Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (12)Наукова електронна бібліотека (385)Реферативна база даних (7143)Книжкові видання та компакт-диски (543)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕЛЕМЕНТАРН$<.>+<.>K=ФУНКЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 995
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Івашура М.М. 
Поліморфізм гетерохроматинових районів акроцентричних хромосом свиней: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / М.М. Івашура ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Вивчається поліморфізм районів структурного гетерохроматину на хромосомах свиней, а також зв'язок варіабельності С-гетерохроматину з репродуктивними функціями тварин. Визначено, що носії структурно гетерогенних по С-гетерохроматину гомологічних хромосом характеризувались підвищеною життєздатністю нащадків. На клітинному рівні виявлено зв'язок структурного С-поліморфізму акроцентричних хромосом з нестабільністю генома в лейкоцитах крові свиней. Підвищена варіабельність С-гетерохроматину пов'язана з реалізацією певних типів хромосомних порушень, а також з формуванням асоціацій хромосом. Розроблено метод та обладнання для дослідження хромосом комп'ютерним способом. Для візуального аналізу С-поліморфізму акроцентричних хромосом свиней запропоновано критерії напівкількісної оцінки поліморфних С-блоків за 5-бальною шкалою. Розроблено модифікацію С-методу, яка забезпечує стабілізацію хромосомного матеріалу при С-забарвленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.231.2,022

Рубрики:

      
2.

Дмитрук О.Ф. 
Елементарні реакції пероксильних радикалів у процесах рідиннофазного окиснення органічних сполук (квантово - хімічний опис): Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / О.Ф. Дмитрук ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 1998. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.334

Рубрики:

      
3.

Міщук Н.Є. 
Систолічна та діастолічна функція серця у хворих на цукровий діабет I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.Є. Міщук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ранньої діагностики специфічного ураження серцевого м'язу у хворих на цукровий діабет (ЦД) І типу на підставі оцінки систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) із застосуванням комплексу неінвазивних методів дослідження в умовах спокою та ізометричного навантаження. Запропоновані кількісні діагностичні критерії діабетичного ураження міокарду за даними як традиційних (полі- і апекскардіографія), так і нових, технічно складніших (імпульсна доплерехокардіографія) неінвазивних методів дослідження. Розроблено скрінінг-тест для виявлення діастолічної дисфункції ЛШ під час ізометричного навантаження методом імпульсної доплерехокардіографії. Визначені параметри функції ЛШ, які корелюють з показниками фізичної працездатності хворих на ЦД і тому особливо перспективні для контролю за станом пацієнтів та ефективністю лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

      
4.

Южакова Г.О. 
Нові типи систем N-арних інтегральних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.- мат.наук: 01.01.02 / Г.О. Южакова ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Побудовано та досліджено розв'язки нових типів систем N-арних інтегральних рівнянь зі складними спеціальними функціями (Ватсона, Віттекера, приєднаними та узагальненими приєднаними Лежандра 1-ого роду, Н-функціями Фокса та ін.), встановлено достатні умови існування одержаних розв'язків. Вивчено основні властивості композицій використаних операторів дробового інтегро-диференціювання. Подано приклади практичного застосування розглянутих систем N-арних інтегральних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.72,022

Рубрики:

      
5.

Межов О.Г. 
Суб'єктні синтаксеми у структурі простого речення: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.Г. Межов ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1998. — 19 с. — укp.

У дисертації проведено системне дослідження суб'єктних синтаксем у семантично елементарному та неелементарному простому реченні. Виділено семантичні різновиди суб'єктних синтаксем залежно від семантичних типів предикатів. Описано відмінкові та прийменниково-відмінкові засоби вираження семантико-синтаксичної категорії суб'єкта. Розглянуто позиційні варіанти суб'єктних синтаксем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-22

      
6.

Товстоліс О.В. 
Мультиплікатори Фур'є в просторах Харді в трубчастих областях над відкритими конусами та деякі питання теорії апроксимації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.В. Товстоліс ; НАН України. Ін-т прикл. математики і механіки. — Донецьк, 1998. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.33,022

Рубрики:

      
7.

Пиш'єв С.В. 
Оксидаційна десульфуризація високосіркового низькометаморфізованого вугілля: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / С.В. Пиш'єв ; Держ. ун-т "Львівю політехніка". — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням охорони довкілля та використання високосіркового вугілля як сировини для одержання енергії й сіркових сполук. Уперше детально вивчено процес селективного окислення піритної сірки низькометаморфізованого вугілля в киплячому шарі, який створюється шляхом подачі паро-повітряної суміші. Показано можливість отримання газів знесірчення з порівняно високим вмістом діоксиду сірки, що дає змогу вилучати останній одним з відомих циклічних методів. Наведено вивчення впливу основних умов процесу на ступінь вилучення сірки, вихід та якість основних продуктів. Встановлено зв'язок між чинниками процесу та функціями його відклику; з допомогою методу лінійного програмування знайдено оптимальні умови десульфуризації трьох різних зразків вугілля. Розроблено основи енергозберігаючої, "екологічно чистої" технології та запропоновано принципову схему проведення процесу знесірчення вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л521.0

Рубрики:

      
8.

Литвинець Є.А. 
Морфофункціональні зміни паренхіми та мікроциркуляторного русла нирки при гідронефротичній трансформації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Є.А. Литвинець ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 19 с. — укp.

При І стадії гідронефротичної трансформації вже появляються дистрофічні і гіпертрофічно-гіперпластичні процеси на всіх рівнях структурної організації нефрона та в гемомікроциркуляторному руслі. При ІІ стадії наростають дистрофічно-атрофічні процеси в паренхімі і появляються ознаки склерозування в стромі. При цьому дистрофічні зміни пошкоджують все більші ділянки тканини, посилюються і набувають розповсюдженого характеру. Але разом з тим розвиваються і компенсаторно-пристосувальні процеси. Функція органу порушується помірно, тому ще доцільні і показані органозберігаючі операції. При ІІІ стадії продовжується дистрофія і атрофія паренхіми що залишилася, відмічається фіброз і гіаліноз строми. Нирка не функціонує, або ж її функція різко знижена. Тому органозберігаючи операції в цій стадії не дадуть бажаного результату, а показана нефректомія при задовільній функції другої нирки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.42-2

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Зенін В.О. 
Обгрунтування параметрів розгалужених магнітних систем для удосконалення процесу гідросепарації залізних руд: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.11 / В.О. Зенін ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертаційній роботі розглянуті питання гідросепарації магнетитових залізних руд у низьконапружених (до 100 кА/м) магнітних полях. Запропоновані магнітні системи виконані на основі ферітобарієвих плиток постійних магнітів (25-35 кА/м) у вигляді просторово-поширених конструкцій занурених у тіло гідросепараторів. Розроблені моделі елементарних магнітних комірок систем, на базі яких виконано розрахунки об'ємних структур магнітних полів для магнітних систем з різноманітною геометрією та магнітною орієнтацією конструктивних елементів. Запропоновані алгоритм і програма розрахунків. Встановлені залежності технологічних показників гідросепарації від характеристик магнітних систем для гідросепараторів двох типів: з переважно горизонтальними та переважно вертикальними течіями. Запропонована однополюсова магнітна орієнтація пластин систем в робочих щілинах. На базі магнітних гідросепараторів розроблена нова технологія з виключенням з традиційних схем збагачення магнетитових залізних руд операції магнітної сепарації після першого ступеня подріблення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И414.2-51

Рубрики:

      
10.

Устименко В.М. 
Закономірності нестаціонарної пасивації ніобію в умовах конвективної дифузії: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / В.М. Устименко ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Містяться результати досліджень нестаціонарного пасивування ніобію в умовах конвективної дифузії. Установлено, що співвідношення швидкостей конкуруючих стадій масоперенесення визначають стійкість стаціонарного або нестаціонарного пасивованого стану електрода ніобій-розчин. Запропонована схема електродних реакцій і кінетична модель стану поверхні ніобію, яка анодно поляризується в умовах конвективної дифузії. Розроблені вольтамперометричні методи контролю та оцінювання здібності електрода до переходу його у стан нестаціонарної пасивації. Розроблено практичні рекомендації щодо керування станом електрода у потенціостатичному та імпульсному режимах поляризації. Розроблено нові засоби оцінки ефективності електрохімічного полірування ніобію та інших промислових металів, які не потребують хімічного аналізу розчину за його компонентами. Результати досліджень апробовано під час електрохімічного полірування багатокоміркової надпровідної секції із ніобію для прискорювача елементарних частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г576.1

Рубрики:

      
11.

Маркова О.Я. 
Методи корекції гемокоагуляційних порушень у хворих на системні захворювання сполучної тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.12 / О.Я. Маркова ; Укр. НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей гемореології крові та мікроциркуляції залежно від клінічного перебігу, тривалості ревматологічного захворювання з аутоімунним та імунокомплексним механізмами розвитку, а також встановленню інформативних критеріїв гемокоагуляційних порушень з урахуванням маркерів пошкодження судинного ендотелію. При цьому встановлено, що інформативними показниками гемокоагуляції у хворих на СЧВ, ССД, РА є динамічна функція тромбоцитів та еритроцитів, ристоцетинова активність, активність антитромбіну ІІІ; у хворих на СВ: Хагеман-залежний фібриноліз, рівень розчинених фібрин-мономірних комплексів, ристоцетинового кофактору, антитромбіну ІІІ. Встановлено, що комплексна терапія базисними препаратами у поєднанні з дезагрегантами, антикоагулянтами, ензимопрепаратами (вобензим), екстракорпоральними засобами (плазмаферез) впливає на регрес клініко-лабораторної симптоматики, усуває розвиток ускладнень, які характерні для СЗСТ. Застосування вобензиму на етапі підтримуючої терапії виключає необхідність призначення дезагрегантної та антикоагулянтної терапії. Використання гемокорегуючої терапії сприяє поліпшенню якості життя хворих на СЗСТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.1-451

Рубрики:

      
12.

Заболоцький М.В. 
Асимптотичні властивості аналітичних та субгармонійних функцій нешвидкого зростання: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.В. Заболоцький ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 29 с. — укp.

Досліджено умови на тейлорівські коефіцієнти цілої функції, при виконанні яких основні неванліннівські характеристики є повільно зростаючими функціями. Описано поводження а-точок мероморфних в C функцій, неванліннівська характеристика яких повільно зростаюча. Запропоновано новий підхід до дослідження асимптотичних властивостей цілих функцій нульового порядку, який базується на багаточленних асимптотиках інтегралів. З його допомогою встановлено теореми Валірона та Валірона-Тітчмарша для цілих функцій нульового порядку. Введено нове поняття регулярності та "індикатора" для цілих функцій нульового порядку і у випадку розташування нулів на скінченній системі променів знайдено критерії цієї регулярності та описано "індикатор" в термінах нулів функції. Знайдено нові асимптотичні зображення для b-субгармонійних функцій нульового роду, за допомогою яких встановлені точні оцінки знизу для деяких підкласів цих функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.519,022

Рубрики:

      
13.

Бочарнікова В.М. 
Стимулююча функція контролю знань, умінь і навичок студентів вищої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.М. Бочарнікова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація містить результати теоретико-експериментального дослідження проблеми підвищення стимулюючої функції педагогічного контролю знань, умінь і навичок студентів вищого навчального закладу. Обгрунтовано дидактичні підходи до вибору та застосування засобів педадогічного контролю, розроблено методику впровадження їх у навчальний процес вузу. Запропоновано конструктивну систему оцінювання здобутих знань, умінь і навичок, яка відповідає навчальним можливостям студентів, сприяє їхньому всебічному розвитку та формуванню стабільних пізнавальних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.28

Рубрики:

      
14.

Пилипенко Н.М. 
Математичне моделювання динамічних систем в операційній області на основі рекурентних співвідношень (з програмами в системі "Mathematica R"): Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Н.М. Пилипенко ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813-01с116
Шифр НБУВ: РА307325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Попик Т.Ю. 
Розсіювання електронів низьких енергій поверхнею твердих тіл: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.04 / Т.Ю. Попик ; Ужгород. держ. ун-т. — Ужгород, 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022

Рубрики:

      
16.

Карпенко Н.В. 
Пояснення і розуміння в сучасній науковій парадигмі: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / Н.В. Карпенко ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 1999. — 18 с. — укp.

Проведено аналіз дихотомії пояснення і розуміння з якісно нових методологічної та світоглядної позицій, що дозволяє чітко окреслити обмеженість запропонованих класичною науковою парадигмою підходів, а також систематизувати напрацьовані у розробці цієї проблеми концепцій, визначити позитивні здобутки. Отримала подальший розвиток ідея про потребу спільного розгляду процедур пояснення і розуміння як наслідок їх функціонування у гуманітарних та природничих науках, відповідно. Удосконалено трактування ідеї спільного застосування пояснення і розуміння як універсальних методологічних процедур з погляду отримання нового наукового знання не лише як результату діяльності, а як творчого процесу. Обгрунтовується розгляд пояснення не лише або як результату розуміння, або як передумови розуміння (комунікативна функція пояснення), а як структуру розуміння-пояснення-розуміння (цілісності пояснення-розуміння), що означає переосмислення пояснення як процесу вербалізації авторського розуміння. Введено два параметри складності: вимір глибини та вимір часу. Зроблена спроба смислово та структурно обгрунтувати гіпотезу герменевтичної спіралі, яка в синхронічному зрізі при неврахуванні параметру глибини давала б герменевтичне коло. Проаналізовано з погляду герменевтичної спіралі індивідуальне та соціологізоване розуміння, а також удосконалено розгляд ускладнення смислів з погляду історичної перспективи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.51

Рубрики:

      
17.

Павлюк С.Г. 
Регіональні особливості формування раціональної системи економічних зв'язків агропромислового комплексу (на прикладі Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.Г. Павлюк ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Актуальність дисертаційної роботи визначена виключно важливим значенням економічних зв'язків у забезпеченні зростання виробництва агропромислової продукції, зміцненні продовольчої безпеки та експортного потенціалу країни, а також тим фактом, що комплексні дослідження економічних зв'язків регіональних АПК обласного рівня у ринкових умовах господарювання практично не проводились. Поглиблено визначення сутності поняття "економічні зв'язки" як економічної категорії згідно реалій ринкових умов господарювання, наведено їх типізацію за функціями, визначено методичні підходи щодо оцінки ефективності економічних зв'язків регіонального АПК. Проаналізовано сучасний стан галузевої і територіальної АПК Чернігівщини та особливості економічних зв'язків на внутрішньообласному, міжрегіональному і міжнародному рівнях. Обгрунтовано систему заходів та пріоритетні напрямки формування раціональних економічних зв'язків регіонального АПК. Розроблено перспективну галузеву і територіальну структуру економічних зв'язків АПК Чернігівщини на 2005-2010 роки. Запропоновано блок-схему перспективної раціональної системи економічних зв'язків регіонального АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-451 + У9(4УКР-4ЧРК)320-451
Шифр НБУВ: РА307546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Гладка Л.Ю. 
Стан пероксидації ліпідів, антиоксидантної системи захисту, зовнішньосекреторної функції підшлункової залози, щитовидної залози та наднирників у населення екологічно несприятливого регіону Чернівецької області: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.Ю. Гладка ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) та деяких ланок антиоксидантної системи (АОС) захисту, особливостям перебігу захворювань гепатобіліарної зони в умовах дії несприятливих сумісних чинників, питанням морфо-функціонального стану деяких залоз внутрішньої секреції (щитовидної, підшлункової залоз, наднирників) у населення, що зазнало впливу негативних чинників чорнобильської катастрофи та інших ендемічних реагентів. Функціональні зміни залоз внутрішньої секреції в умовах хронічної дії різних екологічних чинників характеризуються підвищенням рівня гормонів: кортизолу, тиреоїдних гормонів та зниженням рівня АКТГ та ТТГ. Ферментативна функція підшлункової залози не виявляє сезонної залежності, а залежить від тривалості супутніх захворювань і тяжкості перебігу. Встановлено, що перебіг захворювань гастродуоденальної зони в екологічно небезпечній зоні набуває рецидивуючого процесу з резистентністю до лікування. Виявлений десинхроноз деяких гормонів щитовидної залози дає можливість хронооптимізувати діагностику та проведення хронотерапії. Проведення скрінінгових досліджень щитовидної, підшлункової залоз за допомогою ультразвукових приладів та застосування прицільної пункційної біопсії під контролем ультразвуку полегшує виявлення захворювань залоз внутрішньої секреції на ранніх доклінічних стадіях. Дослідження у населення, яке зазнало впливу різних сумісних чинників, вмісту малонового диальдегіду (МДА) та відновленого глутатіону (ВГ) виявляє ранні ознаки патологічних процесів. Розроблені та впроваджені в практику найбільш інформативні критерії ранньої діагностики і оцінки ефективності лікування захворюван ь щитовидної залози та шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.6-1

Рубрики:

      
19.

Фенько Н.М. 
Естетичні функції картин сновидінь у художніх творах українських письменників другої половини ХІХ-ХХ століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Фенько ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 19 с. — укp.

На великому літературному матеріалі другої половини ХІХ-початку ХХ ст. й творчості В.Шевчука досліджуються функціональні можливості сновидіння в художній системі твору. Дослідження картини сновидіння дає змогу довести, що через феномен сну письменник освоює глибину внутрішньої суті героя. Класифіковано сновидіння за характером впливу на внутрішній світ героїв, за формальними ознаками, за типом мислення автора тощо. Значний естетичний потенціал картин сну виникає на рівні концептуальної основи твору. Розуміння сну як концепції дійсності пов'язано з культурологічним аспектом дослідження. Естетична функція сновидіння розглядається на психологічному, ідейно-композиційному рівнях із врахуванням їхньої взаємодії з усією структурою художнього твору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-34 + Ш5(4УКР)6-34

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Миронова В.М. 
Граматичні особливості латинської актової мови XV-XVI ст. в Україні (на матеріалі гродських і земських судових актів Галицької, Сяноцької, Перемишльської і Львівської адміністративних округ Галицької Русі): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.14 / В.М. Миронова ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено системному дослідженню морфології та синтаксису актової латинської мови, яка вживалася на території Галицької Русі (ХV-ХVI ст.). Застосовано метод зіставного аналізу, який дозволив встановити зміни в граматиці актової латини, зумовлені україно-латинським білінгвізмом судових писарів. Встановлено, що граматична система латинської актової мови ХV - ХVI ст. в Україні є наслідком інтерференційного поєднання латинської та староукраїнської граматик. Лінгвістичний аналіз виявив взаємозв'язок мовних рівнів у становленні ієрархії мовної системи: зміни граматичних характеристик розглядаються в аспекті взаємодії граматичних значень словоформ із їх синтаксичними функціями. Доведено визначальну роль синтаксичного фактора у зміні морфологічних характеристик латинських словоформ. Встановлено, що частиномовна парадигматика актової латини характеризується змінами як у формальній, так і у функціональній площинах організації мовного знака, причому ці інтерференції є поєднанням різних за походженням форм і функцій. Запропоновано систематизований опис синтаксичної системи актової латини як в аспекті структурної організації різних типів синтаксичних структур, так і в аспекті частиномовної характеристики головних та другорядних членів речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш146.1-06

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського