Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (14)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (104)Реферативна база даних (2507)Книжкові видання та компакт-диски (404)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>K=БРЕСТСЬК$<.>+<.>K=УГОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 325
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кондратьєва Т. В. 
Адаптивність економічної поведінки фірми: інституційний підхід: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Т. В. Кондратьєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано основні етапи аналізу фірми як мережі інституційних угод. Розвинуто методологію дослідження процесу адаптації економічної поведінки фірми. Удосконалено оцінку ступеня адаптивності економічної поведінки фірми до ринкових умов. Проаналізовано структуру інституціональної складової адаптивності економічної поведінки фірми. Розроблено інституціональну концепцію забезпечення адаптивної гнучкості економічної поведінки фірми на підгрунті аналізу динаміки трансакційних витрат. Визначено внутрішні фірмові інститути опортуністичної поведінки, які впливають на адаптивність і довгостроковий сталий розвиток фірми. Розроблено методику оцінки наслідків функціонування внутрішніх фірмових інститутів опортуністичної поведінки та визначено напрями впливу на процеси їх формування та розповсюдження. Доведено роль структури внутрішніх інституційних угод в процесі відбору ринкових альтернатив і розвитку фірми за нестабільних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У9(4УКР)290
Шифр НБУВ: РА375986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Черемисова Т.А. 
Активізація інноваційного розвитку промисловості на засадах лізингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Т.А. Черемисова ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми активізації структурних зрушень та підвищення ефективності промислового виробництва шляхом використання лізингового механізму технічного переоснащення пріоритетних галузей промисловості. Уточнено суть економічної категорії "інноваційний лізинг", який адекватно відображає суть процесу лізингових операцій у сфері промислових інновацій. Розроблено методику оцінки ефективності інноваційного лізингу, яка враховує інтереси всіх суб'єктів угоди. Удосконалено методику розрахунку лізингових платежів з урахуванням інфляції та попиту на лізингові послуги в Україні. Обгрунтовано систему заходів щодо зниження сукупного лізингового ризику. Розроблено організаційно-економічний механізм застосування інноваційного лізингу в промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55-562.31 +
Шифр НБУВ: РА340287

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Питльована Л.Ю. 
Англо-німецькі відносини на рубежі XIX - XX століть: проблеми колоніального поділу Африки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.Ю. Питльована ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих та архівних матеріалів показано динаміку англо-німецького територіального розмежування на африканському континенті у 1890 - 1902 рр. Розкрито логічну послідовність та зумовленість впливу колоніального питання на переговорний процес 1898 - 1901 рр. Простежено взаємозв'язок між колоніальними змаганнями та нарощуванням військової могутності Великобританії та Німецької армії. Відзначено, що Гельголандський договір сприяв зближенню позицій Англії та Німеччини в Африці та Європі. Зауважено, що надзвичайного загострення англо-німецькі відносини досягнули під час трансваальської кризи 1895 - 1896 рр. Зазначено, що громадська думка обох країн справляла значний вплив на англо-німецькі переговори з проблем розмежування сфер впливу в Африці. Показано, що Англія та Німеччина, незважаючи на підписання окремих угод, на зламі XIX - XX ст. залишалися непримиренними суперниками на "чорному" континенті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-64 + Т3(4ГЕР)53-64 +
Шифр НБУВ: РА328145

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Іванюта С.М. 
Антикризове управління у аграрній сфері: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / С.М. Іванюта ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано взаємозв'язок прояву циклічності кризових явищ в природі, демографії, техніці, економіці, державі, науці та культурі. Розкрито причини виникнення та характер прояву даних явищ у підприємствах аграрної сфери. Запропоновано методологічні підходи та практичний інструментарій діагностики кризових явищ, ситуацій та кризового стану на етапах життєвого циклу функціонування господарюючих суб'єктів аграрної сфери. Викладено концептуальні положення антикризового управління, спрямовані на запобігання таким явищам, забезпечення фінансової стабільності, недопущення справи про банкрутство (мирова угода), виведення підприємства зі стану банкрутства (санацій), мінімізації витрат під час застосування організаційно-правових інструментів банкрутства. Рекомендовано антикризові управлінські заходи, що спрямовані на науково-прогнозовану стратегію маркетингу, інноваційно-інвестиційний інструмент фінансововго оздоровлення, диверсифікацію аграрного виробництва, що знаходить своє вирішення через організацію багатогалузевого господарства, розвиток підсобних, допоміжних та обслуговуючих галузей в поєднанні з фермерськими, особистими господарствами сільського населення з метою ефективного використання природно-ресурсного потенціалу. Обгрунтовано доцільність створення системи раннього запобігання та реагування у сільськогосподарських підприємствах, як внутрішньогосподарського економічного механізму регулювання доходів і витрат, що забезпечує ефективний кадровий менеджмент.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97 +
Шифр НБУВ: РА343216

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Грицай О.В. 
Антимонопольний контроль за концентрацією господарських структур на рівні регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Грицай ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 21 с. — укp.

Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності антимонопольного контролю за недопущенням обмеження конкуренції та монополізації регіонального ринку в процесі концентрації господарських структур. Висвітлено світовий досвід державного регулювання структурних трансформацій у регіональній економіці. Проаналізовано вплив концентрації господарських структур на розвиток регіональної економіки. Подано перелік підстав для заборони концентрації підприємців. Розроблено методику аналізу наслідків економічної концентрації, яка допомогає встановити, коли угоди із злиття компаній можуть нанести шкоду конкуренції. Запропоновано критерії, за якими можливо оцінити, чи призведе конкретне злиття до суттєвого обмеження конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-13
Шифр НБУВ: РА320834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гарарук Л.В. 
Біржова торгівля України в період нової економічної політики (1921 - 1929 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Гарарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі узагальнення літературних джерел досліджено створення одного з головних елементів ринкової інфраструктури - бірж в Україні, що диктувалося логікою економічного розвитку та було зумовлено потребами народного господарства в період непу. Проаналізовано особливості виникнення та поширення мережі біржових організацій, наведено основні напрямки їх діяльності, розглянуто специфіку біржової торгівлі. Охарактеризовано статути, склад бірж, роботу біржових комітетів, загальних зборів членів бірж, президій, секцій, відділів, довідково-консультативних центрів. Визначено ріст біржового обігу, розмір біржових і позабіржових угод за різними видами товарів, проаналізовано кількість угод за роками та біржами. Розкрито процес трансформації нормативного регулювання біржової торгівлі - від ринкового до директивно-планового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-2,2 + У03(4УКР)614.21 +
Шифр НБУВ: РА342686

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Коваль В.В. 
Брест-Литовська конференція 1918 р.: діяльність делегації УНР по укладенню мирного договору з державами Четвертого союзу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.В. Коваль ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено джерелознавчий порівняльний аналіз документів, що відображають перебіг Брестської мирної конференції. Періодизовано хід перговорів між делегаціями УНР та інших держав. Зроблено висновок, що в Бресті проходили дві паралельні конференції - між Четвертим Союзом і Росією та між Четвертим Союзом і Україною. Доведено, що Брест-Литовський мирний договір було укладено відповідно до українських вимог і пропозицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)611.29-607 + Т3(4Укр)611-6
Шифр НБУВ: РА318357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Кленін О.В. 
Вдосконалення механізму відтворення основного капіталу промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.В. Кленін ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено механізм відтворення основного капіталу (ОК) промислових підприємств (ПП). Розкрито економічну сутність капіталу та процесу його відтворення за ринкових умов, визначено основні показники ефективності функціонування та відтворення ОК ПП. Виконано аналіз методик оцінки ефективності лізингових угод, оцінено наслідки лібералізації державної амортизаційної політики та описано особливості її формування на ПП. Наведено методичні рекомендації щодо інформаційно-організаційного забезпечення обгрунтування управлінських рішень у процесі управління механізмом відтворення ОК ПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.1 +
Шифр НБУВ: РА342338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Суха І.В. 
Вибір стратегій для забезпечення конкурентоспроможності підприємств молочної промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Суха ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та прикладні аспекти забезпечення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств. На основі узагальнення теоретичного матеріалу визначено суть понять "конкуренція", "конкурентоспроможність підприємства", "організаційно-економічний механізм забезпечення конкурентоспроможності молокопереробних підприємств", "стратегія", "маркетингова конкурентна стратегія". Систематизовано існуючі підходи до оцінювання конкурентоспроможності підприємств. На підставі проведеного аналізу сучасного стану виробництва молока визначено проблеми, які необхідно вирішити, враховуючи ратифікацію угоди щодо вступу України до СОТ. З'ясовано рівень конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, перспективи їх подальшого розвитку. Апробовано методику її інтегрального оцінювання щодо молочної продукції певних торгових марок, що дозволило з використанням певних характеристик продукції оцінити їх популярність. Розроблено методику вибору певним підприємством привабливих для розвитку сегментів. Визначено підходи до формування набору маркетингових конкурентних стратегій з урахуванням цілей підприємства, його потенційних можливостей, зміни зовнішнього середовища, прогнозу розвитку ринкових сегментів. Запропоновано використовувати комбінацію методик оцінювання конкурентоспроможності для з'ясування правильності вибору сегментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-13 +
Шифр НБУВ: РА361579

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кірієнко О.Е. 
Використання біржового механізму в комерційній діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Е. Кірієнко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Вивчено стан біржової торгівлі в Україні, розглянуто еволюцію розвитку товарних бірж у країні, проаналізовано особливості кожного її етапу та їх вплив на комерційну діяльність підприємств. Виявлено причини низької ефективності біржової торгівлі, однією з яких є недосконалість біржового механізму. Визначено поняття біржового механізму, його структуру та взаємозв'язок елементів. Особливу увагу приділено центральному елементу біржового механізму - механізму біржових операцій, результатом яких є біржові угоди. Розглянуто поняття біржової угоди та запропоновано розширену класифікацію угод з реальним товаром. Проведено аналіз державного регулювання діяльності товарних бірж в Україні. Досліджено організацію біржової торгівлі та організацію участі в ній підприємств. На підставі вивчення різноманіття біржових ризиків та джерел їх виникнення, з доповненням ознак удосконалено класифікацію ризиків. Розраховано коефіцієнт рівня втрат до суми угоди, що характеризує інтенсивність впливу кожного виду виявлених ризиків на результати угоди. Визначено принципові напрями удосконалення біржового механізму. Запропоновано комплексний спосіб оцінки ризику під час підготовки біржової угоди. Наведено комлекс програм "Автоматизація розрахункових операцій на біржі", що дозволяє здійснювати розрахунки за біржовими угодами та контролювати своєчасність виконання зобов'язань учасниками угоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-592 + У9(4УКР)421.30-212.13 +
Шифр НБУВ: РА330392

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сгара Е.В. 
Використання інституту мирової угоди у процедурі банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Е.В. Сгара ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено особливості застосування норм інституту мирової угоди у межах процедур санації та розпорядження майном під час провадження справи про банкрутство. Вивчено історичні передумови становлення інституту мирової угоди. Показано, що публічно-правовий характер його норм і загальна тенденція гуманізації норм права вимагають встановлення рівноправних взаємовідносин у системі кредитор - боржник. Запропоновано ввести в Закон про банкрутство норми, що дозволяють проведення сепаратних переговорів з найбільш значимими кредиторами та припускають автоматичне скасування боргів за вимогами їх третьої та наступної черги. Обгрунтовано доцільність включення у норми, що визначають структуру плану санації та графік погашення заборгованості, положень, які рекомендують проведення інноваційних заходів у процедурі санації і враховують умови надання кредиту та терміни його погашення. У разі банкрутства неспроможних підприємств з підвищеним рівнем соціальної значущості запропоновано приділяти належну увагу їх виробничим особливостям. Удосконалено визначення поняття "мирова угода".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)209.2 + Х892.19(4УКР)182 +
Шифр НБУВ: РА334846

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Ткаченко С.Є. 
Використання лізингових технологій для оновлення основного капіталу підприємств (на прикладі залізничного транспорту): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.Є. Ткаченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 17 с. — укp.

Подано визначення процесу оновлення основного капіталу підприємств з урахуванням специфіки ринкової економіки. Розвинуто теоретико-методичні засади щодо використання лізингових технологій на залізницях України, визначено суть цих технологій, об'єкти та суб'єкти лізингової діяльності у галузі залізничного транспорту. Розроблено організаційні підходи до впровадження найбільш доцільних фом лізингу на даних підприємствах. Доведено вагомість визначення оптимального розміру ставки комісійної винагороди для забезпечення ефективності лізингових угод для основних їх учасників. Розраховано залежності ефективності у взаємозв'язку з вартістю предмета лізингу та розміром ставки комісійної винагороди. На прикладі порівняльного аналізу банківського та лізингового фінансування придбання об'єкту рухомого складу доведено, що лізинг є ефективною формою фінансування оновлювальних процесів у галузі залізничного транспорту. Оптимізовано витрати з оновлення рухомого складу регіональної залізниці з використанням лізингових технологій та визначено, що застосування фінансового лізингу дозволить мінімізувати ці витрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-562.31 +
Шифр НБУВ: РА326273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шумов В. В. 
Вирок суду при спрощеній формі судового розгляду кримінальних справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Шумов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто правові, теоретичні та практичні проблеми постановлення судом законних та обгрунтованих вироків у разі застосування введеної у кримінальний процес України у 2001 році спрощеної форми судового розгляду кримінальних справ у випадках визнання обвинуваченим своєї вини. Проаналізовано виникнення та застосування такої спрощеної форми у різних країнах світу, зокрема, угод про визначення вини у США й особливого порядку за КПК Російської Федерації. Досліджено особливості та проблемні питання застосування в Україні спрощеної форми судового розгляду та правової якості вироку суду, який постановляється у судовому засіданні за спрощеною формою. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та розробки нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)802 + Х893.9(4УКР)75
Шифр НБУВ: РА378864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гусейнов Л.Г.огли 
Відповідальність держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.11 / Л.Г.огли Гусейнов ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему відповідальності держав за порушення міжнародних зобов'язань у галузі прав людини. Розкрито специфічну природу зобов'язань держав у галузі прав людини, проведено їх наукову класифікацію, яка має важливе значення для встановлення факту порушення прав людини. Проаналізовано "юридичний склад" порушення міжнародного "правозахисного" зобов'язання як підстави відповідальності держави. Висвітлено механізм інкримінування державі порушень прав людини, які викликано діями окремих гілок державної влади, а також приватних осіб. Охарактеризовано обставини, які звільняють від міжнародної відповідальності державу, що порушила свої зобов'язання в галузі прав людини. Визначено матеріальні та інструментальні наслідки у разі порушення державою прав людини на підставі міжнародних угод і за загальним міжнародним правом. Обгрунтовано неприпустимість однобічної гуманітарної інтервенції та визначено критерії правомірності примусових збройних акцій, які застосовуються ООН та регіональними організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х910.15
Шифр НБУВ: РА310253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Підгородинський В.М. 
Відповідальність за торгівлю людьми за кримінальним законодавством України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.М. Підгородинський ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено історичні передумови виникнення торгівлі людьми. Значну увагу приділено аналізові протидії торгівлі людьми на міжнародному та національному рівнях. Визначено об'єкт і предмет торгівлі людьми, досліджено особливості об'єктивної та суб'єктивної сторін і суб'єкта злочину, передбаченого ст. 149 КК України, вивчено обтяжуючі обставини. Здійснено розмежування цього складу з суміжними злочинами, а також проведено порівняльний аналіз кримінального законодавства окремих країн стосовно норм, які передбачають відповідальність за торгівлю людьми. Відзначено, що основним безпосереднім об'єктом цієї торгівлі є суспільні відносини, взаємопов'язані зі свободою, честю та гідністю особи. Зроблено висновок, що об'єктивна сторона має містити лише таку дію, як здійснення незаконних угод у формі передачі та заволодіння людиною. Суб'єктивна сторона складу злочину торгівлі людьми не повинна містити спеціальної мети. Наведено рекомендації щодо вдосконалення норми про відповідальність за торгівлю людьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113 +
Шифр НБУВ: РА338859

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Вівчаренко О.А. 
Гарантії права власності на землю в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.А. Вівчаренко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення вітчизняного законодавства у сфері забезпечення гарантій права власності на землю в Україні. Досліджено зміст поняття та основні характеристики гарантій права власності на землю. Розглянуто співвідношення юридичних принципів охорони та захисту права власності на землю, досліджено систему засобів захисту та відповідальність за порушення гарантій. Запропоновано нові підходи щодо розмежування правового становища українського народу та держави як суб'єктів права власності на землю. Проаналізовано особливості розмежування підстав недійсності угод з земельними ділянками. Досліджено причини невдалого регулювання підстав відшкодування збитків за чинним Земельним кодексом (ЗК). Висвітлено правову природу такої форми відповідальності як припинення права користування земельними ділянками, які використовуються з порушенням земельного законодавства. Обгрунтовано наявність в ЗК нормативного регулювання стану крайньої необхідності та необхідності вирішення проблем колізії норм ЗК зі статтями ЦК. Запропоновано шляхи удосконалення нормативного регулювання проблемних питань й обгрунтовано проекти змін і доповнень до законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.106 +
Шифр НБУВ: РА337002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Мельничук В. Г. 
Геологія та міденосність нижньовендських трапових комплексів південно-західної частини Східноєвропейської платформи: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.01 / В. Г. Мельничук ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено походження, тектонічну позицію, стратифікацію, речовинний склад, деформаційну структуру, гідротермальні зміни та міденосність нижньовендських трапів південно-західної частини Східноєвропейської платформи. Обгрунтовано гетерогенність трапової формації, в якій виділено чотири петрогенетично відмінні трапові комплекси: західнобузький, верхньоприп'ятський, брестський і біловезько-подільський. Встановлено, що вони утворились на окремих стадіях вендського трапового магматизму, який проявився в південно-західній частині платформи у зв'язку з функціонуванням мантійного плюму. Вдосконалено стратиграфічну схему нижнього венду (лапландський горизонт) України виділенням трьох нових основних стратонів і трьох допоміжних. Уточнено схему поділу трапів регіону на структурно-фаціальні зони та підзони. Ними визначено металогенічне районування Волинського міднорудного району. В трапах встановлено регіональну та локальну мінералогічну зональність гідротермальних змін, які відповідають цеолітовій і преніт-пумпеліїтовій фаціям метаморфізму. Переглянуто уявлення деформаційної структури трапів на користь більшої ролі плікативних деформацій у Волинському палеозойському піднятті. Показано, що спеціалізованим на мідь є вехньоприп'ятський траповий комплекс. Від нього відбулося зараження міддю порід інших комплексів в процесі її гідротермального перерозподілу. Визначено найдієвіші стратиграфічні, петрографічні, мінералогічні, структурно-тектонічні, палевулканологічні прогнозні фактори міденосності трапів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)1-51
Шифр НБУВ: РА375452 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Беляневич О.А. 
Господарський договір та способи його укладання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.А. Беляневич ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 24 с. — укp.

Дисертація містить комплексний аналіз господарського договору як правового інституту господарського права. Досліджено доктринальне поняття господарського договору та питання правового регулювання укладання господарських договорів в сучасних умовах господарювання. Особлива увага приділена нетрадиційному способу укладання господарських договорів в умовах конкуренції покупців (біржових угод, договорів, що укладаються на аукціонах, за конкурсом). Обгрунтовується необхідність прийняття Закону про господарські договори, внесення змін та доповнень до чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)204

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Степанов О.О. 
Господарсько-правові засоби попередження банкрутства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.О. Степанов ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання відносин щодо застосування господарсько-правових засобів (ГПЗ) запобігання банкрутству (ЗБ), висвітлено нові наукові положення та запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства в сфері неспроможності (банкрутства). Визначено та систематизовано ГПЗ ЗБ, проаналізовано особливості надання боржникові додаткових прав щодо порушення справи про банкрутство за його заявою та можливості проводити санацію під своїм керівництвом. Обгрунтовано доцільність удосконалення ГПЗ як мораторію на задоволення вимог кредиторів, зокрема, щодо правового режиму санкцій у процедурі банкрутства, примусового стягнення боргу за вимогами, на які не поширюється дія мораторію. Наведено рекомендації щодо удосконалення правового статусу кредиторів з непростроченими вимогами до боржника, викладено порядок визнання недійсними його угод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 +
Шифр НБУВ: РА342785

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського