Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (49)Реферативна база даних (582)Книжкові видання та компакт-диски (606)Журнали та продовжувані видання (45)
Пошуковий запит: (<.>A=ХАДЖ$<.>+<.>A=БЕК$<.>+<.>A=СЕФИАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бек В.О. 
Аналіз і моделювання організаційних структур управління проектами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / В.О. Бек ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розвинуто системний підхід до дослідження організаційних структур керування проектами, що дає змогу підвищити ефективність та якість аналізу організаційних систем управління (ОСУ), а також метод імітаційного моделювання, який базується на знанняорієнтованому уявленні, що дає змогу з високим ступенем деталізації докладно й адекватно описувати керування проектами у конкретній ОСУ. Удосконалено логічне представлення процесів керування в ОСУ за допомогою побудови алгоритмічних моделей на базі регулярних схем алгоритмів і базисі основних операцій взаємодії учасників проекту, що з великим ступенем вірогідності описує процес керування. Комплексно, за допомогою структурного, логічного та динамічного представлень описано взаємодії учасників проекту, схеми та протоколи керування в організаційних системах управління проектами, що забезпечує системність досліджень, підвищує адекватність і вірогідність моделей і результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.301 +
Шифр НБУВ: РА325542

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хаджирадєва В. П. 
Бессарабія напередодні та в роки Другої світової війни: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В. П. Хаджирадєва ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено комплекс проблем, пов'язаних з подіями, що відбувалися на теренах Бессарабії напередодні та в період Другої світової війни. Визначено місце регіону в зовнішньополітичних розрахунках Румунії, СРСР і Німеччини, простежено еволюцію "бессарабського питання" упродовж 1930 - поч. 1940-х рр. Висвітлено особливості та наслідки походу Червоної армії в Бессарабію та Північну Буковину 28 червня - 5 липня 1940 р., а також процес радянізації приєднаних територій. Простежено процес складання агресивного альянсу Гітлер - Антонеску та його експансіоністські плани. Викладено хід підготовки та бойових дій на теренах від Прута до Дністра на початковому етапі агресії німецько-румунських військ проти СРСР, показано їх вплив на загальну ситуацію на "Східному фронті". Розкрито специфіку структури, компетенцію й основні напрями діяльності румунської окупаційної адміністрації в Бессарабії. З'ясовано особливості "остаточного розв'язання єврейського питання" та карально-репресивної практики у краї. Проаналізовано форми та засоби антифашистського руху Опору і його результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4МОЛ)62
Шифр НБУВ: РА377410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бекас О.О. 
Вікові та статеві особливості рівня фізичного стану молоді і його залежність від способу життя: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.О. Бекас ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

За показниками фізичної працездатності та максимального споживання кисню визначено рівень фізичного стану пацієнтів попубертатного, постпубертатного і І зрілого віку та його залежність від способу життя. Виявлено дивергенцію вікової динаміки рівня фізичного стану юнаків і дівчат у період з 12 до 24 років. Встановлено, що в пубертатний період (12 - 15 років) за відсутності суттєвої різниці маси тіла, абсолютні та відносні показники фізичної працездатності та максимального споживання кисню в осіб чоловічої статі статистично достовірно вищі, ніж у осіб жіночої статі. Досліджено вплив бігових тренувань на рівень фізичного стану. За результатами досліджень доведено, що ефективність таких тренувань залежить від періодичності занять, режиму енергозабезпечення та показників внутрішнього об'єму роботи. Зроблено висновок про високу ефективність тренування в змішаному режимі енергозабезпечення у порівнянні з аеробним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-34
Шифр НБУВ: РА316000 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Хаджинов І.В. 
Зовнішньоекономічна стратегія України в контексті її інтеграції до європейської економічної системи: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / І.В. Хаджинов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито суть і механізми формування зовнішньоекономічної стратегії держави, проаналізовано теоретичні підходи та концепції формування моделей відкритості економіки за умов інтеграції до світової економіки. Розглянуто питання стосовно впливу інтеграційних процесів на динаміку макроекономічних показників. Здійснено оцінку динаміки й основних тенденцій розвитку зовнішньоекономічної діяльності України, зокрема з країнами Європи. Визначено детермінанти економічної безпеки держави у контексті її європейської інтеграції. Запропоновано економіко-математичну модель, що дає змогу визначити найбільш значущі фактори державного впливу на зростання ВВП з метою нівелювання негативних наслідків інтеграційних процесів. На підставі дослідження й аналізу статистичних даних розраховано рівні еквівалентного мита та визначено наслідки вступу України до Світової організації торгівлі для металургійної, машинобудівної, хімічної промисловості. Висвітлено пріоритетні напрямки подальшого розвитку національної економіки за умови дотримання економічної безпеки у контексті інтеграції України в європейський економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 +
Шифр НБУВ: РА334242

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бекетова Г.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованої терапії хронічних гастродуоденітів у дітей (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Г.В. Бекетова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Науково обгрунтовано нові шляхи щодо патогенетичної терапії хронічних гастродуоденітів (ХГ) у дітей шляхом визначення найбільш вагомих, статистично значимих факторів ризику, що сприяють формуванню захворювання, патогенетичної ролі хелікобактерно-кандидо-герпетичних асоціацій, стану імунної та ендокринної систем і колонізаційної резистентності травного шляху. Розроблено експериментальні моделі асоційованих хелікобактерно-кандидозних і хелікобактерно-герпетичних форм ХГ у нестатевозрілих лінійних білих щурів обох статей. Експериментально та клінічно доведено патогенетичну роль асоціацій Helicobacter pylori, грибів роду Candida та вірусів простого герпесу І типу в формуванні, рецидивуванні та прогресуванні ХГ. Установлено, що приєднання хелікобактерної, кандидозної та герпетичної інфекцій мають обтяжуючий вплив на перебіг захворювання, сприяють формуванню вторинного постіфекційного імунодефіциту, ендокринних порушень і генералізованих мікроекологічних змін травного шляху та обумовлюють прогресування ХГ за рахунок синергізму збудників. Уперше на експериментальній моделі ацетатно-хелікобактерного ХГ у нестатевозрілих білих щурах та в клініці показано переваги включення в ерадикаційний протихелікобактерний комплекс препаратів групи напівсинтетичних пеніцілінів з клавулановою кислотою. Обгрунтовано доцільність включення в нього антифунгальних і протигерпетичних засобів у процесі лікування ХГ на фоні асоційованого хелікобактерно-кандидо-герпетичного інфікування. Виділено статистично значимі комбінації факторів ризику розвитку ХГ в дітей з даною інфекцією, установлено їх інформаційну цінність, а також розроблено математичні моделі прогнозу вірогідності виникнення захворювання для формування груп ризику. Уперше на підставі клініко-експериментального дослідження запропоновано програму етапного диференційованого лікування та реабілітації. Доведено клінічну, репаративну, ерадикаційну та протирецидивну ефективність етапного комплексного застосування елімінаційних препаратів та імуномодуляторів бактеріального походження для лікування та реабілітації дітей з ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.201.16-52 +
Шифр НБУВ: РА325605

      
6.

Хаджихіє Ф.Ф. 
Комплексна терапія хворих на гострий калькульозний пієлонефрит та цукровий діабет (ІІ тип) в післяопераційний період: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ф.Ф. Хаджихіє ; Ін-т урології та нефрології АМН України. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено організаційний та діагностично-лікувальний процеси, пов'язані з лікуванням хворих на гострий калькульозний пієлонефрит за наявністі цукрового діабету (II тип). Розглянуто питання покращання результатів лікування в до- та післяопераційному періодах, що стосувалося проблеми запобігання ускладненням, інвалідізації, а також летальним випадкам. Простежено за станом здоров'я 123-х хворих на гострий калькульозний пієлонефрит та цукровий діабет різного ступеню тяжкості. На підставі використання сучасних методів дослідження (радіоізотопних, ультразвукових, рентгенологічних, біохімічних та імунологічних) запропоновано дійовий алгоритм корекції основних показників гомеостазу з використанням вітчизняного антиоксидантного препарату "Тіотриазоліну", включаючи глікемію, функцію нирок, водно-сольовий обмін, імунологічний й доопераційному та післяопераційному періодах. Досягнуто зменшення кількості ускладнень, летальність становила 9,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 + Р457.465.6-52
Шифр НБУВ: РА313394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Бекіров С. Н. 
Кримськотатарський національний рух як суб'єкт політичного процесу в Криму: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С. Н. Бекіров ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено історичні та політичні передумови й умови зародження національного руху кримських татар, охарактеризовано основні етапи його розвитку, ідейно-політичні установки, особливості, форми та методи його діяльності, процеси диференціації, взаємодію з різними політичними силами Криму й України та з модельовано основні варіанти еволюції руху на сучасному етапі. Кримськотатарський національний рух - один з головних суб'єктів політичного процесу в Криму розглянуто як форму діяльності на основі етнічної мобілізації, типи якої - оборонний та наступальний - чергуються в процесі його еволюції. Параметрами функціонування руху виступають цілі, структура політичних можливостей, рольова диференціація, етнічна ідеологія, особливості політичної організації, мобільні ресурси, політична стратегія та тактика. Національний рух кримських татар є важливим чинником впливу на національну політику України, що дозволяє визначити напрями підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА384379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
8.

Хаджинова О.В. 
Логістична стратегія управління витратами великого багатопрофільного промислового підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Хаджинова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено питання розробки та впровадження нових теоретичних підходів до управління витратами великих багатопрофільних промислових підприємств, що базуються на принципах і методах логістики. Розроблено логістичні підходи до управління ресурсами та методику проведення аудиту логістичної діяльності великого багатопрофільного промислового підприємства й обгрунтовано показники ефективності та якості логістичного управління його витратами. Запропоновано функціонально-логістичний підхід до управління структурою витрат великого багатопрофільного промислового підприємства та розподілення його ресурсів. Розроблено методики планування й управління витратами суб'єктів господарювання на підставі виділення цільових пріоритетів, які впроваджено на ВАТ "Азовзагальмаш", ВАТ "Маріупольський завод важкого машинобудування", ТОВ "Судноремонтний завод" (м. Маріуполь).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА347521

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Хаджиєв О.Ч. 
Оптимізація хірургічного лікування хворих з перфоративною виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.Ч. Хаджиєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 36 с. — укp.

Обстежено 751 хворого, а також проведено експеримент на 126 білих щурах з використанням клініко-біохімічних, гістохімічних, ультраструктурних, рентгенологічних, електро-гастро-ентероміографічних, ендоскопічних, а також об'єктивних методів дослідження. Розглянуто основні патогенетичні механізми шлункового виразкоутворення та розвитку моторно-рухових розладів шлунково-кишкового тракту (ШКТ) після ваготомії й резекції шлунка. Встановлено, що основною причиною виразкоутворення є порушення провообігу на мікроциркуляторному рівні, зумовлені серотоніновою недостатністю. Визначено, що екзогенне введення серотоніну усуває серотонінову недостатність і сприяє швидкому загоєнню експериментальної виразки. Виявлено, що навколо перфоративної виразки є значні деструктивні та дегенеративні зміни. У 66 % оперованих хворих виявлено порушення функції кукси резектованого та ваготомованого шлунка та відділів ШКТ, які розташовані нижче, що у 18 % випадків носить стійкий характер, всупереч застосуванню високоефективних антихолінестеразних препаратів. Доведено, що включення у ранньому післяопераційному періоді серотоніну адипінату 10 мг (1мл), розчиненого в 200 мл ізотонічного розчину натрію хлориду, два рази на добу протягом 7 днів хворим з перфоративною виразкою шлунка та двнадцятипалої кишки, які перенесли операцію ваготомії й резекцію шлунка, сприяє усуненню гладком'язової недостатності й мікроциркуляторних розладів у слизовій оболонці шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА317045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бекеньов 
Особливості електронної та магнітної структур сплавів Гейслера на основі Со та Ir: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Лев Валерійович Бекеньов ; НАН України; Інститут металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К232.3 + К234.3
Шифр НБУВ: РА351893

Рубрики:

      
11.

Бекетов О.В. 
Особливості процесів структуроутворення і розробка параметрів зміцнення сталі 10Г2ФБ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Бекетов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Установлено, що низьколеговані сталі промислового виробництва мають великі резерви підвищення міцнісних та пластичних властивостей. Досліджено основні закономірності кінетики процесів структуроутворення в маловуглецевих низьколегованих сталях типу 10Г2ФБ. Визначено температурно-часові інтервали утворення структур бейнітного типу, зокрема структури голчастого фериту. Уперше доведено, що кристали даного фериту утворюються згідно з орієнтаційними співвідношеннями Курдумова - Закса. Установлено кореляційні залежності між кількісним складом структурних складових та параметрами термічної обробки. Розроблено та запропоновано для промислового використання режим зміцнення маловуглецевих низьколегованих сталей типу 10Г2Ф, що забезпечує одержання в структурі металу голчастого фериту (70 %) рівня міцності Х70 (за стандартом API) та вище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.043 + К651,27 +
Шифр НБУВ: РА329709

Рубрики:

      
12.

Бекшаєв О.Я. 
Перетворення світлових пучків у параксіальних оптичних системах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.Я. Бекшаєв ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 34 с. — укp.

Проведено систематичне дослідження параксіальних пучків, оптичних систем і методів їх опису. З застосуванням енергетичних і механічних характеристик, а також функції Вігнера пучка, узагальнено й уніфіковано підходи до аналізу його перетворень. Розроблено стандартну процедуру аналітичного опису пучка в лінзоподібних системах з довільним астигматизмом і амплітудною неоднорідністю та надано правила обчислення 4- і 5-рядкових матриць типових астигматичних елементів. Знайдено поправки до законів перетворень пучка заломними межами, дифракційними гратками та їх сполученнями. Аналітично розв'язано задачу про поширення пучка в лінзоподібній системі зі світлорозсіянням. Розвинуто методи характеризації пучків за допомогою просторово-кутових моментів інтенсивності. Знайдено їх зв'язок з орбітальним кутовим моментом пучка, застосованого для опису перетворень пучка з оптичним вихором. Виявлено "вихорову" і "невихорову" форми поперечної циркуляції енергії в таких пучках і впроваджено їх кількісні характеристики. Виконано повне аналітичне дослідження ідеальних і роз'юсованих дводзеркальних лінзоподібних резонаторів з довільним астигматизмом. Удосконалено теорію дисперсних резонаторів перестроюваних лазерів, яка уточнює механізм їх перестроювання та надає нові шляхи керування їх спектром генерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022 +
Шифр НБУВ: РА330864

Рубрики:

      
13.

Хаджидавидов О.І. 
Підвищення відгодівельних і м'ясних якостей бичків червоної степової породи з використанням параметрів інтенсивності росту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.І. Хаджидавидов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Викладено теоретичний і практичний матеріал по вивченню росту, відгодівельних і м'ясних якостей бичків різних груп розподілу за мірними ознаками. Встановлено зв'язок між живою масою новонароджених бичків з їх інтенсивністю формування та продуктивністю. Визначені основні параметри відбору тварин за кількісними ознаками для комплектування однорідних рівновагових груп при відгодівлі і оптимальний віковий період для прогнозування продуктивності в ранньому віці з використанням показників інтенсивності формування і напруженості росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-65,022

Рубрики:

      
14.

Хаджирадєва С.К. 
Підготовка державних службовців до професійно-мовленнєвої комунікації: концептуальні засади й стратегія модернізації технологій: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.03 / С.К. Хаджирадєва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено методологічні та практичні проблеми підготовки державних службовців (ПДС) до професійно-мовленнєвої комунікації (ПМК) у контексті професіоналізації державної служби в Україні. Запропоновано концептуальну модель ПДС до ПМК, визначено стратегію модернізації технологій процесу ПДС до ПМК. Розроблено методику оцінювання рівня готовності державних службовців (ГДС) до ПМК і встановлено соціопсихолінгвістичі фактори, що безпосередньо впливають на рівень ГДС до ПМК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 р + Ш141.4-713 р7 +
Шифр НБУВ: РА342784

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Бекірова Е.Ш. 
Підготовка педагогічних кадрів для національної кримськотатарської школи (початок XIX - кінець ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Е.Ш. Бекірова ; Ін-т вищ. освіти АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні та соціально-педагогічні передумови виникнення навчальних закладів з підготовки педагогічних кадрів для національних кримськотатарських шкіл від початку XIX - до кінця XX ст., визначено етапи становлення та розвитку системи педагогічної освіти кримських татар у даний період. Проаналізовано діяльність державних та конфесійних навчальних закладів Криму, які готували педагогічні кадри для кримськотатарської національної школи, визначено особливості змісту, форм та методів навчально-виховного процесу. Встановлено роль та їх внесок у розвиток педагогічної освіти Криму XIX - XX ст. щодо розбудови національної системи педагогічної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР-6КРМ)52 +
Шифр НБУВ: РА353785

Рубрики:

      
16.

Бек Ю.Б. 
Правове регулювання іноземних інвестицій у спеціальних (вільних) економічних зонах України (на матеріалах СЕЗ "Яворів"): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Ю.Б. Бек ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес становлення інституту іноземного інвестування у спеціальних економічних зонах (СЕЗ). Досліджено правовий статус суб'єктів інвестиційної діяльності у СЕЗ "Яворів", визначено коло осіб, які можуть бути суб'єктами СЕЗ "Яворів". Обгрунтовано цивільно-правову природу договору (контракту) на виконання інвестиційного проекту у даних СЕЗ та запропоновано низку змін дозаконодавчого регулювання договірних відносин. Досліджено особливості іноземного інвестування у СЕЗ "Яворів", визначено правовий режим інвестиційної діяльності у зоні, проаналізовано спеціальний порядок допуску іноземних інвестицій у даних СЕЗ, їх здійснення та припинення інвестиційної діяльності. Висвітлено державно-правові гарантії здійснення іноземних інвестицій у СЕЗ "Яворів", способи захисту прав та інтересів іноземних інвесторів. На підставі проаналізованих та встановлених закономірностей інституту іноземного інвестування у досліджених СЕЗ наведено пропозиції до чинного законодавства України, розроблено рекомендації до його застосування на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)93 + Х839(4УКР)921.25 +
Шифр НБУВ: РА337875

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Бекірова Е.Е. 
Правове регулювання ліцензування певних видів господарської діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Е.Е. Бекірова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 17 с. — укp.

Представлено ліцензування певних видів господарської діяльності як багатоаспектне поняття, а саме: елемент легітимації суб'єктів господарської діяльності; піставу виникнення права здійснювати її види, що підлягають ліцензуванню; елемент реалізації конституційного права на підприємницьку діяльність; засіб її державного регулювання. Висвітлено правову суть процедури ліцензування певних видів господарської діяльності. Розкрито зміст понять ліцензування, ліцензійних правовідносин, а також контролю у сфері ліцензування. Визначено критерії віднесення певних видів даної діяльності до таких, що потребують одержання суб'єктом господарства ліцензії. Доповнено принципи державної політики у дослідженій сфері, доопрацьовано правовий статус органів, що здійснюють її реалізацію. Проведено аналіз процедури ліцензування, виявлено її етапи та стадії. Розглянуто питання стосовно нагляду та контролю у сфері ліцензування, а також юридичної відповідальності за порушення законодавства про ліцензування. Обгрунтовано пропозиції з удосконалення правового регулювання ліцензування певних видів господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)304 +
Шифр НБУВ: РА341854

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бекірова Л.С. 
Регулятивно-креативна функція традиції в етнокультурі (на матеріалі досвіду кримськотатарського народу): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Л.С. Бекірова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше з використанням інтервального підходу проаналізовано різні теорії традиції (соціологічну, психоаналітичну, культурологічну, еволюціоністську). Запропоновано нове соціокультурне ("гомеостазисне" або "кібернетичне") тлумачення природи традиції, за допомогою якого обгрунтовано її роль у виживанні етносу, у збереженні життєздатності певної соціальної спільності людей і людської цивілізації взагалі. Досліджено специфіку традицій кримськотатарського народу, виявлено їх загальнолюдський, гуманістичний зміст. Запропоновано тезу про відсутність суперечності між здобутками науково-технічного прогресу і діяльністю традиційного суспільства. Показано значну виховну та навчальну роль історичного досвіду, втіленого у культурній традиції, у формуванні певного типу особистості та її ціннісних орієнтацій, що сприяє максимально швидкому пристосуванню та адаптації до нових вимог НТР і обумовлює в кінцевому результаті "економічне чудо".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.111 + Ч111.153 + Т52(23=УКР6 а/л) +
Шифр НБУВ: РА332956

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
19.

Бекіш 
Розробка фрикційних вузлів з вирівнюванням питомних навантажень стрічково- колодкових гальм механізмів підйому вантажу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.05 / Ірина Орестівна Бекіш ; Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И131.02-5-041.67
Шифр НБУВ: РА366081

Рубрики:

      
20.

Хаджинова Н.А. 
Стан і перспективи розвитку геріатричної спрямованості у діяльності лікаря загальної практики - сімейної медицини: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Н.А. Хаджинова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення актуальної наукової проблеми удосконалення розвитку сімейної медицини у геріатричному напрямку в Україні. Розкрито роль лікаря загальної практики-сімейної медицини (ЗПСМ) і геріатричної сестри у наданні медичної допомоги, підвищенні її ефективності та доступності для осіб похилого віку у країнах з швидкостаріючим населенням. Виявлено зростання потреб людей похилого віку у допомозі лікарів загальної практики - сімейної медицини. Розроблено модель організації надання допомоги населенню похилого віку на рівні амбулаторії ЗПСМ. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних документів, що регулюють їх діяльність на підставі урахування потреб людей похилого віку. Зокрема, обгрунтовано доцільність введення посади патронажної геріатричної сестри, збільшення вдвічі терміну амбулаторного прийому пацієнтів похилого віку, створення надомних форм надання довготривалої допомоги, забезпечення взаємодії амбулаторій ЗПСМ з державними та недержавними структурами надання допомоги людям похилого віку. Розроблено сучасні напрями оптимізації системи геріатричної підготовки кадрів для медико-соціальної допомоги людям похилого віку із використанням багаторівневої мультидисциплінарної системи навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)292 + Р259.2 +
Шифр НБУВ: РА355968

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського