Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (100)Реферативна база даних (3950)Книжкові видання та компакт-диски (2791)Журнали та продовжувані видання (326)
Пошуковий запит: (<.>A=ЩЕРБАК$<.>+<.>A=МАКСИМ$<.>+<.>A=СТЕПАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 213
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Максимчук І.М. 
Дислокаційний аналіз динамічного руйнування напівкрихких кристалів на стадії субкритичного росту мікротріщин: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Максимчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу дисипативних дислокаційних процесів в вершині мікротріщини на стадії субкритичного росту на характеристики руйнування напівкрихких кристалів. Запропонована дислокаційна модель процесу динамічного руйнування, що враховує дисипацію пружної енергії в пластичній зоні вершини тріщини, термічно активований характер руху дислокацій та екрануючий вплив дислокаційної конфігурації на величину і просторову залежність поля вершини мікротріщини. Отримані дислокаційні критерії субкритичного росту мікротріщин та наведені оцінки параметрів дислокаційного ансамблю, що необхідні для гальмування та зупинки критичних мікротріщин в матриці металів з ОЦК- і ГЩУ- гратками. В рамках цього підходу отримані аналітичні вирази, що описують температурну залежність істинної руйнуючої напруги і ефективної поверхневої енергії. На основі уявлень про вирішальну роль дисипативних процесів в вершинах субкритичних мікротріщин запропонована принципова схема переходу кристалів в крихкий стан і одержані аналітичні вирази, що описують структурну чутливість температури нижнього порога холодноламкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022

Рубрики:

      
2.

Максимова О.М. 
Дослідження власних дефектів конгруентних монокристалів LiNbOsub3/sub методом ЯМР: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.М. Максимова ; Сімфероп. держ. ун-т ім. М.В.Фрунзе. — Сімф., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.7

Рубрики:

      
3.

Щербакова О.А. 
Проблема формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.А. Щербакова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено одну з найполемічніших і найважливіших для перехідного етапу державницького будівництва проблему - формування національної еліти України крізь призму преси 90-х років. Здійснено одну з перших в українському журналістикознавстві спроб розкрити роль взаємовпливу сучасної вітчизняної преси на процес формування національної еліти та віддзеркалення у пресі метаморфоз національної еліти в контексті соціокультурних та внутрішньополітичних реалій. Аналізується роль преси в організації громадського дискурсу з елітарної проблематики на тлі проблем трансформації українського суспільства. Розглядаються характеристики основних тенденцій, особливості та приклади закладення у масову свідомість ключових елітарних понять медіа засобами, тематичний діапазон елітарної проблематики на шпальтах сучасної газетно-журнальної періодики й динаміка громадської думки щодо ролі, завдань, типології, пріоритетів і шляхів формування національної еліти. Окреслюються перспективи модерної національної еліти України в контексті державної кадрової політики на межі століть, зважаючи на взаємозалежності науки, освіти, культури та мас-медіа у процесі формування інтелектуально-духовного потенціалу України та виховання елітарних особистостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.11 + С5*422.12

Рубрики:

      
4.

Максимова Н.Л. 
Проблеми професійної підготовки та перепідготовки кадрів в умовах формування сучасного ринку праці (на матеріалах соціологічних досліджень Харківської області): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / Н.Л. Максимова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей професійної підготовки кадрів в Україні. В рамках комплексного підходу розглянуто специфіку професійної підготовки як соціального інституту в сучасних умовах у зв'язку із становленням ринку праці. Проаналізовано типологію найбільш відомих моделей ринку праці й вперше на основі співвідношення активності зацікавлених сторін щодо підготовки робочої сили та врегулювання динаміки ринку праці охарактеризовано модель українського ринку праці. Розглянуто соціальні та соціально-психологічні характеристики випускників учбових закладів різного рівня і проведено їх порівняльний аналіз. Вперше висвітлено соціальні та соціально-психологічні характеристики осіб, які звернулись до державних центрів зайнятості з метою перепідготовки, проведено їх порівняльний аналіз з характеристиками випускників навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*4 + С5*333.641

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Щербаков М.С. 
Особливості будови печінки щурів в ранньому постнатальному періоді в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів (анатомо-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / М.С. Щербаков ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1999. — 16 с. — укp.

Робота присвячена дослідженню формування печінки щурів та її лімфоїдного компоненту на протязі першого місяця постнатального життя на фоні пригнічення її функції як лімфоїдного органу в нормі та після внутрішньочеревного введення антигенів на 18-у добу антенатального розвитку. Встановлено, що внутрішньочеревне введення антигенів викликає у новонароджених транзиторну гепатомегалію та змінює строки формування структурно-функціональних одиниць печінки, що супроводжується прискоренням еміграції з органу лімфоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6*33,022

Рубрики:

      
6.

Щербаков В.Ю. 
Патогенетичне обгрунтування діагностики та лікування гестаційного пієлонефриту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.Ю. Щербаков ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-лабораторне обстеження вагітних з гострим та хронічним пієлонефритом з метою з'ясування ролі імунного гомеостазу, процесів перекисного окислення ліпідів і активності антиоксидантної системи захисту в патогенезі гестаційного пієлонефриту та підвищення ефективності терапії. Встановлено, що виявлені порушення імунного статусу, процесів перекисного окислення ліпідів і антиоксидантної системи захисту мають суттєве значення в оцінці особливостей патогенезу гестаційного пієлонефриту, диференційованого підходу до проведення комплексу лікувально-профілактичних заходів та прогнозування кінця вагітності. Впроваджено новий препарат - скутекс, що сприяє нормалізації імунних порушень, інгібує перекисне окислення ліпідів, нормалізує функціональну активність біоантиокислювальної системи, що знижує число перинатальних втрат при гестаційному пієлонефриті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.696.540.112-3

Рубрики:

      
7.

Максимова 
Модифікація структурних характеристик поверхні (001) кремнію в мікроелектронній технології: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Тетяна Іванівна Максимова ; Одеський держ. політехнічний ун-т. — О., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,021 + З844.1-03
Шифр НБУВ: РА310698

Рубрики:

      
8.

Максимчук Н.П. 
Психологічні особливості становлення ціннісних орієнтацій майбутнього вчителя у процесі професійної підготовки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.П. Максимчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Поглиблено та розширено зміст поняття "ціннісні орієнтації майбутнього вчителя" як центрального компонента професійної спрямованості студента педагогічного вузу, що визначає успішність аксіологічної діяльності, формування світоглядної позиції та визначення особистісного смислу педагогічної діяльності. Встановлено чинники, що впливають на динаміку ціннісних орієнтацій, ієрархічну структуру, шляхи та засоби їх розширення. Виявлено зв'язок змісту ціннісних орієнтацій з особистісними характеристиками студентів педагогічного вузу (рівень самоактуалізації особистості майбутнього вчителя та його професійно-педагогічна спрямованість). Обгрунтовано, розроблено та апробовано систему розширення цінностей майбутнього вчителя активними методами навчання, практичні рекомендації викладачам психологічних дисциплін щодо процесу становлення ціннісних орієнтацій майбутнього вчителя в процесі професійної підготовки у вищому навчальному педагогічному закладі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА311590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Максименко С.І. 
Морсівські відображення поверхонь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / С.І. Максименко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.43,022
Шифр НБУВ: РА309343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Максимюк В.А. 
Фізично нелінійні задачі теорії ортотропних композитних оболонок з криволінійним отвором: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / В.А. Максимюк ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2000. — 28 с. — укp.

Дисертацію присвячено розвитку фізично нелінійної теорії та методів розв'язання одно- і двовимірних задач концентрації напружень в ортотропних композитних оболонках та аналізу напружено-деформованого стану (НДС) у них. Побудовано нові лінеаризовані змішані функціонали для чотирьох варіантів теорії оболонок, в яких застосовано гіпотези Кірхгофа - Лява або Тимошенка і враховано можливе мембранне або зсувне виродження. Геометричні гіпотези тонких оболонок реалізовано методом множників Лагранжа. Поліпшено збіжність числових методів шляхом вибору зазделегідь малих компонент деформацій за додаткові функції, що варіюються. Створено прикладну програму для розрахунків у широкому діапазоні параметрів оболонок. Розв'язано нові класи нелінійних вісесиметричних задач для тонких і нетонких оболонок обертання та двовимірних задач для тонких циліндричних оболонок із круговим отвором, а також сферичних із еліптичними. З використанням різних варіантів теорії досліджено вплив нелінійності, ортотропії, неоднорідності композитних матеріалів на НДС оболонок, а також виявлено нові механічні ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.930.14-24,022
Шифр НБУВ: РА310347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Щербак Д.М. 
Металогенічні епохи у дорифейській геологічній історії України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / Д.М. Щербак ; НАН України, М-во з надзв. ситуацій України. Держ. наук. центр радіогеохімії навколиш. середовища. — К., 2000. — 34 с. — укp.

У дорифейській геологічній історії України виділено шість металогенічних епох (МЕ), кожна з яких має власний характерний набір рудних формацій та вміщуючих порід. Найдавніші з них - ранньоархейська (3,8 - 3,4 млрд р.) та середньоархейська (3,4 - 3,1 млрд р.) металогенічні епохи. У даний час утворені незначні залізорудні родовища та рудопрояви. Пізньоархейську МЕ (3,1 - 2,6 млрд р.) широко представлено родовищами та рудопроявами заліза та золота. Утворення ранньопротерозойської МЕ (2,6 - 2,1 млрд р.) проявлені локально; з нею пов'язані основні родовища заліза України (Кривий Ріг). Створено шкалу металогенічних епох рудоутворення, що грунтується на комплексних дослідженнях з використанням численних ізохронних датувань. Проведено порівняння даних епох з металогенічними епохами інших щитів світу. Визначено найсприятливіші епохи й етапи для утворення різноманітних типів рудних родовищ. Відзначено, що утворення родовищ заліза, урану та золота мало циклічний характер у докембрійській історії Землі. Різні металогенічні епохи були сприятливими для накопичення певних рудних елементів. Отримано результати та теоретичні узагальнення для металогенічного вивчення докембрію України, які мають велике значення для прогнозної оцінки ресурсів усіх твердих корисних копалин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)1-5 + Д432(45УКР)1-5
Шифр НБУВ: РА311772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Щербак В.І. 
Структурно-функціональна характеристика дніпровського фітопланктону: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / В.І. Щербак ; НАН України. Ін-т гідробіології. — К., 2000. — 32 с. — укp.

З'ясовано основні закономірності багаторічної сукцесії структурних, функціональних характеристик фітопланктону в просторі та часі, його роль у функціонуванні екосистем річкової ділянки Дніпра, а також водоймищ після стабілізації гідробіологічного режиму та аварії на Чорнобильській АЕС. Доведено, що головним чинником стабілізації структурно-функціональних характеристик дніпровського фітопланктону на сучасному етапі його еволюції є остаточна зміна евтрофної лотичної екосистеми на лентичну (після заповнення Канівського водоймища). Встановлено зниження інтенсивності "цвітіння" води синьозеленими водоростями, перехід від монодомінантних угруповань до оліго- і полідомінантних, зростання абсолютного і відносного значеннь у фітопланктоні дрібноклітинних центричних діатомових і зелених (вольвоксових, хлорококових) водоростей. Показано, що просторово-часовий розподіл продукційних характеристик водоростей різних відділів у річних та озерних плесах на популяційно-видовому та ценотичному рівнях, інтенсифікація продукційних процесів дозволяють фітопланктону в більш повній мірі реалізувати біопродукційний потенціал, компенсувати зниження надходжень потоків енергії після зменшення "цвітіння" води синьозеленими водоростями. Підкреслено, що радіоактивне забруднення дніпровських водоймищ після аварії на Чорнобильській АЕС та існуюча еколого-токсикологічна ситуація не викликає загальної деградації фітопланктону. Стабілізація радіаційної ситуації в басейні Дніпра на початку 90-х рр. сприяла зростанню ролі фітопланктону в міграції радіонуклідів у системі "вода - фітопланктон - зоопланктон".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.631.3:Е5(45УКР),022
Шифр НБУВ: РА310278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Щербак О.В. 
Розробка та обгрунтування раціональних параметрів з'єднально-керуючого модуля фронтального навантажувача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / О.В. Щербак ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методику обгрунтування раціональної конструкції з'єднально-керуючого модуля для дорожньо-будівельних машин на основі дослідження ступеня його навантаженості. З метою підвищення ефективності проектування модульних дорожньо-будівельних машин створено інформаційно-пошукову систему на основі електронних каталогів сімейства колісних машин класу 30 кН. Подано адекватну математичну модель для визначення рівня навантаження з'єднально-керуючого модуля за умов асиметричного прикладення зовнішнього навантаження і довільного кута складання напіврам. З метою перевірки прийнятих у математичній моделі допущень і розрахункової схеми проведено експериментальні дослідження з визначенням ступеня навантаження гідропривода механізму рульового управління. Запропоновано методику оптимізації корпусу шарніра з'єднально-керуючого модуля на основі оцінки його напружено-деформованого стану з використанням методу кінцевих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.23-5-02 + О311-063.04-5-02
Шифр НБУВ: РА308438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Максименко 
Моделювання процесів виявлення небезпечних сигналів радіозакладних пристроїв у програмно- апаратних комплексах радіоконтроля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.21 / Геннадій Олександрович Максименко ; НАН України; Інститут проблем моделювання в енергетиці. — К., 2000. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.1-574-01
Шифр НБУВ: РА312840сл

Рубрики:

      
15.

Щербак О.В. 
Порівняльний аналіз ооцитів, яйцеклітин та ембріонів великої рогатої худоби і свині, що були отримані в умовах Iin vivo/i та Iin vitro/i: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.В. Щербак ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено детальний аналіз жіночих гамет і ембріонів великої рогатої худоби та свині, отриманих за умов організму та поза ним. Встановлено, що дозрівання в культурі in vitro ооцитів свині до метафази II триває майже вдвічі довше, ніж ооцитів великої рогатої худоби. Виявлено, що у разі культивування поза організмом, кількість аномалій хромосомного апарату яйцеклітин знаходиться на однаково високому рівні. Досліджено морфологічні та цитогенетичні особливості процесів запліднення яйцеклітин і раннього ембріонального розвитку великої рогатої худоби та свині поза організмом. Встановлено, що поліспермне запліднення вірогідно частіше спостерігається у свині. З'ясовано, що геномні аномалії в ембріонах корів накопичуються (на рівні тенденції) з просуванням стадії розвитку ембріона, а в ембріонах свиней такої тенденції не спостережено. Проведено порівняльний аналіз ембріонів великої рогатої худоби, отриманих за умов in vitro та in vivo. Висунуто гіпотезу про різні механізми дегенерування таких ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.396.32 + П60-341 + П65-341
Шифр НБУВ: РА313455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Щербаков К.С. 
Порушення легеневого сурфактанту у хворих на хронічний гломерулонефрит та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.С. Щербаков ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено деякі особливості патогенезу та удосконалено способи лікування хронічного гломерулонефриту (ХГН) за результатами дослідження стану легеневого сурфактанту та внаслідок корекції існуючих його змін у даної категорії хворих, а також гомогенатів легеневої тканини у разі експериментального гломерулонефриту в щурів. З'ясовано, що в хворих на ХГН спостерігається зменшення поверхневого натягу конденсату вологи повітря, що видихується (КВВП) у разі збільшення кута нахилу кривої тензіограм і модуля в'язкоеластичності. Фізико-хімічні параметри КВВП корелюють з подібними показниками крові. Доведено, що стан легеневого сурфактанту залежить від наявності нефротичного синдрому, інтерстиціального набряку легень у разі хронічної ниркової недостатності, кризи відривання ниркового трансплантату, характеру артеріальної гіпертензії, морфологічної форми захворювання та бронхообструкції, рівня азотистих речовин, ліпідів і продуктів перекисного окиснення ліпідів у КВВП та легеневій тканині. Визначено, що використання фосфоліпідних поверхнево-активних речовин і сінглетно-кисневої терапії під час лікування відновлює стан легеневого суфрактанту в даної категорії хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.6-3 + Р412.3-37
Шифр НБУВ: РА317479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Щербак С.А. 
Наукові основи керування структурою будівельних матеріалів та виробів на основі металургійних шлаків: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / С.А. Щербак ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено технологію спільної переробки шлаків різних видів, засновану на різниці в процентному вмісті шлакоутворювальних окиснів, що дозволяє в результаті їх дифузії змінювати властивості шлакових розплавів - в'язкість і температуру кристалізації. Зазначено, що "модифікований" гранульований шлак, який одержують під час спільної переробки доменних і сталеплавильних шлаків, має гідравлічну активність на 30 - 80 % вищу на відміну від доменного гранульованого шлаку, що дозволяє скоротити на 10 - 15 % витрати клінкеру у разі виробництва цементів і збільшити продуктивність кульових млинів на 20 %. Встановлено, що структуроутворення штучних силікатних будівельних матеріалів супроводжується випромінюванням електромагнітного поля в герцевому діапазоні, яке має полічастотний характер. Виявлено, що за дії вібрації на неструктуровані та слабоструктуровані системи, виникає електромагнітне поле вібрації, яке має частотні характеристики, що збігаються з частотою дії вібрації. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень розроблено нормативні документи з виробництва будівельних матеріалів і виробів на основі металургійних шлаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н393.2
Шифр НБУВ: РА316318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Максимук О.В. 
Контактні напруження в трансверсально ізотропних тонкостінних елементах та тілах з покриттями з урахуванням тертя і зношування: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.В. Максимук ; НАН України. Ін-т приклад. пробл. механіки і математики ім. Я.С.Підстригача. — Л., 2001. — 36 с. — укp.

Розглянуто фрикційну взаємодію трансверсально ізотропних тонкостінних елементів конструкцій і захисних покрить з жорсткими тілами на підставі узагальненої теорії термопружності та теплопровідності пластин й оболонок. Досліджено задачі про зношування пластини за дії гарячого штампа з урахуванням фрикційного розігріву та зміни товщини пластини в процесі зношування. Виведено ключові інтегральні рівняння та проведено їх асимпотичний аналіз для розв'язання задачі про контактну взаємодію та зношування в системі жорсткий штамп - покриття - пружна основа. Вивчено вплив анізотропії фізико-механічних і теплофізичних характеристик контактної пари на величину зношування, явище взаємовпливу окремих виступів, ефект насиченості фактичної області контакту, розподіл максимальних дотичних напружень у приповерхневих шарах контактуючих тіл з шорсткою поверхнею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022 + В251.109,022
Шифр НБУВ: РА316440 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Максимяк П.П. 
Статистичні та стохастичні характеристики поля розсіяного когерентного випромінювання та їх діагностичне використання: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.05 / П.П. Максимяк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 36 с. — укp.

Запропоновано методи корелометрії оптичних полів, з використанням яких досліджено взаємозв'язки між статистичними та стохастичними параметрами випадкових об'єктів і відповідними характеристиками розсіяних когерентних оптичних полів. Розроблено на підставі даних зв'язків методи та засоби кореляційно-оптичної діагностики фазово-неоднорідних об'єктів, шорстких поверхонь та дисперсних середовищ. Встановлено, що кореляційний експонент оптичних полів залежить від їх складності. Запропоновано алгоритм визначення кореляційного експоненту поля за його структурною функцією. Показано, що кореляційний експонент поля зв'язаний з рівнем одномірного фракталу лінійною залежністю та двомірного фракталу квадратичною залежністю. У дифрагованому полі виявлено повторення елементів будови фракталу та пониження рівня. Встановлено, що найбільш ефективним діагностичним параметром шорсткості поверхні є кореляційний експонент поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.14,022
Шифр НБУВ: РА315120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Максимович С.Б. 
Міцність похилих перерізів залізобетонних балок з двозначною епюрою згинальних моментів, завантажених зосередженими силами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Б. Максимович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.14-028.4
Шифр НБУВ: РА314502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського