Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (5164)Журнали та продовжувані видання (4144)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4Фра$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 160
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єсипович К.П. 
Образ "Чарівного" у французькій народній казці (лінгвокогнітивний аспект): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / К.П. Єсипович ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано семантичну організацію тексту французької народної казки. Виявлено концептуальну структуру змісту образу "Чарівного", якого вітворено за допомогою сукупності мовних засобів. Наведено комплексний підхід до вивчення казкового образу у світлі когнітивної поетики. Запропоновано думку, що образ "Чарівного" є концептуальним метаобразом, реконструкція якого здійснюється за методом художнього метаопису. Структура такого метаобразу втілена у когнітивній моделі, що має ієрархічну структуру ЦІЛЕ - ЧАСТИНА. Зміст дослідженого образу вивчено у таксономічному й аксіологічному аспектах, що зумовило тенденцію визначення прототипових чарівних персонажів та встановлення закономірності розподілу їх статичних і динамічних характеристик. Розглянуто прогнозувальну функцію казки, яка реалізується шляхом накладання картини чарівного та реального світів. Здійснено аналіз мовних засобів, які вербалізують базові концепти казкової картини світу. Визначено метаобразну функцію тропів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-31 + Ш3(4ФРА)-35 +
Шифр НБУВ: РА341604

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Ібадлаєв П.Р. 
Роман В.В.Вересаєва "В тупике" і епопея І.С.Шмельова "Солнце мертвых": проблематика та поетика: Автореф. дис...канд. філол. наук: 10.01.02 / П.Р. Ібадлаєв ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Надано всебічну характеристику ідейно-образної системи роману "В тупике" та епопеї "Солнце мертвых". Визначено ступінь автобіографічності даних творів, наведено порівняльну характеристику способів втілення в них авторського начала. Проаналізовано особливості їх поетики, виявлено характерні риси, властиві художній манері І.С.Шмельова та В.В.Вересаєва. Досліджено взаємозв'язки роману "В тупике" та епопеї "Солнце мертвых" з гуманістичними традиціями російської класичної літератури (воєнною прозою Л.Толстого, В.Гаршина, Л.Андрєєва) та визначено їх роль у розвитку воєнної теми в сучасній літературі. З'ясовано внесок В.В.Вересаєва та І.С.Шмельова в розробку нової естетичної концепції громадянської війни в російській літературі 1920-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Вересаєв, В.В. 534 + Ш5(4ФРА=Р)-4 Шмельов І.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА330321

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Іваненко О.А. 
Культурні взаємини Франції та України наприкінці ХVІІІ - у першій половині ХІХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.А. Іваненко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Здійснено спробу створити узгальнююче дослідження взаємозв'язків Франції та України у провідних сферах інтелектуального життя обох народів кінця XVIII - першої половини XIX ст. Проаналізовано основні тенденції тогочасної системи міжнародних відносин, що визначили суть французько-українського культурного співробітництва. Виявлено роль демографічного чинника у процесі інтелектуальної взаємодії між даними країнами. Висвітлено роль французьких педагогів у розвитку вітчизняної вищої освіти першої половини XIX ст. Розглянуто вплив взаємин з Францією щодо стану української медицини, фармакології, фізики, математики, біології, хімії, географії, права, економіки. На підставі аналізу французької історіографії, публіцистики, художньої та мемуарної літератури показано вплив української тематики на громадсько-культурне життя Франції даного періоду. Виявлено значення французької культури стосовно розвику вітчизняної художньої літератури, театрально-музичного мистецтва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-6 + Т3(4ФРА)51-6 +
Шифр НБУВ: РА330145

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іванова С.А. 
Жанрова своєрідність і комунікативні властивості прози Наталі Саррот: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / С.А. Іванова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано жанрову своєрідність та комунікативні властивості прози письменниці. Зазначено, що Н.Саррот пропонує нову специфічну форму роману, за якої читач, звільняючись від традиційних оповідальних схем і читацьких стереотипів, повинен вступити в комунікацію з творцем-романістом за допомогою його твору, в протилежному випадку, твір не буде зрозумілим й осмисленим. Комунікація за Н.Саррот має складну, багаторівневу характеристику, письменниця запропонувала якісно новий підхід щодо використання лексики та мовлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Саррот Н.534
Шифр НБУВ: РА315889 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Істоміна О.М. 
Лінгвальне втілення концепту СПОЖИВАННЯ у французькому соціально-критичному романі другої половини XX століття: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / О.М. Істоміна ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-31 + Ш5(4ФРА)6-334
Шифр НБУВ: РА372842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Абдулла А. 
Політика і подія істини: актуальність соціальної філософії А. Бадью: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / А. Абдулла ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 14 с. — укp.

Встановлено, що політика істини виникає та реалізується в реальних і вкрай динамічних ситуаціях. Зазначено, що правильна політика істини є революційною або насиченою новими подіями, які не повторюють попередні. В концепції А. Бадью істина політичної події - це процес емансипації, який постійно оновлюється. Істина визначається ним як "родова" в тому значенні, що вона не зводиться до жодного логічного правила або ознаки, але "пробігає" всі можливі в даному контексті правила й ознаки. Реальна істина політичної події була і є нова істина, а теорія істини політичної події - це завжди теорія творення, процес творчості. Встановлено домінуюче відношення політики до інших родових процедур філософії (матеми, поеми та любові), оскільки останні вже передбачають соціальність і, відповідно, політику як свою передумову. Обгрунтовано принципове значення уявлення А. Бадью щодо "вірності політичній події" для розуміння етичної системи французького філософа, в якій відсутність подібної вірності виступає формою соціального зла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6 г(4ФРА)6 д Бадью, А.
Шифр НБУВ: РА376177 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Авксентьєва О.І. 
Професійно-лінгвістична підготовка іноземних фахівців у Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.І. Авксентьєва ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено процес професійно-лінгвістичної підготовки іноземних фахівців у Франції. Науково обгрунтовано концептуальні засади застосування мистецьких педагогічних технологій навчання у французьких професійно-лінгвістичних центрах. Доведено актуальність і необхідність використання інноваційних педагогічних технологій формування професійно-лінгвістичної компетентності фахівців, зокрема, інтегрування пісенних демаршів у традиційну систему професійно-орієнтованого навчання французької мови, що стимулює мотиваційно-спонукальну, навчальну, когнітивну, метакогнітивну, виховну, орієнтувальну, компенсаторну, соціоафективну функції. Показано, що дані технології забезпечують прискорене подолання мовних бар'єрів, поглиблене вивчення фонетики, розвиток мовленнєвого слуху, активну опору на артикуляційні відчуття, що гарантують якісні показники навчання, формування комунікативної компетенції іноземних громадян та їх активне функціонування на міжнародному ринку праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4ФРА) + Ш1 р31(4ФРА) +
Шифр НБУВ: РА344639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ададуров В.В. 
"Наполеоніда" на сході Європи: уявлення, проекти та діяльність уряду Франції щодо південно-західних окраїн Російської імперії на початку XIX ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.В. Ададуров ; Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України, Ін-т народознав. НАН України. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено ставлення французького уряду доби Наполеона I до південно-західних окраїн Російської імперії. Зовнішню політику Франції щодо даної території розглянуто як багаторівневе історичне явище, сформоване за сприятливої міжнародної кон'юнктури (наполеонівських війн) у процесі ознайомлення державних діячів з різнорідною інформацією про Росію. З'ясовано, що проекти опанування такої важливої бази людських і матеріальних ресурсів як українські губернії Росії, створені на основі уявлень французьких урядовців, які склалися з екзотичних для свідомості західноєвропейців образів східноєвропейської реальності. Встановлено, що досягнення поставленої мети заплановано здійснити за допомогою економічних, політичних і, особливо, воєнних засобів. Виявлено, що під час походу "Великої армії" в Росію 1812 р. французький уряд здійснив комплекс заходів щодо розширення воєнних дій на південно-західні окраїни імперії. Доведено, що найбільш суттєвими заходами російської кампанії Наполеона було створення розвідувальної мережі, а також наступальна операція сьомого корпусу "Великої армії" у західних повітах Волинської губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ФРА)52-681 + Т1(2)471-686 +
Шифр НБУВ: РА355289

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Азарова Ю.О. 
Культуротворчі інтенції деконструкції Ж.Дерріда: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / Ю.О. Азарова ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 18 с. — укp.

Висвітлено культуротворчі інтенції деконструкції Ж.Дерріда. Проведено комплексне дослідження концепції деконструкції, виявлено її наукові та культурні пріоритети. Розглянуто питання про можливість транспортування понять деконструкції у сферу культури. Проаналізовано граматологічну та філософсько-етичну стратегії деконструкції, висвітлено їх культуротворчий зміст. Доведено, що деконструктивістське дослідження таких головних складових культури, як текстуальність, категоріальність, дискурсивність та інституційність створює нову панораму бачення культурно-історичного процесу. Доведено, що деконструктивістський досвід міжкультурного, міжнаціонального й міжрелігійного діалогу сприяє розв'язанню ключових питань сучасної цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667 + Ч111.8 + Ч11 г(4ФРА) д Дерріда, Ж. +
Шифр НБУВ: РА332120

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Алєксєєва Ю.В. 
Державне регулювання розвитку туристичної галузі України в контексті досвіду Франції: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ю.В. Алєксєєва ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні й практично-організаційні аспекти державного регулювання розвитку туристичної галузі на національному, регіональному та місцевому рівнях. На підставі грунтовного аналізу державної туристичної політики в країнах Європи, зокрема Франції, визначено основні механізми державного регулювання туризму. Висвітлено стан державної підтримки розвитку туризму в Україні та запропоновано шляхи розв'язання проблем туристичної галузі, а саме: залучення територіальних громад до створення конкурентоспроможного туристичного продукту в регіоні; використання механізмів партнерства державної влади, територіальних громад та приватного сетору в галузі туризму; соціалізація туристичної сфери та підтримка перспективних видів туризму - сільського, в'їзного, внутрішнього, соціального. Запропоновано механізми створення регіональної туристичної корпорації та туристичного інформаційного центру, що мають сприяти розвитку туризму на регіональному й місцевому рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Х819(4ФРА)135 +
Шифр НБУВ: РА335609

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Алексєєва О.В. 
Теорія і практика виховання громадянськості в школах Франції у контексті європейської інтеграції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.В. Алексєєва ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Зазначено, що головна мета громадянського виховання полягає у формуванні громадянськості як інтегративної якості особистості. Здійснено ретроспективний аналіз історичних традицій навчання та виховання у школах Франції. Вперше виявлено найважливіші складники громадянського виховання у школах Франції у контексті Європейської інтеграції. Введено до наукового обігу невідомі раніше теоретичні положення стосовно практики даного виховання як педагогічної діяльності, у процесі якої здійснюється спеціалізована та систематична підготовка громадян нового типу - мобільних, творчих, підприємливих, демократичних і відповідальних за долю європейського континенту та людства загалом. Зазначено, що до вітчизняного наукового простору введено нові терміни та поняття, які відображають сутність і зміст сучасних зарубіжних наукових теорій у галузі громадянського виховання молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч424(4ФРА)01 +
Шифр НБУВ: РА323547

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Аметова Е.К. 
Тетралогія Б. Зайцева "Путешествие Глеба" та традиції російської автобіографічної прози: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Е.К. Аметова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Уточнено уяву про специфіку автобіографічної прози в зіставленні з жанровими різновидами документальної прози. Обгрунтовано розуміння тетралогії "Путешествие Глеба" як циклу, визначено її жанрово-стильові особливості. Показано особливості вираження християнського світогляду в тетралогії й функціонування біблійного тексту в ній. Наведено результати спостережень над часопросторовою організацією оповідання. Розкрито внесок тетралогії Б. Зайцева в розвиток російської автобіографічної прози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.2)-4 Зайцев Б.К. 534 +
Шифр НБУВ: РА368514

Рубрики:

      
13.

Андрієвська В. В. 
Концепт АНТИЛЮДИНА у французькій драматургії абсурдизму: структура, семантика, прагматика: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / В. В. Андрієвська ; Київський національний лінгвістичний університет. — Х., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)6-336
Шифр НБУВ: РА372678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Антонець О.А. 
Еволюція салонної музики в європейській культурі: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.А. Антонець ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему еволюцію салонної музики з загальною картиною походження, виявленням її особливостей, закономірностей і етапів розвитку в європейській культурі. З'ясовано хронологічні межі функціонування салону як самобутнього художньо-культурного феномену. Висвітлено традиції фортепіанного салонного музикування як складової загальнокультурної традиції. Розглянуто салонний репертуар різних історичних періодів. Уперше салонне мистецтво запропоновано як форму об'єктивізації особливого типу комунікації, в якому музика реалізує комунікативний акт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ФРА)44-6 + Щ315.42-03(4/8) +
Шифр НБУВ: РА346397

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Бєлов Д.М. 
Порівняльно-правовий аналіз інституту президентства в Україні та Франції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Д.М. Бєлов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено порівняльно-правове дослідження становлення й еволюції інституту президенства в Україні та Франції. Проаналізовано причини заснування поста президента у цих країнах, досліджено фактори, що сприяли формуванню специфічних рис українського та французького президентства. Визначено спільні та відмінні риси чинних конституцій України та Франції. Висвітлено подібні ознаки напівпрезидентської форми державного правління в цих країнах. Розглянуто роль президента стосовно інших органів державної влади, на підставі досвіду Франції запропоновано законодавчо закріпити за Президентом України статус арбітра. Порівняно процедуру виборів президента України та Франції, значну увагу приділено питанням строку президентських повноважень, здійснено аналіз окремих етапів виборчого процесу та дослідження виборчої системи щодо виборів президентів даних держав. Значну увагу приділено нормам конституційного законодавства щодо вступу на посаду й усунення з посади глав цих держав. Визначено особливості правового статусу президентів України та Франції. Досліджено компетенцію президентів в аспекті їх взаємовідносин з парламентами та урядами своїх країн. Сформульовано концептуальні положення, обгрунтовано нові пропозиції та висновки щодо досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4ФРА)612 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА338361

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Бігун О.А. 
Типологія жанру поезії в прозі (французька та українська літератури кінця XIX - поч. XX ст.): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О.А. Бігун ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено типологічне дослідження особливостей становлення та розвитку жанру поезії в прозі кінця XIX - початку XX ст. у французькій та українській літературах. Вперше на новій методологічній основі побудовано жанрологічну концепцію поезії у прозі, простежено історію терміна та з'ясовано його семантику. На конкретних прикладах продемонстровано типи сходжень, аналогій, розрізнень у поезіях у прозі французьких та українських митців, зокрема, Т. де Банвіля, Ш. Бодлера, П. Верлена, С. Малларме, А. Рембо, О. Кобилянської, М. Коцюбинського, Л. Українки, В. Стефаника, М. Черемшини, М. Яцкова (критерієм добору є синхронність). На підставі компаративного зіставлення поезій у прозі українських і французьких майстрів слова виявлено ряд подібностей та відмінностей на генологічному рівні, до яких належать ознаки ліричної семантики. На тематичному рівні виявлено спільність у філософських медитаціях, соціальних мотивах, в інтимній ліриці, образах природи. Визначено актуальні для досліджуваного жанру теми (митця, самотності, мислення). Зроблено висновок, що стилістичні особливості поезії в прозі сформувались під впливом актуальних на кінець XIX - початок XX ст. модерних течій. Доведено, що зображально-виражальні засоби поетичного мовлення тяжіють до сугестивності, символіки. В алюзивних елементах поезій у прозі у французькій та українській літературах виявлено ознаки зближень на рівні інтертекстуальних характеристик, які формують новий комунікативний простір модерного типу творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.449.5 + Ш5(4УКР)53-334 + Ш5(4ФРА)-334 +
Шифр НБУВ: РА361211

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Білас А.А. 
Відтворення арготизмів в українських перекладах французької художньої прози ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / А.А. Білас ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблематику відтворення словотвірних, семантичних і функціональних особливостей арготизмів в українських перекладах французької художньої прози. Узагальнено та класифіковано критерії ідентифікації одиниць французького арго. Підтверджено положення, що "арго" є національно маркованим терміном французької лінгвістики. Проаналізовано французьке арго як лінгвокультурний бар'єр, розкрито лінгвостилістичні та словотвірні особливості аргонізмів і динаміку їх статусу у контексті перекладу. Розглянуто українських сленг і просторіччя як можливі перекладацькі відповідники французького арго. Обгрунтовано стратегію і тактику перекладу арготичної лексики. Охарактеризовано основні способи і прийому відтворення структурної й етнокультурної специфіки арготичних лексем. Досліджено способи та засоби перекладу соціальних різновидів французького арго, показано специфіку передачі експресивного, полісемантичного, образного (лексичного й фразеологічного) навантаження арготизмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш407 + Ш5(4ФРА)-318.37 + Ш5(4УКР)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА344491

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Біляшевич Т.М. 
Поетика іншості в прозі Альбера Камю: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Т.М. Біляшевич ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українському літературознавстві проведено комплексне дослідження поетики іншості у прозі А. Камю. Проаналізовано романи "Щаслива смерть", "Чума", "Перша людина", повісті "Сторонній", "Падіння", збірки новел "Вигнання і Царство", а також есе, п'єси, критичні статті, записники та листування. На підставі вивчення творів А. Камю у контексті феноменологічно-екзистенціалістської теорії іншості виявлено основні поетикальні константи образу Іншого, які реалізуються на наративному, часопросторовому рівнях камюзіанського тексту та на рівні тілесної репрезентації персонажів. Розглянуто основні наративні прийоми створення іншості у прозі А. Камю - множинну фокалізацію та металепсис. Досліджено притаманний Іншому часопростір: хронотоп порога, який конкретизується у часопросторах європейських столиць і вікна (балкона), а також часопросторову відсутність. Встановлено модуси тілесного оприявлення іншості у камюзіанському тексті: етичний і візуальний аспекти тілесності. Зроблено висновок, що лише врахування різнорівневих виявів іншості уможливлює достатню інтерпретаційну повноту цього феномену у творчості французького письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)6-4 Камю А.534
Шифр НБУВ: РА370333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Бажановська О.В. 
Загальнолюдські цінності в контексті громадянського виховання учнів середньої школи у Франції: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Бажановська ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено генезис науковий уявлень французьких учених про розвиток ідеї громадянського виховання в історії педагогічної думки країни. Проаналізовано сучасні теоретичні засади виховання у Франції за умов міжкультурної інтеграції, розглянуто його зміст, цілі та принципи. Визначено громадянське виховання як чинник демократизації французького суспільства. Виявлено основні напрямки формування загальнолюдських ціннісних уявлень і виховання ціннісних орієнтацій у процесі громадянської освіти у позакласній та позашкільній роботі в загальноосвітній школі Франції. Здійснено аналіз програм з навчальних курсів "Громадянське виховання" для французьких коледжів та "Громадянське, юридичне й соціальне виховання" для ліцеїв, розглянуто міжпредметні зв'язки з іншими дисциплінами, виявлено основні шляхи використання позитивного досвіду з питань у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч424(4ФРА) +
Шифр НБУВ: РА328652

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Баняс В.В. 
Міфологічний оніризм у творчості Жерара де Нерваля: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / В.В. Баняс ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

У ході дослідження вперше проведено комплексний аналіз прозової та поетичної творчості французького автора епохи романтизму Жерара де Нерваля. Домінантою стало визначення параметрів функціонування художності письменника в рамках романтичного культурно-естетичного періоду, окреслення формального й семантичного новаторства його творчості, а також проявлення в його зрілих текстах компонентів різноманітних міфів (давньоєгипетських, давньогрецьких, біблійних) й оніричних елементів - снів, видінь і марень. Простежено конструювання творів Нерваля навколо трьох міфологічних мотивів - повернення до першооснов, блукання та релігійного синкретизму, що стали основним засобом їх сюжетної цілісності. Розглянуто вплив на свідомість автора психічної хвороби, яка перетворилась у невід'ємний складник його творчості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Нерваль Ж.54 +
Шифр НБУВ: РА366928

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського