Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (4)Наукова електронна бібліотека (657)Реферативна база даних (498)Книжкові видання та компакт-диски (928)Журнали та продовжувані видання (71)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗНАМ$<.>+<.>K=КОММУНИЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Знаменська Л. К. 
Антиендотоксиновий імунітет у хворих на бронхіальну астму при специфічній імунотерапії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.08 / Л. К. Знаменська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с. — укp.

Обстежено 98 пацієнтів, хворих було рандомізовано на три клінічні групи. У першу групу увійшли 25 хворих, які одержували стандартну терапію, у другу групу - 49 хворих, які одержували специфічну імунотерапію алергенами (СІТ), у третю - 24 хворих, які поряд з СІТ одержували курс лікування пробіотиками. Зазначено, що рівень антиендотоксинових антитіл, ліпополісахарид-зв'язувального білку (LBP) вивчали в периферичній крові й індукованому мокротинні. Визначено, що ефективна СІТ супроводжується зростанням рівня анти-ET-IgA в 2,3 раза, нормалізацією рівня секреторного анти-ET-slgA і зниженням концентрації LBP у мокротинні та IgE в крові. Низька клінічна ефективність СІТ (нонреспондери) асоціюється з ригідністю показників антиендотоксинового імунітету в крові та мокротинні. Встановлено, що після СІТ алергенами, повний контроль астми зберігається у 79,6 % хворих. Сумісне застосування пробіотиків з СІТ алергенами призводить до підвищення ефективності СІТ на 12,1 %. У хворих на бронхіальну астму, які одержали СІТ алергенами з курсом пробіотиками, виявлено більш низький рівень LBP в індукованому мокротинні та більш значуще зниження рівня IgE після лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-25
Шифр НБУВ: РА381129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Клюс І.С. 
Багатоточкові задачі для гіперболічних рівнянь та рівнянь, не розв'язаних відносно старшої похідної: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / І.С. Клюс ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 18 с. — укp.

З використанням метричного підходу досліджено задачі з багатоточковими умовами за часовою змінною для рівнянь з частинними похідними, не розв'язаних відносно старшої похідної за часом в обмежених областях: лінійних рівнянь та систем рівнянь зі сталими коефіцієнтами з довільним еліптичним оператором при старшій похідній за часом; лінійних рівнянь зі змінними за просторовими координатами коефіцієнтами в циліндричних областях; лінійних рівнянь зі змінними за x коефіцієнтами, збурених нелінійним інтегро-диференціальним виразом; рівнянь з псевдодиференціальними операторами. Доведено метричні теореми про оцінки знизу малих знаменників, які виникають під час побудови розв'язків розглядуваних задач. Побудовано розв'язки та встановлено класи однозначної розв'язності багатоточкових задач для гіперболічних рівнянь у необмеженій області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.62-3 +
Шифр НБУВ: РА327457

Рубрики:

      
3.

Василишин П.Б. 
Багатоточкові задачі для диференціальних рівнянь та систем рівнянь із частинними похідними: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / П.Б. Василишин ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 19 с. — укp.

Отримано явні формули для розв'язків лінійних задач у вигляді рядів за системами ортогональних функцій, а для нелінійних випадків вказано як знайти розв'язки методом послідовних наближень. Доведено нові метричні теореми про оцінки знизу малих знаменників, які виникають у розглядуваних задачах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.62,022 + В161.611.3,022
Шифр НБУВ: РА312935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Симотюк М.М. 
Багатоточкові задачі для лінійних диференціальних та псевдодиференціальних рівнянь із частинними похідними: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / М.М. Симотюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 17 с. — укp.

Установлено умови коректної розв'язності n-точкової задачі з двома кратними вузлами інтерполяції для лінійних диференціальних рівнянь зі сталими коефіцієнтами та псевдодиференціальних рівнянь з змінними за t коефіцієнтами. Доведено, що ці умови виконуються для довільного наперед заданого рівняння і майже всіх (стосовно міри Леберга) значень вузлів інтерполяції. Для випадку багатьох змінних для диференціальних рівнянь з частинними похідними зі сталими коефіцієнтами, які мають певні діофантові властивості, установлено однозначну розв'язність багатоточкової задачі з кратними вузлами інтерполяції для майже всіх (стосовно міри Леберга) векторів, компонентами яких є вузли інтерполяції. Визначено умови коректної розв'язності багатоточкової задачі з простими вузлами інтерполяції для лінійних систем рівнянь зі сталими коефіцієнтами довільного порядку та довільного розміру. Доведено метричні теореми про оцінки знизу малих знаменників, що виникають під час побудови розв'язку задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626,0 +
Шифр НБУВ: РА339811

Рубрики:

      
5.

Фазан В.В. 
Вивчення педагогіки у вищих навчальних духовних закладах України (поч. XIX ст. - 20-і рр. XX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.В. Фазан ; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено й обгрунтовано теоретичні ідеї, а також науково узагальнено практичний досвід вивчення педагогіки у духовних ВНЗ початку XIX ст. - 1920-х рр. Виявлено й обгрунтовано теоретичні ідеї вивчення морального богослов'я та практики виховання. Розкрито динаміку процесу вивчення педагогіки у даних ВНЗ України у зазначений період, з'ясовано його етапи. Виявлено й охарактеризовано творчі особливості особистостей - священнослужителів (архієпископа А. Знаменського, архімандрита Платону, протиєрея П. Солярського, протиєреєя І. Королькова); богословів і викладачів, авторів підручників і посібників з педагогіки (П. Блонського, С. Гогоцького, М. Демкова, П. Євстраф'єва, К. Єлницького, М. Зайцева, М. Маккавейського, І. Малишевського, М. Олесницького, В. Певницького, К. Скворцова, П. Юркевича, І. Янишева), які розробляли теоретичні та практичні основи вивчення педагогічних дисциплін, обгрунтували систему дидактичних принципів; науково узагальнили досвід вивчення педагогіки; визначали суть основних педагогічних понять через специфіку духовної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)5 + Ч33(4УКР)61 + Э370.9(4УКР)-67 +
Шифр НБУВ: РА363961

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шандра Г.В. 
Використання радонових напівванн в комплексному відновлювальному лікуванні хворих на ішемічну хворобу серця похилого віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Г.В. Шандра ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 21 с. — укp.

Клініко-патогенетично обгрунтувано доцільність застосування радонових напівванн у лікуванні хворих з ішемічною хворобою серця (ІХС) похилого віку та супровідною патологією (артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом, деформуючим остеоартрозом). На підставі вивчення 860-ти історій хвороби виявлено, що 20,0 % хворих на ІХС, які перебували на лікуванні у Знам'янській бальнеологічній лікарні, є особами похилого віку з наявністю супровідної патології у вигляді артеріальної гіпертензії, деформуючого остеоартрозу, цукрового діабету. Одержано нові дані про можливість і доцільність застосування радонотерапії для лікування хворих на ІХС похилого віку. Виявлено позитивний вплив радонових напівванн на клінічний пребіг ІХС у пацієнтів даної категорії, а також функціональний стан електричної активності міокарда, центральної та мозкової гемодинаміки, процеси терморегуляції. Виявлено імовірне зниження підвищеного артеріального тиску у хворих з поєднаною артеріальною гіпертензією, а також поліпшення вуглеводного та ліпідного обміну в осіб з супровідним цукровим діабетом II типу, зменшення проявів запалення та деформуючого остеоартрозу. Доведено, що застосування радонових вод Знам'янського родовища у вигляді напівванн підвищує ефективність лікування хворих на ІХС, зокрема, з наявністю супровідної патології, запобігає ускладненням медикаментозної терапії та прогресуванню захворювань у похилому віці, покращує їх фізичну працездатність та якість життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-544.3 +
Шифр НБУВ: РА358718

Рубрики:

      
7.

Сотникова О.О. 
Гра та комунікація в соціальній віртуальній реальності: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.О. Сотникова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Наведено результати дослідження соціальної віртуальної реальності з позицій тих трансформацій, яких зазнає "суб'єкт" у віртуальній реальності в процесі її актуалізації/конструювання. Розглянуто теоретичне зрушення, яке відбулося в концептуалізації гри - від категорії естетики до категорії соціальної філософії - та збіглося з практичними соціальними перетвореннями, що знаменували собою проникнення гри в усі сфери життя. Проаналізовано феномен соціальної віртуальної реальності в двох його аспектах: віртуальність соціальної реальності та соціальність віртуальної реальності. Визначено фактори віртуалізації сучасного життя та механізми актуалізації/конструювання соціальної віртуальної реальності. Сформульовано основні принципи комунікативних практик "суб'єкта" у соціальній віртуальній реальності - (інтер)текстуальність, анонімність, ігри з ідентичностями, які дозволили аргументувати положення про те, що суб'єкт у віртуальній реальності функціонує як "віртуальний персонаж" і саме на рівні взаємодії віртуальних персонажів відбувається актуалізація/конструювання/симулювання соціальної віртуальної реальності. Доведено, що основною стратегією комунікативних практик в Інтернеті є іронія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.4 + Ю223.221 +
Шифр НБУВ: РА339020

Рубрики:

      
8.

Гріднєва Ю.Г. 
Еволюція візантійської традиції в іконографії літургійного шитва пізнього середньовіччя: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / Ю.Г. Гріднєва ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено основні етапи розвитку візантійської традиції в іконографії літургійного шитва пізнього середньовіччя. Розглянуто витоки богослужебних тканин, візантійські поротипи основних сюжетів плащаниць і воздухів кінця XII - XVI ст. - Євхаристії, образу Богородиці, Служби Св.Отців, Агнця Божого, Оплакування. Простежено зміни в їх іконографії: трансформацію візантійських прототипів із сюжетом Євхаристії, еволюцію образу Богоматері від Богородиці Епіскепсис до сюжетів "Богородиця Втілення" та "Богородиця Знамення", а також перетворення сюжету "Служба Св.Отців", що має візантійські корені, на "Агнець Божий". Розроблено класифікацію типів іконографії "Оплакування" у літургійному шитві на підставі вивчення символічного змісту зображень, виділено й охарактеризовано основні іконографічні програми єпитрахилей XIII - XVI ст. Розкрито зв'язок з візантійською традицією фрагментів золотного шитва XIII ст. з Софійського собору у Києві. Зроблено реконструкцію єпитрахилі митрополита Кирила II (1241 - 1280). Уточнено атрибуцію єпитрахилі митрополита Фотія кінця XIV ст. з музею "Новий Єрусалим". Проаналізовано особливості еволюції досліджуваної традиції в іконографії літургійного шитва кінця XII - XVI ст. країн візантійського світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ146.563(0)421 + Щ126.963(4УКР):Э +
Шифр НБУВ: РА358154

Географічні рубрики:

      
9.

Дзямко М.Й. 
Ефективність схрещування бурої карпатської худоби з плідниками м'ясних генотипів, створених в Україні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.Й. Дзямко ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація містить результати досліджень, проведених в умовах гірської зони Карпат, по вивченню ефективності схрещування маток бурої карпатської породи з плідниками волинської м'ясної породи та знам'янського м'ясного типу. Встановлені закономірності формування продуктивних якостей помісів першого покоління при двох рівнях інтенсивності їх вирощування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338,022

Рубрики:

      
10.

Середа Н.В. 
Жанровий канон Православної Літургії (на матеріалі Літургій українських та російських композиторів кінця XIX - початку XX століть): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / Н.В. Середа ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Розглянуто та систематизовано інформацію про центральне богослужіння християнської церкви - Літургію в історичному, догматичному, обрядовому та символічному аспектах. Запропоновано модель жанрового канону Літургії у контексті богослужіння, виявлено його системну, ієрархічну природу. Розроблено синтетичний підхід щодо вивчення творів церковної музики, відповідний алгоритм і методику їх дослідження. Наведено типологічні схеми, які відповідають кожному рівню драматургії Літургії і наочно представляють рельєф драматургічних шарів. Зазначено, що в авторських Літургіях схеми дозволяють чітко виявити міру дотримання канонічних норм жанру. Здійснено переклад з київської квадратної до сучасної нотації обіходних піснеспівів Літургії знаменного та київського розспівів. Виконано комплексний аналіз піснеспівів і циклу в цілому Літургії монодичної традиції - знаменного і київського розспівів і ряду авторських Літургій українських і російських композиторів межі XIX - XX ст. Проведено порівняльне дослідження жанрового канону (моделі, матриці) та його практичного втілення у конкретних творах, виявлено міру збереження канонічних і нормативних ознак, розглянуто співвідношення канонічних та індивідуальних рис в організації цілого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ318,9 + Щ313(4УКР)53-81 + Щ313(4РОС)53-81 + Э372-503.181 +
Шифр НБУВ: РА332628

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Медвідь О.М. 
Задачі з інтегральними умовами для лінійних рівнянь та систем рівнянь із частинними похідними: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / О.М. Медвідь ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено задачі з інтегральними умовами та виділеною змінною й умовами періодичності за рештою координат для лінійних диференціальних, псевдодиференціальних, диференціально-функціональних рівнянь і систем рівнянь з частинними похідними зі сталими та змінними коефіцієнтами. Встановлено умови коректності та побудовано розв'язки таких задач у вигляді рядів. Доведено нові метричні твердження про оцінки знизу малих знаменників, які виникають у процесі дослідження та побудови розв'язків розглянутих задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626,0
Шифр НБУВ: РА375305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Магеровська Т. В. 
Задачі з нелокальними умовами для гіперболічних рівнянь та задача з початковими умовами для безтипних рівнянь: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / Т. В. Магеровська ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 17 с. — укp.

Досліджено задачі з нелокальними багатоточковими та нелокальними інтегральними умовами за виділеною змінною й умовами періодичності за рештою координат для строго гіперболічних рівнянь зі змінними коефіцієнтами, а також задачу з початковими умовами для безтипних лінійних рівнянь та систем рівнянь високого порядку зі сталими коефіцієнтами. Встановлено умови коректності та побудовано розв'язки даних задач у вигляді рядів Фур'є. Доведено нові метричні твердження щодо оцінювання знизу малих знаменників, які виникли під час побудови та вивчення властивостей розв'язків розглянутих задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.622,0
Шифр НБУВ: РА381899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Делеган М.В. 
Закарпаття в складі Чехословаччини: міжконфесійні відносини у 1919-1929 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.В. Делеган ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Досліджується діяльність різних конфесій на Закарпатті в 1919-1929рр. у складі Чехословацької республіки. Встановлено, що якісні зміни в громадсько-політичному житті населення краю, які забезпечували свободу віросповідань, сприяли відродженню православ'я. В ході цього процесу відбувалося значне кількісне зростання православної конфесії за рахунок відходу від греко-католицької віри. А це привело до різкого загострення у відносинах між православними та уніатами. На основі архівних документів, значна частина яких вперше введена у науковий обіг, проаналізовано стан міжконфесійних відносин в умовах розвитку демократизації суспільства. Зроблена спроба всебічного і об'єктивного аналізу причин загострення відносин між греко-католицькою та православною конфесіями, які у ряді місць виливались у відкриту боротьбу. Протистояння негативно впливало на взаємовідносини жителів краю, поглиблювало їх розкол і відволікало від вирішення складних, особливо соціально-економічних проблем. Проаналізовано причини, форми і методи міжконфесійних суперечностей. Десятилітня міжконфесійна боротьба завершилася у 1929 році узаконенням діяльності православної конфесії. Кінець 20-х років знаменується також поступовим переходом до цивілізованих форм взаємовідносин на основі існуючих у той час правових норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61-5

Рубрики:

      
14.

Знаменський І.О. 
Інноваційна діяльність у відтворювальному процесі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.О. Знаменський ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито сучасні підходи щодо визначення сутності поняття інновація. Доведено недоцільність протиставлення статистичного і динамічного підходів. Проаналізовано найбільш поширені класифікації інновацій. Розглянуто структуру інноваційної діяльності, охарактеризовано організації, що складають інноваційну інфраструктуру. Наведено характеристики інноваційного розвитку країни на сучасному етапі. Визначено системні перешкоди на шляху здійснення інноваційної діяльності в Україні. Підкреслено необхідність державного регулювання й стимулювання інноваційної діяльності. Висвітлено організаційно-економічні механізми розробки і впровадження інновацій. Розглянуто головні групи методів державного стимулювання інноваційної діяльності. Визначено основні структуроутворювальні блоки національної інноваційної системи України, їх основне завдання. Обгрунтовано необхідність чіткого визначення пріоритетів науково-технічного розвитку. Описано види інновацій, що потребують пріоритетного стимулювання. Запропоновано заходи щодо подолання головних перешкод на шляху інноваційного розвитку української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА361242

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Знаменська М.А. 
Клініко-імунологічні особливості поверхневих герпетичних кератитів (діагностика та лікування): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / М.А. Знаменська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено типи вірусу герпесу, здатні викликати герпетичні кератити (ГК). Розглянуто порушення місцевого імунітету ока хворих на ГК і можливості корекції цих порушень шляхом додаткового призначення специфічного протигерпетичного імуноглобуліну Герпіум 6. Показано, що у виникненні ГК суттєву роль відіграє вірус герпесу VI типу (HHV-6). За даними полімеразної ланцюгової реакції, у переважної більшості (79,4 %) із 134-х хворих на поверхневий ГК в слізній рідині виявлено вірус герпесу VI типу, у 19 % хворих - вірус простого герпесу (ВПГ) I типу, у 1,6 % - ВПГ II типу. Виявлено суттєвий імуноглобуліновий дисбаланс у слізному секреті хворих на ГК, обумовлений HHV-6. Зазначено, що оцінка стану місцевого імунітету ока шляхом визначення рівнів IgG, IgA, IgM, slgA, обчислення співвідношень IgG:IgA і slgA:IgA у секреті сльози хворих і порівняння їх з референтними значеннями має діагностичне та прогностичне значення, оскільки дозволяє оцінити активність запального процесу та встановити наявність імуноглобулінового дисбалансу, який потребує імунотерапевтичної корекції. Про активність запального процесу на слизовій ока свідчить також порушення концентрації цитокінів (ІЛ-1, ІЛ-8 і ФНП). Доведено, що удосконалений комплекс лікувально-профілактичних заходів у випадку ГК, обумовленому HHV-6, із застосуванням специфічного протигерпетичного імуноглобуліну Герпімун 6 дозволяє зменшити тривалість лікування таких пацієнтів (в середньому на 4 - 5 діб), знизити частоту рецидивів на 36 % та нормалізувати показники місцевого імунітету ока.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.401.6-3
Шифр НБУВ: РА370669 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Знаменська І.В. 
Кореневі дієслова та їхні похідні в англомовній медичній термінолексиці: структурно-семантичний аналіз: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Знаменська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз структурно-семантичних і когнітивно-ономасіологічних особливостей медичних термінів сучасної англійської мови, зокрема досліджено твірні основи кореневих дієслів германського походження та співвідносні з ними за структурою та семантикою похідні основи термінів. Розроблено інтеграційну когнітивно-ономасіологічну модель виникнення медичного терміна, яка складається з таких етапів: мотиваційного, значеннєво-твірного та вербального. Виявлено, що твірні основи кореневих дієслів германського походження, словотвірний потенціал (словотвірна активність, продуктивність і валентність) яких реалізується у процесі утворення похідних основ іменників, дієслів і прикметників, мають низьку словотвірну активність і продуктивність. Встановлено, що процес утворення похідних основ медичних термінів за певними словотвірними моделями складає один, два, рідше три дериваційні такти. Виявлено, що твірні основи дієслів германського походження тяжіють до комбінації з генетично спорідненими словотворчими компонентами. Обгрунтовано, що досліджувані медичні терміни належать до різноманітних лексико-семантичних груп. Виявлено, що велику частку похідних медичних термінів складають терміни-іменники, що підтверджує тенденцію до номіналізації, властиву термінологічному словотворенню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.5 + Ш143.21-34:Р +
Шифр НБУВ: РА344091

Рубрики:

      
17.

Білусяк Н.І. 
Крайові задачі для лінійних і слабконелінійних гіперболічних та безтипних рівнянь у циліндричних областях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Н.І. Білусяк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 17 с. — укp.

Установлено умови коректності та побудовано розв'язки задач з даними на всій межі області для деяких класів лінійних безтипних рівнянь з частинними похідними довільного порядку зі сталими та змінними коефіцієнтами. Досліджено крайові задачі для лінійних рівнянь та систем рівнянь з частинними похідними, не розв'язаних відносно старшої похідної за часовою змінною, без обмежень на порядок диференціального виразу за просторовими змінними у разі старшої похідної за часом та побудовано розв'язки у вигляді рядів за системами ортогональних функцій. Уперше визначено умови існування та єдності розв'язків крайових задач для слабконелінійних гіперболічних рівнянь та систем рівнянь високих порядків зі сталими та змінними в головній частині оператора коефіцієнтами. Доведено нові метричні твердження про оцінки знизу малих знаменників, які виникають під час дослідження та побудови розв'язків розглянутих задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626-3 +
Шифр НБУВ: РА327427

Рубрики:

      
18.

Медведєв А.Ю. 
М'ясна продуктивність та адаптаційні особливості бичків різних порід в східному регіоні України за умов енергоресурсозаощадження: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.Ю. Медведєв ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень по вивченню господарсько-біологічних особливостей бичків черевної степової симентальської і створюваної знам'янської порід в умовах енергозберігаючої технології вирощування бичків з використанням максимальної кількості дешевих об'ємистих кормів і мінімальної - концентрованих. Встановлено, що за допомогою цієї технології можливо отримати бичків названих порід із живою масою 430-460 кг у віці 18 місяців. За умови малозатратної технології серед бичків згаданих порід найкращі продуктивні якості мають тварини створюваної знам'янської м'ясної породи, що є приводом до розширення її ареалу на схід України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-65(2УКР3),022

Рубрики:

      
19.

Ільків В.С. 
Нелокальні крайові задачі для рівнянь з частинними похідними та диференціально-операторних рівнянь: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.С. Ільків ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Досліджено нелокальні двоточкові та багатоточкові задачі для безтипних лінійних рівнянь та систем рівнянь зі сталими, змінними й операторними (псевдодиференціальними) коефіцієнтами довільного (також і нескінченного) порядку в області, що є декартовим добутком відрізка та бататовимірного тора. Зазначено, що такі задачі є некоректними за Адамаром, а їх розв'язність взаємопов'язана з проблемою малих знаменників. Розроблено методику дослідження нелокальних задач, яка передбачає не лише накладання умов на малі знаменники, що забезпечують розв'язність задачі, але й знаходження оцінок знизу малих знаменників. З використанням метричного підходу одержано такі оцінки знизу майже всіх (стосовно міри Дебега) векторів, складених з коефіцієнтів рівнянь чи інших параметрів задачі. Установлено умови існування та єдності розв'язку двоточкових і багатоточкових задач для безтипних систем рівнянь з частинними похідними у просторах Соболєва періодичних функцій. Для рівнянь нескінченного порядку введено та досліджено відповідні простори Соболєва нескінченного порядку. Розглянуто питання знаходження наближених розв'язків (псевдорозв'язків) нелокальних задач за допомогою методу мінімізації у соболєвських просторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626-3 + В162.131 +
Шифр НБУВ: РА341037

Рубрики:

      
20.

Кукушкін В.В. 
Об'єктивація концепту ЗНАМЕНИТІСТЬ у сучасному англомовному газетному дискурсі: автореф. дис. ... канд. філософ. наук: 10.02.04 / В.В. Кукушкін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

На підгрунті когнітивно-дискурсивного підходу проаналізовано об'єктивацію концепту ЗНАМЕНИТІСТЬ у сучасному англомовному газетному дискурсі. Концепт ЗНАМЕНИТІСТЬ визначено як дискретну ментальну одиницю, яка існує у вигляді гештальної структури взаємопов'язаних операційних модусів (класифікаційного, структураційного й індентифікаційного), які інтегрують об'єктний і суб'єктний зміст і проявляются у вигляді таких іпостасей концепту, як логічне та повсякденне поняття, стереотипне уявлення, метафоричний образ і символ. Розкрито роль суб'єкта дискурсу в формуванні поняттєво-ціннісного, образно-ціннісного та символічного змісту концепту ЗНАМЕНИТІСТЬ. Доведено, що у контексті дискурсу даний концепт підлягає смисловій рекомбінації, що полягає у підміні його об'єктних ознак суб'єктними. Виявлено, що символьна іпостась концепту різниться для представників різних соціальних груп англомовної лінгвокультурної спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 +
Шифр НБУВ: РА370039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського