Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (89)Тематичний інтернет-навігатор (5)Наукова електронна бібліотека (478)Реферативна база даних (6074)Книжкові видання та компакт-диски (5381)Журнали та продовжувані видання (2295)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕМОГРАФІЧНИЙ$<.>+<.>K=ЗБІРНИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федота О.М. 
Генетичне дослідження псоріазу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / О.М. Федота ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74-45

Рубрики:

      
2.

Осіпян О.Л. 
Економічний розвиток вірменських колоній в Галичині, на Поділлі та Буковині в ХІV-ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Л. Осіпян ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі економічного розвитку вірменських колоній в Галичині, на Поділлі та Буковині в XIV-XIX ст. Вперше комплексно розглянуто час та причини виникнення вірменських колоній, їх подальший демографічний розвиток та міграційні процеси між ними, основні напрямки, умови існування та форми організації в них торгівлі, ремесла та сільського господарства. Надано періодизацію економічного розвитку колоній. Зроблено висновок, що вирішальна роль у виникненні, розквіті, занепаді та зникненні вірменських колоній належить саме економічному чиннику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9АРМ)4-2

Рубрики:

      
3.

Гусєв В.І. 
Бунд в суспільно-політичному житті України (кінець ХІХ ст. - 1921 р.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.І. Гусєв ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 36 с. — укp.

На основі використання архівних джерел, документів в опублікованих збірниках, газетних і літературних матеріалів досліджується становлення бундівських організацій в Україні наприкінці XIX - на початку XX ст., їх боротьба спільно з іншими опозиційними угрупуваннями за повалення самодержавства. Показана участь колективів цієї партії в суспільно-політичному житті країни після лютого 1917 р., подається оцінка лідерами Бунду зусиль української демократії по утвердженню державності, по забезпеченню інтересів національних меншостей. Розкривається ставлення бундівців до жовтневих подій в Петрограді, до внутрішньої та зовнішньої політики Центральної Ради, гетьманського режиму, Директорії. Проаналізовані причини поступового переходу більшості бундівських організацій на позиції радянської влади, їх злиття з КП(б)У, утворення єврейських комуністичних секцій у складі її комітетів. Звертається увага на труднощі, які доводилося долати євсекціям в практичній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-4 + Ф69(4УКР)5/6*92

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лазаренко В.М. 
Розвиток індивідуального селянського господарства Північного Лівобережжя України у 20-х - на початку 30-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Лазаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Подано комплексну характеристику індивідуального селянського господарства Північного Лівобережжя України та проаналізовано шляхи його розвитку в 1920-х - на початку 30-х рр. Розглянуто природно-демографічний потенціал розвитку сільського господарства. Розкрито вплив аграрної політики держави на функціонування індивідуального селянського господарства. Досліджено напрямки розвитку індивідуального селянського господарства за умов непу та здійснення суцільної колективізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-232
Шифр НБУВ: РА312251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Шевчук П.Є. 
Методи регіонального прогнозування чисельності та складу населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / П.Є. Шевчук ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вдосконалено техніку та методику регіонального дослідження природного та механічного руху населення. Запропоновано здійснювати демографічний прогноз з використанням закону великих чисел і проведенням районування великих регіонів для зменшення похибки, яка виникає у процесі обчислення перспективних показників. Апріорно оцінено відносну точність прогнозу на базі порівняльного аналізу його результатів щодо різних таксономічних рівнів регіонів. Визначено напрямки державної регіональної демографічної політики з метою вирішення специфічних проблем відтворення чисельності населення у різних регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4Укр) + У049(4Укр)2
Шифр НБУВ: РА316748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кушинська Л.А. 
Еволюція звичаєвого права східних слов'ян VІ - ХІ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л.А. Кушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Встановлено, що спадковість правових традицій східних слов'ян починається з VI ст., коли стабільні норми звичаєвого права у формі "Закону Руського" були головним регулятором суспільних відносин до часу прийняття першого правового акту конституційного характеру. Наголошено, що правові норми звичаєвих елементів були кодифіковані у збірнику законів "Руська Правда", завдяки чому збереглися протягом наступних століть. Розроблено оригінальну концепцію про виявлення права у східних слов'ян до масової появи на їх землях норманів, висвітлено еволюцію від звичаю до кодифікованих правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)413.2 + Х2(4Укр)-381 + Т595.13 + Т3(4Укр)414.011.1
Шифр НБУВ: РА316753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Каліновський Д.К. 
Лікування та реабілітація постраждалих з переломами нижньої щелепи, що зловживають алкоголем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Д.К. Каліновський ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Уперше за умов промислового мегаполіса України, м.Донецька, визначено рівень осіб, що зловживають алкоголем, серед постраждалих з травматичними ушкодженнями щелепно-лицевої ділянки, в тому числі з переломами нижньої щелепи. Одержано диференційовану клініко-статистичну інформацію, що комплексно характеризує соціально-демографічний статус постраждалих, особливості перебігу та лікування травматичних ушкоджень щелепно-лицевої ділянки в осіб, що зловживають алкоголем. Запропоновано нову схему лікування та функціональної реабілітації зазначених постраждалих. Запропоновано нову схему їх лікування та функціональної реабілітації, яка передбачає корекцію загальних і місцевих порушень, що виникають у випадку травми кісткової та м'язової тканини на фоні хронічної алкогольної інтоксикації. З використанням нового підходу до кількісної оцінки ступеня функціональної реабілітації постраждалих з переломами нижньої щелепи, що зловживають алкоголем, який передбачає різносторонню оцінку біоелектричної активності м'язів обличчя за допомогою мультипараметрального комп'ютерного аналізу результатів електроміографічних досліджень. Установлено діагностичну та прогностичну цінність методів електроміографічних досліджень та інформативність окремих параметрів біоелектричної активності м'язів обличчя у разі переломів нижньої щелепи в осіб, що зловживають алкоголем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586 +
Шифр НБУВ: РА325938

Рубрики:

      
8.

Головань Т.П. 
Естетична природа поетичного мислення Василя Барки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.П. Головань ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано поетичний доробок письменника української діаспори Василя Барки 1940 - 1970-х рр. Досліджено формування сучасного критичного осмислення його поезії, що полягає у відмові від неокласичних традицій розуміння структури художнього твору. Розглянуто питання про співвідношення зовнішньої та внутрішньої форми творів поета, вивчено естетичну природу та визначено параметри його поетичного мислення, простежено зв'язок поезії Барки з національними філософсько-світоглядними традиціями символізму, літературними традиціями бароко. Досліджено систему символів другої частини ліричного збірника "Океан". Проаналізовано естетичні функції лексичних новотворів поета, базуючись на естетичному та компаративному методах. До наукового обігу залучено недруковані архівні матеріали поета, зокрема, листи, есеїстика, виступи, нотатки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Барка, В. 535 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Барка, В. 535 +
Шифр НБУВ: РА322655

Рубрики:

      
9.

Тимченко О.В. 
Аутоагресивна поведінка працівників органів внутрішніх справ України (соціально-психологічні детермінанти виникнення, методи превенції та профілактики): Автореф. дис. канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Тимченко ; МВС України. Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Досліджено природу аутоагресивної поведінки працівників органів внутрішніх справ, визначено її структуру, причини та приводи. На основі аналізу випадків самогубств працівників органів внутрішніх справ (ОВС) України за 1996 - 2000 рр. складено соціально-демографічний портрет суїцидента. Визначено та класифіковано соціально-психологічні причини та приводи суїцидальної поведінки працівників ОВС. Розроблено систему превентивно-профілактичних заходів щодо запобігання аутоагресивній поведінці працівників міліції. Запропоновано алгоритм діяльності практичного психолога щодо попередження аутоагресивної поведінки працівників міліції, який складається з прогнозування, превенції та психопрофілактики. Уточнено систематизацію поглядів щодо проблеми самогубств в контексті основних наук про людину. Поглиблено сучасні уявлення про ефективні методи і форми виявлення, профілактики і корекції аутоагресивної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011 + Ю937-953.6 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА327941

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Прилепішева Ю.А. 
Археографічна діяльність архівних установ України (1946 - 1991): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.А. Прилепішева ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На базі результатів вивчення різноманітних джерел визначено основні організаційні засади та особливості розвитку видавничої діяльності установ системи Головархіву УРСР. Розкрито вплив на науковий та інформаційний рівень, тематику видань суспільно-політичних та ідеологічних чинників. Надано комплексну оцінку загальносоюзних правил публікації історичних документів, проаналізовано основні принципи та методи підготовки видань, вивчено досвід українських архівістів-археографів у вдосконаленні нормативно-методичної бази публікації джерел. Визначено повноту висвітлення історичного минулого України в документах, уведених до наукового обігу завдяки опублікованим збірникам документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т212(4УКР)63 + Ч813(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324437

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

П'ятаченко С.В. 
Фольклористична діяльність П.О.Гнідича: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / С.В. П'ятаченко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено фольклористичну діяльність Павла Гнідича, проаналізовано народні пісні та прозу збірника "Матеріали з народної словесності Полтавської губернії", з'ясовано світоглядні переконання та методологічні засади вченого. Досліджено ступінь збереження та функціональну еволюцію фольклорного матеріалу, записаного П.Гнідичем, простежено зміни у його поетиці та семантиці. На підставі аналізу різноманітного в жанрово-тематичному, функціональному, структурному відношеннях фольклорного матеріалу зі збірника доведено, що прозовий і пісенний фольклор Роменщини із його специфічністю є органічною складовою загальнонаціональної культурної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2 г(4УКР)6 д Гнідич,П. + Ш3(2=1УК) г +
Шифр НБУВ: РА327198

Географічні рубрики:
  

      
12.

Сиротинська Н.І. 
Вибрані осмогласні жанри української сакральної монодії: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Н.І. Сиротинська ; Львів. держ. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

На базі великого джерельного матеріалу осмогласних жанрів української монодії досліджено вибрані осмогласні цикли, що дає змогу виявити особливості адаптаційних процесів засвоєння візантійської осмогласної системи. Висвітлено тенденції, які спричинили утворення національного типу співочого нотолінійного збірника - Ірмологіона, на прикладі якого виявлено поступове увердження власне гласового структурного типу, який з'явився на початку XVII ст. і швидко став переважаючим. Проаналізовано інципітні списки 28-ми рукописів та виявлено дивовижну стабільність мелодики та звуковисотних рівнів піснеспівів кожного гласу у межах циклу. Зроблено висновок щодо незвичайно великої наявності усної співочої практики в усіх регіонах України, а також присутності глибокої теологічної базової основи розрізнених у часі написань. Зазначено, що такий феномен української осмогласної монодії потребує використання нового методу дослідження - комплексного богословсько-літургічного та мелодичного аналізу. Здійснено різноаспектне вивчення вибраних осмогласних жанрів догматиків, степенних - антифонів та воскресних ірмосів та показано формування в українському сакральному співочому мистецтві нового типу внутрішньогласових співвідношень, що демонструє високий рівень національної духовної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)4 + Щ318.9(4УКР)4 +
Шифр НБУВ: РА334381

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Бобков В.В. 
Розвиток статистичних досліджень в Таврійській губернії в ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Бобков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії подано цілісну картину зародження, становлення та еволюції основних напрямків дослідницької діяльності органів адміністративної та земської статистики у Таврійській губернії. Розглянуто жанрову специфіку статистичних видань, оприлюднених за дорадянських часів. Виявлено нові закономірності та причинно-наслідкові зв'язки в історії розвитку провінційної науки. Систематизовано комплекс маловідомих довідкових і статистичних джерел: пам'ятні книжки, адреси-календарі, земсько-статистичні збірники та статті, опубліковані в дорадянських періодичних виданнях. З'ясовано значення наукових комунікацій у процесі оптимізації статистичних технологій. Встановлено роль губернських органів статистики у формуванні взаємодії системи "центр - провінція". В науковий обіг введено значну кількість біографічних джерел та імена маловідомих наукових статистичних діячів Таврійської губернії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР7)5-2 + С6 л(4УКР-8ТАВ) +
Шифр НБУВ: РА334094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Салтовська Н.В. 
Поетика українських народних загадок: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Н.В. Салтовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поетичної системи загадок, зокрема розглянуто процес художньої еволюції та їх зв'язок з обрядовістю. Розглянуто художні особливості українських народних загадок та специфіку їх функціонування. На основі широкого кола джерел (збірників та архівних матеріалів XIX - XX ст.) простежено історію збирання, публікації та вивчення жанру. Проаналізовано вплив загадки на формування сучасної творчої свідомості. З'ясовано, що форма і художній світ народних загадок є національним мистецьким здобутком, який віддзеркалює творчі процеси, що видозмінюються в жанрах і формах мистецтв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-654 +
Шифр НБУВ: РА329067

      
15.

Бовгиря А.М. 
Пам'ятки історичної думки Гетьманщини у складі рукописних збірників XVIII - початку XIX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / А.М. Бовгиря ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

З використанням широкого обсягу джерельного матеріалу проведено аналіз українських рукописних збірників XVIII - початку XIX ст., розглянуто місце та функції цього виду писемних пам'яток у розвитку вітчизняної історичної думки. Досліджено історичні пам'ятки стосовно доби Гетьманщини - рукописні збірники. Здійснено текстологічний аналіз редакції та списків творів, які традиційно об'єднуються терміном "козацькі літописи". Проаналізовано маловідомі українські історичні хроніки - складові рукописних збірників, вивчено їх структуру, джерельну основу, авторство, особливість висвітлення у них історичних подій. Розглянуто маргінальні записи та документальні матеріали у складі рукописних збірників, проведено їх типологізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА330777

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Биркович О.І. 
Судова система української держави (Гетьманщини) 1648 - 1657 рр.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.І. Биркович ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше здійснено спробу класифікації судових органів Гетьманщини за територіально-предметним принципом, показано складний процес формування судової системи та судочинства Гетьманщини за умов політичної та соціальної нестабільності, тиску з боку московського царського уряду. Відзначено, що від 1648 р. в Україні почала створюватися система державних органів, наділених судовими функціями. Аргументовано, що судовий процес Гетьманщини був заснований на демократчних засадах змагальності, диспозитивності, виборності суддів, гласного й відкритого судового розгляду, колегіального вирішення справ та доступності судових засобів. Досліджено вплив на судочинство Гетьманщини українсько-московського договору 1654 р. Зроблено висновок, що під час розслідування та вирішення кримінальних справ у середині XVII ст. суди Гетьманщини застосовували переважно процесуальні норми звичаєвого права, однак за цього зберігалась чинність правової норми, що містилась у Литовському Статуті та збірниках магдебурзького права "Саксон" і "Порядок", які застосовувались відповідно до нових умов та місцевих особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-629 + Т3(4УКР)46-5 +
Шифр НБУВ: РА333750

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Соколова Н.І. 
Превентивна фізична реабілітація як стратегія профілактики хронічних соматичних захворювань: Автореф. дис... д-ра наук із фіз. виховання та спорту: 24.00.03 / Н.І. Соколова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 40 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне й організаційне обгрунтування превентивної фізичної реабілітації як стратегії профілактики хронічних неінфекційних захворювань, яка містить технологію та передбачає організацію діагностичних і оздоровчих засобів. Представлено ретроспективний аналіз літературних даних, які відображають стан здоров'я населення, розглянуто існуючі підходи до оцінки здоров'я. Доведено, що масове застосування оцінки соматичного здоров'я індивіда, яке охарактеризовано кількісно, обумовлює безпечну зону інтенсивності рухової активності та є критерієм ефективності превентивної фізичної реабілітації. Завдяки здійсненому дослідженню одержано інформацію про соціально-демографічний статус і стан здоров'я працівників промислових підприємств Донецього регіону. Установлено, що з загальної кількості обстежених (10 445 осіб) зареєстровано низький і нижчий за середній рівні фізичного здоров'я у 84,0 % обстежених, середній - у 11,9 %, вищий за середній - у 3,7 %, високий рівень фізичного здоров'я мали тільки 0,4 %, що обумовило необхідність розробки заходів превентивної фізичної реабілітації. Показано, що з загальної кількості обстежених звернулися з приводу захворювань 6 123 (58,6 %) людини, з них 32,25 % - особи, які працюють фізично. Показано залежність між рівнями фізичного здоров'я та групами здоров'я. Низький рівень фізичного здоров'я відзначено в усіх групах, навіть у групі "здоровий" - 104 (0,99 %) людини, у групі "практично здоровий" - 3 024 (29,0 %) людини. Сформульовано нову стратегію та тактику збереження та зміцнення здоров'я населення регіону, що містить певні етапи та заходи комплексної програми превентивної фізичної реабілітації, яка реалізувалася шляхом організації територіальних лікувально-оздоровчих ділянок на основі існуючої структури охорони здоров'я та фізичної культури. Представлено результати імунологічного контролю у комплексній системі медичного забезпечення гірничорятувальників і комплекс превентивної реабілітації, який проводився перед початком робіт, під час виконання, безпосередньо після підйому з шахти й у міжаварійні періоди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.1 +
Шифр НБУВ: РА341324

Рубрики:

      
18.

Федоренко Ю.П. 
Формування у старшокласників комунікативної компетенції в процесі вивчення іноземної мови: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Ю.П. Федоренко ; Волин. держ. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2005. — 20 с. — укp.

Уточнено науково обгрунтовані поняття "комунікативна компетенція", "ситуативне навчання", "мовленнєва діяльність". Визначено суть і структуру комунікативної компетенції старшокласників, яка складається з мовної, мовленнєвої, соціокультурної, соціолінгвістичної, дискурсивної та стратегічної компетенції. Обгрунтовано критерії, їх показники та рівневу характеристику сформованості у старшокласників комунікативної компетенції. Створено й експериментально апробовано модель формування у старшокласників комунікативної компетенції у процесі вивчення іноземної мови. Розроблено щоденник самоаналізу навчальних досягнень учнів, укладено збірник вправ для формування та підвищення рівня комунікативної компетенції у процесі вивчення іноземної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-912 +
Шифр НБУВ: РА339934

Рубрики:

      
19.

Бичкова Т.С. 
Фонетичні і словозмінні особливості рукописних апокрифічних збірників XVII - XVIII ст. у контексті становлення української літературної мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.С. Бичкова ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено мовні особливості західноукраїнських рукописних апокрифічих збірників XVII - XVIII ст. З'ясовано роль цих пам'яток в історичних процесах становлення української літературної мови. Охарактеризовано питомо українські риси вокалізму та консонантизму, засвідчені в апокрифічних збірниках, проаналізовано словозмінні тенденції. За результатами дослідження з'ясовано, що західноукраїнські рукописні апокрифічні збірники XVII - XVIII ст. повною мірою засвідчують характерні особливості української мови. Виявлено діалектичні риси, які знайшли відображення у текстах досліджених пам'яток і властиві сучасним південно-західним говорам. З'ясовано їх співвідношення з загальномовними явищами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-02 + Ш141.4-61 +
Шифр НБУВ: РА339097

      
20.

Чвертко Л.А. 
Трудовий потенціал Східного Поділля та Центрального Придніпров'я: демографічний та працересурсний вимір: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.А. Чвертко ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено сутність трудового потенціалу, проблеми його формування та розвитку. З використанням комплексного підходу здійснено характеристику та оцінку трудового потенціалу. Проведено демометричне дослідження трудового потенціалу Східного Поділля та Центрального Придніпров'я, визначено умови та чинники його відтворення в регіоні та їх взаємозв'язки. Обгрунтовано необхідність розробки та реалізації заходів демографічної політики з урахуванням специфіки демографічної кризи взагалі та на перехідному до ринку етапі зокрема. Проаналізовно динаміку та домінуючі тенденції розвитку ринку праці Східного Поділля та Центрального Придніпров'я. Виділено проблемні локальні ринки праці регіону та розроблено заходи щодо підвищення ефективності їх функціонування та реалізації політики зайнятості. Основні результати наукового дослідження впроваджено у практичну економічну діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА336775

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського