Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (59)Реферативна база даних (618)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=АРСЕНАЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яремко М.О. 
Вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів на етапі попередньої базової підготовки: Автореф. дис... канд. фіз. наук: 24.00.01 / М.О. Яремко ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Львів, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено арсенал ударних прийомів, які застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Визначено види ударних прийомів (поодиноких ударів руками і ногами та сполучень ударів), які частіше застосовуються у змагальних поєдинках кікбоксерів. Досліджено силові та часові показники цих ударних прийомів під час настанов "швидко" та "сильно" у кваліфікованих спортсменів та у кікбоксерів масових розрядів. Проаналізовано структуру статистичних взаємозв'язків між силовими та часовими показниками ударних прийомів у ході настанов "швидко" та "сильно". На підставі результатів досліджень розроблено методику вдосконалення швидкісно-силових якостей в ударних прийомах кікбоксерів. Експериментально доведено ефективність застосування запропонованої методики на етапі попередньої базової підготовки кікбоксерів масових розрядів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.135.151-1
Шифр НБУВ: РА315938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Моторнюк Т. М. 
Виборчі технології у сучасному електоральному процесі України: рецепція досвіду США: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. М. Моторнюк ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. — Чернівці, 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз виборчих технологій у сучасному електоральному процесі України та простежено рецепцію технологічного арсеналу США у вітчизняній політичній практиці. Проаналізовано концептуальні уявлення про сутність і роль виборчих технологій як чинника демократії. Розглянуто основні етапи еволюції та визначено класифікацію виборчих технологій. Досліджено американські виборчі технології як продукт розвитку демократичного режиму в США та головний засіб проведення успішних електоральних кампаній. Розглянуто технологічну складову перемоги Б. Обами на президентських виборах 2008 р. у США. Простежено виникнення та становлення виборчих технологій в Україні. Проаналізовано виборчі технології основних кандидатів в президенти в кампанії-2010 в Україні. З'ясовано використання американських виборчих технологій в електоральному процесі України. Встановлено, що виборчі технології в Україні знаходяться на шляху свого становлення; за рівнем розвитку, розробки теоретичної бази вони ще далекі від технологій, які використовуються у країнах сталої демократії. Натомість американізація виборчих технологій в Україні, яка спостерігається на сучасному стані, має сприяти демократизації вітчизняного електорального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР),131 + Ф3(7СПО),131
Шифр НБУВ: РА381247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кравченко Ю.В. 
Гідронімія колишнього Великого Лугу Запорозького: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ю.В. Кравченко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Уперше наведено системний лексико-семантичний опис регіональних гідронімів, зафіксованих на історичній території давньої Гілеї, яка за часів козацтва здобула назву Великий Луг. До наукового обігу введено новий прошарок малодослідженої пропріальної лексики. Визначено склад і специфіку мікросистеми гідронімів даного регіону, виділено відапелятивні та відонімні утворення. Проаналізовано способи деривації, арсенал словотвірних засобів і граматичних моделей гідролексем. Розглянуто проблеми формальної (фонетичної, морфологічної та словотвірної) варіативності, описано явище паралелізму як вияв системних зв'язків - синонімії та явище інтратопонімічної омонімії, головною причиною виникнення якої є спільність характерних ознак, які мотивують вибір назви гідрооб'єкта. Визначено продуктивність словотвірних моделей гідронімів. Укладено "Словник-покажчик гідронімів колишнього Великого Лугу Запорозького". Відтворено парадигму словотвірно-структурних та граматичних гідронімних типів у контексті загальної словотвірної та граматичної системи української мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.4 +
Шифр НБУВ: РА362957

Рубрики:

      
4.

Носов О. Ю. 
Державне регулювання грошової системи в трансформаційній економіці України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / О. Ю. Носов ; Центр. спілка спожив. т-в України, Львів. комерц. акад. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Здійснено комплексний теоретичний та методологічний аналіз державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці з використанням досягнень західної та вітчизняної монетарної й інших теорій. На основі статистичного аналізу досліджено тенденції розвитку монетарної сфери та з'ясовано найсуттєвіші зв'язки, що дозволяє виокремити певні моделі грошових систем і запропоновано методи й інструменти їх регулювання. Окреслено принципи класифікації грошових систем, а також досліджено основні напрями їх еволюції в транзитивних економіках. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади державного регулювання грошових систем у трансформаційній економіці, здійснено комплексний аналіз монетарних процесів і пошук ефективної моделі грошової системи. Встановлено, що перехід до прямого таргетування інфляції передбачає вихід за межі концептуальної одномірності та використання всього арсеналу грошово-кредитного регулювання. Досліджено трансмісійні механізми державного регулювання й їх вплив на монетарну сферу та національну економіку. Проаналізовано наслідки глобальної фінансово-економічної кризи в економіці України й її грошовій системі, а також запропоновано основні напрямки їх подолання. Розроблено методологію та критерії оцінки ефективності державного регулювання грошових систем в економіці України та механізми її підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6
Шифр НБУВ: РА383909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Булда М.В. 
Естрадно-джазова музика в акордеонно-баянному мистецтві України другої половини ХХ - початку XXI століття: композиторська творчість і виконавство: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / М.В. Булда ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено естрадно-джазову музику у контексті композиторської творчості та виконавства вітчизняних і зарубіжних акордеоністів-баяністів. Уперше в українському музикознавстві це явище досліджено в аспекті комплексного аналізу. Виявлено джерела походження та поширення естрадно-джазової музики у вітчизняному культурному середовищі. Наведено визначення наукових категорій "професійне становлення", "філармонійна спеціалізація", "академізація", зміст яких відображає еволюційні процеси стильових напрямків естрадно-джазової музики в акордеонно-баянному мистецтві України впродовж виокремлених етапів і стадій його професійного розвитку. Розглянуто питання щодо динаміки розвитку репертуару, міжнародних конкурсів і фестивалів, модернізації музичної мови, стильових засад творчості В.Власова, специфіки відтворення естрадно-джазових прийомів гри, художньо-мистецьких аспектів інтерпретації. Відзначено, що досягнення провідних українських і зарубіжних музикантів відображають загальну тенденцію зростання творчого потенціалу, збагачення арсеналу музично-інтонаційних і артистично-театральних засобів мистецького впливу та засвідчують цілковиту природність функціонування естрадно-джазової музики у сучасному акордеонно-баянному виконавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.46-03(4УКР)6 + Щ364.1 + Щ318.53 +
Шифр НБУВ: РА350320

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Звягінцева Т.В. 
Запально-репаративні явища в патогенезі місцевих променевих пошкоджень шкіри: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Т.В. Звягінцева ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Показано, що серед, утворюваних локальним опроміненням, існують неспецифічний компонент, властивий пошкодженням іншої етіології, та специфічний, пов'язаний безпосередньо з дією іонізуючого випромінювання. Відокремлювальними особливостями ранового запалення, викликаного променевим фактором, є надмірна активація процесів ПОЛ і гідролаз, механізмами та джерелами яких є не тільки взаємопов'язані активація ПОЛ і пошкодження мембран, але й зменшення концентрації біоенергетичних і пластичних субстратів у вогнищі ураження. З'ясовано закономірності реакцій усіх ланок системи крові - вогнища, периферичної крові, кровотвірної тканини. Найбільш специфічні відзнаки виявлено у вогнищі. Вони полягають у домінуванні альтеративного й ослабленні інфільтративного компонентів лейкоцитарної інфільтрації, розрегульованості клітинних і тканинних взаємодій, різкому пригниченні імунологічних реакцій, порушенні загальної кінетики загоювання. Розроблено принципово нові підходи до консервативної терапії місцевих променевих пошкоджень шкіри, вдосконалено методи та способи їх корекції, які грунтуються на місцевому застосуванні біоенергетичних і пластичних субстратів і поширюють арсенал консервативної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.26 + Р365.1
Шифр НБУВ: РА314451 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Віницький В.А. 
Застосування локальної дозованої гіпотермії сегментарної зони надниркових залоз при комплексному лікуванні хворих з початковими проявами гіпертонічної енцефалопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / В.А. Віницький ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано використовувати сегментарну зону наднирників як рефлексогенну зону для холодового впливу на механізми судинної регуляції у хворих з початковими проявами гіпертонічної дисциркулярної енцефалопатії (ГДЕ). Одержано дані про ступінь впливу локального холодового впливу в даній зоні на функціональну активність мозкової та коркової речовини наднирників і зв'язку цього впливу зі станом гемодинамічних і клініко-неврологічних показників у хворих з початковими проявами ГДЕ. Виявлено, що локальна дозова гіпотермія (ЛДГ) сегментарної зони наднирників призводить до зниження артеріального тиску та здійснює регуляторний вплив на механізми формування судинного тонусу. Показано, що ЛДГ впливає на функціональний стан вегетативної нервової системи, що виражається в зменшенні проявів астеновегетативного синдрому у хворих з початковими виявами ГДЕ. Розширено арсенал фізіотерапевтичних методів лікування даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-57 + Р415.17-5 +
Шифр НБУВ: РА325266

Рубрики:

      
8.

Литвиненко А. М. 
Індивідуалізація техніко-тактичної підготовки кваліфікованих каратистів на основі модельних характеристик змагальної діяльності: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / А. М. Литвиненко ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2011. — 22 с. — укp.

На основі системного підходу до визначення критеріїв ефективності техніко-тактичних дій в спортивному поєдинку розроблено моделі змагальної діяльності кваліфікованих каратистів в періоди різкого загострення спортивної боротьби, які дозволяють визначити індивідуальні особливості застосування спортсменами техніко-тактичного арсеналу карате-до. Розроблено й експериментально перевірено ефективність методики техніко-тактичної підготовки кваліфікованих каратистів до результативних дій в періоди різкого загострення спортивного поєдинку з урахуванням їх індивідуальних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.158.11
Шифр НБУВ: РА379738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Пархоменко В.П. 
Інформаційне забезпечення місцевого самоврядування при наданні послуг населенню: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.П. Пархоменко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено теоретико-методологічні підходи, методичний інструментарій та практичні заходи щодо інформатизації діяльності органів місцевого самоврядування з метою надання якісних послуг населенню. Показано роль і місце інститутів інформаційного суспільства у цих процесах. Визначено особливості застосування сучасних інформаційних технологій в управлінні розвитком соціальної сфери на місцевому рівні. Відзначено, що головною передумовою інформатизації органів управління є розвиток інформаційного суспільства щодо певних сфер, а саме: створення на основі геоінформаційних систем потужних арсеналів інформаційних ресурсів, аналізу даних щодо визначення та коригування напрямів державної соціальної політики й удосконалення механізмів управління місцевими справами. Узагальнено зарубіжний досвід використання комплексного підходу до запровадження в управління інформаційних технологій, який грунтується на формуванні балансу інтересів держави, суспільства, виробничих структур і особистості. З'ясовано, що одним з важливих компонентів стратегічного та ситуаційного управління територією є прогнозування наслідків виконання прийнятих управлінських рішень та їх оптимізація. Запропоновано застосовувати економіко-математичні методи аналізу інформації щодо діяльності органів місцевого самоврядування та наведено рекомендації з питань розрахунку обсягів коштів, мобілізованих до місцевих бюджетів. Розглянуто питання адміністративного обслуговування населення територій з використанням масового інформаційного сервісу, зокрема, "єдиних вікон", "електронних приймалень", інформаційно-розрахункових центрів, спеціальних каналів зв'язку органів влади з громадянами. Запропоновано створити електронний варіант дворівневої системи соціального захисту населення, що дозволить налагодити взаємодію автоматизованих систем управління всіх місцевих служб, регіональних і державних відомств на якісно новому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91ф +
Шифр НБУВ: РА364520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Китиця О.В. 
Категорія персональності та засоби її вираження в публіцистичному стилі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Китиця ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Окреслено межі функціонально-семантичної категорії персональності, встановлено типові засоби її вираження в сучасній українській літературній мові, з'ясовано специфіку реалізації даної категорії у текстах публіцистичного стилю. Під час дослідження системи передачі різноманітних персональних значень основну увагу було приділено адресантно-адресатній співвіднесеності як найбільш важливій ланці комунікативної ситуації. Досліджено центральні та периферійні елементи даної категорії. Із застосуванням описового, контекстно-ситуативного та стилістико-статистичного методів дослідження мовного матеріалу встановлено, що широкий арсенал засобів передачі суб'єктивності та адресованості дозволяє увиразнити мовлення та уникнути штучності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-710 + Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА314112 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Пироженко О.Г. 
Когнітивні та комунікативні аспекти вербалізації концепту неправди у діалогічному дискурсі (на матеріалі сучасної англійської мови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Г. Пироженко ; Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Дослідження проведено у руслі когнітивно-комунікативного підходу до мови, що визначає його актуальність. Виявлено вербалізовану в сучасній англійській мові концептуальну модель неправди. Розглянуто комунікативну ситуацію неправди через змінні соціально-прагматичного контексту, виявлені та систематизовані мовленнєві стратегії, завдяки яким неправда знаходить своє дискурсивне втілення. Побудова концептуальної моделі здійснюється шляхом прототипічного моделювання на рівні дискурсу, що дозволяє чітко визначити прототип і маргінальні різновиди неправди. Виявлено, що гендерний параметр є найбільш вагомим соціальним параметром, який зумовлює використання прототипного та маргінальних різновидів неправди. Види неправди реалізуються через певні мовленнєві стратегії або групи мовленнєвих стратегій. Найбільший арсенал стратегій має прототипна неправда та різновиди неправди, що знаходяться найближче до неї - біла та етикетна неправди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.4
Шифр НБУВ: РА313617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Матвєєв А.Ю. 
Колективізація і розкуркулення селян Поділля та Південно-Східної Волині (друга половина 20-х - середина 30-х років ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.Ю. Матвєєв ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 18 с. — укp.

Вперше у історіографії зроблено висновок, що у подільському та східноволинському селі не склалося матеріальних, політичних, психологічних передумов для переходу селян на колгоспно-радгоспну систему ведення сільського господарства. Зазначено, що суцільна колективізація у регіоні у своєму розвитку пройшла три етапи і тривала з листопада 1929 до середини 1930 - х рр., супроводжувалася розкуркуленням та депортацією селян. Встановлено, що селянство краю чинило опір колективізації та розкуркуленню, в арсеналі якого були активні та пасивні форми боротьби. Відмічено, що для його придушення було використано терор, зокрема голодовий, який на Поділлі вийшов за звичні рамки голодомору 1932 - 1933 рр. і переріс у голод. Виявлено, що за таких умов селянству Поділля і Південно-Східної Волині було нав'язано колгоспно-радгоспну систему ведення сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР34)61-205 +
Шифр НБУВ: РА365659

Рубрики:

      
13.

Бєлінська І. Д. 
Концепт природи в поезії Вільяма Блейка та Федора Тютчева: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / І. Д. Бєлінська ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто культурний контекст формування концепту природи у В. Блейка і Ф. Тютчева, еволюції концепції природи в європейській філософській думці та відповідної зміни статусу пейзажу в літературно-художній творчості. Описано та проаналізовано концепт природи у В. Блейка, з'ясовано специфіку інтерпретації поетом гностичної доктрини та зумовленої нею драматичної символіки блейкового преромантичного пейзажу, еволюції способів художнього розв'язання лірики природи у В. Блейка. Досліджено процеси формування та зміни концепту природи і в пейзажній ліриці Ф. Тютчева. Встановлено правомірність застосування до його світогляду поняття "пантеїзм", простежено еволюцію поета від наївно-гедоністичного оспівування природи до християнського відчуття її "тимчасовості" й уразливості. Визначено специфіку авторського бачення природи та зміни суб'єктивно-романтичної інтерпретації природи, забезпечення останньої як з арсеналу традиційної культури в процесі подолання класицизму, так і з політично злободенного пошуку сучасності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)5-4 Блейк В. 535 + Ш5(4РОС)5-4 Тютчев Ф. 535
Шифр НБУВ: РА383637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Познанська К.В. 
Ліквідація більшовиками есерівської та меншовицької партійно-політичної опозиції в Україні (кінець 1919 - 1924 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / К.В. Познанська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено процес ліквідації загальноросійських соціалістичних партій есерів та меншовиків в Україні наприкінці 1919 - 1924 рр. З'ясовано, що події Української національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр. затримали ліквідаційні заходи більшовиків проти організації опозиційних загальноросійських соціалістичних партій есерів та меншовиків до встановлення радянської влади в Україні. Доведено, що співробітництво правих есерів та меншовиків з денікінською владою у 1919 р. в Україні більшовики використали як головний привід для посилення ліквідаційних дій проти цих партій. Встановлено суттєвий вплив боротьби за представництво в органах місцевої влади та профспілках на характер та особливості діяльності партій есерів та меншовиків за умов напівлегальності у період 1920 - 1922 рр. Розглянуто репресивні заходи радянської влади, які займали головне місце в арсеналі боротьби РКП(б) - КП(б)У з опозиційними партіями меншовиків та есерів за підтримки спецслужб, судової системи та інших правоохоронних органів. Вперше визначено причини, хід та наслідки одного з основних методів ідейно-організаційної боротьби більшовиків з партіями соціалістичної опозиції - публічних судових процесів у справі меншовиків у березні 1920 р. в Києві, а також московського процесу над лідерами есерівської партії в червні - серпні 1922 р. Доведено, що, так звана, "самоліквідаційна кампанія", а також ліквідаційні з'їзди колишніх есерів і меншовиків, які офіційно ліквідували партію есерів у березні 1923 р. та партію меншовиків у лютому 1924 р., були ретельно підготовлені заходами більшовиків щодо остаточної ліквідації загальноросійських соціалістичних партій меншовиків та есерів в Україні. До наукового обігу введено маловідомі документи більшовицьких органів влади щодо ліквідації організації російських меншовиків та есерів, партійні документи меншовицької та есерівської партійно-політичної опозиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-49 + Ф61(2)6 +
Шифр НБУВ: РА355799

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Концур-Карабінович Н.М. 
Львівський собор 1946 р. в антиунійній політиці радянського тоталітарного режиму: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Н.М. Концур-Карабінович ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що Львівський церковний собор 1946 р. розглядається як прагнення комуністичної влади формально легітимізувати церковну монополію підконтрольної Російської православної церкви на західноукраїнських землях, встановити таким чином повний ідеологічний контроль над духовним життям західних українців. Встановлено, що його проведення мало завершити нищення УГКЦ як національної релігійної структури, що своїм існуванням перешкоджала утвердження комуністичного режиму. Зазначено, що у боротьбі з греко-католиками використовувався широкий арсенал ідеологічних, репресивних і адміністративних методів, головну роль у реалізації політики комуністичного керівництва відіграли органи державної безпеки. Показано штучність розриву унії та процесу "возз'єднання" з РПЦ, репресивні механізми впливу держави на ієрархів, священиків і віруючих УГКЦ, жертовну готовність греко-католицького духовенства відстоювати свою віру всупереч офіційній політиці радянської влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО-2Л)63-515 + Э377.109(4УКР)-362-014 "1946"
Шифр НБУВ: РА372035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Чернова І.В. 
Міфопоетика творчості Олександра Олеся: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.В. Чернова ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

Досліджується міфопоетика творчості О.Олеся: джерела і шляхи формування, особливості світогляду, поетична модель світу художника, система міфологем та їх опозицій, рецепція традиційних сюжетів і образів, жанрово-стильова своєрідність. Дисертант розглядає порушені проблеми під кутом зору складної еволюції письменника. Творчий доробок митця поєднав традиції класиків із новими тенденціями розвитку української літератури на межі століть. Використавши образний арсенал національної та інших міфологій, трансформувавши і модифікувавши його, О.Олесь створив багатогранну міфопоетичну художню систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Олесь 45

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Богуцький В. М. 
Мовні моделі простору як культурно-національний феномен (на матеріалі української, англійської та іспанської мов): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.15 / В. М. Богуцький ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т філол. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено способи репрезентації просторових реляцій в українській, англійській та іспанській мовних картинах світу. Проведено аналіз специфіки просторових моделей, питомих для "наївної картини світу" кожної з мов. Виявлено та докладно розглянуто найхарактерніші прояви просторової ізосемії. Визначено геометрично-просторовий та аксіологічний компоненти семантичних опозицій вперед/назад, вгору/вниз, прямо/криво, локативів середина, край, місце, а також окремі аспекти протиставлення свого та чужого простору. Наведено та проаналізовано аспекти аломорфізму просторових уявлень трьох мовних соціумів. З'ясовано вплив процесів урбанізації на розширення арсеналу мовних засобів для вираження мовних реляцій. Досліджено ціннісний потенціал дихотомії локусів місто/село та сублокусів вулиця, бульвар, площа, базар/ринок та їх дериватів. Проведено зіставний аналіз аксіологічних можливостей гідронімічних локусів річка, море та ландшафтного локусу берег.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-31
Шифр НБУВ: РА372147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шемчук В.В. 
Нагляд органів прокуратури як гарантія забезпечення прав і свобод громадян в сфері адміністративної юрисдикції: автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В.В. Шемчук ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання нагляду органів прокуратури як гарантії забезпечення прав і свобод громадян у сфері адміністративної юрисдикції. Обгрунтовано положення, що як адміністративні повноваження доцільно розглядати провадження у справах про адміністративні правопорушення, провадження щодо застосування адміністративно-примусових заходів, дисциплінарне провадження та пов'язане з ним провадження з притягнення до матеріальної відповідальності, провадження за скаргами громадян, різновидом яких є адміністративно-позовне провадження, провадження з реалізації наглядових повноважень органами прокуратури, провадження щодо реалізації прокурором представницької функції під час розгляду адміністративно-правових спорів. Запропоновано положення, згідно з яким функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини та громадянина можна визначити як вихідну функцію прокуратури. Встановлено, що арсенал процесуальних можливостей прокурора у провадженні у справах про адміністративні правопорушення потребує певного уточнення. Увагу приділено прокурорському нагляду у сфері адміністративної відповідальності, прокурорському нагляду за законністю розгляду та вирішення звернень громадян, забезпеченню прокурором прав і свобод громадян у разі притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Сформульовано напрямки вдосконалення організації наглядової діяльності органів прокуратури у сфері адміністративної юрисдикції, а також конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативно-правових актів з досліджених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)072 + Х891.9(4Укр)623 +
Шифр НБУВ: РА365355

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Харченко І.І. 
Об'єднання Німеччини: передумови та етапи процесу (1989 - 1990 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.І. Харченко ; Зап. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано причини поділу Німеччини після Другої світової війни й охарактеризовано взаємовідносини ФРН - НДР у контексті міжнародних відносин. Визначено фактори, що впливали на процес об'єднання, проаналізовано політику СРСР, США, Франції та Великобританії щодо "німецького питання". Реконструйовано основні етапи об'єднання Німеччини, досліджено арсенал зовнішньополітичного інструментарію уряду ФРН, використаного з метою досягнення німецької єдності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65
Шифр НБУВ: РА317226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Парамош О.В. 
Оптимізація лікарського забезпечення хворих з розладами психіки: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Парамош ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації лікарського забепечення хворих з розладами психіки. Проаналізовано теоретичний арсенал лікарських засобів для лікування хворих з психічними розладами в Україні, досліджено показники його динаміки за 1958 - 2007 рр. Зроблено експертне оцінювання практичного арсеналу лікарських засобів для хворих з психічними розладами за показниками ефективності та безпечності. Наведено характеристику розподілу за частотою реалізації близько 120 000 одиниць первинних упаковок лікарських засобів, реалізованих ДКП "Обласний аптечний склад" Львова за 2003 - 2006 рр. Розроблено структуру комп'ютерної інформаційної системи "Лікарські засоби для ліквання хворих з психічними розладами" з включенням до неї результатів індивідуалізованого обліку реалізації профільних лікарських засобів і фармакоекономічного аналізу сучасних антипсихотичних засобів олазапіну та рисперидону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р11(4УКР)286.1 +
Шифр НБУВ: РА361344

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського