шифр НБУВ: РА370302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Толстова О.Л. 
Лінгвокогнітивні особливості соматичних фразеологізмів іспанської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.Л. Толстова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Проаналізовано соматичні фразеологізми іспанської мови з урахуванням явища мотивації. Виявлено чинники, що визначають фразеотвірний потенціал різних соматизмів. Запропоновано класифікацію мотиваційних типів фразеологізмів. Виділено мотивацію конвенційними знаннями, концептуальною метафорою та концептуальною метонімією, а також порівняльну, культурно-детерміновану мотивацію та псевдомотивацію. Визначено тенденції розвитку мотиваційних процесів творення соматичних фразеологізмів іспанської мови. Розглянуто способи реалізації виділених мотиваційних типів у концептуалізації різних соматизмів. Встановлено, що соматичні фразеологізми іспанської мови характеризуються високим ступенем умотивованості та складною мотиваційною структурою, в якій поєднуються та взаємодіють різні типи мотивації, а домінантними є такі моделі як, частина тіла замість людини, частина тіла замість здібностей, частина тіла є вмістилище. Визначено особливості та чинники позначення фразеологізмами фрагментів концептосистеми іспанського етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.21-33 +
Шифр НБУВ: РА351037

Рубрики:

      
14.

Толстолуцька Г.Д. 
Механізми радіаційної пошкоджуваності поверхневих шарів твердих тіл при бомбардуванні іонами інертних газів та водню: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Г.Д. Толстолуцька ; НАН України, Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2009. — 32 с. — укp.

Встановлено механізми й основні закономірності фізичних процесів, які відбуваються у твердих тілах і пов'язані з радіаційною пошкоджуваністю, еволюцією дефектної структури опромінених матеріалів та з імплантацією інертних газів і водню. На атомарному рівні досліджено конфігурації точкових дефектів і кластерів, дозові залежності нагромадження точкових дефектів. Встановлено закономірності просторово-концентраційних розподілів імплантованих водню, гелію, криптону, ксенону та радіаційних дефектів. Одержано інформацію про енергетичні розподіли атомів віддачі дейтерію. Виявлено якісну відмінність структур, що виникають на поверхні металів після опромінення плазмою, від таких, які утворюються під час опромінення моноенергетичними пучками іонів гелію. З'ясовано, що основним ефектом дії плазми є розпилення поверхневих шарів твердих тіл. Досліджено процеси нагромадження й утримання водню (дейтерію) в об'ємі матеріалів. Встановлено зв'язок процесів, які сприяють утворенню водню, зі структурою матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7,022 + В381,022 + Ж306.9 +
Шифр НБУВ: РА362822

Рубрики:

      
15.

Никитюк Т.В. 
Моделювання та аналіз впливу обміну речовиною на хімічну еволюцію галактик та їх оточення: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / Т.В. Никитюк ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження впливу обміну речовиною на хімічну еволюцію галактик та на хімічний склад міжгалактичного газу, що оточує галактики. Розглянуто можливість формування гало галактик шляхом злиття фрагментів. Обгрунтовано припущення, що зоряне населення гало галактики є сумішшю зір, які утворились в окремих фрагментах до їх злиття. У межах даного сценарію розраховано хімічну еволюцію фрагментів, що зливаються, та одержано функції металічності зір поля гало та кулястих скупчень для 7-ми галактик, включаючи нашу Галактику. Досліджено хімічну еволюцію диску Галактики у межах відкритої двозонної моделі хімічної еволюції галактики. Розраховано Галактичну еволюцію магнію, кремнію, кисню та заліза для тонкого та товстого дисків Галактики, а також функцію металічності для тонкого диску. Одержано параметри історії зоретворення для тонкого та товстого дисків Галактики. Виявлено, що акреція газу на диск відіграє важливу роль у виникненні різниці між хімічними характеристиками тонкого та товстого дисків Галактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В675.5в641.8,022 + В682в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА342654

      
16.

Никитюк О. А. 
Науково-методичні основи екологічної безпеки сільськогосподарської продукції: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.16 / О. А. Никитюк ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т агроекології і економіки природокористування. — К., 2010. — 41 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано науково-методичні основи екологічної безпеки сільськогосподарської продукції та продуктів її переробки. На підставі аналітичних показників системно проаналізовано сучасний стан міжнародної та національної нормативних баз у сфері безпеки й якості сільськогосподарської подукції. Розроблено математичну модель статистичного прогнозу розвитку гармонізації міжнародних стандартів ISO з використанням методів нелінійної регресії. Запропоновано напрями гармонізації регуляторної політики ЄС у сфері охорони грунтів від забруднення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.1 + Л80 ц
Шифр НБУВ: РА377819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Толстяков Р.Г. 
Нормування показників корозійної стійкості будівельних металоконструкцій на основі експертних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Р.Г. Толстяков ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н54-021.1 + Н54-082.04
Шифр НБУВ: РА307990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Толстушко М.М. 
Обгрунтування параметрів і режиму роботи підрівнювача-розстилача стрічки стебел льону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / М.М. Толстушко ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше обгрунтовано конструктивні параметри повертикального ствола на підставі результатів дослідження взаємодії стебел стрічки льону з його фрикційною, плоскою, похилою поверхнею з урахуванням певних показників стрічки. Визначено параметри підрівнювача, базуючись на розробленій математичній моделі взаємодії стебел стрічки з його вібрувальною поверхнею, яка здійснює поступальні, криволінійні, негармонічні коливання. З'ясовано вплив частоти та амплітудно-частотних характеристик коливань робочої поверхні підрівнювача на розтягнутість стеблової стрічки та обгрунтовано режим роботи підрівнювача. Виявлено значення швидкості удару по стеблах у момент взаємодії з нерухомою поверхнею, а також щільності стрічки стебел на її розтягнутість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.842.161 +
Шифр НБУВ: РА335620

      
19.

Толстоухова С.В. 
Організаційно-педагогічні основи функціонування системи соціальних служб для молоді: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.В. Толстоухова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано історичні та сціално-культурні передумови становлення соціальних служб для молоді, розкрито їх організаційно-педагогічні принципи діяльності як системи. Розроблено й апробовано нові програми навчання соціальних робітників, запропоновано інноваційні техноглогії їх реалізації. Наведено рекомендації щодо підвищення ефективності роботи системи соціальних служб для молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 (4УКР) + С5*423,122
Шифр НБУВ: РА316120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Релігія   
20.

Никитченко О.Е. 
Особливості формуваня образу новітніх релігій у контексті сучасного розуміння свободи совісті в Україні: автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.11 / О.Е. Никитченко ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано існуючий образ новітніх релігій у суспільній свідомості в контексті наявних тенденцій у розумінні свободи совісті та можливостей наукових видань й світських ЗМІ впливати на його формування. Виокремлено два основних підходи в ставленні суспільства до новітніх релігій: перший подано науковими працями релігієзнавців і розвідками деяких публіцистів і журналістів, які розуміють свободу совісті в філософському дусі, притаманному сучасній моделі державно-церковних відносин у демократичних країнах, що відповідає фундаментальним принципам свободи релігії, другий - властивий більшості публікацій про новітні релігії у світських засобах масової інформації та позначений тим, що наведені в них характеристики новітніх релігій переважно не адекватно відображають реальне їх існування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)354 + Э211.500 +
Шифр НБУВ: РА367081

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського