Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (963)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=БЕЗРОБІТТЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 86
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Зезека Н.О. 
Адміністративно-правовий статус державної служби зайнятості України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.О. Зезека ; Держ. НДІ М-ва внутрі. справ України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Визначено сутність поняття, специфічні ознаки й охарактеризовано сучасне адміністративно-правове становище державної служби зайнятості в Україні (ДСЗУ) як суб'єкта адміністративно-правового регулювання. Проаналізовано зарубіжний досвід державного регулювання зайнятості, наведено рекомендації щодо його впровадження в Україні. Обгрунтовано напрями підвищення ефективності адміністративно-правового регулювання ДСЗУ, зокрема, розроблено рекомендації щодо удосконалення його управлінського механізму та законодавчого забезпечення. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Законів України "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)121 + Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА368770

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кесарчук Г. С. 
Активізація соціального потенціалу регіону в післякризовий період: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г. С. Кесарчук ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито сутність процесу активації соціального потенціалу, з'ясовано його компонентну будову, що включає трудову, підприємницьку, інноваційну та соціальну активність. Запропоновано багатофакторну модель оцінки економічної активності. Зазначено, що регіональний індекс економічної активності може використовуватися для оцінки ефективності використання соціальних ресурсів, а також для обгрунтування перспективних напрямів регіональної політики активізації соціального потенціалу та формування механізму регулювання його розвитку. Удосконалено підходи до розрахунку коефіцієнта рівня трудової активності, що включає нормовані коефіцієнти рівня безробіття, середньої тривалості незайнятості та навантаження на одне вільне робоче місце. Розглянуто поняття "економічна активність", що сформульоване з позиції системного підходу, зокрема розкрито її рушійні сили, потреби й інтереси, а також складові процесу активізації - ініціатива, діловитість, креативність, творчість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)685 + У9(4УКР-4ЗАК)240
Шифр НБУВ: РА382797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Половцев О.В. 
Аналіз, економетричне моделювання та прийняття оптимальних рішень в умовах невизначеності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Половцев ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування і практична реалізація вибору структури математичних моделей для описання деяких перехідних процесів в економіці, створені моделі процесів переходу від командно-адміністративних до ринкових виробничих відносин, приватизації та інфляції; поставлена та розв'язана оптимізаційна задача обчислення оптимальної траєкторії реалізації приватизаційного процесу; створено і досліджено алгоритмічне та програмне забезпечення для виконання обчислювальних експериментів та системи підтримки прийняття рішень на основі запропонованих моделей. На основі проведених обчислювальних експериментів встановлено, що процес переходу від державної до приватної форми власності можна реалізувати оптимально, тобто максимізувати випуск продукції в галузі при обмеженні на рівень безробіття. Отриману математичну модель процесу інфляції використано для короткострокового прогнозування цього процесу і визначення його асимптотичної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611

Рубрики:

      
4.

Кім 
Безробіття в трансформаційній економіці: причини, форми, тенденції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Тетяна Іванівна Кім ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58
Шифр НБУВ: РА328938

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ходакевич С.І. 
Безробіття в умовах трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Ходакевич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні питання безробіття в Україні за умов трансформації економіки. Проаналізовано підходи різних економічних шкіл щодо визначення причин даного явища, його видів і форм в економічній системі. Розглянуто основні фактори впливу та закономірності безробіття, встановлено та особливості його прояву за умов ринкових перетворень. Визначено вплив безробіття на загальний відтворювальний процес економіки України. Доведено необхідність комплексного підходу щодо вирішення проблеми безробіття. Запропоновано нові цільові орієнтири економічної політики на основі адекватного державного регулювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.58
Шифр НБУВ: РА316557 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Прилуцька Л.А. 
Боротьба з безробіттям у Харкові в 20-х - на початку 30-х рр. ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.А. Прилуцька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексне дослідження історії боротьби з безробіттям у Харкові у 1920 - на початку 1930-х рр. Наведено всебічну характеристику стану безробіття, зокрема виявлено джерела та причини його виникнення, простежено структурні зміни у складі безробітних. Підраховано чисельність та питому вагу безробітних протягом усього періоду в динаміці. Визначено функції Харківської біржі праці та показано значення трудових форм допомоги безробітним, розкрито роль соціального страхування. У науковий обіг введено значну кількість маловідомих документальних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР-2Х)61-2 +
Шифр НБУВ: РА351238

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Барамія В.Н. 
Валютно-курсова політика країн з перехідною економікою (приклад України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Н. Барамія ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано економетричну модель формування механізму валютних курсів трансформаційних економік, параметрами якої є платіжний та торговельний баланси, рахунок руху капіталу, національний доход, заробітна плата, ціни, сукупний попит; на її підставі формалізовано фактори довгострокового характеру, що впливають на валютно-курсову політику за умов непередбачуваності економічних і політичних подій. Обгрунтовано алгоритм встановлення номінальних обмінних курсів у довгостроковому періоді на підставі поєднання теорії довгострокового реального валютного курсу та теорії визначення довгострокових рівнів цін національними монетарними факторами з урахуванням позитивних змін у економіці України. Проаналізовано динамічний ряд руху валютного курсу; на його основі побудовано теоретичну криву, яка найбільш адекватно відображає динаміку валютного курсу; відхилення від емпіричного ряду показує наявність циклічних коливань періодом у 8 - 10 кварталів. Розроблено методику, що точніше та ефективніше передбачує валютний курс з урахуванням інфляції, вимірюваної індексом споживчих цін, монетарних ефектів, відсоткових ставок, динаміки ВВП і рівня безробіття на підставі комплексних методик прогнозування фінансових показників. Виявлено закономірності впливу макроекономічних критеріїв на тенденції зміни валютного курсу на підставі визначення особливостей формування обмінного курсу гривні на різних етапах і фазах економічної динаміки. Встановлено взаємозв'язок макроекономічних критеріїв із структурними елементами фінансово-кредитної системи для формування фалютного курсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.6 +
Шифр НБУВ: РА322315

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сембер С.В. 
Використання трудового потенціалу в умовах структурної перебудови економіки (на матеріалах міста Ужгорода): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / С.В. Сембер ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні підходи щодо ефективного використання локального трудового потенціалу за умов ринкових економічних трансформаційних процесів. Поглиблено зміст категорій "локальний трудовий потенціал", "трудовий потенціал обласного центру", "соціально-трудовий потенціал". На матеріалах економічного функціонування Ужгорода проаналізовано ефективність використання праці, а також з'ясовано основні тенденції у сфері зайнятості, ситуацію на ринку праці та стан безробіття. Досліджено вплив локальних факторів на трудозайнятість. Обгрунтовано перспективні напрямки зайнятості населення за умов реструктуризації територіального господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА309267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Піжук О.І. 
Державне регулювання гендерних процесів в соціально-економічному розвитку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О.І. Піжук ; Держ. податк. адмін. України. — Ірпінь, 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено рівень інституційного забезпечення соціально-економічного розвитку з урахуванням гендерної складової. Проаналізовано основні показники економічної активності населення, зокрема, зайнятості, економічний аспект якої знаходить своє відображення у забезпеченні працівників конкурентоспроможними робочими місцями, визначено прогнозні значення безробіття, у тому числі жіночого. Проаналізовано доходи населення як важливого індикатора економічного зростання. Визначено роль бюджетної системи як дієвого інструменту регулювання гендерних процесів і встановлено рівень оптимальних гендерних пропорцій важливою складовою потенційного збільшення доходної частини Зведеного бюджету України. Розкрито важливість сприяння розвитку малого підприємництва як одного з напрямів забезпечення стабільності економіки за умов кризи та вирішення численних гендерних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210 + С5*423.2*344
Шифр НБУВ: РА371164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Терехов І.О. 
Державне регулювання зайнятості в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.О. Терехов ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного регулювання зайнятості. Досліджено теоретичні засади формування даної системи. Проаналізовано розвиток системи забезпечення зайнятості за конкретних економічних умов. З'ясовано причини та тенденції процесу вивільнення працівників. Розглянуто стан державного регулювання зайнятості населення. Досліджено питання формування ринку праці на загальнонаціональному та регіональному рівнях. Розроблено ефективний соціально-ринковий механізм регулювання зайнятості. Удосконалено інституційну структуру зайнятості. Визначено основні напрями формування надійної системи соціального захисту від безробіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.5-21,01 +
Шифр НБУВ: РА353522

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Коваль О.М. 
Державне регулювання зайнятості населення в крупних містах України: Автореф. дис... канд. наук з державного управління : 25.00.04 / О.М. Коваль ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Узагальнено світовий досвід і проаналізовано особливості регулювання зайнятості за сучасних умов в Україні. Визначено основні передумови формування ринкових відносин у сфері праці, проаналізовано причини виникнення безробіття. Наголошено на можливості вирішення проблеми зайнятості в межах загальної державної програми з використанням комплексного підходу державної влади та регіональних, місцевих органів управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.5-21
Шифр НБУВ: РА318704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Усик В.І. 
Державне регулювання потенціалу сектору малого та середнього бізнесу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / В.І. Усик ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено грунтовний аналіз політики державного регулювання сектору малого та середнього бізнесу та його ефективності на підставі інструментарію аналізу - бенчмаркінг. Побудовано й апробовано модель потенціалу сектору малого та середнього бізнесу з виділенням таких екзогенних чинників, як рівень безробіття, зміна індексу споживчих цін і середньозваженої кредитної ставки комерційних банків і частка прямих іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-21,01 +
Шифр НБУВ: РА368751

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Берницька Д.І. 
Державне регулювання розвитку малого бізнесу в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Д.І. Берницька ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто комплекс проблем, пов'язаних з встановленням розвитку малого бізнесу на макро- та мікрорівні. Досліджено теоретичні засади й економічну природу малого бізнесу, його місце та роль у структурі ринкової економіки, методологічні та методичні підходи стосовно формування державної політики сприяння та підтримки малого бізнесу в Україні. Головну увагу приділено аналізу й оцінці його розвитку на регіональному рівні. Проаналізовано та визначено важливість підприємницьких структур у пом'якшенні негативних наслідків прихованого безробіття, досліджено проблему залучення та використання інвестицій підприємствами малого бізнесу. Запропоновано оптимізаційну модель залучення інвестиційних ресурсів, розраховано інтегральні показники інвестиційної привабливості малих підприємств. Розглянуто роль податків у малому бізнесі та проаналізовано активність переходу цих підприємств на спрощену систему оподаткування. Обгрунтовано механізми взаємодії малого бізнесу з місцевою владою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131 +
Шифр НБУВ: РА324354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Петрученко Л.Ю. 
Державне соціальне страхування населення України на випадок безробіття: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.Ю. Петрученко ; Акад. фін. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено необхідність і суть соціального страхування, проаналізовано роль державного соціального страхування у фінансовій системі держави, визначено основні форми та моделі державного соціального страхування. Розглянуто основні етапи становлення та розвитку системи державного соціального страхування в Україні, проаналізовано основні форми та джерела фінансового забезпечення державного соціального страхування в Україні. Проаналізовано основні форми та джерела фінансового забезпечення державного соціального страхування на випадок безробіття. Визначено основні проблеми, перспективи формування, напрями використання й удосконалення фінансового забезпечення Фонду на випадок безробіття в Україні. Розроблено пропозиції щодо удосконалення фінансового забезпечення Фонду на випадок безробіття в Україні. Висвітлено напрями використання коштів Фонду з метою підвищення ефективності проведення державної соціальної політики України в сфері зайнятості. Виявлено напрями розвитку керування Фондом соціального страхування в Україні на випадок безробіття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)271 +
Шифр НБУВ: РА369109

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Чепурко Г.І. 
Динаміка зайнятості населення України в період становлення ринкової економіки: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Г.І. Чепурко ; НАН України. Ін-т соціології. — К., 2006. — 29 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до дослідження сучасних тенденцій і закономірностей функціонування сфери зайнятості з урахуванням перспектив розвитку економічної системи України. Виявлено специфіку, тенденції та закономірності сегментації ринку праці. Створено методологію дослідження чинників впливу на зайнятість населення у сучасній Україні. Виявлено особливості структури та масштабів безробіття. Визначено поняття неформального сектору зайнятості, що відповідає особливостям української економіки. Обгрунтовано переваги активної державної політики зайнятості у порівнянні з пасивною. Установлено роль держави у механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки та у системі соціально-трудових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + С5*665.24*4*333.641.3 +
Шифр НБУВ: РА343456

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Господаренко О.В. 
Діяльність місцевих органів влади і самоврядування на Півдні України у 1917 - 1920 рр.: соціально-економічний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Господаренко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми діяльності місцевих органів влади та самоврядування на Півдні України в 1917 - 1920 рр. Охарактеризовано процес становлення української системи органів влади й управління, розглянуто сутність урядової муніципальної політики. Проаналізовано взаємовідносини місцевого самоврядування (МС) з державними органами влади та громадськими організаціями. Досліджено наслідки господарської діяльності МС за умов революційних перетворень. Розкрито участь МС у вирішенні соціальних проблем, зокрема, безробіття та забезпечення продовольством місцевого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)61-5 +
Шифр НБУВ: РА336176

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мельничук О.А. 
Діяльність органів соціального страхування в Україні у 20 - 30-х рр. XX ст.: автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О.А. Мельничук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Комплексно проаналізовано систему загальнодержавного соціального страхування як основну організаційно-правову форму соціального захисту робітників і службовців у радянській Україні в 1920 - 1930-ті рр. Висвітлено теоретико-правові засади радянського соціального страхування, визначено його роль і місце у більшовицькій доктрині суспільного розвитку. Досліджено організаційну структуру, стан і соціальний склад органів соцстраху та контингенту застрахованих. Розкрито джерела фінансового забезпечення системи соціального страхування, фінансове становище страхових фондів, фінансову спроможність страхових органів з забезпечення застрахованих пенсіями та допомогами. Вивчено практику діяльності страхових органів у сфері захисту від безробіття, тимчасової непрацездатності. Проаналізовано способи запровадження медичного страхування через обслуговування застрахованих у лікарнях і санаторно-профілактичних установах соцстраху. Розглянуто організаційно-правові засади становлення та розвитку пенсійного страхування, висвітлено процедуру призначення та надання державних пенсій за рахунок коштів соціального страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-2 + У03(4УКР)610.271
Шифр НБУВ: РА372487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Купець О.В. 
Довготривале безробіття в Україні: методологія оцінки та регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.В. Купець ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні аспекти проблеми довготривалого безробіття за умов перехідної економіки України. Розкрито соціально-економічну сутність довготривалого безробіття, закономірності його формування, потенційні причини та наслідки. Вперше розроблено й апробовано методологію комплексної оцінки довготривалого безробіття у часовому та поперечному аспектах, що базується на поєднанні послідовних стадій аналізу. Систематизовано показники тривалості безробіття. Розроблено систему показників довготривалого безробіття та незайнятості. Виявлено основні тенденції довготривалого безробіття в Україні, здійснено його періодизацію та визначено особливості диференціації за основними соціально-демографічними групами. Здійснено апробацію запропонованої економетричної моделі, на базі якої оцінено вплив індивідуальних характеристик і параметрів місцевих ринків праці на умовну ймовірність працевлаштування безробітних та їх виходу зі складу робочої сили в Україні. Доведено необхідність системного застосування заходів втручання на ранній стадії безробіття та розроблено алгоритм процедури профілювання безробітних в Україні. Визначено пріоритетні напрями удосконалення механізму державного регулювання довготривалого безробіття в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.58 +
Шифр НБУВ: РА356309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кісельова О.О. 
Забезпечення ефективної зайнятості населення в економіці регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.07 / О.О. Кісельова ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено сучасні теоретичні та практичні підходи та розроблено науково-методичні рекомендації щодо забезпечення ефективної зайнятості населення в економіці регіону з метою усунення протиріч на регіональному ринку праці. Розкрито економічну сутність категорії "зайнятість населення". Досліджено основні концепції, види та форми зайнятості в економіці регіону. Запропоновано визначення поняття "ефективна зайнятість" як територіального та галузевого розподілу трудових ресурсів, який забезпечує максимальне узгодження кон'юнктури ринку праці. Розглянуто методи забезпечення зайнятості населення в економіці. Доведено доцільність виокремлення поряд з державним, регіональним і локальним особистісного рівня забезпечення зайнятості. Зроблено групування чинників формування ефективної зайнятості населення у регіоні за такими ознаками: політико-географічні, демографічні, фінансово-економічні та соціальні. Оцінено масштаби та результати зайнятості населення на Донеччині. Зроблено висновок про недостатній рівень зайнятості у даному регіоні, виявлено загострення проблем працевлаштування молоді з вищою освітою та мешканців сільської місцевості. Проаналізовано тривалість і причини офіційного безробіття, зокрема, обумовлені галузевою специфікою регіону. На підставі аналізу кількісно-якісної відповідності попиту та пропозиції робочої сили виявлено резерви підвищення зайнятості населення у регіоні. На базі факторних моделей впливу чинників на рівень безробіття встановлено пріоритети забезпечення ефективної зайнятості населення в економіці регіону. Розроблено заходи щодо покращання кон'юнктури регіонального ринку праці у напряму забезпечення відповідності освітніх послуг вимогам ринку праці, удосконалення професійного навчання безробітного населення, створення умов для відкриття нових робочих місць. Обгрунтовано рекомендації щодо активізації регіональної політики забезпечення ефективної зайнятості населення шляхом удосконалення законодавства про зайнятість, регулювання оплати праці та міграційних процесів, а також надання державних соціальних гарантій населенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ДОН)682.4 + У9(4УКР-4ДОН)240.5 +
Шифр НБУВ: РА367317

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Хмелярчук М.І. 
Зайнятість і соціальний захист молоді: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.І. Хмелярчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми зайнятості та соціального захисту молоді Львівщини з застосуванням міждисциплінарного підходу вивчення соціально-економічних проблем молоді. Визначено сутність, основні компоненти, форми та мотивації зайнятості молоді. Розкрито зміст та основні складові ефективного функціонування системи соціального захисту молоді. Проаналізовано потенціал молоді Львівщини, регіональні особливості молодіжного ринку праці, визначено регіональні фактори зайнятості молоді та причини молодіжного безробіття. З'ясовано мотиваційні установки молоді до праці, висвітлено перспективи розвитку молодіжного підприємництва в забезпеченні продуктивної зайнятості молоді та створенні нових робочих місць. Запропоновано засоби, механізми, напрямки, шляхи та методи вирішення проблем зайнятості та соціального захисту молоді на регіональному рівні, зокрема: формування регіональної молодіжної політики сприяння зайнятості та соціальний захист молоді, фінансове забезпечення програм і заходів соціального захисту молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.5 + У9(4Укр-4Льв)240.5
Шифр НБУВ: РА318006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського