Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (16)Наукова електронна бібліотека (250)Реферативна база даних (7638)Книжкові видання та компакт-диски (2412)Журнали та продовжувані видання (195)
Пошуковий запит: (<.>K=БІОЛОГІЧНА$<.>+<.>K=ХІМІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 199
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полещук С.В. 
Біологічна активність антиоксидантів в культурі тканин томата in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / С.В. Полещук ; Херсон. держ. пед. ун-т. — Херсон, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі впливу антиоксидантів (АО) на ріст та розвиток експлантів томата in vitro. В результаті проведених досліджень показано, що АО здатні регулювати ріст коренів, пагонів, регенерацію з калусів і тому можуть використовуватися у складі живильних середовищ не тільки як антистресові речовини, а й у якості стимуляторів росту. Встановлена наявність істотних особливостей біологічної активності АО, різних за механізмом антиокислювальної дії (АО-інгібітори та речовини-відновники). Досліджені особливості реакції на додання АО до середовища різних типів експлантів. Найбільш перспективним стимулятором росту для мікроживців томата виявився синтетичний АО фенольної природи феноксан, використаний в культурі рослинних тканин in vitro вперше. Його застосування на основі добору оптимальних для конкретних видів та сортів концентрацій може бути рекомендовано для підвищення ефективності технологій мікророзмноження in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.61-237с3,022

Рубрики:

      
2.

Кісельова Н.П. 
Розробка складу та технології настойки листя горіху грецького: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Н.П. Кісельова ; Укр. фармац. акад. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження по створенню настойки на основі лікарської рослинної сировини - листя горіху грецького, призначеної для лікування хронічних гастритів та виразкової хвороби шлунку. Розроблений склад та раціональна технологія настойки, вивчені фізико-хімічні властивості препарату, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79

Рубрики:

      
3.

Абдуллатіф Абдулхаммед Ібрахім Алсурі 
Синтез, властивості та біологічна активність похідних оксалурової кислоти: Автореф. дис... канд. фармацевт. наук: 15.00.02 / Абдуллатіф Абдулхаммед Ібрахім Алсурі ; Українська фармацевтична академія. — Х., 1998. — 15 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 оксалурова кислота

Рубрики:

      
4.

Геруш І.В. 
Стан оксидантної та антиоксидантної систем організму за умов норми і експериментальної патології та дії спиртової настоянки ехінацеї пурпурової: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / І.В. Геруш ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації обгрунтовано біохімічні механізми дії настоянки ехінацеї пурпурової на стан оксидантної та антиоксидантної систем організму за умов норми і при експериментальній патології (ерозивно-виразкове ураження гастродуоденальної зони та токсичний гепатит). Дія препарату направлена на нормалізацію активності ферментів антипероксидного захисту організму і стабілізацію клітинних мембран. Встановлено, що настоянка ехінацеї пурпурової спроможна ефективно гальмувати радіаційно-індуковані процеси пероксидного окислення ліпідів і її використання зумовлює позитивний коригуючий ефект щодо основних показників антиоксидантної системи. Біологічна ефективність препарату в знешкодженні продуктів пероксидації і їх токсичних метаболітів, стабілізації стану антиоксидантної системи організму обумовлена біологічно активними речовинами, які входять до його складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.77/79-2 ехінацея пурпурова (настойка)

Рубрики:

      
5.

Батрак О.А. 
Розробка та дослідження пінного аерозольного препарату для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.А. Батрак ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Розроблений та досліджений состав пінного аерозольного препарату "Профезоль пінний" для лікування променевих уражень, термічних та хімічних опіків. Проведені дослідження фізико-хімічних та технологічних властивостей допоміжних речовин, фенольно гідрофобного препарату прополісу, концентратів та аерозолю. Вивчені показники якості аерозолю, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52

Рубрики:

      
6.

Азаренко Ю.М. 
Розробка технології та дослідження супозиторіїв з фенольним гідрофобним препаратом прополісу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Ю.М. Азаренко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження по створенню супозиторіїв на основі стандартизованої біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофобного препарату прополісу (ФГПП), призначених для лікування проктитів, анальних тріщин, післяопераційних ран промежнини, що довго не загоюються. Розроблений оптимальний склад та раціональна технологія супозиторіїв, вивчені фізико-хімічні властивості препарату, стабільність у процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.22

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Кучмеровська Т.М. 
Біологічна дія вітаміну PP та його похідних у нервовій системі щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Т.М. Кучмеровська ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Досліджено механізми біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі. Виявлено факт існування специфічного зв'язування NAD "мембранною системою", яка представлена NAD-зв'язуючим білком. Визначено, що в ЦНС вітамін PP та NAD здійснюють модулюючу дію на процеси вивільнення та зворотнього поглинання серотоніну, дофаміну та ГАМК на моделях патологій нервової системи (PP-гіповітаміноз, хвороба Паркінсона, діабетична нейропатія). Встановлено наявність нікотинамідних динуклеотидів у синаптичних пухирцях та синаптосомах, а також системи синтезу та розпаду NAD у нервових закінченнях "пуринергічних відділів" головного мозку. Доведено важливу роль синаптичних пухирців нервових закінчень у прояві пресинаптичної модуляторної дії NAD. Знайдено, що NAD концентраційно-залежно впливає на трансмембранний потенціал плазматичної мембрани нервових закінчень. Коригуюча дія вітаміну PP та його похідних, ймовірно, здійснюється через NAD-зв'язуючий білок та їх участь в окисно-відновних та інших метаболічних процесах. Запропоновано гіпотезу щодо механізмів реалізації біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*022*112.6,022 + Е60*725.321.13*06,022 + Р281.771-29
Шифр НБУВ: РА308453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Свєчнікова О.М. 
Реакційна здатність, зв'язок структура - біологічна активність та використання похідних N-фенілантранілової кислоти та акридину: Автореф. дис... д- ра хім. наук: 02.00.03 / О.М. Свєчнікова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню реакційної здатності, кількісних співвідношень структура - біологічна активність та використанню похідних N-фенілантранілової кислоти та акридину, які широко застосовуються в сучасній медицині. Їх реактивність оцінювалась за кислотно-основними рівновагами, кінетикою реакцій одержання та метаболізму. З застосуванням багатофакторного кореляційного аналізу створені адекватні математичні моделі залежності біологічної активності сполук від їх структури. Результати роботи закладають теоретичний фундамент та методичну базу молекулярного дизайну і оптимізації синтезів ефективних лікарських препаратів цих класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.27-2

Рубрики:

      
9.

Богуславський М.М. 
Господарсько- біологічна оцінка сортів та гібридів абрикоси для маточно- насіннєвих насаджень в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / М.М. Богуславський ; Національний аграрний ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.4-456(4Укр),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Данькевич О.С. 
Розробка складу, технології та дослідження капсульованої лікарської форми з препаратом прополісу: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.С. Данькевич ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження по створенню капсульованої лікарської форми на основі біологічно активної субстанції природного походження - фенольного гідрофільного препарату прополісу (ФГПП), призначеної для лікування та профілактики виразки шлунку і дванадцятипалої кишки як антихелікобактерний засіб. Розроблено оптимальний склад та раціональну технологію капсул, вивчено фізико-хімічні властивості препарату, стабільність в процесі зберігання, біологічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 прополіс + Л663.32

Рубрики:

      
11.

Кисличенко В.С. 
Фармакогностичне вивчення представників родини агрусові, бруслинні, ранникові і розробка на їх основі лікарських засобів: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / В.С. Кисличенко ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 34 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням комплексного фітохімічного і морфолого-анатомічного вивчення вегетативних органів 30 представників родини агрусові, 7 - бруслинні і 1 - ранникові. В результаті експерименту було виділено в індивідуальному стані і встановлено структуру понад 110 речовин: 4 похідних фенолу, 7 похідних бензойної, 6 коричної та хінної кислот, 7 похідних кумарину, 22 флавоноїди, 2 катехіни, 1 фосфоліпід, 2 хлорофіли, 1 стерин, 6 кардіостероїдів, 7 жирних та 5 органічних кислот, 21 амінокислоту, 28 макро- та мікроелементів (МЕ). Встановлена динаміка накопичення МЕ в різні періоди вегетації, а також можливість залишатися у фармакологічних засобах після екстрагування лікарської рослинної сировини. Проведені морфолого-анатомічні і хемотаксономічні дослідження представників родин агрусові і бруслинні і встановлені діагностичні ознаки на рівні їх родів. Розроблено 5 проектів ТФС: "Листя смородини чорної", "Настойка листя смородини чорної 70%", "Глюкорібін", "Таблетки глюкорібіну 0,1 г", "Гранули глюкорібіну для дітей". Розроблені комплексні технології переробки листя смородини для отримання настойки і субстанції "Глюкорібін", а також використання шроту з листя наперстянки шерстистої після отримання препарату "Лантозид" і одержання лікарського засобу "Лантоглюкін". Виявлена біологічна активність глюкорібіну - протиалергічна; настойки з листя смородини чорної - гіпоазотемічна, діуретична, репаративна; лантоглюкіну та полісахаридного комплексу з листя бруслини бородавчастої - імуномодулююча та цитопротекторна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11

Рубрики:

      
12.

Власов В.І. 
Господарсько-біологічна оцінка сортів і підщеп яблуні в південному Поліссі України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / В.І. Власов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації викладено результати досліджень придатності нових сортів і підщеп яблуні в умовах дерново-підзолистих піщаних грунтів південного Полісся. Виділені найбільш продуктивні сорти різних строків достигання з високою польовою стійкістю або імунні проти основних грибних хвороб, та насіннєві і клонові підщепи з підвищеною екологічною стійкістю, придатні для створення інтенсивних насаджень яблуні в умовах південного Полісся України. Основні результати впроваджені у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-312(2УКР3),022

Рубрики:

      
13.

Воробей І.І. 
Біологічна активність і азотний фонд лучно-чорноземного грунту Андрушівського природно-сільськогосподарського району та їх зміни під впливом грунтозахисних технологій вирощування культур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / І.І. Воробей ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню впливу грунтозахисних технологій вирощування сільськогосподарських культур, які базуються на мінімальному обробітку грунту, на біологічні процеси та вміст сполук азоту в лучно-чорноземному вилугуваному грунті. Мінімальний обробіток підвищує біологічну активність, вміст мінерального азоту та азоту сполук, які легко гідролізуються, в шарі грунту 0-15 см і знижує в шарі 15-30 см. В шарі грунту 0-30 см - підвищується целюлозолітична активність, кількість педотрофів, та мікроорганізмів які синтезують полісахариди, в той же час пригнічується розвиток меланінсинтезуючих мікроорганізмів та нітрифікаційна здатність. В перші роки запровадження грунтозахисних технологій, які базуються на мінімальному обробітку, в орному шарі лучно-чорноземного грунту зменшується кількість доступних сполук азоту, але зниження врожайності досліджуваних культур не зафіксовано, а на озимій пшениц0 мало місце підвищення її відносно оранки. Застосування мінімального обробітку знижує собівартість та підвищує рівень рентабельності вирощування озимої пшениці, а також не знижує рівень рентабельності вирощування цукрових буряків і рекомендується для впровадження у Андрушівському природно-сільськогосподарському районі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-432.1(2УКР-4ЖИТ),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Юсипіва Т.І. 
Еколого- біологічна оцінка репродуктивного розвитку деревних порід в умовах забруднення природного середовища інгредієнтами промислових викидів SO2 та NO2: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Т.І. Юсипіва ; Дніпропетровський держ. ун-т. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-641,022 + П342.7,022

Рубрики:

      
15.

Ковальова С.В. 
Синтез, властивості та біологічна активність ефірів та амідів 2-оксоіндолінкарбонових кислот: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / С.В. Ковальова ; Укр. фармац. акад. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Здійснено синтез йодметилатів та метилбензосульфонатів основних ефірів та амідів 3,3-діарил-2-оксоіндолін-1-, 5- і 7-карбонових кислот. Шляхом конденсації ефірів 2-оксоіндолін-3-гліоксилових кислот з амінами, а також 2-оксоіндолінів з ефірами оксамінових кислот за Кляйзеном здійснено синтез амідів 2-оксоіндолін-3-гліоксилових кислот. Вивчено вплив на першу конденсацію природи аміну, природи розчинника, молярних співвідношень реагентів та температури. Структура одержаних сполук підтверджена даними елементного аналізу, ІЧ-, ПМР- та мас-спектрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 оксоіндолінкарбонова кислота + Л662.261.37

Рубрики:

      
16.

Тарабара І.М. 
Стереоізомерні аміни та аміди ряду норборнену. Реакційна здатність, спектральні параметри, біологічна активність: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / І.М. Тарабара ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 18 с. — укp.

Здійснено синтез нової групи амідних похідних стереоізомерних 5-амінометилбіцикло[2.2.1]гепт-2-єнів, розглянуто їх реакційну здатність у реакціях алкілування, відновлення, епоксидування. Розроблено метод синтезу нових алкіламінів ряду норборнену. Досліджено епоксидування груп стереоізомерних амідів, алкілсульфонамідів і сечовин ряду норборнену, для ендо-стереоізомерів двох останніх груп визначено у переважній більшості випадків структуру продуктів внутрішньомолекулярної циклізації - заміщення азабренданів. Наведено метод синтезу алкілзаміщених азабранданів. Здійснено синтез амінонорборнену, аміноетилнорборнену і розроблено метод синтезу амінопропілнорборнену, на основі яких отримано великий ряд нових похідних (амідів, сульфонамідів, сечовин тощо), вивчено епоксидування останніх. Виявлено й обговорено незвичне перегрупування у реакції амінонорборнену з n-нітрофенілсульфонілхлоридом, що призводить до утворення гетеросистеми ряду 3-азабіцикло[3.2.1]окт-6-єну. Під час дослідження пестицидної активності групи солей амінів ряду норборнену та фармакологічної активності групи нових амідів, сульфонамідів і сечовин розкрито вплив різноманітних чинників (тип замісника, його орієнтація тощо) на характер і силу активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.73
Шифр НБУВ: РА307803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Михалічко Б.М. 
Структурна хімія інтермедіатів купрокаталітичного перетворення ацетилену та його похідних: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / Б.М. Михалічко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г121.316
Шифр НБУВ: РА308160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шпаргала Я.Б. 
Синтез, перетворення та біологічна активність макрогетероциклічних сполук на основі тіазолідону-4: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Я.Б. Шпаргала ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуто синтез нових малотоксичних біологічно активних сполук як одне з актуальних завдань фармацевтичної науки. На основі діамінів аліфатичного ряду, alpha-амінокислот та коламіну синтезовано ряд біциклічних неконденсованих тіазолідонів-4. Внаслідок їх конденсації з альдегідами ароматичного ряду отримано ди- та макроциклічні моноіліденпохідні. Встановлено, що напрямок реакції зумовлений співвідношенням компонентів та природи "гнучкого містка". Шляхом ацилювання дигідроксідіариліденпохідних біциклічних неконденсованих тіазолідонів-4 галогенангідридами дикарбонових кислот за умов методу високого розведення отримано нові макрогетероциклічні сполуки. Розроблено метод синтезу нових макрогетероциклічних сполук на основі аліфатичних діамінів. Структуру синтезованих сполук підтверджено даними елементного аналізу, УФ-, ІЧ-, ПМР-спектроскопії, їх індивідуальність - тонкошаровою хроматографією. Виявлено ряд низькотоксичних сполук, які проявляють протизапальну, нейролептичну та цитостатичну активність, а також деякі елементи взаємозв'язку "структура - дія".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 тіазолідол + Л616
Шифр НБУВ: РА308605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Молєва В.І. 
Протимікробна активність та біологічна дія гідразонів солей хінолінію: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / В.І. Молєва ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено протимікробну активність 89 нових оригінальних гетероциклічних сполук - гідразонів солей хінолінію та споріднених їм гідразонів акридинію та фенантридинію. Вивчено вплив хінолінових похідних на синтез білка, нуклеїнових кислот і дегідрогеназну активність прокаріотів, що дозволило встановити основні сторони механізму протимікробної дії гідразонів хінолінію. Вперше визначено параметри токсичності у гострому та хронічному дослідах, ефекти кумуляції, подразнюючу й алергізуючу дію даних сполук. Проаналізовано залежності протимікробної дії сполук від їх структури, розглянуто структурно-функціональні зв'язки у рядах гідразонів солей хінолінію, а також спрогнозовано їх біологічну активність, яка залежить від наявності будь-яких фармакофорів. На моделях експериментальних стафілококової та синьогнійної інфекції доведено досить виражену захисну та терапевтичну дії похідних хінолінію у порівнянні з декаметоксином та антибіотиками. Охарактеризовано високу активність гідразонових похідних хінолінію, акридинію та декаметоксину щодо гноєтворних коків, токсигенних корінебактерій дифтериту, збудників лістеріозу та рахнельозу, неспорових анаеробів, що дає можливість з використанням нових сполук розробити засоби попередження та лікування обумовлених ними захворювань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е40*725.313
Шифр НБУВ: РА312303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Супрун 
Протимікробна активність та біологічна дія азометинових похідних хіноліну: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Еліна Владиславівна Супрун ; Харківський НДІ мікробіології та імунології ім. І.І.Мечнікова. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 хінолін
Шифр НБУВ: РА311130

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського