Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (57)Реферативна база даних (1690)Книжкові видання та компакт-диски (211)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>K=ДОСТУПНІСТЬ$<.>+<.>K=ПРАВОСУДД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 230
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Діткевич І. І. 
Адміністративна процесуальна правосуб'єктність: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І. І. Діткевич ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми адміністративної процесуальної правосуб'єктності (АППС) в адміністративному судочинстві, визначено її поняття, роль та зміст. Проаналізовано наукові підходи до визначення обсягу категорії "адміністративна процесуальна правосуб'єктність", її правову природу у контексті формулювання. Визначено інститут АППС як невід'ємний та специфічний елемент механізму правового регулювання адміністративних процесуальних правовідносин, що забезпечує здійснення правосуддя та реалізацію права на судовий захист. Розкрито дію АППС щодо всіх суб'єктів адміністративного процесу (АП), зокрема: адміністративного суду першої, апеляційної, касаційної інстанцій, сторін і третіх осіб, їх представників, а також осіб як інших учасників АП. Обгрунтовано і сформульовано рекомендації щодо внесення змін до окремих положень чинного законодавства, спрямованих на зміцнення гарантій прав і законних інтересів суб'єктів реалізації АППС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.11
Шифр НБУВ: РА381927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Присташ Л.Т. 
Апарат управління Західною Україною в складі Польщі (1921-1939 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Л.Т. Присташ ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню процесу захоплення західноукраїнських земель Польщею, соціально-економічного становища Західної України в складі Польщі, організації і діяльності центральних органів державної влади та управління за конституціями 1921 р. і 1935 р., місцевих органів управління, включаючи органи самоврядування, та органів правосуддя. Зроблено висновок про фактичне усунення національних меншин Польщі від участі в роботі органів державного апарату і, насамперед, в парламенті держави. Спроба урядових кіл нормалізувати відносини з українською меншістю була вимушеною поступкою, яка не впливала в цілому на антидемократичний характер встановленого режиму. Певний доступ українського населення до участі в органах місцевого самоврядування не змінював його колоніального становища і фактичного безправ'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР33)-5

Рубрики:

      
3.

Тимошик Н. П. 
Вдосконалення принципів побудови та функціонування приманок в задачах захисту комп'ютерних систем та мереж: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.05 / Н. П. Тимошик ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові підходи до розв'язання поставлених задач на підставі бінарної реконструкції команд віртуального процесора на гіпервізорі Qemu. Досліджено та розроблено нові методи реєстрації та моніторингу зламу комп'ютерних систем. Розроблено математичну модель та підсистему протидії атакам на доступність та функціональність приманок. Запропоновані методи дозволили програмно реалізувати систему захисту та моніторингу приманок під назвою "Система збору інформації та аналізу приманок" (СЗІАП). Розроблено поведінкову модель взаємодії між зловмисником та приманкою, яка дозволила обирати параметри моніторингу подій у приманці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.402
Шифр НБУВ: РА380532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Микитин Ю. І. 
Відновне правосуддя у кримінальному процесі: міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Ю. І. Микитин ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто сутність, історичне підгрунтя та форми відновного правосуддя. Проаналізовано поняття та принципи відновного правосуддя, надано характеристику її форми, а також досліджено історію кримінально-процесуальної політики у сфері примирення та посередництва в Україні. Висвітлено закріплення відновного правосуддя у міжнародно-правових актах та європейський досвід його впровадження, застосування. Розкрито передумови впровадження відновного правосуддя в Україні та шляхи його імплементації. Запропоновано зміни щодо КК України та КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)7 + Х911.313
Шифр НБУВ: РА374615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Квасневська Н.Д. 
Відповідальність за постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови в Україні (кримінально-правове та кримінологічне дослідження): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.Д. Квасневська ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено розвиток законодавства про кримінальну відповідальність судді за неправосудні рішення. З'ясовано, що норми, які передбачають відповідальність судді за "неправосудні" рішення вперше об'єднано в окрему главу в Уложенні про покарання кримінальне та виправне (1845 р.), а родовий об'єкт злочинів у сфері правосуддя вперше виділено у Особливій частині Кримінального кодексу УРСР 1960 року у главі VIII. На підставі філософсько-правового аналізу сформульовано поняття "неправосудності судового рішення" та виділено його ознаки. Обгрунтовано необхідність виділення природного права на судовий розгляд як обов'язкового додаткового безпосереднього об'єкта злочину, передбаченого ст. 375 КК. Висвітлено питання доцільності запровадження кримінальної відповідальності за постановлення суддею неправосудного акту через необережність. Виявлено чинники детермінації постановлення завідомо неправосудних актів судової влади та наведено рекомендації щодо удосконалення кримінального закону в частині оптимізації правозостосовчої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)128 + Х883.9(4УКР)711.28 +
Шифр НБУВ: РА367964

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Онищенко О.В. 
Вплив низьких температур і кріопротекторів на структурний стан мікросомальних мембран: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.В. Онищенко ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив кріопротекторів гліцерину (ГЛ), диметилсульфоксиду (ДМСО) та 1,2-пропандіолу (1,2-ПД), низьких температур та озону на стабільність білків і ліпідного бішару, а також на активність процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) мікросомальних мембран печінки щурів. Встановлено, що за присутності досліджених кріопротекторів відбуваються зміни конформації білків мікросомальних мембран, змінюється мікрооточення білків, доступність білків розчинникові, підвищується гетерогенність їх структури. З'ясовано, що ПОЛ в мікросомальних мембранах прискорюється за умов додавання 30 - 40 мас. % ДМСО, 1,2-ПД і ГЛ і уповільнюється після низькотемпературного впливу за умов додавання 10 - 15 мас. % ГЛ. Показано, що озон в дозах 0,08 - 3,8 мг/л впливає на структурний стан білків і ліпідного бішару мікросом. Зростання дози озону викликає зниження термостабільності мікросомальних білків та посилення активності процесів ПОЛ в мікросомах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*716-636-601.2в73 +
Шифр НБУВ: РА343654

Рубрики:

      
7.

Тертишник В.М. 
Гарантії прав і свобод людини та забезпечення встановлення істини в кримінальному процесі України: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.М. Тертишник ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми реалізації принципу верховенства права у сфері правосуддя, забезпечення встановлення істини та захисту прав і свобод людини у кримінальному судочинстві, використання у доказуванні у кримінальних справах матеріалів, одержаних органами оперативно-розшукової й адміністративної юрисдикції. Розроблено теоретичні моделі нових слідчих дій. Сформульовано концептуальну модель системи принципів кримінального процесу та принципів доказового права. Визначено гарантії недоторканності сфери особистого життя людини. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства, розвитку юридичної форми, теорії та практики доказування. Обгрунтовано пропозиції щодо регламентації у Кримінально-процесуальному кодексі України як нової слідчої дії "дослідження місця події групою спеціалістів". Обгрунтовано необхідність доповнити систему існуючих слідчих дій такими методами одержання інформації, як "безпосереднє спостереження" та "затримання на місці злочину з речовим доказом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА368763

Географічні рубрики:

      
8.

Бєліченко А.В. 
Державне регулювання забезпечення населення лікарськими засобами: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / А.В. Бєліченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретико-методичні засади та розроблено комплексний механізм і методи державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, впровадження яких дозволить підвищити доступність фармацевтичної допомоги. Розкрито сутність поняття "механізм державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами" як сукупності соціально-економічних, адміністративних, організаційних і правових засобів впливу держави, спрямованих на підвищення доступності, забезпечення якості та раціонального використання ліків. Проаналізовано сучасні напрямки реформування вітчизняної системи охорони здоров'я та фармації й обгрунтовано необхідність впровадження комплексу пріоритетних методів державного регулювання забезпечення населення лікарськими засобами, зокрема, соціально-економічних. Наведено пропозиції щодо удосконалення механізму ціноутворення на ліки та компенсації (реімбурсації) їх вартості з урахуванням протиріч, що склалися у чинному фармацевтичному законодавстві та результатів експертного опитування фахівців. Доведено, що впровадження запропонованої процедури державної експертизи та реєстрації межових оптових цін виробників (митної вартості) на основні лікарські засоби сприятиме створенню збалансованої та прозорої системи цін на лікарські засоби, здійсненню ефективного моніторингу цін реалізації та контролю за ціновою дисципліною у фармацевтичній галузі. За результатами аналізу впровадження референтного ціноутворення у світовій практиці за умов обов'язкового медичного страхування та реімбурсації вартості фармацевтичної допомоги населенню визначено основні підходи, відмінні та спільні методологічні принципи, функції, об'єкти та суб'єкти системи референтних цін, введення якої дозволить суттєво підвищити доступність ліків в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 к + Х819(4УКР)148 +
Шифр НБУВ: РА370797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Стрижак А.А. 
Державне управління забезпеченням діяльності судів загальної юрисдикції: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / А.А. Стрижак ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2005. — 27 с. — укp.

Проаналізовано проблеми функціонування чинної системи державного управління у сфері забезпечення діяльності судів загальної юрисдикції в Україні. Розроблено пропозиції щодо її оптимізації, удосконалення правового регулювання судово-організаційної роботи за умов побудови в Україні демократичної правової держави, подальшої глобалізації та інформатизації українського суспільства. Теоретично узагальнено існуючі організаційно-правові відносини у сфері забезпечення діяльності органів правосуддя загальної юрисдикції. Запропоновано концепцію ефективного здійснення державного управління в органах судової влади України щодо забезпечення діяльності суддів. Надано наукову оцінку прогресивних форм і методів судово-управлінської діяльності, обгрунтовано важливість застосування принципу наукової організації праці у сфері діяльності службових осіб судів. Визначено правові засоби практичного удосконалення діяльності з організації та забезпечення судочинства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)113 + Х891.9(4УКР)11 +
Шифр НБУВ: РА335033

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Литвак О.М. 
Державний контроль за злочинністю (кримінологічний аспект): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Литвак ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2002. — 39 с. — укp.

Розглянуто різновекторні напрями впливу державної влади на стан і динаміку злочинності. Досліджено низку юридичних і соціально-психологічних проблем кримінального законодавства. Запропоновано шляхи посилення його виховного та стримувального впливу на населення. Зазначено, що підвищення ефективності кримінального правосуддя можливе завдяки ствердженню принципів його справедливості, захисту прав потерпілих та раціоналістичного трактування принципу неминучості покарання. Запропоновано програму реформування системи державних органів, створених спеціально для боротьби з організованою злочинністю та корупцією, в основі якої - прагнення відновити профільну диференціацію спецслужб у боротьбі з організованою злочинністю та створення єдиного централізованого слідчого апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4Укр) + Х819(4Укр)-7 + Х891.9(4Укр)62
Шифр НБУВ: РА317167 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федусенко Ю.І. 
Дидактична гра як засіб навчання іноземних мов молодших школярів: автореф. дис... канд. пед. наук: 03.00.09 / Ю.І. Федусенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано дидактичну доцільність застосування педагогічної технології дидактичної гри як ефективного засобу навчання іноземних мов учнів початкової школи. Досліжено суть дидактичної гри, її функції та принципи застосувння у навчальнмоу процесі. Визначено дидактичні умови, які забезпечують ефективність її реалізації у даному процесі. Такими умовами є організація навчальної співпрацію вчителя й учнів на підготовчому, діяльнісному та завершальному етапах дидактичної гри, доступність змісту гри за певних психологічних особливостей і вікових можливостей учнів початкової школи, їх навчального досвіду, з урахуванням потреб та інтересів; урізноманітнення видів дидактичної гри у навчальному процесі; застосування ігор, які стимулюють розвиток мотиваційної сфери та пізнавальної діяльності учнів, сприяють удосконаленню їх фізіологічних якостей і адаптації до шкільного соціуму; відповідність змісту дидактичної гри меті та завданням уроку. У процесі експериментального навчання підтверджено ефективність формування в учнів початкової школи іншомовної комунікативної компетенції з використанням дидактичних ігор за зазначених дидактичних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.252.46 + Ш12-911 +
Шифр НБУВ: РА363968

Рубрики:

      
12.

Жаровська І.М. 
Доступність права: теоретико-правові проблеми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Жаровська ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито теоретико-правові проблеми доступності права, шляхи її вдосконалення. Досліджено правові механізми забезпечення доступності права. Запропоновано визначення доступності права, визначено його історико-правове підгрунтя. Наголошено, що доступність права гарантується певними чинниками, а саме: конституційним правом на знання прав і обов'язків; правовим принципом "незнання закону не звільняє від віповідальності", принципом відкритості та прозорості парламентських процедур; гласністю у діяльності органів державної влади; юридичною технікою як засобом покращення доступності тексту нормативно-правових актів; удосконаленням процедури оприлюднення нормативно-правових актів; доступом до правосуддя. На підставі аналізу права особи на знання своїх прав і обов'язків, а також даного правового принципу зазначено, що це є основоположні правові гарантії побудови ефективної моделі доступності права. Шляхом порівняльно-правового аналізу реалізації принципу відкритості та прозорості парламентських процедур в Україні та інших демократичних державах обгрунтовано необхідність більш ефективного його впровадження до роботи парламенту. Наголошено на необхідності оптимізації принципу гласності у роботі органів державної влади, а також на важливості оптимізації вимог до юридичної техніки з метою підвищення ефективності тесту нормативно правових актів, шляхів їх оприлюднення. Проаналізовано чинники, що сприятимуть виробленню оптимальної моделі юридичної техніки нормативно-правових актів, удосконаленню процедури їх оприлюднення, а також забезпеченню доступу до правосуддя як умов доступності права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 в + Х002.9 +
Шифр НБУВ: РА344752

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Овчаренко О.М. 
Доступність правосуддя та гарантії його реалізації: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.10 / О.М. Овчаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність доступності як принципу організації та діяльності судової влади. Розкрито зміст доступності правосуддя, визначено сукупність її елементів (правових, соціальних та економічних). Обгрунтовано класифікацію видів доступності правосуддя на формальну та реальну відповідно до співвідношення нормативного закріплення даного принципу та практики його реалізації. Проаналізовано міжнародно-правові акти, на підставі яких викладено критерії доступності правосуддя. Розглянуто право на доступ до суду як процесуальне право-гарантію, закріплене в чинному законодавстві. Описано модель судового устрою, яка відповідає даним критеріям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-2 +
Шифр НБУВ: РА350636

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Сушич О.П. 
Доступність супутникових навігаційних систем при управлінні повітряним рухом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / О.П. Сушич ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Створено експериментально-теоретичну модель та апаратно-програмний комплекс оцінки доступності супутникових радіонавігаційних систем для довільних маршрутів і часу польоту повітряного корабля (ПК), обладнаного засобами супутникової радіонавігації, з метою підтримки гарантованого рівня безпеки польотів. Розроблено методику оцінки доступності супутникових навігаційних систем (СНС) з застосуванням агрегативної моделі та узагальненої моделі доступності СНС. Запропоновано узагальнений алгоритм визначення доступності СНС на всіх етапах польоту ПК і визначено його основні характеристики. Розроблено нову структуру та створено апаратно-програмний комплекс оцінки доступності СНС, а також структуру керуючої програми апаратно-програмного комплексу. Наведено детальний опис програмних функцій обробки даних навігаційних супутників (НС). Достовірність та ефективність розроблених методик та алгоритмів підтверджено шляхом верифікації одержаних результатів розрахунку доступності СНС на макеті апаратно-програмного комплексу з даними високоточних супутникових навігаційних приймачів GG24 та ProPak-G2.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О643.1 +
Шифр НБУВ: РА344034

Рубрики:

      
15.

Харкавлюк В.Є. 
Доступність та використання поживних речовин зернових злакових кормів молодняком свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / В.Є. Харкавлюк ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено аспект використання енергії, поживних і мінеральних речовин молодняком свиней великої білої породи з зерна сортів пивоварного ячменю СН-28, Скарлет і Бадьорий, пшениці Галон і Веста, тритикале Укро, житниці Розовська 7 та кукурудзи Гран 5. Завдяки впровадженню одержаних даних в результаті проведених досліджень є можливим здійснення контролю продуктивності свиней. Установлено, що 1 кг сухої речовини ячменю СН-28 забезпечує відкладення в організмі молодняку свиней 4,76 МДж енергії приросту, Скарлет - на 16,5 %, а Бадьорий - на 26,2 % менше, у разі згодовування пшениці Галон можна на приріст живої маси тварин використовувати 6,09 МДж, а Веста - на 17,4 % менше. Відзначено, що згодовування житниці "Розовская 7" і тритикале сорту Укро дозволяє забезпечити продуктивне виористання енергії на рівні 7,1 МДж з 1 кг сухої речовини, а кукурудзи сорту Гран 5 - на 27,2 %, жита Синтетик 38 - на 35,1 % менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-44 + П65-451.29 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА365315

Рубрики:

      
16.

Сумрій С.К. 
Експериментальна фармакокінетика аміксину: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.К. Сумрій ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2005. — 18 с. — укp.

Показано, що в організмі щурів і мишей з калом виділяється тільки вихідна сполука, тобто аміксин піддається незначній біотрансформації. Абсолютна біологічна доступність аміксину за його перорального введення складає 70 %, підсистемна елімінація аміксину - 21 %. Для печінки (у разі перорального введення аміксину) та легеневої тканини (за внутрішньовенного введення) мишей спостерігається ефект первинного проходження через органи. Обгрунтовано переваги застосування нового інтегрального методу позамодельного аналізу процесів масопереносу ксенобіотика у системі "кров - тканина", який базується на формальному апараті фазової фармакокінетики для аналізу неповних кінетичних кривих. Розроблено комбіновану математичну модель, яка дозволяє показати, що приблизно 98 % аміксину, що надходить у тканину селезінки, елімінує у плазму крові, а 1 - 2 % необоротно зв'язується з тканиною. З'ясовано, що для процесів виведення аміксину з організму щурів за його одноразового перорального введення характерною є перевага процесів елімінації загального радіактивного матеріалу з калом (69 % введеної дози за 5 діб) надренальною екскрецією (10 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-29 аміксин +
Шифр НБУВ: РА339842

Рубрики:

      
17.

Алєксєєнко І.Г. 
Європейська модель конституційної юстиції: теоретико-правові проблеми становлення та розвитку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.Г. Алєксєєнко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Tеоретично проаналізовано судовий конституційний контроль, закономірності й особливості розвитку, організації та функціонування органів конституційної юстиції європейської моделі в зарубіжних країнах. Проведено комплексний аналіз джерел судового конституційного права і процесу зарубіжних країн та України, на підставі яких здійснено наукову розробку теоретичних положень, а також практичних пропозицій і рекомендацій щодо вдосконалення національного законодавства про конституційне правосуддя. Аналіз нормативних актів дозволив виробити ряд рекомендацій щодо удосконалення національної законодавчої бази конституційної юстиції відносно внутрішньої структури органів, гарантій суддів Конституційного суду їх матеріального та соціального забезпечення, розширення сфери юрисдикції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4)11
Шифр НБУВ: РА314685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бородовська Н.О. 
Забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої судами України до позбавлення волі: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.О. Бородовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні теоретичні та практичні проблеми забезпечення кримінально-процесуального статусу особи, засудженої судами України до позбавлення волі. Розкрито сутність, значення, механізм та місце правозабезпечувальної діяльності в системі інших видів державної та недержавної діяльності у кримінальному процесі країни щодо кримінально-процесуального статусу такої особи. Доведено важливість здійснення правосуддя виключно судами, а не позасудовими органами, на засадах незалежності від виконавчої влади, підкорення тільки закону, змагальності та гласності. Визначено, що процесуальний статус засудженого зумовлюється структурою правового статусу людини та громадянина. Доведено, що засуджений є окремим, активним суб'єктом реалізації функції захисту та забезпечення свого кримінально-процесуального статусу. Визначено систему органів, що здійснюють правозабезпечувальну діяльність щодо засудженого як у кримінальному процесі, так і під час відбування ним покарання у вигляді позбавлення волі в установі виконання покарань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)022.1 + Х884.9(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА343670

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Король В.В. 
Засада гласності та її обмеження в кримінальному судочинстві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Король ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено ознаки та поняття гласності кримінального судочинства як політико-правового явища та засади кримінального процесу. Розкрито зміст засади гласності правосуддя у кримінальних справах. Проведено розмежування змісту засад гласності кримінального судочинства та участі народу у здійсненні правосуддя. Обгрунтовано правову природу та загальні особливості охорони інститутів різного роду таємниць у сфері кримінального судочинства та визначено основні шляхи забезпечення від розголошення під час судового розгляду кримінальних справ конфіденційних відомостей на підставі консенсусного розв'язання конфлікту публічного інтересу у відкритості судового процесу та приватних (у деяких випадках - державних) інтересів у забезпеченні охорони певної інформації з обмеженим доступом. Наведено рекомендації щодо вдосконалення законодавства та судової практики стосовно додержання вимог засади гласності кримінального судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2
Шифр НБУВ: РА320507 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Єрмакова Н.Ю. 
Застосування експресних біологічних методів в еколого-гідрогеологічних дослідженнях: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.06 / Н.Ю. Єрмакова ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі власних досліджень і аналізу існуючих у вітчизняній і світовій практиці розробок доведено про можливість, ефективність і доцільність застосування біологічних методів вивчення умов формування і стану підземних і пов'язаних з ними поверхневих вод, а також інших компонентів геологічного середовища за різних природних чи техногенно змінених гідрогеологічних умов України і деяких країн СНД. Доведено адекватність, експресність, оперативність, інтегральність, дешевизну, доступність обраного автором методу біотестування за допомогою приладу "Біотестер-2". Надано рекомендації щодо адаптації методів біотестування та використання їх наслідків для еколого-гідрогеологічного картування та моніторингу геологічного середовища з урахуванням гідрогеологічних умов. Обгрунтовано засоби застосування біотестування у комплексі з традиційними методами, а в окремих випадках - для коректування та об'єктивної інтерпретації наслідків останніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220,8с51
Шифр НБУВ: РА311436 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського