Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (226)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ХРОМ$<.>+<.>A=НІНА$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хромова О.І. 
Анархія як соціально-культурний феномен (аксіологічний аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / О.І. Хромова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто анархію як соціокультурний феномен з позицій аксіології. Анархію як певний стан суспільства, в якому цілком відсутня або ослаблена центральна державна рада, вперше розглянуто з точки зору системи її сенсожиттєвих орієнтирів, верхівкою ієрархії якої є Свобода. Здійснено систематизацію анархічних цінностей на підставі творів теоретиків анархізму класичного періоду, зроблено аналіз змісту основних складників суспільного ідеалу анархізму. Встановлено, що навіть за умов існування ряду суперечностей та невідповідностей, анархія не стає абсолютною утопією: ці суперечності стимулюють розвиток анархічних ідей. Це набуває важливого значення у зв'язку з тим, що аналіз функціонування сучасних розвинутих західних суспільств показує - в ряді країн реалізувався так званий "оксамитовий" варіант анархії (анархічні тенденції можна простежити і в пострадянських суспільствах). Рішення сучасної футурології частково збігаються з рішеннями анархістів, а це означає, що анархізм класичного періоду - тенденція поступового ослаблення втручання держави в соціальне життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*32в055 + Ю6*622.221 + Ф055.255
Шифр НБУВ: РА310598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Хромець О.Л. 
Виборчі технології як чинник політичних трансформацій у пострадянських країнах (на прикладі України та Росії): автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Л. Хромець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність та особливості виборчих технологій як чинника політичних трансформацій у пострадянських країнах. Акцентовано увагу на детальному аналізі та зіставленні особливостей впливу виборчих технологій на демократичну трансформацію в Україні та Росії. Проаналізовано психологічний, соціологічний, епістемологічний, культурологічний та маркетинговий підходи. Виокремлено основні типи виборчих технологій, які є домінуючими за демократичного ладу та демократичної трансформації: аналітичні або оцінки електорального поля, технології формування іміджу, технології рекламно-агітаційного напряму, технології організаційно-масового напряму або польові. Відзначено ризик здійснення політичного маніпулювання через виборчі технології, що значною мірою підвищує ризик зміни вектора політичних трансформацій в країнах пострадянського простору на авторитарний або тоталітарний.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА367629

Рубрики:

      
3.

Хромишева О.О. 
Вилучення іоногенних поверхнево-активних речовин із водних розчинів методом осаджувальної та сорбційної мікрофлотації: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / О.О. Хромишева ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Встановлено колоїдно-хімічні закономірності вилучення іоногенних поверхнево-активних речовин (ПАР) із водних розчинів методами осаджувальної та сорбційної мікрофлотації у порівнянні з методом пінного функціонування. Розроблено нові ефективні способи очистки техногенних розчинів, що містять ПАР. Виявлено найбільш дієві методи колоїдно-хімічного впливу на даний процес, які дозволяють підвищити його ефективність. Показано можливість застосування запропонованих методів колоїдно-хімічного впливу з метою управління процесом очищення техногенних розчинів, що містять ПАР. Еспериментально підтверджено можливість інтенсифікації процесу флотаційного вилучення ПАР (хлоридів алкіламонію й алкілпіридинію, ГІПХ-3, цетазолу, піназоліну, додецилсульфату натрію (ДДСН) і сульфонолу НП-3) шляхом введення в їх розчини неорганічних осаджувачів (калію гексацианоферату (III, II) або сорбентів (калій-манган гексаціаноферату (II), н-окталекану, силіцій оксиду, феруму (III) та алюмінію гідроксиду). Наведено рекомендації щодо використання даних осаджувачів для покращання якості флотаційної очистки техногенних розчинів, забруднених ПАР. Термодинамічно обгрунтовано доцільність використання алкілсульфатів натрію як ефективних осаджувачів та одночасно флотаційних збирачів досліджуваних катіонних ПАР. Виявлено закономірності адсорбції іоногенних ПАР на межі поділу фаз розчин ПАР - тверде тіло для пояснення та прогнозування ефективності процесу їх вилучення із водних розчинів методом сорбційної мікрофлотації. Розроблено новий флотаційний спосіб вилучення катіонних ПАР (ГІПХ-3а, цетазолу, піназоліну) за допомогою сорбенту - раковини морських молюсків. Наведено рекомендації щодо використання флотації для очистки стічних вод машинобудівних, олійноекстракційних і лакофарбових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26 + Н761.204.3 +
Шифр НБУВ: РА356169

Рубрики:

      
4.

Хроменко В.О. 
Вихідний матеріал для селекції скоростиглих гібридів кукурудзи в умовах центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.О. Хроменко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Зібрано та вивчено колекцію самозапилених ліній кукурудзи за основними морфобіологічними та господарчо цінними ознаками. Проведено класифікацію ліній за довжиною вегетаційного періоду. Визначено лінії та гетерозисні комбінації, здатні ефективно використовувати умови росту та забезпечувати високі, стабільні врожаї зерна. Оцінено стійкість самозапилених ліній до холоду за природних умов і на спеціально створених ділянках холодостійкості. Посів проведено в ранні строки (у другій половині березня) за жорстких агрометеорологічних умов. Стійкі до високих температур зразки відібрано в найбільш чутливій фазі викидання волотей. Відібрано посухостійкі лінії, у яких розрив між цвітінням волотей і качанів у період посухи сладає не більше 1 - 2-х днів. Результатом добору холодо- та посухостійких зразків є колекція ліній, які широко використовуються у практичній селекції у разі створення нових гібридів. Установлено кореляційні залежності між продуктивністю, її елементами та іншими ознаками. Стабільною продуктивністю незалежно від умов вирощування характеризуються лінії ЧК 2, ЧК 3, Чк 45, СМ 7, Бг 1081, які належать до стабільних ліній. Виділено лінії з підвищеним вмістом білка, олії з крохмалю, а саме: ЧКР 8, ЧК 4354, ЧК 4204, ЧК 930, ЧК 45. Вони є цінним вихідним матеріалом для створення гібридів кукурудзи з високою якістю зерна. Використовуючи кращі лінії колекції, створено 20 нових гібридів кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-314(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351673

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Хромов Є.В. 
Динаміка процесу перемотки довгомірних виробів в машинах для виробництва стальних канатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Є.В. Хромов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив крутильних коливань котушок на величину технологічного натягнення гнучких довгомірних виробів. Створено математичні моделі з урахуванням фрикційних гальмових пристроїв і односторонніх зв'язків у системах перемотки з скінченним числом ступенів свободи та розроблено алгоритми числового розв'язання рівнянь рушення. З метою перевірки адекватності математичної моделі реальному процесу виконано лабораторні дослідження крутильних коливань котушок. Надано рекомендації щодо раціонального діапазону робочої швидкості ротора канатної машини С-6/800, а також щодо зниження рівня коливань технологічного натягнення пасм. Розроблено нову конструкцію гальмового пристрою, що дозволяє підтримувати постійну величину середнього натягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К821-1
Шифр НБУВ: РА320271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
6.

Хромець В.Л. 
Езотерика: філософсько-релігієзнавчі аспекти: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Л. Хромець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні засади філософсько-релігієзнавчого дослідження проблем езотерики. Виявлено визначальні риси езотерики як наукової дисципліни. Виокремлено структурні елементи, наявність яких дає підстави стверджувати про належність теоретичного вчення до езотеричного. Обгрунтовано необхідність встановлення трансцендентальних причин, "умов можливості" езотерики. Визначено зміст базових понять, необхідних для дослідження езотерики, встановлено їх сутнісне та формальне співвідношення. Особливу увагу приділено дослідженню поняття, яке позначає вищу реальність езотерики та не має аксіологічних коннотацій. З'ясовано, що даним вимогам відповідає термін "сакральне" або "священне". На підставі аналізу різних підходів щодо розуміння поняття "езотерика" запропоновано визначення даного поняття. Езотерику запропоновано розуміти як найбільш широке поняття (технічний термін), що охоплює поняття містики та магії. Запропоновано визначати термін "езотерика" як родове щодо відношенню до понять "містика" та "магія", які є її (езотерки) видами. Розкрито сутність поняття "езотерична настанова свідомості" та виокремлено фактори, які впливають на її формування. Проаналізовано перехід від неезотеричних настанов до езотеричної через зміну пластів "живого світу", горизонту, контексту, підгрунтя, що перебувають у тісній залежності. Виокремлено два етапи, необхідні для актуалізації езотеричної настанови свідомості: "прояснення" та "трансцендування". Встановлено необхідні рівні зміни свідомості, які виникають на шляху (в процесі) її розвитку, якими є: MIND, трансперсональна область, екзистенційний рівень, рівень Его, рівень Тіні. Описано види езотерики залежно від розрізнення цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э403 + Ю215,0 +
Шифр НБУВ: РА354471

Рубрики:

      
7.

Хромушина Л.А. 
Еколого-економічна безпека розвитку сільськогосподарських підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Л.А. Хромушина ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і принципи еколого-економічної безпеки розвитку сільськогосподарських підприємств, досліджено теоретико-методологічні та практичні питання її забезпечення. Охарактеризовано сучасний стан і розглянуто еколого-економічні аспекти розвитку сільськогосподарських підприємств. Узагальнено зарубіжний досвід забезпечення еколого-економічної безпеки у даній сфері, розкрито можливості його застосування в Україні. Визначено ефективність чинних економічних інструментів еколого-економічної безпеки, розглянуто основні елементи комплексу інформаційного забезпечення її оцінювання. Запропоновано методику інтегрально-критеріального визначення рівня еколого-економічної безпеки сільськогосподарських підприємств. Обгрунтовано теоретичні засади формування організаційно-економічного механізму еколого-економічної безпеки розвитку сільськогосподарських підприємств, доповнено існуючу структуру джерел її фінансового забезпечення. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку сільськогосподарських підприємств на базі екологізації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-280-995 +
Шифр НБУВ: РА361947

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хромих Н.О. 
Еколого-фізіологічні аспекти гербіцидної дії на амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia L.) в умовах степового Придніпров'я: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Хромих ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть ефективної дії гербіцидів як екологічного фактора культурбіогеоценозів на амброзію полинолисту. Проведено комплексні дослідження життєздатності й еколого-фізіологічних властивостей локальних популяцій амброзії за дії гербіцидів різних класів. Установлено зменшення кількості проростків і ювенільних особин у популяціях амброзії у перший рік застосування препаратів і зниження ефекту за повторного використання тих самих гербіцидів. Показано послаблення віталітету та Q-індексу локальних популяцій у порівнянні з еталоном у перший рік застосування гербіцидів різних класів та виявлено тенденцію до зростання життєздатності локальних популяцій амброзії за умов щорічного використання тих самих препаратів. Досліджено вплив гербіцидів на морфологічні властивості, віталітетну диференціацію та поліпептидний склад насіння амброзії. Установлено детоксикацію гербіцидів рослинами шляхом активації глутатіон-S-трансферази та виявлено оптимальні комбінації гербіцидів для пригнічення захисної ферментної системи бур'яну. Вивчено післядію гербіцидів у властивостях рослин амброзії наступної генерації. Одержано рослинні екстракти, здатні пригнічувати розвиток амброзії у культурфітоценозі. Запропоновано схему добору ефективних комбінацій гербіцидів з щорічної ротації препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П146.75 +
Шифр НБУВ: РА356935

Рубрики:

      
9.

Хромов О. С. 
Експериментальне обгрунтування застосування фосфатидилхолінових ліпосом для корекції порушень кровообігу при критичних станах: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.03.05 / О. С. Хромов ; АМН України, Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2011. — 34 с. — укp.

Експериментально обгрунтовано доцільність застосування фосфатидилхолінових ліпосом (ФХЛЛ) для корекції порушень кровообігу у разі критичних станів (КС), що супроводжуються гіпоксією, кардіоваскулярними розладами, ендотоксемією та виявляються в артеріальній гіпотензії. Встановлено, що ліпосоми з яєчного фосфатидилхоліну (ФХЛ) спричиняють протигіпоксичну та антиоксидантну дію; у випадку гострої масивної крововтрати ФХЛ сприяють нормалізації кровообігу і запобігають розвитку його централізації, а також порушенням функцій серця і розвитку гіпотензії у разі септичного шоку; у випадку ішемії та реперфузії міокарда ФХЛ спричиняють кардіопротекторний і антиаритмічний ефект, нормалізують енергетичний метаболізм кардіоміцитів і електричну стабільність міокарда; у разі синдрому ендогенної інтоксикації ФХЛ забезпечують детоксикацію. Розкрито участь пероксинітриту в аритмогенезі внаслідок зміни фосфоліпідного оточення іонних каналів у мембрані. Визначено кардіопротекторну дію ФХЛ з кверцетином у випадку ішемії та реперфузії міокарда. Встановлено загальні механізми розвитку КС та обгрунтовано доцільність системної фармакологічної корекції функцій ефекторних елементів серцево-судинної системи за допомогою ФХЛЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-5
Шифр НБУВ: РА380833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Хромов М.І. 
Механізм державного регулювання зайнятості в промисловому регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.І. Хромов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано підходи до визначення суті та ролі державного регулювання зайнятості у сучасному суспільстві, запропоновано основні напрямки підвищення його ефективності у промисловому регіоні. Розроблено методи кількісної оцінки рівня соціальної та економічної ефективності державної політики зайнятості. Визначено, що напрямками підвищення ефективності механізму регулювання зайнятості є: реалізація стратегій державного регулювання у регіоні на базі комплексу відповідних заходів; підвищення соціально-економічної ефективності державного регулювання; оптимізація витрат на систему зайнятості. Запропоновано тезу, що зниження рівня безробіття грунтується на методології управління соціальним ризиком безробіття. Розроблено метод експериментального моделювання фінансових потоків регіону з метою проведення політики зайнятості на базі застосування теорії еспериментальної економіки. Здійснено комплексну оцінку ефективності політики зайнятості на рівні регіону. Запропоновано шляхи удосконалення механізму перерозподілу коштів регіону на основні напрямки політики зайнятості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 + У9(4УКР-4ДОН)240.5 +
Шифр НБУВ: РА334651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Хромяк В.М. 
Оптимізація гібридного складу кукурудзи в умовах східної частини Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.М. Хромяк ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Проаналізовано вплив добрив і зрошення на продуктивність, структуру врожаю та якість силосної кукурудзи. Рекомендовано оптимальні густоти рослин для нових гібридів. Критично проаналізовано стан Реєстру сортів рослин, надано рекомендації щодо його упорядкування. Розроблено метод вибору сортів з Реєстру для використання у конкретній кліматичній зоні, базуючись на визначенні інтенсивності, а також важливих господарсько-цінних показників у конкурсному державному сортовипробуванні. Рекомендовано кращі за цими параметрами гібриди кукурудзи для Луганщини. З'ясовано лімітувальні фактори вегетаційного періоду та надано рекомендації щодо використання окремих груп стиглості кукурудзи з урахуванням особливостей розподілу опадів та строків настання осінніх заморозків. Розраховано економічну ефективність від впровадження нових гібридів до виробництва, посіву за оптимальної густоти рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341158

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укр. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше для заповідних гірських лісів Криму встановлено основні закономірності деградації лісових біогеоценозів (зміна стану грунтового та трав'янистого покриву та деревостану, динаміка природного поновлення деревних і чагарникових порід, а також санітарного стану насаджень) залежно від інтенсивності рекреаційної діяльності. Виявлено, що за умов її стабільного характеру на Ай-Петринській яйлі, навіть у разі максимального руйнування грунтового покриву, в ньому зберігаються основні елементи мінерального живлення рослин (азот, фосфор, калій), гігроскопічна волога і практично не змінюється pH грунтового середовища. Уперше для заповідних лісів Південного берега Криму визначено основні напрямки демутації біогенозів, що використовуються для рекреації: прогнозування можливого обсягу рекреаційної діяльності на заповідних територіях, що базуються на величинах, допустимих для конкретних типів лісу рекреаційних навантажень; регулювання звичайної й утилітарної (добувної) рекреаційної діяльності за допомогою відповідних коефіцієнтів (рекреаційної навантаженості території та використання недеревних ресурсів); застосування методу зонування для збереження та самовідновлення лісових біогеоценозів шляхом організації території заповідних лісів і особливо цінних природних комплексів у них; відновлення лісових біогеоценозів, порушених внаслідок рекреаційного використання і відтворення генетико-еволюційного фонду хвойних порід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.931(4УКР-6КРМ) + П3е(4УКР-6КРМ)л64 +
Шифр НБУВ: РА331210

      
13.

Хромов О.Ф. 
Рекреаційне лісокористування в заповідних лісах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / О.Ф. Хромов ; Укра. НДІ ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Узагальнено матеріали досліджень щодо розробки оптимізованої технології рекреаційного використання заповідних лісів і адаптації її до умов Південного берега Криму (ПБК). Показано, що рекреаційна діяльність (стихійна й організована) за будь-якої тривалості (цілорічної, сезонної, короткочасної), але побудована на вільному переміщенні у лісі, спричинює часткове чи повне руйнування існуючих біогеоценозів. За цього руйнується грунтовий покрив і підстилка, порушується процес природного поновлення деревних і чагарникових порід, знижуються видовий склад і рясність трав'яного покриву у насадженнях, територія забруднюється побутовими відходами. Одночасно з лісових угідь безконтрольно вилучається недеревна продукція (гриби, ягоди, квіти), що скорочує кормову базу лісової фауни. Внаслідок інтенсифікації рекреаційного використання заповідних лісів запропоновано здійснювати рекреаційне лісокористування на наукових засадах. Зазначено, що за регульованої та контрольованої рекреаційної діяльності зменшується кількість лісових пожеж і лісопорушень, започатковується процес відновлення лісових біогеоценозів. Наголошено на необхідності зонувати територію заповідних лісів і розташованих на ній особливо цінних природних комплексів, а також випереджати руйнування лісових біогеоценозів за звичайної та добувної рекреації. Запропоновано за умови часткового чи повного руйнування лісових біогеоценозів переводити їх у стан "спокою", здійснювати заходи щодо реконструкції лісів та їх штучного відновлення. Запропоновано оптимізовану технологію рекреаційного лісокористування, адаптовану до умов заповідних лісів ПБК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П3 е(4УКР-6КРИ)л64 + П344.16(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА342218

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Хромишев В.О. 
Розробка та дослідження полімерних композиційних матеріалів для футерування гальванічних ванн: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.О. Хромишев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано літературні джерела щодо хімічно стійких матеріалів, які застосовуваються у гальванічному виробництві, а також сучасний стан застосування фізичних методів модифікації полімерних композиційних матеріалів (ПКМ). Розроблено полімерні компаунди та досліджено процеси інтенсифікації структурування ПКМ на основі поліестерних сполучних у полі низькочастотної вібрації. Визначено оптимальні рецептури ПКМ та режими структурування ПКМ у полі низькочастотної вібрації. Досліджено хімічну стійкість ПКМ та встановлено, що низькочастотна вібрація та механоактиваційна обробка наповнювача впливають на технологічні, фізико-механічні та експлуатаційні властивості досліджуваних ПКМ. На підставі одержаних результатів розроблено маловідхідну тенологію футерування гальванічних ван за рахунок комплексного використання вихідних матеріалів, яка дозволяє забезпечити стабільність і незмінність властивостей ПКМ у процесі експлуатації, а також сприяє підвищення терміну служби гальванічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1-5-03 + К722.56 + Л719.96:К +
Шифр НБУВ: РА321472

Рубрики:

      
15.

Хромов І.О. 
Товарні біржі України в період нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.04 / І.О. Хромов ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження діяльності товарних бірж України під час непу. Розглянуто причини їх відтворення на початку 1920-х рр., організацію управління діяльністю державними органами. Висвітлено два основні напрямки роботи товарних бірж, а саме: посередництво між учасниками оптової торгівлі державного, кооперативного та приватного секторів економіки, контроль і реєстрацію позабіржових угод державних підприємств і трестів між собою та з представниками інших форм власності. Значну увагу приділено питанню участі працівників бірж у господарському та громадському житті. Розкрито ефективність діяльності товарних бірж у роки непу, а також охарактеризовано причини їх ліквідації наприкінці 1920-х рр. Рекомендовано використовувати історико-економічний досвід діяльності даних бірж на сучасному етапі відновлення в Україні ринку та його важливої складової - біржової торгівлі сільськогосподарськими та промисловими товарами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)604.21 +
Шифр НБУВ: РА342047

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Хромяк Т.В. 
Удосконалення методики ринкової оцінки земель сільськогосподарського призначення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.В. Хромяк ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено різні методи експертної оцінки земель та проведено оцінку їх застосування на сучасному етапі розвитку земельних відносин. Зазначено, що маркетингове дослідження даних відносин і грошової оцінки земель, дозволило визначити думку та очікувані сподівання населення Луганщини стосовно цих питань. Здійснено розрахунки експертної оцінки земель сільськогосподарського призначення за декількома методиками, в результаті чого знайдено найбільш сприятливий за сучасних умов варіант визначення земельної ренти з розрахунком коригувальних коефіцієнтів (на показники якості грунтів, відстані до ринку збуту продукції, зміни банківського відсотку за рахунок державних дотацій, питомої ваги чорного пару в сівозміні, платоспроможності населення). Розглянуто та підтверджено кореляційним аналізом модель взаємозв'язку ціни землі та основних критеріїв виробництва. Проведено прогнозні розрахунки із застосуванням фактора циклічної врожайності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-517 +
Шифр НБУВ: РА325612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хромов І.В. 
Удосконалення методів розрахунку параметрів та підвищення ефективності технології виготовлення якісних канатів спіральної конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / І.В. Хромов ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2005. — 16 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку напруженого стану стального круглого дроту в осередках пружнопластичної деформації за спільного впливу поздовжньої сили, крутного та згинального моментів. Запропоновано нові рішення технологічних задач пружнопластичного деформування. Показано, що урахування чинника зміцнення матеріалу та вибір раціональної розбивки поперечного перерізу дроту на елементарні площадки дозволяє підвищити точність розрахунку внутрішніх силових факторів на 10 - 20 %. Виконано поопераційний теоретичний аналіз деформацій дротів і канату в процесі виготовлення на машинах сигарного типу. Математичні моделі вказаних етапів деформацій реалізовано у комп'ютерній програмі розрахунку залишкових агрегатних зусиль в готовому канаті, що визначають один з основних показників якості - рівноважність. Розроблено рекомендації щодо припустимих відхилень конструктивно-технологічних параметрів. Основні результати наукового дослідження використано в процесі розробки технології виробництва спіральних канатів з гарантованим показником рівноважності. Створено нові конструкції техоснащення (преформатор голчастого типу, каретку з вбудованим регулятором натягу та модульний рихтувач), що дозволяють регулювати з високою точністю та підтримувати постійними параметри режимів механічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К821 +
Шифр НБУВ: РА335590

Рубрики:

      
18.

Хром'як У. В. 
Функціоналізовані матеріали на основі прищеплених кополімерів полівінілпіролідону і гідрофобних вінілових мономерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / У. В. Хром'як ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 21 с. — укp.

Встановлено вплив фізико-хімічних чинників на кінетичні закономірності емульсійної полімеризації гідрофобних вінілових мономерів в присутності полівінілпіролідону (ПВП) та властивості синтезованих прищеплених кополімерів. Виявлено, що на сорбційні властивості кополімерів ПВП мають вплив температура полімеризації, концентрація ініціатора та природа кополімеру. Визначено вплив умов синтезу полімерної матриці, природи комономеру та наповнювача на міцність клейового з'єднання, твердість, теплостійкість за Віка та хімічну стійкість матеріалів на основі кополімерів ПВП. Розроблено технологічні засади модифікації кополімером ПВП-пр-ПС полістиролу у в'язкотекучому стані. Встановлено вплив вмісту кополімеру ПВП-пр-ПС на міцнісні та теплофізичні властивості модифікованого полістиролу. Виявлено, що модифікований полістирол відзначається гідрофілізованою поверхнею й антистатичними властивостями. Розроблено принципову технологічну схему виробництва кополімерів ПВП і переробки модифікованих матеріалів на їх основі у в'язкотекучому стані, обгрунтовано основні стадії та технологічні параметри процесу, запропоновано рекомендації щодо практичного використання розроблених матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725 + Л712.181
Шифр НБУВ: РА380171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Хроменкова О.Б. 
Цитогенетичний аналіз ембріонів ссавців при дії різних факторів кріоконсервування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.Б. Хроменкова ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено вплив факторів кріоконсервування (розчинів гліцерину, гіпотермії та заморожування з різними швидкостями) на рівень життєздатності, мітотичний режим та хромосомний набір 2 - 8-клітинних ембріонів миші. Визначено, що дроблення підвищує стійкість ембріонів до зниження температури, експозиція у розчинах гліцерину не призводить до збільшення рівня анеуплоїдії в ембріонах різних стадій, процедура швидкого заморожування у порівнянні з повільним програмним забезпечує більш високу збереженість бластомерів 8-клітинних ембріонів та не знижує рівень життєздатності. Методами цитологічного та цитогенетичного аналізу встановлено, що кріоконсервування 8-клітинних ембріонів незалежно від методу заморожування та ступеня їх компактизації не впливає на мітотичний індекс та рівень анеуплоїдії, але змінює спектр патологічних мітозів. За допомогою електронно-мікроскопічного дослідження виявлено, що 8-клітинні ембріони після швидкого заморожування характеризуються збереженістю ультраструктури ядра та основних органел цитоплазми бластомерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*333 с8 +
Шифр НБУВ: РА331337

Рубрики:

      
20.

Хромильова О. В. 
Розробка та стандартизація фіксованих комбінованих нейрометаболітотропних церебропротекторів на основі комбінацій похідних 1,2,4-триазолу з аліфатичними трансмітерними амінокислотами / О. В. Хромильова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукової проблеми, що полягає у poзpoбці склaду, технoлoгiї, метoдик стaндapтизaцiї тa дослідженні фapмaкoлoгiчних властивостей нoвих кoмбiнoвaних засобів для лiкувaння судинних зaхвopювaнь гoлoвнoгo мoзку з фіксованим вмістом тіотриазоліну та аліфатичних нейpoтpaнсмiтеpних aмiнoкислoт – L-apгiнiну, гліцину та ГАМК^UThe thesis is devoted to solving scientific problems consisting in the development of the composition, technology, methods of standardization and studies of the pharmacological properties of new combined drugs for the treatment of vascular diseases of the brain  " Argitryl", "Glyсіtryl" and "Tiogamk" in pills with fixed content of Thiotriazoline and aliphatic neurotransmitter amino acids  L-arginine, glycine and GABA, respectively


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського