Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (206)Книжкові видання та компакт-диски (138)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОПЧІЙ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Топчій Г. С. 
Ігрові педагогічні технології як умова професійного саморозвитку майбутнього вчителя: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Г. С. Топчій ; Харків. нац. пед. ун-т ім. Г. С. Сковороди. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Вперше визначено суть професійного саморозвитку майбутнього вчителя як особливого виду його цілеспрямованої діяльності щодо особистісного саморозвитку, у результаті якого відбувається формування мотиваційно-ціннісної, когнітивної та діяльнісної сфер за рахунок структурних елементів саморозвитку, що забезпечуватимуть успішне освоєння та виконання професійно-педагогічної діяльності. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено ігрові педагогічні технології (сюжетні, рольові, ділові, організаційно-діяльнісні, імітаційні, тренінгові) та їх вплив на професійний саморозвиток майбутнього вчителя. Виявлено, що означені технології реалізуються за мотиваційно-ціннісним, змістово-процесуальним і рефлексивно-оцінним етапами. Уточнено критерії (мотиваційно-ціннісний, змістово-процесуальний, особистісно-рефлексивний) та показники рівнів сформованості професійного саморозвитку студентів. Подальшого розвитку набув зміст ігрових педагогічних технологій за рахунок уведення професійно-орієнтованого навчального матеріалу, що сприятиме професійному саморозвитку майбутнього вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.252.46
Шифр НБУВ: РА382822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Топчій В.В. 
Кримінально-правова характеристика невиплати заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат (ст. 175 КК України): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.В. Топчій ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено юридичні склади злочинів, які містяться у диспозиціях ст. 175 Кримінального кодексу України, що посягають на трудові, адміністративні правовівідносини та правовідносини у сфері соціального захисту. Розглянуто питання спеціального виду звільнення від кримінальної відповідальності за ці злочини та санкції, які застосовуються за невиплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат за їх нецільове використання. Проаналізовано законодавство України та законодавство країн-учасниць ЄС з урахуванням міжнароднх норм і стандартів у галузі пропозиції щодо вдосконалення чинного Кримінального кодексу України та правозастосовної практики з урахуванням міжнародного досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА364423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Топчій Т. В. 
Особливості захисту озимої пшениці від сисних шкідників в Центральному Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 16.00.10 / Т. В. Топчій ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т захисту рослин. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше за умов Центрального Лісостепу України детально вивчено динаміку чисельності та шкідливості сисних шкідників на різних за стійкістю сортах озимої пшениці залежно від дії біотичних, абіотичних та антропічних чинників. Уточнено видовий склад ентомофагів та їх роль в регуляції чисельності сисних шкідників. Проведено оцінювання стійкості 51-го сорту озимої пшениці та селекційного матеріалу проти сисних видів фітофагів. Удосконалено методику оцінювання стійкості сортів за заселеністю рослин пшеничним трипсом. Досліджено вплив пошкодженості клопом-черепашкою та пшеничним трипсом на якість зерна різних сортів озимої пшениці. Проведено оцінювання ефективності сучасних інсектицидів за умов обробки насіння й обприскування посівів на різних за стійкістю сортах озимої пшениці проти сисних фітофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.121.03 + П468
Шифр НБУВ: РА382821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Топчій І. В. 
Профілактика вживання підлітками психоактивних речовин у навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / І. В. Топчій ; Ін-т пробл. виховання НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано організаційно-методичні умови профілактики вживання підлітками психоактивних речовин (створення, упровадження й оцінювання шкільної програми з профілактики вживання підлітками психоактивних речовин (ПАР) та організація педагогічного управління процесом профілактики вживання підлітками ПАР). Визначено компоненти (когнітивний, емоційно-ціннісний, діяльнісно-поведінковий), критерії (знання, цінності, поведінка), показники та виявлено рівні сформованості несприйнятливості до вживання психоактивних речовин у підлітків (високий, достатній, середній, низький). Визначено взаємозалежність рівнів прояву несприйнятливості до вживання ПАР і типології підлітка (високий рівень характерний для активно-позитивного типу, достатній -пасивно-позитивного, середній - ситуативно-нестійкого та низький - активно-негативного типу). Розкрито сутність поняття "профілактика вживання підлітками психоактивних речовин" як комплексу цілеспрямованих колективних і індивідуальних впливів на свідомість, почуття та волю учнів з метою вироблення імунітету до негативних впливів навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.51 + Ч421.331.2
Шифр НБУВ: РА381286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Топчій М.Е. 
Профілактика невиношування і недоношування багатоплідної вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / М.Е. Топчій ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему уникнення випадків передчасного переривання багатоплідної вагітності на підставі результатів вивчення особливостей формування та функціонального стану фетоплацентарного комплексу та мікробіоценозу статевих шляхів, а також удосконалення комплексу лікувально-профілактичних заходів. Вивчено основні особливості преморбідного фону, фактори ризику та сучасні аспекти клінічного перебігу вагітності, пологів і стану немовлят у жінок з багатоплідною вагітністю. Показано роль дисгормональних, дисметаболічних і мікробіологічних порушень за умов невиношування та недоношування у цих пацієнток. Запропоновано методи контролю за клінічним перебігом вагітності та функціональним станом фетоплацентарного комплексу у разі багатоплідної вагітності. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації для зменшення кількості випадків невиношування та недоношування за умов багатоплідної вагітності завдяки застосуванню вдосконалених лікувально-профілактичних заходів і патогенетично спрямованої медикаментозної корекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.115 + Р716.218.12-5 + Р716.219-5 +
Шифр НБУВ: РА363344

Рубрики:

      
8.

Топчій О.О. 
Розвиток соціального комплексу регіону в умовах інтеграційних процесів (на прикладі Харківщини): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / О.О. Топчій ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади та практичні підходи щодо удосконалення організаційно-економічного механізму розвитку соціального комплексу регіону за умов інтеграційних процесів з урахуванням світового й вітчизняного досвіду. Обгрунтовано визначення соціального комплексу регіону, зроблено структурну інтерпретацію системи його управління з урахуванням тенденцій світового ринку та перехідної економіки України, інтеграції держави до європейських структур. Розроблено методичні підходи до формування й визначено пріоритети розвитку соіального комплексу Харківщини за видами діяльності з урахуванням інтеграційних процесів. Створено модель прогнозування розвитку об'єктів соціального комплексу регіону на підставі визначення вигідності їх розміщення щодо інтенсивності купівельних потоків з використанням методів парних порівнянь і розміщення пріоритетів. Запропоновано модель визначення ефективності діяльності об'єктів соціального комплексу з застосуванням кореляційно-регресійного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)685 +
Шифр НБУВ: РА363465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Топчій Н.М. 
Роль світлозбирального комплексу в адаптації вищих рослин до умов освітлення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.М. Топчій ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що нижчий рівень нефотохімічного гасіння флуоресценції хлорофілу листків гороху, вирощеного за умов збільшення частки червоного світла, узгоджується з виявленими змінами в організації СЗКП, більшою стабільністю його олігомерної структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.151.1-634-601 + Е50*723.115-634-601 +
Шифр НБУВ: РА344578

Рубрики:

      
10.

Топчій О.А. 
Удосконалення технології виробництва варених тваринних кормів: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.18.04 / О.А. Топчій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

На основі резельтатів експериментальних досліджень обгрунтовано і підібрано ефективні концентрації консервантів і антиоксидантів, створено консервувальні суміші, внесення яких у варений тваринний корм у кількості 2,8...3,2 % до його маси, дозволяє збільшити термін зберігання корму у 7...9 разів. Розроблено рецептури і технологічну схему виробництва консервувальних сумішей. Досліджено комплекс показників якості варених тваринних кормів протягом усього періоду зберігання. Виконано комплекс прикладних робіт з впровадження результатів досліджень у м'ясну промисловість. Розроблено та затверджено технічні умови (ТУ У 02070938.007-99) на виробництво і застосування консервувальної суміші для варених тваринних кормів. Технологію виготовлення варених тваринних кормів перевірено за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.14 + П545.184 +
Шифр НБУВ: РА327821

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Топчій Н.М. 
Фрагментація і метилування ДНК листків цукрового буряка (IBeta vulgaris L./I) при запрограмованій загибелі клітин: Автореф. дис... канд. біол. наук / Н.М. Топчій ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Досліджено молекулярно-генетичні особливості фрагментації і метилування ДНК у разі запрограмованої загибелі клітин мезофілу листків вищих рослин. Проаналізовано закономірності деградації сумарної та ядерної ДНК. Наведено результати вказують на поступову фрагментацію сумарної та ядерної ДНК, характер перебігу якої відрізняється від апоптозу, для якого, в свою чергу, притаманна деградація за міжнуклеосомними спейсерами ДНК, що є кратними ~180 парам нуклеотидів. Експериментально обгрунтовано, що фрагментація ДНК супроводжується конформаційними змінами структури ДНК, які пов'язані з дестабілізацією її подвійної спіралі. Виявлено зменшення кількості ядер клітин мезофілу листків B. vulgaris під час старіння. Встановлено, що в вегетативних органах цукрового буряка відбувається варіабельне метилування в сайт-специфічних послідовностях ДНК. Відзначено, що ензиматична модифікація бере участь в генетичній регуляції процесів морфогенезу вегетативних органів Beta vulgaris L. Доведено, що протягом запрограмованої загибелі клітин мезофілу листків цукрового буряка змінюється характер метилування цитозину в сайт-специфічних послідовностях ДНК, здійснюється гіпо-, гіперметилування та підтримка незмінного рівня метилування залишків цитозину в специфічних паліндромних послідовностях ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*44 + П215.2-31
Шифр НБУВ: РА320156 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Жерж Л. А. 
Кримінально-правова характеристика та запобігання злочинам, пов'язаним з незаконною трансплантацією / Л. А. Жерж. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне спеціальне наукове дослідження, присвячене кримінально-правовій характеристиці всіх можливих видів злочинів, пов'язаних з незаконною трансплантацією, а також розробка на цій основі комплексної системи заходів запобігання вказаним злочинним діянням. Викладено погляди на сучасний стан, розвиток та перспективи кримінально-правової охорони діяльності у сфері трансплантації в контексті міжнародного та національного законодавства. Виносяться на розгляд нові положення, які можуть слугувати для подальшого розвитку науки кримінального права. Висвітлено генезис, витоки, а також (за результатами аналізу історичних джерел національного законодавства в частині кримінально-правової охорони анатомічних матеріалів) виділено періодизацію становлення, розвитку законодавчої регламентації кримінальної відповідальності за незаконну трансплантацію анатомічних матеріалів людини.Аналіз теоретико-методологічних основ дослідження надав можливість здійснити авторську інтерпретацію поняття злочинів, пов'язаних з незаконною трансплантацією під якими варто розуміти передбачені КК України суспільно небезпечні винні діяння, вчинені суб'єктами злочинів у сфері діяльності, пов'язаної з вилученням, пересадкою, перевезенням, торгівлею та будь-яким іншим обігом анатомічних матеріалів людини (в т. ч. виготовленням біоімплантатів), а також недотримання правил контролю у цій сфері, соціального захисту донора та інші, супутні їм попередні або подальші протиправні діяння, що спрямовані на реалізацію єдиної потреби та кінцевої корисливої мети/мотиву вилучення або використання анатомічних матеріалів людини.На основі дослідження законодавства окремих зарубіжних країн (Бельгія, Великобританія, Данія, Іспанія, Німеччина, Швеція та пострадянські держави) щодо встановлення кримінальної відповідальності за злочини, пов'язані з незаконною трансплантацією здійснено порівняльно-правову характеристику зарубіжного досвіду встановлення санкцій за вказані злочинні діяння з вітчизняним кримінальним законодавством у цій сфері. Використовуючи позитивний зарубіжний досвід кримінально-правової охорони анатомічних матеріалів людини, запропоновано ряд змін до чинного кримінального законодавства України та суміжного з ним у сфері трансплантології. Автором проаналізовано різні наукові погляди щодо питання про з'ясування сутності кримінально-правової характеристики злочинів та обгрунтовано власну систему елементів кримінально-правової характеристики злочинів, пов'язаних з незаконною трансплантацією, до яких запропоновано віднести: 1) суспільну небезпечність даної категорії злочинів як їх матеріальну основу; 2) соціальну зумовленість їх кримінально-правової заборони; 3) всі можливі склади злочинів та особливості їх кваліфікації (застосування комплексного підходу до аналізу їх об'єктивних та суб'єктивних ознак); 4) кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки досліджуваних злочинів.Зосереджена увага на дослідженні суспільної небезпечності злочинів, пов'язаних з незаконною трансплантацією та соціальної зумовленості їх кримінально-правової заборони. Автором віднесено суспільну небезпечність до окремого елементу кримінально-правової характеристики вказаної категорії злочинів, так як суспільно небезпечне протиправне діяння, що є обов'язковою ознакою об'єктивної сторони складу такого злочину, як незаконна трансплантація, спричиняє наслідки, що здебільшого завдають непоправної шкоди здоров'ю особи. Шкода від злочинів у сфері трансплантації складається з наслідків у вигляді смерті та каліцтва громадян країни, тож ціна такої злочинності – фізичне винищення нації.Під час проведення кримінально-правової характеристики злочинів, пов'язаних з незаконною трансплантацією, дані злочини згруповано в такі, що за змістом: 1) безпосередньо передбачають відповідальність за незаконну трансплантацію, тобто порушення встановленого законом порядку трансплантації анатомічних матеріалів людини (ст. 143 КК України); 2) мають ознаки інших злочинів, які є діями допоміжного характеру, створюють умови для вчинення незаконної трансплантації чи супутні їй (стст. 115, 119, 121, 128, 137, 141, 142, 146, 149, 151 КК України).На основі аналізу вітчизняних та зарубіжних праць у сфері трансплантології запропоновано внести зміни до Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» та у ч. 1 ст. 1 вказаного закону надати медико-правове визначення трансплантації.Виявлено прогалину у кримінально-правовому захисті анатомічних матеріалів людини, а саме запровадження законотворцем нового оціночного поняття в ч. 1 ст. 143 КК України «істотна шкода здоров'ю потерпілого» і не надання жодних тлумачень цього терміна, яке відсутнє і на доктринальному рівні. Для вирішення вказаної проблеми запропоновано заміну даного поняття на «середня тяжкість шкоди здоров'ю потерпілого» та внесення відповідних змін до чинного кримінального законодавства України.^UThe dissertation carried out a comprehensive special scientific study on the criminal legal characteristics of all possible types of crimes related to illegal transplantation, as well as the development on this basis of an integrated system of measures to prevent these criminal acts. Views are presented on the current state, development and prospects of criminal law protection in the field of transplantation in the context of international and national legislation. New provisions are submitted for consideration, which can serve to further the development of the science of criminal law.The genesis, origins, and (based on the analysis of historical sources of national legislation regarding the criminal legal protection of anatomical materials) the periodization of the formation and development of legislative regulation of criminal liability for illegal transplantation of human anatomical materials are highlighted.The analysis of the theoretical and methodological foundations of the study provided an opportunity to carry out an author's interpretation of the concept of crimes related to illegal transplantation, which should be understood as socially dangerous guilty acts provided for by the Criminal code of Ukraine, committed by the subjects of crimes in the field of activities related to the seizure, transplantation, transportation, trade and any other circulation of human anatomical materials (including the manufacture of bioimplants), as well as non-compliance with the rules of control in this area, the social protection of the donor and other, accompanying previous or subsequent unlawful acts aimed at realizing a single need and the ultimate vested goal/motive for the removal or use of human anatomical materials.On the basis of a study of the legislation of certain foreign countries (Belgium, Great Britain, Denmark, Spain, Germany, Sweden and the post-Soviet states) to establish criminal liability for crimes related to illegal transplantation, a comparative legal description of foreign experience in establishing sanctions for these criminal acts with domestic criminal legislation in this area was carried out. Using the positive foreign experience of criminal law protection of human anatomical materials, a number of changes have been proposed to the current criminal legislation of Ukraine and related to it in the field of transplantology.The author analysed various scientific views on the question of clarifying the essence of the criminal legal characteristic of crimes and justifiably his own system of elements of the criminal legal characteristic of crimes related to illegal transplantation, which are proposed to include: (1) the public danger of this category of crimes as their material basis; (2) social conditionality of their criminal-legal prohibition; (3) all possible formulations of crimes and peculiarities of their qualification (application of a comprehensive approach to analysis of their objective and subjective characteristics); (4) qualifying and especially qualifying signs of the investigated crimes.Attention is focused on the study of the public danger of crimes related to illegal transplantation and the social conditionality of their criminal prohibition. The author attributes public danger to a separate element of the criminal legal characteristic of this category of crimes, since a socially dangerous illegal act is a mandatory sign of the objective side of the crime, such as illegal transplantation, causes consequences that mainly cause irreparable harm to the health of the person. The damage from crimes in the field of transplantation consists of the consequences of death and mutilation of citizens of the country, so the cost of such crime is the physical destruction of the nation.In carrying out the criminal legal characteristics of crimes related to illegal transplantation, these crimes are grouped into those that are by content: 1) directly provide for liability for illegal transplantation, that is, violation of the procedure established by law for transplantation of human anatomical materials (Article 143 of the Criminal Code of Ukraine) 2) have signs of other crimes that are auxiliary actions that create conditions for the commission of illegal transplantation or accompanying it (centuries. 115, 119, 121, 128, 137, 141, 142, 146, 149, 151 of the Criminal Code of Ukraine).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського