Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (176)Книжкові видання та компакт-диски (160)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ФАЛЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ЛЕОНІДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Фалькович О. Л. 
Геохімічні критерії пошуків золота в центральній частині Українського щита (на прикладі Клинцівського родовища): автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / О. Л. Фалькович ; НАН України ; Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П.Семененка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Вперше виявлено асоціації хімічних елементів, що контролюють золоторудну зону Клинцівського родовища, серед яких найбільш інформативною є група елементів: золото - арсен - вісмут. Встановлено закономірності розподілу елементів-індикаторів у первинних ореолах рудних зон і визначено основні ряди їх зональності у надрудному, рудному та підрудному горизонтах. Вперше запропоновано визначати продуктивність зруденіння за коефіцієнтом питомої рудоносності. Виявлена залежність між продуктивністю зруденіння та геохімічними показниками дозволила визначити ділянки найбільшої питомої рудоносності за мультиплікативним коефіцієнтом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41-5
Шифр НБУВ: РА374471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Фалько О.Г. 
Механізми генерації електромагнітних та потенціальних хвиль у навколоземній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / О.Г. Фалько ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2000. — 14 с. — укp.

З урахуванням скінченності ларморівського радіуса протонів та інерції електронів у динаміці альвенівських хвиль отримано ряд нових каналів розпаду хвиль. Наведено, що врахування скінченності ларморівського радіуса протонів та інерції електронів суттєво впливає на процеси нелінійної взаємодії альвенівських хвиль із іншими типами хвиль. На основі отриманих теоретичних результатів розглянуто механізми генерації низькочастотного електромагнітного випромінювання у магнітосфері Землі, нижньогібридних, кінетичних та інерційних альвенівських хвиль у навколоземній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.2
Шифр НБУВ: РА308565 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Фалько О.Л. 
Обгрунтування параметрів та розробка машини відділення заморожених пельменів і вареників від борошна: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.Л. Фалько ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Одержано та математично описано новий штучний режим вібраційного переміщення заморожених напівфабрикатів між верхньою та нижньою нахиленими до горизонту коливними пластинами. Запропоновано методику визначення фазових кутів у процесі переміщення шару заморожених пельменів або вареників уздовж робочого органу вібромашини. Визначено залежності фазових кутів зіткнення і падіння та середньої швидкості вібропереміщення шару пельменів або вареників від кінематичних і геометричних параметрів коливань робочих поверхонь пластин. Запропоновано методику визначення розташування верхньої пластини робочого органу вібромашини відносно нижньої для встановлення необхідного режиму віброобробки та вібропереміщення заморожених пельменів або вареників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л994-5-02 +
Шифр НБУВ: РА323452

Рубрики:

      
6.

Фалько Н.М. 
Психологічні особливості особистісно-професійного становлення студентів психолого-педагогічних спеціальностей: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.М. Фалько ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз процесу становлення особистісно-професійних якостей студентів психолого-педагогічних спеціальностей. З урахуванням одержаних результатів вперше виявлено, що динаміка перебігу особистісно-професійного становлення у студентів-психологів має специфічні особливості на різних етапах і відзначається більшою інтенсивністю, ніж у студентів-педагогів. Доведено, що вибір студентами психологічних і педагогічних спеціальностей зумовлений істотними відмінностями в особливостях їх особистісного розвитку, зокрема, таких, як ставлення до власного "Я", самооцінка, комунікативна соціальна компетентність, здатність до самоуправління та саморозвитку, професійна спрямованість. Досліджено динаміку усвідомлення студентами їх особистісно-професійного становлення, з'ясовано, що чинниками, які сприяють його розвитку у період навчання у ВНЗ, є здатність до самоуправління, самооцінка, ставлення до власного "Я", професійні наміри, комунікативна соціальна компетентність. Визначено тенденції та напрямки розвитку особистісно-професійних якостей студентів психолого-педагогічних спеціальностей у навчально-виховному процесі ВНЗ. Виявлено відмінності у кількісних та якісних характеристиках співвідношення особистісних і професійних якостей майбутніх психологів і педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю9р(4УКР)3 + Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА362888

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Фалькова Н.І. 
Фізична підготовка студенток економічних спеціальностей з урахуванням їх морфофункціональних особливостей: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Н.І. Фалькова ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше у практиці фізичного виховання досліджено антропометричні показники за п'ятьма типами міцності статури (за Піньє) щодо фізичної підготовки студенток і визначено найбільш інформативні параметри для оцінки індивідуального фізичного розвитку. Вивчено злежність і взаємозв'язок між типом статури та рівнем розвитку рухових якостей, психофізіологічними функціями, темпераментом. Розроблено новий комплексний тест "шведська стінка" для дифренційованої оцінки виміру рівня розвитку фізичних якостей з урахуванням антропометричних даних досліджуваних у розробленому критерії оцінки рухового потенціалу студенток. Апробовано зміст і методику вдосконалення фізичних якостей та сенсомоторних функцій студенток з урахуванням морфофункціональних особливостей. Істотно розширено вплив спеціальних сенсомоторних вправ на розвиток психомоторних здібностей студенток. Встановлено критерії оцінки кількісних та якісних показників морфофункціонального розвитку студенток у процесі фізичного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18 + Ч511.7
Шифр НБУВ: РА321632

Рубрики:

      
9.

Фалько М.І. 
Формування дослідницьких умінь майбутніх учителів музики у вищих педагогічних закладах освіти: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.І. Фалько ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування дослідницьких умінь майбутніх учителів музики у процесі їх науково-пошукової роботи. Проаналізовано відповідну наукову літературу та розкрито суть і структуру зазначених умінь, особливості їх реалізації майбутніми вчителями музики. Доведено, що ефективність формування дослідницьких умінь підвищиться за умови забезпечення поступовості розвитку творчої самостійності студентів у їх пошуковій діяльності. Визначено складові дослідницької діяльності, її основні види та форми, розроблено модель умінь майбутніх учителів музики, а також організаційно-методичну систему їх формування. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено методику, яка забезпечує ефективне формування дослідницьких умінь і може бути використана у навчально-виховному процесі вищих педагогічних закладів освіти викладачами факультетів: музично-педагогічних та мистецтв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)31-34 + Ч489.518.5 +
Шифр НБУВ: РА337053

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Вербановський В. В. 
Протидія корупційним ризикам в системі публічної служби: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / В. В. Вербановський. — Б.м., 2024 — укp.

У вступі до дисертації обґрунтовано актуальність дослідження, сформульовано мету та завдання, визначено об’єкт, предмет роботи. Розкрито наукове та практичне значення дисертаційного дослідження.Перший розділ присвячений теоретико-методологічним засадам дослідження протидії корупційним ризикам в системі публічної служби. Удосконалено концептуальні положення щодо розуміння методології наукових досліджень у сфері публічного управління, зокрема, визначено поняття «методологія дослідження протидії корупційним ризикам в системі публічної служби» як систему загальнотеоретичних принципів, методологічних підходів та наукових методів, які застосовуються задля отримання нових та обміркування вже існуючих знань під час наукового дослідження протидії корупційним ризикам в системі публічної служби.Аргументовано, що теоретичний інтерес щодо протидії корупційним ризикам в системі публічної служби з’явився лише на початку ХХІ століття та обумовлювався активізацією досліджень в межах міжнародного наукового дискурсу відносно вказаної проблематики. Здійснено періодизацію наукових досліджень протидії корупційним ризикам у системі публічної служби на два взаємопов’язані та взаємозалежні періоди. Аргументовано, що перший період (1995 – 2014 рр.) обумовлений існуванням в незалежній українській державі жвавої дискусії щодо необхідності антикорупційного законодавства в середині 90-х років ХХ століття. Для нього притаманні загальнотеоретичні напрацювання щодо розуміння сутності корупційних ризиків, зокрема, й в системі публічної служби. Окремі елементи окресленої проблематики розкриваються науковцями під час встановлення детермінантів корупції у дисертаційних дослідженнях та в незначній кількості наукових статей. Однак комплексне дослідження відсутнє з огляду на відсутність у тогочасному антикорупційному законодавстві положень про корупційні ризики.Встановлено, що реформування антикорупційного законодавства серед новел закріпило категорію «корупційний ризик», що обумовило початок другого періоду становлення розуміння протидії корупційним ризикам в системі публічної служби (з 2014 р.). Для даного періоду притаманний поступовий перехід від загальнотеоретичних напрацювань щодо розуміння сутності корупційних ризиків, до конкретних дисертаційних досліджень та наукових статей, предметом яких є саме розкриття сутності корупційних ризиків у діяльності окремих суб’єктів публічної служби, а також механізм протидії останнім. Окрім того, нормативна визначеність корупційних ризиків обумовила появу перших комплексних досліджень, що дотично стосуються тематики даного дисертаційного дослідження. Дістали подальшого розвитку структурні елементи категоріального апарату дослідження протидії корупційним ризикам в системі публічної служби, шляхом надання авторських визначень понять «корупційні ризики в системі публічної служби», «фактор корупційного ризику в системі публічної служби», «управління корупційними ризиками в системі публічної служби», «протидія корупційними ризикам в системі публічної служби». Зокрема, під корупційними ризиками слід розуміти сукупність об’єктивно існуючих зовнішніх та внутрішніх факторів, які не підлягають повноцінному контролю та обумовлюють використання особою, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або відповідної обіцянки для себе чи інших осіб. Під поняттям «фактор корупційного ризику в системі публічної служби», вважаємо за доцільне, розуміти умови та інші чинники, які обумовлюють та сприяють розвитку корупційної поведінки у діяльності уповноважених суб’єктів публічної служби. Термін «управління корупційними ризиками в системі публічної служби» на нашу думку, варто застосовувати в значенні діяльності уповноважених суб’єктів, що спрямована на встановлення та оцінку корупційних ризиків, а також своєчасного вжиття необхідних заходів для мінімізації негативного впливу останніх у процесі здійснення публічної служби. Натомість під поняттям «протидія корупційними ризикам в системі публічної служби» слід розуміти широкий спектр дій, спрямованих на мінімізацію обсягів та усунення в системі публічної служби об’єктивно існуючих зовнішніх та внутрішніх факторів, які не підлягають повноцінному контролю та обумовлюють використання особою, наданих їй службових повноважень чи пов’язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або відповідної обіцянки для себе чи інших осіб.Другий розділ присвячений наданню змістовної характеристики механізмів протидії корупційним ризикам в системі публічної служби в Україні та світі. З’ясовано, що стандарти діяльності органів публічної адміністрації у сфері протидії корупційним ризикам відображені в міжнародних документах. Всю сукупність останніх класифіковано на дві групи: загальна та спеціальна. Перша група (загальна) включає міжнародні акти, які спрямовані на формування загальних механізмів доброчесності публічної служ^UThe first chapter is devoted to the theoretical and methodological foundations of the study of combating corruption risks in the public service system.The conceptual provisions regarding the understanding of the methodology of scientific research in the field of public administration have been improved, in particular, the concept of "methodology of research against corruption risks in the public service system" has been defined as a system of general theoretical principles, methodological approaches and scientific methods that are used to obtain new and consider existing knowledge under the time of the scientific study of combating corruption risks in the public service system.It is argued that the theoretical interest in combating corruption risks in the public service system appeared only at the beginning of the 21st century and was conditioned by the intensification of research within the international scientific discourse regarding the specified issue. The periodization of scientific research on combating corruption risks in the public service system was carried out into two interrelated and interdependent periods.It is argued that the first period (1995 - 2014) is due to the existence of a lively debate in the independent Ukrainian state regarding the need for anti-corruption legislation in the mid-90s of the 20th century. It is characterized by general theoretical studies on understanding the essence of corruption risks, in particular, in the public service system. Individual elements of the outlined problems are revealed by scientists when establishing the determinants of corruption in dissertation studies and in a small number of scientific articles. However, there is no comprehensive study due to the lack of provisions on corruption risks in the anti-corruption legislation of that time.It was established that the reform of anti-corruption legislation among the novelties fixed the category "corruption risk", which led to the beginning of the second period of formation of the understanding of countering corruption risks in the public service system (since 2014). This period is characterized by a gradual transition from general theoretical studies on understanding the essence of corruption risks to specific dissertation studies and scientific articles, the subject of which is the disclosure of the essence of corruption risks in the activities of individual subjects of the public service, as well as the mechanism of countering the latter. In addition, the normative definition of corruption risks led to the appearance of the first comprehensive studies that are tangentially related to the subject of this dissertation research.The structural elements of the categorical apparatus for the study of combating corruption risks in the public service system received further development, by providing author's definitions of the concepts "corruption risks in the public service system", "corruption risk factor in the public service system", "corruption risk management in the public service system", "combating corruption risks in the public service system". In particular, corruption risks should be understood as a set of objectively existing external and internal factors that are not subject to full control and condition the use by a person of official powers or related opportunities for the purpose of obtaining an improper benefit or a corresponding promise for himself or others persons Under the concept of "corruption risk factor in the public service system", we consider it appropriate to understand the conditions and other factors that determine and contribute to the development of corrupt behavior in the activities of authorized public service entities. In our opinion, the term "management of corruption risks in the public service system" should be used in the meaning of the activity of authorized subjects aimed at establishing and assessing corruption risks, as well as timely taking the necessary measures to minimize the negative impact of the latter in the process of public service. Instead, the concept of "anti-corruption risks in the public service system" should be understood as a wide range of actions aimed at minimizing the volume and elimination of objectively existing external and internal factors in the public service system that are not subject to full control and condition the use by a person of official duties granted to him powers or opportunities related to them in order to obtain an improper benefit or a corresponding promise for themselves or others.The second chapter is devoted to providing a meaningful description of the mechanisms for countering corruption risks in the public service system in Ukraine and the world. It was found that the standards of public administration bodies in the field of countering corruption risks are reflected in international documents. The entire set of t


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського