Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (10)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (87)Реферативна база даних (1004)Книжкові видання та компакт-диски (388)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА$<.>+<.>K=ОПОЗИЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Колесников К.М. 
Українська історична наука та історіософія на рубежі ХІХ - ХХ століть: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / К.М. Колесников ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню механізму становлення "народницьких" і "державницьких" історіософських концепцій в процесі розвитку української історичної науки, а також взаємодії історико-філософських, історико-сцієнтистських та аксіологічних аспектів в історичній творчості В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Вперше розглянуто історіографічний образ терміну "історіософія" в системі супутніх понять, як-от "історіографія", "інтелектуальна історія", "філософія історії", "філософія національної ідеї", на підставі чого запропонована власна дефініція. Проаналізована специфіка української історії, шляхи її формування та розвитку, зіставлені особливості російської та української історіософій. У роботі дістала подальший розвиток реконструкція історіософії видатних українських політиків і науковців - В.Антоновича, М.Грушевського і В.Липинського. Показана синхронність і взаємозалежність еволюції української історіософії, національного відродження кінця ХVIII - початку ХХ ст. та українського історіографічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4Укр)52

Географічні рубрики:

      
2.

Ніжегородцева-Кириченко Л.О. 
Лексико-семантичне поле "Інтелектуальна діяльність": досвід концептуального аналізу (на матеріалі іменників сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.О. Ніжегородцева-Кириченко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Запропоновано концептуальну модель поняттєвої категорії "інтелектуальна діяльність", яка є підгрунтям відповідного лексико-семантичного поля, утвореного іменниками сучасної англійської мови. Здійснено побудову концептуальної моделі даної категорії шляхом поєднання фреймових структур трьох типів: партонімічного, предметноцентричного й акціонального. Партонімічний фрейм (схема) демонструє загальний спосіб організації фрагментів категорії - її підкатегорій, або парцел. У моделі, яка упорядковує інформацію в парцелах, поєднано предметноцентричний та акціональний фрейми. Інтегративна концептуальна модель (схемата) є підставою для розгляду поняттєвої категорії як прототипного утворення. Дана модель дає чітке уявлення про стратифікацію слів та їх лексико-семантичних варіантів у межах лексико-семантичного поля, що надає можливість її застосування у процесі укладання ідеографічного словника-тезауруса. Реконструйована концептуальна модель поняттєвої категорії сприяє поясненню явищ полісемії та синонімії/антонімії, притаманних одиницям лексико-семантичного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-315.6
Шифр НБУВ: РА310549 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ченцов В.В. 
Політичні репресії в Радянській Україні в 20-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.В. Ченцов ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 34 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексне дослідження механізму формування і здійснення репресивної політики в Радянській Україні в 1920-ті роки. Вперше введено до наукового обігу та проаналізовано комплекс нових документів і матеріалів, зокрема, з архівів спеціальних служб (Служби безпеки України, Міністерства безпеки Російської Федерації). Розкрито інформаційні можливості зазначеного корпусу для дослідження теми політичних репресій. Запропоновано механізм упровадження політичних репресій протягом 20-х років, виділено головні етапи й особливості репресивної політики в Україні, з'ясовано специфіку репресій стосовно окремих соціальних верств населення: творчої та технічної інтелігенції, робітничого класу, селянства, молоді. Розкрито деякі аспекти здійснення політичних репресій з боку радянської держави щодо представників різних релігійних конфесій, вірувань та духовних учень. Доведено, що у 20-ті роки в країні існувала в різних проявах опозиція існуючому режиму. Простежено етапи розправи правлячої партії з членами опозиційних партій соціалістичної орієнтації та опозиційно настроєними комуністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тищенко О.В. 
Обрядова семантика слов'янських мов у зіставно-типологічному аспекті: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / О.В. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено обрядову семантику слов'янських мов у синхронії та діахронії. З'ясовано принципи та способи номінації обрядових лексичних позначень в ономасіологічному та семасіологічному аспектах. Виявлено закономірності їх лексико-семантичної типології та структурно-семіотичне і концептуальне моделювання. Наведено зіставну характеристику міжобрядової стереотипної моделі номінації, стратифікація якої зорієнтовна на інваріантну модель сімейних ритуалів, а також пов'язана з її складниками: концептуальними сферами або зонами, еволюційно-семіотичними рядами й обрядовими кодами - акціональним, агентивним, предметним, функціональним. Встановлено міжпольові та перехресні кореляції обрядових семем та їх етимонів із семіотично та лексично маркованими концептами та семантичними опозиціями в архетипній моделі світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-31 + Ш100.33
Шифр НБУВ: РА315545 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
5.

Краснобаєва О.Д. 
Поетика раннього Гоголя ("Вечори на хуторі біля Диканьки", "Миргород"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / О.Д. Краснобаєва ; НАН України; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Різнобічно проаналізовано закономірності поетики прози раннього Гоголя в контексті його літературно-естетичних поглядів. Розкрито засоби внутрішньоструктурної взаємодії автора та розповідача, прийоми типологічної модифікації образу автора, системно розглянуто основні та другорядні оповідачі. Проведено типологічне зіставлення повістей раннього Гоголя з творчістю В. Скота (романи "Пуритани" та "Едінбурзька в'язниця"), з творами В. Нарєжного. Розкрито системні зв'зки між реальним і фантастичним як художніми опозиціями, класифіковано ранні гоголевські повісті відповідно до хронотопного плану використання фантастичного елементу ("про минуле", "про сучасне"). Визначено їх взаємопереходи, виконано типологічну-порівняльну характеристику фантастичних мотивів і сюжетів у поетичному світі Гоголя та Гофмана. Досліджено зміст і характер гоголівської теорії комічного, системні та теоретичні погляди художника. Сміхову стихію письменника, принципи його сміхотворчості зіставлено з "Енеїдою" Котляревського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Гоголь М.В. 534
Шифр НБУВ: РА314152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вільчінська О.С. 
Багаторівнева інтелектуальна скрізна модель створення програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.С. Вільчінська ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки багаторівневої інтелектуальної скрізної моделі створення програмного забезпечення, що являє собою зворотний ітеративний процес, який дозволяє колективу розробників приймати оптимальні рішення в процесі роботи. Наведені моделі та алгоритми забезпечують цілісність і оптимальність процесу розробки програмного забезпечення. Запропоновано розв'язки задач формального опису даного процесу та вибору найкращого варіанта проекту. Розроблено модель уніфікованого життєвого циклу програмного забезпечення, що залежить від параметра часу та критеріїв оптимальності проекту. Вперше введено методологію MIXER, орієнтовану на інтелектуальну підтримку CASE-засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 + З810.416
Шифр НБУВ: РА312976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Звенігородський О.С. 
Інтелектуальна система планування тактики руху автономного робота в квазістаціонарному середовищі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / О.С. Звенігородський ; Донец. держ. ін-т штуч. інтелекту. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання наукових задач керування автономними роботами та пошуку траєкторій руху в квазістаціонарному середовищі за умов обмеження на час прийняття рішень. Представлено модель динаміки для чотириколісного автономного мобільного робота. Розроблено та досліджено концепції програмної реалізації системи керування у реальному часі. Розглянуто складові системи, які діють за фізичними законами та правилами поведінки та взаємодіють між собою за допомогою подій. Система реалізована на багатопроцесорній основі та функціонує в реальному часі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.942
Шифр НБУВ: РА317069 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Скринська О.Л. 
Дисциплінуюче виховання в педагогічній спадщині Джона Локка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Л. Скринська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено педагогічні погляди англійського філософа та просвітителя XVII ст. Дж.Локка. На підставі дослідження його теоретичної спадщини визначено чинники, що вплинули на становлення та розвиток його педагогічної теорії, сформульовано принципи виховання Дж.Локка та його виховний ідеал. Проаналізовано три складові дисциплінуючого виховання - фізичне, моральне та розумове виховання, які розглядаються як дисципліна тіла, дисципліна характеру та інтелектуальна дисципліна. Розглянуто у порівнянні погляди англійського педагога та сучасних дослідників щодо проблеми виховання свідомої дисципліни, визначено основні положення педагогічної теорії Дж.Локка, що мали значний вплив на подальший розвиток як англійської системи виховання зокрема, так і європейської педагогічної науки в цілому, окреслено перспективні шляхи актуалізації педагогічної спадщини Дж.Локка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ВЕЛ)51-271
Шифр НБУВ: РА317776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Барменкова О.П. 
Компаративна модель світу в російській мові та її реалізація у творах І.Бабеля: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.02 / О.П. Барменкова ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні.. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено роль компаративних тропів у мовній моделі світу І.Бабеля. З'ясовано сутність категорії компаративності та окреслено інвентарний набір функціонально-семантичного поля компаративності. Аргументовано ієрархію членів цього поля за їх семантичними та формальними опозиціями. Показано, що у функціонально-семантичному полі компаративності виділяється два субполя: відмінності й уподібнення, а в субполі уподібнення - два рівні: порівняльних конструкцій і метафор. Доведено, що для розуміння механізму компаративних відношень важливими є пресуппозиції знання й уявлення, що фіксуються відповідно у порівняннях зі сполучником как і в конструкціях зі сполучниками-частками з ірреальним значенням та метафорах. Компаративні засоби репрезентації мовної картини світу І.Бабеля описано з урахуванням семантики предмета і прототипа компаративних конструкцій. Проаналізовано концептуальне наповнення компаративних тропів, встановлено чинники, що зумовлюють специфіку компаративної моделі світу І.Бабеля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-72 Бабель, І. + Ш5(4РОС)6-4 Бабель, І. 457 +
Шифр НБУВ: РА327985

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Яковенко І.В. 
Творчість Фленнері О'Коннор: архетип та "літературна теологія": Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / І.В. Яковенко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Акцентовано увагу на актуалізації архетипів води, землі, вогню та повітря в творах Фленнері О'Коннор. Серед архетипів води вивчено "комплекс Харона" (сугестію фігури міфологічного перевізника душ), "комплекс Офелії" (акт добровільного втоплення невинної жертви), архаїку струмка вічної молодості, мотив крові. Виявлено художні імплікації архетипу землі, досліджено "комплекс Іони" (черево, проковтування, поїдання їжі), образ труни, архетипи дому, матері, сходів, гроту, печери (природної могили), архаїку скелі, павича, ока (слабкозорість, сліпоту, самозасліплення). Наведено трактування архетипу вогню в художній прозі авторки (пожежі, мотиву шалу, гніву, насильства), здійснено колористичний дискурс (опозиція "світло - темрява"). Серед архетипів повітря проаналізовано образ дерева (вертикальна вісь) і неба. Творчість Фленнері О'Коннер розглянуто і в аспекті "літературної теології", яка інтегрує, парадоксально синтезує в собі відомі тенденції католицтва (релігійний еволюціонізм Тейяра де Шардена) та протестантизму. О'Коннорівські імплікації феномену віри охарактеризовано зважаючи на теології К.Барта (віру як незнання, напружене очікування, ствердження та заперечення) та неопротестантизм П.Тілліха та братів Нібурів (одкровення, епіфанію). Здійснено інтерпретацію символічних імен персонажів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ)-4 О'Коннор Ф. + Ш400.04:Э + Э37-103.61 +
Шифр НБУВ: РА325572

Рубрики:

      
11.

Ярошевич 
Опозиція фольклорної і літературної інтерпретації постаті Сави Чалого: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Ірина Андріївна Ярошевич ; НАН України; Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Костомаров, М. 54 + Ш5(4УКР)5- 4 Карпенко-Карий, І. 54 + Ш3(2=1УК)-316
Шифр НБУВ: РА327962

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Масалха Я.В. 
Опозиція "автор-герой" як жанротворчий чинник: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Я.В. Масалха ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему автора під онтологічним кутом зору. З'ясовано відношення автора як суб'єкта перетворено-поетичного буття: з обного боку - з біографічним автором, з іншого - з сукупністю фабульних персонажів твору. Виявлено перетворення характеру автора, що спричинилося результатом конфліктності цього буття. Розглянуто умови, за яких цей конфлікт може бути розв'язаним, а твір завершеним. Зазначено, що теоретичні висновки підкріплено аналізом поеми М.В.Гоголя "Мертві душі". Установлено, що М.В.Гоголь як автор авантюрного роману - перевертень М.В.Гоголя як автора поеми. Жанр "Мертвих душ" визначено як "поема-перевертень".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.15 + Ш5(4РОС)5-4 Гоголь,М.В. 534 +
Шифр НБУВ: РА324932

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Піскозуб З.Ф. 
Семантичні та функціональні властивості абстрактних іменників французької мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / З.Ф. Піскозуб ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено абстрактні іменники французької мови у син- та діахронічному аспектах і питання їх сучасного функціонування. Здійснено семантико-функціональний аналіз даних іменників через призму їх еволюції. Зазначено, що до уваги взято абстрактні іменники ХVI - XVIII ст. - епохи зародження та розвитку класичної французької мови, що дало змогу зрозуміти сутність еволюції сучасної французької абстрактної мови. Встановлено, що опозиція абстрактне/конкретне виступає як константа еволюції французької іменникової лексики. Доведено, що аналіз абстрактних імен з погляду теорії референтності засвідчив, що іменник може функціонувати конкретно та абстрактно залежно від місця, яке він займає в ієрархічній лексичній опозиції гіперо-гіпонімічного типу. Значну увагу приділено аналізу семантики абстрактних іменників сучасної французької мови. Зазначено, що це дало змогу ствердити, що тяжіння лексем до транспозиції у множину та здатність до мінливості виступають як релевантні риси еволюції французьких абстрактних іменників і водночас як домінанта їх лексико-семантичних модифікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-315.6 +
Шифр НБУВ: РА324441

Рубрики:

      
14.

Титар О.В. 
Бароко та народний стиль у формуванні слобожанської ментальності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.12 / О.В. Титар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Здійснено філософський аналіз концепту слобожанської ментальності, формування та проявів феномену слобожанської ідентичності. Проведено порівняльний аналіз теоретичних підходів щодо ментальності. Досліджено дану ментальність через соціокультурні та мистецькі репрезентації в церковному будівництві та філософській думці. Установлено два типи таких репрезентацій у слобожанській ментальності, що характеризуються через уведення поняття стилю, а саме: бароко та народний стиль. Зазначено, що стиль інтерпретується як специфічна структурно-семіотична модель. У аспекті локальної ідентичності та стилю проаналізовано репрезентації слобожанської ментальності у візуальному та вербальних аспектах. Доведено, що гетьмансько-державний стиль (бароко) виступає як динамізуючий фактор національного буття, а народний стиль - як гармонізуючий у просторово-часовій локалізації на Слобожанщині XVII - XVIII ст. Показано, що оскільки опозиція бароко - народний стиль, то він виступає аналогом відомих культурологічних дихотомій на позначення динаміки - стабільності, а слобожанська культура завдяки відкритості, діалогізованості та толерантності свого дискурсу належить до таласократичного типу культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.282.11 + Т52(23=УКР7,4)-75 +
Шифр НБУВ: РА325063

Рубрики:

      
15.

Москвіна А.О. 
Національні конкурентні переваги та особливості їх реалізації в транзитивній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.О. Москвіна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні аспекти змісту й основних напрямків формування національних конкурентних переваг у транзитивному суспільстві, запропоновано методологічні, теретичні та практичні засоби підвищення конкурентоздатності України. Обгрунтовано модель створення національних конкурентних переваг, її вплив на алгоритм державної поведінки за умов глобалізації. Доведено необхідність прискореного розвитку сфер відтворення людських здібностей як фундаментального елемента структури економіки. Розкрито полієдиний і одночасний зміст інтелектуального капіталу як фактора національних конкурентних переваг у глобальній економіці. Виявлено й описано найважливіші характеристики інтелектуального капіталу. Чотиристадійну модель міжнародної конкуренції Н.Портера доповнено п'ятою стадією - інтелекту і знань. Введено в науковий обіг поняття "інтелектуальна конкурентоздатність", яке відображає взаємообумовлену сукупність соціально-економічних і законодавчих відносин науково-освітньої і виробничої сфер, що створюють умови для генерування нових знань та ідей, що забезпечують базу їх реалізації, а також правове регулювання інтелектуальної власності як наявного ресурсу. Запропоновано основні напрямки створення та розвитку національних конкурентних переваг в економіці України за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 +
Шифр НБУВ: РА329596

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Новак-Каляєва Л.М. 
Чеська демократична опозиція: ідеологія та діяльність (серпень 1968 - грудень 1989 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.М. Новак-Каляєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування ідеології та охарактеризовано основні етапи діяльності чеської демократичної опозиції у період серпень 1968 - грудень 1989 рр. Висвітлено специфіку ідейних переконань, форм і методів прояву окремих опозиційних угруповань, визначено їх вплив на розвиток суспільно-політичних процесів, які призвели до революційних демократичних змін кінця 1989 р. Визначено причини громадської інертності населення, з'ясовано неоднозначність ролі та місця правозахисного руху, очолюваного незалежною громадянською ініціативою "Хартія 77", у діяльності чеської опозиції, ідеологія якої збагатила теорію та практику деморатичного і міжнародного правозахисного рухів. Доведено, що чеська демократична опозиція відіграла значну роль у поваленні комуністичного режиму під гаслами відновлення державного суверенітету країни та побудови нового демократичного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)63-48 + Ф61(4ЧЕХ)2 + Ф043.21
Шифр НБУВ: РА330498

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Клейменова С.М. 
Авторські правовідносини як форма реалізації правомочностей суб'єктів авторського права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Клейменова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть авторського права в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. Виявлено причини неможливості застосування правової категорії "інтелектуальна власність" до авторських прав і обгрунтовано доцільність використання категорії "виключні права". Запропоновано змінити структуру положень нового Цивільного кодексу з питань установлення системи приналежних авторам особистих немайнових і майнових прав. Проаналізовано поняття авторських правовідносин абсолютних і відносних. Досліджено проблеми понять об'єкта та суб'єкта авторських правовідносин. Визначено ознаки, структурні елементи твору як об'єкта авторських правовідносин, а також запропоновано ввести в Закон України "Про авторське право і суміжні права" визначення "твору" як одного з основних термінів зазначеного нормативного акта. Визначено правовий статус суб'єктів авторського права, яких запропоновано розглядати як первісних (автору чи співавторів твору) та похідних (спадкоємців й інших правоволодільців). Розглянуто особливості основ виникнення абсолютних і відносних авторських правовідносин. Висвітлено найбільш розповсюджені способи здійснення авторських прав, зокрема авторські договори. Виявлено необхідність закріплення в законі України "Про авторські та суміжні права" положень про ліцензійні договори. З використанням теоретичних положень і судової практики досліджено способи захисту досліджених прав - цивільно-правові, кримінальні, адміністративні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА331526

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Прокопенко Т.О. 
Інтелектуальна інформаційна система оцінки ефективності підприємств цукрової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Т.О. Прокопенко ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено інтелектуальну інформаційну систему для здійснення оперативної оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства та забезпечення підтримки прийняття рішень. Створено математичну й імітаційну моделі та запропоновано нові методи оцінки ефективності виробництва та вибору оптимального набору рішень для підприємств цукрової промисловості. Створено комплекс алгоритмів та програми оцінки ефективності функціонування цукрового підприємства. Розроблену систему реалізовано на базі сучасної Internet-технології з використанням інструментальних програмних засобів. Зазначено, що інтелектуальна інформаційна система оцінки ефективності підприємств цукрової промисловості є складовою частиною інтегрованої автоматизованої системи управління цукровим заводом, визначена як складова частина загальної інтегрованої системи управління цукровим підприємством та як сукупність формальних математичних та інформаційних моделей та програмних комплексів, що реалізують в інтерактивному режимі функції інформаційного обслуговування керівників у процесі підготовки та прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.4-07 ф12 +
Шифр НБУВ: РА332107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Найрулін А.О. 
Епістолярій Михайла Коцюбинського в історії української літературної мови (особливості конотації епістолярію письменника): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / А.О. Найрулін ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості конотації епістолярної спадщини М.М.Коцюбинського в прагмалінгвістичному та культурологічному аспектах. Установлено, що конотація є універсальною текстово-семантичною категорією, яка реалізується в опозиціях позитивна/негативна. З'ясовано, що епістолярний текст характеризується такими диференційними ознаками: емоційність, експресивність, оцінність, які апелюють до дослідження конотативних особливостей у ньому. Виявлено, що в епістолярію письменника переважають позитивні культурні конотації, які можуть виступати в комплексі з ситуативно-психологічними. До позитивних віднесено також власне мовні конотації. З'ясовано, що серед негативних домінують ситуативно-психологічні, меншою мірою представлені культурні конотації ідеологічності й патріархальності. Визначено, що в епістолярному стилі найбільшої конотації зазнають формули-звернення, привітання, побажання, прохання та підпису, постскриптуми, у яких переважають позитивні конотації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Коцюбинський, М. + Ш5(4УКР)5-4 Коцюбинський, М.М. 13 +
Шифр НБУВ: РА342944

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Братасюк В.М. 
Правова реальність як форма прояву інтелектуальної традиції епохи (на матеріалах романо-германської правової сім'ї): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / В.М. Братасюк ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку правової реальності романо-германської правової сім'ї у контексті вираження в ній інтелектуальної традиції епохи. Показано, що правова реальність, як специфічна форма відображення духовного потенціалу суспільства постійно перебуває під впливом інтелектуальної традиції конкретного часу, що є необхідним чинником її розвитку. З'ясовано, що саме інтелектуальна традиція визначає настанови правової свідомості та є імпліцитною передумовою юридичного мислення, формування якого відбувається відповідно до логіки норм та закономірностей розвитку конкретної культури. Доведено, що правова реальність сучасної романо-германської правової сім'ї перебуває під потужним впливом постмодерної інтелектуальної традиції на засадах пріоритетності антропоцентризму, єдності суб'єктивності та інтерсуб'єктивності, принципів плюралізму, ціннісного підходу, гуманізму та верховенства права. Доведено необхідність здійснення глибинного та докорінного реформування правової системи України шляхом переосмислення існуючої інтелектуальної традиції у вітчизняній юриспруденції, що зумовить зміну праворозуміння, юридичної доктрини та правосвідомсті. Відзначено, що удосконалення вітчизняного законодавства сприятиме узгодженню змісту й основних парадигм розвитку правових систем України, РЄ та ЄС, а національна система правового забезпечення трансформується у стимулювальний чинник суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Ю6*622*31 + Х8-03 +
Шифр НБУВ: РА335569

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського