Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (344)Книжкові видання та компакт-диски (305)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕБАН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чебанов В.А. 
Багатокомпонентні реакції гетероциклізації карбонільних сполук з полінуклеофілами: автореф. дис. ... д-ра хім. наук : 02.00.03 / В.А. Чебанов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 34 с. — укp.

Встановлено закономірності багатокомпонентних реакцій за участю карбонільних сполук і полінукліофілів і зв'язку між реакційними параметрами, структурою вхідних сполук і напрямком гетероциклізацій. Розроблено основи стратегії керування спрямованістю такого роду взаємодій з метою підвищення молекулярної різноманітності азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено нові закономірності реакцій гетероциклізації полінуклеофілів, зокрема аміноазолів та аміноазінів, з корбонільними сполуками, розроблено способи керування їх спрямованістю. Запропоновано високоселективні методи синтезу азотовмісних гетероциклічних систем. Встановлено можливість проходження реакцій гетероциклізації між аміноазолами та карбонільними метиленактивними сполуками циклічної або нециклічної будови як під кінетичним, так і під термодинамічним контролем, що дозволяє шляхом зміни температурного режиму керувати їх напрямком. Найбільш ефективним методом проведення таких взаємодій є використання мікрохвильового й ультразвукового випромінювання. Досліджено вплив кислотно-основних властивостей реакційного середовища та типу каталізатора, що використовується, на склад продуктів багатокомпонентних реакцій, що також дозволяє спрямовувати їх у потрібний бік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г223.8,0 + Г26-4
Шифр НБУВ: РА375640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Чебан О.В. 
Вплив диз'юнктивних порушень на умови формування покладів вуглеводнів північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / О.В. Чебан ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин, НАК "Нафтогаз України". — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Вивчено будову диз'юнктивних порушень, їх екрануючі властивості та роль у формуванні покладів вуглеводнів північно-західної частини Зовнішньої зони Передкарпатського прогину. Досліджено літолого-колекторські властивості порід району та розподіл покладів вуглеводнів в стратиграфічному розрізі. Уточнено трасування регіональних розривів, їх геологічну будову та історію розвитку. Встановлено причини тектонічного екранування або провідності розломів у різних стратиграфічних комплексах порід. Визначено роль Стебницького насуву у формуванні покладів вуглеводнів. З'ясовано зональність розподілу покладів вуглеводнів, яка контролюється регіональними розривами. Проаналізовано можливі шляхи міграції вуглеводнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1-0 + Д59(45УКР3)453 +
Шифр НБУВ: РА330574

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Чебан О.М. 
Етнокультурне у свідомості поліетнічного соціуму (на матеріалах Придунав'я): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.М. Чебан ; Південноукр. держ. пед. ун-т (м. Одеса) ім. К.Д.Ушинського. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено, що свідомість представників етнічних груп Придунав'я характеризується актуалізацією - "осучасненням" передусім тих сенсів минулого, що виправдовують етнічні процеси сучасного буття. Відзначено, що передумовою формування національної визначеності особистості є вироблення нею національної самосвідомості, а на підставі філософського аналізу історичних і сучасних джерел встановлено якісний рівень збереження етнокультури придунайських етносів. Введено до наукового обігу систематизовані дані щодо перебігу сучасних етнокультурних процесів у Придунав'ї та їх вплив на суспільну свідомість, прогнозовано можливі шляхи розвитку міжетичної взаємодії в регіоні та наголошено на важливості зваженої загальнодержавної політики щодо національних меншин, створення для них умов проживання, близьких до тих, що властиві для їх материнського етносу. Поглиблено експлікацію свідомості поліетнічного соціуму через розгляд етнокультурного, що надало можливість конкретизувати найбільш значимі сутнісні ознаки етносвідомості за умов поліетнічного соціуму Придунав'я та з'ясовано поняття етнокультури на основі широкої емпіричної та теоретичної бази. Здійснено тлумачення етнічних процесів та розкриття функціонування етнокультур поліетнічного соціуму через об'єктивну діалектику загального й особливого. Зауважено, що на рівень трансформації народної культури етнічних спільнот даного регіону впливає екстравертна чи інтравертна спрямованість етнокультури кожного етносу, що зумовлюється походженням етносу, мовною близькістю з сусідами, схожістю побуту, рівнем розвитку етнічної свідомості та характером вияву етноцентричних тенденцій у бутті людей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*425 + Ю6*622.221 +
Шифр НБУВ: РА324601

Рубрики:

      
5.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чебаненко 
Клініко-функціональна характеристика стану здоров'я дітей та підлітків - мешканців радіоактивно забруднених територій в умовах реабілітації на курорті Трускавець: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.01 / Людмила Олександрівна Чебаненко ; АМН України; Науковий центр радіаційної медицини. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.7
Шифр НБУВ: РА347782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Чебан В.Д. 
Комплекс геофізичних методів прогнозування зсувів на прикладі Закарпаття: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / В.Д. Чебан ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 19 с. — укp.

Доведено, що процес розвитку екзогенних геологічних процесів тісно пов'язаний не тільки з загальновідомими чинниками, але й з динамікою неотектонічних рухів як проявом глобальних геодинамічних процесів та проявами сейсмічної активності, що обгрунтовано аналізом зв'язків кількості, розмірів зсувів та інших статистичних показників, які їх характеризують, а також з місцезнаходженням зсувних ділянок відносно до певних структурно-тектонічних зон Закарпаття, яким властиві різні рівні інтенсивності варіацій природного імпульсного електромагнітного поля Землі. На цій підставі запропоновано реалізувати районування території Закарпаття за схильністю до активізації зсувонебезпечних процесів. Теоретично обгрунтовано механізм утворення шару динамічних деформацій (ШДД). Визначено, що підготовка зсувів у значній мірі забезпечується розвитком деформаційних процесів у цьому шарі, внаслідок чого утворюється поверхня ковзання. Зазначено, що вивчення динамічних змін у ШДД за умов забезпечення їх реєстрації високоточними геофізичними методами є основою моніторингу зсувних процесів. Розроблено нову технологію робіт за методом природного імпульсного електромагнітного поля Землі, яка забезпечується використанням приладу РХІНДС-ПМ, удосконаленою методикою польових робів, системою обробки даних польових спостережень згідно з запропонованованим алгоритмом, що дозволяє застосовувати даний метод для режимних спостережень як складової частини системи моніторнигу зсувів. Доведено, що для дослідження зсувонебезпечних ділянок основним є метод зондування становленням електромагнітного поля в ближній зоні, завдяки розробці принципово нової електророзвідувальної станції "Стадія-М" для вивчення верхньої частини розрізу, яка забезпечує одержання кількісних параметрів для розрахунку просторово-часових змін фізико-механічних властивостей порід і стійкості зсувів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.124.1с4 + Д829(45УКР3,3)3
Шифр НБУВ: РА319999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чебан В.Г. 
Малогабаритна вихорева турбіна як привід гідродинамічного очисника в'язких рідин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / В.Г. Чебан ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто теорію робочого процесу вихрової турбіни (ВТ) з бічним розташуванням каналу. Уперше крутний момент, який виникає на робочому колесі (РК), умовно поділений на складові: активний і реактивний моменти, що дало змогу теоретичним шляхом визначити вихідні параметри турбіни. Розроблено модель течії робочої рідини (РР) у каналі ВТ, яка базується на теорії турбулентних струменів. Це дало змогу визначити причину утворення та параметри поперечних вихрів у міжлопатковому просторі РК, їх вплив на роботу ВТ. Уперше введено коефіцієнт утворення активного моменту на РК ВТ, за допомогою якого можна визначати раціональне значення кроку розміщення лопаток на РК турбіни. Уперше визначено параметри силової взаємодії потоку РР, який рухається у кільцевому каналі, з лопатками РК, що дало змогу теоретичним шляхом побудувати механічну характеристику ВТ. Уперше розв'язано комплексну задачу спільного використання гідравлічного приводу вихрового типу та роторного гідродинамічного очисника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З563.3-01 +
Шифр НБУВ: РА329477

Рубрики:

      
9.

Чебан 
Маркетинговий підхід в муніципальному управлінні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / Олександр Іванович Чебан ; Академія муніципального управління. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА359242

Географічні рубрики:

      
10.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
11.

Чебанов 
Нові класи рухів систем гіроскопів Лагранжа: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.02.01 / Дмитро Олександрович Чебанов ; НАН України, Інститут прикладної математики і механіки. — Донецьк, 1998. — 14 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.33,022
Шифр НБУВ: РА302669

Рубрики:

      
12.

Чебан С.Д. 
Особливості росту і плодоношення яблуні на підщепі ММ 106 в Правобережному Лісостепу України залежно від норми та способів застосування азотних добрив: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / С.Д. Чебан ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати впливу внесеного позакореневим способом карбаміду у поєднанні з внесенням добрив у грунт для росту та підвищення продуктивності яблуні зимового строку достигання на клоновій підщепі ММ 106 та виявлено, що умов запропонованого режиму застосування добрив має місце кращий ріст та врожайність дерев на підщепі ММ 106. З'ясовано, що сумісне застосування добрив збільшує площу листків на гектарі на 8,9 - 78,2 % залежно від помологічного сорту. Для забезпечення високої продуктивності насаджень яблуні зимових строків достигання на середньорослій клоновій підщепі ММ 106 за умов південної частини Правобережного Лісостепу України на темно-сірому опідзоленому важкосуглинковому грунті рекомендовано раціональні строки та кратність застосування позакореневого підживлення сумісно з внесенням добрив у грунт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337069

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чебан В.І. 
Репродуктивне здоров'я населення та розробка системи медико-соціальної профілактики порушень його формування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / В.І. Чебан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: рис. — укp.

Досліджено структуру та частоту виявлення патології населення фертильного віку, які призводять до порушень репродуктивного здоров'я. Вивчено особливості впливу біологічних (статевих, вікових, спадкових), соціальних (сімейних, виробничих, етнічних), психологічних, регіональних та інших чинників, що призводять до порушень репродуктивного здоров'я. Розроблено та науково обгрунтовано концепцію управління даним здоров'ям та моделі системи технологій медико-соціальної профілактики його порушень і корекції. На підставі аналізу математичних характеристик, одержаних за результатами дослідження доведено ефективність запропонованої моделі, яка дає змогу науково прогнозувати інтегральні показники патології, що формують репродуктивне здоров'я. Створено та науково обгрунтовано концептуальну модель біологічного, соціального та психологічного репродуктивного формування на етапах індивідуального, родинного та суспільного розвитку. Запропоновано концепцію первинної профілактики порушень зазначеного формування у практиці сімейного лікаря на базі застосування ефективних технологій здорового способу життя людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА328909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чебанова О. П. 
Розвиток соціально-економічного потенціалу залізничного комплексу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. П. Чебанова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади розвитку соціально-економічного потенціалу (СЕП) залізничного комплексу (ЗК) і розроблено шляхи його реалізації. Визначено сутність поняття "соціально-економічний потенціал залізничного комплексу" та його складові. Показано роль вітчизняного ЗК в формування соціально-орієнтованої економіки України. Проаналізовано сучасний стан вітчизняного ЗК і проблеми розвитку його СЕП. Охарактеризовано зміст галузевих соціальних заходів для удосконалення форми їх публічного висвітлення. Визначено методичні підходи до діагностування СЕП ЗК. Розроблено загальнотеоретичну модель розвитку СЕП ЗК, запропоновано методичний підхід до вибору її показників за пріоритетними ініціативами. Обгрунтовано доцільність використання моделі розвитку СЕП ЗК для вдосконалення мотиваційних інструментів в напрямку продукування соціальної відповідальності працівників галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0
Шифр НБУВ: РА384527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чебанюк О.В. 
Розробка методу автоматизованого проектування розкрійних схем рулонних матеріалів на деталі взуття: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.18 / О.В. Чебанюк ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У ході дослідження запропоновано методи, алгоритми та математичні моделі автоматичної підготовки інформації про зовнішні контури деталей, побудови щільних укладок та розкрійних схем для двох видів деталей, що мають довільну конфігурацію зовнішніх контурів, проектування декоративних елементів на деталі, алгоритм контролю дій користувача за інтерактивної побудови та коригуваня розкрійних схем. У ході підготовки інформації про зовнішні контури деталей вихідною інформацією є зображення деталей, що зберігаються у графічних файлах растрових форматів. Результат роботи алгоритму - координати зовнішніх контурів деталей, одержаних з заданою точністю. Обгрунтовано вибір необхідної точності апроксимації за умов одержання зовнішніх координат контуру. Запропонований метод побудови щільних укладок для двох видів деталей, що мають довільну конфігурацію зовнішніх контурів, базується на основі математичного апарату годографа вектор-функцій щільного розміщення. Для підвищення щільності деталі в укладках можуть бути повернуті під довільними кутами alpha та beta. Описано метод автоматичної побудови розкрійних систем, які відповідають технологічним умовам та обмеженням щодо розміщення деталі на матеріалі. Передбачено можливість повороту решітки. Запропоновано метод контролю дій користувача за інтерактивного коригування розкрійних схем, що базується на визначенні взаємного положення сторін деталей та не має недоліків алгоритмів кутів і променя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М 550.1 +
Шифр НБУВ: РА368071

Рубрики:

      
16.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Чебанова Н.В. 
Стратегічне управління активами підприємств залізничного комплексу: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Чебанова ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2009. — 34 с. — укp.

Розроблено теоретичні основи та практичні рекомендації щодо створення системи стратегічного управління активами підприємств залізничного комплексу (ПЗК) за умов ринкової трансформації економіки. Розкрито економічну природу активів, розширено їх класифікацію з урахуванням вимог стратегічного управління. Визначено ступінь категорії "портфель активів" ПЗК як головного цілісного предмета стратегічного управління підприємствами. Досліджено призначення та принципи організації стратегічного управління активами на ПЗК. Запропоновано комплексну систему показників формування та використання оборотних активів як інструменту аналізу, оцінки та планування господарської діяльності. Розроблено концепцію управління портфелем активів через індикатори (показники) їх стану, які пов'язані з зовнішнім середовищем, специфікою вирішуваних завдань й особливостями підприємства. Визначено місце та роль галузевої облікової політики в системі стратегічного управління активами, визначено її головні складові. Обгрунтовано пропозиції щодо забезпечення достовірності фінансової звітності та прозорості інформаційної бази ПЗК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-572-21 +
Шифр НБУВ: РА367449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чебаненко С.І. 
Уран і плутоній у грунтах ближньої зони Чорнобильської АЕС: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.02 / С.І. Чебаненко ; НАН України. Ін-т геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження геохімії техногенних радіонуклідів у зоні впливу Чорнобильської АЕС. Встановлено, що в грунтах ближньої зони ЧАЕС внаслідок акумуляції диспергованого реакторного палива ізотопний склад U змінений щодо природної константи у напрямку збагачення ізотопами U-234 і U-235, а також присутній штучний U-236. Виявлено, що реакторне паливо надійшло у ці грунти у кількості, сумірній з кількістю в них природного U. З'ясовано, що заглиблення Pu-239, 240 у грунтах відбувається за рахунок механічної міграції паливних "гарячих" часток, стійких до деструкції у зоні гіпергенезу. Експериментально показано, що U-239 та 240 неадекватно розподіляються в системі грунт-розчин. Встановлено, що Pu проявляє вищу, ніж U, сорбційну здатність. Для урану різного генезису розроблено градаційний ряд за зменшенням міграційної здатності: рухомий природний U - техногенний реакторний U - кристалохімічно зв'язаний U. Визначено, що у грунтах пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів "Рудий ліс" міграція водорозчинного Pu реалізується за рахунок одночасного співіснування у грунтових розчинах його катіоних, аніонних і псевдоколоїдних форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.518(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344570

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чебаненко Ю.В. 
Функціональний стан вегетативного регулювання і кардіогемодинаміки у дітей з вегето-судинною дисфункцією на санаторно-курортному етапі реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.В. Чебаненко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі результатів комплексного дослідження дітей з використанням електрокардіографії, кардіоінтервалографії, ехокардіографії та допплер-ехокардіографії, велоергометрії вивчено вплив диференційованої бальнеотерапії та ароматерапії на показники вегетативного регулювання, центральної гемодинаміки та рівня фізичної працездатності. Виявлено значні зміни вегетативного комеостазу, компенсаційно-адаптивних механізмів та їх залежність від типу вегето-судинних дисфункцій. Обгрунтовано диференційований підхід до застосування бальнеотерапії та ароматерапії у комплексному санаторно-курортному лікуванні дітей з вегето-судинною дисфункцією залежно від функціонального стану вегетативної нервової системи. Встановлено, що опрацьований комплекс лікувально-реабілітаційних заходів дозволяє досягти позитивних змін клінічної симптоматики, має нормалізуючу дію на функціональний стан вегетативної нервової системи, поліпшує стан центральної гемодинаміки та фізичної працездатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-54
Шифр НБУВ: РА317220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Чебанюк С.В. 
Функціональний стан системи кровообігу при пролабуванні мітрального клапана у постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.В. Чебанюк ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню функціонального стану системи кровообігу при пролабуванні мітрального клапана (ПМК) у 340 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Вперше проведено вивчення, систематизацію та узагальнення даних про частоту і вираженість клінічних проявів, змін структур і функцій серця, фізичної працездатності при ПМК в осіб, які зазнали радіаційного впливу. Оцінено відмінності виявлених змін у діапазоні доз опромінення, які зростають, і тривалості контакту з іонізуючим випромінюванням, генетично зумовленої схильності, зі ступенем пролабування, наявністю мітральної регургітації та міксоматозної дегенерації, а також з особливістю перебігу ПМК. Показано, що найбільш ранньою зміною в функціональному стані серця є діастолічна дисфункція. За результатами досліджень обгрунтовано алгоритм діагностики пролапсу і тактики ведення постраждалих з ПМК, необхідність його використання при здійсненні професійного відбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.0 + Р410.1-3

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського