Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (41)Книжкові видання та компакт-диски (49)
Пошуковий запит: (<.>A=УЗБЕК$<.>+<.>A=ЕЛЕН$<.>+<.>A=АНДРЕЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Узбек К.М. 
Антична математика і становлення системних підвалин філософського раціоналізму: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / К.М. Узбек ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2005. — 39 с. — укp.

На підставі порівняльного аналізу математичних і філософських знань античності проведено науково-філософський епістемологічний аналіз становлення системних підвалин філософського раціоналізму. Проаналізовано історію розвитку раціональності, починаючи від її зародження в античній математиці та філософії до занепаду класичних форм даного вчення у еліно-римський період. У процесі дослідження виявлено такі принципові положення в історії розвитку раціоналізму як перехід від емпірико-факультативної до доказової та дедуктивно-діалектичної побудови наукового знання, від дискретної математики до континуальної, а потім від класичної до математики неперервних величин. Відзначено, що перші теоретико-філософські системи наукового пізнання елеатів, Геракліта, Левкіппа - Демокріта, Сократа, Платона, Арістотеля, Епікура здійснено на підставі синтезу методів доказу та діалектики. Акцентовано увагу, що криза, по суті, виявляє факти, які не вкладаються у раніше сформовану систему принципів раціональності та потребує її перегляду й переходу на новий рівень, результатом якого є побудова нового теоретичного знання та його філософського обгрунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю220.02 + Ю3(0)32 + В1 г(0)3 +
Шифр НБУВ: РА339985

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Узбек І.Х. 
Еколого-біологічна оцінка едафотопів техногенних ландшафтів степової зони України (на прикладі Нікопольського марганцеворудного басейну): Автореф. дис... д-ра. біол. наук: 03.00.16 / І.Х. Узбек ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 36 с. — укp.

Показано, що найбільшу еколого-біологічну відповідальність техногенним едафотопам у степу України мають багаторічні бобові трави. Вперше для практичних цілей рекультивації запропоновано математичну модель розрахунку еколого-біологічних характеристик кореневих систем рослин і прогресивний рамковий спосіб відбору грунтових монолітів з коріннями. Вперше за біологічної рекультивації земель виявлено характер транслокаційного процесу в досліджуваних видів та особливості розвитку їх підземної частини. Встановлено, що основою створення первинних консортивних зв'язків є кореневі системи рослин, які стають осередками концентрації елементів грунтової родючості. Показано, що едафотопи техногенних ландшафтів мають високий стимулювальний ефект для розвитку мікроорганізмів. Культурфітоценози сприяють збільшенню їх чисельності та стабілізації конструкції мікробного співтовариства на рівні, що відповідає фізико-хімічним властивостям едафотопу. Вперше визначено інтенсивність розкладання коренів рослин у товщі едафотопів техногенних ландшафтів. Визначено рівень ферментативної активності едафотопів та складено градацію ступеня їх біогенності. Вперше розроблено стратегію біологізації едафотопів техногенних ландшафтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*806.4(4УКР) + Е50*801.652(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316041 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Узбек П.І. 
Формування ефективного механізму управління фінансами великого металургійного комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / П.І. Узбек ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Розв'язано актуальну науково-практичну задачу формування механізму підвищення ефективності управління фінансами великого металургійного комплексу. Уперше створено концепцію формування ефективного механізму управління фінансами великого промислового комплексу. Розроблено економіко-математичну модель організації управління з урахуванням динаміки матеріальних потоків. Розвинуто та удосконалено комплекс вимог, структуру та механізм реалізації автоматизації фінасових функцій підприємства, а також механізми реалізації процесів автоматизації цих функцій та організації процесів планування податкових платежів і погашення податкової заборгованості підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.5-93-21 +
Шифр НБУВ: РА337277

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського