Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (82)Тематичний інтернет-навігатор (7)Наукова електронна бібліотека (186)Реферативна база даних (4965)Книжкові видання та компакт-диски (2661)Журнали та продовжувані видання (213)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКОНОМІЧНА$<.>+<.>K=ДИПЛОМАТІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 569
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Мельников М.М. 
Агробіологічна оцінка трави Колумба у зв'язку з інтродукцією її у Крим: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / М.М. Мельников ; УААН. Ін-т ефіроолійн. і лікар. рослин. — Сімф., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено комплексній агробіологічній оцінці трави Колумба (Sorghum almum Parodi). Вивчені біологічні та господарські властивості насіння, надземної та підземної частин рослини, встановлені динаміка формування листкової поверхні і продуктивність фотосинтезу посівів. Визначена врожайність та якість зеленої маси трави Колумба. Розрахована економічна ефективність вирощування цієї культури та зроблено висновок про доцільність інтродукції її у Крим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9 трава Колумба

Рубрики:

      
2.

Никитюк Ю.А. 
Агроекологічна оцінка різних систем удобрення картоплі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Ю.А. Никитюк ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено питання агроекологічного оцінювання за різного ступеня екологізованих і традиційних систем застосування добрив під час вирощування картоплі на дерново-середньопідзоленому пилувато-супіщаному грунті з промивним типом водного режиму за умов Чернігівського Полісся. Проведено тривалий стаціонарний, лізиметричний, модельний і виробничий досліди. Узагальнено науково-методичні публікації, екологічні нормативи та передовий досвід розв'язання даної проблеми в Україні та за кордоном. Запропоновано нову парадигму проведення комплексного агроекологічного оцінювання на системній базі з використанням трьох груп критеріїв, які характеризують вплив досліджених технологій удобрення на виявлення небезпечних деградацій і функціональних змін в основних блок-компонентах агросистем - грунтовому, водному та рослинному. Як пріоритетні критерії використано порушення екологічної рівноваги у балансі гумусу та біогенних елементів, втрати поживних речовин з грунту внаслідок вимивання та денітрифікації, забруднення інфільтраційних вод нітратами й іншими токсикантами, зміна видового складу та чисельності грунтових бактерій, агрофізичних, фізико-хімічних і агрохімічних показників родючості грунту, погіршення фітосанітарного стану агроценозу, відхилення фактичної врожайності картоплі від еталонної, використання агрокліматичного потенціалу осіннього періоду вегетації (ФАР, опадів, суми ефективних температур) і біологічного азоту, накопичення нітратів у бульбах і відповідність інших показників якості врожаю євростандартам, енерговіддача й економічна ефективність технологій застосування добрив. Використання цих критеріїв з залученням відповідних нормативів і 5-рівневих оцінювальних шкал дозволило визначити найбільш ефективні системи застосування добрив, а саме: сидеральну систему, яка в еколого-енергетичному аспекті переважає всі інші технології та забезпечує одержання високоякісного врожаю еталонного рівня. Рекомендовано її впровадження на віддалених від тваринницьких ферм полях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-43 +
Шифр НБУВ: РА353357

Рубрики:

      
3.

Надточій П.П. 
Агроекологічний стан грунтів Лісостепу України, вдосконалення управління їх родючістю і продуктивністю агроценозів: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.03 / П.П. Надточій ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанню вивчення сучасного агроекологічного стану грунтів Лісостепу України. В дисертації опрацьовані теоретичні передумови оптимізації родючості грунтів і вказані конкретні шляхи вдосконалення управління продуційним процесом в агроценозах з урахуванням екологічних обмежень, спрямованих на стабілізацію агроекологічної ситуації в регіоні. Встановлено, що тривале сільськогосподарське використання грунтів призвело до проявлення різних видів деградаційних процесів: фізико-хімічного, ерозійного і антропогенно-дегумифікаційного. Вивчено гумусовий стан і азотний фонд грунтів та їх зміни під впливом систематичного застосування добрив в сівозміні. Розроблені методики визначення кислотно-основної буферності грунтів і складання картограми буферності. Вивчені буферні властивості грунтів. Запропонована концепція управління родючістю грунтів. Розроблена модель трансформації органічного вуглецю в системі агроценоз-гумусові речовини грунту. Розрахована еколого-економічна ефективність застосування добрив в агроценозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.6(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Мельник О. М. 
Адміністративно-правовий статус працівника митної служби: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. М. Мельник ; Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено етіологію поняття правовий статус, узагальнено його розуміння в науці та практиці. Визначено поняття, структуру й особливості адміністративно-правового статусу працівника митної служби. Запропоновано дефініції "адміністративно-правовий статус працівника митних служби", "митний орган", "державна служба в митних органах України", "економічна безпека". Виділено ознаки, притаманні працівнику митної служби. Проаналізовано наведені підстави класифікації державних службовців на види: залежно від обсягу владних повноважень і від службових обов'язків. Проаналізовано змістовність основних прав, обов'язків, обмежень і морально-етичних вимог до поведінки працівників митної служби. Визначено низку пропозицій до законодавства з питань митної справи з метою вдосконалення гарантій проходження служби працівниками митної служби, їх соціально-правового захисту й юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх посадових обов'язків. Запропоновано поділ прав та обов'язків працівників митних органів. Зазначено, що залежно від характеру протиправних дій та ступеня їх громадської безпеки працівники митної служби можуть нести кримінальну, матеріальну, адміністративну або дисциплінарну відповідальність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 п + Х819(4УКР)012.1
Шифр НБУВ: РА384050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кесарчук Г. С. 
Активізація соціального потенціалу регіону в післякризовий період: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Г. С. Кесарчук ; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". — Ужгород, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше розкрито сутність процесу активації соціального потенціалу, з'ясовано його компонентну будову, що включає трудову, підприємницьку, інноваційну та соціальну активність. Запропоновано багатофакторну модель оцінки економічної активності. Зазначено, що регіональний індекс економічної активності може використовуватися для оцінки ефективності використання соціальних ресурсів, а також для обгрунтування перспективних напрямів регіональної політики активізації соціального потенціалу та формування механізму регулювання його розвитку. Удосконалено підходи до розрахунку коефіцієнта рівня трудової активності, що включає нормовані коефіцієнти рівня безробіття, середньої тривалості незайнятості та навантаження на одне вільне робоче місце. Розглянуто поняття "економічна активність", що сформульоване з позиції системного підходу, зокрема розкрито її рушійні сили, потреби й інтереси, а також складові процесу активізації - ініціатива, діловитість, креативність, творчість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЗАК)685 + У9(4УКР-4ЗАК)240
Шифр НБУВ: РА382797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Юрчук О.М. 
Банківська діяльність на ринку фінансових послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О.М. Юрчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено та розвинено засади аналізу конкурентоспроможності й ефективності як критеріїв діяльності банків. Розкрито сутність поняття "економічна спроможність" як інтегрованого показника, що характеризує здатність банку до стійкого функціонування та динамічного розвитку. Розроблено засади класифікації банків України, визначення їх рейтингу й узагальненого рівня економічної спроможності банківського сектору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + У9(4УКР)262.29
Шифр НБУВ: РА370248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Харенко М.І. 
Біотехнологія розмноження свиней. Інтенсифікація відтворної функції свиноматок і кнурів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.07 / М.І. Харенко ; Львів. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 1998. — 33 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення технології відтворення свиней у спецгоспах і промислових комплексах України. У роботі в порівняльному аспекті вивчені основні показники відтворення свиней з чітким визначенням помісячної та сезонної динаміки цих показників, розроблений критерій оцінки форм неплідності основних і перевірюваних свиноматок, а також обгрунтована економічна перевага організації внутрішньогосподарських пунктів штучного осіменіння свиней. У порівняльному аспекті вивчені показники спермопродукції районованих порід кнурів-плідників у спецгоспах і промисловому комплексі, обгрунтована перевага комплексного застосування гормональних та вітамінних препаратів при інтенсифікації відтворної функції основних і перевірюваних свиноматок, а також необхідність використання для цієї мети простагландинів і КПМК. Вперше проведена апробація тканинних препаратів /біостимуляторів/, виготовлених із хоріону і пуповини людини для інтенсифікації репродуктивної функції свиноматок і кнурів-плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-34,022

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
8.

Білозор Д.В. 
Ваххабізм: релігійно-політична сутність та історичні трансформації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / Д.В. Білозор ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано суть сучасного ваххабізму, його трансформації внаслідок зміни геополітичної ситуації у світі, насамперед на теренах північного Кавказу, у південних регіонах Росії та на півдні України. Визначено роль і місце цього віровчення у новітніх релігійних процесах. Ваххабізм розглянуто як одну з релігійних течій сунітського ісламу, яка набула радикальних рис у другій половині XX - на початку XXI ст. Грунтовно досліджено твори засновника цього руху Мухаммеда Ібн Абд аль-Ваххаба та його послідовників, які основним завданням їх вчення вважали необхідність знайти правильний шлях духовного розвитку правовірних мусульман. Проаналізовано історичну спадщину первинних рухів в ісламі: хариджитів, салафітів, суфіїв, ідеологічна основа яких була використана ваххабітами у ході формування власної ідеології. Зроблено висновок, що соціально-економічна ситуація на Аравійському півострові та боротьба арабів проти Османської імперії об'єктивно сприяли виникненню цього руху. Висвітлено сучасний стан ваххабізму та його поширення у різних мусульманських країнах та державах світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э381.3 +
Шифр НБУВ: РА362704

Рубрики:

      
9.

Витвицька О.Д. 
Вдосконалення механізмів соціально-економічних мотивацій підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.Д. Витвицька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення соціально-економічних мотивацій підприємницької діяльності на стадіях процесу "організація - функціонування". Сформульовано визначення поняття "підприємницька діяльність" як такого, що інтегрує поняття праці та трудової діяльності. Наведено визначення поняття "соціально-економічна мотивація підприємницької діяльності". Обгрунтовано шляхи вдосконалення механізмів застосування соціально-економічних мотивацій утворення нових підприємницьких структур, вибору видів підприємницької діяльності, ефективної роботи персоналу. Розроблено методику оцінки соціально-економічної значимості підприємств у соціально-економічному житті регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1
Шифр НБУВ: РА312129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Безсмертний В.М. 
Ветеринарно-санітарна оцінка і удосконалення технології підвищення якості м'яса птиці при аскаридіозі з використанням побічної сировини і відходів м'ясокомбінатів: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.06 / В.М. Безсмертний ; Одес. держ. с.-г. ін-т. — О., 1999. — 31 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ветеринарно-санітарної експертизи та якісної оцінки м'яса птиці (курей, індичок) при аскаридіозі і розробці сучасної профілактики цього захворювання, направленої на збільшення виробництва і підвищення якості м'яса з використанням кормових домішок і відходів м'ясокомбінатів. Розроблена предзабійна і післязабійна діагностика аскаридіозу птиці, вивчено вплив аскаридіозної інвазії на продуктивність птиці, санітарні і якісні показники м'яса та його біологічну цінність. Науково обгрунтована можливість використання відходів м'ясокомбінатів як сировини для виробництва кормових домішок і преміксів і розроблена технологія їх виробництва. Вивчено вплив комплексної профілактики аскаридіозу на санітарні показники і якість м'яса птиці. Встановлена економічна ефективність проведення комплексної профілактики аскаридіозу птиці згідно з розробленою методикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П817.116,022

Рубрики:

      
11.

Безбожний В.Л. 
Вибір способу забезпечення соціально-економічної безпеки великих промислових підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.Л. Безбожний ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні основи та розроблено практичні рекомендації щодо обгрунтування вибору способу забезпечення соціально-економічної безпеки великих промислових підприємств. Досліджено умови їх діяльності та показано необхідність забезпечення їх соціально-економічної безпеки. Проаналізовано дефініції економічної безпеки підприємства. Запропоновано визначення поняття "соціально-економічна безпека підприємства". Встановлено підгрунтя для забезпечення соціально-економічної безпеки великого промислового підприємства - взаємоузгодження та гармонізацію інтересів. Створено архітектоніку інтересів великих промислових підприємств як інструмент дослідження їх соціально-економічної безпеки. Запропоновано методику оцінювання стану соціально-економічної безпеки даних підприємств, яка передбачає розрахунок показників інтересів підприємства, а також, завдяки шкалуванню цих показників, подальше одержання індикаторів гармонізації інтересів його соціально-економічної безпеки. Розроблено вимоги до способів її забезпечення для великих промислових підприємств. Побудовано процедуру вибору такого способу. Здійснено апробацію результатів досліження на базі великих промислових підприємств Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-995 +
Шифр НБУВ: РА365401

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бойченко М.В. 
Визначення економічного потенціалу антрацитових шахт у депресивних регіонах Донбасу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.В. Бойченко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено систему універсальної інтегральної оцінки потенціалу шахти та доведено доцільність використання максимально досяжного значення показника "економічна додана вартість" як вимірювача потенційних резервів кожного підприємства. Запропоновано алгоритм визначення економічного потенціалу шахти на базі оптимального значення кожного з параметрів виробничо-господарської й фінансово-економічної та виробничої діяльності підприємства. Відмінною особливістю алгоритму є інтерпретація виробничої діяльності у мінімізацію дотаційних коштів за допомогою розробленої системи координат економічного потенціалу шахти. Удосконалено метод визначення аналітичної залежності між чинниками, що формують економічний потенціал шахти, який передбачає використання розрахункової системи, побудованої на співвідношенні критичного рівня економічного потенціалу та критичних значень параметрів виробничо-господарської і фінансово-економічної діяльності шахти. Удосконалено модель оптимізації основних параметрів виробничо-господарської та фінансово-економічної діяльності шахти за критерієм максимізації доданої вартості, що є основним вимірником економічного потенціалу шахти. Розвинуто методи визначення межових параметрів і доцільності інвестування підтримки потужності глибоко збиткових шахт з використанням економічної доданої вартості як критеріального показника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР5)305.651.51 +
Шифр НБУВ: РА337961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гончарова Д.М. 
Використання електрофізичних властивостей молока для визначення вмісту жиру та білка при первинній обробці молока на тваринницьких фермах і комплексах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Д.М. Гончарова ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація містить результати теоретичних та експериментальних досліджень взаємозв'язку між швидкістю ультразвуку в молоці і його фізико-хімічними властивостями. За результатами досліджень розроблений електроакустичний метод визначення вмісту жиру та білка в молоці. Вперше отримані аналітичні та номографічні залежності, які дозволяють визначати концентрації жиру та білка в молоці. Здійснена технічна реалізація розробленого методу в пристрої та його впровадження у виробництво. Економічна ефективність пристрою обгрунтована теоретично і підтверджена практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л95-101с

Рубрики:

      
14.

Муравйов Л.Ф. 
Використання позаремонтних телиць молочного і молочно-м'ясного напрямку продуктивності за технологією м'ясного скотарства: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Л.Ф. Муравйов ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена інтенсифікації виробництва яловичини за рахунок більш ефективного використання позаремонтних телиць молочних порід шляхом одержання від них приплоду і вирощування його за технологією м'ясного скотарства. Цей технологічний прийом вивчено на прикладі червоної степової, чорно-рябої і симентальської порід і при різній тривалості підсисного періоду - 4; 6 і 8 місяців. Дана енергетична і економічна оцінка одержання м'яса при разовому використанні корів-первісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-612.2,022

Рубрики:

      
15.

Валентієва О.В. 
Виробничо-економічна система промисловості регіону: розвиток і шляхи підвищення ефективності функціонування (на матеріалах Полтавщини): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.В. Валентієва ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Відзначено, що виробничо-економічна система промисловості регіону - це сукупність підприємств різних галузей промисловості, об'єднаних загальною територією, функціонально-економічна та соціальна взаємодія яких спрямована на забезпечення потреб конкретної області та регіону. Розроблено методичні підходи кількісного та якісного взаємозв'язку між системними та економічними показниками. Запропоновано багатокритеріальну змістовно-процесуальну модель ефективного розвитку виробничо-економічної системи промисловості регіону. Наведено концептуальні засади щодо підвищення ефективності функціонування та розвитку виробничо-економічної системи промисловості регіону на основі її комплексної реструктуризації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300 + У9(4УКР-4ПОЛ)300
Шифр НБУВ: РА312903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Горянська Т.В. 
Вільні економічні зони: механізм формування й функціонування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.В. Горянська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено історичний аспект формування вільних економічних зон (ВЕЗ), проаналізовано їх сутність, місце та роль у світовій економіці. Запропоновано визначення поняття "вільна економічна зона". Систематизовано класифікаційні ознаки ВЕЗ, що відповідають сучасним концепціям оцінки ефективності їх утворення та функціонування. Визначено типи та види ВЕЗ, найбільш прийнятні для сучасної України, запропоновано їх класифікацію. Вивчено концептуальні підходи щодо механізму формування ВЕЗ - територіальний та функціональний, розроблено адаптивний механізм формування та управління ВЕЗ в Україні, визначено місце та роль держави у даному процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)81
Шифр НБУВ: РА330660

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Семененко І.М. 
Вплив результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.М. Семененко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні умови переходу підприємств до забезпечення економічної стійкості на підставі інноваційної діяльності. Уточнено визначення поняття "економічна стійкість підприємства". Зроблено ідентифікацію та структуризацію результатів інноваційної діяльності, оцінено їх вплив на складові економічної стійкості підприємства. Зроблено висновок, що результати інноваційної діяльності підприємства є головною умовою забезпечення його економічної стійкості. Проаналізовано підходи до структурування й оцінювання економічної стійкості підприємства. Удосконалено методику оцінювання економічної стійкості машинобудівних підприємств. Запропоновано спосіб забезпечення економічної стійкості підприємства на підставі визначення відповідності між його можливостями й організаційно-технічними та ресурсними потребами інноваційної діяльності. Розроблено модель прогнозування рівня економічної стійкості промислового підприємства у разі зміни його витрат на інноваційну діяльність. Досліджено зміну окремих показників економічної стійкості та її збільшених структурних складових внаслідок інноваційної діяльності з використанням інтегрального методу факторного аналізу та кореляційно-регресійного аналізу, що дозволило оцінити кількісний вплив результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість підприємства. Наведено рекомендації щодо визначення впливу результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА367207

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Буєраков Ю.О. 
Вплив стану печінки і ступеня урикемії на напруженість поствакцинального імунітету в курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / Ю.О. Буєраков ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено можливий вплив стану печінки курей та ступеня урикемії на напруженість імунітету після їх вакцинації. Запропоновано способи корекції функцій печінки за допомогою різних гепатозахисних препаратів. Проведено експериментальні дослідження на курчатах кросу Хайсекс білий віком від 20-ти до 111-ти діб. Установлено вікову динаміку певних біохімічних показників сироватки крові курчат цього кросу. Вивчено взаємозв'язок між показниками, що характеризують стан печінки та ступінь урикемії, та напруженістю імунітету до ньюкаслської хвороби. У курчат з вищим рівнем антитіл у крові вірогідно менші активність АсАТ і АлАТ та вміст сечової кислоти. Зроблено висновок, що за наявності патології печінки відбувається зниження захисних функцій організму. Позитивну дію на функцію печінки, ступінь урикемії і напруженість імунітету спричиняють препарати ровімікс E 50, силібор, ліпамід, насіння розторопші плямистої та комплексний гепатозахисний препарат, складовими якого є насіння розторопші плямистої - 1 г, ровімікс E 50 - 60 мг, ліпамід - 25 мг (з розрахунку на 1 кг комбікорму). Визначено, що економічна ефективність застосування препарату за профілактичного курсу становить 0,1 грн з розрахунку на одне курча або 2,67 грн на одну гривню витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.325 + П836.73 + П873.361.8-3 +
Шифр НБУВ: РА360636

Рубрики:

      
19.

Вишневський В.В. 
Вплив тривалого застосування добрив на родючість дерново-слабкопідзолистого глинисто-піщаного грунту та продуктивність культур в польових сівозмінах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.В. Вишневський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В довготривалих стаціонарних дослідах на дерново-слабкопідзолистому глинисто-піщаному грунті вивчався вплив систематичного внесення органічних і мінеральних добрив з вапнуванням грунту доломітом в умовах польових сівозмін на основні показники його родючості, врожайність культур та якість продукції рослинництва. Вивчалась порівняльна ефективність щорічного і запасного внесення фосфорних добрив при довготривалому їх застосуванні в сівозміні за впливом на фосфатний режим грунту і продуктивність культур. Розрахована економічна та енергетична ефективність засобів хімізації в сівозмінах. Встановлено, що найбільш оптимальною в дослідах була помірна система мінерального удобрення рослин при повній нормі вапна за гідролітичною кислотністю, що обумовлює врожай сільськогосподарської продукції з якістю, яка задовольняє споживача, забезпечує продуктивність сівозміни з максимальним виходом умовних одиниць з гектара сівозмінної площі при помірних затратах на вирощування культур і як наслідок - високу економічну і енергетичну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П21-434(2УКР3),022

Рубрики:

      
20.

Юрченко О.Є. 
Вплив фінансово-кредитної системи на стан транзитивної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.Є. Юрченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного аналізу змісту, структури та функцій фінансово-кредитної системи запропоновано її уточнене визначення. Розглянуто питання стійкості транзитивної економіки, її умови. Виявлено, що критерієм стійкого функціонування економічної системи є її економічна безпека. Наведено основні характеристики економічної безпеки. Описано засоби побудови механізму забезпечення безпеки на різних рівнях. У функціонуванні фінансово-кредитної системи України виявлено і охарактеризовано загальну, внутрішню та зовнішню загрози стійкості економічної системи. На підставі визначення фінансових показників-індикаторів економічної безпеки України зроблено висновок про критичний стан транзитивної економічної системи України. З метою забезпечення стійкості економічної системи висвітлено заходи щодо реформування кредитної, податкової, правової та економічної систем діяльності різних фінансово-кредитних інститутів, системи залучення власних інвестиційних ресурсів. Обгрунтовано необхідність відновлення горизонтальних інтегративних зв'язків між виробничими та фінансовими структурами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)26,0 + У9(4УКР)0-99
Шифр НБУВ: РА314942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського