Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР337$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Балух О.В. 
Буковина у складі Молдавської держави у 40-х роках XIV-першій третині XVI ст. (воєнно-політичний аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Балух ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано значення краю у контексті зовнішньо-політичних відносин Угорщини, Польщі, Великого князівства Литовського, Османської імперії та Молдавської держави. Встановлено, що у досліджуваний період на території регіону відбулися істотні політичні зміни, тісно пов'язані з періодичними іноземними нашестями, внаслідок яких відбувалися важливі перетворення, що сприяли його розвитку у складі Молдавської держави до прийняття нею васальної залежності від Османської імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)4-05 + Т3(4МОЛ)42 +
Шифр НБУВ: РА370891 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ботушанський О.В. 
Сільська кооперація на Буковині (80-ті роки XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Ботушанський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

Відзначено, що форми сільськлї кооперації запозичені, в основному, з західних провінцій Австро-Угорщини і пристосовані до місцевих умов з метою економічного самозахисту селян. Показано в динаміці кількісне зростання спілок і членів у них, висвітлено їх статутні засади. Охарактеризовано мету, масштаби та характер діяльності ощадно-кредитної, постачальної, збутової та виробничої кооперації. Описано позитивні для селян економічні наслідки зазначеної діяльності: зниження процентних ставок за кредит, прикупляння селянами землі, поліпшення агротехніки, рятування їх від розорення. Проаналізовано суспільне та морально-етичне значення участі селян у спілках: утвердження засад демократичного самоврядування, зміцнення між селянами дружніх, товариських стосунків, усвідомлення необхідності взаємодопомоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-2
Шифр НБУВ: РА314955 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гнатчук О.С. 
Українські жіночі організації на Буковині (80-ті роки ХІХ - 30-ті роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Гнатчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження значної кількості джерел висвітлено питання зародження та діяльності українських жіночих організацій на Буковині у 80-ті рр. ХІХ - 30-ті рр. ХХ ст. Відзначено, що метою українського жіночого руху на Буковині було духовне розкріпачення жінки та матері. Охарактеризовано етапи, напрями, організаційні форми діяльності українських жіночих товариств у різні періоди державної належності Буковини до Австро-Угорщини та Румунії. Визначено роль преси та публіцистичної діяльності буковинських письменниць у розвитку та піднесенні ролі українського жіноцтва. Проаналізовано співпрацю з іншими товариствами, що діяли у зазначений період на Буковині, у Галичині та в світі. Доведено, що український жіночий рух на Буковині поступово став важливою складовою процесу українського національного відродження в краї: в Австро-Угорщині - у руслі легально-правової діяльності, а під час румунського політичного режиму здійснювався суворий контроль та переслідування з боку місцевої окупаційної влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4Укр337)02 + Т3(4Укр337)52-297 + Т3(4Укр337)61-297
Шифр НБУВ: РА316073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Городницька Л.В. 
Суд і судочинство на Буковині (остання чверть ХVІІІ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Городницька ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

З використанням архівних джерел досліджено процес становлення судової системи на Буковині 1774 - 1914 рр. Відзначено, що суттєві зміни в судоустрої Буковини відбулися після революції 1848 р. Судова влада була відокремлена від законодавчої та виконавчої та проголошувалася незалежною. Відзначено, що на Буковині у II половині XIX ст. сформувалася триступенева система загальних судів: повітових, колегіальних повітових (окружних), крайових судів, а також діяли суди військові, промислові, торгові. Проведено дослідження виникнення процесуальних правовідносин, особливостей підсудності цивільних справ, організації кримінального судочинства, своєрідності розгляду політичних злочинів, яке надає можливість проаналізувати позитивне та негативне в розвитку судочинства в окремому, відносно автономному політико-адміністративному утворенні - провінції Буковині в період її перебування у складі Австрійської (Австро-Угорської) імперії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)4/5-5 + Х2(4УКР337)47-629 + Х2(4УКРО337)5-629
Шифр НБУВ: РА320282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Горук А.І. 
Становлення, інституціалізація та розвиток національно-культурного руху поляків на Буковині (друга половина ХІХ ст. - 1914 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.І. Горук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано причини і передумови виникнення процесів становлення, організаційного оформлення та розвитку національно-культурного руху поляків у Герцогстві Буковина у другій половині XIX ст. - 1914 р. Систематизовано та узагальнено значний фактологічний матеріал щодо певних аспектів товариського руху польської етнокультурної спільноти Буковини даного періоду. Визначено основні етапи національно-культурного руху польських громад: "становлення" (кінець 1840-х - 1860-х рр.), "інституціалізації" (кінець 1860-х - початок 1890-х рр.) та "розвитку" (початок 1890-х рр. - 1914 р.). З'ясовано, що протягом другої половини XIX ст. - 1914 р. польська спільнота Герцогства Буковина прагнула до інституціалізації свого національно-культурного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)5-7 + Т3(4УКР337)5-7 +
Шифр НБУВ: РА329636

Рубрики:

      
6.

Димитрюк В.М. 
Формування та функціонування мережі залізниць Буковини Австро-Угорського періоду: 1866 - 1918: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / В.М. Димитрюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Встановлено цілісну картину формування та функціонування мережі залізниць Буковини австро-угорського періоду (1866 - 1918 рр.), розкрито значення цієї мережі для народного господарства та визначено основні етапи її розвитку. Охарактеризовано грунтові дороги Буковини кінця XVIII - початку XIX ст. як своєрідні попередники залізничних колій, описано проект першої дерев'яної колійної дороги як приклад боротьби за впровадження залізниць на Буковині. З'ясовано чинники спорудження першої залізничної магістралі на Буковині - Львів - Чернівці, висвітлено будівництво залізниці Львів - Чернівці - Ясси, встановлено їх міжнародне значення. Проаналізовано особливості формування та функціонування локальних (місцевих) залізниць на Буковині, надано їх економічну характеристику, встановлено народногосподарське значення, проаналізовано взаємовідносини з державою та банками. Доведено, що створення мережі залізниць на Буковині означеного періоду відчутно прискорило розвиток капіталізму та народногосподарського комплексу у буковинському краї.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-24
Шифр НБУВ: РА330634

Рубрики:

      
7.

Добржанський О.В. 
Національний рух українців Буковини другої половини ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.В. Добржанський ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 35 с. — укp.

У дисертації досліджуються основні напрямки розвитку національного руху українців Буковини другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано процес зародження національного руху українців краю, формування та еволюцію ідейних течій, діяльність політичних партій, національних товариств, окремих лідерів. Виділено головні періоди розвитку національного руху, визначено особливості кожного з них. Досліджено найважливіші суспільно-політичні та національно-культурні здобутки українців краю. Визначено місце національного руху українців Буковини в загальноукраїнському національному русі, його особливості. Показано тісні стосунки з суспільно-політичними рухами Галичини та Наддніпрянської України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр337)52-45

Рубрики:

      
8.

Добржанський С.О. 
Товариство "Руська бесіда" на Буковині: організація, ідейні засади, культурно-просвітня діяльність (1869 - 1940 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.О. Добржанський ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено історію зародження, розвитку та занепаду найбільш впливового товариства Буковини "Руська бесіда", яке протягом понад сімдесятирічної історії існування проводило культурно-просвітницьку роботу. З використанням чисельних історичних джерел і документів комплексно проаналізовано різні напрямки діяльності товариства у просвітній і культурній сфері. На основі систематизації фактичного матеріалу проаналізовано вплив "Руської бесіди" на розвиток національного руху українців краю та місце товариства у налагодженні співпраці з австрійськими органами влади на місцях. Висвітлено загальний розвиток відносин з украінцями Галичини та Наддніпрянщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5/6-7 + Ч710.4(4УКР)л5г +
Шифр НБУВ: РА361737

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Дутчак І.Г. 
Український молодіжний рух на Буковині (60-ті рр. XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Г. Дутчак ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних документів, мемуарів, матеріалів періодичних видань, вітчизняної та зарубіжної історіографії досліджено суспільно-політичні, соціально-демографічні та культурно-освітні чинники активізації української молоді на Буковині у 1860 рр. - на початку XX ст. Охарактеризовано особливості зародження та основних етапів розвитку українського молодіжного руху в краї у зазначений період. Проаналізовано структуру та організаційні засади молодіжних товариств. Висвітлено участь молоді у громадсько-політичному житті краю, її культурно-просвітницьку та доброчинну діяльність. Показано, як складалися стосунки з іншими молодіжними організаціями краю, а також, як розвивалися зв'язки з українською молоддю Галичини та Наддніпрянщини. Доведено, що український молодіжний рух на Буковині дослідженого періоду слід розглядати як важливу складову національного руху українців краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5-4 +
Шифр НБУВ: РА326181

Рубрики:

      
10.

Заполовський В.М. 
Буковина у роки Першої світової війни (воєнні дії та їх вплив на населення): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Заполовський ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано воєнні дії періоду Першої світової війни на території Буковини, їх особливості та становище населення в смузі військових дій. З'ясовано чинники, що постійно або певний час впливали на плани воюючих сторін і зумовлювали характер воєнних дій у краї. Висвітлено факти австрійських та російських репресій. Обговорено питання біженства, а також специфіки російської окупації краю, її періодизацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр337)524
Шифр НБУВ: РА317008 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Мусієнко І.В. 
Політичні репресії комуністичного режиму на Північній Буковині й Хотинщині в 40 - 50-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Мусієнко ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше в історіографії здійснено комплексний аналіз політичних репресій комуністичного режиму на землях Північної Буковини та Хотинщини в 1940 - 1950-х рр. Установлено, що репресивні акції були одним з головних засобів реалізації процесу інкорпорації регіону до політичної та економічної системи СРСР. Проаналізовано причини, спрямованість масових репресій, охарактеризовано функції, основні етапи й методи здійснення репресивної політики. Обгрунтовано висновок, що, незважаючи на загальні тенденції, характерні для всієї країни, політичні репресії у краї мали певні особливості. Узагальнено статистику репресій, досліджено їх наслідки, вплив на всі сфери життя регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)6-49 +
Шифр НБУВ: РА337973

Рубрики:

      
12.

Никифорак М.В. 
Державний лад і право на Буковині в 1774 - 1918 рр.: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / М.В. Никифорак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення вітчизняної та зарубіжної наукової літератури, аналізу нормативно-правових актів, архівних документів, матеріалів преси здійснено системний аналіз державного ладу і права на Буковині у період її перебування у складі Австрії. Визначено основні етапи та форми розвитку австрійської адміністрації на Буковині, їх загальні ознаки та особливості. Обгрунтовано періодизацію історії австрійського парламентаризму, показано специфіку та значення представництва Буковини в австрійському парламенті для розвитку краю. Проаналізовано правовий статус української мови в Австрії, з'ясовано зміст, структуру та особливості системи самоврядування на Буковині, висвітлено правові засади та специфіку судоустрою краю, сутність і форми юридичної допомоги. Встановлено значення правничої освіти на Буковині, досліджено діяльність правоохоронних органів (прокуратури, поліції, жандармерії). Обгрунтовано особливості приєднання краю до правового простору Австрії, уточнено зміст та обсяг її правової акультурації щодо Буковини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР337)415-52 +
Шифр НБУВ: РА332223

Рубрики:

      
13.

Підлубний В.М. 
Діяльність ОУН та УПА на Буковині в 1940 - 1952 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.М. Підлубний ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 16 с. — укp.

Висвітлено підпільну політичну, організаторську та бойову діяльність окружних, районнних і надрайонних проводів ОУН, які послідовно очолювали боротьбу в краї впродовж 12-ти років. Проаналізовано обставини створення та бойову діяльність сотень і куренів УПА. Досліджено спроби румунського уряду та крайового проводу ОУН налагодити співпрацю в боротьбі з радянськими військами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)62-4 + Ф513(4УКР337)62
Шифр НБУВ: РА371900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Платаш Л.Б. 
Педагогічні ідеї та освітня діяльність Омеляна Поповича (1856-1930): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Б. Платаш ; Прикарпат. нац. ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

У дослідженні цілісно проаналізовано педагогічні ідеї та громадсько-просвітницьку діяльність О. Поповича - педагога, видавця, просвітницького діяча Буковини. Охарактеризовано основні віхи життя та чинники його становлення як освітнього діяча. Обгрунтовано внесок педагога у розвиток освіти України, а також провідні ідеї розбудови української національної системи виховання в педагогічній спадщині просвітника. Визначено основні напрями педагогічної (навчально-виховна, методична, науково-педагогічна) та управлінської діяльності. Доведено актуальність педагогічної спадщини педагога й оцінено його внесок у підготовку та видання шкільних підручників. Розкрито маловідомі сторінки життєдіяльності О.Поповича. Проаналізовано архівні матеріали, епістолярну спадщину просвітника. Значну увагу приділено виховному потенціалу літературної спадщини педагога.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР337)52-8 Попович, О. +
Шифр НБУВ: РА368133

Рубрики:

      
15.

Романюк М.М. 
Українська преса Північної Буковини як джерело вивчення суспільно-політичного життя краю (1870 - 1940 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.06 / М.М. Романюк ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 36 с. — укp.

На підставі переосмислення здобутків української та зарубіжної історіографії, опрацювання архівних матеріалів та мемуарної літератури українську пресу Північної Буковини вперше розглянуто як важливе історичне джерело вивчення суспільно-політичного життя українців за умов австрійського панування та румунської окупації краю, якому притаманні специфічні геополітичні, історичні та етнодемографічні умови. Науково-об'єктивний аналіз опублікованих у пресі різножанрових матеріалів збагатив існуючі уявлення про складні процеси суспільно-політичного життя буковинців, виникнення українських суспільних течій та політичних партій, їх програмні вимоги, про ставлення австро-угорської монархії (1870 - 1918 рр.) та королівської Румунії (1918 - 1940 рр.) до національної преси, про діяльність найвизначніших її творців. Усебічно розкрито особливості функціонування преси, проаналізовано тематику та зміст 99 періодичних видань. Особливу увагу приділено часописам, які не тільки констатували факти та відтворювали певні події, а й оцінювали, аналізували явища та закономірності економічного, суспільно-політичного та культурного життя краю, окреслювали проблеми та шукали шляхи їх вирішення. Визначено роль преси у формуванні національної свідомості українців, згуртуванні народних мас навколо ідеї створення окремого українського автономного краю та проголошення незалежної держави, в утвердженні державницьких ідей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4Укр337) + Ч612.3(4Укр)516
Шифр НБУВ: РА312192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Сайфуліна Ю.В. 
Встановлення і розбудова радянського державного режиму в Північній Буковині в 1940 - 1947 рр.: історико-правове дослідження: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ю.В. Сайфуліна ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто формування державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. як закономірний результат інкорпорації Північної Буковини до складу УРСР та специфічну форму легітимації радянської влади на цих землях. За результатами проведеного дослідження зроблено висновок, що становлення та розбудова радянського державного режиму у Північній Буковині в 1940 - 1947 рр. є одним з етапів історико-правового процесу в Україні. Відзначено, що об'єктивне правове оцінювання історичних подій, які зумовили входження Північної Буковини до складу УРСР та СРСР, можливе лише за умови неухильного дотримання принципів і норм міжнародного права, насамперед, доктрини інтертемпорального права. Запропоновано визначення часу завершення процесу цесії Північної Буковини як колишньої складової румунської держави до складу Української РСР. Виявлено, що радянська влада в Північній Буковині у 1940 - 1947 рр. була явищем екзогенного характеру, зокрема, її організаційні форми, принципи діяльності та внутрішнього підпорядкування, кадрова політика визначалися загальносоюзними і республіканськими органами без врахування місцевих особливостей і можливостей кадрового потенцілу. Відзначено, що трансформаційні процеси відбулися у контексті перенесення інституційного досвіду радянської тоталітарної держави. Впродовж 1940 - 1947 рр. у Північній Буковині було створено інституційну та юридичну основу для уніфікованого тоталітарного радянського державного режиму з розгалуженою системою репресивно-карального апарату. Водночас входження цих земель до складу УРСР у контексті основних подій історії держави та права України є важливим етапом формування сучасної української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9БУК)6-523 + Т3(4УКР337)6-5 +
Шифр НБУВ: РА364694

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Сандуляк І. Г. 
Розвиток туризму на Буковині у другій половині XIX - 80-х рр. XX ст. (історико-краєзнавчий аспект): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / І. Г. Сандуляк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2010. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано ступінь наукової розробки теми в історичній літературі та проаналізовано джерельну базу для всебічного розкриття кола даних питань. Простежено основні аспекти розвитку, історико-культурні напрямки та організація туризму на Буковині від часів його становлення та до створення системи організації дозвілля як для самого населення краю, так і для подорожуючих. Висвітлено регіональну специфіку туристичної практики, її історико-краезнавчі орієнтири, культурно-пізнавальні та дидактичні складові, які формувалися та розвивалися за умов зміцнення музейної справи, організації та розширення бальнео-рекреаційної сфери послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)5/6-7 + Ч518.13(4УКР-9БУК)5/6
Шифр НБУВ: РА377393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Фостій І.П. 
Північна Буковина і Хотинщина в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.П. Фостій ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено оцінку негативних соціально-економічних і політичних явищ внаслідок установлення у краї радянської влади, націоналізації фабрик, заводів, транспорту, зв'язку, землі, нав'язування комуністичної ідеології, переслідування громадян за політичні, релігійні та націоналістичні погляди, за заможний майновий стан, службу в державних органах Румунії, невдоволення діями нової влади, за спроби протестувати проти беззаконня, яке чинилося в області, належність до політичних патій, національних культурно-просвітніх, студенських чи спортивних товариств, а також за відстоювання ідеї стосовно Самостійної Соборної Української Держави. Показано руйнівну, антиукраїнську діяльність ВКП(б) та її репресивних органів. На підставі архівних документів висвітлено справжні людські втрати регіону у Другій світовій війні. Розкрито причини, які спонукали громадян краю почати національно-визвольну боротьбу. Висвітлено аспект щодо мобілізованих буковинців і бесарабців у Червоній армії та арміях її противників. Показано внесок Чернівецької області у перемогу над німецьким нацизмом і японським мілітаризмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР337)62 +
Шифр НБУВ: РА337646

Рубрики:

      
19.

Цибанюк 
Управління системою фізичного виховання школярів на Буковині (друга половина ХІХ- початок ХХ століття): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Олександра Олександрівна Цибанюк ; Прикарпатський національний ун-т ім. Василя Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + Ч513(4УКР337)5
Шифр НБУВ: РА360319

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Чучко М.К. 
Буковинська дерев'яна культова архітектура XVII - XIX ст. (до проблеми взаємовпливів народних традицій та церковних канонів): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / М.К. Чучко ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На основі комплексного аналізу письмових, археологічних, речових, архітектурних і польових матеріалів і музейних колекцій висвітлено питання будівництва, утримання, постачання та охорони дерев'яних культових споруд Буковини. Значну увагу приділено формуванню та розвитку їх архітектурно-об'ємного планування й особливостей внутрішнього обладнання протягом XVII - XIX ст. у контексті взаємовпливів народних традицій, а також церковних канонів. Розглянуто традиційні способи оберігання дерев'яних культових споруд Буковини від пожеж, стихійного лиха, крадіжок та охарактеризовано перші пам'яткоохоронні заходи. З'ясовано роль культових споруд у житті традиційної буковинської громади та їх місце у формуванні духовних цінностей окремих її членів. Детально проаналізовано співвідношення канонічного та традиційного у процесі формування вертикального простору буковинських дерев'яних культових споруд, їх опорядження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=Укр)-7 + Э372.27-655.9 + Щ117.166.5(4Укр337)4/5
Шифр НБУВ: РА309741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського