Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (233)Книжкові видання та компакт-диски (226)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>A=Шевченко І$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевченко І.М. 
Гепатопротектори в фармакологічній корекції функціонального стану імунної системи при експериментальному токсичному гепатиті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / І.М. Шевченко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено імуномодулювальну дію гепатопротектора "Гептрала" та біологічно активної речовини з встановленими гепатозахисними властивостями МІГУ-1 на фоні експериментального токсичного гепатиту. Розглянуто динаміку змін показників імунного статусу за умов експериментального токсичного гепатиту в імунізованих та неімунізованих тварин. Показано імуноксичну дію чотирихлористого вуглецю, який призводить до суттєвого пригнічення (у 3 рази) імунної відповіді і хвилеподібних змін показників імунного статусу протягом 21-ї доби спостережень. Зроблено імунофармакологічну оцінку впливу гептралу і МІГУ-1 на показники імунної відповіді за курсового введення інтактним та імунізованим тваринам. Відзначено, що імунотропний ефект виявлявся у разі введення гепатопротекторів у значних дозах. Показано імуномодулювальну дію даних препаратів у порівнянні з есенціале за експериментального токсичного гепатиту, що виявилось у швидкій стабілізації та нормалізації (на 7 - 10 добу) показників імунної відповіді. Уперше встановлено кореляційний зв'язок між динамікою лазерних кореляційних спектрів і зміною інтегральних показників імунологічної резистентності за умов експериментального токсичного гепатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-29 +
Шифр НБУВ: РА339856

Рубрики:

      
2.

Шевченко І.М. 
Експертні критерії встановлення давності смерті у пізньому посмертному періоді: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / І.М. Шевченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 28 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню визначення давності наступання смерті у пізньому посмертному періоді (3-20) діб. Використаний комплексний підхід - досліджувався процес розкладу трупа у цілому, та його частин, зміни адгезивних та водозв'язуючих властивостей тканини печінки в залежності від строку посмертного періоду. Враховувалися 8 факторів, що впливають на розклад трупа. Запропонований новий принцип поділу процесу розкладу трупа на 7 стадій, з'вязаних зі строком, виділено 22-і макроскопічні ознаки, що утримують 65 критеріїв оцінки, які змінюються в процесі розкладу, їх зміни розподілені відносно строків посмертного періоду. Встановлено, що зі збільшенням давності смерті адгезивні властивості тканини печінки трупа людини зростають до 16 діб, водозв'язуючі - падають на протязі перших 8-12 діб. Отримані на практичному експертному матеріалі дані придатні для визначення давності смерті у строк до 16-ти діб посмертного періоду. Для розрахунку запропоновані математична формула і комп'ютерна програма, а також таблиці, що дозволяють встановити давність смерті по макроскопічним ознакам розкладу трупа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.2

Рубрики:

      
3.

Шевченко І.С. 
Історична динаміка прагматичних властивостей англійського питального речення (16-20 ст.): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04 / І.С. Шевченко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці основ аналізу та вивченню історичного розвитку прагматичних властивостей англійського питального речення. Встановлено концептуальні засади історичної прагмалінгвістики як нової дослідницької парадигми, що базується на системно-діяльнісному трактуванні мовленнєвої комунікації. Еволюція прагматичних властивостей мовленнєвої комунікації загалом розглядається як результат внутрішнього розвитку мови й змін комунікативних потреб, зумовлених еволюцією суспільства та культури. Виявлено діахронічні сталі та змінні елементи прагматики англійського питального речення у мовленнєвому акті (його аспектах) та дискурсі (принципі ввічливості). Розроблено модель мовленнєвого акту, що складається з дев'яти аспектів, об'єднаних у три блоки, й описано кількісну та якісну історичну динаміку окремих аспектів мовленнєвих актів, реалізованих досліджуваними реченнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.2

Рубрики:

      
4.

Шевченко І.М. 
Лікарський контроль за спортсменками, які займаються складнокоординаційними видами спорту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / І.М. Шевченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено медичні критерії управління спортивним тренуванням юних спортсменок, що займаються художньою гімнастикою, стрибками на батуті та бадмінтоном. У динаміці занять спортом виявлено ретардацію темпів біологічного розвитку, яка найбільш виражена у гімнасток. У спортсменок встановлено більш пізній вік появи менархе у порівнянні з контрольною групою та порушення менструального циклу, а також непрямі ознаки гіпоестрогенії та гіперандрогенії. З'ясовано, що заняття спортом сприяють зростанню рівня статодинамічної стійкості вестибулярного аналізатора. За даними варіабельності серцевого ритму у спортсменок зареєстровано перевагу тонусу парасимпатичної нервової системи, що свідчить про економізацію серцевої діяльності, а також виявлено ознаки вегетативної дезадаптації до фізичних навантажень. Обгрунтовано доцільність проведення корекції симптомів вегетативного дисбалансу за допомогою індивідуально підібраних музичних творів з урахуванням типу темпераменту та рівня тривожності. Показано позитивний вплив даних засобів на оптимізацію регуляції серцевого ритму та нормалізацію рівня реактивної тривожності у спортсменок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911 +
Шифр НБУВ: РА352978

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
5.

Шевченко І.В. 
Моделі та інструментальні засоби оперативно-диспетчерського управління кар'єрним автотранспортом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.В. Шевченко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено моделі й інструментальні засоби оперативно-диспетчерського управління транспортно-технологічними комплексами кар'єрів (ТК) великих гірничодобувних підприємств. На підставі системного аналізу структури та функціонування ТТК розроблено комплекс математичних та імітаційних моделей розв'язання функціональних задач оперативно-диспетчерського управління, що забезпечує швидке планування та динамічну маршрутизацію транспортних засобів кар'єру, а також швидку й адекватну реакцію на зміну режиму роботи транспортного комплексу та виникнення позаштатних ситуацій з метою збереження гомеостазу системи. Створені моделі, алгоритми й інструментальні засоби дозволяють підвищити ефективність оперативно-диспетчерського управління та стабільність функціонування ТТК у разі раптових зупинок обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И168.3-615 +
Шифр НБУВ: РА348891

Рубрики:

      
6.

Шевченко І.А. 
Обгрунтування технологій та технічних засобів для обробітку грунтів на базі їх агрофізичних показників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / І.А. Шевченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 36 с. — укp.

На основі оптимізації агрофізичних показників орного горизонту обгрунтовано та апробовано загальні принципи та підходи до створення та удосконалення ресурсоощадних зональних технологій і технічних засобів механізованого обробітку грунту, що забезпечують ощадження та відтворення родючості грунтів. Розроблено методику проектування технологій і технічних засобів обробітку грунту, що задовольняють вимогам одержання максимально можливого врожаю за конкретних грунтово-кліматичних умов їх застосування. За цією методикою повинен проводитися відбір чи "селекція" теоретично обгрунтованих параметрів робочих органів за методами оптимізації багатофакторного експерименту, які забезпечують одержання необхідної якості складу орного горизонту у конкретній грунтово-кліматичній зоні за мінімальної енергоємності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П143 + П070
Шифр НБУВ: РА320204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Шевченко І.М. 
Особливості інтенсифікації припливу вуглеводнів в процесі освоєння газоконденсатного низькопористого теригенного колектора: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.06 / І.М. Шевченко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2004. — 17 с. — укp.

Удосконалено комплексний фізико-хімічний метод барообробки привибійної зони пласта газоконденсатного низькопористого теригенного колектора з урахуванням властивостей порового середовища та газоконденсатної суміші. Вперше формалізовано положення про урахування часу нестабільності аерозолю до його випадіння на стінки порового каналу під час застосування циклічної дії у процесі освоєння низькопористого колектора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.2
Шифр НБУВ: РА330642

Рубрики:

      
8.

Шевченко І.В. 
Педагогічні умови організації самостійної іншомовної діяльності майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.В. Шевченко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено залежність ступенів розвитку англійського мовлення майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів від рівня сформованості у них умінь з організації самостійної іншомовної діяльності. Обгрунтовано педагогічні умови організації їх такої діяльності. Розроблено й апробовано дидактичну модель формування в майбутніх вихователів дошкільних навчальних закладів умінь з організації самостійної іншомовної діяльності за етапами: когнітивно-збагачувальним, репродуктивно-відтворювальним, продуктивно-творчим, регулятивно-рефлексивним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.1 + Ш12-913 +
Шифр НБУВ: РА348254

Рубрики:

      
9.

Шевченко І. О. 
Підвищення ефективності роботи приводу активних робочих органів сільськогосподарських машин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / І. О. Шевченко ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано математичну модель машинно-тракторного агрегату з приводом від вала відбору потужності (ВВП) трактора активних робочих органів сільськогосподарського агрегату. Доведено, що зміна моменту інерції активних робочих органів сільськогосподарських машин у разі зміни швидкості агрегату призводить до підвищення коефіцієнта динамічної навантаженності приводу ВВП трактора серії ХТЗ-170. Обгрунтовано нові закономірності з оцінювання найбільш небезпечних динамічних дій з боку активних робочих органів сільськогосподарських машин на їх привід. Встановлено, що модернізована пневматична система керування ВВП тракторів серій ХТЗ-150К, ХТЗ-160 і ХТЗ-170 забезпечує плавний розгін вихідного вала ВВП у межах 1,0 - 1,7 с. за зниження динамічних навантажень приводу активних робочих органів сільськогосподарських машин у порівнянні з серійною системою керування на 20 - 30 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072
Шифр НБУВ: РА371043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шевченко І.Б. 
Порівняльна характеристика консервативно-хірургічних методів лікування хронічного періодонтиту хворих різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Б. Шевченко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 1999. — 17 с. — укp.

Містяться основні положення, одержані в результаті клінічних досліджень різних методів оперативного втручання 284 хворих хронічним періодонтитом. За допомогою мікробіологічних рентгенологічних досліджень в різні строки загоювання без застосування препаратів, які сприяють регенерації кісткової тканини, а також із застосуванням таких препаратів, отримані дані, які дозволяють вибрати хірургічний метод лікування хворих в різні вікові періоди. Можливість застосування препаратів для регенерації вивчена на апараті Р.Фолля. Представлені віддалені результати відновлення для оперованих зубів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.621

Рубрики:

      
11.

Шевченко І.Б. 
Регулювання регіонального ринку праці за умов структурної трансформації економіки (на прикладі Тернопільської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.Б. Шевченко ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Здійснено теоретичні узагальнення сутності понять "ринок праці" та "регіональний ринок праці". Обгрунтовано систему функцій ринку праці за умов структурної трансформації економіки. Проведено аналіз категорій "людські ресурси" та "трудовий потенціал" і розроблено методологічні підходи щодо інтегральної оцінки трудового потенціалу. Зроблено комплексну оцінку регіонального ринку праці Тернопільщини. Запропоновано концептуальні засади моделі регулювання даних ринків праці та обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму його регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 + У9(4УКР-4ТЕР)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА325478

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шевченко І.В. 
Розробка технологічних основ створення покриття захисту сталевих металоконструкцій від розплавлених електродних бризок: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.03.06 / І.В. Шевченко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2000. — 19 с. — укp.

Розгдянуто теоретичні та технологічні основи створення покриття для захисту металоконструкцій від їх ураження розплавленими бризками електродного металу. Створено математичні моделі взаємодії досліджуваних процесів, які об'єднані у комп'ютерні системи розрахунку та прогнозування. Запропоновано основні критерії оцінки властивостей захисних покриттів. Наведено кількісні методи оцінки зварювально-технологічних властивостей високоефективного захисного покриття. Досліджено склад, технологію виготовлення та нанесення покриття з нетрадиційних матеріалів, які містять вуглець. Встановлено оптимальне співвідношення компонентів у покритті, яке забезпечує 100 % захист основного металу. Під час вибору компонентів покриття пріоритет віддано сировинним ресурсам України. Апробовано промислову технологію виготовлення захисного покриття, яка характеризується екологічною чистотою, без забруднення навколишнього середовища продуктами виробництва. Створено дільницю для виготовлення покриттів потужністю 20 тон на рік. Застосування розробленого складу захисного покриття під час зварювання маловуглецевих і низьколегованих сталей на 20 - 25 % зменшало трудомісткість виготовлення виробів, підвищело загальну культуру виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.526
Шифр НБУВ: РА309469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шевченко І.М. 
Синтез, фізико-хімічні та біологічні властивості N- і S-заміщених моно- і біциклічних азагетероциклів: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / І.М. Шевченко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 16 с. — укp.

Розроблені препаративні методи синтезу похідних 5-тіо-, 5-карбоксиалкілтіо-, 5-гетерилтіо-, 1,2,4-триазоло(3,4-в)-тіазол-3(2H)-онів. Одержано 94 сполуки, з яких 80 неописаних раніше в літературі. На основі квантово-механічних розрахунків за методом Парізера-Парра-Попла спрогнозована направленість реакції алкілювання 1,2,4-триазолін-5-тіонів. Проведено цілеспрямований синтез біологічно активних сполук серед 3-моно- і 3,4-дизаміщених 1,2,4-триазолін-5-тіонів. Структура синтезованих сполук підтверджена зустрічним синтезом, даними елементного аналізу, ультра-фіолетовою-, інфра-червоною-спектроскопією, мас-спектрометрією, а їх індивідуальність - методами тонкошарової хроматографії. Для доклінічних досліджень рекомендована калієва сіль 3-(4-піридил)-1,2,4-триазоліл-5-меркаптооцтової кислоти, яка проявляє високу антиаритмічну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 триазол

Рубрики:

      
14.

Шевченко І.В. 
Соціально-економічна спрямованість управління інвестиційною діяльністю промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.В. Шевченко ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено зміст і роль соціальної політики в розвитку підприємства. Розглянуто умови формування інвестиційного клімату та інвестиційної інфраструктури. Визначено особливості управління інвестиційною діяльністю промислових підприємств, проведено аналіз стану їх інвестування. Встановлено наявність позитивної тенденції в діяльності промислових підприємств Харківської області та активізацію інвестиційних процесів за галузями в цілому. Розроблено напрямки удосконалення управління інвестиційною діяльністю. Запропоновано методичний підхід щодо оцінки соціальної ефективності інвестицій та методичні рекомендації з визначення інвестиційної стратегії підприємства. Обгрунтовано порядок формування інвестиційного рішення підприємства шляхом побудови ієрархії, що сприяє визначенню оптимального управлінського рішення за умов багатокритеріальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56-21 +
Шифр НБУВ: РА330068

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шевченко І.Л. 
Формування професійної культури майбутнього вчителя музики в позанавчальній діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.Л. Шевченко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 21 с. — укp.

Професійну культуру майбутнього вчителя музики визначено як складну інтегративну якість його особистості, що поєднує потреби, можливості, здібності та професійний досвід. Дана культура спрямовує професійно-педагогічну діяльність та забезпечує творче застосування зазначених компонентів за умов позанавчальної діяльності. Виявлено суть і зміст процесу формування професійної культури майбутнього вчителя музики у позанавчальній діяльності засобами проектної діяльності з використанням технології творчого співробітництва, ефективність яких доведено педагогічною теорією та практикою. Виявлено й обгрунтовано педагогічні умови. Уточнено критерії визначення рівнів сформованості даної культури як професійної якості особистості. Розроблено науково доцільну, особистісно орієнтовану модель процесу формування професійної культури майбутнього вчителя музики за умов позанавчальної діяльності шляхом створення проектів на базі технології творчого співробітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА355952

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шевченко І.В. 
Формування стратегії реструктуризації автотранспортних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Шевченко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження економічно обгрунтованого процесу формування стратегії реструктуризації автотранспортних підприємств (АТП). Визначено роль транспорту у господарській системі та його місце в транспортному комплексі. Охарактеризовано сучасний стан розвитку транспортної галузі України, визначено основні тенденції реструктуризації на транспорті. Розроблено методику вибору та формування стратегії реструктуризації АТП. Розроблено модель формування стратегії реструктуризації та вибору пріоритетних напрямів розвитку автотранспортних підприємств. Встановлено критерій ефективності реструктуризації АТП для комплексного оцінювання дієвості кожної зі стратегій розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-961-312.1 +
Шифр НБУВ: РА362034

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шевченко І. Ю. 
Регулювання розвитку автомобілебудування на засадах гармонізаційного підходу / І. Ю. Шевченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методологічних і концептуальних засад розвитку автомобільної промисловості та формулюванню рекомендацій щодо вдосконалення державного регулювання розвитком автомобілебудування на засадах гармонізаційного підходу.Сформовано теоретичну модель розвитку автомобілебудування в умовах ускладнення конкурентного середовища. Комплексно охарактеризовано механізм державного регулювання розвитком автомобілебудування та запропоновано гармонізаційний підхід до формування державної стратегії розвитку автомобільної промисловості. Розроблено методичне забезпечення застосування гармонізаційного підходу до регулювання розвитком автомобілебудування. Діагностовано розвиток легкового автомобілебудування, вантажного автомобілебудування та автобусобудування України. Генеровано та гармонізовано Стратегію розвитку автомобілебудування України. Розроблено Концепцію Державної програми розвитку автомобілебудування України на період до 2025 року. Оцінено потенційний економічний ефект від державного стимулювання попиту на автомобілі вітчизняного виробництва.^UThe dissertation is devoted to the deepening of the theoretical and methodological principles of the development of the automotive industry and the formulation of recommendations for improving the state regulation of the automotive industry development based on the harmonization approach.The theoretical bases of the development of the automotive industry in conditions of the complication of the competitive environment are formulated. A spherical model of the automotive industry development is developed. The factors of the automotive industry development in the form of classification are systematized. The description of mechanism of the state regulation of the automotive industry development is provided. The harmonization approach to the formation of the state strategy for the development of the automotive industry is proposed. The methodical support of the application of the harmonization approach to the regulation of the development of the automotive industry is developed.The stages of development and the present state of the automotive industry are investigated. The competitive positions of the domestic automobile manufacturers in the national automobile market are determined. The integral estimation of the competitiveness of the automobiles of the domestic production, the competitive potential and competitiveness of the domestic automotive enterprises in the period of 2013-2018 is made. The matrices of the development of the cars automotive industry, trucks automotive industry and buses automotive industry of Ukraine are constructed.The imperative provisions of the Strategy for the development of the automotive industry in Ukraine are formed based on their harmonization with the tasks of the current state strategies. SWOT-analysis of the Ukrainian automotive industry is carried out. The matrix of the basic strategies and sub-strategies for the development of the automotive industry is made. The unified model of the state regulation of the automotive industry development is formed. The algorithm of the harmonization of elements of the model of formation of the state strategy for the automotive industry development is realized.The methodical tool for selection of the institutions of the higher education by the enterprises of the automotive industry for the cooperation in the field of providing the educational services based on the dual form of training is developed. The prospects of the perfection of the educational professional programs of training of the specialists as a result of the cooperation between the higher education institutions and the automotive enterprises are outlined. The definition of “automobile cluster” is given. The alternatives of the cluster initiatives in the domestic automotive industry are developed and the feasibility of the creation of a West automobile cluster is substantiated. The organizational structure of management of the West automobile cluster is developed. The order of creation of the West automobile cluster is formed. The essence of “regional automobile market” is determined. The methodology of typology of the regional markets of automobiles is developed and implemented. The matrix of the regional competitiveness of the automobiles is developed and tested.The national experience of the state programming in the development of the automotive industry is researched. The recommendations for the structure and substantive improvement of the state documents in the field of the automotive industry are formed. The Concept of the State program of the automotive industry development in Ukraine for the period till 2025 is developed. The methodical tool for estimating the economic effect received by the automobile manufacturers as a result of the state stimulation of demand for the automobiles of the domestic production is offered. It is determined that during the years of implementation of the State program of the automotive industry development in Ukraine for the period till 2025 domestic automotive enterprises will receive an economic effect of 137.47 million UAH.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Скочко О. І. 
Удосконалення технології м'ясних посічених напівфабрикатів з використанням кріопротекторів / О. І. Скочко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота спрямована на удосконалення технології напівфабрикатів м'ясних посічених та наукове обґрунтування використання кріостабілізуючої білково-полісахаридної композиції для усунення недоліків низькосортної м'ясної сировини та нівелювання негативних наслідків її тривалого зберігання в замороженому стані.В якості предметів дослідження обрано тваринний білок плазми крові Vepro 75 PSC, казеїнат натрію «DairyCo», харчові волокна льону та подорожнику, білково-полісахаридні композиції, м'ясні фаршеві системи з їх використанням, напівфабрикати м'ясні посічені заморожені класичних і нових видів. Встановлено раціональне співвідношення білків плазми крові та казеїнату натрію, як 1:1, яке максимально наближене до “ідеального” білку за вмістом незамінних амінокислот.Науково доведено, що харчові волокна льону та подорожника є поліфункціональними компонентами, які здатні покращити консистенцію, адсорбувати воду, зменшити втрати маси та збагатити кінцевий продукт баластними речовинами, але як і для більшості волокон, що містять суміш розчинних і нерозчинних фракцій, мають невисоку здатність адсорбувати жир.Доведено синергетичну взаємодію між тваринними білками, харчовими волокнами та м'ясною сировиною у складі м'ясних фаршевих систем.Виявлено, що введення у якості функціонального інгредієнту у м'ясні фаршеві системи білково-полісахаридної композиції у кількості 2,0 %...3,5 % підвищує їх вологоутримувальну здатність на 9,7…17,3 %, а жироутримувальну здатність – на 9,4…9,7 %, що сприяє покращенню структури посічених напівфабрикатів.Результати досліджень також свідчать про зростання стабільності м'ясних систем дослідних зразків на 15,7…16,5 %, порівняно з контрольним зразком.Введення до складу рецептур посічених напівфабрикатів білково-полісахаридної композиції у кількості 3 % дозволяє знизити втрати маси при термообробці на 2,08 …6,10 % залежно від її кількості.Визначено, що білково-полісахаридна композиція як кріопротектор у складі модельних і фаршевих систем також знижує показник активності води aw – до 0,031…0,067 порівняно з контрольним зразком.Виявлено, що білково-полісахаридна композиція дозволяє суттєво знизити кріоскопічну температуру дослідних зразків від – мінус 3,84 до мінус 4,56 °СВстановлено, що механізм кріопротекторної дії білково-полісахаридної композиції пов'язаний з утворенням аморфної структури всередині продукту, зменшенням кількості центрів кристалізації та зниженням активності води аw, що особливо важливо для м'ясопродуктів тривалого зберігання при мінусових температурах. Наукова новизна отриманих результатів полягає у тому, що вперше теоретично і експериментально обґрунтовано склад функціональної білково-полісахаридної композиції з кріостабілізуючими властивостями для використання у напівфабрикатах м'ясних посічених заморожених. Науково доведено ефективність використання білково-полісахаридної композиції (білок плазми крові, казеїнат натрію, харчові волокна льону та подорожнику за співвідношення 1:1:2:2) як технологічного чинника впливу на функціонально-технологічні та кріостабілізуючі властивості модельних м'ясних фаршевих систем з низькофункціональної м'ясної сировини. Встановлено закономірність зміни стабільності функціонально-технологічних властивостей м'ясних модельних фаршевих систем залежно від вмісту білково-полісахаридної композиції, тривалості холодильного оброблення та кількості вимороженої води. На основі пошуку екстремумів математичної залежності кількості вимороженої вологи від тривалості зберігання посічених м'ясних напівфабрикатів за температури мінус 10 °С визначено раціональний вміст білково-полісахаридної композиції – 3 %, за якого кількість вимороженої води є мінімальною, що дозволяє сформувати та зберегти стабільно високі функціонально-технологічні, структурно-механічні, органолептичні властивості продуктів на всіх етапах технологічної обробки та зберігання.Проведені в дисертаційній роботі теоретичні та експериментальні дослідження дозволили розробити науково-практичні рекомендації щодо удосконалення технології напівфабрикатів м'ясних посічених заморожених з високою харчовою цінністю. Удосконалено ресурсозберігаючу технологію напівфабрикатів м'ясних посічених заморожених, що сприяє покращенню властивостей низькосортної м'ясної сировини, уповільненню перебігу процесу заморожування, попереджає значне кристалоутворення та нівелює негативні наслідки тривалого зберігання в замороженому стані.Розраховано очікувану економічну ефективність від впровадження удосконаленої технології, що складає 2190 грн./т.Впровадження даної технології можливе на існуючому обладнанні м'ясопереробних підприємств і не потребує залучення додаткового обладнання.^UIn the dissertation work, experimentally and analytically substantiated the expediency of improving the technology of truncated semifinished products by using cryoprotectants on the basis of the developed protein-polysaccharide composition of animal proteins and food fibers.The energetic interaction between the substantiated composition of animal proteins, food fibers and meat raw material is proved.A protein-polysaccharide composition with high functional and technological properties has been developed, which includes the Vepro 75 PSC blood plasma protein, sodium caseinate «DairyCo», fiber of plantain and flax. The correlation between the protein component and the polysaccharide was 1: 2 and an optimal degree of hydration was determined, with a view to obtaining stable meat-based stuffing systems, 1: 6.It was found that the introduction of a protein-polysaccharide composition as a functional ingredient in meat stuffings in the protein-polysaccharide composition positively affects the increase of the moisture-retaining capacity by 9.7 ... 17.3% and the fat-retaining ability by 9.4 ... 9.7% , which certainly contributes to the improvement of the structure of truncated semi-finished products.The results of the studies also indicate that the stability of the meat systems of the experimental samples increased by 15.7 ... 16.5%, compared with the control sample.In determining the mass losses of heat-treated model samples of semi-finished products, it was discovered that the introduction into the formulation of truncated semi-finished protein-polysaccharide compositions can reduce the mass loss in the heat treatment by 2.08 ... 6.10%, depending on its quantity. It has been determined that the addition of protein-polysaccharide composition as a cryoprotector ingredient in meat-stuffed meat systems has a positive effect on the reduction of the activity of water aw by 0.031 ... 0.067 units. It was found that the cryoscopic temperature of the experimental samples was significantly reduced and made for samples: № 1 - minus 3,84 °С; № 2 - minus 4,16 °С; № 3 - minus 4,58 °С; № 4 - minus 4,56 °С. It was established that the mechanism of cryoprotective action of the protein-polysaccharide composition is associated with the formation of an amorphous structure within the product, a decrease in the number of crystallization centers and a decrease in the water activity, which is especially important for meat products of long-term storage at minus temperatures.The theoretical and experimental researches carried out in the dissertation have allowed to develop scientific and practical methods for improving the technology of semifinished meat, grated frozen with high nutritional value.The improved technology of semifinished meat, grated frozen helps to eliminate the disadvantages of low-yielding meat raw materials, slowing down the process of freezing, prevents significant crystallization and alleviates the negative effects of prolonged storage in a frozen state, therefore, it is resource-saving.The dependence of the change in the structural and mechanical properties and functional and technological characteristics of semifinished meat, crossed frozen from the amount of protein-polysaccharide composition and its influence on the quality indices of branched semi-finished products has been determined.As a result of the improvement of the technology of truncated semi-finished products with the use of functional cryostabilizing composition, there was an improvement of functional-technological and structural-mechanical properties of meat sausage systems and truncated semi-finished products.Based on the search for extremes of the mathematical dependence of the amount of frozen moisture on the duration of storage at a temperature minus 10 °C, a rational content of the protein-polysaccharide composition is determined, in which the amount of frozen water is minimal. It has been established that the use of protein polysaccharide composition in the amount of 3% effectively influences the qualitative characteristics of semifinished meat, grated frozen, which allows to form and maintain stable high functional-technological, structural-mechanical, organoleptic properties of products at all stages of technological processing and storage.The conducted studies indicate that the use of protein-polysaccharide composition with animal proteins and edible fibers in the technology of truncated semi-finished products, which will expand the range of products with stable high qualitative indicators, increase their yield and reduce losses during freezing, storage and defrosting, and therefore reduce the cost products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Телеп О. А. 
Розвиток та трансформація моделей соціальних комунікацій: історико-еволюційний аналіз / О. А. Телеп. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню історико-еволюційних змін в основах моделювання соціально-комунікаційного процесу в умовах нового медійного середовища соціальної взаємодії. Актуальність теми зумовлена необхідністю подолання полідискурсивності наукового пізнання соціальної комунікації та виявлення теоретико-методичних засад моделювання соціально-комунікаційного процесу в медіапросторі сучасності. Зміст дослідження визначають основні дискурсивні напрями моделювання комунікаційного процесу у сфері соціально-культурної діяльності та встановлення термінологічних меж розгляду моделей комунікацій.Дисертаційна робота ґрунтується на вивченні етапів трансформації моделей соціальних комунікацій протягом ХХ–ХХІ ст.; виявленні базових елементів у комунікаційному процесі та їх змінних; розробці концептуальних теоретико-методичних засад інтегрованого підходу до моделювання комунікаційного простору в добу медіа. У ході дослідження розкрито процес зародження, становлення, розвитку моделей комунікаційного процесу та механізм його еволюціонування, виходячи з його універсальної природи. Основні результати визначають певні етапи формування системно-інтеграційного концептуального поля вивчення феномена комунікації в суспільних процесах, що відбуваються в добу медіа. Формування нової соціально-комунікаційної ситуації відповідає основним історико-еволюційним тенденціям розвитку соціальної комунікації в її теоретичному та інституціональному вимірах, що демонструє поступовий рух від розвитку її фізичної (технологічної), біологічної (психічної) і соціальної складових. Доведено, що полідискурсивність теоретичного поля досліджень соціально-комунікаційного процесу можна подолати шляхом досягнення більш-менш однакового ставлення до комунікаційних феноменів доби медіа.^UThe thesis focuses on the study of historical and evolutionary changes in the basics of modeling the social and communication process in a new media environment of social interaction. The relevance of the topic is stipulated by the need to overcome polydiscursiveness of the scientific understanding of social communication and to identify theoretical and methodological foundations of modeling of the social communication process in the media space of our time. The main results of this research are based on the implementation of historical and evolutionary analysis of social and communication models, based on classical theories of communication. The dissertation also study communication process, the model representation of which passes through the functioning of the constructive elements of the communication process in society. These elements acquire priority depending on the level of development of physical, biological and social components of the society. The work sums up the theoretical significance of the triune principle for distinguishing the stages of emergence of communication models at different stages of social and cultural development of society, which corresponds to the stages of development of social communication during the XX–XXI century.During the study of theoretical discourses, the new state of ideas about the social and communication process was confirmed by the supplementation with information from various institutional discourses of communication activities in various subsystems of society: political, religious, pedagogical, business, business, management, production, scientific, scientific-information, artistic, legal, library, marketing, public relations, etc. The result of our study is to confirm the hypothesis about the mediation of the communication process of all components of social and cultural life of people, their communities and social institutions, so changes in the conditions of communication lead to changes in their states and the nature of social relations. In addition, we aimed to confirm the hypotheses that the development of technologies of media branches defines a vector of integration in communication process and in a model range of its reflection as well as in the theory, and in practice of use of these models. It work proves that the disclosure of the triune nature of communication is reflected in the communication process, due to the development of tools and technologies and the level of inclusion of communication in social evolution and social structure. The position on the sociality of the communication process in the society is confirmed. It is possible to distinguish existing models of the communication process at the physical (machine, technological level), biological (symbolic, information) and social (conscious understanding, change of states, behavior) and on this basis to approach the integral modeling of the social and communication process.The work confirms the existence of a theoretical polydiscursive sphere of the study of the communication process and institutional diversification of communication activities in various subsystems of social activity. The lack of a certain unity in the understanding of the nature of communication, the set of factors, characteristics, signs and operational characteristics of the components of the communication process among scientists inhibits the formation of theoretical and methodological foundations of modeling the communication process during the transition from the information stage of communication development to its media form.The study of the model range of social communication of the information age led to the conclusion that all previous models corresponded to the social and communicative situation and served the situations of the communication process, which were important for solving theoretical and applied problems of a certain scientific field or different spheres of social activity. The work discusses the process of origin, formation and development of models of the communication process, based on its universal nature, contains physical, biological and social aspects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Полюсов В. В. 
Обґрунтування конструктивно-технологічних параметрів робочих органів тріпальної машини для оброблення вовни / В. В. Полюсов. — Б.м., 2020 — укp.

Метою досліджень є підвищення ефективності процесу сухого очищеннязабрудненої вовни шляхом удосконалення конструкції малогабаритної тріпальноїмашини, обґрунтування та оптимізації її конструктивно-технологічних параметріві режимів роботи.Для досягнення поставленої мети висунуто наукову гіпотезу, згідно з якоюпідвищення ефективності процесу сухого очищення забрудненої вовни безруйнування цілісності її структури можна забезпечити шляхом застосуваннямалогабаритної тріпальної машини з удосконаленим двобарабанним робочиморганом, який забезпечує більш інтенсивну механічну ударну дію на забрудненувовну в процесі її тріпання.В дисертації вирішено наукове завдання підвищення ефективності процесусухого очищення забрудненої вовни шляхом удосконалення конструкціїмалогабаритної тріпальної машини, обґрунтування та оптимізації їїконструктивно-технологічних параметрів і режимів роботи.^UThe goal of research is to increase dry scouring efficiency for dirty wool by improving design of a mini-size wool opener, as well as substantiating and optimizing its design and process parameters and operating modes.To achieve the stated goal, a scientific hypothesis was proposed, according to which increase in dry scouring efficiency for dirty wool without damage to its structure can be attained by using the mini-size wool opener with the improved double roller that ensures more intensive mechanical impact on dirty wool during opening.The research task to increase efficiency of dirty wool dry scouring was accomplished by way of improvements to a small-size wool opener design, substantiation and optimization of its design and process parameters, as well as operating modes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського