Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (18188)Журнали та продовжувані видання (24587)
Пошуковий запит: (<.>GRR=5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 275
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хуан Чжулін 
Шляхи розвитку дитячої фортепіанної музики в Китаї: автореф. дис... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / Хуан Чжулін ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Вперше проведено дослідження дитячої фортепіанної музики китайських композиторів XX - XXI ст. у комплексі складових музикознавчого та виконавського аналізів в аспектах інтерпретації та методичного використання. Вперше проаналізовано невідомі українському музикознавству фортепіанні твори китайських композиторів, зроблено спробу виділити частину з них як дорослий піаністичний репертуар. Вперше виявлено специфічні, суто виконавські, піаністичні прийоми китайської фортепіанної музики на прикладі творів дитячої спрямованості. Уточнено періодизацію розвитку дитячої фортепіанної музики в Китаї, визначено закономірності, тенденції й основні етапи її формування. Уточнено критерії відбору репертуару для дитячого та дорослого виконання у дитячій фортепіанній музиці китайських композиторів, розкрито її художньо-образний зміст в аспектах взаємозв'язку з національно філософією, виявлено жанрову та стильову специфіку. Запропоновано репертуарний список дитячих фортепіанних творів китайських композиторів, диференційованих за ступенем складності від початкового навчання до ВНЗ (педагогічний університет, консерваторія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(5КИТ)6 +
Шифр НБУВ: РА367027

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Агапітова І.В. 
Цинський Китай кінця XVIII - першої третини XIX ст. у сприйнятті західних спостерігачів: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Агапітова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

З використанням значного джерельного матеріалу досліджено феномен сприйняття соціально-політичних реалій Китайської Імперії західними сучасниками у кінці XVIII - першій третині XIX ст. - періоді кризи династії Цин в Китайській історії. В історії Західного Світу це період промислових буржуазних революцій та початку економічної колоніальної політики (у першу чергу для Великобританії та США). Проаналізовано ступінь впливу ранніх дослідників Китаю - єзуїтів на створення "міфу про Китай". Їх праці довгий час були єдиним джерелом зведень про Китай у Європі. Сформований місіонерами літературний напрямок, що претендує на роль об'єктивного джерела зведень про Китай на всіх етапах його історичного існування, зазнав активної критики Ж.Ж.Руссо, О.Голдсміта, І.Г.Гердера, Г.В.Гегеля. Значні зміни, що відбулися в Європі, багато в чому визначили поворот у поглядах на історичний процес взагалі й особливий характер відносин до проблеми взаємин і взаємовпливу культур, до проблеми "своє" і "чуже". До цього періоду відноситься становлення концепції європоцентризму як системи суспільних поглядів. Початок у XIX ст. у Західній Європі характеризується бурхливим ростом економіки та промисловості. З цим взаємопов'язана поява політичних і економічних інтересів до Китайської імперії, і, відповідно - зміна акцентів у сприйнятті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5КИТ)5,022 + Т1-1(5КИТ)5 +
Шифр НБУВ: РА346744

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ленський П. С. 
Центральноазійський вектор політики КНР у галузі регіональної безпеки в постбіполярний період: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / П. С. Ленський ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено динаміку розвитку зовнішньої політики КНР з питань забезпечення регіональної безпеки в Центральній Азії. Здійснено комплексний аналіз різноманітних наукових підходів вітчизняних і зарубіжних дослідників щодо розгляду сучасних зовнішньополітичних концепцій Китаю та виявлено основні тенденції формування безпекової політики КНР в центральноазійському регіоні. Виявлено та проаналізовано сучасні міжнародно-політичні виклики. Введено до наукового обігу теоретичні положення з маловідомих в Україні наукових праць китайських політологів, які більш глибоко розкривають особливості сучасного політологічного осмислення в КНР проблем міжнародної політики, виявляють нові аспекти розвитку офіційних зовнішньополітичних концепцій Китаю в контексті його модернізованої геостратегії. Запропоновано нову інтерпретацію парадигмальних аспектів безпекової політики КНР з урахуванням геополітичних трансформацій і формування підсистеми міжнародних відносин в регіоні Центральної Азії за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(5КИТ)64-(54)
Шифр НБУВ: РА376514 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Катаока Х. 
Художня модифікація культу предків в українському та японському фольклорі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Х. Катаока ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

На матеріалі українського та японського фольклору досліджено фольклорний матеріал, взємопов'язаний з культом предків. Значну увагу приділено розвитку цієї теми у культурі календарної та родинної обрядовості. Проаналізовано міфологічні образи та мотиви легенд, казок, повір'їв на генетичному та компаративному рівнях. У контексті культу розглянуто психологію етносів у їх ставленні до природи як макрокосмосу та людини як мікрокосмосу. Акцентовано увагу на архетипах води, дерева, хліба та їх функціях у контексті пошанування роду, сім'ї, батьків. Зіставлено міфологічні образи, притаманні японській та українській культурам - тотемним і анімністичним персонажам, символіці обрядової атрибутики. Висвітлено питання щодо антропологічних та історично-міфологічних зв'язків типології фольклорного мистецтва і духовності двох культур даних етносів, схожих певним чином морально й історично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(45УКР)-6 + Ш3(54ЯПО)-6 +
Шифр НБУВ: РА344141

      
5.

Мурашевич К. Г. 
Художньо-естетичний феномен поезії "4 травня" в китайській літературі початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / К. Г. Мурашевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5КИТ)6-335
Шифр НБУВ: РА380299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хоу Цзянь 
Художній світ китайської народної опери: діалог культур: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / Хоу Цзянь ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості впливу етнокультурного діалогу на формування художнього світу китайської народної музичної культури. Висвітлено традиційні та сучасні типи міжкультурних діалогів, здійснюваних шляхом інтерпретації продуктів духовної діяльності китайської нації, зокрема, втілених у численних регіональних традиціях народної опери, а також зафіксованих у релігійному синкретизмі, філософії, літературі, музично-знакових системах. Встановлено, що крім генетичного, географічного й економічного факторів, що впливають на зміни в культурі, у даному етнокультурному діалозі присутні також вокальний і ментальний фактори впливу, підпорядковані внутрішнім і зовнішнім виявам художнього досвіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ317.413(5КИТ)0
Шифр НБУВ: РА373715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Мамедов Г. А. 
Функції прокуратури в Україні та Азербайджанській Республіці (порівняльно-правовий аналіз): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Г. А. Мамедов ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку функцій прокуратури, виявлено спільне та відмінне у частині законодавчого закріплення функцій прокуратури в Україні і в Азербайджанській Республіці. З'ясовано тенденції формування сучасної моделі прокуратур даних країн. На основі комплексного порівняльно-правового аналізу чинних конституцій обох держав, їх законів про прокуратуру, процесуального законодавства та практики його застосування, законодавчого, практичного та наукового досвіду вивчено концептуальні проблеми оптимальної функціональної моделі прокуратури перехідного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6 + Х891.9(5АЗЕ)6 + Х999.891
Шифр НБУВ: РА382659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Лю Цяньцянь 
Формування художньої компетентності майбутніх учителів музики та хореографії в педагогічних університетах України і Китаю: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Лю Цяньцянь ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано сутність поняття "елементарна художня компетентність майбутнього вчителя музики та хореографії", побудовано компонентно-функціональну модель структури даного феномену. Висвітлено положення стосовно художньої грамотності як різновиду функціональної грамотності майбутнього вчителя музики та хореографії, яка формується у період довузівської профорієнтаційної підготовки. Визначено культурно-історичні зрізи розвитку методичних засад мистецької освіти, показано еволюцію становлення провідних педагогічних принципів мистецької освіти відповідно до закономірностей історичного розвитку мистецтва. Розроблено методику діагностики рівня сформованості художньої компетентності майбутніх учителів музики та хореографії педагогічних університетів України та Китаю з застосуванням компаративістського підходу. Розкрито комплексну методику формування елементарної художньої компетентності майбутніх учителів музики та хореографії, що складається з принципів, педагогічних умов, етапів, методів, спеціально розроблених завдань, форм організації навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31 р(4УКР)31-3 + Щ31 р(5КИЇ)31-3
Шифр НБУВ: РА376636 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Мілад Туркмані 
Формування умов стійкого розвитку економіко-екологічних систем (на прикладі Сірійської Арабської Республіки): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Мілад Туркмані ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж.. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано економіко-екологічні ситуації, які склалися у регіонах Сірійської Арабської Республіки й обгрунтовано основні напрямки удосконалення природоохоронної діяльності з метою підвищення стійкості еколого-економічних систем країни. Запропоновано визначення поняття стійкого та безпечного розвитку економіко-екологічної системи. Розроблено методику кількісного та якісного аналізу стану стійкості та безпеки розвитку економіко-екологічних систем на підставиі дослідження тенденцій зміни основних техніко-економічних показників і значень економічних збитків природному середовищу від виробничо-господарської діяльності. Науково обгрунтовано концепцію стійкого та безпечного розвитку економіко-екологічних систем за рахунок цілеспрямованого розвитку природоохоронної діяльності як одного з основних напрямків національної природоохоронної політики на підставі системного та комплексного аналізу основних показників, що характеризують економіко-екологічну ситуацію у світовій економічній системі, Україні та Сірійській Арабській Республіці. Удосконалено методики дослідження наукової обгрунтованості розвитку природоохоронної діяльності на підставі залучення методів економіко-статистичного системного та коплексного аналізу. Визначено пріоритетні напрямки розвитку природоохоронної діяльності з формуванням оптимальної сукупності відповідних заходів у загальнодержавних природоохоронних програмах. Розроблено теоретичні та методичні засади визначення основних показників, що характеризують стійкість економіко-екологічної системи з метою виявлення оптимальних умов інвестування природоохоронної діяльності внутрішніми та зовнішніми інвесторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5СІР)280 + У9(4УКР)280 +
Шифр НБУВ: РА368966

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Гаджиєв Шамседдін Гуммет огли 
Формування та розвиток стратегії зовнішньоекономічних зв'язків країн із перехідною економікою (на матеріалах Азербайджанської Республіки): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.05.01 / Шамседдін Гуммет огли Гаджиєв ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 47 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади стратегії зовнішньоекономічних зв'язків країн з перехідною економікою, висвітлено її основні домінанти, принципи, структурні елементи, механізм формування та розвитку в процесі системної ринкової трансформації, глобалізації світогосподарських зв'язків і поглиблення інтеграційних процесів. Розкрито об'єктивну необхідність, передумови, закономірності та особливості становлення ринкових відносин у країнах з перехідною економікою, сформульовано концептуальні засади розвитку зовнішньої торгівлі та зовнішньоторговельної політики Азербайджану як головної форми зовнішньоекономічних зв'язків країни за умов ринкової трансформації. Розроблено модель зовнішньої торгівлі, проаналізовано її структуру, динаміку та географію. Визначено й обгрунтовано пріоритетні напрями стратегії розвитку зовнішньоекономічних зв'язків Азербайджанської Республіки, зокрема, роль іноземних інвестицій, експортного потенціалу країни в процесі подальшого реформування національної економіки, участь республіки в регіональних інтеграційних угрупованнях, визначено практичне значення реалізації зовнішньоекономічної стратегії для подальшого прогресивного соціально-економічного розвитку Азербайджану, його активної участі в системі сучасних світогосподарських зв'язків. Розроблено моделі та прогнози зовнішньоекономічної діяльності республіки, запропоновано шляхи, форми та напрями подальшого підвищення ефективності та вдосконалення механізму зовнішньоекономічної стратегії на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580 + У9(5АЗЕ)8
Шифр НБУВ: РА314169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Айяд Рйяд Абдулла Антар 
Формування стратегії маркетингу рибних товарів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Айяд Рйяд Абдулла Антар ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано споживчу цінність рибних товарів, їх упакування, ціну, попит, пропозиції та місткості ринку. Визначено тенденції, можливі варіанти, прогностичні моделі та розрахункові показники прибутків населення, рівня споживання й цін, місткості внутрішнього ринку та ймовірного експорту рибних товарів, вилову й переробки риби і морепродуктів, а також інвестицій у розвиток рибної промисловості Республіки Йємен на тривалу перспективу. Розроблено концепцію пріоритетного розвитку виробництва та збуту рибних товарів Йємену в довгостроковому періоді й маркетингову стратегію розвитку підприємства з метою їх переробки та реалізації, а також рекомендації щодо їх практичного здійснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ЙЕМ)421.511.2
Шифр НБУВ: РА309334 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чжун Лінь 
Формування систем раціонального розміщення продуктивних сил по забезпеченню синергізму регіонального розвитку (на прикладі Китайської Народної Республіки): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Чжун Лінь ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено рекомендації щодо удосконалення процесів формування полідіменсіональних систем раціонального розміщення продуктивних сил з метою забезпечення синергізму регіональної економіки Китаю на підставі аналізу теорії та практики у сфері управління економікою та розміщення продуктивних сил і сучасних досягнень в області інформаційних технологій. Проаналізовано передумови та тенденції формування полідіменсіональних систем раціонального розміщення продуктивних сил у регіонах Китаю. Розроблено модель автоматизованої інформаційної системи управління китайськими регіонами, що забезпечує оперативну підтримку в ухваленні рішень на всіх рівнях управління. Удосконалено систему оцінювання рівня інноваційності економічних систем Китаю на підставі визначення доступності наявних у науково-технічному сегменті інноваційного потенціалу економічних параметрів, яких потребують регіони Китаю. Обгрунтовано методичні підходи щодо оцінювання міри орєнтування китайського виробництва на базі теоретичних разробок Ден Сяо Піня, які передбачають синергію основних комбінацій реалізації економічних інновацій виробничої діяльності Китаю, що дозволяють визначити оптимальні витрати на науку та наукове обгрунтування регіональної економіки Китаю. Розроблено структуру інноваційного потенціалу Китаю шляхом визначення споживчого сегмента, в який включено всі фізичні та юридичні особи, які формують нові потреби й ініціюють подальшу діяльність інших сегментів економіки регіонів Китаю. Розроблено методичні підходи щодо оцінювання продуктивних сил регіонів Китаю з урахуванням обмежень загального характеру, економічних обмежень та формальної методології з використанням системи полідіменсіональних чинників: визначення еталонної величини та фактичного рівня економічного й інноваційного розвитку регіонів Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(5КИТ)60 +
Шифр НБУВ: РА369423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Коу Сяохуа 
Формування ринку китайської місцевої газети в перехідний період (1978 - 2005 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Коу Сяохуа ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено соціально-економічні, політичні та законодавчо-правові умови формування ринку китайської місцевої газети, трансформацію типологічної структури та формування моделей газетної індустрії за умов переходу до ринкових відносин у період 1978 - 2005 рр. Значну увагу приділено аналізові стану та перспектив розвитку місцевого газетного ринку Китаю. Розглянуто газетний ринок м.Чунцін, проаналізовано тематику, жанри та рекламу на прикладі п'яти щоденних газет, які репрезентують основний сектор місцевої періодики. Вивчено тенденцію таблоідизації місцевої газети у процесі комерціалізації преси. Запропоновано моделі ринку китайських місцевих газет за рівнем конкуренції та відновідно до певних місцевих економічних і політичних умов, різних комунікативних факторів розвитку ринку місцевої газети у процесі індустріалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(5КИТ)711.3 +
Шифр НБУВ: РА349447

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чінь Тхі Тху Хионг 
Формування ринкової економіки В'єтнаму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Тхі Тху Хионг Чінь ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Тернопіль, 2001. — 18 с. — укp.

Узагальнено досвід реформування економіки В'єтнаму. Розроблено концепцію удосконалення національної моделі ринкової трансформації. Проаналізовано основні риси економічної реформи у В'єтнамі та її вплив на трансформаційні процеси у країні. Уточнено й адаптовано до загальноприйнятих у Європі, країнах колишнього СРСР і Китаї терміни, що відображають діалектику ринкових перетворень і акціонування у В'єтнамі. За результатами комплексного аналізу історико-економічних закономірностей розвитку продуктивних сил виявлено специфічні соціально-економічні умови переходу до ринку у В'єтнамі. Обгрунтовано принцип "поступової терапії" в процесі проведення ринкових реформ, який забезпечує досягнення політичної та макроекономічної стабілізації, високі темпи зростання ВНП і підвищення життєвого рівня. Узагальнено результати експерименту щодо акціонування державних підприємств у В'єтнамі і визначено позитивні та негативні сторони соціально-економічної політики в цій галузі. Встановлено необхідність створення історично унікального для В'єтнаму фондового ринку як закономірної передумови здійснення масового акціонування держпідприємств. На підставі узагальнення світового досвіду з урахуванням специфічних умов В'єтнаму розроблено концепцію і механізм варіанта масового акціонування держпідприємств, які запропоновано як альтернативний варіант розвитку економічних реформ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Вєт)0
Шифр НБУВ: РА315991 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Ши Хун 
Формування регульованого національного ринку праці в перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Ши Хун ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання формування та функціонування національного ринку праці (НРП) за умов перехідної економіки та розроблено практичні рекомендації щодо інституційних перетворень сфери праці та зайнятості згідно з її ринковою моделлю. Наведено методологічне визначення поняття "національний ринок праці". Охарактеризовано особливості трансформаційної моделі НРП, виділено його типи за перехідних систем. Проаналізовано інституційні перетворення сфери праці за трансформаційної економіки, досліджено умови та фактори формування суб'єктів ринку праці на прикладі України та Китаю. Визначено напрямки та наслідки впливу економічної глобалізації та регіоналізації на сферу праці та соціально-трудових відносин. Розглянуто зміну ролі національно-державного регулювання національного ринку праці внаслідок поглиблення міжнародних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.325.4 + У9(4УКР)240.523.3 + У9(5КИТ)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА336332

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Яо Фен 
Формування пріоритетних напрямів економічного співробітництва між КНР та Україною: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Яо Фен ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні аспекти розвитку процесу міжнародного економічного співробітництва, його суть і основні форми. Розкрито напрями посилення конкурентоспроможності держав світової спільноти як фактора розвитку двосторонньої співпраці. Проведено комплексний аналіз методів оцінювання основних напрямів розвитку світогосподарських зв'язків. Визначено етапи розвитку господарських відносин між КНР і Україною. Розроблено алгоритм визначення пріоритетів міжнародного економічного співробітництва, обгрунтовано перспективні сфери розвитку господарської взаємодії між двома країнами. Оцінено економічну ефективність функціонування господарських зв'язків між КНР і Україною. Розроблено й обгрунтовано стратегію розвитку пріоритетних напрямів економічного співробітництва між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80 + У9(5КИТ)80 +
Шифр НБУВ: РА359820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Шкарпетіна М.Ю. 
Формування конкурентоспроможності нових індустріальних країн Азії в умовах транснаціоналізації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / М.Ю. Шкарпетіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу прямих іноземних інвестицій транснаціональних корпорацій (ТНК) на формування конкурентоспроможності економіки нових індустріальних країн (НІК) Азії. Обгрунтовано концепцію конкурентоспроможної країни. Проаналізовано взаємодію та шляхи впливу суб'єктів формування високої конкурентоспроможності економіки країни. Розглянуто методологію оцінки конкурентоспроможності економіки країни міжнародними організаціями. Розроблено методологію виділення стадій еволюції конкурентоспроможності економіки НІК, визначено специфіку діяльності ТНК на даних стадіях. Побудовано економетричну модель впливу інвестування ТНК на такі складові конкурентоспроможності, як експортний та науково-технічний потенціал і ринок висококваліфікованих кадрів. Доведено гіпотезу про позитивну дію прямих іноземних інвестицій (ПІІ) на дані складові, визначено періоди максимального прояву впливу ПІІ на них, здійснено їх порівняльне вивчення з періодами впливу державних витрат. Розглянуто чинники низької конкурентоспоможності економіки України. На підставі досвіду розвитку конкурентоспроможності економіки НІК Азії й участі у даному процесі танснаціонального капіталу обгрунтовано пропозиції щодо державної стратегії підвищення конкурентоспроможності економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)0-13 +
Шифр НБУВ: РА348967

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Лі Жуй 
Формування економічного механізму екологічної трансформації народного господарства Китаю: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Лі Жуй ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено науково-методичні підходи до формування економічного механізму екологічної трансформації господарської системи Китаю. Запропоновано визначення понять "екологічна трансформація" та "економічний механізм екологічної трансформації". Розроблено науково-методичний підхід до оцінки екологічного рівня впливу промисловості Китаю на основі дослідження таких складових, як природомісткість, екологоємність і збитковість. Обгрунтовано застосування удосконаленого еколого-економічного інструментарію з метою досягнення цілей екологічної трансформації для підвищення еколого-економічної ефективності промислового виробництва. Удосконалено науково-методичні підходи до системи експертної оцінки еколого-економічних інструментів, що дозволяє визначити пріоритетність їх застосування залежно від конкретних умов під час прийняття еколого-орієнтовних управлінських рішень. На прикладі аналізу окремих галузей народного господарства провінції Шеньсі визначено оптимальні види управлінського впливу на них та напрями вдосконалення процесу екологізації народного господарства провінції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5КИТ)280-151 +
Шифр НБУВ: РА367592

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Абдельрахман МА Найрат 
Формування державної політики у сфері фізичної культури і спорту у Палестині: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / Абдельрахман МА Найрат ; Національний ун-т фізичного виховання і спорту України. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(5ПАЛ)
Шифр НБУВ: РА326490

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ван Лей 
Формування вокально-сценічної майстерності майбутнього вчителя музики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Ван Лей ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено структуру вокально-сценічної майстерності студентів, важливими складовими якої виступає взаємозв'язок компонентів: мотиваційно-регулятивного, комунікативно-поведінкового, креативно-продуктивного, сценічно-діяльнісного. Розроблено критерії та показники означеного феномену, виокремлено місце вокальної підготовки у структурі фахової майстерності майбутнього вчителя музики. Визначено особливості вокальної підготовки китайських студентів, які навчаються в Україні. Формування їх вокально-сценічної майстерності, враховуючи провідні ознаки китайського мистецтва, має збагатитись здобутками української вокальної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314-7Р(5КИТ)3 + Щ314-7Р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА374568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського