Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (47)Реферативна база даних (795)Книжкові видання та компакт-диски (460)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКСПЛУАТАЦІЯ$<.>+<.>K=КОТЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яценко О.Г. 
Підвищення надійності теплогенеруючих установок і зниження викидів в атмосферу високотоксичних речовин при спалюванні мазуту в котлах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.Г. Яценко ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичному і експериментальному вирішенню питань забезпечення високої надійності роботи котлоагрегатів при переведенні їх на спалювання мазуту зі зменшенням викидів в атмосферу продуктами згоряння високотоксичних речовин. Аналітично описані концептуальні механізми утворення відкладень на поверхнях нагрівання котлоагрегатів і їх видалення при дробовій очистці. Встановлено, що запиленість газів повністю визначається кількістю недопалу в загальній масі продуктів згоряння мазуту, яка обумовлюється вмістом кисню в топковій камері. При механічних очистках поверхонь нагрівання запиленість відходячих газів визначається переважно складовою, яка формується процесом очистки котла. Основними факторами, які впливають на викид бенз(а)пирену в атмосферу є механічний недопал і очистка поверхонь нагрівання. Встановлено залежність забруднення атмосфери сполуками ванадію від вмісту аерозолів у відходячих газах мазутних котлів. Радикальним рішенням, що дозволяє експлуатувати котли в режимах з низькими коефіцієнтами надлишку повітря, забезпечуючи як високу надійність роботи, так і мінімальний викид в атмосферу токсичних речовин, є оснащення мазутних котлів золовловлюючими пристроями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З353.304 + З361:013-021.1

Рубрики:

      
2.

Потильчак О.В. 
Експлуатація трудових ресурсів України гітлерівською Німеччиною у роки окупації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Потильчак ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання трудових ресурсів України у військово-економічних інтересах Німеччини в роки радянсько-німецької війни і нацистської окупації. Висвітлюється комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в демографічно-трудовій сфері. Зроблено спробу комплексного дослідження передумов, конкретних шляхів і методів трудового визискування основних категорій працездатного населення. Розглядаються та відповідно кваліфікуються конкретні прояви нацистської політики у сфері використання трудових резервів України. Досліджуються особливості соціальної політики окупантів стосовно працюючого населення, а також особливості трудової експлуатації та соціального становища військовополонених та "остарбайтерів". Розглядається політика окупантів в аспекті підготовки трудових резервів для промисловості, управлінської сфери і сільського господарства України, аналізуються її причини та наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гвоздецький О.В. 
Оптимальні режими експлуатації групи опалювальних котельних з різними техніко-економічними характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.В. Гвоздецький ; Донбас. держ. акад. буд-ва та архіт. — Макіївка, 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації пропонуються нові інформаційні технології управління складними опалювальними системами (ОС) за умов змінного споживання теплоти. Розроблено спеціальну структуру математичних моделей процесів, що відбуваються у системі теплопостачання. Задача оптимального управління ОС реалізується у режимі реального часу, що дозволяє оптимально розподілити теплове навантаження поміж опалювальними котельними; оптимально розподілити розходи теплоносія у елементах ОС; встановити оптимальний склад працюючих котлів у кожній з опалювальних котельних та оптимальний розподіл навантаження поміж цими котлами. Оптимальне управління ОС у режимі реального часу відбувається за допомогою програмного експериментально-обчислювального комплексу (ПЕОК), адаптованого до IBM PC/AT, а у відсутності комп'ютерного забезпечення - за допомогою спеціально розробленого пакету технологічних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-08

Рубрики:

      
4.

Тесленко О.І. 
Методи оперативної діагностики газощільних топкових екранів газомазутних парових котлів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.І. Тесленко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

Експериментально визначено кількісні характеристики нестабільності теплового та температурного режимів експлуатації топкових екранів. Чисельними методами розв'язано задачу термонапруженого стану плавникової труби за умов пульсації сприйнятого теплового потоку. Розроблено методику розрахунку інтенсивності витрати ресурсу плавникових труб газощільного топкового екрана з урахуванням спільного впливу чинників повзучості, термічної втоми та корозії, а також методику оперативної діагностики умов експлуатації топкових екранів. Запропоновано методи керування режимами експлуатації топкових екранів з позиції їх надійності та довговічності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.014-021.1
Шифр НБУВ: РА309755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Марценко В.П. 
Підвищення ефективності ізоляції котлів і трубопроводів теплових мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / В.П. Марценко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 15 с. — укp.

Досліджено теплозахисні властивості ізоляційних огороджень теплогенеруючого та транспортного обладнання у системі теплових мереж, а також підвищення ефективності огороджень. Розроблено методики та апаратуру для визначення теплофізичних характеристик (ТФХ) ізоляційних матеріалів, а також локальних теплових потоків з поверхні огороджень. Визначено температурні та вологісні залежності основних ТФХ перспективних пінопластів. Тепловтрати від теплотрас безканального прокладання за екстремальних умов циклічного заморожування грунту визначено на промисловому макеті та натурних ділянках теплової мережі. Проведено багаторічний теплометричний моніторинг траси канального (лоткового) прокладання теплотрас. Досліджено тепловтрати основних типів водогрійних котлів, уточнено статті теплового балансу, узагальнено частки енергії палива, що йдеться на витрати теплоти через огородження котлів. З'ясовано ефективність заміни обмурку котлів на шамотно-волокнисті плити. Розроблено та впроваджено рекомендації щодо зменшення тепловтрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-51
Шифр НБУВ: РА309223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Федоров О.П. 
Раціональні режими відпуску теплоти при різних схемах теплопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.П. Федоров ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто процес раціонального управління опалювальною системою, що включає в себе опалювальну котельну, магістральний теплопровід та теплорозподільчу станцію. Під час теплопостачання оптимізуються процес вмикання та вимикання окремих опалювальних котлів, температура і розхід теплоносія у тепловій мережі. Для залежної системи теплопостачання обирається місце підмішування теплоносія, для незалежної - оптимальне положення пластинчатих теплообмінників. Задачу раціонального управління опалювальною системою реалізовано із застосуванням методів нелінійного математичного програмування. Оптимальне управління опалювальною системою у режимі реального часу здійснюється за допомогою спеціально розробленого програмного комплексу, адаптованого до IBM PC/AT, а у відсутності комп'ютерного забезпечення - за допомогою пакета технологічних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5с116
Шифр НБУВ: РА308078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
7.

Навродська Р.О. 
Утилізація теплоти відхідних газів газоспоживаючих котлів у поверхневих теплоутилізаторах конденсаційного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Р.О. Навродська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексні дослідження та визначено основні закономірності процесів тепломасообміну в пучках поперечно-оребрених труб у разі охолодження димових газів котельних агрегатів нижчого за температуру їх точки роси. За результатами проведених досліджень сформульовано й обгрунтовано відповідні рішення, що послужили основою методики теплового розрахунку конвективних поверхонь нагрівання за глибокого охолодження димових газів та ефективних систем теплоутилізації у газоспоживних котельнях. Розроблено типоряд теплоутилізаційного обладнання для котлів потужністю від 0,25 до 3,15 МВт. Проведено дослідження ефективності розробленого устаткування за стендових та експлуатаційних умов. Створено теплоутилізатори, які підвищують коефіцієнт використання палива в котлах на 3 - 8 % у разі їх застосування у системах опалення та на 5 - 12 % використання для потреб гарячого водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З391.922
Шифр НБУВ: РА316062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Гермонова К.О. 
Вдосконалення технологій вводу-виводу картографічної інформації в кадастрових геоінформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / К.О. Гермонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано технології вводу-виводу кадастрової інформації в ГІС, які забезпечують потрібну точність даних і значно зменшують затрати на їх реалізацію. Досліджено малоформатні поліграфічні сканери, обгрунтовано методи підвищення точності сканування та методи формування єдиного цифрового зображення із растрів окремих частин картографічних матеріалів. Формалізовано й описано засобами методів штучного інтелекту автоматизований процес формування чергового кадастрового плану за базою даних автоматизованої системи державного земельного кадастру. Розробки у вигляді програмного комплексу МарВМР і підсистеми "Кадастровий план" апробовано на конкретних реальних об'єктах. Експлуатація створеного програмного забезпечення в Донецькому регіональному кадастровому центрі та в учбовому процесі показала, що навчання роботі з ним триває швидко, адже в них враховано психофізіологічні особливості роботи людини за комп'ютером.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 ф1
Шифр НБУВ: РА313909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Рябченко І.М. 
Підвищення ефективності і надійності роботи систем водопостачання (проектування, реконструкція й експлуатація): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / І.М. Рябченко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 33 с. — укp.

Всебічно досліджено систему подачі та розподілу води (СПРВ) і критерії, за допомогою яких зроблено оцінку ефективності його роботи. Уперше задачі проектування та експлуатації систем водопостачання в штатних і аварійних режимах математично сформульовані як багатокритеріальні задачі узагальненого математичного програмування. Розроблено математичні моделі, які адекватно описують процеси, що відбуваються в СПРВ. Запропоновано алгоритми розв'язання задачі раціональної експлуатації та проектування систем водопостачання, що є розвитком багатокрокових алгоритмів розв'язання задачі багатокритеріальної оптимізації щодо специфіки СПРВ. Теоретично досліджено задачу локалізації аварійної ділянки шляхом топологічних перетворень - графа мережі. Доведено твердження, що постулюють, про єдиність розбивки графа на локалізуючі компоненти та єдиність розбивки графа на гіперграфи. Створено програмний інструментарій - пакет програм, впроваджений в управління водопровідно-каналізаційним господарством міст України з реальним економічним ефектом 970 тис. грн і очікуваним - 2,5 млн. грн, що використовується у вищих навчальних закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1-6
Шифр НБУВ: РА313124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Позігун М.П. 
Удосконалення регіональної енергетики на основі зміни структури та застосування маловитратної модернізації енергетичного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / М.П. Позігун ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено принципи проведення маловитратної модернізації енергогенерувального обладнання електростанцій Харківщини. Запропоновано методику проведення маловитратної модернізації, яка базується на використанні ряду заходів щодо зміни елементів проточної частини, спроектованих з урахуванням новітніх наукових і конструкторських досягнень. Наведено нові підходи до модернізації пристроїв, що виловлюють вологу в циліндрах низького тиску, виконаних з застосуванням жолобчастих поверхонь на периферійних обводах вологопарових східців і використанням у системах внутрішньоканальної сепарації сепараційно-випарного вилучення вологи. Досліджено явище формування окружної нерівномірності тиску в міжсхідчастому зазорі під впливом камер відбору. Запропоновано методику визначення граничних умов теплообміну на поверхнях камер відбору. Розглянуто проблему захисту від корозії теплових мереж і котлів з поперечними зв'язками з метою продовження термінів їх експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З374(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Гут П.О. 
Підвищення надійності експлуатації потужних водогрійних котлів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / П.О. Гут ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Проведено маломасштабні моделювання систем, спрямованих на інтенсифікацію процесу горіння. Отримано експериментальні та аналітичні залежності впливу режимних факторів на економічність роботи на водонагрівальних котлів. Розроблено ежекційно-змішувальний спосіб підігріву повітря, галузеві методики, що підвищують ефективність експлуатації водонагрівальних котлів, визначення витрат енергії під час зберігання котлів у резерві, величини повітря в топку та економічності роботи котлів. Запропоновано заходи щодо мінімізації корозії поверхонь нагріву і газоходів. Висвітлено аналітичні залежності збереження металу поверхонь нагріву у разі простоювання котлів у резерві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-51-082
Шифр НБУВ: РА318467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Рокочинський А.М. 
Оптимізація проектних технічних і технологічних рішень з водорегулювання осушуваних земель: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 06.01.02 / А.М. Рокочинський ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2002. — 35 с. — укp.

Висвітлено питання обгрунтування на сучасних еколого-економічних засадах раціональних технічних і технологічних рішень з водорегулювання осушуваних земель в проектах будівництва, реконструкції та експлуатації меліоративних систем (МС). Описано загальну теорію оптимізації гідромеліорацій, за системним принципом розроблено нові підходи до створення та реалізації єдиного модельного комплексу з оптимізації та прогнозної оцінки загальної еколого-економічної ефективності водорегулювання осушуваних земель на довготерміновій основі з урахуванням кліматологічної стратегії управління МС як складними природно-технічними системами відповідно до рівнів прийняття рішень в часі (проект, планова експлуатація МС).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063 + П060.2
Шифр НБУВ: РА319471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Федін С.С. 
Забезпечення якості деталей поршневої групи методом оперативного прогнозування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / С.С. Федін ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання щодо забезпечення якості деталей поршневої групи за умов механічної обробки на підставі принципів оперативного прогнозування точності та стабільності технологічних процесів. Встановлено, що прогнозування якості механічної обробки поршнів треба здійснювати з урахуванням нестаціонарності динаміки процесу. Для оперативного прогнозування якості виготовлення поршнів двигунів внутрішнього згоряння за умов нестаціонарності обгрунтовано можливість використання сучасних систем штучного інтелекту - нейронних мереж, які здатні обробляти неповну, зашумлену та суперечливу інформацію. Апробовано за виробничих умов та запропоновано метод оперативного прогнозування точності та стабільності технологічного процесу токарської обробки високоточних виробів, який робить можливим без урахування ймовірних характеристик передбачення стану процесу у межах або за межами регулювання, визначення на контрольній карті, а також провадження соціального та вибіркового контролю якості поршнів. Для короткотермінового прогнозування комплексних показників якості продукції наведено методику використання нейронних мереж, що включає: вибір техніко-економічних факторів керування виробничим процесом виготовлення продукції; проведення кореляційного аналізу тимчасових рядів вибраних факторів і прогнозованих показників; навчання, налагодження та експлуатація нейронної мережі. З урахуванням проведених досліджень і чинного законодавства розроблено нормативну документацію з метою застосування нейронних мереж для інформаційної підтримки системи управління якістю продукції та прогнозування стабільності технологічних процесів виготовлення високоточних відповідальних деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З365-042.1-061/069
Шифр НБУВ: РА320503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Побіровський Ю.М. 
Ефективність топкового режиму енергетичних котлів при висококонцентрованій пилоподачі низькореакційного вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.М. Побіровський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати порівняльних випробувань котлів ТПП-210А з подачею пилу високої концентрації та традиційною системою пилоподачі (СП). Розглянуто основні чинники та їх вплив на топковий режим котла за двох технологій пилоподачі: якість та підготовку твердого палива; повітряний режим; роботу пиловугільних пальників; рівномірність подачі палива на пальники; підсвічування високореакційним паливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-042.62 +
Шифр НБУВ: РА328266

Рубрики:

      
15.

Корбут В.П. 
Енергозберігаючі технології створення повітряно-теплових режимів теплових електростанцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / В.П. Корбут ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Доведено переважний вплив на повітряно-тепловий режим теплових електростанцій (ТЕС) особливостей формування конвективних потоків у нагрітих вертикальних поверхонь котлів і в каналах між ними. Показано, що неврахування даного чиннику під час вибору схем організації повітрообміну і в розрахункових методиках призводить до значного температурного розшарування за висотою котельного відділення з відповідним переохолодженням нижніх та перегрівом верхніх зон, перевитратою теплової енергії на нагрів припливного та дуттьового повітря та значними тепловими втратами від обладнання. Сформульовано положення про необхідність переходу на зональні за висотою аераційно-механічні системи створення повітряно-теплового режиму з мінімізацією градієнта температур для зниження потужності термогравітаційних течій та раціонального тепловикористання. Запропоновано уточнену фізичну модель термогравітаційної турбулентної течії середовища у вертикальному каналі, а також систему вихідних рівнянь для теоретичного опису швидкісних, температурних і тепломасообмінних характеристик цієї течії. Вперше задачу визначення основних характеристик термогравітаційного потоку середовища розв'язано комплексно для всіх ділянок за висотою каналу для граничних умов першого та другого роду. На підставі результатів проведених за уточненими методиками експериментальних досліджень одержано дані стосовно характеристик термогравітаційних потоків у вертикальних каналах і вивчено вплив горизонтального струменевого перекриття каналу на характеристики термогравітаційного потоку в ньому. Визначено швидкості та температури повітря в об'ємах приміщень, а також температури поверхонь огороджень за різних умов та різних схем організації повітрообміну. За розробленою методикою числового моделювання одержано динамічні та теплові характеристики внутрішнього та зовнішнього повітряно-теплового режиму головних корпусів ТЕС з урахуванням взаємодії вітрового потоку з неізотермічними поверхнями цих споруд. Розроблено концепцію енергоощадних технологій створення повітряно-теплового режиму ТЕС з використанням багатозональних аераційно-механічних систем організації повітрообміну та тепловикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-432 +
Шифр НБУВ: РА324371

Рубрики:

      
16.

Скуртов С.М. 
Синтез цифрових регуляторів одномірних і двомірних систем керування основними параметрами парогенераторів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / С.М. Скуртов ; Наук.-вироб. корпор. "Київ. ін-т автоматики". — К., 2004. — 18 с. — укp.

Запропоновано нові способи підвищення якості (зменшення динамічних похибок і посилення швидкодії) цифроаналогових одно- та двовимірних систем автоматичного керування параметрами парогенераторів шляхом застосування цифрових оптимальних за швидкодією та нечітких (працюючих на базі нечіткої логіки) регуляторів для одновимірних системи і прямих (головних) цифрових і перехресних (що роз'язують канали керування) аналогових регуляторів для двовимірних систем. Розроблено математичні моделі одно- та двовимірних систем автоматичного регулювання тиску пари у випарнику та її температури на виході нагрівача парогенераторів (парових котлів), а також одновимірної системи регулювання температури перегрітої пари на виході парового котла. Удосконалено методику та сформовано математичний апарат синтезу оптимальних за швидкодією та нечітких цифрових регуляторів для одновимірних систем і синтезу головних (прямих) цифрових та аналогових перехресних регуляторів для двовимірних систем автоматичного керування параметрами парогенераторів. Проведено дослідження цифроаналогових систем автоматичного керування параметрами парогенераторів з синтезованими головними (прямими) оптимальними за швидкодією та нечіткими цифровими регуляторами та синтезованими аналоговими перехресними регуляторами за ступінчастих і довільних вхідних дій шляхом математичного моделювання з використанням інтерактивної системи MATLAB.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-05-5 +
Шифр НБУВ: РА334211

Рубрики:

      
17.

П'яних К.Є. 
Математичне моделювання низькоемісійного спалювання природного газу та вдосконалення пальникових пристроїв на цій основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / К.Є. П'яних ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Розроблено комплексну модель процесу низькоемісійного спалювання природного газу, заснованого на поєднанні двостадійного спалювання і рециркуляції продуктів згоряння. Описано процеси переносу (аеродинаміки, масо- та теплообміну), а також механізми хімічної кінетики горіння та утворення оксидів азоту. Здійснено моделювання руху в пальниковому пристрої з використанням закономірностей розвитку турбулентних неізотермічних струменів у супутньому та перехресному обмеженому потоках у межах модифікованої теорії Прандтля і концепції Бусінеска. Схематизовано процес змішування з використанням чарунок ідеального перемішування (PSR) та ідеального витіснення, що чергуються. З застосуванням моделі Х.Хоттеля розраховано радіаційний теплообмін зваженої суми сірих газів, а конвективний - за допомогою критеріальних залежностей. Наведено рекомендації щодо внесення змін у конструкцію пальникових пристроїв типу FIRB для жаротрубних котлів та радіаційних труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З354.64 +
Шифр НБУВ: РА333246

      
18.

Редько І.О. 
Підвищення теплотехнічної і екологічної ефективності при спалюванні низькосортних палив в киплячому шарі отоплюючих котлів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / І.О. Редько ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження механічного та хімічного недопалу у процесі спалювання низькосортного палива та водовугільних суспензій у киплячому шарі. Встановлено вплив гранулометричного складу палива, швидкості повітря, температури киплячого шару, коефіцієнта надлишку повітря та інших параметрів на теплові втрати. З'ясовано, що за рахунок укрупнення виносу можливо зменшити механічний та хімічний недопал. Одержано регресійне рівняння впливу режимних параметрів на механічний недопал. Встановлено, що механічний недопал у процесі спалювання водовугільних суспензій менший, ніж у необводненого вугілля. Проведено промислове дослідження процесів спалювання низькосортного вугілля у киплячому шарі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-5-042
Шифр НБУВ: РА331035

Рубрики:

      
19.

Андрєєв С.Ю. 
Раціональні методи реконструкції міських систем теплопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / С.Ю. Андрєєв ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено методологію вибору раціонального шляху проектування та реконструкції систем теплопостачання (СТ), що базується на забезпеченні мінімуму вартості теплової енергії, використаної протягом опалювального сезону та мінімуму строку окупності реконструкції за умов її здійснення. На базі результатів числового та експериментального дослідження розроблено єдину математичну модель функціонування СТ, що дає змогу оцінити економічні характеристики СТ залежно від її конфігурації та розмірів. Формалізовано та реалізовано на базі методів нелінійного математичного програмування задачу пошуку оптимальних розмірів теплової мережі та раціонального складу котельного устаткування, теплообмінників та інших елементів СТ, що забезпечують використання мінімуму теплової енергії. Проведено структуризацію загальної оптимізаційної задачі на базі основних положень системного аналізу. Створено структуру локальних взаємозалежних оптимізаційних задач, розв'язання яких дає змогу визначити оптимальні розміри різних елементів СТ та скоротити час рішення загальної оптимізаційної задачі. Запропоновано методи та залежності для розв'язання задачі оптимальної реконструкції. З'ясовано раціональний склад СТ, знайдено значення величини діаметрів трубопроводів, типи котлів та їх кількість, типи теплообмінників і місце установки (на котельній чи теплорозподільній станції), схеми підмішування теплоносія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З381-09 +
Шифр НБУВ: РА329019

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Кривошей Б.І. 
Геометричне моделювання механічних коливальних систем на прикладі власних коливань підресореного вантажу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Б.І. Кривошей ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено алгоритмічне забезпечення програм унаочнення фазових портретів механічних коливальних систем, використання якого дозволяє досліджувати на якісному рівні диференціальні рівнняня, які описують механічні коливання підресореного вантажу, а також здійснювати анімаційне комп'ютерне моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Виявлено такі значення даних параметрів, які забезпечують ефективне впровадження розроблених алгоритмів. Знайдено розв'язок диференціального рівняння коливань з правою частиною у вигляді функій спеціального виду. Складено алгоритми унаочнення миттєвих взаємних положень елементів механічних коливальних систем, а також алгоритми анімаційного комп'ютерного моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Показано можливості застосування розробленої теоретичної бази для здійснення аналізу механічних коливальних систем без розв'язання диференціалних рівнянь, що їх описують. У режимі комп'ютерної анімації одержано інформацію про фазові портрети коливальних механічних систем, використання якої допоможе приймати обгрунтовані рішення під час вибору їх параметрів. Результати наукового дослідження впроваджено на Прилуцькому заводі протипожежного та спеціального машинобудування для проектування модифікованого обладнання, а також у навчальний процес кафедри протипожежної та аварійно-рятувальної техніки АЦЗУ під час вивчення дисципліни "Експлуатація пожежної та аварійно-рятувальної техніки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.6-016 +
Шифр НБУВ: РА341282

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського