Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Реферативна база даних (626)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВАЛІДИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойленко Г.Є. 
Активна хірургічна тактика в профілактиці ускладнень поширених опіків у дітей молодшого віку: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Г.Є. Самойленко ; Ін-т невідклад. і віднов. хірургії ім. В.К.Гусака АМН України. — Донецьк, 2008. — 35 с. — укp.

Проаналізовано проблему лікування опіків у дітей віком до 7-ми років. Досліджено стан гормональних і вільнорадикальних реакцій у разі розвитку опікової хвороби (ОХ) різного ступеня тяжкості. Встановлено, що очищення від некрозу в стадії опікового шоку підвищує ефективність мікроциркуляції безпосередньо у ранах, що є особливо важливим для дітей віком до 3-х років, які мають найменший функціональний резерв капілярного кровообігу. Виявлено, що тотальне закриття ран тимчасовим і постійним ауто- та ксенопокриттям після хірургічного очищення дозволяє зберегти їх епітелізаційний потенціал. Обгрунтовано необхідність проведення дослідження динаміки ендотоксикозу за допомогою автоматизованого розрахунку гематологічних індексів, що дозволяє прогнозувати небезпечні тенденції перебігу ОХ та ефективність лікування. Проведено порівняльнй клінічний аналіз перебігу ОХ у 457-ми дітей молодшого віку. Встановлено високу ефективність системи активного хірургічного лікування щодо профілактики розвитку явища поліорганної недостатності (ПОН). Під час проведення операцій у післяшоковому періоді та у разі застосування традиційного лікування втричі частіше (54,5 % та 50,9 % відповідно у групах) у порівнянні з оперованими в стадії шоку (15,1 %) зафіксовано багатокомпонентну ПОН. Доведено, що запропонована система лікування є ключовим кроком органозаощаджуючого напрямку, за рахунок якого в чотири рази знижено вторинне поглиблення опікових ран, удвічі - тяжкість перебігу ОХ та її ускладнення. Встановлено зменшення кількості випадків сепсису в 1,7 раза, летальних наслідків серед пацієнтів, оперованих у стадії опікового шоку, не зафіксовано. Встановлено, що середній ліжко-день зменшився в 1,8 раза (у 1,5 раза у випадку надтяжких опіків). Виявлено, що застосування обраної тактики хірургічного лікування сприяє зниженню кількості інвалідизованих рубцевих деформацій з 42,1 % до 18,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.15-5 +
Шифр НБУВ: РА361196

Рубрики:

      
2.

Бабійчук Ю.В. 
Динаміка первинної інвалідності, фактори ризику її виникнення, показники якості життя хворих бронхіальною астмою: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.В. Бабійчук ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного аналізу первинної інвалідності хворих на бронхіальну астму (БА) серед жителів Вінниччини. Відзначено, що динаміка показників первинної інвалідності хворих на БА у 1993 - 2000 рр. мала тенденцію до зменшення: 13,1 на 100 тис. дорослого населення у 1993 р. і 9,1 у 2000 р. За результатами дослідження факторів ризику (соціальних, спадкових, медичних) встановлено, що тривале, неадекватне щодо режиму і дози застосування системних та інгаляційних глюкокортикостероїдів, beta-агоністів, часті та повторні пневмонії в анамнезі, супутня гіпертонічна хвороба є достовірно визначеними факторами ризику інвалідизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-1
Шифр НБУВ: РА321543

Рубрики:

      
3.

Калашнікова К.А. 
Диференційоване застосування фізичних чинників у відновлювальному лікуванні дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / К.А. Калашнікова ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 25 с. — укp.

Обстежено 102 дітей, хворих на системну та обмежену форми склеродермії в умовах спеціалізованого кардіоревматологічного відділення МКЛ N 2 та дитячого санаторію "Люстдорф" м.Одеси. Проведено порівняльний аналіз функціонального стану органів гастродуоденальної та гепатобіліарної систем за різних клінічних форм склеродермії. Вивчено механізм лікувальної дії на основні патогенетичні ланки склеродермічного процесу та ефективність застосування лазеропунктури під час склеродермії окремого фізичного чинника та в комплексі з вакуум-ультрафонофорезом лікувальної суміші, масажем вогнищ шкіри із втиранням обліпихової олії. За даними безпоседніх та відалених результатів доведено високу ефективність розробленого комплексу відновлювального лікування дітей, хворих на склеродермію з ураженням органів травлення. Він позитивно впливає на клінічний перебіг та зворотний розвиток основних проявів захворювання, відновлює мікроциркуляцію, нормалізує імунний статус, подовжує період ремісії, сприяє стабілізації процесу та профілактиці важких ускладнень з боку органів травлення, зменшує рівень інвалідизації хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.603.52-54
Шифр НБУВ: РА311052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Афанасьєв С.В. 
Експертна оцінка ускладнень оперативних втручань на органах травлення на етапах медичної реабілітації: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.В. Афанасьєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

Наведено дані моніторингу інвалідності в Україні та результати обстеження й комплексної медичної реабілітації 504-х хворих та інвалідів унаслідок хвороб оперованого шлунка, хронічного панкреатиту, спайкової хвороби, післяопераційних гриж передньої черевної стінки. На підставі визначення факторів ризику інвалідизації, інвалідизуючих патогенетичних, клінічних та інших медико-соціальних особливостей цієї патології, оцінки реабілітаційної ефективності традиційних і розроблених технологій відновлювального хірургічного й консервативного лікування з застосуванням удосконаленого алгоритму клініко-експертної та реабілітаційної діагностики науково обгрунтовано та розроблено модель медичної реабілітації пацієнтів з вказаною патологією. Відзначено, що рекомендована базова програма медичної реабілітації є уніфікованим алгоритмом обстеження, відновлювального лікування та запобігання інвалідизації хворих на зазначену патологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465-387 +
Шифр НБУВ: РА341627

Рубрики:

      
5.

Бабалич О.К. 
Ефективність комплексного хірургічного лікування хворих виразковою хворобою (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.К. Бабалич ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Узагальнюються результати експериментальних досліджень і лікування 693 хворих виразковою хворобою. Подаються результати комплексного етапного лікування, включаючи санаторне під час хірургічних втручань, та розглядається його вплив на клінічні, лабораторні, імунологічні, гормональні фактори, активність кінінів та об'єктивні інструментальні критерії. Розроблені нові ефективні засоби операцій, запропонована методика комплексного етапного лікування, які поліпшують віддалені результати, зменшують тимчасову непрацездатність, інвалідизацію хворих і дають економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6

Рубрики:

      
6.

Карнаух Е.В. 
Кардіопротекторні властивості препаратів, які володіють антистресовою дією (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Е.В. Карнаух ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання фармакологічного захисту серця від шкідливого впливу емоційно-стресових факторів і запобігання розвитку міокардіодистрофій стресового генезу за допомогою антистресових препаратів: рослинного адаптогену елеутерококу (0,5 мл/кг), транквілізатора бензодіазепінового ряду феназепаму (2,5 мг/кг), ноотропу пірацетаму (200 мг/кг) та метаболіту триптофана нікотинаміду (50 мг/кг), у яких вперше за умов експериментального модельного емоційного стресу "Конфлікт аферентних подразнень" доведено наявність кардіопротекторних властивостей. Встановлено, що кардіопротекція під впливом вивчених стрес-протекторів досягається завдяки обмеженню ними реакцій стрес-реалізуючої та посиленню проявів власної стрес-лімітуючої систем організму, що підтверджено позитивною динамікою досліджених електрофізіологічних, гемодинамічних і метаболічних показників функціонального стану міокарда за умов стресу та потенційованої емоційним стресом модельної ішемії у вигляді пітуітринового коронароспазму та кальцієвої аритмії серця. Завдяки наявності кардіопротекторних властивостей у досліджених антистресових препаратів, які у проведених дослідах найбільш притаманні пірацетаму, рекомендовано їх для подальшого цілеспрямованого використання в клініці як кардіопротекторів з лікувально-профілактичною метою у складі комплексної терапії патології серця стресового генезу. Підвищено ефективність і скорочено час лікування захворювань серця, знижено відсоток інвалідизації серед кардіологічних хворих, що має позитивний вплив на структуру загальної захворюваності та зниження смертності від серцевої патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.73-29
Шифр НБУВ: РА312881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Саніна О.В. 
Клініко-імунологічна характеристика новонароджених з внутріутробною цитомегаловірусною інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Саніна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам діагностики клінічних, імунологічних, нейросонографічних особливостей різних стадій перебігу внутріутробної цитомегаловірусної інфекції (ЦМВІ) у новонароджених. Надано оцінку методам специфічної лабораторної діагностики ЦМВІ. З'ясовано, що діагностика інфекції потребує використання не менше 2 - 3 специфічних лабораторних тестів (морфологічного, серологічного, молекулярно-біологічного). Визначено особливості церебральних та вісцеральних уражень, а також нейросонографічних ознак у випадках гострої, підгострої та хронічної стадій перебігу ЦМВІ. Виявлено особливості імунних реакцій (аутоімунні механізми ураження центральної нервової системи). Математично спрогнозовано найбільш вірогідні виходи інфекції: затримка психомоторного розвитку, дитячий церебральний параліч, дебілізм, вторинний імунодефіцит, які створюють велику медико-соціальну проблему. Запропоновано діагностичні критерії, які спроможні допомогти діагностиці захворювання на етапі раннього неонатального періоду та запобіганню розвитку ускладнень та інвалідизації у новонароджених, хворих на внутріутробну ЦМВІ. Визначено групи ризику щодо інвалідизації хворих на внутріутробну ЦМВІ. Удосконалено класифікацію внутріутробної ЦМВІ, яку доповнено виділенням підгострої стадії перебігу, форм, ускладнень та виходів інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.2-3
Шифр НБУВ: РА308724 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Когут О.В. 
Клініко-імунологічні особливості мікст-інфекцій групи TORCH у новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Когут ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Оцінено методи лабораторної діагностики мікст-інфекцій. Наголошено на необхідності використання щонайменше двох лабораторних тестів (молекулярно-біологічного, серологічного) в декількох біологічних середовищах організму одночасно. З'ясовано особливості перебігу генералізованих, церебральних і вісцеральних форм. Досліджено перебіг мікст-інфекцій за умов імунної недостатності різного ступеня важкості. Математично спрогнозовано найбільш імовірні результати дії мікст-інфекцій. На підставі комплексного вивчення клінічних, лабораторних проявів і особливостей імунологічних реакцій у разі інфекцій групи TORCH запропоновано діагностичні критерії даної патології. Розроблено та запропоновано для впровадження формули оцінки тяжкості ураження імунної системи у новонароджених з мікст-інфекціями. Визначено групи ризику несприятливого перебігу захворювання та інвалідизації зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.7-3 +
Шифр НБУВ: РА328593

Рубрики:

      
9.

Корильчук Н.І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування використання фосамаксу для корекції остеодефіцитних станів у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.І. Корильчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження стану мінеральної щільності кісткової тканини в 118 хворих на ревматоїдний артрит (РА) з використанням методу двофотонної рентгенівської денситометрії. Виявлено однонаправлені зміни кісткової тканини у разі ревматоїдного артриту - остеопенія та остеопороз. У хворих на РА з дефіцитом кісткової тканини встановлено високі показники больового, запального та суглобового індексів, визначено агресивний перебіг захворювання з частими рецидивами та ускладненнями, швидкою інвалідизацією. Встановлено, що ступінь зниження кісткової маси залежить від наростання віку хворих, тривалості захворювання, рентгенологічної стадії та функціональної недостатності суглобів. Доведено, що імунна система порушується глибше у хворих на РА з дефіцитом кісткової тканини. Запропоновано програми профілактики та лікування остеодефіцитних станів у хворих на РА. З профілактичною метою рекомендовано включати до комплексного лікування фосамаксу (5 мг) у хворих на РА з остеопенією, що сприяє гальмуванню резорбтивних процесів та нормалізації показників імунної системи. Хворим на РА з діагностованим остеопорозом рекомендовано покращувати мінеральну щільність кісткової тканини за допомогою антирезорбента фосамаксу (10 мг), який також сприяє покращанню стану імунної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3
Шифр НБУВ: РА316541 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гондуленко Н.О. 
Медико-соціальна реабілітація інвалідів внаслідок бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Н.О. Гондуленко ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше з урахуванням сучасної концепції інвалідності виявлено основні фактори й об'єктивні критерії інвалідизації хворих на бронхіальну астму. Визначено медико-соціальні та клініко-функціональні особливості інвалідів, наявні внаслідок бронхіальної астми. За допомогою міжнародних стандартизованих опитників AQLQ та SF-36 доведено низький рівень якості життя інвалідів, хворих на бронхіальну астму, виявлено найбільш значущі клінічні, соціальні, психологічні показники, які впливають на якість життя. На підставі вивчення особистісно-психологічних особливостей інвалідів внаслідок бронхіальної астми з'ясовано рівень їх психосоціальної дезадаптації, виявлено відхилення у психічній та емоційній сферах. Розроблено критерії, якими необхідно керуватися під час складання індивідуальних реабілітаційних програм та методику складання даних програм реабілітації інвалідів. Удосконалено критерії оцінки ефективності медичної та соціально-трудової реабілітації інвалідів внаслідок бронхіальної астми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5 +
Шифр НБУВ: РА340879

Рубрики:

      
11.

Тітов Г.І. 
Наукове обгрунтування оптимізації системи профілактики інвалідизуючих захворювань у військовослужбовців Служби безпеки України: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / Г.І. Тітов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації системи профілактики інвалідизуючих захворювань у військовослужбовців Служби безпеки України (СБУ). Вперше розкрито структуру первинної інвалідності військовослужбовців даної структури, визначено її рангові місця, проведено розподіл за важкістю та причинами. Виділено види та ступені обмеження життєдіяльності досліджуваної категорії військовослужбовців, виявлено фактори, що впливають на формування первинної інвалідності. Обгрунтовано доцільність медичного забезпечення військовослужбовців СБУ закладами охорони здоров'я на регіональному рівні за комбінованим принципом: закритої системи її надання на рівні амбулаторно-поліклінічної допомоги (85,0 % звернень) та відкритої на рівні спеціалізованої, висококваліфікованої (зокрема, стаціонарного етапу її надання) та медико-експертної допомоги (15,0 % та 2,0 % відповідно) в закладах охорони здоров'я МОЗ України. Розроблено оптимізовану модель взаємодії між закладами охорони здоров'я СБУ й органами медико-соціальної експертизи з питань медико-експертного обслуговування військовослужбовців СБУ на регіональному рівні. Визначено диференційовані показання для направлення на проходження медико-соціальної експертної комісії різних потоків хворих військовослужбовців СБУ. Доведено необхідність збереження існуючої системи військово-медичного забезпечення досліджуваного контингенту військовослужбовців Служби безпеки України. Науково обгрунтовано та впроваджено у діяльність УСБУ на Дніпропетровщині оптимізовану систему профілактики інвалідизуючих захворювань у військовослужбовців, доведено її медичну, соціальну й економічну ефективність і розроблено рекомендації щодо використання в діяльності охорони здоров'я Служби безпеки України з урахуванням місцевих особливостей, а також в медичних підрозділах інших військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р89(4УКР) + Х819(4УКР)112.011.012п +
Шифр НБУВ: РА358401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Цибульський В.М. 
Обгрунтування диференційованої метроінстиляції у комплексному лікуванні післяпологових гнійно-септичних захворювань матки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.М. Цибульський ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто чинники післяпологових інфекційних ускладнень. Розроблено та проведено диференційовану метроінстиляцію (гравітаційну - 27-ми хворим, гравітаційно-аспіраційну за термінових ситуацій - 23-м жінкам, проточне дренування матки - 21-й породілі, гідровіброкюретаж стінок порожнини матки - 26-ти жінкам), яка має ціленаправлену мету зберігання матки у породіль. Доведено показання ранньої діагностики цих ускладнень лізосомальними ферментами у метроаспіраті, експрес-діагностики анаеробних, неклостридіальних ендометритів у лохіях матки. Розроблено метод слідкування за сеансом метроінстиляції, показання та протипоказання. Рекомендовано застосування розробленої метроінстилювальної суміші. Зазначено, що завдяки запропонованій органозберігаючій терапії (консервативно-хірургічній та хірургічній) залежно від клінічно-морфологічної форми ендометриту терміни лікування скорочено на 5 - 6 днів, зменшено інвалідизацію у 2,5 рази, а летальність - на 12 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.230.166-52 +
Шифр НБУВ: РА341492

Рубрики:

      
13.

Сидоров Д.М. 
Особливості перебігу гестації при синдромі подразнення кишечнику і методи його корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Д.М. Сидоров ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено перебіг гестації в 113-ти вагітних. Основну групу становили 83 вагітних з синдромом подразненого кишечнику (СПК), контрольну - 30 вагітних без хронічної соматичної патології. Відзначено, що патологічне зростання E. Coli і S. Epidermidis статистично вірогідно сполучалося зі зростанням більш, ніж у 3,5 раза активності кислотостабільних інгібіторів (КСІ) цервікального слизу, а зріст E. Coli і S. Saprophyticus - з підвищенням активності еластоподібної активності (ЕПА) і трипсиноподібної активності (ТПА). Встановлено, що у разі СПК формується гравідарний фон, який не спроможний забезпечити розвиток адекватних компенсаторно-пристосувальних реакцій, необхідних для фізіологічного гестаційного процесу. Відзначено, що впровадження запропонованого методу лікування дозволяє виключити поліпрагмазію, яка використовується за умов терапії СПК, яка передбачає застосування 4 - 8-ми препаратів, що не бажано під час гестації. Своєчасне виявлення СПК у вагітних дозволило оптимізувати тактику ведення цих пацієнток, більш, ніж 3,5 раза зменшити частоту рецидивів, у 2,1 раза знизити акушерські ускладнення, зменшити удвічі частоту оперативного розродження, більш, ніж утричі - з 7,5 % до 2,4 % знизити розвиток гнійно-септичних захворювань новонароджених, ліквідувати випадки перинатальної смертності й інвалідизації новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.413.3 + Р716.216.413.3
Шифр НБУВ: РА365188

Рубрики:

      
14.

Авер'янов Є.В. 
Патогенетичне обгрунтування комплексної діагностики та лікування хронічного післягеморагічного синовіту колінного суглоба у хворих на гемофілію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.31 / Є.В. Авер'янов ; Ін-т гематології та трансфузіології АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено алгоритми діагностики хронічного післягеморагічного синовіту колінного суглоба та програму, яка дозволяє диференціювати ступінь активності запалення в суглобі, провести адекватне лікування даного ускладнення. Доведено необхідність проведення контролю за лікуванням із використанням шкал якості життя. Встановлено, що застосування окремих інструментальних методів дослідження не є достатньо інформативним, на відміну від їх комплексного використання. Визначено, що лабораторні методи верифікації запалення не є специфічними, але дозволяють визначити активність запальних процесів в організмі. Доведено, що застосування розробленої програми дозволяє зменшити рівень інвалідизації хворих на гемофілію та сприяє значному економічному ефекту внаслідок зменшення витрат на патогенетично необгрунтоване лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.54-5 + Р411.023.6-5
Шифр НБУВ: РА374277 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Бондар В.Г. 
Перспективи розвитку хірургії раку дистального відділу шлунка: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.07 / В.Г. Бондар ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 33 с. — укp.

Проаналізовано інтра- та післяопераційні ускладнення, особливості перебігу післяопераційного періоду та причини розвитку ускладнень після використання розроблених способів оперативних втручань. Вивчено механізм функціональної активності кукси шлунка у різні строки після операції за допомогою ендоскопії, рентгенографії, гастросцинтиграфії, доведено їх високу ефективність у порівнянні з найбільш розповсюдженими способами резекції шлунка. Доведено, що антирефлюксний механізм активно перистальтуючої петлі тонкої кишки, яка бере участь в ізоляції зони гастроентероанастомозу від вільної черевної порожнини, є складним і багатокомпонентним, що пояснює її ефективність у порівнянні з іншими методиками. Вірогідно установлено зниження частоти пострезекційних ускладнень у хворих, оперованих з використанням пластичних способів після резекції шлунка у порівняні з хворими контрольної групи у разі вивчення віддалених функціональних результатів. Проаналізовано показники відновлення працездатності й інвалідизації хворих, оперованих за розробленими способами. Установлено, що значна частка пацієнтів зберігає працездатність, частина з них повертається до колишньої роботи. На підставі аналізу одержаних результатів розроблено показання до резекції залежно від розповсюдження та форми росту пухлини. Розроблено практичні рекомендації щодо впровадження та використання нових способів хірургічного лікування раку дистального відділу шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.2-59 +
Шифр НБУВ: РА346409

Рубрики:

      
16.

Жернов О.А. 
Система хірургічного лікування глибоких термічних уражень верхніх кінцівок та їх наслідків: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.А. Жернов ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 43 с. — укp.

Досліджено проблему хірургічного лікування хворих з глибокими термічними ураженнями верхніх кінцівок від моменту одержання травми до усунення її наслідків на підставі системного підходу з застосуванням нових патогенетично обгрунтованих методів оперативних втручань на всіх стадіях опікової хвороби. Проаналізовано результати обстеження 691-го хворого з глибокими термічними ураженнями верхніх кінцівок (381-го пацієнта) та їх наслідками (310-ти осіб). Розроблено програму превентивних, первинно-відновних та органозберігальних втручань у разі глибоких термічних уражень, яка дозволила оптимізувати перебіг ранового процесу, підвищити ефективність лікування хворих з дермальними опіками в 1,6 та з субфасціальними - у 1,5 раза. Розроблено класифікацію післяопікових контрактур суглобів верхніх кінцівок на основі морфологічної характеристики й анатомічної локалізації ураження. Експериментально визначено особливості розтягування тканини, зроблено комп'ютерне моделювання переміщення тканин, запропоновано методи здійснення даного процесу. Розроблено технології дермотензії з використанням розтягнутих васкуляризованих тканин, лікування остеоартрогенних контрактур плечових суглобів шляхом анкілозування лопатки та плечової кістки, корекції артрогенних контрактур ліктьових суглобів з застосуванням мобілізуючих втручань та апаратів зовнішньої фіксації. Розроблено методи пластики тотальних контрактур плечового суглоба та згинальних контрактур пальців кистей васкуляризованими клаптями. Запропоновано систему хірургічного лікування термічних уражень верхніх кінцівок та їх наслідків, що дозволила підвищити ефективність лікування у 1,4 раза, знизити кількість деформцій у 1,7 раза та зменшити інвалідизацію хворих у 2,3 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.4-59 +
Шифр НБУВ: РА357625

Рубрики:

      
17.

Дікова-Фаворська О.М. 
Соціологічна концептуалізація освіти осіб з функціональними обмеженнями здоров'я: автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / О.М. Дікова-Фаворська ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 40 с. — укp.

Вирішено наукову проблему щодо соціологічної концептуалізації інтегрованої освіти осіб з фізичними обмеженнями й обгрунтовано модель інклюзивної освіти для них. Визначено термін "людина з функціональними обмеженнями здоров'я", виділено інституціональні аспекти медико-соціальної моделі інвалідизації, запропоновано соціологічний дискурс інтеграції як процесу дестигматизації осіб з вадами здоров'я, їх включення в єдину соціальну систему активної взаємодії зі здоровими людьми. Виявлено бар'єри соціально-психологічного, матеріального, побутового та морального характеру у контексті їх інтеграції у суспільство й обгрунтовано доцільність взаємної динамічної адаптації, що передбачає зміну, підлаштовування студентів і середовища від потреби студентів-інвалідів. Розроблено категорію "валеологічна рівність", яка розглядається як сприйняття "іншої" людини (інваліда) як рівної та з іншим світосприйняттям, стилем життя та особливими потребами. Описано модель інклюзивного навчання за умов мультидисциплінарного соціального супроводу, що вирішує головні питання адаптації та інтеграції осіб з функціональними обмеженнями здоров'я, надає їм повноцінно самореалізуватись. На основі вивчення зарубіжного та вітчизняного досвіду організації освіти для осіб з вадами здоров'я та результатів емпіричних досліджень обгрунтовано стратегічні завдання розвитку інклюзивної освіти як важливого етапу інтеграції, її поглиблення і розширення. Розроблено систему рекомендацій щодо осіб з інвалідністю у суспільство засобами освіти у напрямках переорієнтації системи спеціальної корекційної освіти на інтеграційну "відкриту" форму в масових навчальних закладах, побудови безбар'єрного середовища для реалізації концепції незалежного життя, формування неупередженого нестереотипізованого ставлення здорових членів суспільства до людей з інвалідністю. Розкрито змістовні аспекти нового соціологічного напрямку - соціології інвалідності. Розроблено інтегровану модель інклюзивної освіти молоді з функціональними обмеженнями здоров'я. Описано складові комплексної програми соціального супроводу підготовки та навчання в інтегрованому середовищі, зокрема, медичну, психологічну, інформаційну, соціальну, педагогічну, комунікаційну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674*423.3 +
Шифр НБУВ: РА368026

Рубрики:

      
18.

Присяжнюк В.П. 
Стан материнсько-плодового кровообігу та корекція його порушень при затримці росту плода: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.П. Присяжнюк ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено стан материнсько-плодового кротовотоку у разі затримки росту плода (ЗРП) та з'ясовано роль судинної регуляції у виникненні його порушень. Удосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів для таких жінок. На підставі дослідження показників окисної модифікації білків, системи L-аргінін / NO, перекисного окиснення ліпідів і антиокиснювального захисту встановлено нові ланки патогенезу ЗРП, а саме: окиснювальний стрес - ендотоліальна дисфункція - порушення судинного тонусу та материнсько-плодового кровообігу - плацентарна недостатність. За результатами проведених морфологічних та імуногістохімічних досліджень плаценти доведено головну роль порушень судинної регуляції та ендотеліальної дисфункції у розвитку ЗРП. На підставі відомостей, одержаних завдяки проведеним катамнестичним дослідженням новонароджених протягом першого року життя, установлено негативний вплив ЗРП на подальший розвиток дитини та виявлено високу загальну захворюваність, органічні порушення ЦНС у 29,2 % дітей, що може призводити до інвалідизації. Вдосконалено комплекс лікувально-профілактичних заходів у разі ЗРП з метою посилення антиоксидантного захисту, усунення ендотеліальних порушень, покращання судинного тонусу та материнсько-плодового кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5 +
Шифр НБУВ: РА365066

Рубрики:

      
19.

Яровий Д. М. 
Інвалідизація та особливості реабілітації постраждалих внаслідок дорожньо-транспортних пригод / Д. М. Яровий. — Б.м., 2019 — укp.

Обсяг дослідження склав 219 випадків постраждалих, що отрималиінвалідність внаслідок дорожньо-транспортних пригод. Вивчено тапроаналізовано клініко-епідеміологічну та клініко-нозологічну характеристикипошкоджень, визначено клінічні результативні ризики виникненняінвалідності різного ступеня. Проведено аналіз ефективності застосуваннясучасних медичних технологій лікування та реабілітації постраждалихвнаслідок ДТП, та визначені заходи щодо підвищення ефективності наданнямедичної допомоги та реабілітації. Запропонована синхронізована схемаверифікації прогнозу перебігу травматичного процесу у постраждалихвнаслідок ДТП та продемонстровані результати її впровадження, що призвелодо зниження інвалідизації на 12,3 %, а також питомої ваги тяжких групінвалідності, насамперед за рахунок II групи. Розроблено схему заходівсинхронізації реабілітації та верифікації, що довела свою ефективність тадозволяє прогностично знизити ризики виникнення, насамперед тяжкоїінвалідності за рівнем з катастрофічних до критичних, а також створюєможливість невстановлення групи інвалідності, що в цілому прогностичноможе знизити рівень інвалідизації на 12–14 %.^UThe study volume was 219 cases of victims of disability due to road accidents.The clinical and epidemiological and clinical and nosological characteristics oflesions were studied and analyzed, and the clinical efficacy risks of disability ofdifferent degrees were determined. The analysis of the effectiveness of the use ofmodern medical technologies for the treatment and rehabilitation of victims as aresult of road accidents was conducted, and measures were taken to increase theefficiency of the provision of medical care and rehabilitation. The proposedsynchronized scheme of verification of the prediction of the course of the traumaticprocess in the victims of the accident and demonstrated the results of itsimplementation, which led to a decrease in disability by 12.3 % as well as theproportion of heavy disability groups primarily due to Group II. The scheme ofrehabilitation and verification synchronization measures has been developed, whichhas proven effective and allows to reduce prognostically the risks of a severedisability from a disastrous to critical level, and also creates the possibility of notestablishing a disability group, which in general can prognostically reduce the levelof disability by 12–14 %.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Немеш М. М. 
Діагностика та ортопедичне лікування пацієнтів з хворобою Ерлахера-Блаунта / М. М. Немеш. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі діагностики та хірургічноголікування пацієнтів з хворобою Ерлахера-Блаунта у різні вікові періоди та різнихстадій протікання захворювання. За результатами клініко-рентгенологічнихдосліджень, з'ясовано, що основними клінічними проявами хвороби ЕрлахераБлаунта є варусна деформація кісток гомілки з порушенням торсійногокомпоненту гомілки, що в свою чергу, призводить до порушення біомеханікивсієї нижньої кінцівки. Найбільш частим та важким ускладненням при лікуванніхвороби Ерлахера-Блаунта є рецидиви захворювання, які можуть траплятися до3-5 разів за весь період лікування до закінчення росту пацієнта. Вік пацієнтівскладав від 1.5 до 15 років. Доведено, що при невчасній діагностиці танеадекватному лікуванні хвороба Блаунта призводить до остеоартрозу колінногосуглоба та інвалідизації пацієнта.На підставі розробленої власної методики оцінки скелетної зрілості зарентгенограмами колінних суглобів вивчена вікова динаміка процесудиспластичної деструкції проксимального метаепіфіза великогомілкової кісткипри хворобі Блаунта, вивчена скелетна зрілість кісток колінного суглоба намомент рецидиву деформації та встановлено фактори ризику рецидивів варусноїдеформації при хворобі Блаунта.На підставі розробленої біомеханічної математичної моделі колінногосуглоба при хворобі Блаунта визначено «критичні» зони навантажень насуглобовий хрящ та деформацію кісток колінного суглоба в до- тапісляопераційному періодах. Отримані дані дали можливість встановитиоптимальні показники корекції механічної осі нижньої кінцівки при хворобіЕрлахера-Блаунта. На основі аналізу напружено-деформованого стану структурколінного суглоба, визначено ступінь корекції кісток гомілки під часоперативного втручання з метою профілактики подальших дегенеративних змінсуглобового хряща в умовах динамічного навантаження. Дані дослідження далиможливість чітко визначити показання до оперативного втручання в пацієнтів зхворобою Блаунта у різні вікові періоди при різних ступенях деформації кістокгомілки.^UThe dissertation studies the problem of diagnosis and surgical treatment ofpatients with Erlacher-Blount's disease in different age periods and different stages ofthe disease. Erlacher-Blount's disease refers to a group of local physeal dysplasia, inwhich distorted development of the medial area of the proximal growth plate of thetibia with the formation of varus deformity is observed. According to the results ofclinical and radiological studies, it was found that the main clinical manifestations ofErlacher-Blount's disease is varus deformity of tibia bones with a violation of thetorsion component of the shin, which in turn leads to a disturbance in the biomechanicsof the entire lower limb. The most frequent and severe complication in the treatmentof Erlacher-Blount's disease is relapse of the disease, which may occur up to 3-5 timesduring the entire period of treatment until the end of the patient's growth. It has beenproven that due to inadequate diagnosis or inadequate treatment, Blount's disease leadsto osteoarthrosis of a knee joint and disability of the patient.The retrospective analysis of the results of Blount's disease treatment conductedon a significant clinical material (250 patients) found that the choice method oftreatment of early-onset form of Blount's disease for children under the age of three isa semi-circular periostomy that gives 98% positive results in this group of patients.In the group of patients older than 3 years old the residual varus strain of the legis determined at the use of semicircular dissection of the periosteum. When applyingcorrective osteotomy according to Shargorodsky in 25% of cases, with the patientsfrom 4 to 15 years old, there was a relapse of deformity requiring repeated surgicaltreatment.According to the data of the retrospective analysis, the structure of relapse of thetibial varus deformity in Blount's disease was analyzed and the criteria for predictionof its relapses were determined on the basis of computer tomography data,determination of skeletal maturity of knee bones, X-ray and morphometricexamination. It was proven that using exclusively minimal invasive surgicalinterventions as semicircular dissection of the periosteum gives 98% positive resultsamong patients under 3 years old; minimally invasive treatment in combination withblocking of growth plates and corrective osteotomies are used for the patients after 3year-old age.According to the clinical, radiological and biochemical methods of the study, acomparative analysis of Erlacher-Blount's disease and rickets was performed. Theevaluation of the obtained data on the peculiarities of the course of the abovementioned diseases makes it possible to predict the further development of orthopedicmanifestations, and to determine the necessity of surgical correction of varusdeformation of the lower extremities at those diseases similar at an early age.The indications for operative treatment in Blount's disease according to age,skeletal maturity of the knee joint, degree of tibial deformity and stage of disease ofthe patient have been developed. Blocking of overlying areas is subject to patients with1-4 stages of deformity, 2-6 stages is according to Langensciold and skeletal maturityof knee bones from 23 to 33 points. (The age of the patient is between 4-14 years old).For patients with 1-2 stages of deformity, 1-2 stage for Langensciold and skeletalmaturity of the knee bones from 18 to 23 points (the age of the patient is 1-4 years old),the semicircular dissection of the periosteum is recommended. For patients with 3-4 degree deformation, 5-6 stages according to Langensciold, with skeletal maturity of30-33 points, corrective osteotomy of the shinbones in combination with temporaryblockage of the bulged areas is recommended. The age of the patient over 14 years oldwhen the knee joint growth plates are closed or are about to close, the presence of 2 ormore epiphyseal bridges on the inner third of the proximal growth area only thecorrective osteotomy of the tibia is recommended. The performed analysis of the results of operative treatment showed that theminimal percentage of complications in the form of relapse was obtained as a result ofminimally invasive surgical treatment such as semicircular dissection of the periosteum(2%), blocking of growth plates (8%), combination of methods of blocking growthplates and corrective osteotomy (12% the highest percentage of relapses was observedwith corrective osteotomies of the tibia (26%). Thus, at the timely diagnosis of thedisease and the use of minimally invasive surgical treatment, the lowest percentage ofcomplications in the form of relapses is observed during operative treatment ofBlount's disease.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського