Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (614)Книжкові видання та компакт-диски (222)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕТЬМАНСЬК$<.>+<.>K=ВРЯДУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Берегой Т.А. 
Агентство регіонального розвитку як механізм управління розвитком регіону на засадах демократичного врядування: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.А. Берегой ; Одес. рег. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано роль агентств регіонального розвитку у процесі формування інституційної інфраструктури управління розвитком регіону на засадах демократичного врядування. Доведено, що вдосконалення інституційної інфраструктури управління даним розвитком шляхом залучення до її складу агентств регіонального розвитку забезпечить ефективну реалізацію регіональної політики, підвищить дієвість і результативність процесу управління розвитку регіону. За результатами дослідження розроблено теоретичну модель механізму такого управління на засадах демократичного врядування з залученням агентств регіонального розвитку, запропоновано "Стратегічний план становлення агентств регіонального розвитку" та розроблено проект нормативно-правового акту "Про діяльність агентства регіонального розвитку", що надасть належного статусу цим структурам. На підставі резутатів дослідження діяльності "Агентства регіонального розвитку в Одеській області" виявлено фактори стримування його становлення та сформульовано практичні рекомендації щодо підвищення його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91 +
Шифр НБУВ: РА358336

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Титар О.В. 
Бароко та народний стиль у формуванні слобожанської ментальності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.12 / О.В. Титар ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 16 с. — укp.

Здійснено філософський аналіз концепту слобожанської ментальності, формування та проявів феномену слобожанської ідентичності. Проведено порівняльний аналіз теоретичних підходів щодо ментальності. Досліджено дану ментальність через соціокультурні та мистецькі репрезентації в церковному будівництві та філософській думці. Установлено два типи таких репрезентацій у слобожанській ментальності, що характеризуються через уведення поняття стилю, а саме: бароко та народний стиль. Зазначено, що стиль інтерпретується як специфічна структурно-семіотична модель. У аспекті локальної ідентичності та стилю проаналізовано репрезентації слобожанської ментальності у візуальному та вербальних аспектах. Доведено, що гетьмансько-державний стиль (бароко) виступає як динамізуючий фактор національного буття, а народний стиль - як гармонізуючий у просторово-часовій локалізації на Слобожанщині XVII - XVIII ст. Показано, що оскільки опозиція бароко - народний стиль, то він виступає аналогом відомих культурологічних дихотомій на позначення динаміки - стабільності, а слобожанська культура завдяки відкритості, діалогізованості та толерантності свого дискурсу належить до таласократичного типу культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.282.11 + Т52(23=УКР7,4)-75 +
Шифр НБУВ: РА325063

Рубрики:

      
3.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Славутич Є.В. 
Військовий костюм в Гетьманщині: історико-уніформологічне дослідження: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Є.В. Славутич ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історію костюму збройних сил Української козацької держави (1648 - 1783 рр.) з залученням значного за обсягом масиву джерел, а саме: писемних, зображальних і речових матеріалів з державних архівосховищ, біліотечних зібрань і музейних колекцій України та Російської Федерації. Визначено основні етапи розвитку службових строїв всіх військових формувань Гетьманщини та розглянуто його специфіку у козацьких полках і найманих формуваннях. Здійснено детальну наукову реконструкцію всіх різновидів олягу та спорядження гетьманського війська, установлено їх походження. Показано функціональне призначення окремих елементів і виявлених конструктивних особливостей. Розглянуто порядок і форми забезпечення українського війська обмундируванням, зброєю та спорядженням. Проаналізовано основні рушійні фактори та події, що визначили напрямки розвитку службових строїв гетьманського війська та системи їх постачання. Визначено нормативно-правову базу реформувань у сфері обмундирувння, озброєння та спорядження. Розглянуто особливості і ступінь реалізації реформ. Установлено й уточнено зміст всіх місцевих українських назв і понять з вітчизняної уніформології XVII - XVIII ст. Наведено їх тлумачення у вигляді словника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-7 + Ц4,8(4УКР)243.6 г +
Шифр НБУВ: РА358378

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Солових В.П. 
Влада в системі суб'єктно-об'єктних управлінських відносин в державі: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.01 / В.П. Солових ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т. — Х., 2002. — 22 с. — укp.

Проаналізовано концептуальні підходи зарубіжної та вітчизняної наукової думки щодо сутності та механізмів функціонування влади в процесі управління державою. Запропоновано логіку структурно-функціонального аналізу механізмів публічного врядування, визначено змістовні, структурні та функціональні ознаки влади, що базуються на системних особливостях сучасного суспільства. Досліджено практичні механізми публічного врядування Франції, Канади, України. Виявлено загальні принципи організації й фунціонування сучасної демократичної системи влади. Запропоновано напрямки реформування механізмів врядування в Україні, практичні заходи щодо підвищення ролі складових громадянського суспільства в діяльності органів державної влади та введення до структури системи влади ефективного механізму "стримувань і противаг" через перерозподіл владних повноважень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х810.11
Шифр НБУВ: РА320246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Жванко Л.М. 
Внутрішня політика української держави у галузі охорони здоров'я та соціального захисту населення (квітень - грудень 1918 року): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.М. Жванко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто функціонування державної соціальної політики в Україні доби П.Скоропадського, виявлено її головні підвалини та пріоритети. Проаналізовано діяльність центральних і місцевих органів влади, самоврядувань різних рівнів, громадських спілок у сфері охорони здоров'я та опіки соціально незахищених верств населення. Визначено пріоритети державної політики у справі організації медичного та фармацевтичного обслуговування населення, санаторно-курортного будівництва, боротьби з епідеміями, становлення судової експертизи, соціального захисту населення. Досліджено механізм реевакуації біженців та повернення українських військовополонених. До наукового обігу залучено широке коло джерел, що дало підстави для спростування думки радянської історіографії щодо нездатності гетьманського режиму проводити власну соціальну політику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-34 +
Шифр НБУВ: РА322231

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гуржій О.І. 
Гетьманська влада в Українській козацькій державі першої чверті ХVIII ст. (на прикладі діяльності І.Скоропадського): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.І. Гуржій ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній історіографії дослідженням функцій гетьманської влади на території українських земель, що входили до складу Російської держави за царювання Петра I. Висвітлено питання про формування державницької ідеї вищої за рангом особи в Гетьманщині. З'ясовано якими методами володар булави прагнув зберегти автономію великого регіону та його цілісність у територіальному відношенні. Характеризується внутрішня та зовнішня політика гетьмана І.Скоропадського за тяжких тоталітарних умов російської монархії, його участь у війнах і походах на чолі козацьких полків проти можновладців Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Запропонована нова концепція оцінки постаті І.Скоропадського як державного і військового діяча в історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Баранівська Л.І. 
Гетьмансько-старшинське середовище і культурно-музичне життя в Україні другої половини ХVII - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.03 / Л.І. Баранівська ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Розглянуто діяльність представників гетьмансько-старшинської верстви у галузі музичної освіти та культури в Україні другої половини XVII - XVIII ст., особливості її музичного побуту та культурно-мистецьких зв'язків в Україні та за її межами. Підкреслено роль верстви у розповсюдженні та утвердженні рис козацького бароко у пам'ятках української культури цієї доби. Зроблено висновок, що за підтримки та участі гетьманського уряду в середині XVIII ст. створилися належні умови для розвитку національної культури та закладення фундаменту вищої музичної освіти та виконавства в Україні. Маєтки представників гетьмансько-старшинської верстви стали осередками національної культури, в яких культувалися різні форми музичного мистецтва та виховувалися професійні кадри. До репрезентативної сфери суспільно-політичного та культурно-музичного життя козацько-гетьманської держави належала діяльність військових музикантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313 (4УКР) 4-6
Шифр НБУВ: РА316420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Капінус О.Л. 
Грецькі громади України кінця XVII - початку XXI ст.: історіографія проблеми: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.Л. Капінус ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції, напрямки, історіографічні закономірності вивчення історії грецьких громад України у XIX - на початку XXI ст. Виділено історичні етапи вивчення проблеми. З'ясовано особливості підходів до історії греків Ніжина та Північного Приазов'я, якими користувалися дослідники XIX - початку XXI ст. Розглянуто місце відповідної тематики у загальноісторичних студіях, її підпорядкованість більш широким тематичним контекстам. Висвітлено оцінки важливих подій в історії грецьких громад - питань формування Ніжинського грецького братства, відносин громади з гетьманською та імперською владою, торгівельної діяльності братчиків, переселення греків з Кримського півострова до Північного Приазов'я. З'ясовано високий ступінь кореляції дослідницького пошуку з державними ідеологічними настановами за радянських часів. Охарактеризовано класову концепцію історії маріупольських греків, розроблену вченими у 1920 - 1930-х рр. Увагу приділено науковим дослідженням К. Харламповича з історії ніжинських греків. Розкрито умови активізації елліністичних досліжень у незалежній Україні, їх оформлення в інституціалізований результативний напрям вітчизняної історіографії. Проаналізовано основні тематичні та методологічні пріоритети сучасних українських істориків-елліністів щодо дослідженої проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ГРЕ)г +
Шифр НБУВ: РА360813

Рубрики:

      
10.

Петровський П. М. 
Гуманітарна парадигма в системі державного управління: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / П. М. Петровський ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Вперше в Україні досліджено проблему становлення та функціонування гуманітарної парадигми в системі державного управління. Розкрито зміст гуманітарної парадигми через ряд її атрибутивних ознак - визнання людини вищою метою, а людинознавства - необхідною умовою здійснення демократичного врядування. Визначено основні напрями реалізації орієнтованої на людину державної політики, зокрема, дотримання принципу верховенства приватних прав людини, здійснення належної кадрової політики, утвердження адміністративної культури, формування гуманітарно-інноваційного способу мислення посадових осіб державного управління та місцевого самоврядування, а також проведення об'єктивного гуманітарного аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 в6 + Х001.9
Шифр НБУВ: РА373137 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Мєзєнцева Н. Б. 
Державне регулювання суспільних відносин в галузі охорони здоров'я України: історичні та правові аспекти: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Н. Б. Мєзєнцева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито генезис становлення та розвитку державного регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України та встановлено його періодизацію: регламентація лікарської діяльності в Київській Русі та гетьманській українській державі (X ст. - перша половина XVII ст.); правове забезпечення медичної діяльності в часи перебування України у складі Російської й Австро-Угорської імперій та Польщі (друга половина XVII ст. - 1917 p.); юридична регламентація охорони здоров'я України в радянський період (1917 - 1991 pp.); державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України (1991 p. - кінець 2007 p.). Розроблено та запропоновано кваліфікаційні вимоги до сучасного фахівця в галузі медичного права, в основу яких покладено принцип медико-правового удосконалення знань і навичок впродовж всієї професійної діяльності, а також передбачено цілеспрямований вплив на формування у даної категорії спеціалістів професіоналізму, культури професійної діяльності, особистісного професійного потенціалу, готовності до прийняття стандартів суспільної поведінки шляхом розробки й ефективного використання відповідних компетенцій. Обгрунтовано сутність і сформульовано дефініції понять "державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я", "державне регулювання медичної діяльності" та "медична помилка" шляхом дослідження історичних і науково-теоретичних підходів щодо їх тлумачення у вітчизняній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА381178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Яременко О.І. 
Державне управління в Україні в період гетьманату (квітень-грудень 1918 р.): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Яременко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації аналізуються державно-управлінські процеси в Українській державі Гетьмана Павла Скоропадського. Спираючись на широку джерельну базу, визначено рівень легітимності влади Гетьмана, розкрито його правовий статус, місце та роль в системі органів державного управління. Досліджено структуру та компетенцію центральних та місцевих органів державного управління, охарактеризовано інститут державної служби Української держави. В роботі висвітлено пріоритетні напрями управлінської діяльності гетьманської адміністрації. Одним із першочергових управлінських заходів були - визначення території, на яку поширювалися рішення органів державного управління і встановлення державних кордонів. В дисертації розкрито форми управлінської діяльності, основними з яких були організаційна робота, встановлення норм права та їх застосування. Висвітлено методи управління, які застосовували центральні та місцеві органи Української держави: правове регулювання, владне веління, встановлення заборон, застосування примусових заходів. Досліджено практичне здійснення державними органами цензурної справи, проаналізовано правовий статус громадян Української держави та іноземців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Козинець І.Ю. 
Державотворчі процеси на Волині в добу гетьманату П.Скоропадського: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.Ю. Козинець ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування виконавчих структур Волині, розкрито проблеми у роботі місцевої адміністрації й органів самоврядування та кроки влади на шляху виходу з адміністративної кризи. Висвітлено особливості впровадження соціально-економічної політики держави стосовно Волині та дії місцевої адміністрації з налагодження господарського механізму регіону. Проаналізовано роль Державної варти в нормалізації роботи місцевих виконавчих структур і забезпеченні правопорядку в губернії. Розкрито головні особливості у формуванні судових органів влади Волинської губернії. Показано суспільно-політичне життя краю в період діяльності гетьманської адміністрації, внесок і досягнення місцевих органів влади та самоврядування у національно-культурне відродження Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)612-5 +
Шифр НБУВ: РА366262

Рубрики:

      
14.

Прус В.З. 
Джерела права Лівобережної України першої половини XVIII століття: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.З. Прус ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено джерела права Лівобережної України першої половини XVIII ст. на основі аналізу правових актів та матеріалів адміністративної та судової практики. Проаналізовано джерела права, що були чинними на вказаній території та сферу їх застосування для регулювання суспільних відносин. В основу дослідження покладено правові акти гетьманської влади, Генеральної військової старшини, договірні статті гетьманів з російськими царями, процес поширення в систему права Лівобережної України актів законодавства російського царату, Малоросійського приказу та I Малоросійської колегії, а також процес систематизації українського права вказаного періоду. З'ясовано юридичну природу та зміст договірних статей гетьманів з російськими царями, а також їх вплив на процес поширення російського законодавства. Проаналізовано теоретичний аспект основних форм закону імперської Росії, а також на підставі конкретних юридичних фактів визначено напрямки його поширення в українську систему права. Доведено, що за умов обмеження влади гетьмана та Генеральної військової канцелярії, а також їх тимчасової відсутності чи взаємозаміни українська система права, маючи великі традиції, продовжувала функціонувати та розвиватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ЛІВ)46-3 +
Шифр НБУВ: РА366964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Савчук Н.О. 
Діяльність уряду Ю.Хмельницького в умовах загострення суспільно-політичної ситуації в українській державі (1659 - поч. 1663 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.О. Савчук ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено еволюцію державної структури козацької України, функціонування її владних інститутів. Проаналізовано здобутки, недоліки, прорахунки у внутрішньо- та зовнішньополітичній діяльності уряду. Вивчено вплив егополітичного фактору на загострення соціально-економічної ситуації в державі. Показано прагнення сусідніх країн не допустити незалежності козацької України, перетворити її на складову частину своєї держави (Росія та Польща) чи у васально-підлеглого союзника (Кримське ханство). Їх агресивна політика та підтримка Росією частини сепаратистсько настроєної старшини, постійне ведення військових дій не дозволяли українському уряду зосередити увагу на державо-творчій діяльності та зумовили територіальний розпад держави. З'ясовано, що в роки гетьманування Ю.Хмельницького у козацькій Україні встановлено олігархічно-республіканську форму правління. Її утвердженню сприяли як об'єктивні фактори (обмеження гетьманських прерогатив статтями Переяславського та Чуднівського договорів, зумовило ослаблення владної вертикалі) та суб'єктивні (молодість і відсутність політичного досвіду Ю.Хмельницького). У внутрішній діяльності уряду слід відмітити його виважену соціально-економічну політику, спрямовану на запобігання соціальних вибухів у державі та заходи щодо збереження територіальної цілісної козацької України. Уряд проводив активну діяльність стосовно захисту державних інтересів на міжнародній арені, не зважаючи на заборону зовнішніх відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)442-5
Шифр НБУВ: РА313743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Гаранін О.Я. 
Дослідження історії України в Українському Вільному Університеті (1921 - 1991): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.Я. Гаранін ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження наукової спадщини вчених Українського Вільного Університету (УВУ) щодо окремих проблем становлення та розвитку історії українського державництва. Розкрито наукові погляди вчених УВУ щодо української минувщини як складової й невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено вивченню таких періодів української історії, як слов'янські часи, утворення Русі, християнізація українських земель, заснування Галицько-Волинського князівства, козацько-гетьманська доба та період "визвольних змагань" (1917 - 1921). Розглянуто теоретичне обгрунтування націоналізму й теоретичні розробки вчених УВУ щодо оптимальної державної організації в історії українських земель. На підставі аналізу нових джерел і попередніх досліджень, зокрема, у порівнянні з радянською історіографією, визначено місце та роль наукової спадщини дослідників УВУ в загальній українській історіографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР) +
Шифр НБУВ: РА354197

Рубрики:

      
17.

Проценко О.А. 
Еволюція українського історичного роману 90-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.А. Проценко ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 19 с. — укp.

З урахуванням сучасних концепцій розвитку жанру розглянуто еволюцію українського історичного роману 90-х рр. ХХ ст. Системно проаналізовано романи М.Вінграновського "Северин Наливайко", П.Загребельного "Тисячолітній Миколай", Р.Іваничука "Орда", Р.Іванченко "Отрута для княгині", О.Лупія "Падіння давньої столиці", В.Малика "Горить свіча", "Чумацький шлях", "Князь Ігор: Слово о полку Ігоревім", Ю.Мушкетика "Гетьманський скарб", "На брата брат", "Погоня", Р.Федоріва "Єрусалим на горах", досліджено романи Р.Іваничука "Рев оленів нарозвидні", Д.Міщенка "Бунтівний князь", "Не полишу тебе самотньою", О.Пахучого "Тиміш Хмельницький, син Богдана", "Юрась Хмельниченко", Р.Федоріва "Чудо святого Георгія о Зміє". Розглянуто жанрову специфіку історичного роману та запропоновано нову класифікацію творів: історико-реалістичний, умовно-історичний та історико-синтетичний романи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334
Шифр НБУВ: РА316023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Приходченко Л.Л. 
Забезпечення ефективності державного управління на засадах демократичного врядування: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л.Л. Приходченко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність, структуру та специфіку механізмів державного управління. Проаналізовано підходи до визначення критеріїв і показників оцінювання ефективності. Проведено порівняльний аналіз застосування моделей ефективності діяльності органів публічної влади. Визначено проблемні питання створення та впровадження дієвої системи контролю. Запропоновано методику оцінювання адміністративної діяльності. Розглянуто моделі ефективного державного управління й оцінювання діяльності органів публічної влади. Визначено умови, необхідні та достатні для забезпечення ефективності державного управління. Наведено логічну схему функціонування механізму забезпечення ефективності державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 + Х819(4УКР)01-2
Шифр НБУВ: РА371933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Задорін Ю. М. 
Забезпечення ефективності діяльності державних установ на засадах демократичного врядування: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Ю. М. Задорін ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічне обгрунтування інструментів і механізмів забезпечення ефективності діяльності державних установ за становлення демократичного врядування. Доведено, що особливості їх діяльності в організаційному вимірі обумовлені функціональною, соціологічною, юридичною й організаційною специфікою, а підвищення результативності та ефективності виконання державними установами завдань і функцій держави можливе за умови систематичного, постійного аналізу діяльності, який включатиме функціональне обстеження та дослідження змісту повноважень, завдань і функцій державної установи, а також технологічних процедур розроблення, затвердження та реалізації діяльності, які матимуть реальний вимір, функціональної та організаційної структур відповідно до цілей функціонування державної установи; визначення системи основних показників надання послуг у певній кількості та якості; запровадження системи моніторингу з приводу задоволення населення рівнем надання послуг конкретною установою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91
Шифр НБУВ: РА381025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Толокньов І.В. 
Залізничний транспорт України в період Першої світової війни (1914 - 1918 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.В. Толокньов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто стан і практичну діяльність залізничного транспорту в межах України протягом Першої світової війни. Визначено його роль у забезпеченні потреб фронту і тилу Російської імперії, УНР, і Гетьманської держави. Виділено систему державних залізниць у межах України як самостійний об'єкт історичного дослідження. На основі широкого кола раніше не опублікованих архівних документів, періодичних видань, статистичної літератури та мемуарів проаналізовано процес функціонування доріг в тилу та на фронті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)524-24
Шифр НБУВ: РА312725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського