Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (37)Реферативна база даних (2412)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>K=АКУШЕРСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 303
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вакуленко Л.І. 
Адаптаційні можливості серцево-судинної системи у дітей шкільного віку в періоді ремісії рецидивуючого бронхіту та бронхіальної астми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.І. Вакуленко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою в періоді ремісії захворювання виявлена висока частота порушень серцево-судинної системи. Дана характеристика клініко-функціонального стану серцево-судинної системи в спокої та при навантажувальних пробах. Розроблено клініко-інструментальні критерії та диференційно-діагностичні таблиці для визначення рівнів адаптаційних можливостей серцево-судинної системи в дітей з рецидивуючим бронхітом та бронхіальною астмою. Запропонований вдосконалений комплекс лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на профілактику формування серцево-судинних порушень та вивчена їх ефективність на тлі базисної терапії основного захворювання у даного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-3

Рубрики:

      
2.

Костенко А.В. 
Адаптаційно-резервні можливості здорових дітей молодшого шкільного віку та метаболічна корекція їх порушень: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.В. Костенко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 22 с. — укp.

У здорових дітей молодшого шкільного віку визначено різний рівень адаптаційних можливостей організму, фізичної працездатності та фізичної підготовки, які певною мірою характеризують стан здоров'я дітей за сучасних умов. Визначено найбільш інформативні показники (супероксиддисмутазу, малоновий діальдегід, індекс використання кисню на вільнорадикальне окиснення, функціональний показник вільнорадикального окиснення), на підставі яких можна визначати особливості перебігу адаптаційних процесів і ефективність метаболічної корекції, спрямованої на нормалізацію рівня вільнорадикального окиснення. Визначено зміни показників прооксидантно-антиоксидантного стану та мітохондріального окиснення в дітей, які характеризують формування певних метаболічних типів, що відображають рівень неспецифічної резистентності, а саме: стабільний, компенсований, субкомпенсований. Доведено, що синглетно-киснева терапія як метод метаболічної корекції з вираженою антиоксидантною та енерготропною дією може ефективно використовуватись як метод для підвищення адаптаційних можливостей організму у дитячому віці у здорових людей з метою оздоровлення та профілактики, а також у комплексному лікуванні певних захворювань як допоміжний засіб, що посилює ефективність основного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА356225

Рубрики:

      
3.

Дудник В.М. 
Анемія при ювенільному ревматоїдному артриті: особливості патогенезу, діагностика та лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.М. Дудник ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему вдосконалення діагностики та заходів фармакологічної корекції анемії за умов ювенільного ревматоїдного артриту (ЮРА). Визначено частоту анемії та дефіциту заліза у дітей, хворих на ЮРА, а також структуру анемічного синдрому. Уточнено патогенетичні механізми анемії за умов ЮРА. Показано вплив на її формування активності запального процесу, мікронутрієнтної недостатності та базисної терапії метотрексатом або сульфасалазином. Доведено, що наявність анемії у дітей, хворих на ЮРА, є маркером важкості перебігу захворювання та предикатором резистентності до лікування. З метою корекції анемії хронічного захворювання у хворих на ЮРА обгрунтовано доцільність застосування рекомбінантного еритропоетину-альфа, за якого досягається істотний антианемічний ефект та підвищується ефективність базисної та протизапальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.120.161 +
Шифр НБУВ: РА349102

Рубрики:

      
4.

Похилько В.І. 
Асфіксія у новонароджених: патогенез, діагностика та лікування (клініко-експериментальні дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 14.01.10 / В.І. Похилько ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 2010. — 34 с. — укp.

Встанолено місце та роль "мітохондріального дистресу" в ієрархічному каскаді патологічних змін на генетичному, молекулярному, клітинному та метаболічному рівнях, показано наявність енергетичного колапсу клітин, руйнування цитоплазматичних мембран, активацію прозапальних на фоні пригнічення синтезу протизапальних цитокінів і епітеліальної дисфункції впродовж раннього неонатального періоду у новонароджених дітей з тяжкою асфіксією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1 +
Шифр НБУВ: РА370114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чермних С.В. 
Аутогемотрансфузія в профілактиці післяопераційних ускладнень при кесаревому розтині: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.В. Чермних ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Робота присвячена питанням профілактики післяопераційних і післятрансфузійних ускладнень при плановому абдомінальному родорозрішенні шляхом включення аутогемотрансфузії до інтраопераційної інфузійно-трансфузійної програми. Подано клініко-статистичний аналіз ускладнень після операцій кесаревого розтину, зроблено висновок про більш гладкий перебіг пуерперія у породіль, котрим під час операції була проведена гемотрансфузія. Вивчено вплив дозованої (3-4 мл\кг маси) гемоексфузії на гемодинамічні, концентраційні, біохімічні, імунологічні показники крові та гемостаз, стан утробного плода у 100 пацієнток, котрі взяли участь в програмі аутодонорства, доведено безпечність цієї ексфузії крові для вагітних. Виявлено більш виражений гемостимулюючий, імунокорегуючий вплив аутокрові і у зв'язку з цим більш значне зниження частоти післяопераційних анемій (в 1,5 рази) і гнійно-запальних ускладнень (в 4,6 рази) при використанні аутогемотрансфузії у порівнянні з переливанням донорської еритроцитної маси. Розроблено алгоритм участі вагітних в програмі аутодонорства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82

Рубрики:

      
6.

Джеломанова С.О. 
Аутоімунні механізми ретардації плода (прогнозування, профілактика та лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / С.О. Джеломанова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено ретро- та проспективний аналіз соматичного та акушерсько-гінекологічного анамнезу у 103-х вагітних із ретардацією плода (РП). Визначено й обгрунтовано критерії, що впливають на розвиток РП, а також розроблено програму прогнозування даного ускладнення вагітності. Виявлено клінічні, імунологічні, гемостазіологічні особливості перебігу вагітності й пологів, стан плода та новонароджених у жінок з РП. На підставі комплексного визначення системних змін в організмі матері та фетоплацентарного комплексу доведено, що вагому роль у розвитку РП відіграє аутоімунний процес. Вперше встановлено імунологічні маркери загрози розвитку РП, вивчено залежність ступеня тяжкості гіпотрофії від рівня антифосфоліпідних антитіл та активності патологічного процесу. Запропоновано алгоритм обстеження вагітних із РП. Розроблено та впроваджено комплекс профілактичних і лікувальних заходів, що включає рео-, імунокорекцію, еферентні методи та дозволяє знизити питому вагу ускладнень вагітності, перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212-3 +
Шифр НБУВ: РА323224

Рубрики:

      
7.

Хасаян О.В. 
Безплідний шлюб: причини розвитку, частота, структура, фактори ризику: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.В. Хасаян ; ДУ "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 26 с. — укp.

На підставі результатів опитування 2 000 жінок фертильного віку виявлено, що розповсюдженість неплідності у Буковинському регіоні становить 14,2 %. Рівні первинної (48,6 %) та вторинної (51,4 %) неплідності у даному регіоні суттєво не відрізняються. За результатами статистичної обробки одержаних даних визначено основні чинники ризику розвитку неплідності у подружніх пар, а саме: контакт з токсичними речовинами чоловіка та жінки; ускладнення попередніх вагітностей і пологів; тривалі, болючі та нерегулярні менструації; використання малоефективних методів контрацепії (календарного, перерваного статевого акту); гірсутний синдром; хвороби, що передаються статевим шляхом, особливо хламідіоз. ПРоведено аналіз результатів повного клініко-параклінічного обстеження 150-ти неплідних шлюбних пар. У дослідженій популяції неплідність тільки у жінок виявлено в 63,4 % обстежених пар, тільки у чоловіків - у 5,3 %, у обох партнерів - у 30 %, нез'ясовано причину неплідності у 1,3 %. Установлено, що провідними етіологічними чинниками жіночої неплідності в регіоні є трубно-перитонеальний (54,9 %) й ендокринний (49,3 %), частота яких висока у порівнянні з іншими регіонами. Визначено ефективність різних методів лікування неплідності у жінок регіону, а саме: консервативних - 52,0 %, хірургічних - 38,8 %, допоміжних репродуктивних технологій - 31,3 %. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення методів профілактики та лікування неплідності на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.271 + Р712.54 +
Шифр НБУВ: РА356276

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Луб'яна С.С. 
Вагінози та вагініти у вагітних (фактори ризику, патогенез, діагностика й профілактика гестаційних ускладнень): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / С.С. Луб'яна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 37 с. — укp.

Визначено диференційно-діагностичні ознаки вагінозу й вагінітів різноманітної етіології. Установлено клініко-епідеміологічні особливості перебігу вагітності, пологів, післяпологового та неонатального періодів у жінок із вагінозами та вагінітами з визначенням їх етіологічної ролі у структурі акушерських та перинатальних ускладнень. Досліджено морфоендокринний та мікроелементний гомеостази системи мати - плацента - плід у разі вагінального інфікування. Виявлено клініко-імунологічні паралелі та регуляторну роль прозапальних цитокінів у розвитку загрози переривання вагітності, недоношування: передчасного виливання навколоплідної рідини, плацентарної недостатності, гестозу, затримки внутрішньоутробного розвитку. Встановлено фактори ризику виникнення вагіноз-вагінітів у вагітних і окремої патогенетичної ланки розвитку гестаційних ускладнень за даної патології. Обгрунтовано принципи комплексної етіотропної та патогенетичної терапії вагінозів та вагінітів у вагітних. Розроблено та впроваджено комплексну програму, що включає методи скринінг-діагностики, лікувально-профілактичні заходи на різноманітних етапах надання акушерсько-гінекологічної допомоги, яка дозволила знизити частоту передчасного переривання вагітності у 3,5 рази, перинатальних втрат - у 5,2 рази та зменшити частоту післяпологових ускладнень утричі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.715.301.1-3
Шифр НБУВ: РА313191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Апресова К.Г. 
Вагітність і артеріальна гіпотензія (патогенез, профілактика і лікування ускладнень): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / К.Г. Апресова ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2008. — 32 с. — укp.

На підставі даних комплексного обстеження 253-х вагітних з гіпотонією (128-ми - з хронічною, 83-х - гестаційною формою артеріальної гіпотензії і 42-х - з нейроциркуляторною астенією за гіпотонічним типом) одержано нові дані про особливості патогенезу артеріальної гіпотензії у вагітних і стан основних систем, що впливають на судинний тонус і формування процесів адаптації: гіпофізарно-наднирникової, симпато-адреналової, ренін-ангіотензин-альдостеронової, серотонінергічної, а також простациклін-тромбоксанової систем. Досліджено ендотеліальні фактори та встановлено наявність ендотеліальної дисфункції у вагітних з артеріальною гіпотензією, ознаки якої виявляються за 7 - 8 тижнів до клінічних проявів плацентарної недостатності за даними ультразвукового дослідження та допплерометрії. Проаналізовано якість життя, особливості психологічного стану, толерантності до фізичних навантажень таких вагітних, на підставі якого розроблено принципи психопрофілактики та фізичної реабілітації. Показано доцільність застосування методу добового моніторування артеріального тиску у аспекті діагностики з ранніх термінів гестації, що дозволяє своєчасно застосувати лікувально-профілактичні заходи. Зроблено комплексну оцінку стану фетоплацентарного комплексу у разі артеріальної гіпотензії у вагітних. Визначено особливості матково-плацентарно-плодової гемодинаміки, що свідчить про наявність значних порушень у кровообігу плода, зниження показників біофізичного стану плода, порушення гормональної функції (зниження рівня стероїдних гормонів). Створено систему організаційних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на корекцію виявлених нейрогуморальних і гормональних зрушень, покращання якості життя та психоемоційного стану (підвищення толерантності до фізичного навантаження). Використання створеної системи дозволяє знизити частоту ускладнень у стані матері та плода у разі артеріальної гіпотензії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.031 +
Шифр НБУВ: РА356595

Рубрики:

      
10.

Польова С. П. 
Вагітність, пологи та функція фетоплацентарного комплексу у жінок, хворих на туберкульоз легень: профілактика, діагностика та лікування ускладнень : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / С. П. Польова ; Нац. акад. мед. наук України ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. — К., 2010. — 33 с.: a-граф. — укp.

Проведено аналіз перебігу вагітності, пологів, стану плода та новонародженого у жінок, хворих на туберкульоз легень. Визначено чинники ризику, що призводять до акушерських і перинатальних ускладнень у вагітних залежно від форми легеневого туберкульозу. Вивчено функціональний, гормональний стан фетоплацентарного комплексу та надано оцінку морфологічним, гістохімічним і імуногістохімічним особливостям плацент вагітних, хворих на туберкульоз легень. Досліджено частоту та поліморфізм генів у вагітних і визначено їх вплив на характер ускладнень гестації й ефективність лікування туберкульозу. Розроблено патогенетично обгрунтовану систему організаційних і лікувально-профілактичних заходів для жінок, хворих на туберкульоз легень, з метою зниження частоти акушерських ускладнень на етапах прегравідарної підготовки, вагітності, пологів та оцінено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226.54 + Р716.216.54
Шифр НБУВ: РА374580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Резніченко Н.А. 
Використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні пізніх гестозів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.А. Резніченко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Роботу присвячено питанням використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні пізніх гестозів. Вивчено показники гемостазу, імунної відповіді, гормонального біохімічного профілів, фетоплацентарного комплексу, стану плода за даними кардіотокографії до і після проведення курсів мембранного безперервного плазмаферезу. Розроблено і науково обгрунтовано схему використання мембранного безперервного плазмаферезу в комплексному лікуванні вагітних з пізнім гестозом, яка дозволяє знизити частоту акушерських і перинатальних ускладнень при цій патології та показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-5
Шифр НБУВ: РА307242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Шаповалова Г.А. 
Відновлюване лікування дітей та підлітків з вегетативними дисфункціями з екологічно несприятливих регіонів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Г.А. Шаповалова ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Запропоновано диференційовані методики відновлювального санаторно-курортного лікування дітей з вегетативними дисфункціями з екологічно несприятиливих регіонів з урахуванням віку та статі. Встановлено, що у дітей з екологічно несприятливих регіонів поряд з клінічними проявами, характерними для полісистемної патології, наявними є статистично вірогідні порушення функціонального стану вегетативної нервової системи, мозкового кровообігу, біоелектричної активності та ліквородинаміки головного мозку, біоелектричної активності міокарда та деяких ланок імунної системи. Враховуючи виявлені порушення, розроблено диференційовані методики відновлювального лікування дітей з вегетативними дисфункціями з екологічно несприятливих регіонів з включенням до лікувально-реабілітаційних комплексів імпульсного низькочастотного електромагнітного поля та електросну залежно від особливостей перебігу захворювання та віку. Виявлено, що застосування даних комплексів сприяє покращанню клінічного перебігу захворювання, мозкового кровообігу, біоелектричної активності та ліквородинаміки головного мозку, біоелектричної активності міокарда та окремих ланок імунної системи, подовженню періоду ремісії, поліпшенню якості життя дітей з вегетативними дисфункціями з екологічно несприятливих регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628-5
Шифр НБУВ: РА331128

Рубрики:

      
13.

Грищенко 
Вміст біологічно-активних речовин у фолікулярній рідині та їх вплив на процеси запліднення ооцитів і розвиток ембріонів in vitro при безплідності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Микола Григорович Грищенко ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54-5
Шифр НБУВ: РА322119

Рубрики:

      
14.

Буткова 
Внутрішньоутробна загибель плода (етіопатогенез, прогнозування, профілактика): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ольга Іванівна Буткова ; Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.242-3
Шифр НБУВ: РА333971

Рубрики:

      
15.

Сопко Я.О. 
Вроджені вади серця у плода: удосконалення діагностичних технологій і тактики ведення вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Я.О. Сопко ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України". — К., 2007. — 18 с. — укp.

З метою вирішення проблеми ранньої діагностики вроджених вад серця у плода обгрунтовано шляхи удосконалення та використання сучасних діагностичних технологій. Проведено комплексне пренатальне обстеження 120-ти вагітних жінок групи високого ризику з вродженими вадами серця у плода. Проаналізовано частоту та структуру простих і складних вроджених аномалій серцевої системи за наявності материнських та плодових факторів ризику. Встановлено, що вроджені вади серця є маркерами різних хромосомних захворювань: від найбільш розповсюджених синдромів до рідкісних хромосомних аномалій. Проведене дослідження деяких ланок патогенезу виникнення вроджених вад серця, зокрема, проаналізовано навколоплідний матеріал, що дозволяє розглядати даний процес як результат ранніх морфологічних порушень у фето-плацентарній системі. Досліджено період ранньої неонатальної адаптації. Встановлено, що на його перебіг впливає не лише тип вродженої вади серця, а й поєднання її з екстракардіальними аномаліями та/або гіпоксично-ішемічними ураженням центральної нервової системи. Визначено найбільш сприятливі терміни гестації для виявлення вродженої патології серця у плода та розроблено алгоритм ведення вагітності у жінок групи високого ризику за наявності вроджених вад серця у плода, впровадження якого сприяє зниженню перинатальних втрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА350813

Рубрики:

      
16.

Жданович О.І. 
Геморагічний синдром у новонароджених, матері яких хворі на цукровий діабет: патогенетичне обгрунтування і розробка системи лікувально-профілактичних заходів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / О.І. Жданович ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 38 с. — укp.

Розроблено концепцію розвитку тромбогеморагічних ускладнень у дітей від жінок з цукровим діабетом на підставі визначення анте-, інтра- та неонатальних факторів ризику. Вперше у дітей з діабетичною фетопатією досліджено стан судинно-тромбоцитарної, коагуляційної, фібринолітичної та антизгортуючої ланок системи гемостазу у їх взаємозв'язку в динаміці раннього неонатального періоду. З'ясовано роль порушень окремих ланок системи згортання крові в розвитку тромбо-геморагічних ускладнень. Визначено зв'язок порушень метаболічної адаптації, судинного фактору, функціонального стану печінки, порушень мікроциркуляції та мозкового кровообігу з виникненням геморагічного синдрому. Досліджено патогенетичний механізм розвитку тромбо-геморагічних ускладнень у новонароджених, матері яких хворі на цукровий діабет, створено математичну модель та алгоритм прогнозування ризику цих ускладнень. Розроблено мікрометод оцінки стану системи гемостазу новонароджених, а також систему організаційних, прогностично-діагностичних та лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на зниження частоти та тяжкості геморагічних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.160.23-52 + Р733.411.023-52 +
Шифр НБУВ: РА343366

Рубрики:

      
17.

Долгошапко 
Гнійно-запальні захворювання в акушерстві (патогенез, клініка, система лікувальних та профілактичних заходів): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / Ольга Миколаївна Долгошапко ; Донецький держ. медичний ун-т ім. М.Горького. НДІ медичних проблем сім'ї. — Донецьк, 2006. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.21 + Р716.23
Шифр НБУВ: РА355534

Рубрики:

      
18.

Мокрик О.М. 
Гормональне забезпечення системи мати - плацента - плід та корекція його порушень у вагітних, радіаційно опромінених в дитячому віці: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.М. Мокрик ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі проведених комплексних досліджень надано оцінку стану здоров'я вагітних, радіаційно опромінених у дитячому віці. Визначено частоту, структуру й основні причини акушерських і перинатальних ускладнень, ступінь їх тяжкості та характер перебігу залежно від дози накопичення радіонуклідів і віку, в якому знаходилась жінка під час аварії. У таких вагітних вивчено й оцінено гормональне забезпечення системи мати - плацента - плід та виявлено взаємозв'язки між тяжкістю порушень ендокринної функції фетоплацентарного комплексу, тиреоїдним гомеостазом і частотою розвитку ускладнень вагітності і пологів, порушень стану плода і новонародженого, що є теоретичним підгрунтям нового напрямку ефективних лікувальних заходів. Обгрунтовано та розроблено патогенетично обумовлені варіанти корекції гормональних порушень материнсько-плодового комплексу у вагітних, які були евакуйовані з зони аварії на Чорнобильській АЕС у дитячому віці, показано їх ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-5 +
Шифр НБУВ: РА344743

Рубрики:

      
19.

Талалаєнко Ю.О. 
Динамічна міжфазна тензіометрія біологічних рідин при нормальній вагітності та гестозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ю.О. Талалаєнко ; Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології АМН України. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Робота присвячена застосуванню методу динамічної міжфазної тензіометрії в акушерстві. Вивчено стан динамічного поверхневого натягу сироватки крові, сечі та навколоплодових вод у здорових невагітних жінок, за різного терміну нормальної вагітності та при гестозі. Визначено білково-ліпідні та гормональні фактори, які впливають на стан динамічного поверхневого натягу вивчених біологічних рідин. Розроблені та науково обгрунтовані показники перебігу нормальної вагітності, пологів, стану новонародженого, виділені додаткові критерії діагностики гестозу та його тяжкості за даними динамічної міжфазної тензіометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-4

Рубрики:

      
20.

Прядко Н.Г. 
Диференційований підхід до лікування ерозії шийки матки у жінок репродуктивного періоду: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Г. Прядко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі сучасної гінекології - діагностиці та лікуванню ерозій шийки матки у жінок репродуктивного періоду. З метою вирішення даної проблеми розглянуто гістологічні та гістохімічні особливості епітелію та підлягаючих ерозії тканин шийки матки до і після запропонованих методів лікування. Подано порівняльну характеристику клініко-лабораторних, морфологічних, гормональних та імунологічних показників результатів лікування. Внаслідок дослідження даних анамнезу і клінічного обстеження виділено групи ризику за розвитком диспластичних процесів шийки матки у підлітків та молодих жінок. На підставі проведених досліджень розроблено і науково обгрунтовано індивідуальний підхід щодо вибору методу комплексного лікування ерозії шийки матки у молодих жінок. Запропонований комплекс лікувально-профілактичних заходів дозволив скоротити термін лікування ерозії шийки матки та знизити кількість ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.42-5
Шифр НБУВ: РА307605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського