Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (132)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ШВИДЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Швиденко О.С. 
Акція як об'єкт права власності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.С. Швиденко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання акції як об'єкта права власності, наведено її характеристику та визначено правову природу. Висвітлено питання виникнення та припинення акції як об'єкта права власності, законні підстави її обмеження та обтяження правами третіх осіб. Розглянуто засоби захисту права власності на акцію. Зроблено висновок, що акція посвідчує тільки право участі в акціонерному товаристві. Проаналізовано особливості документарної та бездокументарної форми випуску акції. З'ясовано, що акції в Україні існують тільки в бездокументарній формі. Досліджено форму договорів, предметом яких є акція, зокрема відзначено необхідність їх письмового оформлення. Встановлено консенсуальність договорів про відчуження акцій, що не може бути змінено домовленістю сторін. Показано особливості застави акцій у порівнянні з іншими цінними паперами. Зроблено висновок, що передача акцій в заставу не повинна впливати на здійснення права участі в акціонерному товаристві. Розглянуто особливості речово-правових способів захисту права власності на акцію. На підставі аналізу наукової літератури, нормативних актів та судової практики сформульовано конкретні пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання права власності на акцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)02 + Х839(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА347816

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Швиденко О.О. 
Держпром у контексті світової архітектури: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.О. Швиденко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто архітектуру Будинку державної промисловості (Держпрому) у контексті розвитку художньої культури України 1920 - 1930 рр. Визначено критерії цінності Держпрому у межах української культури 1920-х рр., досліджено зміни його оцінки в історичній ретроспективі. Проведено комплексний історико-культурний і архітектурно-композиційний аналіз Держпрому, що дозволяє віднести будівлю до пам'яток конструктивізму. Показано значення Держпрому у формуванні архітектурного ансамблю площі Свободи (Дзержинського) у Харкові. Розглянуто місце Держпрому у ряді об'єктів архітектури Західної Європи та США першої третини ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ХАР)927 + Щ113(0)61-2 +
Шифр НБУВ: РА367806

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
5.

Швиденко М.В. 
Мінливість посівних та врожайних якостей насіння квасолі звичайної залежно від абіотичних і технологічних факторів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / М.В. Швиденко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено неоднорідність насіння квасолі за морфолого-анатомічними особливостями, посівними якостями та врожайними властивостями. Розглянуто динаміку росту та розвитку рослин. Встановлено залежність тривалості періодів розвитку квасолі від погодних умов. Запропоновано новий спосіб відбору високопродуктивних фракцій за масою 1 000 насінин і тривалістю періоду цвітіння-достигання. Встановлено оптимальні строки збирання насіння квасолі сорту Первомайська. Досліджено вплив різних типів пошкоджень на посівні та врожайні властивості рослини. Проведено порівняння широкорядного та стільникового способів сівби. Випробувано сортування насіння за пружністю. Досліджено екологічно безпечні методи його обробки вогнем і повітряно-озоновою сумішшю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7 +
Шифр НБУВ: РА342933

Рубрики:

      
6.

Швиденко С.О. 
Профілактика фетоплацентарної недостатності у вагітних з рубцем на матці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Швиденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі клініко-лабораторних, ехографічних, ендокринологічних і морфологічних методів клінічно та науково обгрунтована необхідність корекції фетоплацентарної недостатності у вагітних з рубцем на матці на підставі комплексної медикаментозної терапії. Крім того, встановлені фактори ризику розвитку фетоплацентарної недостатності при наявності рубця на матці. Все в сукупності дозволило знизити частоту перинатальних ускладнень при повторному абдомінальному розродженні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.215

Рубрики:

      
7.

Швиденко К.В. 
Реакції місткових єнамінів з електрофільними реагентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / К.В. Швиденко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Ацилюванням 2-нітрометиленазепану хлорангідридами кислот за присутності водного лугу уперше синтезовано похідні 7-аміно-1-нітро-2-гептанону. Уперше досліджено реакцію місткових нітроєнамінів з ізоціанатами та ізотіоціанатами, виявлено закономірності їх перебігу залежно від реакційних умов, а також будови реагента та субстрата. Знайдено нову реакцію в хімії нітроєнамінів, що призводить до утворення похідних маловивченої гетероциклічної системи тієно[3,4-b]піролу. Виявлено, що реакція місткових єнамінів (МЄ), похідних 1,2-оксазол-5(4H)-ону, з ізотіоцінатами супроводжується рециклізацією до 5-ациламіно-1,6-поліметилен-2-тіоксо-4-оксо-1,2,3,4-тетрагідропіримідинів. Показано, що за присутності ангідридів кислот тіолактимні етери можуть реагувати з субстратами, які містять активну метиленову групу та утворювати, залежно від розміру насиченого циклу, три типи продуктів: пуш-пульні МЄ, N-ацильовані пуш-пульні МЄ та 5-ациламіно-(2-метилтіобутиліден)похідні метиленактивних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г26-4 +
Шифр НБУВ: РА337576

Рубрики:

      
8.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського