Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (396)Книжкові видання та компакт-диски (264)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ФЕДОРЧУК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ПЕТРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федорчук В.Г. 
Агротехнічні прийоми вирощування коренеплідних культур на насіння безвисадковим способом в зрошуваних умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Федорчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-374(2УКР-4ХЕС),022

Рубрики:

      
2.

Федорчук Ю.В. 
Вивчення фармакологічної дії нової комбінованої мазі "Мірамеф" для лікування запальних та мікробних захворювань шкіри: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Ю.В. Федорчук ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено скринінгові дослідження протизапальної та репаративної дії різних за складом варіантів мазі "Мірамеф". Визначено оптимальний склад препарату, який включає 1 % мефенамової кислоти, 0,5 % мірамістину, 2,5 % декспантенола та 3 % димексиду. Показано, що комбінована основа (суміш ПЕО-400 та ПЕО-1500 і пропіленгліколя) забезпечує помірну осмотичну (170 %) та виражену антиексудативну дію мазі "Мірамеф". На моделях алергічних контактних дерматитів, викликаних біхроматом калію та 2,4-динітрохлорбензолом, виявлено виражений лікувальний ефект мазі "Мірамеф", який забезпечується синергізмом фармакологічної дії мефенамової кислоти, диметилсульфоксиду та мазевої основи. Встановлено, що за вираженістю протизапальної та протиалергічної дії мазь "Мірамеф" не поступається активності глюкокортикоїдної мазі "Тридерм" і значно перевершує активність протизапальної мазі "Мефенат". На підставі вивчення ранозагоювальної дії мазі "Мірамеф" на моделях раневого процесу різної етіології встановлено, що завдяки оптимально підібраному комплексному складу мазь "Мірамеф" є ефективнішою, ніж відомі однокомпонентні препарати - протизапальна мазь "Мефенат", антибактеріальні засоби "Нітацид", мазь мірамістинова та ранозагоювальні мазі - метилурацилова, мірамістинова та "Бепантен". Проведено вивчення антиміробних властивостей мазі "Мірамеф" методом дифузії в агар і встановлено широкий спектр активності препарату по відношенню до збудників гнійно-септичної раневої інфекції: Staphylococcus aureus, Esherichia coli, Bacillus subtillis, Proteus mirabillis, Pseudomonas aeruginosa та Candida albicans. Останні підтверджено за умов in vivo на моделях кандідозної інфекції і на моделі гнійної рани, інфікованої сумішшю грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів - стафілокока та синегнійної палички. На підставі результатів токсикологічних досліджень встановлено, що мазь "Мірамеф" за нашкірного та внутрішньошлункового застосування є досить нешкідливою, не проявляє місцевоподразливої та алергізувальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52 + Р281.7/9-29 "Мірамеф" +
Шифр НБУВ: РА349164

Рубрики:

      
3.

Федорчук Н.Б. 
Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Б. Федорчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити дослідження стану захисту прав та інтересів жертв злочину у кримінальному судочинстві англо-американської системи прав на прикладі Великобританії та США. За результатами аналізу ролі жертв злочину, їх правового статусу та механізмів прав та інтересів жертв злочину в цих державах запропоновано шляхи вирішення проблемних завдань у сфері захисту прав та інтересів потерпіплих від злочину в Україні. Запропоновано концепцію здійснення ефективного захисту таких прав та інтересів, змодельовано проекти норм для доповнення та вдосконалення українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Вел)17 + Х893.9(7США)17 +
Шифр НБУВ: РА351864

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Федорчук С.М0. 
Значення соматотипу в судово-медичній діагностиці загальних ознак людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / С.М0. Федорчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено антропометричне обстеження осіб юнацького віку та встановлено критерії диференціації соматотипу, з'ясовано його місце у реєстрі фенотипічних ознак людини. Виявлено та кваліфіковано універсальні значення індексів для відтворення соматотипу на матеріалі загиблих людей у зрілому та похилому віці. Установлено взаємозв'язок між соматометричними параметрами людини та метричними параметрами ключиці в соматотипічних і сомато-статевих сукупностях. Доведено значення соматотипу в діагностиці статі, зросту, довжини тулуба, ширини плечей за метричними параметрами цілої та фрагментованої ключиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с +
Шифр НБУВ: РА331209

      
5.

Федорчук 
Індуковані міцелярно-екстракційні системи на основі неіонних пар для концентрування нестероїдних анальгетиків: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Ольга Ігорівна Федорчук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703
Шифр НБУВ: РА365927

Рубрики:

      
6.

Федорчук А.О. 
Інтерметаліди галію та рідкісноземельних елементів. Синтез, структура, властивості: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / А.О. Федорчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено взаємодію галію з рідкісноземельними елементами та металами або металоїдами. Встановлено основні закономірності будови діаграм фазових рівноваг потрійних систем і кристалічних структур сполук. Знайдено закономірності утворення твердих розчинів на базі бінарних фаз. Вивчено електричні властивості ряду тернарних галідів. Виявлено, що в системах рідкісноземельних металів (РЗМ) - M - Ga тернарні сполуки утворюються, в основному, на окремих ізоконцентратах РЗМ (0:33, 0,25, 0,20 ат. частки) та за певного співвідношення атомів меншого розміру (M:Ga = 1:1, M:Ga = 1:2 або 2:1). Встановлено, що структури сполук з вмістом Ga до 0,50 ат. частки містять фрагменти, характерні для структури галію. Показано, що структурні типи на одній ізоконцентраті РЗМ виводяться один з одного деформаційним перетворенням, а на різних ізоконцентратах - включенням-відніманням або кратним заміщенням атомів. Проведено порівняння досліджених систем зі спорідненими системами та участю Al, In, Si та Ge.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.31-27 + Г123.5/6-27 + К235.27 +
Шифр НБУВ: РА348760

Рубрики:

      
7.

Федорчук С.В. 
Інтрамолекулярні полікомплекси в триблок-кополімерах на основі поліетиленоксиду та поліакриламіду: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.В. Федорчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Синтезовано та досліджено блочну структуру та поведінку у розчинах триблок-кополімерів (ТБК) поліакриламіду-b-поліетиленоксиду-b-поліакриламіду (ПАА - b - ПЕО - b - ПАА) на основі хімічно комплементарних ПАА і ПЕО з різною довжиною центрального та бічних блоків. Формування ІнтраПК у макромолекулах ТБК перешкоджає кристалізації блоків ПЕО та забезпечує існування однорідної фрактально-організованої аморфної структури у широкому діапазоні зміни ММ обох блоків. Установлено здатність макромолекул ТБК до міцелоутворення у водних розчинах за рахунок утворення інтрамолекулярних водневих зв'язків і гідрофобних взаємодій. Показано, що у разі зростання довжини центрального та бічних блоків критична концентрація міцелоутворення ТБК зменшується, а вільна енергія міцелоутворення збільшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725,0 + Г721.74,0 + Г722.11,0 +
Шифр НБУВ: РА360791

Рубрики:

      
8.

Федорчук В. А. 
Методи і засоби математичного моделювання динамічних процесів в електромеханічних системах на основі структурно-орієнтованого підходу: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / В. А. Федорчук ; НАН України ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Розроблено методи та засоби математичного та комп'ютерного моделювання електромеханічних систем з орієнтацією на структурно-орієнтований підхід до організації програмних засобів. З метою надання користувачу можливості альтернативного вибору математичних описів елементів електромеханічних систем запропоновано використання інтегральних та інтегро-диференціальних моделей, а також розроблено методи ідентифікації інтегральних моделей за експериментальними даними, еквівалентних та апроксимаційних перетворень моделей. Запропоновано методи аналізу та керування для електромеханічних систем, які описано інтегральними рівняннями, що дозволяє забезпечити керування за наявності значних рівнів високочастотних шумів. Розвинуто алгоритмічні основи побудови швидкодіючих обчислювальних процесів на підставі врахування властивостей вироджених ядер із забезпеченням незмінної кількості операцій на кожному обчислювальному кроці. Ефективність розроблених методів і засобів проілюстровано на модельних прикладах та за розв'язування прикладних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.32-01 с11 + З26 в641.8
Шифр НБУВ: РА381966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Федорчук-Мороз В.І. 
Механізм та кінетика екстрагування цільових компонентів з насіння амаранту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.І. Федорчук-Мороз ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено механізм екстрагування олії з насіння рослинної амарантової сировини (амаранту мітлистого, амаранту хвостатого та щириці звичайної) органічними розчинниками для різних розмірів зерна. Визначено хімічний склад одержаних олій і основні фізико-хімічні характеристики. Показано, що амарантова олія містить необхідні компоненти для одержання біодизельного пального. Розроблено математичні моделі екстрагування олії з насіння родини fмарантових (на базі фізичних моделей зерна). Розраховано кінетичні коефіцієнти, необхідні для математичного опису процесів. Висвітлено методи інтенсифікації процесу екстрагування олії з амарантової сировини, зокрема, метод попереднього подрібнення та термічної обробки. На підставі результатів експериментальних досліджень розроблено технологічні схеми процесу екстрагування олії за умов періодичного та безперервного процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.72 +
Шифр НБУВ: РА358778

      
10.

Федорчук О.С. 
Народні прикраси з бісеру Західної України XIX - першої пол. ХХ століття (історія, технологія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.С. Федорчук ; Львів. акад. мистец. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу простежити розвиток бісерних оздоб народного одягу українців. З'ясовано територію побутування українських традиційних бісерних оздоб у першій половині XX ст., коли вони стають поширеним атрибутом народного одягу. Вивчено, описано та систематизовано техніки виконання бісерних прикрас, що застосовувалися українськими народними майстрами XIX - XX ст. Уперше до технік виготовлення українських традиційних бісерних оздоб віднесено вишивання. Розвинуто типологію українських прикрас з бісеру. Уперше здійснено комплексний мистецтвознавчий аналіз системи художньої виразності українських традиційних бісерних оздоб. Доведено, що національна специфіка декоративно-образної системи художніх творів з бісеру проявлялася головною мірою через орнаментику. Розглянуто композиційні особливості українських народних художніх виробів, описано найпоширеніші мотиви орнаментів та види орнаментальних композицій бісерних творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.693(4УКР)5 + М484.3г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федорчук О.Т. 
Оптимізація лапароскопічних холецистектомій у хворих на калькульозний холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Т. Федорчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати лапароскопічних холецистектомій (ЛХЕ) у 418-ти хворих на калькульозний холецистит різної статі та різних типів конституційної будови. Проведено антропометричні дослідження таких хворих та показано, що переважали (51,7 %) пацієнти з нормостенічним типом тілобудови. Гіперстенічний і астенічний типи було виявлено у 32,5 % і 15,8 % відповідно. За методами McCarthy C.F., Evans C.G. сонографічно вивчено проекцію печінки, дна та шийки жовчного міхура, його осі, жовчних протоків і передню черевну стінку, які залежать від типу конституційної тілобудови. За методом кореляційно-регресійного аналізу антропометричних даних оперованих хворих за одержаними коефіцієнтами регресії для кожної статі та типу конституційної тілобудови визначено оптимальні точки троакарної пункції в епігастрії за умов ОХЕ. У 418-ти хворих на калькульозний холецистит, яким була виконана ЛХЕ з чотирьох- і трьохтроакарних доступів, вивчено основні параметри операційного доступу. Проведено прогноз складності ЛХЕ та її етапів, показано високий ступінь достовірності запропонованих УЗД ознак. На підставі порівняльного аналізу ефективності ЛХЕ з'ясовано, що впровадження трьохтроакарного доступу з урахуванням типу конституційної тілобудови у хворих на калькульозний холецистит дозволив зменшити частоту інтраопераційних ускладнень з 7,9 % до 0,5 % у порівнянні з класичним чотирьохтроакарним доступом, а частоту післяопераційних ускладнень - відповідно з 4,2 % до 2,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА344761

Рубрики:

      
12.

Федорчук О.М. 
Правові основи захисту прав і законних інтересів платників податків в адміністративному порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Федорчук ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 20 с. — укp.

Описано динаміку історичного формування сучасного інституту захисту прав і законних інтересів платників податків, розкрито його внутрішній зміст, теоретичні основи та нові можливості врегулювання податкових конфліктів. Проаналізовано зміст та правову природу адміністративно-правового статусу різних категорій платників податків. Розглянуто систему гарантів захисту прав платників податків, висвітлено зміст її елементів, питання правового забезпечення діяльності підрозділів та посадових осіб Державної податкової служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х829(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА328055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федорчук О.О. 
Православ'я в становленні культури півдня України (кінець ХVІІІ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Федорчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження культурницької діяльності православного духовенства на Півдні України у кінці XVIII - на початку XX ст. Наведено загальну характеристику церковно-парафіяльних шкіл (ЦПШ) і шкіл грамоти. Розглянуто історію становлення та особливості функціонування Одеської духовної семінарії як середнього духовного навчального закладу Півдня України у 1838 - 1919 рр. Проаналізовано історико-краєзнавчу діяльність духовенства на прикладі життя та творчості найбільш визначних його представників, висвітлено їх роль у розвитку церковного краєзнавства. Досліджено благодійно-просвітницьку діяльність церковних братств і товариств у другій половині XIX - на початку XX ст., які діяли в містах Херсонської єпархії та визначено їх внесок у розвиток культури регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47/5-55 + Э372.270.9(4УКР7) +
Шифр НБУВ: РА337000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Федорчук В.В. 
Психолого-педагогічна підготовка майбутнього вчителя до організації музично-пізнавальної діяльності учнів початкової школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.В. Федорчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблему підготовки майбутнього вчителя до організації музичного пізнання в початкових класах. Обгрунтовано значення ідей гуманістичної психології, феноменології, роль рефлексії, внутрішньодіалогового мислення у пізнанні музичного мистецтва. Визначено критерії та рівні готовності студентів до організації рефлексивної музично-пізнавальної діяльності. Розроблено й апробовано поетапну методику психолого-педагогічної підготовки студентів до організації музичного пізнання в початковій школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4Укр)31-3 + Ю940.91 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА317082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Федорчук .Д.Е. 
Режим прямого іноземного інвестування (порівняльно-правове дослідження): Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.04 / .Д.Е. Федорчук ; НАН України. Ін-т економіко-правових досліджень. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття прямих іноземних інвестицій, головною ознакою яких є можливість іноземного інвестора здійснювати управлінський контроль за підприємством на території іншої країни. Проаналізовано режим прямого іноземного інвестування з урахуванням його змістових елементів, визначено його види. Уточнено поняття державних гарантій здійснення іноземного інвестування, надано рекомендації щодо приведення окремих гарантій у відповідність із Конституцією та вимогами міжнародного права. Досліджено природу та зміст юридичних понять "режим прямого іноземного інвестування", "пряма іноземна інвестиція", "гарантія здійснення інвестиційної діяльності", "інвестиційні стимули", "інвестиційні пільги", "обмежувальні інвестиційні заходи, пов'язані з торгівлею". Досліджено режим прямого іноземного інвестування відповідно до угод Світової організації торгівлі та в межах Європейського співтовариства. Проаналізовано питання захисту прав інвесторів, зокрема обгрунтовано доцільність запровадження в Україні принципу захисту легітимних очікувань прямих іноземних інвесторів. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавтсва з метою вдосконалення режиму прямого іноземного інвестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + У9(4УКР)0-56 +
Шифр НБУВ: РА328002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Федорчук В.В. 
Розробка складу, технології та дослідження антисептичних лікарських засобів для місцевого застосування з полігексаметиленгуанідину фосфатом: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / В.В. Федорчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено та досліджено нові антисептичні засоби з полігексаметиленгуанідину фосфатом у вигляді гелю та композиційного розчину з умовною назвою "Біоцид". Уперше теоретично й експериментально обгрунтовано склад таких засобів, підібрано оптимальну концентрацію антисептика, запропоновано технологію виробництва та проведено стандартизацію. Створені антисептичні засоби характеризуються стабільністю фізико-хімічних, біофармацевтичних й антимікробних властивостей за тривалого (понад 24-х місяців) зберігання. Установлено, що гель і композиційний розчин "Біоцид" мають широкий спектр протимікробної активності, а також виявляють протизапальну та ранозагоювальну дію. Запропоновано технологічні схеми виробництва та методики стандартизації опрацьованих антисептичних засобів з полігексаметиленгуаніцину фосфатом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л668.12 +
Шифр НБУВ: РА339533

Рубрики:

      
17.

Федорчук М.І. 
Теоретичне і практичне обгрунтування технології вирощування шавлії лікарської в умовах зрошення на півдні України: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.09 / М.І. Федорчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 40 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано напрями підвищення врожаю шавлії лікарської за умов зрошення південного регіону за рахунок реалізації їх продуктивного потенціалу залежно від природних і агротехнічних факторів з метою одержання за мінімальних енергетичних і ресурсних витрат високих врожаїв лікарської сировини. З'ясовано особливості поживного та водного режимів грунту залежно від природних умов і технологічних чинників. Висвітлено зміни насіннєвої продукції та лікарської сировини шавлії залежно від норм добрив, обробітку грунту, строків та ширини міжряддя. Наведено агроекологічне обгрунтування впливу агротехнічних факторів вирощування цієї культури на її біохімічні особливості. Проведено економічне та біоенергетичне оцінювання елементів технології вирощування шавлії лікарської. Розраховано модель продуктивності цієї культури залежно від кількості атмосферних опадів. Розроблено статистичну модель врожаю зеленої маси шавлії лікарської залежно від дати відновлення її вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.38-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360557

Географічні рубрики:

      
18.

Федорчук Л.П. 
Український фольклор як фактор національного самовиразу Григорія Сковороди: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Л.П. Федорчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Шляхом виокремлення міфологічно-фольклорного пласту творів Г.Сковороди визначено місце і роль українського фольклору в процесі національного самовиразу філософа. Проаналізовано твори Сковороди на ідейному і на формальному рівнях. З точки зору форми досліджено казкові мотиви і сюжети як найменш вивчений фольклорний жанр у творах письменника. Всебічний аналіз символіки доводить її міфологічно-фольклорне походження. За результатами аналізу укладено міні-словник символів Сковороди. Вперше проведено реконструкцію і дослідження мисленнєвої моделі світу Сковороди через призму народного світобаченя українців. Проаналізовано основні категорії даної моделі - космічні (час, простір, колір, число, доля) і соціальні (індивід, соціум, сім'я, праця, навчання). Розглянуто вияв основних рис ментальності українців у творах та характері Г.Сковороди. Це дослідження є доказом глибоко національного характеру творчості Г.Сковороди, закоріненості митця в українську культурну традицію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-304 + Ю3(4УКР)46
Шифр НБУВ: РА308792 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Федорчук І.В. 
Фітомоніторинг основних річок Національного природного парку "Подільські Товтри": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.В. Федорчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз екологічного стану основних річок Національного природного парку (НПП) "Подільські Товтри" з урахуванням фітомоніторингових досліджень, встановлено видовий склад індикаторної флори. На засадах еколого-флористичних класифікацій визначено макрофіти-індикатори НПП за біоморфологічною та екологічною структурою, із застосуванням шкал Г.Елленберга, Я.Дідуха і П.Плюти здійснено їх повний фітоіндикаційний аналіз. Виявлено залежність кількісних характеристик індикаторних видів від гідрофізичних та гідрохімічних показників, а також здійснено математичну інтерпретацію взаємозалежності між даними параметрами. Наведено класифікацію стану річкової мережі НПП за індексом фітоіндикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*827.51*801.8 + Д222,8 +
Шифр НБУВ: РА340356

Рубрики:

      
20.

Федорчук Н. В. 
Формування та державне регулювання ринку овочів у аграрному секторі економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / Н. В. Федорчук ; М-во фінансів України, Львів. держ. фін. акад. — Л., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Визначено найбільш привабливі сегменти ринку, де споживчий попит на овочі буде більш сформованим шляхом проведення анкетного опитування міського населення. Проведено оцінювання природно-економічного потенціалу для вирощування овочевих культур, внаслідок чого виявлено зони спеціалізації для виробництва основних видів овочів. Удосконалено визначення поняття "ринок овочів" та "національний ринок овочів". Обгрунтовано тези про послаблення саморегулювальної функції ринку та послаблення необхідності державного регулювання на національному, регіональному та місцевому рівнях. Визначено сутність ефективності функціонування ринку овочів. Запропоновано комплексний підхід до проведення аналізу розвитку ринку овочів на регіональному рівні через поглиблене дослідження виробництва, реалізації та кон'юнктури ринку овочів. Обгрунтовано систему показників ефективності для всіх учасників ринку. Визначено вплив основних організаційно-економічних і технологічних чинників підвищення ефективності та конкурентоспроможності пропозиції овочів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.512.5
Шифр НБУВ: РА385057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського