Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (15771)Журнали та продовжувані видання (37428)
Пошуковий запит: (<.>GRR=7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 390
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Карась М.А. 
Регіональна преса в демократичному суспільстві (на прикладі періодики США): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.А. Карась ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено опису регіонального сегменту як провідного у структурі системи преси розвинутих країн, його перспективам у національному інформаційному просторі. Яскравим прикладом цього виду засобів масової інформації (ЗМІ) є періодика США, що носить суцільну природу. Завдяки перевагам локальності газета ефективно вирішує проблему громадського контролю над демократичним самоврядуванням. Шлях від розладу до гармонії для вітчизняної місцевої преси пролягає через засвоєння проблемно-пошукового методу журналістського відображення дійсності, запозиченням досвіду випуску друкованих органів індустріальних держав Заходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.4(7США)7

Рубрики:

      
2.

Лапшин О.Є. 
Конфлікт у колишній Югославії 1991-95 р.р. в загальноєвропейській політиці США: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.Є. Лапшин ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу американської зовнішньої політики щодо конфлікту у колишній Югославії (1991-95 р.р.) з точки зору геополітичних та стратегічних інтересів США у Європі після завершення "холодної війни". Розглядаються основні цілі загальноєвропейської політики США в даний період, причини протиріч, що виникли всередині атлантичного союзу, аналізуються внутрішні та зовнішні аспекти конфлікту в колишній Югославії (1991-95 р.р.), використаного США для збереження та утвердження лідерства в трансатлантичній системі безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64 + Т3(7США)64-64(4)

Рубрики:

      
3.

Бредіхин А.В. 
Політичне та торговельно-економічне співробітництво України з Латинською Америкою (1994-1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Бредіхин ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу договірно-правової бази політичного, торговельно-економічного співробітництва, інвестиційної взаємодії, а також відносинам у політичній і торговельно-економічній сферах. Взаємовідносини України з Аргентиною, Бразилією та Чилі в період 1994-1997 рр. проаналізовані в комплексному варіанті. Виявлено проблеми і перспективи кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)64-64(70) + Т3(70)64-6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Іванова О.М. 
Проза В.В.Набокова 20-30-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.М. Іванова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Аналізується російськомовна проза В.В.Набокова 20-30-х років як метароманна структура з наскрізною темою "мистецтво і художник", визначаються основні етапи її еволюції. Розглядаються особливості набоковської поетики та функції найхарактерніших її прийомів. Показано роль ігрового начала у створенні оригінального художнього світу письменника. Спеціальна увага приділяється постаті героя-митця, її модифікаціям у різних романах 20-30-х років, а також системі жіночих образів. Творчість Набокова досліджується у контексті тогочасної російської та західноєвропейської літератури, уточнено місце письменника-новатора в художній культурі XX століття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ=Р)-4 Набоков В. 534

Рубрики:

      
5.

Прохоренко 
Творчість Євгена Маланюка і "Празька школа" українських поетів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Оксана Феодосіївна Прохоренко ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=7СОЕ)-4 Маланюк,Є. 535 + Ш5(0)-308 + Ш5(7СОЕ=УК)-Маланюк,Є. 535
Шифр НБУВ: РА311435

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
6.

Калашнікова С.А. 
Управління державним сектором вищої освіти в США: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / С.А. Калашнікова ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

З'ясовані та розкриті найсуттєвіші характеристики, притаманні сучасній системі управління державною вищою освітою в США, здійснено аналіз її цілей, функцій, структури. З'ясовано, що структура управління американською державною вищою школою є пірамідальною. Її вертикальний поділ включає чотири адміністративні рівні - федеральний, штатний, рівень колегіального округу та рівень навчального закладу. Для кожного рівня здійснено аналіз його особливостей, відповідних керівних органів та зв'язків між ними. Висвітлено горизонтальний поділ досліджуваної системи, пов'язаний з участю в процесі управління державних, громадських органів і органів самоврядування. Вивчені та охарактеризовані існуючі типи управління державними вищими навчальними закладами (централізований і децентралізований). Встановлено і обгрунтовано, що управління державною вищою освітою в США носить громадсько-державний характер. Виявлені найсуттєвіші характеристики процесу підготовки фахівців у Сполучених Штатах за спеціальністю "Управління вищою освітою". Вивчені пріоритети федеральної політики в галузі вищої освіти на сучасному етапі та основні тенденції розвитку системи управління державним сектором вищої освіти в США. З'ясовані позитивні та негативні риси досліджуваної системи та на їх основі висловлено пропозиції щодо використання американського досвіду в умовах реформування управління вищою освітою в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(7СОЕ)к

Рубрики:

      
7.

Бершов О.В. 
Книговидавнича справа в Сполучених Штатах Америки (порівняльно-системний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.В. Бершов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено таким аспектам книговидавничої справи в США: найважливішим етапам історії книговидання (1620-1998 рр.), розвитку видавничо-поліграфічної техніки, продукції книжкових видавництв, структурі книговидавничої галузі, організаційній структурі видавництв, найсуттєвішим питанням книжкового маркетингу та вдосконаленню авторського права. Обгрунтовано необхідність розробки в Україні нових концепцій у книжковій справі, проведення досліджень і практичних заходів із метою створення цифрових бібліотек і систем позначення видавничої продукції на основі інформаційно-комунікаційних технологій, зокрема системи цифрового ідентифікатора об'єкта. Викладено пропозиції стосовно поліпшення законодавчої основи й структури книговидавничої галузі в Україні, можливих напрямків диверсифікації українських книжкових видавництв, запровадження в Україні принципово нової схеми організації виробництва й поширення продукції книжкових видавництв, а також започаткування мережевого книговидання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч617.3(7США)

Рубрики:

      
8.

Лупул Т.Я. 
Сучасна імміграція в Канаді: основні тенденції та особливості: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Т.Я. Лупул ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 21 с. — укp.

Розглянуто основні аспекти сучасного імміграційного процесу в Канаді. Досліджено чинники посилення міграційного руху наприкінці століття, проаналізовано політику багатокультурності та імміграційну політику Канади на сучасному етапі. Висвітлено чисельність, національно-етнічний та соціально-професійний склад сучасних іммігрантів. Виявлено особливості географічного розселення іммігрантів у країні прибуття. Доведено: сучасна хвиля імміграції до Канади має чіткі і своєрідні риси, які різко відрізняють її від попередніх хвиль, а також відчутно впливають і змінюють етнічні та соціально-економічні компоненти канадського суспільства.На підставі аналізу сучасного імміграційного процесу в Канаді розроблено наукові рекомендації щодо імміграційної та етнічної політики держави. Перспетивним є використання здобутих висновків у навчальних курсах з новітньої історії Канади, історичної етнології та методології історії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН)63-273
Шифр НБУВ: РА307450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Скворцова Л.О. 
Сальвадор в умовах переходу від диктатури до демократії (70-90-ті роки XX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.О. Скворцова ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню політичної історії Сальвадору за останню чверть XX століття. Виділені головні напрямки й етапи політичного розвитку держави в передкризовий, кризовий та постконфліктний періоди. Встановлено, що у відзначених хронологічних межах відбулася якісна зміна державної структури суспільства, становлення основних політичних партій, які визначають сучасну політику держави. Запропоновані нові підходи й трактовка характеру з урахуванням внутрішніх конфліктоутворюючих факторів та важливістю оцінки перспектив постконфліктного устрою Сальвадору в 90-ті роки. Аналіз форм та методів здобутків національного примирення дозволяє виробити попередні рішення, спрямовані на запобігання та врегулювання конфліктних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7САЛ)63

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Горбатюк Н.П. 
Роль української діаспори Канади в формуванні українсько-канадських відносин (1991-1997 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Н.П. Горбатюк ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розгляду місця і ролі української діаспори Канади в розвитку двостронніх відносин між Україною і Канадою з 1991 по 1998 рр. Проаналізовано основні причини, методи, шляхи і результати впливу української етнічної групи на федеральний уряд Канади, а також з'ясовані фактори, які сприяють або перешкоджають ефективному розвитку міжнародного співробітництва між цими двома державами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7КАН=9УКР)64-6 + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Левчук 
Поетика Оксани Лятуринської: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Тереза Петрівна Левчук ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=7СОЕ)-4 Лятуринська,О. 45 + Ш5(7СОЕ=Ук)-4 Лятуринська,О. 45
Шифр НБУВ: РА310885

Рубрики:

      
12.

Ляхоцька Л.Л. 
Виховний потенціал рідної мови в творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Л. Ляхоцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми національно-мовного виховання особистості в процесі вивчення творчої спадщини українського вченого та педагога Івана Огієнка. На підставі дослідження маловідомих архівних джерел, історико-педагогічної літератури першої третини XX ст. та сьогодення, раритетних мовно-освітніх видань розглянуто суспільно-політичні та соціально-педагогічні умови становлення І.Огієнка як педагога-мовознавця, визначено провідні напрями культурно-освітньої діяльності науковця, здійснено ретроспективний аналіз його поглядів на розвиток національної освіти, одним із шляхів реформування якої є рідномовне виховання українського шкільництва. На прикладі підручників і методик ученого проаналізовано виховний вплив лінгвістичних знань на формування високоосвіченої культурної особистості та розкрито пріоритетні напрями рідномовного виховання учнівської молоді. Висвітлено педагогічну спадщину І.Огієнка в аспекті рідномовного виховання: з погляду вивчення української мови як навчального предмета, у контексті аналізу його підручників і посібників з метою визначення ефективності виховного впливу на вияв національно-мовних почуттів і свідомості, визначення інноваційної технології навчання рідної мови за підручником; виявлення конкретних рекомендацій вченого щодо використання та посилення виховного потенціалу рідної мови як навчального предмета. Зважаючи на фундаментальну працю І. Огієнка "Наука про рідномовні обов'язки" проаналізовано погляди вченого на сутність людини та вплив на її формування рідномовного виховання, визначено принципи, методи та форми впливу на особистість у процесі засвоєння знань з рідної мови та обов'язків щодо її збереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4УКР)6д Огієнко І. + Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.
Шифр НБУВ: РА312091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Кучинська І.О. 
Виховання духовних цінностей дітей і молоді у творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Кучинська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано і розкрито духовний досвід творчої спадщини великого українця, богослова і педагога І.І.Огієнка. На базі архівних матеріалів показано світоглядну позицію вченого стосовно духовної сутності особистості. Розкрито теоретичне обгрунтування духовних принципів виховання. Визначено мету та розроблено зміст духовності у вихованні. Проаналізовано шляхи та засоби виховання духовних цінностей дітей та молоді; розуміння І.Огієнком комплексності духовного виховання особистості; форми та методи забезпечення комплексного підходу до виховання молоді; засоби розвитку духовної свідомості особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.І.
Шифр НБУВ: РА310561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Титаренко 
Специфіка художнього світу Курта Воннегута: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Інна Леонідівна Титаренко ; Дніпропетровський держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ)-4 Воннегут К.54
Шифр НБУВ: РА313933

Рубрики:

      
15.

Літвінов О.І. 
Сучасні тенденції формування змісту освіти в державних школах США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.І. Літвінов ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено тенденції формування змісту освіти в державних школах США, головними з яких є поступовий перехід від монокультурної до полікультурної освіти та подальший розвиток двомовної освіти. Серед інших тенденцій виділено першочерговий розвиток базової освіти, системне реформування, диференціацію, гуманізацію, американоцентризм змісту освіти і введення стандартів у її зміст. Розглянуто теоретичні засади змісту освіти головних етнічних груп. Надано загальну характеристику освіти у американських школах, проведено аналіз головних навчальних дисциплін у школах США та України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(7СОЕ)
Шифр НБУВ: РА310777 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Смалько Л.Є. 
Індивідуалізоване навчання в системі підготовки майбутнього педагога у США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Л.Є. Смалько ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено і систематизовано концептуальні основи індивідуалізації навчання у вищій школі США, охарактеризовано прикладні моделі їх реалізації в процесі підготовки майбутнього учителя і визначено цілісну систему умов, необхідних для ефективного застосування даних моделей в українській системі вищої освіти. Розкрито структуру та зміст індивідуалізованої системи навчання на основі вивчення теоретичних моделей куррікулуму, який в американській вищій школі являє собою єдність особистісно орієнтованих цілей навчання; змісту навчання, відібраного відповідно до цілей; педагогічних стратегій засвоєння змісту і досягнення цілей навчання та критеріїв оцінки. Обгрунтовано першочергові задвання, які слід вирішити дляб забезпечення ефективного функціонування американських моделей в українських педагогічних вузах і визначено напрями подальших досліджень у сфері індивідуалізації навчального процесу як оптимального шляху вирішення головної вимоги сучасності - підготовки творчої особистості фахівця, здатного до самореалізації та самовдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.514(7СОЕ) + Ч481.223.7
Шифр НБУВ: РА310288 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Бородіца С.В. 
Жанрова структура романів Уласа Самчука в контексті західноукраїнської романної прози 30 - 40-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Бородіца ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

У контексті західноукраїнської романістики доби У.Самчука проаналізовано художні шукання митця у жанрі роману, з'ясовано новаторство письменника у творенні наративної моделі, хронотопу, структури образу персонажа, а також розкрито майстерність психологічного аналізу романіста. Особливу увагу зосереджено на осмисленні генези та розвитку жанру роману-епопеї як особливого синтетичного утворення із складною внутрішньою організацією у творчому доробку прозаїка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7КАН)-4 Самчук У. 534 + Ш5(4УКР)5-334 + Ш5(4УКР)5-379 + Ш5(7КАН=УК)-4 Самчук У. 534
Шифр НБУВ: РА308735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Карцивадзе 
Предметно- орієнтована художня освіта у США: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Георгій Миколайович Карцивадзе ; Луганський держ. педагогічний ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7СОЕ) + Щ10р(7США)
Шифр НБУВ: РА310702

Рубрики:

      
19.

Коваленко В.Г. 
Квебекське національне питання у 80 - 90- ті роки XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Г. Коваленко ; Донец. держ. ун-т. — Донецк, 2000. — 20 с. — укp.

Робота є історичним дослідженням квебекського національного питання у 80 - 90-ті рр. ХХ ст., коли загострення проблеми, пов'язаної з існуванням франкомовної спільності, здебільшого у межах однієї провінції - Квебеку, призвело до виникнення конституційної кризи у канадській федерації. Визначено чинники зростання сепаратизму у Квебеку та з'ясовано причини невдачі конституційних угод, метою яких було надання провінції статусу "особливого суспільства". Це обумовлено процесом децентралізації федерації та непідписанням Квебеком конституції 1982 р. Розглянуто зіткнення сил націонал-сепаратизму та федералізму за наявності економічної інтеграції на континенті, а укладення угоди про вільну торговлю призвело до багатоваріантності розвитку ситуації у Квебеку, внаслідок чого постала проблема розвитку багатонаціональних федерацій у наш час. Вперше квебекську проблему проаналізовано як багатоаспектне явище, що синтезує традиції та новації квебекського суспільства. Увагу приділено особливостям мовного й освітнього статусу, ментальності франкоканадців. Релігія, французька мова та колективістський дух є ознаками франко-канадської національної ідентичності. Розкрито причини зросту та основні риси сучасного націоналізму у Квебеку. За умов глобалізації та інтеграції, на засаді загальнодемократичних цінностей має місце зіткнення з традиційними цінностями, що призводить до етнічних конфліктів і суверенізації та регіоналізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7Кан)63-56
Шифр НБУВ: РА308226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Лук'яненко О.І. 
Людина, що читає: антропологія Володимира Набокова: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / О.І. Лук'яненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано феномен читання у світогляді В.В.Набокова, виявлено сутнісні характеристики, які дозволяють говорити про його безсумнівну значущість для сучасного філософського дискурсу. Обгрунтовано, що у розумінні письменника ставлення до світу літератури ілюструє якість життя людини. Призмою антропологічного аналізу для нього є феномен читання, який розуміється як модус людського буття, що забезпечує людині істинність існування. Доведено, що особливість творчості письменника, яка визначається критиками як "авторський соліпсизм", фактично забезпечує його творам художню полісемію та багатовимірність. З'ясовано, що читання, яке розуміється В.В.Набоковим як творчість, передбачає метафізичний зв'язок, який поєднує "уважних читачів" і відокремлює їх таким чином від світу удаваностей та симулякрів. Установлено, що категорії "творчість", "пам'ять", "потойбічність", "випадковість" і "пошлість" "прочитуються" письменником у тісному зв'язку з процесом читання. Обгрунтовано, що для В.В.Набокова читання є не стільки засобом підвищення освіченості або розвитку інтелекту, скільки способом самореалізації людини. Проаналізовано художні, та есеїстичні твори В.В.Набокова з точки зору даної проблеми. Визначено напрямок трансформації розуміння даного феномену в сучасну епоху панування аудіо, відео та мас-медіа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216 + Ю6*671 + Ш5(7СОЕ)-4 Набоков В.3
Шифр НБУВ: РА310515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського