Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (542)Книжкові видання та компакт-диски (534)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКИМЕНК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якименко М.В. 
Вираження картини світу в лексиці японської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / М.В. Якименко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості вираження національного світобачення японців на лексичному рівні мови. Узагальнено відомості про генезу, історію й теоретичний досвід дослідження мовної картини сіту в українському та зарубіжному мовознавстві. Встановлено співвідношення лексичних та нелексичних засобів вираження мовної картини світу. Показано важливе місце дослідження процесу сприйняття носіями японської мови природи і суспільства серед інших японознавчих дисциплін. Виявлено специфічні риси міфологічного способу мислення представників архаїчної традиційної культури та їх відображення у японській мові (у загальних і власних назвах). Розглянуто особливості сприйняття мови у східних традиціях, зокрема, східноазійськими культурами, передусім, японською. Вивчено ключові слова на позначення основних категорій японської ментальності. Досліджено лексеми японського походження, які набувають значення культурних символів у текстах українською, російською та англійською мовами, а також фіксацію таких слів в українських лексикографічних джерелах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.121-3 +
Шифр НБУВ: РА350868

      
2.

Якименко М.С. 
Високочастотні коливання пружних циліндрів скінченної довжини: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.С. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджено усталені коливання скінченного пружного ізотропного циліндра. З застосуванням аналітичного методу суперпозиції одержано загальні представлення полів переміщень і напружень, які дозволяють розраховувати всі особливості динамічної поведінки циліндра. Виконання межових умов призводить до нескінченних систем лінійних алгебричних рівнянь, редукція яких здійснюється з урахуванням асимптотичної поведінки невідомих коефіцієнтів. Досліджено симетричні й антисиметричні типи резонансних коливань, характеристики яких наведено у вигляді графіків залежності частот від геометрії циліндра. Встановлено зв'язок між методами суперпозиції та однорідних розв'язків. На підставі проведених розрахунків виявлено нові закономірності, а саме: встановлено особливості перебудови частотних спектрів залежно від значень коефіцієнта Пуассона. Досліджено вплив характеристик частот дисперсійного спектра циліндричного хвилеводу на структуру частотного спектра довгих циліндрів у високочастотній області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1,022 +
Шифр НБУВ: РА366717

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
5.

Якименко Х.С. 
Європейський союз: правова природа об'єднання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х.С. Якименко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку європейського інтеграційного процесу, розкрито правову природу Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння наднаціональної організації влади та запропоновано визначення даного поняття як автономної територіальної організації політичної влади, заснованої суверенними державами з метою досягнення загальнозначущих цілей, яка наділена широкою компетенцією, зокрема, правом приймати загальнообов'язкові рішення кваліфікованою більшістю голосів держав-членів і регулюється власним правом, що характеризується верховенством відносно національного права. На прикладі ЄС проаналізовано співвідношення понять "державний суверенітет" і "наднаціональна організація влади". Зроблено висновок, що членство в організації з наднаціональною владою не загрожує державному суверенітету її членів, оскільки має місце добровільне делегування лише права реалізації окремих суверенних прав. Проаналізовано передумови заснування Європейських співтовариств/ЄС та їх еволюцію у напрямку формування наднаціональної організації влади. Запропоновано визначення ЄС як унікального інтеграційного об'єднання, яке, зберігаючи окремі риси міжнародної організації, федерації та конфедерації, конституюється державами-членами як наднаціональна організація влади. Доведено, що інституційна система ЄС органічно поєднує взаємодоповнюючі наднаціональні та міжнародно-правові начала. Показано роль християнства у процесі становлення об'єднавчого процесу у Європі. Досліджено прояв наднаціональності у діяльності інститутів ЄС, зокрема, у правотворчому процесі. Показано специфіку правової природи ЄС як наддержавної організації влади та визначено основні завдання держави, що прагне інтегруватися до ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5 +
Шифр НБУВ: РА367300

Рубрики:

      
6.

Якименко Н.В. 
Забезпечення конкурентоспроможності промислових підприємств в умовах міжнародних транспортних коридорів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Якименко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та створено методичне підгрунтя підвищення ефективності функціонування та конкурентоспроможності промислового та транспортного комплексу України шляхом об'єднання суб'єктів ринку в інтегровану структуру, що у своїй діяльності використовує переваги мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК). Доведено необхідність розбудови мережі МТК на території України та визначено основні види ефекту, що одержують суб'єкти ринку від їх розвитку. Проаналізовано стан транспортної інфраструктури та вітчизняного промислового комплексу. Визначено доцільність створення на території України мережі транспортно-логістичних посередників. З'ясовано функції, що виконуються такими суб'єктами. Встановлено їх роль у підвищенні конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, а також вітчизняної продукції та послуг. Розроблено схему взаємодії промислового комплексу та торгово-транспортної логістичної інфраструктури. Запропоновано організаційно-правову форму промислово-фінансового об'єднання, що функціонує за умов МТК. Установлено критерії, які дають змогу визначити конкурентоспроможність товарів і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830-13 + У9(4УКР)837-13 +
Шифр НБУВ: РА356277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Якименко Н.М. 
Зв'язані задачі термов'язкопружності для плоских тіл з концентраторами напружень при гармонічному навантаженні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.М. Якименко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Числово розв'язано нові задачі зв'язаної термопружності для прямокутної призми з циліндричним включенням за нормального та гармонічного навантаження з урахуванням дисипації механічної енергії та залежності фізико-механічних властивостей матеріалу від температури. Виявлено закономірності вібраційного розігріву призми з циліндричними включеннями низької та високої жорсткості за умов силових навантажень стиску та зсуву у плоскій постановці, а також у разі силового зсуву в антиплоскій постановці. Визначено зони максимальної напруженості та температури, а також вивчено еволюцію цих зон у процесі вібророзігріву. Досліджено ефект термічної нестійкості призми з циліндричним включенням, вивчено вплив жорсткісних характеристик включення та типу навантаження на критичні значення параметрів збудження. Установлено високу якісну відповідність експериментальних і розрахункових даних щодо параметрів зони локалізованого вібророзігріву в околі вершини надрізу в'язкопружної призми за умов гармонічного розтягу - стиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331-01,022 + В251.106.6-01,022 +
Шифр НБУВ: РА338212

Рубрики:

      
8.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
10.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Якименко Т.І. 
Нейроактивні амінокислоти у генезі судомної активності головного мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.І. Якименко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено роль медіаторних амінокислот (глутамінової та аспарагінової кислот, гліцину, таурину), циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у розвитку судомної активності, досліджено їх вміст та пороги виникнення судомної реакції у лімбічних структурах головного мозку щурів із низьким та високим рівнями аудіогенної збудливості. Аналіз одержаних даних свідчить про наявність взаємозв'язку між особливостями співвідношення збудливих та гальмівних амінокислот і порогом виникнення судомної активності структур головного мозку високозбудливих щурів. Розглянуто взаємозв'язок між концентрацією глутамінової кислоти і цГМФ, гліцину і цАМФ. Це доводить, що гліцин опосереднює свою дію шляхом активації цАМФ, а збуджуючі амінокислоти - через цГМФ. Зроблено висновок, що підвищений вміст збудливих амінокислот та недостатній - гальмівних, є однією з патологічних ланок формування судомної готовності головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-323.5
Шифр НБУВ: РА308188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Якименко О.І. 
Нелінійні когерентні ефекти при розповсюдженні електромагнітних хвиль у магнітоактивній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.І. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено основні розпади нестійкості вістлерових хвиль у космічній та лабораторній плазмі в загальному випадку, коли хвиля накачки поширюється під кутом до зовнішнього магнітного поля. Вивчено умови формування та еволюцію двовимірних локалізованих солітонів та вихорів обвідної у нерівноважних плазмових системах у межах моделі узагальненого нелінійного рівняння Шредінгера (УНРШ). Аналітично досліджено умови формування та загальні властивості двовимірних солітонів та вихорів з урахуванням дисперсії четвертого порядку, нелінійностей нелокального типу або конкуруючих алгебричних нелінійностей третього та п'ятого порядків. Базуючись на результатах числового моделювання двовимірних стаціонарних та вихорових розв'язках УНРШ, обчислювальних експериментів стосовно еволюції збурених стаціонарних розв'язків з використанням УНРШ доведено можливість існування стійких двовимірних солітонів і вихорів у магнітоактивній плазмі. Одержані теоретичні результати якісно співпадають з експериментальними даними спостереження вістлерових структур у магнітоактивній лабораторній та іоносферній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.263,022 +
Шифр НБУВ: РА328269

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Якименко Я.М. 
Підвищення надійності конструкцій дорожнього одягу нежорсткого типу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.11 / Я.М. Якименко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності зміни показників міцності, деформативності та неоднорідності асфальтобетону в діапазоні зміни експлуатаційних температур і швидкості навантаження. Розроблено методику оцінки надійності в процесі експлуатації та проаналізовано надійність в залежності від зміни інтенсивності руху, міцності, деформативності та неоднорідності конструкції в добовому та річному циклах. Одержано неповне квадратичне рівняння регресії, що дозволило адекватно апроксимувати залежність коефіцієнта динамічності автомобіля від висоти нерівності на дорозі та швидкості руху автомобіля. Удосконалено метод оцінки та забезпечення надійності нежорсткого дорожнього одягу з урахуванням динамічної дії та зміни погодно-кліматичних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044-021.1
Шифр НБУВ: РА372099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
16.

Якименко І.Л. 
Регуляторна дія монохроматичного видимого світла нетеплової інтенсивності на розвиток птиці (за функціонуванням енергетичної, гідроксилюючої та антиоксидантної систем): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / І.Л. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Виявлено, що опромінення ембріонів птиці червоним світлом активує функціонування енергетичної та гідроксилюючої системи печінки та призводить до вірогідних змін стану антиоксидантної системи (від прооксидантного впливу наприкінці ембріогенезу до вираженого антиоксидантного у постембріональний період).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-271.23 +
Шифр НБУВ: РА323425

Рубрики:

      
17.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Якименко К.М. 
Системотехніка та технологія лексикографічних систем семантичного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.М. Якименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Удосконалено теорію лексикографічних систем семантичного типу, на базі якої сформовано лексикографічну базу даних тлумачного словника української мови (ЛБД СУМ), створено технологічний комплекс укладання його нової версії, розроблено ЛБД та клієнтську програму Українського національного лінгвістичного корпусу для поповнення словника текстовими ілюстраціями. Одержаний комплекс адаптовано до створення та редагування ЛБД російського тлумачного словника. Показано, що розроблена технологія дозволяє значно підвищити продуктивність лексикографічної праці. Запропоновано технологічний інструментарій для формування семантичних ЛБД, таких як фразеологічна, синонімічна й етимологічна. Створено засоби для роботи з цими базами даних (перегляду та редагування), а також для інтеграції їх з тлумачною ЛБД. З використанням розроблених технологій переформовано фразеологічну підсистему СУМ. На підставі ЛБД СУМ створено лексикографічні бази даних для проведення лінгвістичних досліджень окремо за частинами мови. З використанням ЛБД "Дієслово" одержано нову класифікацію українських дієслів та інші дані про структуру їх граматичної та лексичної семантики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 +
Шифр НБУВ: РА343375

Рубрики:

      
19.

Якименко Д. Ю. 
Унітаризація зображень примітивних частково впорядкованих множин ручного типу: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.01 / Д. Ю. Якименко ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вивчено зв'язок між шурівськими системами підпросторів лінійного простору та незвідними системами підпросторів гільбертового простору з умовою ортоскалярності. Доведено, що будь-яка шурівська система підпросторів, що відповідає зображенню примітивної частково впорядкованої множини ручного типу унітаризується з деяким характером. Для будь-якої шурівської четвірки підпросторів знайдено опис характерів, з якими можлива унітаризація. Увагу приділено системам підпросторів, що не унітаризуються з жодним із характерів. Наведено методи побудови систем, що дозволяють унітаризацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.5,0
Шифр НБУВ: РА380922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Якименко Н. О. 
Формування професійної компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності в процесі дистанційного навчання / Н. О. Якименко. — Б.м., 2019 — укp.

Досліджено особливості формування професійної компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності у процесі дистанційного навчання. Обґрунтовано організаційно-педагогічні та дидактичні умови, розроблено технологію й навчально-методичне забезпечення їх реалізації в процесі формування професійної компетентності майбутніх фахівців із документознавства та інформаційної діяльності в режимі дистанційного навчання.^UThe peculiarities of forming the professional competence of future specialists in document science and information activities in the process of distance learning have been examined. The pedagogical organizational and didactic conditions have been substantiated, the technology and educational and methodical support of their realization in the process of formation of professional competence of future specialists in document science and informational activity in the distance learning mode have been proved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського