Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Наукова електронна бібліотека (177)Реферативна база даних (538)Книжкові видання та компакт-диски (294)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗАХІДНА$<.>+<.>K=ЄВРОПА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 52
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Шумник А.В. 
Вапняковий нанопланктон верхньої крейди Південної України: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / А.В. Шумник ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Стратиграфічно, палеонтологічно та палеографічно досліджено вапняковий нанопланктон з верхньокрейдових відкладів трьох районів південної України. За результатами аналізу поширення нанопланктону описано розчленування відкладів верхньої крейди північно-західного шельфу Чорного моря та кримського континентального схилу, де виділено 12 нанопланктонних зон і 2 шари за принципом першої появи та зникнення видів-індексів з урахуванням комплексу видів. Виділені нанопланктонні зони скорельовано з одновіковими зонами різних районів України (Гірський Крим, східне Приазов'я, Дніпровсько-Донецька западина, Українські Карпати, північно-західні схили Донбасу) та багатьох регіонів світу (Західна Європа, океанічні розрізи, США, Китай). З'ясовано особливості седиментації в пізньокрейдовому басейні на північно-західному шельфі Чорного моря та кримському континетальному схилі. Створено атлас стратиграфічно важливих видів вапнякового нанопланктону зазначених регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е162"063.3"(4Кри)
Шифр НБУВ: РА318916 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Розенбуш В.К. 
Властивості розсіяного випромінювання малих тіл Сонячної системи: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.03 / В.К. Розенбуш ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 2007. — 37 с. — укp.

Досліджено три популяції малих тіл Сонячної системи - комет, астероїдів і супутників планет, які, не зважаючи на різну фізичну природу, мають багато спільних закономірностей у властивостях розсіяного випромінювання. Проведено поляриметричне та фотометричне спостереження 21-ої комети, 10-ти супутників планет та 6-ти астероїдів протягом 1988 - 2006 р. на різних телескопах з апертурними та панорамними приймачами випромінювання. Наведено результати комплексних досліджень опозиційних ефектів у різних тілах Сонячної системи, зокрема відкрито поляризаційні опозиційні ефекти у деяких високоальбедних об'єктах. На підставі поляриметричних і фотометричних даних на малих фазових кутах виділено клас високоальбедних об'єктів (астероїди 44 Ніза та 64 Ангеліна, супутники Io, Європа, Ганімед і Япет, A і B кільця Сатурна) з унікальними опозиційними властивостями та експериментально доведено, що механізм когерентного підсилення зворотного розсіяння є ефективним фізичним механізмом розсіяння світла у природному середовищі Сонячної системи. Проведено розділення фазових і довготних залежностей поляризації випромінювання супутників Калісто та Япета. Виявлено залишкову поляризацію випромінювання супутників Io, Європи та Ганімеда в точці інверсії, що пояснюється структурною і/або оптичною неоднорідністю поверхні. Запропоновано нову класифікацію комет, яка грунтується на властивостях розсіяного та теплового випромінювання пилу. Виявлено особливості в поляризованому випромінюванні комет, зокрема аномальну спектральну залежність лінійної поляризації, кругову поляризацію випромінювання комет, орієнтацію пилових частинок у кометних атмосферах, варіації поляризації під час нестаціонарних процесів у кометах. Одержано нові закономірності та ефекти у розсіяному випромінюванні вибраних астероїдів і супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655-52,022 +
Шифр НБУВ: РА350278

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Сергієнко О.І. 
Геомеханічне обгрунтування параметрів обвалення важкокерованої покрівлі в лавах пологих пластів Донбасу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / О.І. Сергієнко ; Ін-т фізики гірн. процесів НАН України. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено питання прогнозу обвалення важкокерованої покрівлі у лавах пологих пластів Донбасу. Обгрунтовано параметри обвалення важкокерованої покрівлі у цих лавах. Запропоновано новий підхід до розрахунку кроку первинної посадки покрівлі та критерію характеру обвалення порід. Обгрунтовано та встановлено зміну величини опорного тиску залежно від кількості шарів, що входять до області зрушення над виробленим простором, з урахуванням їх кількості та послідовності зрушення. Встановлено залежність руйнівних напружень на верхній і нижній межі породного шару, від кількості шарів, що прогнулися або обвалилися, які беруть участь в області зрушення. Встановлено залежність межового прогону породних шарів покрівлі в області їх зрушення, яка враховує формування руйнівних напружень на межах шарів і вплив довжини лави. Обгрунтовано критерій характеру обвалення безпосередньої та основної покрівлі на момент первинної посадки залежно від типу руйнівних напружень на межах шарів, міцнісних властивостей, потужності та кількості породних шарів, що входять до області зрушення. Встановлено, що для сланцю глинистого та сланцю піскового залежно від потужності породного шару, покрівля може обвалитися дрібними фракціями та великими блоками. Використання результатів досліджень на гірничих підприємствах дозволяє обгрунтовано застосовувати необхідні заходи щодо управління важкокерованою покрівлею, уникнути аварійних ситуацій і підвищити безпеку ведення очисних робіт. Розроблено рекомендації щодо визначення параметрів обвалення на момент первинної посадки безпосередньої та основної покрівлі, які впроваджено на шахті "Красноармійська - Західна N1", "Родинська" та шахті ім. Стаханова, одержано хорошу збіжність прогнозних і фактичних даних з точністю 15 %. Очікуваний економічний ефект для трьох добувних дільниць від впровадження цих заходів становить 1 192,6 тис. грн./р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И144.2 +
Шифр НБУВ: РА363036

Рубрики:

      
4.

Хумуд Аль Сувейлан 
Еволюція концепції справедливості у соціально-історичному пізнанні (соціально-філософський аспект): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / Хумуд Аль Сувейлан ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Здійснено порівняльний соціально-філософський аналіз пізнавальної традиції в осмисленні співвідношення елементів природного та соціального аспектів життєдіяльності людського суспільства. Запропоновано метод порівняння східної та західної філософських інтерпретацій соціальної справедливості. У процесі зазначеного аналізу з'ясовано специфічні особливості східного та західноєвропейського розуміння соціальної справедливості, розглянуті як загальнолюдські. Встановлено, що вони виникають у кожній з вказаних філософій двома основними, інваріантними взаємодоповняльними формами осмислення взаємозв'язку природного і соціального у світі людини: суспільноцентричною (східна філософія) та індивідоцентричною (західна філософія). Значну увагу приділено співвідношенню суспільно- та індивідоцентричного розуміння соціальної справедливості, а також причинам і характеру їх конвергенції за умов теперішньої цивілізації. Детально розглянуто історичні етапи еволюції соціальної справедливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю6*32
Шифр НБУВ: РА318913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сайчук М. М. 
Енергетичний чинник зовнішньополітичної стратегії адміністрації Р. Рейгана щодо СРСР: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / М. М. Сайчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 17 с. — укp.

На підставі нещодавно розсекречених документів адміністрації президента США Р. Рейгана, інших джерел і наукових публікацій досліджено американську політику першої половини 1980-х рр. щодо дестабілізації паливно-енергетичного комплексу СРСР як головної опори радянської економіки. Проаналізовано причини появи енергетичного чинника у зовнішній політиці США за часів цього президента, практичні заходи, вжиті Сполученими Штатами в енергетичній сфері боротьби проти СРСР з метою його максимального послаблення, а також їх наслідки. Розкрито перебіг прийняття адміністрацією Р. Рейгана рішень щодо ембарго на постачання нафтогазових технологій до країн комуністичного блоку. Висвітлено конфлікт між США та країнами Західної Європи щодо участі останніх у будівництві радянського експортного газопроводу Уренгой - Помари - Ужгород - Європа. З'ясовано практичні наслідки політики адміністрації Р. Рейгана для економіки СРСР: обмеження енергетичного співробітництва з країнами Заходу, зменшення валютних надходжень від експорту нафти, гальмування великих будівельних проектів і збільшення аварійності у нафтовій галузі тощо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7СПО)634-64(4СОЮ)
Шифр НБУВ: РА386246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шаповалова О.І. 
Європейська політика Франції за президенства Жака Ширака: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.І. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. віднос. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру європейської політики Франції за часів президентства Жака Ширака. Проаналізовано її концептуальні засади та з'ясовано значущість практичних механізмів інституційного та білатерального рівня для її реалізації. Встановлено, що у концептуальній структурі французької зовнішньої політики Європа відіграє центральну роль як базова складова глобального проекту Франції, суттю якої є становлення Європи як автономного цілісного суб'єкта міжнародних відносин, мультиплікатора впливу Франції в глобальному та регіональному масштабі й інструменту максимізації переваг у практичних сферах зовнішньої політики. Обгрунтовано, що за президентства Ж. Ширака європейська інтеграція перетворилась на основну платформу реалізації французької політики в Європі, але десинхронізація динаміки розвитку процесів інтеграції на різних рівнях інституційної структури ЄС є основними фактором, який гальмує реалізацію французької євроінтеграційної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ФРА)64 +
Шифр НБУВ: РА365631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Романюк С.М. 
Західна парадигма війни і миру останньої чверті XX ст.: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / С.М. Романюк ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено аналіз концептуальних підходів західної соціальної філософії щодо розуміння походження, суті й причин виникнення воєн. З'ясовано, що філософія миру сформувалася як альтернатива філософії насильства. У науковий обіг введено поняття "західна парадигма війни і миру", розкрито його суть та особливості за умов протистояння двох соціально-політичних систем та однополюсного світу. Досліджено процес трансформації характеру, причин і феномену війни в епоху глобалізації та революції у військовій справі. Обгрунтовано оптимістичні підходи щодо осмислення історичного процесу та місця в суспільних перетвореннях збройного насильства у третьому тисячолітті. Запропоновано модель військового реформування, яка базується на врахуванні основних тенденцій, пануючих у військовому будівництві Заходу. Доведено, що процес реформування Збройних сил України неможливий без духовно-етичного розвитку військовослужбовців, наповнення воєнної політики ідеалами гуманізму та демократії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666.4*325.811 + Ц1,8(0)6 +
Шифр НБУВ: РА331928

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Савченко О.О. 
Західна парадигма освіти на початку XXI століття (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Савченко ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз феномену освіти у парадигмальному вимірі західного освітнього простору. Проведено міждисциплінарне дослідження з превалюванням філософської методології, що дозволило з використанням парадигмального підходу провести історико-філософський аналіз рефлексії освіти провідними філософськими плинами у контексті західноєвропейської та північноамериканської наукової думки. Уточнено понятійно-категоріальний апарат освіти. Досліджено аксіологічні засади змісту сучасної освіти. Висвітлено особливості сучасного освітнього простору Заходу та специфіку освітнього простору України. Висвітлено основні шляхи модернізації української моделі під впливом загальносвітових соціально-економічних і освітніх тенденцій. Обгрунтовано, що провідними концепціями реформування української освіти є фундаменталізація та гуманізація, спрямовані на формування гармонійно розвинутої цілісної особистості. Зазначено, що нова якість ціннісно й особистісно-орієнтованої освіти пов'язана з культурним контекстом, який надає освіті особистісний смисл, визначає рівень активності людини, міру її залучення до культури свого народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ч30 + Ю6*328.95 + Ю252:Ч30 + Ю3(4/8) +
Шифр НБУВ: РА357792

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
9.

Гончаренко О.Л. 
Західна парадигма формування особистості військового професіонала (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Л. Гончаренко ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть і зміст поняття "особистість військового професіонала". Доведено, що конкретна модель формування особистості військового професіонала зумовлена політичними, соціальними, економічним та військовими чинниками. Розкрито концептуальні засади парадигми формування такої особистості, визначено складність і суперечливість процесу її формування. Висвітлено соціальний механізм формування особистості сучасного військового професіонала. Обгрунтовано можливість та визначено основні шляхи імплементації засад західної парадигми її формування у систему військової освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц4,8(4/8)21 + Ю959.2-990,8 +
Шифр НБУВ: РА358240

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Папуга 
Західна Україна і голодомор 1932-1933 рр.: морально-політична і матеріальна допомога населенню УСРР: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ярослав Богданович Папуга ; НАН України; Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича, Інститут народознавства. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)614-209 + Т3(4УКР33)61-6
Шифр НБУВ: РА352414

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Прихода Я.В. 
Концепт Європа в українській публіцистиці: когнітивно-лінгвістичні аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Я.В. Прихода ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено системний аналіз концепту Європа в українському мовознавстві та журналістикознавстві. Вперше досліджено його когнітивно-лінгвістичні аспекти на підставі вивчення мовних засобів творення, виокремлених з наукових і газетно-публіцистичних текстів європейської тематики, а також колективного досвіду, зафіксованого в словникових статтях. Висвітлено еволюцію та зміст концепту Європа в українському науково-публіцистичному дискурсі, виявлено етапи його активного творення. Встановлено, що від середини XIX ст. до початку відновлення незалежності України процес формування даного концепту відбувався у межах контрастного поля Європа - Азія, Схід - Захід. Визначено основні напрямки його розвитку в роки української незалежності. Досліджено та охарактеризовано три періоди активації європейської тематики у вітчизняній пресі: 1991 - 1995, 1995 - 1998, 1998 - 2003 рр. Виявлено перспективотворчий потенціал концепту Європа та обгрунтовано конкретні напрями його реалізації в українському дискурсі. Праналізовано та узагальнено сучасне осмислення концепту Європа та простежено динаміку його функціонування у пресі та вітчизняному мовному просторі. З'ясовано семантичне поле й обгрунтовано закономірності мовотворчого процесу з використанням досліджуваного концепту. Визначено асоціативні межі метафоричного образу Європи та його аксіологічні ознаки. На матеріалі словників української мови виявлено динаміку лексеми й особливості вживання в сучасному мас-медійному просторі, виявлено її потужний словотвірний потенціал. Доведено, що концепт Європа як складова публічного дискурсу є засобом і свідченням національної інтерпретації світу та об'єктом ментальної географії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 + Ш141.4-715 + Ш141.4-715
Шифр НБУВ: РА334831

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Штепа Н.І. 
Математичне моделювання розподілу корисних копалин методами інтерлінації та інтерфлетації функцій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.02 / Н.І. Штепа ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451/453-0 с18
Шифр НБУВ: РА370591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Західна О. Р. 
Механізми забезпечення стійкості фінансової системи регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Р. Західна ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено структуру й особливості реалізації механізмів забезпечення стійкості фінансових систем мезорівня, показано їх вплив на фінансове забезпечення регіонального соціально-економічного розвитку. Розроблено методичний інструментарій оцінювання фінансової стійкості регіональних соціально-економічних систем. Проведено компаративний аналіз фінансових можливостей кожного регіону із його фінансовою стійкістю. Наведено пропозиції та рекомендації щодо можливих шляхів вдосконалення механізмів забезпечення стійкості фінансової системи регіону. Сформовано концептуальні засади підвищення ефективності управління фінансовою системою регіону шляхом оптимізації розподілу фінансових ресурсів між державним і місцевим бюджетами залежно від рівня соціально-економічної диференціації соціально-економічного розвитку регіонів у державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1
Шифр НБУВ: РА372718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Давидзон О.Р. 
Наукове обгрунтування раціонального використання низьковідновленого вугілля Донбасу для виробництва високоякісного коксу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / О.Р. Давидзон ; Укр. держ. н.-д. вуглехім. ін-т (УХІН). — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Сформульовано нові положення щодо факту - добра коксівна здатність за обмеженої спікливості зумовлюється наявністю у структурі низьковідновленого вугілля відносно стабільних киснево(азот)вміщувальних фрагментів, розпад яких під час коксування супроводжується створенням поздовжнього та поперечного зшиття вуглецевих сіток, які зміцнюють структуру коксу. Сформульовано нові положення щодо різних механізмів перетворення надмолекулярної структури вугілля у процесі коксування, а саме: площинного у добре спікливого відновленого та об'ємного - у обмежено спікливого низьковідновленого вугілля. Науково обгрунтовано доцільність зарахування вугілля шахти "Красноармійська-Західна N1" дло марки КЖ генетичного типу "а" щодо відновленості. Розроблено та рекомендовано для промислового використання марочні склади шихт, які містять тільки низьковідновлене вугілля Донбасу, а також шихт на підставі вугілля шахти КЗ-1, що містить вугільні компоненти, імпортовані з Росії, США, Австралії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523-31 +
Шифр НБУВ: РА356138

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Рубльова О.І. 
Обгрунтування ефективних конструкцій і параметрів шпурових зарядів при проходці вертикальних стволів шахт: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / О.І. Рубльова ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення буровибухової технології проходки вертикальних стволів шляхом керування динамічною дією вибуху на оббурений гірський масив за рахунок використання розосереджених шпурових зарядів, які формують пульсуючий режим детонації пасивної частини заряду. Вперше одержано аналітичну залежність для визначення посування вибою вертикального ствола за рахунок першої та другої фаз прибирання породи, а також глибини "стаканів" шпурів. Експериментально встановлено й теоретично обгрунтовано умови перерозподілу імпульсу вибуху вздовж шпура. Вперше виявлено пульсуючий характер розповсюдження детонації в пасивній частині набою, описано механізм даного явища. Визначено раціональні параметри розосереджених шпурових зарядів для вертикальних стволів. Основні результати наукового дослідження застосовано для прохідки вертикальних стволів на шахті "Червоноармійська-Західна N 1" та рудинку "Вдалий".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.12 +
Шифр НБУВ: РА357537

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Назимко І.В. 
Обгрунтування параметрів інтенсивної технології виїмки вугільних пластів на великих глибинах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / І.В. Назимко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 18 с. — укp.

На підставі встановлення закономірностей зміни техногенної тріщинуватості та напрямку фільтрації газу з вугільних супутників і газоносних пісковиків у товщі гірських порід за умов великих швидкостей посування очисного вибою обгрунтовано параметри інтенсивної технології виїмки вугільних пластів на великих глибинах. Доведено, що експоненційне зниження інтенсивності газовиділення у діючий очисний вибій зі зростанням темпів підробки масиву гірських порід визначається зникненням зони підвищеної субвертикальної проникності, відставанням області інтенсивного газовиділення від очисного вибою, що рухається, та формуванням порожнини підвищеної проникності у площині нашарування. Удосконалено технологію дегазації масиву, що відпрацьовується високими темпами. Обгрунтовано величину відставання вибою свердловини від лінії очисного вибою, яка дозволяє підвищити ефективність дегазації. З метою забезпечення можливості прямоточного провітрювання запропоновано щілинне розвантаження конвеєрного штреку, а глибину щілини розрахувати пропорційно логарифму швидкості посування очисного вибою. Результати наукового дослідження використано інститутом МакНДІ для удосконалення схем дегазації. Зроблено впровадження запропонованих технологій інтенсивної виїмки на шахтах ім. О.Ф. Засядька та "Красноармійська-Західна N 1".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.1 +
Шифр НБУВ: РА362757

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
17.

Пашко А.М. 
Обгрунтування способу забезпечення стійкості капітальних виробок в умовах вивалоутворення порід покрівлі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.04 / А.М. Пашко ; Нац. гірнич. ун-т. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано спосіб забезпечення стійкості капітальних гірничих виробок вугільних шахт з тривалим терміном служби за умов вивалоутворення порід покрівлі з метою зниження матеріалоємності та витрат на підтримку виробок у експлуатаційному стані. Доведено необхідність застосування комплексного підходу до оцінки стану, розробки способу та рекомендацій щодо підвищення тривалої стійкості капітальних гірничих виробок у гірському масиві, який містить системи вертикальних тріщин для розв'язання зазначеної задачі. З використанням натурних, геофізичних і реометричних методів, експертної оцінки, моделювання на еквівалентних матеріалах і числового методу встановлено закономірності зміни напружено-деформованого стану складноструктурного породного масиву навколо капітальних виробок. Обгрунтовано спосіб і розроблено рекомендації щодо підвищення стійкості дренажного квершлагу гор. 708 м шахти "Красноармійська - Західна N 1".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И14-11,1 + И141.33 +
Шифр НБУВ: РА345206

Рубрики:

      
18.

Тучак Т.В. 
Оподаткування спадщини: західна теорія і практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.В. Тучак ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти податку на спадщину у західних державах. Розкрито його соціально-економічну, етичну, правову природу. Уточнено поняттєвий апарат. Виявлено тенденції еволюції податку на спадщину, відзначено щодо суперечливого співіснування до його скасування в одних країнах з високими нормами оподаткування в інших. Охарактеризовано національні системи оподаткування спадщини у США, Великій Британії та Німеччині. Розкрито зміст реформи податку на спадщину в США. Виконано порівняльний аналіз податку на залишену спадщину та податку на одержану спадщину. Відзначено незначну фіскальну роль податку. Обгрунтовано специфіку та проблеми оподаткування спадщини в Україні. Запропоновано внести зміни до законодавства щодо оподаткування нерезидентів, декларування, податкових пільг. Рекомендовано оцінювати вплив оподаткування спадщини на акумуляцію багатства за формулою Котлікова - Саммерса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.388 + У9(4УКР)261.413.88 +
Шифр НБУВ: РА352184

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Брусиловська О.І. 
Політико-системні трансформації в регіоні Східна Європа (1989 - 2004): автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / О.І. Брусиловська ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Проаналізовано чинники, загальні риси й особливості політико-системних трансформацій у регіоні Східної Європи. Розроблено модель, яка базується на досягненні американської неореалістської школи. Запропоновано періодизацію трансформацій, а саме: 1989 - 2004 рр.; з 2004 р. до сьогодення. Доведено, що успіх реформ більшою мірою залежав від зовнішніх чинників, ніж від внутрішніх. Показано зростаючий вплив США та НАТО, а також зворотній взаємозв'язок трансформацій Східної Європи з процесами оновлення, що відбуваються у сучасній системі міжнародних відносин, а також залежність потенціалу трансформування від ментальних особливостей східноєвропейців. Визначено найважливіші проблеми трансформацій та оцінено ступінь їх вирішеності за умов п'ятого розширення ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф035 + Ф025 + Ф4(45) +
Шифр НБУВ: РА356272

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Довгань В.М. 
Правовий статус Європейського Парламенту в системі органів Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.М. Довгань ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано правовий статус Європейського Парламенту в системі органів Європейськго Союзу (ЄС). Описано інституційний механізм Європейських Співтовариств та ЄС. Визначено роль і місце Європейського Парламенту в системі органів ЄС, його компетенцію в процессі прийняття рішень ЄС та правові основи міжпарламентського співробітництва між Україною та ЄС. Розкрито сутність, зміст та призначення Європарламенту, правотворчу, бюджетну та контрольні функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.501 +
Шифр НБУВ: РА342712

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського