Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (32)Тематичний інтернет-навігатор (19)Наукова електронна бібліотека (114)Реферативна база даних (4552)Книжкові видання та компакт-диски (1280)Журнали та продовжувані видання (381)
Пошуковий запит: (<.>K=ІВАНА$<.>+<.>K=КУПАЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 640
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Попадинець Г.О. 
Автологічне слово у ліриці Івана Франка: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Г.О. Попадинець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Уперше розглянуто проблему автологічного слова в поезії І.Франка. Простежено взаємодію, взаємовідображення авто- і металогії, підкреслено новаторство автора в оновленні жанрів та стилю суто ліричної (оповідальної) та наративної поезії засобами автологізму. Проаналізовано автологічне письмо у збірці "З вершин і низин" в аспекті її різностилля, ліричний автологізм "Зів'ялого листя" та автологічну наповненість збірок "Мій Ізмарагд", "Із днів журби" і "Semper tiro" з їх філософічністю та "делікатним дидактизмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Франко,І.Я. 535 +
Шифр НБУВ: РА326005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Сливка 
Аніонні купрум(I) галогенідні пі-комплекси з 2-бутин-1,4-діолом: синтез і кристалічна будова: автореф. дис... канд. хім наук: 02.00.01 / Юрій Іванович Сливка ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316-4
Шифр НБУВ: РА361363

Рубрики:

      
3.

Баб'як-Білецька 
Асимптотика розв'язків еволюційних рівнянь у банаховому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-тех. наук: 01.01.01 / Любов Степанівна Баб'як-Білецька ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.131,0
Шифр НБУВ: РА327117

Рубрики:

      
4.

Бридун В.Л. 
Асимптотичні властивості алгебраїчних структур: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.Л. Бридун ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

У ході дослідження побудовано монаду гіперпростору в грубій категорії та доведено теорему про продовження функтора G-симетричного степеня на категорію Клейслі цієї монади. Досліджено ряд властивостей функторів у грубій категорії, зокрема, значну увагу приділено відкритості функторів. Запроваджено поняття антилоусонівської напівгратки, що у грубій категорії є аналогом поняття Лоусона у категорії компактів. Описано категорію H-алгебр монади гіперпростору. Наведено приклади грубих напівграток, що не є антилоусонівськими напівгратками та одержано необхідну умову для того, щоб напівгратка була антилоусонівською. Означено аналог поняття нормального функтора в грубій категорії та доведено характеризаційну теорему для функтора G-симетричного степеня в цій категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.6,0 +
Шифр НБУВ: РА368686

Рубрики:

      
5.

Яворська У.П. 
Бібліотечно-бібліографічна діяльність Івана Кревецького: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / У.П. Яворська ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку та напрями бібліотечної та науково-бібліографічної діяльності видатного вітчизняного ученого-історика, книгознавця, бібліографа, публіциста, редактора, директора бібліотеки Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові І.Кревецького. Запропоновано періодизацію бібліотечної діяльності ученого. Проаналізовано процес становлення І.Кревецького як науковця, бібліотекаря та бібліографа. Досліджено діяльність І.Кревецького у бібліотеці Наукового товариства ім. Т.Шевченка (НТШ) у Львові та Всенародній бібліотеці України (ВБУ) у Києві у контексті загальнополітичних, економічних і культурних процесів, що відбувалися в країні. Здійснено тематико-типологічний аналіз науково-бібліографічної спадщини ученого, яка загалом нараховує понад 230 рецензій, опублікованих на сторінках трьох львівських часописів - "Записок НТШ", "ЛНВ" та "Нової зорі". Створено бібліографічний покажчик наукових праць І.Кревецького. Висвітлено суттєвий внесок ученого у розвиток національно-культурного життя західноукраїнських земель першої половини XX ст. Проаналізовано теоретико-методологічні дослідження, здійснені І.Кревецьким у ВБУ у Києві, спрямовані на методичне й організаційне забезпечення функціонування бібліотеки: комплектування та каталогізації бібліотечних фондів, формування фонду україніки. Розкрито актуальність наукових ідей і поглядів І.Кревецького, показано їх вплив на розвиток сучасного бібліотеко- та бібліографознавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 + Ч753(4УКР)6-8 Кревецький, І.І. 4 +
Шифр НБУВ: РА355700

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Боян С. П. 
Весняно-літня календарна обрядовість бойків (кінець XIX ст. - 1930-ті роки): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.05 / С. П. Боян ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

У дисертації на основі залучення широкого кола джерел та аналізу наукової літератури досліджено обряди весняно-літнього періоду на Бойківщині кінця XIX ст. - 1930-х рр. Розглянуто 19-ий весняний і літній цикли на Бойківщині, в основу якого покладено землеробсько-скотарські мотиви, їх взаємозв'язок з космогонічними явищами та приурочення до християнських свят (Великодніх свят, Юрія, Зелених свят, Івана Купала, Петра, Першого і Другого Спаса). На прикладі обрядовості весняно-літнього календаря бойків показано бойківську культуру за наявності субетнічних, регіональних особливостей, спрямовану в руслі загальноукраїнської народної традиції. Показано внутрілокальні відмінності бойківських обрядів між двома історичними частинами Бойківщини - галицькою та закарпатською. З'ясовано, що у наш час весняно-літні обрядодії трансформувалися в естетично-розважальні мотиви.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45=УКР3А/Я)-524
Шифр НБУВ: РА377169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Муць 
Взаємодія компонентів в системах Sr-{Ni, Cu}-In та споріднених (ізотермічні перерізи діаграм стану, кристалічні структури та деякі фізичні властивості сполук): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Ігор Романович Муць ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г534.511,0 + К204.3
Шифр НБУВ: РА366263

Рубрики:

      
8.

Кучинська І.О. 
Виховання духовних цінностей дітей і молоді у творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.О. Кучинська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано і розкрито духовний досвід творчої спадщини великого українця, богослова і педагога І.І.Огієнка. На базі архівних матеріалів показано світоглядну позицію вченого стосовно духовної сутності особистості. Розкрито теоретичне обгрунтування духовних принципів виховання. Визначено мету та розроблено зміст духовності у вихованні. Проаналізовано шляхи та засоби виховання духовних цінностей дітей та молоді; розуміння І.Огієнком комплексності духовного виховання особистості; форми та методи забезпечення комплексного підходу до виховання молоді; засоби розвитку духовної свідомості особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.І.
Шифр НБУВ: РА310561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ляхоцька Л.Л. 
Виховний потенціал рідної мови в творчій спадщині Івана Огієнка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.Л. Ляхоцька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми національно-мовного виховання особистості в процесі вивчення творчої спадщини українського вченого та педагога Івана Огієнка. На підставі дослідження маловідомих архівних джерел, історико-педагогічної літератури першої третини XX ст. та сьогодення, раритетних мовно-освітніх видань розглянуто суспільно-політичні та соціально-педагогічні умови становлення І.Огієнка як педагога-мовознавця, визначено провідні напрями культурно-освітньої діяльності науковця, здійснено ретроспективний аналіз його поглядів на розвиток національної освіти, одним із шляхів реформування якої є рідномовне виховання українського шкільництва. На прикладі підручників і методик ученого проаналізовано виховний вплив лінгвістичних знань на формування високоосвіченої культурної особистості та розкрито пріоритетні напрями рідномовного виховання учнівської молоді. Висвітлено педагогічну спадщину І.Огієнка в аспекті рідномовного виховання: з погляду вивчення української мови як навчального предмета, у контексті аналізу його підручників і посібників з метою визначення ефективності виховного впливу на вияв національно-мовних почуттів і свідомості, визначення інноваційної технології навчання рідної мови за підручником; виявлення конкретних рекомендацій вченого щодо використання та посилення виховного потенціалу рідної мови як навчального предмета. Зважаючи на фундаментальну працю І. Огієнка "Наука про рідномовні обов'язки" проаналізовано погляди вченого на сутність людини та вплив на її формування рідномовного виховання, визначено принципи, методи та форми впливу на особистість у процесі засвоєння знань з рідної мови та обов'язків щодо її збереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш.г(4УКР)6д Огієнко І. + Ч33(7КАН=УК)-8 Огієнко І.
Шифр НБУВ: РА312091 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Кондрач Я.С. 
Військово-історичні дослідження Івана Крип'якевича (1886 - 1967): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Я.С. Кондрач ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано військово-історичні праці члена НТШ, академіка АН УРСР І.Крип'якевича, присвячені Київській Русі та Галицько-Волинській державі, Запорізькій Січі та козацьким війнам, визвольним змаганням українців у першій половині ХХ ст. Відзначено, що І.Крип'якевич автор наукової концепції першої "Історії українського війська" (1936 р.) та фундатор української військово-історичної школи. Значну увагу приділено Українським визвольним змаганням 1914 - 1923 рр., зокрема, культурно-освітній діяльності легіону Українських січових стрільців, Українській Галицькій армії проти поляків та більшовиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1 + Ц1,8(4УКР)дКрип'якевич,І. +
Шифр НБУВ: РА350931

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бунчук Б.І. 
Віршування Івана Франка в контексті української версифікації XIX - поч. XX століття: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06; 10.01.01 / Б.І. Бунчук ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 36 с. — укp.

На підставі аналізу всіх творів І.Франка діахронічно (за десятиліттями) та синхронічно розглянуто його віршування - метрику, ритміку, строфіку та римування. Частково охарактеризовано риму поета. З'ясовано питання щодо віршованої майстерності митця, визначено рівень його новаторства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-358 + Ш5(4УКР)5-4 Франко І.Я.458
Шифр НБУВ: РА312284 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Наливайко 
Властивості і функціональна роль систем Na+-залежного і Na+-незалежного виходу Ca2+ з мітохондрій печінки і міокарда: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Наталія Володимирівна Наливайко ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7*715.7 + Е60*551.7*731.2
Шифр НБУВ: РА352058

Рубрики:

      
13.

Голяка 
Властивості нейродинамічних та психомоторних функцій у студентів з різним рівнем спортивної кваліфікації: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Сергій Кіндратович Голяка ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.28
Шифр НБУВ: РА351854

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Вац 
Властивості Са2+ -помпи мембран ацинарних секреторних клітин підщелепної слинної залози щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Юліана Олександрівна Вац ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211
Шифр НБУВ: РА331072

Рубрики:

      
15.

Луцак С.М. 
Внутрішня організація прозового тексту (на матеріалі художніх творів Івана Франка): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / С.М. Луцак ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено внутрішню організацію прозового тексту і визначено рівні його структури. Проаналізовано особливості епічного роду літератури (специфіку прозового художнього мислення, вихідні принципи прозової нарації, способи естетичного взаємозв'язку змісту та форми, прийоми "спорудження" композиції. Виявлено внутрішні текстові закономірності втілення буттєво-онтологічного сенсу в художньому дискурсі (твори І.Франка з виразною та втаємниченою у текстовому ладі історіософською ідеєю). Розглянуто внутрішню організацію прозової спадщини І.Франка, оцінено виявлену художню структуру в контексті розвитку української літератури межі ХІХ - ХХ ст. Визначено наративні особливості жанрових структур текстів І.Франка крізь призму їх образного ладу. Акцентовано увагу на культурологічній ролі текстів І.Франка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Франко,І.Я.534
Шифр НБУВ: РА318037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Султанова 
Вплив емоційно- больового стресу та інтероцептивного подразнення на вміст компонентів шлункового слизу та інтенсивність вільнорадикальних процесів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ірина Дмитрівна Султанова ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*112.6,022 + Р252.51
Шифр НБУВ: РА308594

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Бойко 
Вплив іонів важких металів на електричні параметри мембран зародків в'юна Misgurnus fossilis L: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Наталія Миколаївна Бойко ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.334.252.53*333.44-641
Шифр НБУВ: РА323555

Рубрики:

      
18.

Клим 
Вплив структурної неоднорідності на вологосорбційні фізичні процеси в нанопоруватій діелектричній кераміці MgAl2O4: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Галина Іванівна Клим ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-101
Шифр НБУВ: РА355826

Рубрики:

      
19.

Морохович 
Вплив тензорних сил на спектроскопічні характеристики двоферміонних систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Василь Степанович Морохович ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Львів, 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В311,022
Шифр НБУВ: РА320561

Рубрики:

      
20.

Рибаков Д.О. 
"Временник Івана Тимофієва" - пам'ятка російської історіографії XVII століття: атрибуція, текст та історичний контекст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Д.О. Рибаков ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено джерелознавче дослідження однієї з найвизначніших пам'яток російської історіографії XVII ст. - "Временник Івана Тимофієва" (Временник). На підставі всебічного аналізу рукопису пам'ятки встановлено час написання тексту, етапи формування сюжету та висвітлено історію еволюції та побутування пам'ятки протягом XVII ст. З використанням методів історичної евристики, текстології та палеографії у комплексі з герменевтикою тексту й історичною антропологією уточнено походження пам'ятки, її історичний контекст і визначено головні наративні принципи "авторської лабораторії". Увагу приділено аналізу структури пам'ятки, проблемі авторства та палеографії єдиного відомого списку Временника з застосуванням оригінального методу дослідження та співставлення почерків флорищевського списку. Висвітлено біографію найбільш імовірного автора тексту - дяка І. Тимофієва. У контексті встановлених біографічних даних інтерпретовано суперечливі фрагменти пам'ятки та запропоновано нове пояснення внутрішньої організації Временника як історичного наративу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.31 + Т1-1(2РОС) + Т3(2РОС)4,012 +
Шифр НБУВ: РА365632

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського