Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (4)

      
1.

Аттіла К.Д. 
Вплив різних технологій застосування мінеральних добрив на урожай та якість зерна проса на чорноземі опідзоленому важкосуглинковому лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / К.Д. Аттіла ; Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського УААН. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-434(2УКР-4ХАР),022

Рубрики:

      
2.

Соломенко С.М. 
Державний бюджет як інструмент макроекономічного регулювання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / С.М. Соломенко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано заходи та розроблено практичні рекомендації щодо проведення бюджетно-податкової політики планування та прогнозування параметрів державного бюджету України за умов ринкових відносин, спрямованих на соціально-економічне зростання. Визначено сутність, зміст, цілі, методи й інструменти бюджетної політики. Розроблено методологію оцінювання ефективності державного бюджету на основі виконання ним стабілізаційних функцій. Проаналізовано процеси формування та реалізації політики управління бюджетними доходами та видатками, оцінено якість сучасної бюджетної політики на основі визначення бюджету повної зайнятості. Запропоновано шляхи підвищення якості прогнозів у бюджетній сфері. З використанням моделі поквартального прогнозування доходів і видатків державного бюджету України та системи симультативних рівнянь побудовано й апробовано модель прогнозування бюджетних показників, що враховує основні чинники, які впливають на результативність бюджетної політики (ВВП, індекс споживчих цін, кредити, надані в економіку України та кредити, надані органам державного управління, національні заощадження, індекси бюджетної ресурсо- та витратомісткості). Розроблено альтернативний варіант державного бюджету України на прикладі показників 2008 р. зі структурним дефіцитом на рівні 1,6 % до ВВП, що враховує ефект дії сукупності мультиплікаторів державних закупівель і трансферних платежів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 +
Шифр НБУВ: РА361214

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Станкевич Ю.Ю. 
Домогосподарство в ринковій економічній системі та його відображення у світовій економічній думці XX ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ю.Ю. Станкевич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис домогосподарства, розкрито його сутність у наукових працях економістів XX ст. на підставі використання принципів цивілізаційної парадигми та системного аналізу. Розглянуто характерні риси діяльності сучасного домогосподарства, зокрема, виробництво, обмін, споживання та заощадження. Проаналізовано різні підходи щодо класифікації домогосподарств, досліджено взаємозв'язки даної господарської форми з іншими суб'єктами ринкової економічної системи, зокрема, з державною й економічними організаціями. Висвітлено еволюцію домогосподарства на українських землях у період розвитку ринкових відносин. Розкрито роль сім'ї у становленні домогосподарства, визначено особливості її життєдіяльності у період командно-адміністративної системи. Висвітлено погляди радянських учених щодо сутності та функцій сім'ї. Проаналізовано передумови загострення кризи інституту сім'ї у другій половині XX ст. (втрата орієнтації суспільства на сімейні цінності, розвиток феміністичного руху, збільшення часу на здобуття освіти, зменшення рівня народжуваності). Охарактеризовано основні етапи розвитку домогосподарства в Україні за часів незалежності. Охарактеризовано їх сучасне становище шляхом аналізу таких компонентів, як економічна складова, соціально-демографічна поведінка та нормативно-правова база, що регулює діяльність суб'єктів ринкової економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У02(0)6 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА369947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Нелюба А.М. 
Експліцитна й імпліцитна економія в словотвірній номінації української мови: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.01 / А.М. Нелюба ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2008. — 33 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан теорії номінації у мовознавстві, висвітлено перспективні напрямки її розвитку. Визначено основні принципи й типи номінації в українській мові як підгрунтя для подальших номінативних досліджень. Встановлено критерії відмежування словотвірної номінації та її способів від інших типів номінації. Вперше в українському мовознавстві досліджено явища економії на рівні словотвірної будови української мови, з'ясовано механізми їх дії та наслідки. Розглянуто різновиди даних явищ у словотвірній номінації. Переглянуто понятійний апарат теорії скорочень, до наукового обігу введено нові поняття та терміни на їх позначення. Запропоновано нову класифікацію скорочень, в основу якої покладено словотвірно-номінативні критерії та статус самого скорочення. Досліджено словотвірну економію як зовнішній вияв заощадження мовних знаків (експліцитна економія) та як заощадливість на рівні словотвірної системи української мови (імпліцитна економія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20 +
Шифр НБУВ: РА360123

      
5.

Берегуля А.Я. 
Заощадження населення в умовах економічного зростання: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / А.Я. Берегуля ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретично-методологічні підходи до вивчення впливу певних факторів на рівень заощаджень населення за умов економічного зростання. Розкрито суть понять "заощадження населення", "фінансові активи". Розроблено класифікацію факторів і мотивів заощаджень населення. Обгрунтовано розмір максимальної суми страхового покриття депозитів населення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Теоретично визначено зони впливу процентної ставки на рівень депозитів і за допомогою багатофакторної регресійної моделі розраховано критичну точку впливу процентної ставки. Обгрунтовано нові підходи до аналізу депозитів населення, впровадження яких дозволяє зробити процес залучення грошових коштів населення більш ефективним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.62-801.61 +
Шифр НБУВ: РА354531

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Жупанин В.В. 
Заощадження населення як джерело залучення коштів в економіку України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / В.В. Жупанин ; Акад. фінанс. упр., Наук.-дослід. фінанс. ін-т. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретико-методологічні засади залучення заощаджень населення в економіку України та проаналізовано механізми акумуляції таких коштів. Розкрито економічну природу заощаджень населення, мотиви їх формування, основні показники та методи розрахунку, а також доведено взаємозв'язок з економічним зростанням. Проведено аналіз обсягу та динаміки доходів її заощаджень населення. Розкрито структуру даних показників і визначено фактори, які впливають на її формування. З'ясовано роль банківських установ та інших фінансових посередників у залученні заощаджень населення. Визначено основні напрямки активізації діяльності небанківських фінансових установ з фізичними особами. Обгрунтовано базові функції держави на ринку внутрішніх запозичень, зокрема, емісію казначейських зобов'язань для фінансування стратегічних національних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.62-801.61 +
Шифр НБУВ: РА363881

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Михайлюк М.А. 
Інвестиційні чинники розширеного відтворення валового внутрішнього продукту в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.А. Михайлюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано суть і механізми дії інвестиційних чинників розширеного відтворення валового внутрішнього продукту у реалізації цільових пріоритетів розвитку держави. Визначено нормативні підходи до формування привабливого інвестиційного клімату для внутрішніх і зовнішніх суб'єктів підприємницької діяльності. Досліджено необхідні умови оптимального залучення різних фінансових та грошово-кредитних інструментів для підвищення дієвості впливу розвитку інвестування на відтвірні процеси у трансформаційний період розвитку вітчизняної економіки з метою забезпечення сталості необхідних темпів щорічного приросту валового внутрішнього продукту в Україні. Визначено умови, чинники та протиріччя формування вітчизняної інвестиційної політики під впливом суб'єктивних і об'єктивних інституційних процесів становлення ринкової економіки. Запропоновано поглиблене трактування джерел нагромадження основного капіталу: амортизаційні відрахунки, а також заощадження населення, які раніше майже не розглядалися, як резерв політики економічного зростання. Проаналізовано нормативно-правові аспекти становлення інвестиційної діяльності та запропоновано заходи розширення привабливості інвестиційного клімату в Україні з метою розв'язання проблем соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)0-961 +
Шифр НБУВ: РА330853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Туріянська М.М. 
Концептуальні засади формування джерел інвестиційних ресурсів України: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / М.М. Туріянська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 33 с. — укp.

Доведено, що українська інвестиційна система поки що не спроможна забезпечити ефективне функціонування розширеного відтворення. Досліджено джерела інвестиційних ресурсів з позицій статичної та динамічної теорій, що зумовлені макроекономічними факторами, зокрема, ВВП, доходи та видатки держбюджету, доходи та заощадження населення, індекси цін, податки тощо. Здійснено аналіз складових інвестиційного клімату в країні щодо іноземних і вітчизняних інвесторів: мета, забоси її досягнення, соціально-економічне середовище, економічна безпека. Розроблено схему системи мобілізації інвестиційних ресурсів, що містить такі блоки: залучення їх на міжнародних фінансових ринках, розвиток внутрішніх джерел, формування ефективної інвестиційної інфраструктури, використання венчурного капіталу, місцевих фінансів, регіональних кластерів, трасформацію заощаджень і пенсійних накопичень населення, кошти від детінізації економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА343423

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Анісімова О.Ю. 
Коригування зовнішніх дисбалансів платіжного балансу (на прикладі розвинутих країн): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / О.Ю. Анісімова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти впливу економічних факторів на платіжний баланс країни. Викладено основні підходи щодо аналізу поточного рахунку платіжного балансу включно з основними чинниками, які розглянуто у межах кожної з запропонованих концепцій. Встановлено залежність між величиною балансу поточного рахунку та темпами економічного зростання країни. Виділено основні макроекономічні залежності платіжного балансу, напрями та механізми його коригування. Виявлено причини виникненя глобального дисбалансу та запропоновано шляхи його подолання. Проаналізовано механізми зрівноваження зовнішніх дисбалансів розвинутих країни. Виокремлено основні чинники, що впливають на рівень національних заощаджень, внутрішніх інвестицій і поточний рахунок платіжного балансу країни. Визначено кореляційно-регресійний зв'язок між заощадженнями й інвестиціями. Встановлено вплив демографічного чинника на баланс поточного рахунку окремої країни та глобальний дисбаланс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64 +
Шифр НБУВ: РА358540

Рубрики:

      
10.

Ходжаян А.О. 
Макроекономічне регулювання сукупного попиту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / А.О. Ходжаян ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку та структуру сукупного попиту та пропозиції в Україні, стан відтворювальних пропорцій, тенденції кінцевого споживання та заощадження домашніх господарств, а також зовнішніх і внутрішніх факторів формування сукупного попиту. Визначено фактори, що негативно впливають на формування даного попиту. Доведено, що для створення базисних передумов економічної стабілізації необхідно забезпечити нормальні співвідношення у прибутковості різних галузей економіки. Для характеристики процесів відтворення з урахуванням численних питань міжгалузевих зв'язків і пропорцій запропоновано до використання макропоказники сукупного попиту, що базуються на основі міжгалузевого балансу. Визначено, що головні мотиваційні механізми його формування закладені у динаміці кінцевого споживання домашніх господарств, їх схильності до споживання та заощадливості. Обгрунтовано роль сучасної держави у макроекономічному регулюванні, здійсненні бюджетно-податкової та грошової політик, стимулюванні сукупних попиту та пропозицій у контексті формування ефективної структури економіки та активізації інвестиційних процесів. Зазначено, що у процесі визначення стратегії зовнішньоекономічного розвитку необхідним є врахування зв'язку валютно-курсової політики з тенденціями формування даного попиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.21 + У9(4УКР)0-967 +
Шифр НБУВ: РА323977

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Грабинська І.В. 
Макроекономічний аналіз аграрних теорій ділових циклів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Грабинська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено макроекономічному аналізу теорій, що розкривають причини економічної нестабільності в агропромисловому секторі, виявленню її впливу на промисловість, інвестиційну активність, заощадження, купівельну спроможність та експорт. Проаналізовано теоретичні пояснення причин економічної нестабільності, досліджено еволюцію поглядів на аграрні теорії ділових циклів представників різноманітних шкіл та напрямів світової економічної думки та запропоновано нові критерії їх класифікації. Обгрунтовано необхідність розгляду сільського господарства як чинника, що впливає на стан загальної ділової активності у перехідній економіці та можливість використання "індексу Тимошенка" для прогнозування змін загальної ділової активності у перехідній економіці і формування національної антициклічної політики. Наведено практичні рекомендації та пропозиції щодо досягнення стабільного розвитку ділової активності у сільському господарстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-97в611.215
Шифр НБУВ: РА308092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ватаманюк О.З. 
Макроекономічний аналіз заощаджень в економіці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.З. Ватаманюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Здійснено комплексний макроекономічний аналіз процесу заощадження за умов трансформаційної економіки України з використанням досягнень сучасної теорії споживання/заощадження та бігевіористської економічної теорії, що дало змогу з'ясувати закономірності впливу на процес формування заощаджень за допомогою засобів макроекономічної політики. За результатами регресійного аналізу вивчено роль визначників особистих і національних заощаджень. З'ясовано перспективні напрямки використання інструментів фіскальної та монетарної політики для підвищення рівня заощаджень. Виявлено існування взаємозв'язку між динамікою реального ВВП та кількома показниками заощаджень, що є важливим чинником досягнення усталеного економічного зростання в Україні. Розглянуто напрями вдосконалення механізму перетворення заощаджень в інвестиції та роль соціокультурних та інституційних чинників для підвищення рівня національних заощаджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)261.62-801.61 +
Шифр НБУВ: РА354991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Асідех Ф.А. 
Моделі та методи підвищення надійності інформаційно-управляючих систем критичного застосування з використанням багатоканального дублювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Ф.А. Асідех ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Одержано модель комп'ютеризованих інформаційних та інформаційно-управляючих систем (КІС) з багатоканальними дубльованими архітектурами (БДА), що визначає системні зв'язки функціональних і надійнісних ознак відмовостійких архітектур та дає змогу синтезувати їх систематизовану множину з урахуванням кількості та розподілу за каналами програмних версій, а також повноти дублювання, здатності до адаптації. Розроблено метод адаптації КІС з БДА до відмов апаратних і програмних засобів (АЗ і ПЗ), який базується на реконфігурації та процедурі послідовної фіксації, а також аналізі синдромів відмов і забезпечує заощадження працездатності у разі відмов двох довільних каналів. Удосконалено марковські моделі готовності відновлених КІС з БДА, які враховують параметри стратегій відновлення, варіанти введення версійної надмірності й організації міжпідсистемного контролю і забезпечують можливість розрахунку показників надійності одно- та багатоверсійних систем. Запропоновано комплекс статегій відновлення КІС з БДА, які враховують моменти початку, обсяг і пріоритетність відновлюваних елементів після відмов АЗ і ПЗ і дозволяють визначати множину варіантів обслуговування та ремонту систем. Розвинуто метод вибору архітектур і стратегій відновлення КІС з БДА, що забезпечує частково спрямований пошук раціональних структурних і експлуатаційних параметрів за критеріями готовності та відмовостійскості, дає змогу скоротити час відновлення та терміни проектування за умов певних обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.984-021 +
Шифр НБУВ: РА334788

Рубрики:

      
14.

Федченко В.І. 
Обгрунтування модернізації та реконструкції меліоративних систем у гумідній зоні на основі даних еколого-меліоративного моніторингу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / В.І. Федченко ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2004. — 17 с.: табл. — укp.

Науково обгрунтовано нові підходи до реалізації даних еколого-меліоративного моніторингу щодо прийняття рішень з реконструкції й модернізації осушувальних систем. Обгрунтовано вибір репрезентативних об'єктів спостережень на основі наукового аналізу природно-меліоративних умов регіону, технічної досконалості і ефективності водорегулювальної дії меліоративних систем. Проаналізовано еколого-меліоративний стан осушуваних земель, проведено їх ранжування за пріоритетністю, доцільністю і ефективністю впровадження технічних заходів з реконструкції та модернізації осушувальних систем. За даними експериментальних досліджень на типовій дослідно-виробничій ділянці запропоновано для широкого впровадження оптимальні локальні схеми регулювання водного режиму тимчасово перезволожених земель, що сприяють заощадженню і ефективному використанню ресурсів місцевого стоку для забезпечення оптимальної вологості осушуваних грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.3 +
Шифр НБУВ: РА329738

Рубрики:

      
15.

Пустова З.В. 
Оптимізація елементів технології вирощування проса для умов південно-західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / З.В. Пустова ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2005. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Уперше за умов південно-західного Лісостепу України оптимізовано показники основних елементів технології вирощування проса весняних і літніх строків сівби, які забезпечують одержання високої врожайності зерна сортів "Веселоподолянське 176" та "Харківське 31" за грунтово-кліматичних умов даної зони з заощадженням ресурсів. Показано вплив комплексу елементів технології вирощування та екологічних умов на формування врожайності проса. Обгрунтовано оптимальні способи сівби, режими мінерального живлення та їх значення щодо забур'яненості посівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.6-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337795

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Мікульонок І.О. 
Процеси та обладнання перероблення термопластичних матеріалів з використанням вторинної сировини: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / І.О. Мікульонок ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розроблено наукові засади моделювання, створення, модернізації і вибору обладнання для перероблення термопластичних матеріалів (ТпМ) з використанням вторинної сировини, що забезпечує заощадження матеріальних та енергетичних ресурсів, а також захист навколишнього середовища. Розроблено узагальнену математичну модель процесу черв'ячної екструзії ТпМ з використанням вторинної сировини, яка враховує дійсні геометричні, швидкісні та температурні параметри робочих органів, склад перероблюваних ТпМ. Розроблено математичні моделі роторного змішувача для неньютонівської і ньютонівської моделей ТпМ, які враховують перероблення матеріалу як у серпоподібних, так і в мінімальних робочих проміжках. Одержано аналітичні залежності для визначення основних параметрів процесу змішування ТпМ і встановлено закономірності впливу режимів перероблення та конструкції змішувача на параметри процесу: потужність, тривалість і питома робота змішувача. Числовим моделюванням досліджено вплив умов охолодження на ефективність процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-37 +
Шифр НБУВ: РА368634

Рубрики:

      
17.

Меламед М.Я. 
Структура валового внутрішнього продукту України за категоріями доходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.Я. Меламед ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено теорію та методологію первинного розподілу валового внутрішнього продукту (ВВП) за доходами як чинника ефективного устрою економіки та справедливості існуючого соціального порядку. Сформульовано критерії його відповідності інтересам підтримки економічного зростання та рівноваги з боку факторів попиту світовим структурним закономірностям, паритету цін та купівельної спроможності валюти. З використанням стандартного категоріального апарату системи національної рахунків і міжгалузевого балансу, альтернативних авторських класифікацій та розрахунків проаналізовано особливості формування первинних доходів в економіці України з кінця 1980-х рр., їх зв'язок з національними заощадженнями та нагромадженням капіталу. Доведено вирішальний влив недосконалості інституційних відносин на утворення розподільчих диспропорцій, визначено шляхи їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-961
Шифр НБУВ: РА320979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Карковська В. Я. 
Трансформація заощаджень в інвестиції національної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. Я. Карковська ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та прикладні рекомендації щодо трансформації заощаджень в інвестиції. На підставі дослідження й узагальнення літературних джерел уточнено визначення категорій "заощадження", "інвестиції", "потенціал заощаджень", "механізм трансформації заощаджень в інвестиції". Запропоновано класифікацію мотивів заощаджень. Простежено розвиток поглядів прихильників різних економічних теорій на проблему трансформації заощаджень в інвестиції. Проаналізовано сучасний стан заощаджень та інвестицій і їх взаємозв'язок. Проведено оцінювання впливу заощаджень на рівень ВВП національної економіки. Удосконалено механізм трансформації заощаджень в інвестиції національної економіки, який базується на використанні політики стимулювання трансформації заощаджень в інвестиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-967 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА380820 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Петренко Я.В. 
Трансформація приватних заощаджень в інвестиції в транзитивній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Я.В. Петренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано існування макроекономічного агрегату "неорганізовані накопичені заощадження" і розкрито зміст економічної категорії достатнього страхового запасу домогосподарства. Проаналізовано особливості механізму трансформації приватних заощаджень в інвестиції у транзитивній економіці. Запропоновано нову класифікацію ощадних мотивів домогосподарств і факторів їх ощадної діяльності у довгостроковому періоді. Згруповано та представлено у вигляді схеми фактори, які визначають перевагу вибору домогосподарством фінансових інструментів як форм приватного інвестування. Розкрито зміст ефекту споживчого лагу, показано його роль у вирішенні парадоксу споживання. Наведено теоретичне обгрунтування негативного впливу прогресивної ставки оподаткування на схильність до організованої форми заощаджень у транзитивній економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.451.5 +
Шифр НБУВ: РА368251

Рубрики:

      
20.

Пушкар П.В. 
Угода про визнання вини у сучасному кримінальному процесі: порівняльно-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.В. Пушкар ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено питання, що стосуються суті, юридичної природи, значення та порівняльної характеристики угоди про визнання вини у кримінальному процесі держав загальної правової традиції та держав континентальної правової традиції. Висвітлено аспекти виникнення та розвитку інституту угоди про визнання вини на практиці зарубіжних держав, у прецедентах Європейського суду з прав людини. На підставі міжнародно-правових актів, законодавства та правозастосовної практики зарубіжних держав комплексно досліджено питання сучасного стану та перспектив правового регулювання угоди про визнання вини. Обгрунтовано доцільність запровадження до кримінального процесу України угоди про визнання вини як спрощеної та скороченої процедури розгляду кримінальних справ з метою зменшення строків розгляду справ, розвантаження судів та суддів, зменшення строків тримання осіб під вартою, заощадження бюджетних асигнувань на здійснення правосуддя. Проаналізовано проблеми стосовно функціонування угоди про визнання вини у різних правових системах. Запропоновано шляхи їх вирішення та врегулювання процедури угоди про визнання вини у проекті КПК України з приведенням її у відповідність до міжнародно-правових стандартів захисту прав людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х999.893 + Х893.9(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338094

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського