Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (5)Наукова електронна бібліотека (47)Реферативна база даних (795)Книжкові видання та компакт-диски (457)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКСПЛУАТАЦІЯ$<.>+<.>K=КОТЛІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Примак А.І. 
Автономні екологічно чисті системи теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / А.І. Примак ; Ін-т відновлюв. енергетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розглянуто метод побудови графіків теплового навантаження систем теплопостачання з підземними сезонними акумуляторами теплоти та визначено теплове навантаження об'єкту у разі використання декількох джерел енергії, наведено можливіть розрахувати потужність і кількість теплоти, яка генерується кожним джерелом енергії окремо. Удосконалено інженерний метод розрахунків основних технічних параметрів сезонного підземного акумулятора теплоти у водоносному горизонті, дозволено виконувати обчислення зміни у часі втрат тиску на циркуляцію проміжного теплоносія за різних дебітах діючих свердловин. Наведено результати й аналіз експериментальних досліджень впливу пористості та вологості на теплофізичні властивості (теплопровідність, температуропровідність, теплоємність) грунтів, розповсюджених на території м. Пирятин. Визначено умови, за яких створення й експлуатація автономних систем теплопостачання з сезонними підземними акумуляторами теплоти є економічно доцільним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З387 +
Шифр НБУВ: РА368956

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Гермонова К.О. 
Вдосконалення технологій вводу-виводу картографічної інформації в кадастрових геоінформаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.04 / К.О. Гермонова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано технології вводу-виводу кадастрової інформації в ГІС, які забезпечують потрібну точність даних і значно зменшують затрати на їх реалізацію. Досліджено малоформатні поліграфічні сканери, обгрунтовано методи підвищення точності сканування та методи формування єдиного цифрового зображення із растрів окремих частин картографічних матеріалів. Формалізовано й описано засобами методів штучного інтелекту автоматизований процес формування чергового кадастрового плану за базою даних автоматизованої системи державного земельного кадастру. Розробки у вигляді програмного комплексу МарВМР і підсистеми "Кадастровий план" апробовано на конкретних реальних об'єктах. Експлуатація створеного програмного забезпечення в Донецькому регіональному кадастровому центрі та в учбовому процесі показала, що навчання роботі з ним триває швидко, адже в них враховано психофізіологічні особливості роботи людини за комп'ютером.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 ф1
Шифр НБУВ: РА313909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кравець Т.Ю. 
Вплив якості палива на ефективність роботи енергоблоків теплових електричних станцій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Т.Ю. Кравець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив якості палива на ефективність і техніко-економічні показники роботи пиловугільних котлів типу ТП-100, ТПП-210А з пилосистемами, оснащеними млинами типу КБМ енергоблоків ТЕС 200 та 300 МВт, що забезпечують досягнення оптимального режиму функціонування устаткування. Розроблено експериментально-розрахунковий метод визначення поправочних коефіцієнтів до питомих витрат молольних куль. Запропоновано метод та алгоритм встановлення обмеження досягнення номінальної потужності енергоблоку залежно від якості твердого палива. Виявлено вплив вологості вугілля на продуктивність кульового барабанного млина. Розроблено метод оцінювання збитків ТЕС внаслідок зниження якості використаного твердого палива. Створено нові схеми пилосистем й обгрунтовано заходи щодо покращання їх роботи на вугіллі погіршеної якості. Здійснено апробацію розроблених методів на устаткованні Трипільської, Бурштинської та Добротвірської ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З370.2-042 +
Шифр НБУВ: РА357883

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Кривошей Б.І. 
Геометричне моделювання механічних коливальних систем на прикладі власних коливань підресореного вантажу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Б.І. Кривошей ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено алгоритмічне забезпечення програм унаочнення фазових портретів механічних коливальних систем, використання якого дозволяє досліджувати на якісному рівні диференціальні рівнняня, які описують механічні коливання підресореного вантажу, а також здійснювати анімаційне комп'ютерне моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Виявлено такі значення даних параметрів, які забезпечують ефективне впровадження розроблених алгоритмів. Знайдено розв'язок диференціального рівняння коливань з правою частиною у вигляді функій спеціального виду. Складено алгоритми унаочнення миттєвих взаємних положень елементів механічних коливальних систем, а також алгоритми анімаційного комп'ютерного моделювання зміни фазових портретів залежно від параметрів коливальних систем. Показано можливості застосування розробленої теоретичної бази для здійснення аналізу механічних коливальних систем без розв'язання диференціалних рівнянь, що їх описують. У режимі комп'ютерної анімації одержано інформацію про фазові портрети коливальних механічних систем, використання якої допоможе приймати обгрунтовані рішення під час вибору їх параметрів. Результати наукового дослідження впроваджено на Прилуцькому заводі протипожежного та спеціального машинобудування для проектування модифікованого обладнання, а також у навчальний процес кафедри протипожежної та аварійно-рятувальної техніки АЦЗУ під час вивчення дисципліни "Експлуатація пожежної та аварійно-рятувальної техніки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-042.6-016 +
Шифр НБУВ: РА341282

Рубрики:

      
5.

Потильчак О.В. 
Експлуатація трудових ресурсів України гітлерівською Німеччиною у роки окупації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Потильчак ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням використання трудових ресурсів України у військово-економічних інтересах Німеччини в роки радянсько-німецької війни і нацистської окупації. Висвітлюється комплекс питань, пов'язаних з проявами окупаційної політики фашистської Німеччини на території України в демографічно-трудовій сфері. Зроблено спробу комплексного дослідження передумов, конкретних шляхів і методів трудового визискування основних категорій працездатного населення. Розглядаються та відповідно кваліфікуються конкретні прояви нацистської політики у сфері використання трудових резервів України. Досліджуються особливості соціальної політики окупантів стосовно працюючого населення, а також особливості трудової експлуатації та соціального становища військовополонених та "остарбайтерів". Розглядається політика окупантів в аспекті підготовки трудових резервів для промисловості, управлінської сфери і сільського господарства України, аналізуються її причини та наслідки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.8

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Боднар Л.А. 
Енергетична та екологічна ефективність водогрійних котлів малої потужності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.14.06 / Л.А. Боднар ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Висвітлено критеріальні рівняння для розрахунку інтенсифікованого теплообміну. Розроблена математична модель водогрійних котлів малої потужності (ВКМП) дозволяє враховувати особливості та взаємозв'язок теплообміну й аеродинаміки, наявність інтенсифікаторів теплообміну в жаротрубному пучку, режим конденсації смол. Наведені результати дозволяють оцінювати підвищення теплотехнічних показників котла за рахунок інтенсифікації теплообміну. Визначено, що розроблена на основі методології життєвого циклу система оцінки ВКМП дозволяє враховувати енергетичні, екологічні та масогабаритні показники котлів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-51
Шифр НБУВ: РА372639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Корбут В.П. 
Енергозберігаючі технології створення повітряно-теплових режимів теплових електростанцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / В.П. Корбут ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Доведено переважний вплив на повітряно-тепловий режим теплових електростанцій (ТЕС) особливостей формування конвективних потоків у нагрітих вертикальних поверхонь котлів і в каналах між ними. Показано, що неврахування даного чиннику під час вибору схем організації повітрообміну і в розрахункових методиках призводить до значного температурного розшарування за висотою котельного відділення з відповідним переохолодженням нижніх та перегрівом верхніх зон, перевитратою теплової енергії на нагрів припливного та дуттьового повітря та значними тепловими втратами від обладнання. Сформульовано положення про необхідність переходу на зональні за висотою аераційно-механічні системи створення повітряно-теплового режиму з мінімізацією градієнта температур для зниження потужності термогравітаційних течій та раціонального тепловикористання. Запропоновано уточнену фізичну модель термогравітаційної турбулентної течії середовища у вертикальному каналі, а також систему вихідних рівнянь для теоретичного опису швидкісних, температурних і тепломасообмінних характеристик цієї течії. Вперше задачу визначення основних характеристик термогравітаційного потоку середовища розв'язано комплексно для всіх ділянок за висотою каналу для граничних умов першого та другого роду. На підставі результатів проведених за уточненими методиками експериментальних досліджень одержано дані стосовно характеристик термогравітаційних потоків у вертикальних каналах і вивчено вплив горизонтального струменевого перекриття каналу на характеристики термогравітаційного потоку в ньому. Визначено швидкості та температури повітря в об'ємах приміщень, а також температури поверхонь огороджень за різних умов та різних схем організації повітрообміну. За розробленою методикою числового моделювання одержано динамічні та теплові характеристики внутрішнього та зовнішнього повітряно-теплового режиму головних корпусів ТЕС з урахуванням взаємодії вітрового потоку з неізотермічними поверхнями цих споруд. Розроблено концепцію енергоощадних технологій створення повітряно-теплового режиму ТЕС з використанням багатозональних аераційно-механічних систем організації повітрообміну та тепловикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З37-432 +
Шифр НБУВ: РА324371

Рубрики:

      
8.

Побіровський Ю.М. 
Ефективність топкового режиму енергетичних котлів при висококонцентрованій пилоподачі низькореакційного вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.М. Побіровський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати порівняльних випробувань котлів ТПП-210А з подачею пилу високої концентрації та традиційною системою пилоподачі (СП). Розглянуто основні чинники та їх вплив на топковий режим котла за двох технологій пилоподачі: якість та підготовку твердого палива; повітряний режим; роботу пиловугільних пальників; рівномірність подачі палива на пальники; підсвічування високореакційним паливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361-042.62 +
Шифр НБУВ: РА328266

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
9.

Рудко В.П. 
Забезпечення безаварійної роботи газопроводів у зсувонебезпечних гірських районах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.13 / В.П. Рудко ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто методи та засоби оперативного контролю за напружено-деформативним станом масивів гірських порід за трасами трубопроводів, що дозволяють відстежувати динаміку поля напружень і прогнозувати розвиток геологічних процесів, а також побудувати схему навантаження об'єкта. Розроблено методику визначення допустимого рівня довільноорієнтованого навантаження на трубу в області сповзання грунту. Наведено результати експериментальних досліджень, здійснених з метою визначення механічних характеристик пластично деформованих за умов перевантажень трубних сталей. Науково обгрунтовано доцільність оцінки опору поширення тріщини трубної сталі за <$Edelta sub { roman к }>-критерієм. Установлено, що тривала експлуатація магістральних трубопроводів зумовлює зниження опору поширенню тріщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-082.09 +
Шифр НБУВ: РА338104

Рубрики:

      
10.

Федін С.С. 
Забезпечення якості деталей поршневої групи методом оперативного прогнозування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.02 / С.С. Федін ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто актуальні питання щодо забезпечення якості деталей поршневої групи за умов механічної обробки на підставі принципів оперативного прогнозування точності та стабільності технологічних процесів. Встановлено, що прогнозування якості механічної обробки поршнів треба здійснювати з урахуванням нестаціонарності динаміки процесу. Для оперативного прогнозування якості виготовлення поршнів двигунів внутрішнього згоряння за умов нестаціонарності обгрунтовано можливість використання сучасних систем штучного інтелекту - нейронних мереж, які здатні обробляти неповну, зашумлену та суперечливу інформацію. Апробовано за виробничих умов та запропоновано метод оперативного прогнозування точності та стабільності технологічного процесу токарської обробки високоточних виробів, який робить можливим без урахування ймовірних характеристик передбачення стану процесу у межах або за межами регулювання, визначення на контрольній карті, а також провадження соціального та вибіркового контролю якості поршнів. Для короткотермінового прогнозування комплексних показників якості продукції наведено методику використання нейронних мереж, що включає: вибір техніко-економічних факторів керування виробничим процесом виготовлення продукції; проведення кореляційного аналізу тимчасових рядів вибраних факторів і прогнозованих показників; навчання, налагодження та експлуатація нейронної мережі. З урахуванням проведених досліджень і чинного законодавства розроблено нормативну документацію з метою застосування нейронних мереж для інформаційної підтримки системи управління якістю продукції та прогнозування стабільності технологічних процесів виготовлення високоточних відповідальних деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З365-042.1-061/069
Шифр НБУВ: РА320503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Звірко О.І. 
Закономірності експлуатаційної деградації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів за корозійної дії нафто-водного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.І. Звірко ; Фізико-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив тривалої експлуатації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів на їх корозійну тривкість, опір корозійно-механічному руйнуванню та схильність до крихкого руйнування у підтоварній воді та нафто-водному середовищі. Розроблено ефективний інгібіторний захист від корозії внутрішніх поверхонь трубопроводів. Виявлено, що тривала експлуатація сталей нафтопроводів і резервуарів нафти спричиняє суттєве погіршення їх електрохімічних характеристик, зниження корозійної тривкості в об'ємі матеріалу, зниження опору крихкому руйнуванню, корозійному та водневому розтріскуванню, що пов'язано з агресивною дією нафто-водного середовища. Встановлено, що найбільш корозійно агресивним є нафто-водне середовище з межею поділу фаз нафта - вода, а найменш - нафто-водна емульсія. Показано важливу роль наводнювання сталей у процесах їх деградації за експлуатаційних умов, що проявилась у зростанні мікродефектності матеріалу та зниженні його опору крихкому руйнуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + О77-082.04 +
Шифр НБУВ: РА343278

Рубрики:

      
12.

Доляновська І.М. 
Кримінальна відповідальність за експлуатацію дітей (аналіз складу злочину): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / І.М. Доляновська ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проаналізовано актуальні проблеми кримінальної відповідальності за експлуатацію дітей. Досліджено еволюцію становлення законодавства про захист дітей від експлуатації на міжнародному та національному рівнях. Визначено соціальну обумовленість кримінальної відповідальності за експлуатацію дітей в Україні, проаналізовано кваліфікаційні ознаки даного злочину. На підставі вивчення основих положень нормативно-правових актів про права дитини доведено необхідність передбачення у ст. 150 КК України відповідальності за економічну експлуатацію дитини. Визначено сутність об'єктивних і суб'єктивних ознак експлуатації дітей. Наведено пропозицію про виключення з чинної редакції ст. 150 КК України її першої частини. Розкрито зміст родового об'єкта економічної експлуатації дітей і визначено місце ст. 150 КК України у розділі V Особливої частини КК України, проаналізовано кваліфікаційні ознаки даного виду злочину. Обгрунтовано визначення понять "економічна експлуатація дитини", "заподіяння істотної шкоди для здоров'я дитини", "заподіяння істотної шкоди для освітнього рівня дитини", "сексуальна експлуатація дітей". Здійснено розмежування економічної та сексуальної експлуатації дітей та інших суміжних злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013 + Х881.9(4УКР)013
Шифр НБУВ: РА355836

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

П'яних К.Є. 
Математичне моделювання низькоемісійного спалювання природного газу та вдосконалення пальникових пристроїв на цій основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / К.Є. П'яних ; НАН України. Ін-т газу. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Розроблено комплексну модель процесу низькоемісійного спалювання природного газу, заснованого на поєднанні двостадійного спалювання і рециркуляції продуктів згоряння. Описано процеси переносу (аеродинаміки, масо- та теплообміну), а також механізми хімічної кінетики горіння та утворення оксидів азоту. Здійснено моделювання руху в пальниковому пристрої з використанням закономірностей розвитку турбулентних неізотермічних струменів у супутньому та перехресному обмеженому потоках у межах модифікованої теорії Прандтля і концепції Бусінеска. Схематизовано процес змішування з використанням чарунок ідеального перемішування (PSR) та ідеального витіснення, що чергуються. З застосуванням моделі Х.Хоттеля розраховано радіаційний теплообмін зваженої суми сірих газів, а конвективний - за допомогою критеріальних залежностей. Наведено рекомендації щодо внесення змін у конструкцію пальникових пристроїв типу FIRB для жаротрубних котлів та радіаційних труб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З354.64 +
Шифр НБУВ: РА333246

      
14.

Тесленко О.І. 
Методи оперативної діагностики газощільних топкових екранів газомазутних парових котлів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.І. Тесленко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

Експериментально визначено кількісні характеристики нестабільності теплового та температурного режимів експлуатації топкових екранів. Чисельними методами розв'язано задачу термонапруженого стану плавникової труби за умов пульсації сприйнятого теплового потоку. Розроблено методику розрахунку інтенсивності витрати ресурсу плавникових труб газощільного топкового екрана з урахуванням спільного впливу чинників повзучості, термічної втоми та корозії, а також методику оперативної діагностики умов експлуатації топкових екранів. Запропоновано методи керування режимами експлуатації топкових екранів з позиції їх надійності та довговічності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.014-021.1
Шифр НБУВ: РА309755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Архипов О. Г. 
Наукові основи корозійного моніторингу і прогнозування залишкового ресурсу обладнання хімічної та нафтопереробної промисловості: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.14 / О. Г. Архипов ; НАН України, Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В. Карпенка. — Л., 2011. — 31 с. — укp.

Досліджено сталі різних класів після тривалої експлуатації в різних корозійно активних середовищах на виробництвах нафтопереробної та хімічної галузей. Встановлено механічні характеристики, які здатні адекватно відтворювати процес деградації у часі. Визначено характерні особливості структурних перетворень металу з часом залежно від хімічного складу металу. Встановлено характерні особливості змін електрохімічних характеристик деградованих сталей у порівнянні зі сталями, що не були в експлуатації. Показано, що для експлуатованих низьколегованих і вуглецевих сталей у порівнянні зі сталями, що не були в експлуатації, характерним є зміщення потенціалу корозії в бік від'ємніших значень і зростання швидкості корозії в декілька разів в основному за рахунок збільшення швидкості анодних процесів. Тривала експлуатація нержавних сталей аустенітного класу знижує швидкість їх розчинення в насипному стані в 2 - 9 разів та зміщує потенціали пітінгоутворення, репасивації в бік додатніших значень відповідно на 0,06 - 0,17 В та 0 - 0, 075 В, що пов'язано з покращенням захисних властивостей пасивувальних плівок за рахунок утворення з часом більш рівноважної структури металу й його селективного розчинення. Розроблено теоретичні засади нового електрохімічного методу визначення корозійно-механічних пошкоджень, який полягає в порівнянні за певний відрізок часу кількості генерованих електричних імпульсів циклічних навантажень та імпульсів, що свідчать про розвиток втомних тріщин в структурі металу. Запропоновано новий електрохімічний метод визначення залишкового ресурсу обладнання, що працює за механічних навантажень в середовищі електролітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л11-5-030.64 + Л11-5-082.05
Шифр НБУВ: РА384419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Тітлов О.С. 
Науково-технічні основи створення енергозберігаючих побутових абсорбційних холодильних приладів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.14 / О.С. Тітлов ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2008. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-технічні основи створення енергоощадних побутових абсорбційних холодильних приладів. Обгрунтовано напрями створення таких холодильних приладів. Показано, що склад інертного газу не впливає на ефективність циклу. Створено енергоощадні конструкції випарника, рідинного теплообмінника, абсорбера, генераторних вузлів з теплоізоляцією у вигляді засипки гранул з високопористого комірчастого матеріалу, холодильника з витяжним каналом. Запропоновано новий підхід до вибору товщини теплоізоляції камер і новий принцип конструювання абсорбційних холодильників на базі теплових труб і термосифонів. Обгрунтовано доцільність застосування мідного високопористого матеріалу, що стискається, як заповнювача у зоні теплового зв'язку та теплоізоляційного кожуха за всією висотою підйомної ділянки дефлегматора. Розроблено математичну модель нестаціонарних температурних полів холодильників з тепловими трубами, що дозволяє проводити вибір числа теплових труб. Показано енергетичну ефективність форсування теплового навантаження, що підводиться, у період пуску абсорбційних морозильників і способу управління з постійним підведенням теплового навантаження та контролем температури на виході дефлегматора. Зазначено, що перспективним напрямом енергоощадження у побутовій техніці є розробка приладів, що суміщають функції холодильного зберігання та теплової обробки харчових продуктів. Показано, що установка додаткової теплової камери не призводить до зростання енергоспоживання та не погіршує експлуатаційні характеристики камер охолоджування. Показано, що запропоновані моделі холодильників перевищують за екологічними характеристиками кращі аналоги, експлуатація нових холодильників на органічному паливі чинитиме сумірний або менший у порівнянні з компресійними аналогами техногенний вплив на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З392.22 +
Шифр НБУВ: РА359844

Рубрики:

      
17.

Клімов П.М. 
Обгрунтування режимів і розробка засобів контролю технічного стану машинно-тракторних агрегатів вібродіагностуванням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / П.М. Клімов ; Харк. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано режими діагностування тракторів у складі машинно-тракторних агрегатів. Розроблено математичну модель, яка дозволила встановити, що діагностування трансмісій тракторів необхідно виконувати в складі машинно-тракторних агрегатів з метою забезпечення максимального крутного моменту на валах трансмісії та його зміни в часі. Розраховано інформативні смуги частот для діагностування, визначено місця знімання інформації й експериментально одержано залежності збільшення рівнів віброприскорення від збільшення кількості дефектів деталей і вузлів трансмісії. Встановлено, що залежності мають нелінійний характер і визначають взаємозв'язок між величиною ресурсу, початковим рівнем віброприскорення (під час введення в експлуатацію) та межово-припустимим рівнем, у разі досягнення якого експлуатація припиняється. Проведено структурну та параметричну ідентифікацію трансмісії трактора як об'єкта діагностування, на базі якої одержано розрахункові формули для визначення залишкового ресурсу за результатами виміру поточного та межово-припустимого рівнів віброприскорення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072-9
Шифр НБУВ: РА356610

Рубрики:

      
18.

Мітков В.Б. 
Обгрунтування схеми і параметрів агрегату для оранки грунту одночасно з подрібненням рослинних решток: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / В.Б. Мітков ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення техніко-економічних показників роботи комбінованого подрібнювально-орного МТА, обгрунтовано його схеми та конструктивні параметри. Розроблено методику обгрунтування ширини захвату фронтального подрібнювача, теоретично оцінено вплив схеми та параметрів комбінованого МТА на динаміку його руху у поздовжньо-вертикальній площині. Експериментально визначено траєкторні, тягово-енергетичні, експлуатаційно-технологічні та якісні показники роботи нового агрегату. Установлено, що експлуатація подрібнювально-орного агрегату на базі трактора ХТЗ-120 дозволить одержати певний економічний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2 +
Шифр НБУВ: РА348824

Рубрики:

      
19.

Чорна Т. С. 
Обгрунтування схеми та параметрів посівного агрегату на базі орно-просапного трактора: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / Т. С. Чорна ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено частотно-дисперсійний критерій оцінки непрямолінійності рядків просапних культур і методику його використання. Оцінено вплив схеми та параметрів на динаміку руху асиметричного посівного агрегату на базі орно-просапного трактора у горизонтальній площині. Визначено траєкторні, експлуатаційно-технологічні й якісні показники його роботи. Встановлено, що експлуатація асиметричного посівного машино-тракторного агрегату дозволяє одержати на кожному гектарі оброблювальної площі економічний ефект не менше 5,0 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-12
Шифр НБУВ: РА375932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Гвоздецький О.В. 
Оптимальні режими експлуатації групи опалювальних котельних з різними техніко-економічними характеристиками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / О.В. Гвоздецький ; Донбас. держ. акад. буд-ва та архіт. — Макіївка, 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації пропонуються нові інформаційні технології управління складними опалювальними системами (ОС) за умов змінного споживання теплоти. Розроблено спеціальну структуру математичних моделей процесів, що відбуваються у системі теплопостачання. Задача оптимального управління ОС реалізується у режимі реального часу, що дозволяє оптимально розподілити теплове навантаження поміж опалювальними котельними; оптимально розподілити розходи теплоносія у елементах ОС; встановити оптимальний склад працюючих котлів у кожній з опалювальних котельних та оптимальний розподіл навантаження поміж цими котлами. Оптимальне управління ОС у режимі реального часу відбувається за допомогою програмного експериментально-обчислювального комплексу (ПЕОК), адаптованого до IBM PC/AT, а у відсутності комп'ютерного забезпечення - за допомогою спеціально розробленого пакету технологічних карт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384-08

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського