Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (618)Книжкові видання та компакт-диски (65)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКСТЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 135
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коцюбенко Г.А. 
Удосконалення прийомів підвищення роботоздатності та покращання екстер'єрно-конституційних показників коней української верхової породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Г.А. Коцюбенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

Проведені дослідження обгрунтували доцільність виділення в популяції коней української верхової породи різних груп розподілу за типологічними особливостями, що сприяє відбору тварин з високими оцінками роботоздатності. Встановлено високий зв'язок показників інтенсивності формування в ранньому онтогенезі з наступними показниками росту коней та їх роботоздатністю. Вивчено ефекти загальної та специфічної комбінаційної здатності основних ліній, родин, гнізд в породі, оцінено показники їх пластичності і стабільності. Розроблені критерії оцінки коней з використанням пробіт-методу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.39 українська верхова

Рубрики:

      
2.

Гурський І.М. 
Удосконалення методики оцінки плідників крупних м'ясних порід на прикладі створюваної симентальської м'ясної: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.М. Гурський ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Викладено результати досліджень по удосконаленню існуючої методики оцінки плідників при створенні симентальської м'ясної породи за власною продуктивністю і якістю нащадків з урахуванням їх м'ясної продуктивності та відтворної функції і материнських якостей маток. Теоретично і експериментально обгрунтовано необхідність проведення триетапної оцінки плідників. Доведена необхідність оцінювати м'ясну продуктивність не тільки за показниками екстер'єру, а й за результатами контрольного забою, а також конверсією протеїну корму в харчовий білок м'яса і відтворними якостями дочок. Виявлено істотні відмінності між нащадками оцінюваних бугаїв за енергією росту, живою масою, м'ясною продуктивністю і селекційними індексами. Найвищими показниками характеризувались нащадки бугаїв Спартана 10V і Фанта 390, що дозволило визнати їх родоначальниками, а їх синів Лютого 211 і Фазана 832 - продовжувачами перших заводських ліній створюваної симентальської м'ясної породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33,022

Рубрики:

      
3.

Бех В.В. 
Оцінка помісних коропів від схрещування української рамчастої та рамчастої румунської породи фресинет і перспективи їх використання: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / В.В. Бех ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Вперше в практиці рибництва одержані помісні коропи від реципрокних схрещувань української рамчастої та румунської рамчастої породи фресинет. Проведено комплекс рибоводно-біологічних та фізіолого-біохімічних досліджень, що виявили значний гетерозис у помісних форм за переважною більшістю показників продуктивності та фізіологічного стану. Встановлено, що екстер'єрні та інтер'єрні ознаки помісних коропів спадкуються проміжно відносно вихідних батьківських форм. Виробництву запропоновані нові помісні форми малолускатого коропа з покращеними продуктивними та товарними якостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-338.2,022

Рубрики:

      
4.

Демчук Н.Р. 
Художній світ прози Т.Шевченка (проблема психологічного аналізу): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.Р. Демчук ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації художній світ прози Т.Шевченка протрактовано у принципово новому теоретичному ракурсі. Автор досліджує повісті з точки зору специфіки парадигми художнього психологічного аналізу й приходить до висновків: у парадигмі прийомів та засобів психологічних студій прози Т.Шевченка домінує зовнішня мова екстервентного психологічного аналізу; у художній структурі повістей Т.Шевченка лаконічні сентенції від авторського аналізу доповнюються і уточнюються ознаками аналізу інтроспективного - сповіддю героя та його епістолярієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко 534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Рубан С.Ю. 
Методологія та система селекції тварин української червоно-рябої молочної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01. / С.Ю. Рубан ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське Київ. обл., 1999. — 43 с. — Бібліогр.: с.36-39. — укp.

Проведено аналіз еволюції симентальської худоби України і методів селекції, які використовувались у процесі її удосконалення. За останні 20 років узагальнено дані, отримані в результаті використання складного комбінаційного схрещування симентальської породи з поліпшувальними породами: айрширською, монбельярдською та червоно-рябою голштинською. Проведено комплексну оцінку ефективності схрещування на кожному з трьох етапів такої роботи, що дозволило виділити найбільш перспективні групи тварин-продовжувачів. Встановлено динаміку зміни генетичних кореляцій помісних тварин та тварин нового молочного типу, що дало змогу провести моделювання можливих змін у популяції при доборі за надоєм. У результаті використання цілеспрямованих методів оцінки, добору та підбору тварин було створено цінний масив худоби, племінна частина якого склала основу української червоно-рябої молочної породи (апробована у 1992 році). За цей період теоретично та експериментально обгрунтовано застосування генетико-екологічних моделей для цілей селекції. Показана можливість оцінки тварин різних генетичних груп за стійкістю до середовищних коливань та зв'язок оцінок середовищної чутливості з показниками відтворення та продуктивного довголіття. З використанням персональних комп'ютерів опрацьовано широкий комплекс методів оцінки особливостей екстер'єру корів та бугаїв-плідників, реалізованого генотипу тварин, племінної цінності з використанням цільової функції, оцінки з урахуванням ступеня тиску добору, племінної цінності з використанням лінійної моделі. Все це дало можливість обгрунтувати методологію і систему оцінки тварин молочних порід в умовах господарств України. На підставі цих даних розроблено програму селекції тварин української червоно-рябої молочної породи, яка дозволяє прискорити темпи генетичного прогресу за надоєм до 31 кг молока на корову за рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
6.

Кузів М.І. 
Господарсько-біологічні особливості корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.І. Кузів ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень екстер'єрно-конституційних параметрів, молочної продуктивності, морфологічних і функціональних властивостей вим'я, м'ясної продуктивності, морфологічних і біохімічних показників крові, відтворної здатності корів української червоно-рябої молочної породи різних генотипів. Встановлено, що корови, які в генетичній структурі мають 75 % спадковості червоно-рябої голштинської породи і 25 % спадковості симентальської породи характеризуються порівняно високою молочною продуктивністю, задовільними м'ясними якостями, підвищеною відтворною здатністю і пристосованістю до місцевих умов розведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Кобилецький М.М. 
Особливості хірургічного лікування ускладнених виразок дванадцятипалої кишки з врахуванням стану місцевої імунореактивності і хелікобактеріозу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.М. Кобилецький ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Викладено принципи хірургічного лікування найчастіших ускладнень виразкової хвороби - пенетрацій, самостійних ускладнень і сполучених з кровотечею, стенозом, асоційованими Helicobacter pylori. На підставі вивчення клінічних, морфологічних, імунологічних, біохімічних процесів пенетрації виразки у 151 хворогоу, визначено критерії вибору об'єму оперативних втручань. Розроблено критерії показань до проведення антихелікобактерної терапії, імуномодулюючої терапії, що дозволило розширити показання до виконання органоощадних операцій з екстериторізацією виразки й органоощадних з антрумектомією. Наведено критерії вибору хірургічного втручання, проведення антихелікобактерної терапії у доопераційному періоді, під час і після операції, які сприяли покращанню результатів лікування, усунули можливість розвитку ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6
Шифр НБУВ: РА312210 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Новосад В.О. 
Екологічна складова в ціноутворенні на підприємствах теплоенергетичної галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.О. Новосад ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто механізм інтеграції зовнішніх ефектів природокористування та досліджено співвідношення зовнішніх (екстернальних) ефектів та екологічних витрат. Визначено еколого-економічну сутність категорії "тіньова ціна забруднення" стосовно теплоенергетичної галузі. Запропоновано механізм урахування повних екологічних витрат у собівартості продукції теплоенергетики. Оцінено рівень підвищення цін на теплову енергію за умов повного відшкодування нанесених довкіллю збитків. Сформульовано принципи побудови екологічно орієнтованої системи ціноутворення та тарифікації у теплоенергетиці. Обгрунтовано еколого-економічну сутність торгівлі енергетичними нормативами та розроблено методичні підходи щодо цінового регулювання на засадах цієї категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.6-861
Шифр НБУВ: РА312295 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дубін А.М. 
Популяційно-генетична характеристика української червоно-рябої молочної породи та методи її удосконалення за умов великомасштабної селекції: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / А.М. Дубін ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — с.Чубинське, Київської обл., 2000. — 33 с. — укp.

Вивчено особливості виведення української червоно-рябої молочної породи з використанням основ великомасштабної селекції. Розроблено систему методів оцінки й ефективності селекції основних структурних одиниць породи ліній та родин, бугаїв-лідерів і корів-рекордисток. Удосконалено методику оцінки екстер'єру тварин молочних порід за лінеарним методом. Розраховано оптимальний варіант програми великомасштабної селекції української червоно-рябої молочної породи з максимальним генетико-економічним ефектом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна
Шифр НБУВ: РА310833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чернічко О.М. 
Формування продуктивних якостей у свиней різних екстер'єрних типів в процесі онтогенезу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Чернічко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості формування продуктивних якостей у свиней великої білої породи різних екстер'єрних типів будови тіла в процесі онтогенезу. Подано селекційно-генетичну оцінку відгодівельним, забійним, м'ясним і репродуктивним якостям свиней, залежно від типу будови їх тіла. Визначено економічну ефективність використання тварин різних типів будови тіла. Запропоновано напрямки щодо використання в товарних господарствах і промислових комплексах свиней розтягнутого типу будови тіла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-24-31
Шифр НБУВ: РА316021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Галишич Р.Я. 
Монументально-декоративне мистецтво українських церков зарубіжжя ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Р.Я. Галишич ; Львів. акад. мистец. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено історичні етапи розвитку українського сакрального монументально-декоративного мистецтва зарубіжжя, його художньо-стилістичні відміни. Комплексно проаналізовано художньо-образні принципи формування екстер'єрного та інтер'єрного оздоблення в контексті об'ємно-просторового розвитку церковних споруд. За художньо-образними та стилістичними принципами розроблено технологію настінних оздоблень. Простежено розвиток іконостасу як основного елементу інтер'єрного оздоблення, за конструктивними та художньо-естетичними принципами розроблено його типологію. Виділено консервативно-традиційний та новаційний підходи в проектуванні та оздобленні церковних екстер'єрів та іконостасів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166.9(4/8=УКР) + Щ128.419(4/8=УКР) +
Шифр НБУВ: РА321478

Рубрики:

      
12.

Пащенко Н.П. 
Детермінація жвавості коней російської рисистої породи комплексом морфометричних ознак: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.П. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням методів багатовимірного регресійного аналізу розроблено моделі для прогнозу жвавості коней російської рисистої породи різного віку. Встановлено високий рівень детермінації жвавості морфометричними промірами тварин, віком 4-х років і старше. Запропоновано моделі (лінійну й алометричну) для оцінки живої маси коней без зважування. Розглянуто питання статевого та міжпородного диморфізму коней рисистих порід - орловської та російської, вікової повторюваності промірів екстер'єру та жвавості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.3,1-26
Шифр НБУВ: РА319047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шалева О.М. 
Господарсько-біологічні особливості корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів в умовах Прикарпаття: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.М. Шалева ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Вперше за умов Прикарпаття проведено комплексне дослідження фенотипових ознак та біологічних особливостей корів української чорно-рябої молочної породи різних виробничих типів (її західної популяції). Вивчено екстер'єрно-конституційні та інтер'єрні особливості, надано порівняльну оцінку молочної продуктивності, морфо-фунціональних властивостей вим'я, м'ясних якостей, відтворної здатності та економічної ефективності розведення корів української чорно-рябої молочної породи. Встановлено зв'язок між окремими селекційними ознаками, виявлено закономірності успадкування молочної продуктивності у корів різних виробничих типів залежно від їх генотипу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603,2-269.8(4Укр)
Шифр НБУВ: РА319675 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Коновалова О.А. 
Глибиннопсихологічне пізнання феномену експектацій методом активного соціально-психологічного навчання: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.А. Коновалова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі методу активного соціально-психологічного навчання (АСПН), розробленого Т.С.Яценко, досліджено глибиннопсихологічні особливості експектацій. Надано порівняльну характеристику феномену експектацій з іншими психологічними поняттями (апперцепції, антиципації, установки, екстерполяції, інтуїції), психічними процесами (сприймання, пам'яті, мислення, уяви, фантазії). Виявлено взаємодію між об'єктивною та суб'єктивною реальністю феномену експектацій, його потенційній можливості відступу від об'єктивної реальності. На підставі психоаналізу матеріалу груп АСПН розкрито глибиннопсихологічний зміст поняття експектацій. Визначено взаємозв'язки експектацій з "психологічними захистами", виразні системні характеристики психіки та логічно впорядковані аспекти передсвідомого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.113-222 + Ю940.3с
Шифр НБУВ: РА317855 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Приймич В.І. 
Молочна продуктивність корів-первісток української чорно-рябої молочної породи залежно від генотипу і способу підготовки до лактації: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.І. Приймич ; Львів. держ. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2002. — 28 с.: рис. — укp.

Вперше комплексно досліджено молочну продуктивність у взаємозв'язку з підготовкою до лактації корів-первісток різних генотипів української чорно-рябої молочної породи західного внутрішньопородного типу. Вивчено екстер'єрно-конституційні параметри, показники успадкування молочної продуктивності, встановлено характер лактаційної діяльності, а також морфо-функціональні властивості вим'я та придатність корів до машинного доїння. Висвітлено чинники зв'язку між окремими селекційними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 українська чорно-ряба + П603.9 українська чорно-ряба
Шифр НБУВ: РА321466

Рубрики:

      
16.

Мортіков В.В. 
Економічний механізм відтворення ефективної зайнятості: Автореф. дис... д- ра екон. наук: 08.01.01 / В.В. Мортіков ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та практичні аспекти економічного механізму відтворення ефективної зайнятості (МВЕЗ). Доведено, що відтворення зайнятості є наслідком дії об'єктивних та суб'єктивних критеріїв. Розкрито роль держави в механізмі зайнятості за умов переходу до ринкової економіки. Встановлено, шо бюджетні обмеження домогосподарств, підприємств, держави є головним чинником економічного МВЕЗ. Визначено вплив бюджетно-фінансової та монетарної політики на зайнятість. Висвітлено роль конкуренції та ринкових недосконалостей у регулюванні зайнятості. Запропоновано методику щодо оцінки екстерналій та ренти в соціально-трудовій сфері, що дозволяє впливати на оптимізацію пропозиції та попиту на ринку праці в перехідній економіці України. Узагальнено теоретичні підстави дослідження комплексу макро- та мікроекономічних критеріїв регулювання попиту на працю. Встановлено, що ефективність попиту залежить від інвестиційного процесу в економіці. Неокласичні моделі інвестування в освіту та міграцію мають безпосереднє відношення поведінки громадян України на ринку праці. На підставі поглядів Дж.М.Кейнса, М.Фрідмена визначено роль грошово-кредитної сфери в процесі відтворення зайнятості за різних соціально-економічних умов. Проаналізовано роль боргів держави, підприємств у МВЕЗ. Визначено недоцільність використання широкомасштабної грошової емісії як засобу підвищення сукупного попиту на робочу силу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5-96
Шифр НБУВ: РА321316

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Васильченко О.М. 
Етносоціальні уявлення в структурі "Я"-концепції університетської молоді: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / О.М. Васильченко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та емпірично досліджено зв'язок між етносоціальними уявленнями (головним змістом етнічної ідентичності) та рівнем сформованості "Я"-концепції. Визначено вплив етносоціальних уявлень на успішність соціальної адаптації молоді за трансформаційних умов суспільства. Доведено, що етнічну ідентичність, утворену етносоціальними уявленнями, треба розглядати як складовий компонент соціальної ідентичності, а не як незалежне психологічне утворення. Показано, що найважливішим критерієм соціальної дезадаптації є внутрішня дисгармонійність - неузгодженість ідентичностей в ідентифікаційній матриці, занижена самооцінка та негативне самоставлення, екстернальність, конформізм. Доведено, що транформації етнічної ідентичності у вигляді гіпо- та гіперідентичності можна розглядати як гіперкомпенсаторні утворення, що виникають у дисгармонійних особистостей з проблемами адаптації та самореалізації, заниженою самооцінкою та очікуваною оцінкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю958(4УКР) + Ю952.1 + Т597.5 +
Шифр НБУВ: РА322777

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
18.

Бездольна І.С. 
Адаптаційно-пристосувальна діяльність та механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму під впливом електромагнітних полів при їх нормуванні у довкіллі: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.02.01 / І.С. Бездольна ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Визначено структурно-функціональні основи формування адаптаційно-пристосувальної діяльності у процесі впливу електромагнітних полів (ЕМП) частотою 24МГц, 14МГц, 4 МГц, 50 Гц + цезій-137. Розроблено концепцію формування адаптаційно-пристосувальної діяльності, яка у сукупності з методичними рішеннями розвиває принципи системного підходу у галузі гігієнічного нормування електромагнітних випромінювань та є спільною методологічною основою для регламентування електромагнітних факторів у довкіллі. Зазначено, що дана діяльність організму під впливом ЕМП формується на різних рівнях організації - від клітинного до системного. Доведено, що механізми структурно-функціональної реорганізації фізіологічних систем організму характеризуються активною перебудовою метаболічних, імунологічних процесів, а також функції репродукції, що обумовлює зміну аферентного потоку від екстеро- та інтерорецепторів до ЦНС і викликає формування специфічних реакцій коркових нейронів і реорганізацію корково-вісцеральних зв'язків. Виявлено, що архітектура функціональної системи залежно специфічна від фізичних параметрів ЕМП - більш високим інтенсивностям фактору відповідає більша кількість структур, залучених у реакцію-відповідь. Досліджено, що вплив ЕМП високих частот характеризується наявністю частотних і амплітудних вікон, які мають "високу" та "низьку" біологічну активність, що підтверджує можливість резонансної (інформаційної) взаємодії ЕМП з біологічними системами та демонструє необхідність розробки диференційованих за частотою гігієнічних нормативів ЕМП у довкіллі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.112 +
Шифр НБУВ: РА324314

Рубрики:

      
19.

Рассказова О.І. 
Організація творчої діяльності учнів у позашкільному закладі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.І. Рассказова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На підставі результатів вивчення сучасних філософських та психолого-педагогічних наукових праць з проблем творчості проаналізовано провідні концептуальні положення теорії творчості та на їх базі обгрунтовано доцільність застосування у дослідженні наукових підходів: діяльнісного, що дає змогу охарактеризувати суттєві компоненти творчої діяльності учнів, а також функціонального, з використанням якого здійснено визначення функцій такої діяльності. Розглянуто позашкільний заклад як систему, в якій реалізується соціально-педагогічний процес. Грунтовно проаналізовано особливості даного процесу та визначено творчий аспект основних його компонентів (мети, принципів, змісту, методів і форм). Вивчено рівні дозвільної діяльності: споживання, творчості, екстеріоризації. Запропоновано етапний характер організації творчої діяльності учнів у соціально-педагогічному процесі позашкільного закладу, визначено відповідні засоби соціально-педагогічного забезпечення на кожному етапі та зроблено висновок, що їх застосування в соціально-педагогічному процесі сучасного позашкільного закладу забезпечує розвиток характеристик творчої особистості: активності та самостійності учнів, набуття ними комунікативних умінь, здобуття творчого досвіду колективної дозвільної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.38 + Ч312 +
Шифр НБУВ: РА323307

Рубрики:

      
20.

Забитівський Ю.М. 
Мінливість морфологічних ознак і активності травлення у коропа залежно від умов існування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.10 / Ю.М. Забитівський ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2003. — 18 с.: табл. — укp.

На підставі результатів еколого-фізіологічного аналізу показано, що умови живлення та взаємодія нестабільних чинників (дефіцит розчиненого у воді кисню, водний режим) обумовлюють величину та структуру гетерогенності цьоголіток коропів, що заселяють водойми різного призначення. Відзначено, що угруповання цьоголіток коропа розділяються на декілька розмірних класів, які з різною ефективністю використовують природну кормову базу, досягають різних розмірів, маси та ступеня вгодованості. Комплексно проаналізовано загальнобіологічні характеристики коропів рамчастого та лускатого покриву. З'ясовано, що рамчасті коропи, завдяки потужній карбогідразній та протеазній системам краще ніж лускаті перетравлюють нутрієнти з великим вмістом білкових і вуглеводневих компонентів. Виявлено, що лускаті коропи більш пристосовані до вживання високобілкових субстратів. Цьоголітки коропів рамчастого та лускатого покриву володіють різними комплексами специфічних клітинних адаптивних реакцій, які проявляються в зміні пристосувальної активації чи інгібуванні окремих ланок мембранного та порожнинного травлення вуглеводів і білків за дії різних концентрацій міді та свинцю, що передують проявам морфологічних перебудов екстер'єрних показників. Установлено, що в процесі інтоксикації свинцем цьоголіток лускатого коропа функціональна активність ферментів травного тракту щільно пов'язана з морфо-фізіологічними характеристиками апікальної ділянки ентероцита, що проявляється в утворенні ендоцитозних візикул в цитоплазмі за умов незначно зміненої активності мембранних карбогідраз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2 +
Шифр НБУВ: РА325875

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського