Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (137)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНВАРІАНТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гнаток В.М. 
Використання інформаційного ресурсу для розвитку підприємств та установ (на прикладі цивільної авіації України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / В.М. Гнаток ; НАН України. Центр дослідж. наук.-техн. потенціалу та історії науки України ім. Г.М.Доброва. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи щодо побудови та організації ефективного функціонування системи науково-технічної та економічної інформації (НТЕІ) як основного засобу системного використання інформаційного ресурсу для інноваційного розвитку та інформаційного забезпечення підприємств та установ. Вперше досліджено теоретичні засади та здійснено ретроспективний аналіз системного використання інформаційних ресурсів, виконано узагальнену оцінку структурно-інформаційного потенціалу (на прикладі підприємств та установ цивільної авіації (ЦА) України) та визначено шляхи його підвищення. Адаптовано до потреб управління підприємствами та установами (на прикладі об'єктів ЦА) концепцію управління у просторі межових ресурсів і станів об'єктів розвитку (КУРСОР), а також збалансовану систему показників (ЗСП), яка дозволяє консолідувати стратегічне, тактичне й оперативне управління об'єктами. На підставі адаптованих КУРСОР та ЗСП розроблено проблемно-діагностичну модель підтримки управлінських рішень, яка відрізняється від існуючих системно-утворюючими інваріантами: процесу розвитку підприємств і установ та межових ресурсів його розвитку. Удосконалено змістовну інтерпретацію моделі універсуму знань і спосіб її побудови, що спрощує якісну оцінку невизначеності та ризику у процесі прийняття цільових рішень щодо діяльності підприємств і установах об'єктів розвитку. Запропоновано моделі антикризового управління об'єктами розвитку за рахунок кількісних оцінок показників внутрішніх бізнес-процесів, рівня обслуговування клієнтів, фінансової діяльності, навчання персоналу та інноваційного розвитку. Обгрунтовано систему критеріїв визначення небезпеки та досконалості щодо функціонування підприємств та установ ЦА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)375.1ф121 +
Шифр НБУВ: РА347887

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гіоргадзе Г.В. 
Гуманістична ідея в філософії стародавності: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Г.В. Гіоргадзе ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено гуманістичну ідею в філософії Стародавності, зокрема в філософії давніх Індії, Китаю та Греції, як форму організації гуманістичних зародків і тенденцій, які відображають відношення людини до світу, ствердження сутності та повноти її існування, прагнення самовдосконалення, самореалізації та гармонії, проблеми самообмеження та свободи. На підставі системного аналізу текстів філософських учень як відображення гуманістичних тенденцій тогочасної філософії, а також як основи формування подальших теоретичних пошуків гуманістичного спрямування, виявлено конкретно-історичний зміст гуманістичної ідеї в філософії Стародавності загалом, та специфіку тлумачення гуманістичної ідеї в автономних давньоіндійському, давньокитайському та давньогрецьмому інваріантах, яка одержує понятійне відображення в термінах "нірвана", "жень" і "атараксія". На підставі компаративного аналізу виявлено спільні та відмінні риси гуманістичного потенціалу східної та західної філософських традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)321 + Ю3(5)3 +
Шифр НБУВ: РА358576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гордевський Д.В. 
Девіантне мислення як фактор культурної динаміки: Автореф. дис...канд. філос. наук: 09.00.04 / Д.В. Гордевський ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Здійснено культурологічний аналіз культурної динаміки як процесу зміни ціннісних орієнтацій. Досліджено роль девіантного мислення та його конкретних типів, зроблено антропологічний та філософський аналіз культурних "вибухів", еволюційних та дифузно-еволюційних процесів у європейській культурі протягом двох з половиною тисячоліть. Доведено наявність трьох основних типів (патернів) девіантного мислення, які є інваріантами щодо відношенню до конкретних культурно-історичних епох і лежать у основі різних інноваційних соціокультурних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю816.22 + Ю6*671*32
Шифр НБУВ: РА309452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Русінов О.О. 
Довготривале руйнування тонкостінних циліндричних труб за умов повзучості при двовісному статичному навантаженні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.О. Русінов ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням методів лінійного регресійного аналізу, а також на підставі проведення порівняльних оцінок, базуючись на статистичних критеріях Стьюдента та Фішера, розроблено метод побудови критеріїв довготривалого руйнування за умов повзучості у разі складного напруженого стану, що дає змогу для задання компонент критерію використовувати всі функції від другого інваріанта девіатора напружень. Побудовано змішаний критерій довготривалого руйнування для ізотропних металевих і полімерних матеріалів за умов повзучості у випадку плоского напруженого стану, який залежить від знаків головних напружень та передбачає врахування впливу виду навантаження за допомогою параметра Надаї - Лоде. Розв'язано задачі розрахунку часу руйнування прямолінійних елементів тонкостінних циліндричних труб з металевих і полімерних матеріалів під дією внутрішнього тиску з розтягом, внутрішнього тиску зі згином, чистого кручення, кручення з розтягом, а також з внутрішнім тиском. Одержано задовільне узгодження результатів розрахунку з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.629.6,022 + В251.620.1,022 +
Шифр НБУВ: РА334770

Рубрики:

      
5.

Курчанова О.В. 
Елегія в музиці: досвід жанрового моделювання (на матеріалі творів російських композиторів XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.03 / О.В. Курчанова ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто елегію як художній феномен російської та української музичних культур ХІХ - ХХ ст. Проаналізовано моделювання жанрового інваріанта, генотипу, жанрово-інтонаційного комплексу елегії. Висвітлено основні етапи розвитку двох національних форм екзистенції музичної елегії - російської та української, історико-стильову динаміку жанру елегії, процеси жанротворення у ХХ ст. Визначено три жанрово-стилістичні моделі з умовною назвою "стилізація жанру", "авторська концепція жанру" та "quasi-жанр".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.4 + Щ310.4 + Щ310.4 + Щ310.4
Шифр НБУВ: РА336744

Рубрики:

      
6.

Довгань П. В. 
Жанрово-стильова динаміка української камерно-інструментальної сюїти XX ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / П. В. Довгань ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено проблему жанрово-стильової динаміки української камерно-інструментальної сюїти XX ст. Атуалізовано систему світоглядних принципів, які стоять біля витоків формування жанру в добу Відродження й його розвою у межах епох бароко, класицизму, романтизму. Визначено культуротворчий потенціал європейського музичного мистецтва XX ст. в аспекті його впливу на концептуальний стрій та композиційно-драматургічні принципи даного жанру. Розглянуто специфічні риси становлення та розвитку української камерно-інструментальної сюїти, запропоновано його періодизацію. Висвітлено новітні взірці жанру у межах кожної з даних типологічних груп. Констатовано свідоме подолання іманентних ознак композиційно-семантичного інваріанта інструментальної сюїти за рахунок синтезу з елементами інших жанрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.23-0-73(4УКР)6 + Щ315.043
Шифр НБУВ: РА376448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Плахта Л.П. 
Інваріанти вузлів та поверхні в 3-вимірному просторі: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.04 / Л.П. Плахта ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2008. — 31 с. — укp.

Вивчено комбінаторні та геометричні властивості інваріантів Васильєва вузлів і певних класичних інваріантів вузлів, а саме: роду, канонічного ряду, рейд-індексу, а також співвідношення між ними. Знайдено співвідношення між інваріантами скінченного порядку вузлів і сплетень і сателітними операціями. Установлено зв'язок між n-тривіальністю та перебудовною n-тривіальністю вузлів. Показано роль спеціальних поверхонь Зайферта під час дослідження геометричних аспектів інваріантів скінченного порядку вузлів. Наведено комбінаторно-геометричний опис суттєвих торів стандартного положення у доповненні до замкнених кіс, які допускають литкові покриття. У термінах сингулярних шарувань описано також їх комбінаторні моделі. Побудовано у комбінаторних термінах повний топологічний інваріант градієнтно-подібних шарувань на орієнтовних поверхнях. Такий варіант зумовлює топологічну класифікацію шарувань зазначеного типу та може бути використаний у задачах комбінаторного та обчисленого характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.1 + В182.42 +
Шифр НБУВ: РА358186

Рубрики:

      
8.

Савицький К.Г. 
Лінгвостилістичні аспекти прозаїзації англомовних пісенних текстів другої половини двадцятого століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / К.Г. Савицький ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено зміст поняття прозаїзації поетичного тексту. Досліджено лінгвостилістичні та лінгвопоетичні аспекти даного явища на прикладі вивчення англомовних пісенних текстів другої половини XX ст. На підставі використання методології сучасної комунікативно-когнітивної парадигми встановлено специфіку епізації, колоквіалізації, дестилізації та стереотипізації як аспектів прозаїзації поетичного твору. Виявлено мовні та позамовні чинники реалізації досліджуваного явища в англомовних пісенних текстах другої половини XX ст. Запропоновано формулу визначення коефіцієнта прозаїзації англомовної пісенної поезії. На підставі аналізу впливу процесу спрощення на формування англомовних пісенних текстів досліджуваного періоду здійснено реконструкцію інваріанта текстів інтимної лірики групи Beatles та побудовано мапу їх скупченості навколо інваріанта. Встановлено, що еволюція досліджуваної сфери пісенної поезії відбувається шляхом інтенсифікації процесу прозаїзації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-334 + Ш143.21-71 + Ш401.171 +
Шифр НБУВ: РА334102

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Ченцов О.І. 
Моделі та методи дослідження абстрактних обчислювальних структур в категорній аксіоматиці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / О.І. Ченцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Описано теоретико-категорні моделі абстрактних обчилювальних структур. Розглянуто співвідношення між абстрактними обчислювальними структурами й умови їх еквівалентності, досліджено загальну структуру підоб'єкта. Одержано співвідношення між алгебрами підоб'єктів, пов'язаних мономорфізмом об'єктів. Доведено категорне узагальнення теореми Кантора - Бернштейна для категорій, в алгебрах підоб'єктів яких існують <$Eomega>-об'єднання та когерентні доповнення. Одержано ряд тверджень для доведення різних властивостей морфізмів за допомогою принципу індукції. Розширено метод побудови морфізмів у термінах імперативної мови програмування. Для категорної реалізації конструкції while введено поняття інтеративних морфізмів з інваріантами. За допомогою розвинених методів побудовано ізоморфізми об'єкта натуральних чисел і різних структур, похідних від об'єкта натуральних чисел, зокрема для скінченних сум, скінченних декартових добутків, розрахункових сум і нескінченних підоб'єктів об'єкта натуральних чисел. Одержано достатні умови для існування даних ізоморфізмів у конкретній категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2-01 +
Шифр НБУВ: РА349587

Рубрики:

      
10.

Халімон О.П. 
Модель накопичення розсіяних пошкоджень в конструкційних матеріалах при пружно-пластичному деформуванні: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.П. Халімон ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Створено узагальнену феноменологічну модель накопичення пошкоджень у конструкційних матеріалах за пружно-пластичного деформування за умов складного напруженого стану. Модель враховує вплив знаку першого інваріанта тензора напружень на кінетику накопичення пошкоджень. Розроблено й обгрунтовано узагальнений енергетичний критерій межового стану конструкційних матеріалів на стадії зародження макротріщини з урахуванням виду напруженого стану, а також двох механізмів руйнування, а саме: відриву та зрізу. Проведено експериментальні та теоретичні дослідження та показано задовільну кореляцію розробленої моделі й експериментальних даних за двома методиками визначення кінетики накопичення пошкоджень (питомого електроопору та модуля пружності) за умов розтягу, розтягу-стиску та кручення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.223 +
Шифр НБУВ: РА353056

Рубрики:

      
11.

Ахмад Юсеф Ібрахім Ібрахім 
Моделювання первинних даних та процесу їх накопичення у ході науково-дослідних і проектних робіт: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Ахмад Юсеф Ібрахім Ібрахім ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Запропоновано спосіб вирішення актуальної наукової задачі підвищення якості первинної інформації, що використовується у процесі науково-дослідних і проектних робіт, шляхом побудови й аналізу математичних моделей структур даних і математичних моделей поведінки учасників процесу реєстрації даних, що дозволяє удосконалювати інформаційні системи підтримки наукових досліджень і проектних робіт. Запропоновано нові підходи до підвищення якості первинних даних: математичне моделювання структур даних, дослідження інваріантів цих моделей і розробка обчислювальних методів контролю відповідності даних, які вводяться, знайденим інваріантам; побудова й аналіз математичної моделі поведінки осіб, які беруть участь у процесі реєстрації даних для з'ясування умов, що сприяють виконанню учасниками процесу необхідних процедур, спрямованих на забезпечення якості даних. Розроблено прототипи програмного забезпечення, що дозволяє розв'язувати практичні задачі підвищення якості даних у процесі їх реєстрації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч215.3 + З970.6-015.1 +
Шифр НБУВ: РА368011

Рубрики:

      
12.

Алатирєва Н.Б. 
Номінативна ланка в середовищі українського обрядового гіпертексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Б. Алатирєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано обрядовий гіпертекст і його складові, його динаміку, зв'язки з кінетичною частиною, функціонування його в усній та писемній формах. З'ясовано зміст поняття першотексту та інваріанта, висвітлено особливості гіпертексту як комунікативного конструкту, структуру обрядових свят, деякі світоглядні уявлення міфологічного мислення, метатексти в обрядовому гіпертексті. Розглянуто номінативну ланку як форму існування номінації у гіпертексті, лакунне використання власних назв у гіпертекстовій лексиці та механізми обрядової номінації. Описано вузли родинного (родильного, весільного) голосінь і календарного (колядкового, веснянкового, русального, купальського та жнивного) кола гіпертексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-70 + Ш3(2=1Ук)-357
Шифр НБУВ: РА318827 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Нахайчук О.В. 
Розвиток процесів холодного об'ємного штампування заготовок складного профілю на основі оцінки їх якості в умовах граничного формоутворення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 / О.В. Нахайчук ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2006. — 35 с. — укp.

Розвинуто теорію деформуємості заготовок складного профілю за умов межового формоутворення. Удосконалено методи оцінки ймовірності руйнування у найбільш небезпечних областях та комплексний підхід до розв'язання технологічних задач пластичної обробки матеріалів. Цей підхід базується на сумісному застосуванні феноменологічної теорії деформуємості та розрахункових методів, а саме: полів ліній ковзання; сумісного розв'язання рівнянь рівноваги й умов пластичності; подільних сіток; визначення напружено-деформованого стану за розподілом твердості; кінцевих елементів. Розроблено критерій руйнування для оцінки деформуємості заготовок за умов об'ємного напруженого стану та складного навантаження, що враховує вплив двох інваріантів тензора напружень, немонотонність навантаження та нелінійність накопичення пошкоджень, з використанням якого є можливим здійснення оцінки впливу історії деформування на ресурс пластичності в областях, близьких до руйнування. Базуючись на теорії пластичності, розвинуто метод математичного та комп'ютерного моделювання вибору матеріалів і раціональної схеми деформування. Запропоновано методи оцінки деформуємості заготовок за умов об'ємного напруженого та складного навантаження, а також оцінки параметрів пластичності, який передбачає використання двох показників напруженого стану, що враховують вплив першого та третього інваріантів тензора напружень, а також другого інваріанта девіатора напружень, за такого підходу вид траєкторії навантаження однозначно визначається умовами формоутворення заготовок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.4-1 +
Шифр НБУВ: РА341608

Рубрики:

      
14.

Савченко .Г.С. 
Семантична програма симфоній А.Брукнера в її жанрових і культурно-історичних зв'язках: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / .Г.С. Савченко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 17 с. — укp.

З метою вивчення сутності феномену симфоній Брукнера в науковий обіг введено нове поняття семантичної програми (СП), яку досліджено у діалектичному зв'язку з класико-романтичною традицією жанру симфонії, типологічними властивостями австрійської класичної культури та світоглядними уявленнями композитора. На підставі вивчення джерел Християнської антропології, поетики австрійської культури та типології міфоритуального мислення запропоновано інваріант оригінальної СП симфоній Брукнера, виражений за допомогою категорій особистості, дійства, семантики Feierlich. Реалізацію СП розглянуто на трьох рівнях (від інтонаційної поверхні тексту до глибинних закономірностей його організації): матеріально-звуковому (інтонаційному), структурному та формування тексту. На першому рівні визначено ряд семантичних констант, які відображають основний зміст СП, на другому (з урахуванням тематичних, гармонічних, фактурних, композиційно-драматургійних і формотворчих принципів) - механізми кореляції СП і структурні особливості тексту симфоній, а на третьому рівні визначено методи його утворення (остинато, секвенцію, варіантність), їх драматургійні функції та способи реалізації. Висвітлено унікальність симфонічної концепції Брукнера та з'ясовано структурно-семантичний інваріант його симфоній, який є індивідуальною інтерпретацією жанрового інваріанта. На підставі вивчення творів Шуберта і Веберна, а також творчої спадщини Веллеса розширено межі контекстуальних смислів симфонії Брукнера. Методом структурного аналізу текстів, що належать до однієї національної музичної традиції але до різних хронологічних періодів, зроблено спробу з'ясувати загальні закономірності їх організації, що відображають властивості національної культури як певного типу мислення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.040-03(4АВС)5 + Щ313(4АВС)5-81 Брукнер А. +
Шифр НБУВ: РА334843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Манжос Ю.С. 
Семантичні моделі, методи та інформаційна технологія підвищення надійності програмного забезпечення інформаційно-управляючих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ю.С. Манжос ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності експертизи та сертифікації програмного забезпечення інформаційно-керуючих систем критичного застосування за допомогою розробки моделей та інструментальних засобів, що забезпечують незалежну семантичну верифікацію на підставі аналізу збереження на всіх проектних рівнях програмного інваріанта - семантики програмних змінних. Створено методи побудови семантичних моделей програмного забезпечення, обгрунтовано доцільність їх використання для верифікації. Розроблено метод оцінки достовірності незалежної верифікації - калібрування семантичної моделі, створеної на базі ін'єкції програмних дефектів у семантичну модель відповідно до статистичних характеристик програмного коду та профілю дефектів. Запропоновано засоби підтримки незалежної верифікації й експертизи програмного забезпечення інформаційно-керуючих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-018.1 +
Шифр НБУВ: РА348641

Рубрики:

      
16.

Осипенко В.В. 
Структурно-семантичний інваріант хорового концерту (на матеріалі хорової творчості Ю.Алжнєва): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.В. Осипенко ; Харк. держ. ун-т мистецтв ім. І.П.Котляревського. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Окреслено історичні прототипи хорового концерту як концептуального жанру сучасної музичної культури. Вперше здійснено всебічний аналіз хорової творчості Ю.Алжнєва. Визначено усталені ознаки хорового стилю у музиці композитора. Проаналізовано стильову динаміку авторської концепції як способу втілення жанрового інваріанта хорового концерту: від міфологічної спрямованості ("Співомовки") до неопантеїстичного символізму ("Дівич-сон", "Пробудження") та соборності у творах релігійної тематики. Розкрито семантику музичної мови у хорових творах Ю.Алжнєва як яскравого прикладу музичного втілення філософської концепції "духу народу" та національно-ментального мислення в цілому. Виявлено структурно-семантичний інваріант жанру хорового концерту у творчості Ю.Алжнєва. Визначено сутність авторської концепції шляхом уособлення Культурного Героя сучасного етносу та української етнічної картини світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.042 + Щ313(4УКР)6-81 Алжнєв Ю. +
Шифр НБУВ: РА340431

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Косило Н. В. 
Типологія англійського та українського натуралізму кінця XIX - початку XX ст.: проблематика, поетика: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / Н. В. Косило ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність явища натуралізму в європейській та вітчизняній літературі. З'ясовано його аналогії та відмінності з системою реалізму, а також виявлено найважливіші передумови становлення й основні етапи розвитку даного напряму. На підставі сучасних засад літературознавчої компаративістики розкрито особливості національних варіантів і світового інваріанта натуралістичного мистецтва. Виявилено суспільне-, літературно-, а також психологічно-типологічні збіги у творчості Дж. Мура, Дж. Гіссінга, А. Моррісона та І. Франка на рівні тематики, проблематики, сюжету, героїв, форми, що дозволило з'ясувати суголосні тенденції розвитку англійської й української літератур кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-328.6 + Ш5(4УКР)5-4 Франко І. Я. 42
Шифр НБУВ: РА375818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Юрчук І.А. 
Топологічна еквівалентність псевдогармонічних функцій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.04 / І.А. Юрчук ; Ін-т математики НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Запропоновано топологічну класифікацію функцій. Одержано результати стосовно встановлення умов топологічної еквівалентності неперервних функцій, заданих у колі та в одиничному крузі. Наведено топологічну класифікацію неперервних функцій зі скінченною кількістю екстремумів, заданих на колі, у термінах їх інваріантів, які дозволяють встановити числа топологічно нееквівалетних функцій. Доведено аналог гіпотези Арнольда в одновимірному випадку. Для неперервної функції, заданої в околі нуля, який є її ізольованим локальним мінімумом (максимумом), знайдено умови, за яких функція є топологічно еквівалентна конусу над плоскою кривою. Для псевдогармонічних функцій, що задані на диску та мають скінченне число екстремумів на межі, побудовано їх інваріант (комбінаторну діаграму) та знайдено необхідні та достатні умови топологічної еквівалентності функцій з даного класу. Вирішено проблему реалізації скіченного зв'язного графа зі строгим частковим порядком на вершинах як комбінаторного інваріанта деякої псевдогармонічної функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.524,0 + В182.3,0 +
Шифр НБУВ: РА362539

Рубрики:

      
19.

Дерменджі Омер 
Трансформації сюжетів та образів у художній літературі (на матеріалі творів про Роксолану): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Дерменджі Омер ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 14 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження функціонування у світовій літературі традиційного образу Роксолани та пов'язаного з ним сюжетного інваріанта. Трансформації сюжетно-образного матеріалу в національно-літературному та міжлітературному контексті проаналізовано на структурному та семантичному рівнях. Розглянуто питання встановлення типологічної та генетичної сутності літературного явища. Запропонована концепція відбиває багаторівневість інтерпретації образу Роксолани в культурному просторі та дозволяє розглядати цю інтерпретацію в контексті антиколоніалізму, фемінізму, орієнталізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.218.7 + Ш5(0)-34 +
Шифр НБУВ: РА335541

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Аюб Башар Нор-Альдін 
Уд у сучасній арабській музичній культурі: виконавська та композиторська творчість: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Аюб Башар Нор-Альдін ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено історії та еволюції уду як традиційного національного інструменту, який функціонує за нових умов сучасної арабської музичної культури. Проаналізовано виконавські ресурси уду та виявлено ступені їх реалізації сучасними професійними виконавцями. Узагальнено педагогічний досвід виконавців на уді. Розроблено оригінальну методику визначення жанрового інваріанта на грунті теорії парадигми музичних явищ та системи канонічної метроритмічної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(539=А) + Щ315.3,2-3(539=А)
Шифр НБУВ: РА309504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського