Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (550)Книжкові видання та компакт-диски (441)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯНОВ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яновський Ю.П. 
Агробіоценотичне обгрунтування інтегрованого захисту плодових розсадників від основних шкідників зерняткових культур у Лісостепу України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 16.00.10 / Ю.П. Яновський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Виявлено видовий склад шкідників розсадників зерняткових культур, уточнено їх шкодочинність, біологію, фенологію, та трофічні зв'язки з яблунею та грушею в розсадниках. Розроблено "Спосіб боротьби з грунтовими шкідниками у процесі посадки саджанців" (патент 48 271, Україна), регіональні ЕПШ 17 основних фітофагів розсадників зерняткових культур з урахуванням рівнів ефективності зоофагів. Вивчено ефективність захисту насіння, підщепно-прищепного матеріалу, саджанців, маточних живцевих і насінних насаджень від шкідників. Надано оцінку стійкості проти основних шкідників у розсадниках 50-ти сортів яблуні та 27-ми сортів груші, виявлено групу відносно стійких сортів цих культур до заселення їх 8-ма видами фітофагів. Показано роль різних заходів щодо зниження шкодочинності видів і збільшення ролі корисних зоофагів. Удосконалено "Систему захисту багаторічних насаджень яблуні і груші від основних шкідників в розсадниках...", що дозволяє зменшити число обробок хімічними препаратами в період вегетації, здешевить затрати на виробництво саджанців за рахунок виключення фумігаційних робіт, зменшити забруднення довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325484

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яновська В.В. 
Біологічні властивості ентерококів як збудників запальних процесів сечовивідних шляхів: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / В.В. Яновська ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Розкрито етіологічну значущість ентерококів у розвитку інфекцій сечовивідних шляхів (СВШ) у різних контингентів дорослих хворих і ентерококів у новонароджених з перинатальною патологією. Доведено, що штами ентерококів, виділених у разі позалікарняних інфекцій СВШ і урогенітальної патології, відрізняються від штамів, ізольованих за умов нозокоміальних інфекцій, за видовим складом, кількісним вмістом у біологічному матеріалі, частотою виділення в асоціаціях, рівнями чутливості до антибіотиків на наявністю факторів патогенності. Показано відмінності рівнів і профілів антибіотикорезистентності штамів ентерококів залежно від їх виду та походження. Вперше в Україні з сечі хворих хірургічного профілю з нозокоміальною інфекцією СВШ виділено два ванкоміцинрезистентних штама E. faecium з типом резистентності VanA, що визначено з застосуванням молекулярно-генетичних методів. Уперше встановлено значну частку ентерококів, стійких до високих концентрацій аміноглікозидних препаратів серед штамів госпітального походження. На підставі результатів проведеного комплексного дослідження біологічних характеристик штамів ентерококів різного походження не визначено специфічних ознак уро- або ентеропатогенності. Встановлено достеменну різницю за певними показниками між штамами позалікарняного та нозокоміального походження. Відзначено, що використання результатів проведеного дослідження дозволило вдосконалити мікробіологічну діагностику та лікування опортуністичних інфекцій ентерококової етіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.2 + Р696.016-4 +
Шифр НБУВ: РА364775

Рубрики:

      
3.

Яновицька Г.Б. 
Відновлення майнових прав незаконно засуджених та реабілітованих громадян: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Г.Б. Яновицька ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто аспект становлення інституту відновлення майнових прав незаконно засуджених і реабілітованих. Визначено коло учасників правовідношення, показано доцільність застосування єдиного терміна "реабілітований" до громадян, які постраждали від незаконних дій правоохоронних і судових органів, а також репресованих. Проаналізовано види майнових прав, що підлягають відновленню. Обгрунтовано застосування певних способів захисту даних прав реабілітованих, зокрема, відновлення попереднього становища та компенсації. Запропоновано ліквідувати обмеження виплати грошової компенсації тільки спадкоємцям першої черги за законом на підставі її суперечності цивільному законодавству України. Досліджено особливості відновлення певних майнових прав реабілітованих, а саме: права власності на житло, корпоративних прав. Сформульовано пропозиції стосовно чинного законодавства, розроблено практичні рекомендації щодо його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.12 + Х881.9(4УКР)039 +
Шифр НБУВ: РА337655

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Янович Д.О. 
Вміст йоду і селену та метаболічний профіль у крові великої рогатої худоби в різних ландшафтних зонах західного регіону України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Д.О. Янович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 18 с. — укp.

Уперше досліджено взаємозалежність між вмістом йоду та селену у кормах і певними біохімічними показниками (вмістом йоду і селену, концентрацією тиреоїдних гормонів, активністю глутатіонпероксидази, вмістом продуктів перекисного окиснення ліпідів: білків і ліпідів) у крові великої рогатої худоби (ВРХ) в окремих районах ландшафтних зон західного регіону України - Карпат, Прикарпаття, Лісостепу. На підставі одержаних результатів зроблено висновок про нестачу досліджуваних мікроелементів та значні коливання концентрації йоду в кормах ВРХ у певних районах Прикарпаття, а також про взаємозв'язок між вмістом цих мікроелементів та концентрацією тироксину й активністю глутатіонпероксидази у крові ВРХ, виявлено значні відмінності у відношенні тироксин/трийодтиронін, які не обумовлені вмістом йоду та селену у кормах. Установлено, що перинатальне введення великій рогатій худобі селену у формі селеніту натрію спричинює підвищення його концентрації, а також концентрації трийодтироніну у сироватці крові та посилення активності глутатіонпероксидази в еритроцитах. З'ясовано, що введення селену досліджуваним тваринам призводить до зниження концентрації гідроперекисів ліпідів і малонового діальдегіду, до змін у складі білків і ліпідів у крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.95 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА340020

Рубрики:

      
5.

Яновська Л.В. 
Динаміка здатності до життєтворчості особистості у дорослому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.В. Яновська ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 18 с. — укp.

Проведено теоретичне та експериментальне дослідження динаміки зміни здатності до життєтворчості особистості на різних етапах дорослого віку. Проаналізовано існуючі зарубіжні та вітчизняні концепції, присвячені розгляду процесів розвитку особистості, індивідуальності та життєтворчості. Розкрито сутність поняття життєтворчості як здатності до створення умов розвитку індивідуальності у процесі життєдіяльності, зокрема раціонально організовувати своє життя, змінювати систему відношень до світу, людей, самого себе. З'ясовано, що основними складовими життєтворчості є здатність до трансценденції, рефлексії та смислопобудови. Психологічні характеристики дорослого віку розглянуто як результат розвитку особистості та як потенціал, що визначає можливості формування здатності до життєтворчості у дорослому віці. На підставі результатів емпіричного дослідження встановлено, що для першого періоду дорослого віку (25 - 35 років) характерним є прояв трансцендентної спрямованості та рефлексії у зовнішньому світі; у другому періоді (35 - 45 років) більш вираженими стають процеси рефлексії й осмислення, що виявляються у проміжному (регулювальному) світі, а здатність до трансценденції помітно зменшується; у третьому періоді дорослості (45 - 60 років) більш сформованими є смислові відносини особистості у внутрішньому світі, які підсилюють і визначають прояв здатності до трансценденції в зовнішньому світі. Зроблено висновок, що розвинена здатність до життєтворчості характерна саме для періоду дорослості. Підтверджено гіпотезу, що рефлексія в різних формах сприяє розвиткові процесів осмислення суб'єктом своєї життєдіяльності, які стають основою для самотрансценденції (трансцендентної спрямованості) особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.43 + Ю937.235 +
Шифр НБУВ: РА344624

Рубрики:

      
6.

Яновська О.Є. 
Ділове спілкування як чинник результативності діяльності педагогічного колективу: автореф. дис... канд. психол. наук.: 19.00.05 / О.Є. Яновська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено, що результативність діяльності педагогічного колективу пов'язана із комунікативною успішністю, яка складається з контактності, комунікативної сумісності, адаптованості й емоційного задоволення спільною діяльністю членів спільноти. Доведено, що ділове спілкування є передумовою результативності діяльності педагогічного колективу та може негативно впливати на саоорганізаційні процеси у ході міжособистісних взаємин членів педагогічної спільноти. Розкрито сутність ділового спілкування як чинника, що сприяє розвитку таких складових результативності діяльності педагогічного колективу як ефективність та успішність, а також окремих якостей його розвитку - підготовленості до діяльнсоті, спрямованості, організованості, активності, згуртованості, інтегративності, референтності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.41 + Ч314 + Ч311.42 +
Шифр НБУВ: РА362622

Рубрики:

      
7.

Яновицька Н. І. 
Методика навчання української морфології учнів початкових класів шкіл з польською мовою викладання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. І. Яновицька ; Ін-т педагогіки НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто проблему формування граматичних навичок у процесі засвоєння морфології української мови учнями IV класів шкіл з польською мовою навчання. Проведено компаративний аналіз морфологічного матеріалу польської й української мов на рівні вимог початкової школи та з'ясовано спільне та розбіжності в ньому. Науково обгрунтовано та визначено зміст морфологічного матеріалу, що вивчається у початкових класах. Теоретично обгрунтовано та розроблено принципи, методи та прийоми формування граматичних навичок у процесі вивчення української морфології у початкових класах шкіл з польською мовою викладання. Вдосконалено розвиток теорії та практики навчання української мови як державної. Висвітлено шляхи розвитку методики навчання української мови у школах з національними мовами викладання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-916.113.21
Шифр НБУВ: РА382352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Яновський М.І. 
Механізми психологічного впливу кінематографічного відеоряду на глядача: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / М.І. Яновський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено теоретичне й експериментальне дослідження впливу кінематографічного відеоряду на людину. Розроблено модель механізмів такого впливу, що містить положення про психологічну специфіку кіно, особливості психологічного ефекту впливу кінематографу на глядача. Наведено класифікацію типів кінокадрів та їх монтажу. Проаналізовано імовірні механізми їх психологічного впливу. З'ясовано, що кожному з проаналізованих типів кадрів і монтажу відповідає певний тип організації психічних процесів глядача та їх споглядання. В узагальненій формі їх можна представити як "занурення" в інтенсифіковані афективні стани; задане, "рамкове" оцінювання себе; споглядання своєї суб'єктивності у межах безпосереднього досвіду. Експериментально досліджено ефективність розробленої моделі, можливість її застосування для прогнозування психологічних ефектів за сприйняття певних форм побудови кінематографічного відеоряду. Відзначено, що запропонована модель може бути використана як засіб для психологічної експертизи кінофільмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.49 + Щ370.9 +
Шифр НБУВ: РА340108

Рубрики:

      
9.

Яновський А.В. 
Міжелектронне розсіяння в двовимірних вироджених провідниках: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.В. Яновський ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Запропоновано та теоретично обгрунтовано новий метод дослідження міжелектронної взаємодії - спектроскопію електронного розсіяння. Даний метод базується на сепарації магнітним полем груп частинок, розсіяних під різними кутами за умов використання вузьких двовимірних електронних пучків. Побудовано детальну теорію електрон-електронного розсіяння в двовимірному виродженому електронному газі. Сформульовано умови та отримано значення характерних параметрів, за яких реалізуються передбачені раніше специфічні двовимірні ефекти. Знайдено нові властивості індикатриси розсіяння: пучок електронів, які летять майже паралельно первинному пучку, та вузький пучок дірок, що летять уперед. Досліджено поведінку стаціонарних двовимірних електронних пучків у широкому діапазоні енергій. Передбачено нові нелінійні ефекти, пов'язані з взаємним впливом частин пучка з різною енергією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.12,022
Шифр НБУВ: РА310993 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Янова О.А. 
Номінативно-комунікативний аспект позначення усмішки як компонента невербальної поведінки (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.А. Янова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості мовної опосередкованості усмішки як компонента невербальної поведінки. На підставі результатів дослідження лексикографічного й ілюстративного матеріалів встановлено основні розряди мовних одиниць, які використовуються для позначення усмішки в сучасній англійській мові. Визначено характер їх семантичної організації та способи класифікації. Запропоновано систематизацію корпусу лексичних одиниць, що експлікують якісні характеристики усмішки, виявлено й конкретизовано закономірності функціонування мовних засобів позначення усмішки з позиції теорії емотивності. На підставі характеру взаємозв'язку емотивного та інтенсифікуючого потенціалів номінацій усмішки обгрунтовано роль даних одиниць у створенні прагматичного ефекту виразності художнього тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.5 + Ш100.15
Шифр НБУВ: РА317626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Яновська Т.А. 
Особливості розвитку мислення молодших школярів в умовах інтегрованого навчання: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.А. Яновська ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан проблеми розвитку мислення молодших школярів. Розглянуто теоретичні положення, запропоновані різними вченими стосовно особливостей розвитку мислення учнів за різних умов навчання. Визначено концептуальні засади вивчення розвитку мислення учнів початкових класів за умов інтегрованого підходу у навчально-виховному процесі. Проведено експериментальні дослідження розвитку мислення молодших школярів за умов традиційного навчання. Виявлено показники розвитку мислення, що мають недостатній рівень розвиненості і не забезпечують подальшого ефективного засвоєння учнями навчального матеріалу. На прикладі навчального предмета "Довкілля" підтверджено, що інтегрований підхід до організації навчальної діяльності молодших школярів сприяє оптимізації навчально-виховного процесу, а також актуалізації та розвитку мислення учнів початкових класів, розвитку вербального мислення й удосконаленню невербального, прискореному переходу наочно-образного мислення до словесно-логічного, розвитку мисленнєвих операцій школярів, поліпшенню показників розвитку мислення та їх рівнів розвиненості. Запропоновано шляхи його вдосконалення у молодших школярів за умов інтегрованого навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.1 + Ю983.402.1 + Ч421.221 +
Шифр НБУВ: РА356868

Рубрики:

      
12.

Яновський А.О. 
Педагогічні умови організації пошуково-дослідницької діяльності майбутніх учителів гуманітарного профілю з використанням інформаційно-комунікаційних технологій: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / А.О. Яновський ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Визначено компонентну структуру готовності до пошуково-дослідницької діяльності майбутніх учителів гуманітарного профілю (МУГП) з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) (мотиваційний, когнітивний, орієнтовний, технологічний); показники та рівні (високий, достатній, задовільний, низький) готовності МУГП. Розроблено модель реалізації педагогічних умов організації пошуково-дослідницької діяльності (ПДД) МУГП з використанням ІКТ, що складається з трьох етапів: орієнтовно-дослідницький, частково-пошуковий, творчий. Розроблено методику діагностики рівнів готовності до ПДД МУГП з використанням ІКТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.268 + Ч489.511.253
Шифр НБУВ: РА372591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Яновський В.В. 
Покращення паливної економічності та екологічних показників конвертованих газових двигунів дорожніх транспортних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.03 / В.В. Яновський ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Запропоновано методику оцінки впливу ступеня стискання та складу газоповітряної суміші на індикаторні, ефективні та екологічні показники двигуна під час роботи на природному газі, що грунтується на математичній моделі розрахунку робочого процесу газового двигуна з іскровим запалюванням. Створено методику визначення оптимальних регулювань системи живлення газових двигунів з різними ступенями стискання за показниками газобалонного автомобіля за експлуатаційних умов, основою якої є удосконалена математична модель розрахунку витрати палива та викидів забруднюючих речовин вантажного газобалонного автомобіля в їздовому циклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О355-014.1 +
Шифр НБУВ: РА329789

Рубрики:

      
14.

Яновський Т.С. 
Сучасний патоморфоз шизофренії (клініко-епідеміологічна та клініко-генетичне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Т.С. Яновський ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Базуючись на даних епідеміологічних досліджень вивчено клініку патоморфозу шизофренії та тенденції його розвитку в сучасний період, а також визначено вплив на патоморфоз і клінічні прояви шизофренії ідентичної спадкової обтяженості, статевого диморфізму й освіти. Спростовано ствердження про зміну сприятливого перебігу шизофренії у сучасний період патоморфозу та виникнення негативних його проявів внаслідок збільшення частоти хворих з параноїдними варіантами захворювання його несприятливого перебігу. Установлено, що сучасні клінічні характеристики патоморфозу шизофренії характеризуються позитивними проявами у вигляді підвищення частоти ремітувального перебігу, параноїдної форми та зменшення частоти кататонічної форми. На патоморфоз і клінічні прояви шизофренії впливають генотипічні особливості, що характеризуються спадковою обтяженістю шизофренії, XX-генотипом, а також підвищення рівня освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.090-2 +
Шифр НБУВ: РА350434

Рубрики:

      
15.

Яновська О.В. 
Удосконалення рецептури БВМД для молодняку свиней в умовах Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Яновська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розроблено рецептуру білково-вітамінно-мінеральної домішки (БВМД), проведено корекцію мікроелементного складу преміксу з урахуванням особливостей біогеохімічного стану Степу України. Вперше в рецептурі БВМД для вирощування та відгодівлі свиней застосовано кукурудзяний глютен. Вивчено процеси перетравлення та використання поживних речовин раціону, особливості енергетичного обміну в організмі молодняку свиней за умов застосування БВМД з преміксом, удосконаленим за мікроелементним складом та включенням до її складу кукурудзяного глутену. Досліджено динаміку біохімічних показників сироватки крові свиней залежно від рецептури удосконалених БВМД, морфологічний склад туш, хімічний склад м'яса та гістологічну структуру печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА322386

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
16.

Яновський С.Р. 
Удосконалення технології перекачування нафти з урахуванням її неньютонівських властивостей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.13 / С.Р. Яновський ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено закономірності впливу сезонних чинників і температури підігріву на реологічні властивості високов'язкої швидкозастигаючої долинської нафти. Обгрунтовано межі застосування реологічних моделей Шведова - Бінгама та Балклі - Гершеля для опису реологічної поведінки долинської нафти в трубопроводі. Одержано аналітичні залежності межового динамічного напруження зсуву та пластичної в'язкості від температури підігріву та робочої температури для кожного місця перекачування. Створено методологію трубопровідної гідродинаміки в'язкопластичних і нелінійнов'язкопластичних рідин. Розроблено методику прогнозування режимних і енергетичних параметрів нафтопроводу за неізотермічного перекачування рідини, яка характеризується неньютонівськими властивостями. Запропоновано метод обгрунтування температури підігріву рідини з неньютонівськими властивостями за критерієм мінімальних сумарних питомих витрат енергії на її підігрів і перекачування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-082.025
Шифр НБУВ: РА374133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Яновська Л.Г. 
Формування професійної усталеності майбутніх учителів історії у процесі навчання у вищих педагогічних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.Г. Яновська ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м.Одеса). — О., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено та конкретизовано сутність поняття "професійна усталеність". Визначено та науково обгрунтовано педагогічні умови, розроблено та експериментально апробовано модель та методику формування даної якості у майбутніх учителів історії. Встановлено критерії, ознаки та рівні сформованості професійної усталеності, уточнено специфічні особливості процесу її формування у майбутніх учителів історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР)3 + Ч489.518.5
Шифр НБУВ: РА330823

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Яновська Г.В. 
Фреймова репрезентація іронії в пресі (на матеріалах української, російської, польської та англомовної преси): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Г.В. Яновська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Розглянуто іронію у дискурсі преси в аспекті когнітивної лінгвістики. Засоби створення іронії класифіковано за тими рівнями свідомості, на яких її репрезентовано: за рівнем організації мовлення, тезаурусним, текстовим, екстралінгвальним (перший співвідноситься зі сценаріями мовленнєвих дій, а решта три - відповідно з лінгвальним, дискурсивним і екстралінгвальним компонентами фреймів). Виділено національну специфіку використання засобів іронії в українській, російській, польській і англійській мовах. З урахуванням описаних мисленнєво-мовленнєвих механізмів творення іронічного контексту досліджено актуалізацію базового для преси фрейму - опозиції "свої - чужі". Виділено критерії та маркер и відчуження, що застосовуються іронічно. Наведено лінгвістичний опис фрагмента картини світу, пов'язаного з відносинами влади та громадян, а також результати дослідження національної специфіки іронічного відчуження у дискурсі преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.715 + Ш400.175.21 + Ч612.174.2 +
Шифр НБУВ: РА346416

Рубрики:

      
19.

Сляднєва К. А. 
Диспозитивність як організаційна складова участі прокурора в кримінальному провадженні в Україні. / К. А. Сляднєва. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація є самостійною завершеною науковою роботою, в якій розглядається диспозитивність як організаційна складова участі прокурора в кримінальному провадженні в Україні. На підставі аналізу наукових джерел та нормативно-правових актів автором удосконалено поняття диспозитивності як засади кримінального провадження та з'ясовано її характерні риси, визначено співвідношення диспозитивності з іншими засадами кримінального провадження, а також розкрито сутність диспозитивності як організаційної складової в діяльності прокурора. У науковій роботі охарактеризовано диспозитивні засади в діяльності прокурора як процесуального керівника на стадії досудового розслідування, окреслено форми реалізації прокурором диспозитивних засад під час здійснення функції підтримання державного обвинувачення в суді. Визначено диспозитивні засади участі прокурора в кримінальному провадженні на підставі угод. У дисертаційному дослідженні окреслено адміністративні та самоврядні заходи підвищення ефективності функціонування органів прокуратури щодо забезпечення реалізації диспозитивності як організаційної складової участі прокурора в кримінальному провадженні та визначено складові кадрового забезпечення органів прокуратури в системі заходів щодо забезпечення реалізаціїдиспозитивності як організаційної складової участі прокурора в кримінальному провадженні.В межах цього дослідження автором розроблено та надано пропозиції стосовно вдосконалення чинного законодавства України щодо реалізації диспозитивності як організаційної складової у діяльності прокурора у кримінальному провадженні.^UThe dissertation is an independent complete scientific work, which examines thedisposition as an organizational component of prosecutor's participation in criminalproceedings in Ukraine.By analyzing scientific sources and normative legal acts the author has improved the concept of disposition as a principle of criminal proceedings and has ascertained its specific features. The correlation between disposition and other principles of criminal proceedings is determined and the essence of disposition as an organizational component in prosecutor's activity is revealed.The scientific work describes the dispositive principles in the prosecutor's activity as a procedural supervisor at the stage of pretrial inquiry, outlines the basic forms of implementing the dispositive principles while supporting the state prosecution in court. Main dispositive principles of the prosecutor's participation in criminal proceedings based on agreements are determined.The research outlines administrative and self-governing means of increasing theefficiency of the functioning of the public prosecutors office aimed to ensure thedisposition as an organizational component of prosecutor's participation in criminalproceedings as well as defines basic components of the staffing of the prosecution bodies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Пономарьова О. О. 
Правовий статус Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в Україні / О. О. Пономарьова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні розглядаються теоретичні, правові та праксеологічні засади правового статусу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду в Україні. Виходячи з пор івняльного аналізу джерел права різних історичних періодів, а також наукової літератури встановлено початок виникнення і особливості генези касаційної інстанції в господарському судочинстві, а також визначено ета пи її виникнення та становлення. Досліджено організаційно-правові форми касаційної інстанції в господарському судочинстві зарубіжних країн.На підставі аналізу вітчизняних та мі жнародних наукових джерел, автором визначені такі поняття як «повноваження Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду », «організаційно-правове забезпечення діяльності Касаційного господарського суду у складі Верховного С уду» та «адміністрування у Касаційному господарському суді у складі Верховного Суду».У дисертаційному дослідженні здійснено класифікацію функцій Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, а також його повноважень.Досліджено особливості організаційно -правового з абезпечення Касаційного господарського суду у складі Верховного С уду та його адміністрування, визначено суб'єктів та зміст зазначеної діяльності.З'ясовано сутність критерію «доброчесність» через призму його основних ознак. Досліджено процедуру добору судд ів Касаційного господарського суду Верховного Суду, а також працівників його секретаріату.^UThe Theses examines the theoretical, legal and praxeological principles of the legal status of the Commercial Cassation Court in the Supreme Court in Ukraine. Based on the comparative analysis of sources of law in various historical periods, as well as scientific literature, the beginning of the origin and peculiarities of the genesis of the cassation instance in economic legal proceedings were established, as well as the stages of its origin and formation. The organizational and legal forms of the cassation instance in economic legal proceedings of foreign countries are investigated.Based on the analysis of domestic and international scientific sources, the author identified such concepts as «the powers of the Commercial Cassation Court in the Supreme Court», «organizational and legal support of activities of the Commercial Cassation Court in the Supreme Court» and «administration in the Commercial Cassation Court in the Supreme Court».In the dissertation the classification of functions of the Commercial Cassation Court in the Supreme Court, as well as its powers was carried out.The peculiarities of the organizational and legal support of the Commercial Cassation Court in the Supreme Court and its administration were investigated, the subjects and content of the above-mentioned activity were determined.The essence of the criterion of «integrity» is clarified through the prism of its main features. The procedure of selection of judges of the Commercial Cassation Court in the Supreme Court, as well as employees of its secretariat, was investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського