Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (431)Книжкові видання та компакт-диски (221)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ШУЛЬЖЕНК$<.>+<.>A=ФЕДІР$<.>+<.>A=ПИЛИПОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Пилипович О.В. 
Еколого-геоморфологічний моніторинг басейнових систем верхнього Дністра: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.04 / О.В. Пилипович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади еколого-геоморфологічного моніторингу (ЕГМ) басейнових систем. Розроблено схему реалізації ЕГМ для різнорангових басейнів верхньої частини сточища Дністра. Здійснено аналіз і узагальнення результатів моніторингу атмосферних опадів, стоку води та наносів, лісогосподарської діяльності та землекористування, їх впливу на еколого-геоморфологічний стан басейнових систем. Розраховано показники інтенсивності денудації водозборів за багаторічний період. Виявлено тенденції їх змін під впливом природних і антропогенних чинників. За результатами польових досліджень оцінено вплив лісогосподарської та видобувної діяльності на розвиток і активізацію екзогенних процесів у межах модельних басейнів. З застосуванням ГІС одержано нові комп'ютерно-картографічні моделі досліджених басейнів. Створено інформаційну базу кількісних параметрів природних і антропогенних чинників рельєфоутворення. Обгрунтовано можливість використання результатів моніторингу для регулювання геоморфологічних процесів й оптимізації природокористування у басейні Дністра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д823.121.51 +
Шифр НБУВ: РА354454

Рубрики:

      
4.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
5.

Шульженко С. В. 
Методи та засоби визначення показників ефективності функціонування і розвитку електричних станцій в умовах ринку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.01 / С. В. Шульженко ; НАН України ; Ін-т заг. енергетики. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Розроблено новий синтезований метод визначення показників ефективності функціонування електростанцій за умов ринку, суть якого полягає в детальному імітаційному моделюванні витрат або споживанні матеріальних, фінансових, трудових ресурсів та особливостей їх перетворення в електричну енергію. Метод враховує невизначеність вхідної інформації, фізико-технічні та режимні особливості роботи електростанцій. Вдосконалено існуючу модель оптимізації структури генеруючих потужностей шляхом застосування детерміновано-стохастичних методів врахування невизначеності майбутніх рівнів електричних навантажень і форми графіків електричних навантажень Об'єднаної енергосистеми (ОЕС), а також невизначеності режимів експлуатації електростанцій. Створено систему математичних моделей та розроблено програмно-інформаційні засоби, які дозволяють оцінювати ефективність функціонування та розвитку електростанцій за умов ринку як в складі енергосистеми, так і окремо. Розраховано перспективні структури генеруючих потужностей ОЕС України, що відповідають ринковим умовам регулювання діяльності в електроенергетиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277 с116 + У9(4УКР)305.721
Шифр НБУВ: РА382737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Федірко Н.В. 
Механізми підтримання кальцієвого гомеостазу в ацинарних клітинах підщелепної слинної залози: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Федірко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 45 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 +
Шифр НБУВ: РА343393

Рубрики:

      
7.

Шульженко Д.В. 
Півкульні особливості реорганізації метаболізму, морфології мозку та церебральної гемодинаміки у хворих середнього віку у відновному періоді ішемічного інсульту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Д.В. Шульженко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Надано системну характеристику стану окремих ланок гемодинаміки, метаболізму та морфології головного мозку та міжсистемних взаємин у хворих середнього віку у відновному періоді ішемічного інсульту. Установлено компенсаторні механізми, які сприяють відновленню метаболічних і гемодинамічних процесів у центральній нервовій системі у хворих середнього віку, які перенесли ішемічний інсульт, що характеризуються підсиленням взаємозв'язку показників церебральної гемодинаміки у судинах каротидного басейну та метаболічних процесів у білій і сірій речовині головного мозку. З'ясовано лімітувальні ланки у системі постінсультної реорганізації мозку, а саме: зниження швидкісних показників гемодинаміки у судинах каротидного та вертебро-базилярного басейну, наявність атрофічних процесів в окремих структурах стовбуру мозу за гіпокампі, високу частоту стенозів і оклюзій у судинах каротидного басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1 +
Шифр НБУВ: РА355166

Рубрики:

      
8.

Шульженко І.В. 
Правове регулювання праці жінок-працівників органів внутрішніх справ України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / І.В. Шульженко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні та соціальні передумови особливого правового регулювання праці жінок. Проаналізовано норми національного та міжнародного законодавства, що регулюють дану працю. Досліджено історію виникнення та галузеву належність правових норм, що регулюють працю жінок - працівників органів внутрішніх справ ОВС України. Досліджено особливості даного правового регулювання, яке передбачає врахування статі та специфіки професійної діяльності працівників ОВС України. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного трудового законодавства, яке регулює працю жінок в ОВС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.21 + Х879(4УКР)241 +
Шифр НБУВ: РА364489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шульженко Д. І. 
Психологічні основи корекційного виховання дітей з аутистичними порушеннями: автореф. дис. ... д-ра психол. наук : 19.00.08 / Д. І. Шульженко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 45 с. — укp.

Визначено психологічні основи сучасного корекційно-виховного процесу, який розгортається в усіх типах державних, недержавних, дошкільних, шкільних, інклюзивних, освітньо-реабілітаційних закладах і за умов домашнього виховання дітей з аутистичним спектром порушень. Проаналізовано світові та вітчизняні тенденції терапевтичної та психолого-педагогічної допомоги аутичним дітям і труднощі їх соціальної інтеграції. Встановлено відсутність цілісної системи класифікацій, які б розкривали психологічні особливості аутичних дітей відповідно до комплексного (медико-психолого-педагогічного підходу). Розроблено класифікації, зокрема з урахуванням клінічних показників аутистичного спектру, особистісного спрямування дитини на навколишнє середовище та психолінгвістичних показників розвитку дитини. З'ясовано психологічні механізми запуску аутистичних розладів, особливості інтелектуального розвитку дітей з аутистичним спектром порушень відповідно до класифікацій. Розроблено корекційні прийоми попередження та подолання аутистичних проявів. Проаналізовано рівні професійної готовності студентів-дефектологів до корекційної роботи з аутичними дітьми. Розкрито сутність індивідуальної форми корекційного навчання та виховання. Виявлено закономірності корекційного виховання за умов наступності між спеціалістом і родиною аутичної дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43-734 + Ч439.5
Шифр НБУВ: РА375537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Федірко О.А. 
Роль інновацій у формуванні конкурентних переваг національної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.А. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти розвитку інноваційної діяльності у контексті забезпечення конкурентних переваг національних економік. Розглянуто теоретичні засади інноваційного процесу та з'ясовано роль національних інноваційних систем у забезпеченні високої конкурентоспроможності державної економіки. Визначено сутність, детермінанти та показники інноваційної спроможності різних країн. Досліджено механізм формування конкурентних переваг високорозвинених країн на основі інноваційної моделі економічного розвитку. Здійснено комплексне дослідження фінансово-кредитних, організаційних та інституційних механізмів регулювання інноваційного процесу. Наведено оцінку рівня інноваційної спроможності вітчизняної економіки, розглянуто основні проблеми та диспропорції національної інноваційної системи. Розроблено рекомендації щодо удосконалення вітчизняної інноваційної стратегії та механізму державного впливу на підвищення інноваційної спроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА337703

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шульженко 
Соціально-правова держава: сутність, проблеми політичної модернізації: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / Федір Пилипович Шульженко ; НАН України; Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса. — К., 2009. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Ф024
Шифр НБУВ: РА365778

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Шульженко Л.Є. 
Удосконалення аналізу фінансового стану фармацевтичних установ: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.Є. Шульженко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено роль аналізу фінансово-господарської діяльності суб'єкта, що господарює, у забезпеченні фінансової стійкості, а також основні тенденції подальшого розвитку аналітичних процедур. Доведено необхідність удосконалення сучасної системи організації фінансового аналізу. Конкретизовано джерела інформації, критерії, прийоми, ознаки, принципи та методи фінансового аналізу щодо функціональних умов господарювання та галузевих особливостей. Розкрито зміст фінансового аналізу та конкретизовано систему економічних категорій, які використовуються у методології фінансового аналізу. Вивчено стан фармацевтичного ринку України, особливості функціонування фармацевтичних установ, які дають змогу з'ясувати проблеми фінансового аналізу. Розроблено модель аналізу фінансового стану фармацевтичних установ. Розглянуто склад і зміст їх фінансової звітності. Визначено особливості оцінки фінансових результатів на підприємствах галузі. Запропоновано форми документів первинного обліку та внутрішньої звітності, а також процедуру агрегування інформації фінансової звітності для аналізу фінансового стану. Здійснено ретроспективний і стратегічний аналіз фінансового стану з використанням автоматизованих засобів обробки даних і розрахунок оптимальних значень рекомендованих показників. Створено модель товарних запасів для забезпечення фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.952-93 +
Шифр НБУВ: РА335381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Федірко В. В. 
Управління клієнтською базою в системі маркетингу відносин банку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. В. Федірко ; "Українська академія банківської справи Національного банку України", державний вищий навчальний заклад. — Суми, 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1
Шифр НБУВ: РА369513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Федірко М.М. 
Фінансова стійкість лізингових компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / М.М. Федірко ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено дослідження теоретичних засад економічного змісту та суті лізингу, його функцій в економіці, умов і чинників формування фінансової стійкості лізинових компаній. Розкрито суть та доведено необхідність підвищення їх фінансової стійкості. Досліджено її вплив на розвиток та стабільність ринку фінансових послуг в Україні. Запропоновано інструментарій для оцінювання та методичні підходи до забезпечення фінансової стійкості лізингових компаній. Розроблено стратегію цього забезпечення, яка базується на співвідношенні між прибутком і ліквідністю, побудовано економіко-математичну модель оптимізації такого співвідношення. Запропоновано методику керування фінансовою стійкістю лізингових компаній, що має практичне спрямування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-562.31 + У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА325662

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федірець О. В. 
Формування енергетичного менеджменту машинно-тракторного парку сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / О. В. Федірець ; Полтав. держ. аграр. акад. — Полтава, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи енергетичного менеджменту (ЕМ) машиновикористання, стан, тенденції та ефективність енерговитрат з використанням машинно-тракторного парку (МТП). Розкрито зміст енергозберігальної політики сільськогосподарського підприємства (СГП), сутність ЕМ МТП. Розроблено теоретичні підходи до формування стратегії ЕМ МТП СГП. Визначено тенденції енергоспоживання з використанням МТП СГП, теоретичні підходи до оцінювання конкурентоспроможності СГП за енергетичним критерієм. Обгрунтовано теоретичні засади проведення енергетичного аудиту МТП СГП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-571.182.2 + У9(4УКР)321-554.081-212.1
Шифр НБУВ: РА381915 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Бражанюк А. О. 
Формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки / А. О. Бражанюк. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації обґрунтовано проблему формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів; розкрито теоретичні засади означеної проблеми, описано сутність та структуру професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів; обґрунтовано й експериментально перевірено модель та організаційно-педагогічні умови її формування у процесі фахової підготовки; розроблено та апробовано навально-методичний супровід означеного процесу.На основі аналізу наукових джерел встановлено, що формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки є цілеспрямованим впливом на особистість майбутнього фахівця з метою формування ціннісних орієнтацій, професійної мотивації, професійних знань, фахових умінь та навичок, професійно значущих якостей, комунікативних здібностей, здатності до рефлексії та саморозвитку з метою забезпечення ефективної терапевтичної діяльності. У результаті міждисциплінарного дослідження проблеми професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів з позиції культурологічного, аксіологічного, компетентнісного, особистісного, діяльнісного, системного методологічних підходів, розкрито базові поняття та встановлено, що феномен «професійна культура фізичного терапевта та ерготерапевта» є складовою категорійного поля понять: «культура» – «культура особистості» – «культура діяльності» – «професійна культура».У процесі дефінітивного аналізу обґрунтовано авторське тлумачення поняття «професійна культура фізичних терапевтів та ерготерапевтів», яке розглядається як інтегрована характеристика фахівця, що синтезує ціннісні орієнтації, професійну мотивацію, систему фахових компетентностей, професійно значущі якості, які забезпечують високий рівень здійснення професійної діяльності на засадах рефлексії та саморозвитку.Розкрито структуру професійної культури фізичних терапевтів та ерготерапевтів яка представлена через сукупність взаємопов'язаних компонентів: ціннісно-мотиваційного, когнітивно-діяльнісного, особистісно-комунікативного, аналітико-рефлексивного.Для встановлення рівня сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки до кожного компонента визначено критерії: система ціннісних орієнтацій, професійна мотивація, професійні знання, фахові уміння та навички, професійно значущі якості, комунікативні здібності, здатність до рефлексії та саморозвитку, здатність до оцінювання терапевтичної діяльності та відповідні їм показники.Визначено рівні сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки (адаптивний, репродуктивний, продуктивний, інтегративний). Встановлено, що перехід від попереднього до наступного рівня сформованості професійної культури фізичного терапевта та ерготерапевта зумовлений кількісними та якісними змінами в змісті компонентів досліджуваного явища. За результатами констатувального дослідження встановлено недостатній рівень сформованості професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів в умовах традиційної системи фахової підготовки у закладі вищої освіти, що й зумовило потребу в розробленні та експериментальній перевірці моделі, організаційно-педагогічних умов формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки.Обґрунтовано експериментальну модель формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів у процесі фахової підготовки, яка містить чотири взаємопов'язані блоки: цільовий, методологічний, змістово-технологічний, результативний. Цільовий блок включає мету, завдання формування професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Методологічний блок містить методологічні підходи (аксіологічний, культурологічний, системний, компетентнісний, особистісний, акмеологічний) та принципи формування професійної культури (науковості, системності, неперервності, мобільності, диверсифікації; спрямування освітнього процесу на терапевтично-відновлювальну діяльність; здійснення професійної діяльності на рефлексивній основі). Змістово-технологічний блок моделі виступає базовим і включає зміст, форми, методи, організаційно-педагогічні умови формування професійної культури майбутніх фахівців та етапи реалізації цього процесу: ознайомлювально-стимулюючий, навчально-продуктивний, узагальнюючо-корекційний етап. Результативний блок відображає сформованість кожного структурного компонента професійної культури майбутніх фізичних терапевтів та ерготерапевтів, критерії та рівні.^UThe dissertation proves the problem of formation of professional competences of future physical therapists and occupational therapists; the theoretical bases of the specified problem are revealed, the essence and structure of professional culture of future physical and occupational therapists are described;the model and organizational and pedagogical conditions of its formation in the course of professional preparation are substantiated and experimentally tested; developed and trained the methodical support of this process.Based on the analysis of scientific sources, it is established that the formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training is a purposeful influence on the future specialist in order to form values, professional motivation, professional knowledge, professional skills, professionally significant qualities,skills and abilities to reflection and self-development in order to ensure effective therapeutic activities.As a result of interdisciplinary research for the problem of professional culture of future physical therapists and occupational therapists from the point of cultural, axiological, competence, personal, pragmatic, system and methodological approaches, basic concepts are revealed and it is stated that the phenomenon of “professional culture of physical therapist and occupational therapist”is a part of the categorical field of such concepts as“culture”–“culture of personality”–“culture of activity”–“professional culture”.In the process of definitive analysis, the author's interpretation of the concept of “professional culture of physical therapists and occupational therapists” is proved, which is considered as an integrated characteristic of a specialist reflection and self-development.The structure of professional culture of physical therapists and occupational therapists is shown, which is presented through a set of interconnected components as value-motivational, cognitive-activity, personal-communicative, analytical-reflexive.To establish the level in formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training for each component criteria are defined (system of value orientations, professional motivation, professional knowledge, professional skills, professionally significant qualities, communication skills, ability to reflect and self-reflection to evaluate therapeutic activity and corresponding indicators.The levels of formationin professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the process of professional training (adaptive, reproductive, productive, integrative) are determined. It is established that the transition from the previous to the next level of the professional culture of a physical therapist and occupational therapist formation is due to quantitative and qualitative changes in the content of the studied phenomenoncomponents.According to the results of the ascertaining research, the insufficient level in formation of professional culture of future physical therapists and occupational therapists in the traditional system of professional training in higher education was identified, which led to the need to develop and experimentally test the model and organizational and pedagogical conditions for professional culture of future physical therapists and occupational therapistsinthe professional trainingprocess.The experimental modelfor formation of professional culture of future physical and occupational therapists in the process of professional training is investigated, which contains four interconnected blocks i.e. target, methodological, content and technological, effective. The target block includes the purpose, formation tasks for professional culture of future physical therapists and occupational therapists. The methodological block contains methodological approaches (axiological, cultural, systemic, competence, personal, acmeological) and principles of the professional culture formation (scientific, systematic, continuity, mobility, diversification; direction of educational process on therapeutic and restorative activity; professional activity implementation on the basis of reflexes). The content and technological block of the model is basic and includescontent, forms, methods, organizational and pedagogical conditions for formation of professional culture of future specialists and stages of this processrealization i.e. introductory-stimulating, educational-productive, generalizing-corrective stage. The effective block reflects the formation of each structural component of the professional culture of future physical therapists and occupational therapists, criteria and levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Пальков І. А. 
Термоміцність замкового з'єднання робочих лопатокпарової турбіни / І. А. Пальков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук заспеціальністю 05.02.09 – динаміка та міцність машин. – Інститут проблеммашинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України, Харків, 2021.Дисертаційну роботу присвячено дослідженням та оцінці термоміцностізамкового з'єднання робочих лопаток і диска першого ступеню парової турбіниК-500-240 для підвищення експлуатаційної надійності з'єднання. Для аналізунапружено-деформованого стану запропоновано методику, яка ґрунтується навикористанні методу скінченних елементів та враховує нестаціонарнийтепловий стан, деформації пластичності й повзучості, контактну взаємодіюелементів, тривимірність моделі.Приводяться результати порівняння розрахункових даних з данимиексперименту.Ключові слова: парова турбіна, замкове з'єднання, деформування,контактна взаємодія, білінійна апроксимація, метод найменших квадратів,тензометрування, метод скінченних елементів.^UThe dissertation on competition of a scientific degree of the candidate of thetechnical sciences on specialty 05.02.09 – dynamics and strength of the machines. -A. Pidhornyi Institute of Mechanical Engineering Problems of National Academy ofSciences of Ukraine, Kharkiv, 2021.The dissertation is devoted to research and evaluation of the thermal strength ofthe interlock connection of the blades and the disk of the first stage of the steamturbine K-500-240 to increase the operational reliability of the connection. For theanalysis of the deflected mode, a technique is proposed, which is based on the use ofthe finite element method and taken into account the non-stationary thermal state,deformations of plasticity and creep, contact interaction of the elements, threedimensionality of the model.The results of comparison of the calculated data with the experimental ones arepresented.Keywords: steam turbine, interlock connection, deformation, contact interaction,bilinear approximation, least squares method, strain gauging, finite element method.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Дідух В. В. 
Формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства. / В. В. Дідух. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації дослідженопроблему формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства; проаналізованотеоретичні положенняозначеної проблеми у педагогічній теорії та освітній практиці; розкритосутність та структуру готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства; визначено критерії, показники та рівні її сформованості; теоретично обґрунтовано та перевірено модель формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства;апробованорозроблене навчально-методичне забезпечення в контексті досліджуваної проблеми у процесі професійної підготовки здобувачів освіти за спеціальністю 013 «Початкова освіта».Розкрито структуру готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства через комплекс взаємопов'язаних компонентів (ціннісно-мотиваційний, когнітивно-діяльнісний, особистісно-творчий, рефлексивно-коригувальний), до яких визначено критерії та показники. Визначено рівні готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства: низький (інтуїтивний), середній (репродуктивний), достатній (продуктивний), високий (творчий). З'ясовано, що перехід із одного на інший рівень готовності супроводжується кількісними та якісними змінами, що знаходять своє вираження у змісті компонентів досліджуваної проблеми.На основі констатувального дослідження встановлено недостатній рівень готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства в умовах діючої системи підготовки майбутніх учителів у закладах вищої освіти, що зумовило потребу в розробці та експериментальній перевірці моделі формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства.Розроблено та обґрунтовано модель формування готовності майбутніх учителів початкових класів до взаємодії з учасниками освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства, яку представлено трьома блоками: методологічним, технологічним та результативним.^UThe dissertation investigates the problem of forming the readiness of future primary school teachers to interact with the participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy; the theoretical issues of the specified problem in pedagogical theory and educational practice are analyzed; the essence and structure of the future elementary school teachers' readiness to interact with participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy are carried out; criteria, indicators and levels of its formation are determined; theoretically proved and tested the experimental model of forming the future primary school teachers' readiness to interact with participants in the educational process on the basis of partnership pedagogy; the developed educational and methodical support in the context of the researched problem within the professional training of education applicants on a specialty 013 "Primary education" is approved.The readinessstructure of future primary school teachers to interact with participants of the educational process on the basis of pedagogical partnerships through a set of interrelated components (value-motivational, cognitive-active, personal-creative, reflexive-corrective) was presented, to determine certain categories and indicators.The levels of future primary school teachers' readiness to interact with the participants of the educational process on the basis of pedagogical partnerships are determined i.e. low (intuitive), medium (reproductive), sufficient (productive) and high (creative). It was found that the transition from one readiness level to another supports the quantitative and changing ones, which find their vision in the content of the researched problem components.Based on the statement, the lack of readiness of future primary school teachers to interact with participants in the educational process was identified on the basis of pedagogical partnerships in the current system of training future teachers in higher education, which led to the need to develop and improve an experimental model of readiness for primary school teachers with participants of the educational process on the pedagogical partnerships.An experimental model of readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of the educational process on the basis of partnership pedagogy is developed and substantiated, which is represented by three blocks as theoretical-methodological, content-procedural and diagnostic-effective.Theoretical and methodological block includes the purpose, scientific approaches (personal activity, competence, axiological, systemic, synergetic), principles (democracy, voluntariness, equality, respect for the individual in compliance with the outlined norms (rules, requirements, responsibilities), each parties values, which provides for active cooperation in the implementation of common educational tasks under the responsibility of everyone for the obtained results)), components (value-motivational, cognitive-activity, personal-creative, reflexive-corrective) readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of the educational process based on the partnership pedagogy. The content and procedural block includes content, forms, methods, pedagogical conditions and stages (information-motivational, operational-activity, individual-creative, reflexive-diagnostic) of readiness formation for future primary school teachers to interact with participants of educational process on the basis of partnership pedagogy.The pedagogical conditions of effective readiness formation of future primary school teachers to interact with participants of educational process on the basis of partnership pedagogy are investigated, which include the creation of favorable educational environment for formation of motives and orientation on partnership interaction in future pedagogical activity; the optimization of the content of educational programs, forms and methods of the educational process aimed at forming the readiness components to organize interaction on the basis of partnership pedagogy; the involvement of students in the implementation of partnerships in the educational environment of the school in the process of various types of practical training; the use of personality-oriented technologies aimed at mastering the forms and methods of organizing partnerships; the organization in the process of professional training of cooperation in the "teacher-student" system as a model for partnership interaction of participants in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Лета В. В. 
Гідроекологічні стани басейну Тиси в межах Рахівського району / В. В. Лета. — Б.м., 2021 — укp.

Визначено вплив природних і антропогенних чинників на формування гідроекологічних станів вод річки Тиса та її допливів у межах Рахівського району. Детально досліджено вплив геологічної будови басейну, гідрометеорологічних параметрів, різних видів антропогенного навантаження на водневий показник pH, вміст розчиненого кисню, загальну мінералізацію, вміст головних іонів, біогенних речовин, важких металів та специфічних забруднюючих речовин токсичної дії у водах річки Тиса та її притоках. Окрему увагу звернено на сезонну мінливість вищезазначених показників. Проаналізовано зміни гідроекологічних станів басейну Тиси під впливом господарської діяльності, зокрема туристично-рекреаційної сфери, сільського господарства та комунального сектору.За даними моніторингу якості вод й аналізу відібраних проб розраховані індекси забрудненості вод (ІЗВ) за період 1994–2018 рр., що змінюються у межах 0,19–0,93 та відповідають І-му (дуже чиста вода) й ІІ-му (чиста вода) класам якості вод. Інтегральні екологічні індекси (ІЕ) вод басейну Тиси за період 1994–2018 рр. змінюються у межах 1,6–2,6 і також відповідають І-му (відмінний екологічний стан) та ІІ-му (добрий екологічний стан) класам якості вод. За методикою, запропонованою Міжнародною комісією із захисту річки Дунай (МКЗРД), води Тиси за період 2006–2018 рр. віднесено до 2-го (чиста вода) та 3-го класу якості вод (умовно чиста вода), що відповідає доброму та задовільному екологічним станам. Здійснено порівняльний аналіз обраних методик оцінки якості вод на прикладі пункту моніторингу р. Тиса (смт Великий Бичків), а також визначено основні показники, які найбільше впливають на зміну гідроекологічних станів Тиси, зокрема: біохімічне споживання кисню (БСК5), нітрити (NO2-), залізо загальне (Feзаг.), марганець (Mn), мідь (Cu), цинк (Zn).На основі проведеного дослідження обґрунтовано важливість розширення мережі пунктів моніторингу якості вод у межах досліджуваної частини басейну Тиси, зокрема на річках Чорна Тиса, Лазещина, Біла Тиса, Шопурка та Косівська. Запропоновано заходи оптимізації природокористування, які дадуть змогу досягнути доброго екологічного стану вод басейну Тиси у межах Рахівського району Закарпатської області. Ключові слова: гідрохімічний режим, гідроекологічні стани, чинники впливу, витрата води, забруднення вод, клас якості вод, оптимізація природокористування.^UResearch on the topic of the dissertation was performed during 2015–2018 according to the research plans of the Department of Constructive Geography and Cartography of the Faculty of Geography of Ivan Franko National University of Lviv and the Department of Physical Geography and Efficient Environmental Management of the Faculty of Geography of Uzhhorod National University.Based on the work of Khilchevsky V. K., Kovalchuk I. P., Boyarin M. V., Karaushev A. V. and others, as well as the Water Framework Directive of the EU 2000/60/ EU, the hydroecological status of river waters is considered with the help hydrological, hydrochemical and physical parameters of the regime and quality of water within a single line, point or section of the river for a certain period (season, year, perennial period).The dissertation research was conducted on the basis of the materials of observations of the Transcarpathian Hydrometeorological Center, the Basin Department of Water Resources of the Tisza River and the State Ecological Inspectorate in the Transcarpathian Region, as well as literary sources on the research topic, empirical data of expeditionary research carried out by the aspirant in the period from 2015 to 2018, data of hydrochemical analyzes of selected water samples, topographic maps at a scale of 1:25 000 and space images using Google Earth Pro. To perform the graphic part of the work, the aspirant used ArcGIS software 10.4.1. and Microsoft Excel. Methods for assessing water quality according to the hydrochemical index of water pollution (IWP), integrated ecological indices (IE), as well as the methodology proposed by the International Commission for the Protection of the Danube River (ICPDR) were used.The influence of natural and anthropogenic factors on the formation of hydroecological conditions of the Tisza River and its tributaries within the Rakhiv District has been determined. The influence of the geological structure of the basin, water content, the amount of precipitation, different types of anthropogenic load on the hydrogen index pH, dissolved oxygen content, overall mineralization, content of major ions, nutrients, heavy metals and specific toxic pollutants in the waters of the Tisza River and its tributaries has been studied in detail. Particular emphasis is placed on the seasonal variability of the abovementioned indicators. Changes in the hydroecological conditions of the Tisza River basin under the influence of economic activity, in particular, tourism and recreation, agriculture, industry and municipal sector have been analyzed.According to the data of water quality monitoring and hydrochemical surveys carried out by the aspirant, IWP for the period 1994–2018 have been calculated; they vary in the range of 0.19–0.93 and correspond to the 1st (very pure water) and the 2nd (pure water) water quality classes. Integrated ecological indices (IE) of waters of the Tisza River basin during 1994–2018 changed in the range of 1.6–2.6 and also correspond to the 1st (excellent ecological condition) and the 2nd (good ecological condition) water quality classes. According to the methodology proposed by the International Commission for the Protection of the Danube River, the Tisza River waters studied during 2006–2018. At the monitoring points of the Tisza River (the village of Dilove) during 2008–2014 and the Tisza River (the village of Velykyi Bychkiv) during 2006–2018, according to the requirements of the methodology proposed by the International Commission for the Protection of the Danube River, the 2nd (pure water) and the 3rd water quality classes (conditionally pure water) was recorded. The satisfactory ecological condition of the waters of the Tisza River was determined by the worst indicators of copper (Cu) and zinc (Zn).Based on the study, the importance of expanding the network of water quality monitoring points within the studied part of the Tisza River basin, in particular on the rivers the Black Tisza, the White Tisza, the Shopurka, and the Kosivska, is substantiated. Measures have been proposed to optimize the nature management, which will allow to achieve a good ecological condition of the waters of the Tisza River basin within the Rakhiv District of the Transcarpathian Region.Key words: hydrochemical regime, hydroecological conditions, influencing factors, water consumption, water pollution, water quality class, optimization of nature management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Колядюк А. С. 
Термоміцність регулювального клапана парової турбіни / А. С. Колядюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-технічноїзадачі: дослідженням течії пари, теплового стану та питань термонапруженого стану,повзучості, циклічної втоми та оцінки ресурсу елементів системи паророзподілу.Проведено аналіз існуючих підходів для оцінки течії пари та термонапруженогостану систем паророзподілу парових турбін. Висвітлено основні проблеми привирішенні задач термонапруженного стану корпусу регулювального клапана.Проведено аналіз стаціонарних режимів роботи регулювального клапана.Наведено математичну модель та методи розв'язання спільної задачі течії парита теплопровідності регулювального клапана в тривимірній постановці. Розробленорозрахункові скінченно-елементні моделі для основних стаціонарних режимів роботипарової турбіни. Виявлено нерівномірність течії пари в проточній частині клапана таобласті, де з'являються відриви течії і завихрення паропотоку. Отриманорозподілення температури корпусу стопорно-регулювального клапана та тиску парина його стінки.Досліджено термонапружений стан корпусу стопорно-регулювального клапанасистеми паророзподілу на стаціонарних режимах роботи. Визначено режим роботитурбіни К-325-23.5, при якому спостерігаються найбільші еквівалентні напруження вкорпусі регулювального клапана. Показано, що місця з максимальнимиеквівалентними напруженнями відповідають зонам появи пошкоджень приексплуатації системи паророзподілу. Проаналізовано вплив форми пароприймальноїкамери та підвищення температури пари на термонапружений стан корпусу. Длядослідження впливу форми пароприймальної камери на термонапружений станрозглядалося два різних її варіанти.Приведено математичну модель, яка використовувалась для розв'язання задачіповзучості. Показано, що місця з максимальними деформаціями повзучості такожвідповідають зонам появи пошкоджень при експлуатації системи паророзподілу.Показано, що явище повзучості на стаціонарному режимі роботи, що відповідаєпотужності турбіни 325 МВт, не є єдиним чинником, що викликає утворенняпошкоджень під час роботи корпусу клапана.Проведено розрахунок циклічної міцності та ресурсу корпусу клапана системипаророзподілу парової турбіни К-325-23.5 з використанням двох різних методик. 19Оцінка спрацювання ресурсу клапана за циклічною втомою та повзучістю показала,що після 40 тис. та 200 тис. год. експлуатації умови термоміцності не порушуються,але ресурс корпусу клапана вичерпується після 300 тис. год. експлуатації.Ключові слова: регулювальний клапан, система паророзподілу, методскінченних елементів, метод скінченних об'ємів, рівняння Нав'є-Стокса,теплопровідність, течія пари, термонапруження, повзучість, циклічна втома^UThe thesis is devoted to solution of an actual scientific and technical problem of simulating the steam flow, thermal state and issues of thermal stress state, creep, cyclic fatigue and resource assessment of the steam distribution system elements.An analysis of existing approaches for evaluation of steam flow and thermal stress state of steam turbine steam distribution systems is performed. The main issues in solving the thermal stress state problems of the control valve body are highlighted. The analysis of stationary modes of the control valve operation has been carried out.A mathematical model and methods for solving the coupled problem of steam flow and thermal conductivity of the control valve in a three-dimensional formulation are presented. Finite-element models for chosen stationary modes of the steam turbine operation have been developed. Uneven flow of steam in the flowing part of the valve and the area with separations of flow and vortices of steam flow has been identified. The results of scientific research revealed a significant uneven flow of steam through the sieve.The temperature distribution of the check valve body and steam pressure on its walls have been obtained. Based on computational studies, it is determined that in some nodes of the steam distribution system, such as the saddle, the temperature can drop by more than 100⁰C. This is due to the processes of steam throttling with a small opening of the control valves. The temperature increase by 12⁰C of the sieve and the steam flow that washes it in comparison with the temperature of steam at the inlet to the valve was revealed. This phenomenon is caused by the fact that during the onset of steam flow, which enters from the inlet pipe into the steam receiving chamber, the filter sieve inhibits it. This is the transition of the kinetic energy of the steam flow into potential energy, i.e. thermal energy.The thermal stress state of the body of the shut-off and control valve of the steam distribution system at stationary modes of operation is investigated. The mode of operation of the K-325-23.5 turbine at which the greatest equivalent stresses in the body of the regulating valve are observed is defined. It is shown that the places with the maximum equivalent voltages correspond to the zones of damage occurrence during the operation of the steam distribution system. In the mode of the turbine operation, which corresponds to a capacity of 180 MW, the voltage reaches a value of 190 MPa. The mathematical model used to solve the creep problem is given. It is shown that the places with the maximum creep deformations also correspond to the zones of damage occurrence during the steam distribution system operation. The solution of the creep problem of the valve body showed that at the temperature of the supplied steam 540⁰С creep deformations are 0.136% for 200 thousand hours. When the temperature of the steam supplied to the steam distribution system increased to 565 °C, the maximum creep deformations were 0.32% for 200 thousand operation hours. From the analysis of the obtained dependences of deformations on time it is possible to draw a conclusion that the constant creep takes place after 30 thousand operation hours of the steam distribution system. It is shown that the phenomenon of creep in the stationary mode of operation, which


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського