Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Наукова електронна бібліотека (72)Реферативна база даних (641)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ВИЗВОЛЬНІ$<.>+<.>K=РУХИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слесаренко А.В. 
Антитоталітарні рухи в Чехословаччині (1969 - 1989 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / А.В. Слесаренко ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Зроблено спробу комплексно дослідити антитоталітарні рухи у Чехословаччині 1969 - 1989 рр. Проведено порівняльний аналіз характеру, форм і методів діяльності різних опозиційних угруповань. До наукового обігу введено нові опубліковані й архівні документальні матеріали. Установлено, що чехословацькі антитоталітаристські рухи були представлені різними політичними, правозахисними, культурними, релігійними, екологічними угруповуваннями та ініціативами, результатом діяльності яких мало стати реформування існуючої політичної системи у напрямку обмеження монополії правлячої комуністичної партії та мирне встановлення демократичного ладу. Доведено, що головним змістом діяльності демократичної опозиції у ЧССР була боротьба за демократію, захист прав і свобод людини та суспільства, розбудова у рамках тоталітарного режиму інститутів громадянського суспільства. Відзначено, що, незважаючи на мінімальний вплив на суспільно-політичну ситуацію у країні, незалежні громадянські ініціативи, зокрема Хартія-77, сприяли залученню найактивнішої частини суспільства до боротьби з тоталітарним режимом, яка за умов революційного піднесення 1989 р. очолила демократичну революцію та успішно здійснила її.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)64-4 +
Шифр НБУВ: РА353337

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Солодун О.В. 
Варіаційний метод дослідження нелінійних динамічних процесів в рухомих обмежених об'ємах рідини складної конфігурації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / О.В. Солодун ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розглянуто задачу про вимушені коливання ідеальної нестислової рідини, що частково заповнює абсолютно твердий циліндр, розбитий на два та чотири секторальні відсіки. Базуючись на варіаційному формулюванні задачі, побудовано скінченновимірні нелінійні математичні моделі, що описують рух рідини в околі основного резонансу. За методом Бубнова - Гальоркіна побудовано перодичні розв'язки системи нелінійних звичайних диференціальних рівнянь, що описують рух рідини в рухомій циліндричній порожнині з перегородками, яка здійснює поступальні рухи за періодичним законом. З використанням рівнянь першого наближення описано основні фізичні явища та проведено аналіз стійкості одержаних періодичних розв'язків. Побудовано амплітудно-частотні характеристики коливань вільної поверхні рідини в околі основного резонансу. Визначено форму вільної поверхні та основні характеристики силової взаємодії тіла з рідиною. Досліджено поведінку вузлової лінії. Проведено кількісне та якісне порівняння теоретичних результатів з експериментальними даними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.36,022
Шифр НБУВ: РА320918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тугай А.В. 
Великомасштабні рухи спіральних галактик каталогу RFGC: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / А.В. Тугай ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Побудовано вибірку з 1561-ї плоских спіральних галактик з каталогу RFGC, стосовно яких існують дані про променеві швидкості та ширини лінії НІ. На її базі визначено величини та похибки параметрів узагальненої залежності Таллі - Фішера у варіанті "лінійний діаметр - ширина лінії НІ" та мультипольних моделей колективного руху галактик. Побудовано об'єднаний масив даних про спіральні галактики з каталогів RFGC і Mark III. З використанням одержаної залежності Таллі - Фішера у варіанті "світність - ширина лінії НІ" оцінено відстані та радіальні пекулярні швидкості галактик двох каталогів. З'ясовано, що положення близьких надлишків густини (атракторів), які знаходяться у межах вибірки, не може бути визначеним з використанням мультипольної моделі колективного руху галактик. Розглянуто 4-атракторну модель розподілу густини на масштабі до 200 Мпк і проаналізовано її відповідність спостереженим даним про великомасштабні рухи галактик. Показано, що дана модель узгоджується з параметрами дипольної складової колективного руху і не узгоджується з параметрами октупольної і квадрупольної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В674 я26,022 + В677.1 я26,022 +
Шифр НБУВ: РА340290

Рубрики:

      
4.

Олійник С.В. 
Галицьке військо і визвольні змагання на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Олійник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено участь галицького війська у визвольних змаганнях на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.), а також його вимушене підпорядкування антиукраїнським силам. На підставі узагальнення літературних джерел визначено бойовий шлях галицького війська, а також його внесок у підтримку боротьби за українську державність. Розглянуто питання побуту, матеріально-технічного забезпечення і відносин між вояками та місцевим населенням. Проаналізовано причини припинення функціонування та ліквідації даної військової структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР331)1:612 +
Шифр НБУВ: РА328574

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Олійник С.В. 
Галицьке військо і визвольні змагання на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Олійник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено участь галицького війська у визвольних змаганнях на території Правобережної України (липень 1919 - травень 1920 рр.), а також його вимушене підпорядкування антиукраїнським силам. На підставі узагальнення літературних джерел визначено бойовий шлях галицького війська, а також його внесок у підтримку боротьби за українську державність. Розглянуто питання побуту, матеріально-технічного забезпечення і відносин між вояками та місцевим населенням. Проаналізовано причини припинення функціонування та ліквідації даної військової структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612 + Ц4,8(4УКР331)1:612 +
Шифр НБУВ: РА328574

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Подзігун І.М. 
Геологічна будова та кореляція стратиграфічних розрізів метаосадових порід Овруцького палеорифта та грабен-синкліналей Ростовського виступу Українського щита: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.М. Подзігун ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено належність систем палеозападин і палеорифтових структур пізнього протерозою до тектоно-магматичних шовних зон зчленування різних за віком структурно-речовинних комплексів кристалічного фундаменту, в яких тектонічні рухи і активний вулканізм проявлялися неодноразово протягом тривалого геологічного часу. Цими структурами контролюються склепіннєво-брилові підняття середнього протерозою, у центрі яких формувалися масиви гранітів рапаківі, а за периферією - компенсаційні прогини, заповнені продуктами руйнування порід вулкано-плутонічної асоціації та вулканогенних споруд. Відзначео, що разом з уламковим матеріалом у прогини надходили кластогенні алмази, золото, циркон та інші матеріали. Охарактеризовано Білокоровицьку та Вільчанську палеозападини, що входять до системи від'ємних структур Овруцького палеорифту, як компенсаційні прогини розтягання, що формувалися навколо Коростенського склепіннєво-бриллового підняття в середньому протерозої. Розглянуто уламковий матеріал розрізу базального горизонту нижньобілковицької підсвіти топілянської серії як релікт середньопротерозойського доплитного осадового чохла. Установлено, що опускання всієї геоструктури Українського щита, яке почалося у рифеї, зумовило прояв рифтогенезу, повернення морського режиму на його територію та формування великих палеорифтових структур, грабен-синкліналей і накладених на фундамент западин, прикладом яких є вивчена Овруцька грабен-синкліналь широтного простягання та від'ємні структури Ростовського виступу. У породах, що виповнюють від'ємні палеоструктури пізнього протерозою, сконцентровані рудопрояви та родовища кластерного (алмазів, золота, олова) та гідротермального типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д390(45УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА360824

Рубрики:

      
7.

Хуснутдінов О.Я. 
Громадський рух як чинник формування громадянського суспільства в Україні (державно-управлінський аспект): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.Я. Хуснутдінов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Докладно проаналізовано історичні аспекти розвитку громадського руху, а також розглянуто його суть, зміст і структуру. Досліджено взаємодію між державою та громадським рухом у процесі формування громадянського суспільства, законодавче забезпечення даного руху в Україні, сучасний стан розвитку його інфраструктури. З'ясовано, що роль державного керування стосовно громадського руху виявляється у двох основних аспектах: в організаційно-правовому забезпеченні розвитку громадських організацій, у створенні системи співробітництва та партнерства між органами державної влади, місцевого самоврядування та даними організаціями. Стверджено, що свою суспільно-політичну функцію громадські рухи можуть виконувати лише за наявності розвинутої суспільно-політичної свідомості, дієвого законодавства й неухильного його дотримання всіма громадянами й посадовими особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022.3 + Х819(4УКР)13 + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА327464

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
8.

Баженов О.Л. 
Давньоруське Пониззя середини XII - середини XIII ст.: соціально-економічний, військово-політичний і культурно-духовний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Л. Баженов ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено життєдіяльність населення Пониззя в економічному, соціальному, військово-політичному та культурно-духовному аспектах. Висвітлено етапи формування території Пониззя, побут та етнічний склад його населення і демографічні процеси. З використанням широкої джерельної бази проаналізовано боротьбу Галицького й інших князівств за володіння Пониззям, протистояння за владу між князями та боярством. Розглянуто народні рухи, особливості містобудування, християнізації краю, а також роль і значення Пониззя в історії Південно-Західної Русі - України, і, зокрема Галицького, а згодом об'єднаного Галицько-Волинського князівств та причини зникнення даного адміністративно-територіального регіону з карти України у другій половині XIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)42 +
Шифр НБУВ: РА335017

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Волкова О. С. 
Деякі класи рухів важкого гіростата зі змінним гіростатичним моментом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.01 / О. С. Волкова ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено теореми про необхідні та достатні умови існування рівномірних обертань, маятникових рухів і регулярних прецесій гіростата з нерухомою точкою, знайдено та проаналізовано умови допустимості заданого моменту. Показано, що маятникові рухи гіростата зі змінним гіростатичним моментом можуть відбуватися навколо горизонтальної, вертикальної та похилої осі. Вивчено умови існування рівномірних обертань навколо похилої осі та для гіростата зі змінним напрямком гіростатичного моменту. Показано, що за умов Гріолі гіростат зі змінним гіростатичним моментом може здійснювати регулярну прецесію тільки відносно вертикалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.33,022
Шифр НБУВ: РА374672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чеська Т.Ю. 
Динамічні властивості гідратованих пористих частинок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Т.Ю. Чеська ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Запропонована кореляційна теорія теплових флуктуацій всередині гідратованих пористих частинок. Самі частинки вкраплені в іншу рідину і взаємодія між частинками не враховувалася. Динамічні властивості зв'язаної рідини всередині пористої частинки описувалися лінеаризованим рівнянням Дебая - Брінкмана. Знайдені локальні кореляційні функції поступальної та вихрової течії рідини у частинці і відповідні локальні коефіцієнти дифузії молекул рідини, які суттєво залежать від коефіцієнта проникливості пористого середовища, введено ступінь вологості динамічного походження. Побудовані спектри поглинання та релеївського розсіювання месбауерівського випромінювання на пористих гідратованих броунівських частинках, які роблять низькочастотні внутрішні теплові колективні рухи. Результати моделювання зіставлені з дослідними спектрами релеївського розсіювання месбауерівського випромінювання на глобулярних білках при різних ступенях гідратації. Детально вивчена температурна та гідратаційна залежність долі пружного розсіювання месбауерівського випромінювання та фактор Лемба-Месбауера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + Г221.76

      
11.

Коносевич Ю.Б. 
Динамічні властивості синхронного гіроскопа в кардановому підвісі: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / Ю.Б. Коносевич ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2008. — 17 с. — укp.

Вивчено вплив початкових збурень і збурень конструктивних параметрів на стаціонарні рухи синхронного гіроскопа у кардановому підвісі, установленого на нерухомій основі у полі сили ваги за наявності вертикальної зовнішньої осі підвісу. Рівняння руху такої системи допускають перший інтеграл, що виражає збереження проекції її кінетичного моменту на зовнішню вісь підвісу. З використанням першого методу Ляпунова одержано (у вигляді двох нерівностей) достатню умову стійкості стаціонарних рухів. За допомогою другого методу Ляпунова доведено, що для більшості конструкцій синхронних рухів є наявність мінімуму зведеної потенційної енергії за зовнішнім кардановим кутом. Установлено, що якщо виконані обидві нерівності, знайдені з використанням першого методу Ляпунова, то за малої динамічної несиметрії ротора наявний режим псевдорегулярної прецесії, який є накладанням періодичних коливань на стаціонарний рух, близький до незбуреного. Такий режим є асимптотично стійким за відповідного йому значення сталої інтеграла й аналітично залежить від малого параметра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.333,022 +
Шифр НБУВ: РА357404

      
12.

Болграбська І.О. 
Дослідження динамічних властивостей систем зв'язаних твердих тіл і їх застосування до вивчення властивостей стержневих конструкцій: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.02.01 / І.О. Болграбська ; НАН України. Ін-т прикл. математики і механіки. — Донецьк, 1999. — 31 с. — укp.

Дисертація присвячена створенню математичної моделі пружного об'єкту на основі системи твердих тіл, з'єднаних пружними шарнірами; обгрунтуванню адекватності цій моделі стержневої моделі і дослідженню робочих режимів об'єкту з урахуванням їх несиметрії. Отримано нелінійні рівняння чотирьох скінченномірних моделей. Визначено значення жорсткості пружного шарніру, яке забезпечує збіг рівнянь руху скінченномірних систем при необмеженому збільшенні числа тіл в них з рівняннями малих коливань пружних стержнів. Доведено збіжність розв'язків рівнянь руху дискретних моделей до розв'язку відповідних неперервних граничних задач. Розроблено ефективний алгоритм визначення резонансних частот, в околі яких стаціонарні рухи об'єктів з малою несиметрією нестійкі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.3-7,022 + В251.620.3,022

Рубрики:

      
13.

Овчинников Д.В. 
Дослідження нелінійних коливань рідини в циліндричному резервуарі на основі теорії п'ятого порядку малості: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / Д.В. Овчинников ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено вимушені нелінійні коливання, що виникають на вільній поверхні ідеальної нестисливої рідини, яка частково заповнює твердий циліндричний бак, що здійснює гармонічні у часі коливання в околі найнижчої частоти власних коливань рідини. Запропоновано підхід комп'ютерної реалізації варіаційного методу Майлса - Луковського за спеціально сформульованими гіпотезами теорії п'ятого порядку малості. Одержано нову математичну модель у вигляді одинадцяти нелінійних звичайних диференціальних рівнянь другого порядку, що описує вільні та вимушені коливання рідини в резервуарі у формі прямого кругового циліндра. Числові значення коефіцієнтів цих рівнянь знайдено у широкому діапазоні геометричних параметрів резервуару та подано у вигляді окремих таблиць. На базі одержаної моделі в околі основного резонансу побудовано усталені періодичні рухи рідини, досліджено їх стійкість, визначено сили заємодії тіла та рідини. Проведено порівняльний аналіз одержаних результатів з аналогічними результатами за теорією третього порядку малості й експериментальними даними. Розглянуто межі застосованості теорії третього порядку малості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.305.2,022 + В213.36,022 +
Шифр НБУВ: РА343186

Рубрики:

      
14.

Паранчук Р.Я. 
Дослідження умов конвергентності для нелінійних електричних кіл: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.05 / Р.Я. Паранчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено методику одержання умов конвергентності нелінійних електричних кіл на основі теорії стійкості лінійних параметричних систем. Вперше застосовано принцип максимуму Понтрягіна для знаходження екстремального збудження лінійної параметричної системи другого порядку з фіксованими межами зміни функції збудження. Встановлено, що екстремальне збудження даної системи має прямокутну форму. Одержано умови існування ферорезонансу залежно від амплітуди зовнішнього збудження та загасання у коливальному контурі з нелінійною індуктивністю, що апроксимується поліномом довільного степеня. Математично описано процеси під час виникнення несиметричних режимів у нелінійних системах другого порядку методом ізоклін та методом лінеаризації диференціального рівняння в околі періодичного режиму. Обгрунтовано необхідність врахування несиметричних режимів поряд з ферорезонансними у процесі дослідження умов конвергентності. Розглянуто параметри та умови існування режимів, які порушують конвергентність нелінійної параметричної системи. Проаналізовано квазіперіодичні та режими ділення частоти, а також обертові рухи, проведено їх порівняння. Аналітично одержано новий критерій відсутності обертових рухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З211.513-01
Шифр НБУВ: РА311090

Рубрики:

      
15.

Козаченко Т.О. 
Еволюція обертань твердого тіла під дією нестаціонарних відновлюючих і збурюючих моментів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / Т.О. Козаченко ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Вивчено обертові рухи динамічно симетричного твердого тіла відносно нерухомої точки під дією відновлюючого та збурюючого моментів. Відзначено, що відновлююючі моменти залежать від: повільного часу, кута нутації та сумісної дії цих факторів. Показано, що збурюючі моменти повільно змінюються з часом і обумовлені впливом середовища з опором, оптимального за швидкодією гасіння екваторіальної складової вектора кутової швидкості обертання. З застосуванням методу усереднення проаналізовано нелінійні системи рівнянь дослідженого руху. Розглянуто збурені рухи вовчка Лагранжа у випадку, коли кутова швидкість осьового обертання є достатньо великою та дві проекції вектора збурюючого моменту - малими у порівнянні з відновлюючим моментом, третя - одного з ним порядку, а відповідна стандартна система - двочастотною зі сталим відношенням частот. За цього випадку усереднення нелінійної системи еквівалентно усередненню квазілінійної системи зі сталими частотами. Проведено усереднення у нерезонансному та резонансному випадках. Одержано усереднені системи рівнянь руху у першому наближеннні для повільних змінних, які характеризують еволюцію обертань твердого отіла. Досліджено вплив збурюючого моменту сил симетричної лінійної дисипації з боку зовнішнього середовища і малих керуючих моментів. Вивчено збурені обертові рухи швидко закрученого тіла, які близькі до випадку Лагранжа, коли компоненти вектора збурюючого моменту малі у порівнянні з відновлюючим моментом. Проведено усереднення та винайдено усереднені системи рівнянь руху у першому та другому наближеннях. Доведено, що доданки другого наближення доповнюють відомі з наближеної теорії гіроскопів вирази для кутової швидкості прецесії. Розв'язано конкретні задачі механіки та керування обертанням твердого тіла, які мають самостійне значення для застосувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.3,022 +
Шифр НБУВ: РА333502

Рубрики:

      
16.

Рачинська А.Л. 
Еволюція швидких обертань супутника відносно центру мас під дією збурюючих моментів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.01 / А.Л. Рачинська ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено швидкі обертальні рухи супутника відносно центра мас під дією збурювальних моментів. Досліджено дію цих моментів на еволюцію основних характеристик обертального руху супутника відносно його центра мас. Розглянуто збурювальні моменти різної фізичної природи: гравітаційний момент, момент сил світлового тиску, момент сил опору, момент сил в'язкої рідини, що знаходиться у порожнині супутника, комбінації зазначених силових факторів. Дослідження проведено для супутника за припущення, що кутова швидкість руху твердого тіла відносно центру мас суттєво більше його кутової швидкості орбітального руху. Породжуючим незбуреним рухом супутника відносно центра мас є рух Ейлера - Пуансо. Для аналізу нелінійної системи рівнянь руху застосовується асимптотичний метод усереднення у першому наближенні. У разі необхідності до усередненої системи застосовується модифікований метод усереднення. Вивчено швидкі обертальні рухи супутника відносно центра мас за випадків: обертання тіла в околі осі найменшого та найбільшого моментів інерції; малих діагональних коефіцієнтів опору середовища; динамічно симетричного супутника. Проведено дослідження стійкості знайдених квазістаціонарних рухів супутника у середовищі з опором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В213.303.3,022 + О643-015 +
Шифр НБУВ: РА360395

Рубрики:

      
17.

Андрос О. Є. 
Екологістські рухи в сучасному політичному процесі: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Є. Андрос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З'ясовано причини виникнення та досліджено особливості процесу інституціоналізації екологістських рухів (ПІЕР) у США та західноєвропейських країнах. Доведено, що в ПІЕР виникають суперечності між необхідністю утворення політичних партій парламенського типу на основі екологізму та його налаштованістю на "низові" громадські рухи. Зазначено, що існує тяжіння екологістських партій до лівої ідеології, яка більш органічно сприймає ідею об'єднання на основі надсоцієтальних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022 + Ф062 + Ф79(0)
Шифр НБУВ: РА377743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Копил О.С. 
Єврейські політичні партії та рухи у 20-х роках ХХ ст.: політологічний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.С. Копил ; Миколаїв. держ. гуманіт. ун-т ім. П.Могили. — Миколаїв, 2008. — 19 с. — укp.

Проведено політологічний аналіз діяльності єврейських політичих партій і рухів на Півдні України у 1920-х рр. Охарактеризовано ідеологічну та соціальну базу, розкрито специфіку організаційної побудови та практичної діяльності єврейських партій (Єврейської комуністичної партії, Сіоністсько-соціалістичної партії, Сіоністсько-трудової партії, Єврейської соціал-демократичної партії Поалей Ціон), молодіжних і громадських об'єднань (Євкомол, Гехалуц, Гашомер Гацоір, Югенд Фарбанд). Розроблено періодизацію єврейського політичного руху та типологізацію єврейських партій та об'єднань. Проаналізовано концептуальні моделі та механізми реалізації державної політики щодо єврейських політичних об'єднань. Розглянуто радянсько-більшовицьку модель взаємодії з єврейськими партіями та рухами. З'ясовано причини зникнення єврейського політичного руху з політичної арени України в кінці 1920-х рр., розкрито роль репресивної політики радянської влади у даному процесі. Наведено характеристику "домінантної" та "діалогової" моделей державної етнонаціональної політики та пов'язаних з ними парадигм політичної активності національних меншин - парадигм "вимог і тиску", "участі та внеску". Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення державної етнонаціональної політики в Україні у сучасний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР7=9Е)2 +
Шифр НБУВ: РА362966

Рубрики:

      
19.

Ярош О.Б. 
Жіночі об'єднання України як суб'єкти державотворення кінця XX століття: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02. / О.Б. Ярош ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що необхідною умовою становлення суб'єктності жінок є їх активна позиція у визвольній боротьбі та державницькій діяльності. Визначено класифікацію жіночих об'єднань за змістом та напрямками діяльності. Висвітлено специфіку і силу впливів міжнародних жіночих об'єднань на характер розвитку жіночого руху в Україні. Доведено, що прояв суб'єктності жіночих об'єднань України тісно пов'язаний з конкретними соціально-економічними та духовними можливостями суспільства. Наведено рекомендації щодо підвищення суб'єктності жіночих об'єднань, які можна використовувати для подальшого теоретичного аналізу та практичного застосування державними та політичними інституціями України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)040.3
Шифр НБУВ: РА313251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Невдаха Ю.А. 
Забезпечення працездатності нечутливих до сил ваги некласичних автобалансирів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Ю.А. Невдаха ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено теоретичні принципи конструювання нових некласичних автобалансуючих пристроїв (АБП) нечутливими до сил ваги, зокрема вперше усунено чутливість коригувальних вантажів (КВ) до сил ваги в некласичних АБП, шляхом встановлення другого КВ і накладання на їх рухи кінематичних в'язей, виділено ознаки, комбінаціями яких створюються АБП. Визначено технічні характеристики запропонованих АБП і КВ, що в них застосовуються, розроблено таблиці масо-інерційних характеристик КВ. На підставі розробленої математичної моделі ротора і АБП доведено працездатність пристроїв на зарезонансних швидкостях обертання у практично важливих випадках - якщо маса КВ набагато менше маси ротора, та ротора, що швидко обертається. Експериментально встановлено працездатність нових АБП за різних умов експлуатації ротора під час дії збурень різного походження. Встановлено, що на відміну від АБП прототипу, на зарезонансних швидкостях якість балансування ротора новим АБП не залежить від швидкості обертання ротора і не погіршується за умови зменшення швидкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.024 + К448.54-02 +
Шифр НБУВ: РА328452

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського