Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (229)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ЗЦІЛЕННЯ$<.>+<.>K=ДОТИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тігарєв В.М. 
Автоматизоване формування спряжених поверхонь вищих кінематичних пар: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.М. Тігарєв ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено автоматизоване визначення параметрів та формування спряжених лінійчатих поверхонь вищих кінематичних пар із лінійним дотиком. Запропоновано геометричний спосіб визначення діапазонів зміни параметрів складних рухів. Зазначений спосіб дозволяє здійснити оптимізацію параметрів спряжених лінійчатих поверхонь. За допомогою геометричного способу розроблено автоматизоване визначення параметрів спряжених поверхонь на базі діаграм кінематичного гвинта. Знайдені параметри використовуються з метою автоматизованого формування спряжених поверхонь. Апробовано автоматизований метод визначення параметрів характеристики та формування спряжених поверхонь. Наведено підсистему моделювання спряжених поверхонь вищих кінематичних пар, яка включає в себе визначення необхідних параметрів та формування даних поверхонь. Підсистему реалізовано у вигляді додатка до САПР AutoCAD R14.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К412.2 + К42с116
Шифр НБУВ: РА310673 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Росоха С.В. 
Анімаційне комп'ютерне моделювання деяких процесів в задачах пожежної безпеки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / С.В. Росоха ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено метод створення комп'ютерної анімації для дослідження динамічних процесів, складовими якої є нові способи визначення параметрів: струменя рідини на базі розв'язання системи алгебричних рівнянь за допомогою функції Ламберта; конструктивного оформлення пожежного димового сповіщувача на основі моделювання треків елементарних частинок; відбивальної системи для формування відбитої від циліндричної поверхні вибухові хвилі, фронти якої утворюють "короби"; конструкції прес-екструдера шляхом моделювання траєкторії частки речовини, яка переміщується у процесі обертання двох трикутників Релло, що постійно дотикаються. Результати роботи впроваджено в НВО "Екструдер" у процесі модернізації обладнання для виготовлення високоякісного вогнегасного порошку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5 +
Шифр НБУВ: РА325121

Рубрики:

      
3.

Чернишова Е.О. 
Використання функцій комплексного змінного для побудови поверхонь технічних форм: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Е.О. Чернишова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та способи геометричного моделювання кривих і поверхонь на базі наукових положень теорії функції комплексного змінного. Показано можливість використання функції комплексного змінного для задання конформних відображень. Розглянуто конформні відображення кривих, заданих різними способами на комплексній площині Z, з однієї ізотропної сітки в іншу. Розглянуто конформне відображення кола, еліпсу, равлика Паскаля з точками дотику до базового кола відображення, що знаходяться на дійсній осі та в довільному місці комплексної площини функціями Жуковського, на базі яких одержано поверхні обертання. Запропоновано спосіб утворення ізотропних кривих. Значну увагу приділено використанню функцій комплексного змінного для побудови приєднаних мінімальних поверхонь шляхом розширення вже відомих способів їх формування та на базі ізотропних кривих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 с + В161.515,0 + В181.31 +
Шифр НБУВ: РА350577

Рубрики:

      
4.

Піксасов М.М. 
Геометричне моделювання еліптичних ділянок фазових портретів коливальних систем при визначенні їх областей стійкості: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / М.М. Піксасов ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено новий спосіб виявлення на фазовому портреті коливальної системи ліпса максимального розміру для локалізації стійкого фокуса, коли цей еліпс обирається серед множини еліпсів, що апроксимують еліпсоподібні фазові криві коливальних систем (на прикладі розрахунку руху судна на повітряній подушці). Запропоновано спосіб побудови комп'ютерної анімації фазових портретів диференціальних рівнянь залежно від зміни обраного параметра з метою виявлення спіралеподібних фазових кривих, які прямують до стійкої точки, спосіб апроксимації еліпсами спіралеподібних фазових кривих коливальних систем за допомогою перенесення до простору параметрів, а також спосіб визначення еліпса максимального розміру серед еліпсів, які апроксимують спіралеподібні фазові криві коливальних систем, що дозволило розширити множину описів фрагментів фазових портретів. Розроблено спосіб опису еліпса загального положення з центром у початку координат за координатами його точок дотику з координатною рамкою шляхом розв'язання оберненої задачі. Запропоновано алгоритм локалізації стійких фокусів на підставі одержаного опису еліпса загального положення, що дозволило формалізувати визначення областей стійкості. Розроблено елементи апаратної реалізації системи керування з датчиками зміни кута дрейфу на швидкості рискання для судна на повітряній подушці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.3,0 +
Шифр НБУВ: РА364776

Рубрики:

      
5.

Шкіль В.М. 
Забезпечення точності і технологічної надійності автоматизованого контролю розмірів оброблюваних деталей на токарних верстатах з ЧПУ: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / В.М. Шкіль ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено математичні залежності для визначення похибки вимірювання, які залежать від впливу відхилень розмірів, форми та розташування шариків і співвісних з ними циліндричних отворів опорного кільця та фланця стакана головки дотику металорізального верстата з числовим програмним управлінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-125 + К630.2-7с-5-02
Шифр НБУВ: РА313760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Скицюк В.І. 
Контроль та керування процесом торкання для підвищення якості виробів приладобудування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / В.І. Скицюк ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено технологічні прийоми та способи дотикання інструменту до деталі за умов лезової металообробки на засадах нової теорії дотикання. Створено математичну модель процесу дотикання та траєкторії руху інструменту за умов "присутності" інструменту біля деталі, за допомогою яких визначено оптимально обрану траєкторію та результативну точність. Класифіковано способи дотикання за умов жорсткого та м'якого контактів інструменту та деталі. Доведено ефективність застосованих теоретичних засад загальної теорії. На базі проведеного аналізу розроблено принципи побудови високочутливих датчиків до процесу дотикання на засадах індукційного електромагнітного первинного перетворювача. Розроблено алгоритми функціонування керуючих систем (CNC) на засадах запропонованої методології. Створено прилади, що виконують контроль дотикання та методи їх застосування, надають можливість контролю практично всіх необхідних випадків дотикання у лезовій металообробці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-7с-1 + К92
Шифр НБУВ: РА312566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Горбань А.В. 
Мала проза В.Винниченка у світлі авторської суб'єктивності: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.В. Горбань ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто малу прозу В. Винниченка, українського письменника першої половини XX ст. Досліджено структурні моделі його оповідань і систему персонажів як дисоційовану проекцію суб'єктивних психічних змістів. Зазначено, що художня активність В.Винниченкова спрямована на подолання відчуження та знеособлення. Як причину амбівалентності запропоновано вважати архетипну зануреність психіки автора, взаємопов'язану з конфліктом "Я" і "Над-Я". Умовно виокремлено індивідуально-регресивний, індивідуально-компенсаторний і надособистісний рівні авторської суб'єктивності. Побіжно або детально інтерпретовано мотиви оповідань В.Винниченка, а саме: батьківство, божевілля, двійництво, змарнована краса, "ранена птиця", "сліпий й однорукий", "смерть Бога", смерть (простежується романтичний і віталістичний сценарії), табу (зокрема на брехню, плач, дотик). Варіації окремих мотивів типізовано на підставі контроверзи "Фройд - Адлер". Запропоновано тезу, що несподівані злами сюжету та метаморфози персонажів у малій прозі В.Винниченка взаємопов'язані з інверсією домінанти (екстраверсії - інтроверсії). Система персонажів і сюжет моделюються за принципом бінарності. Малу прозу В.Виниченка не можна вважати "традиційною", оскільки вона демонструє плюралістичну модель авторської суб'єктивності, динамічної та дисоційованої, що є однією з причин неоднозначного сприйняття творчості письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В.К. 534 +
Шифр НБУВ: РА355726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Воропай О.Ю. 
Математичне забезпечення автоматизованих процедур призначення допусків при проектуванні радіоелектронних пристроїв частотної селекції: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / О.Ю. Воропай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Створено математичне та програмне забезпечення призначення допусків з урахуванням певних особливостей радіоелектронних пристроїв частотної селекції, а саме: обмеженості допусків їх елементної бази симетричними значеннями або рядом крайніх чисел, нормального закону розподілу параметрів пристроїв, немонотонного характеру залежностей між ними. Запропоновано методи: синтезу гарантованих симетричних допусків; аналізу та синтезу імовірнісних допусків за нормального закону розподілу параметрів, в яких область допусків апроксимована еліпсоїдом; аналізу допусків для немонотонних вихідних функцій на базі градієнтних методів оптимізації. Запропоновано форму та методику побудови спрощеної полігональної моделі, яка апроксимує вихідну функцію у точках дотику областей працездатності та допусків. Обгрунтовано метод синтезу допусків для немонотонних вихідних функцій з використанням такої моделі, а також метод синтезу допусків, обмежених дискретною множиною, в якому неперервні симетричні допуски поступово приводяться до дискретних значень. Створено програмну систему призначення допусків INTOL, яка має засоби інтеграції з сучасними САПР електронних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З844-643-02 с116 +
Шифр НБУВ: РА357416

Рубрики:

      
9.

Малачівський П.С. 
Математичне моделювання функціональних залежностей фізичних величин із використанням неперервних і гладких мінімальних сплайн-наближень: автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / П.С. Малачівський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 40 с. — укp.

Змодельовано функціональні залежності з застосуванням неперервного та гладкого мінімаксного сплайн-наближення. Розвинуто його теорію та розроблено методи й алгоритми побудови такого сплайн-наближення. Показано ефективність його застосування для апроксимації низькотемпературної характеристики та чутливості термомодіодного сенсора. Для забезпечення неперервності та гладкості сплайна використано чебишовське наближення, яке в точках дотику ланок відтворює значення функції та її похідних. Установлено характеристичну властивість чебишовського наближення функції поліномом і раціональним виразом з точним відтворенням значення функції та її похідних у заданих точках. Одержано достатні умови існування чебишовського наближення з ермітовим інтерполюванням у крайніх точках відрізка сумою багаточлена та виразу з нелінійним параметром. Розроблено ітераційний метод для визначення показника степеня експоненти у випадку наближення сумою багаточлена й експоненти. Встановлено умови існування та розроблено методи визначення параметрів чебишовського наближення функції поліномом і раціональним виразом за неповною системою степеневих функцій, а також чебишовського наближення з найменшою відносною похибкою дискретних функцій, що набувають нульового значення. Наведено приклади застосування розглянутих чебишовських наближень до розв'язання практичних задач. Описано можливості пакета програм "АпроКріо", призначеного для визначення моделей функціональних залежностей дослідних даних з застосуванням неперервного та гладкого мінімаксного сплайн-наближення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.491,0 + В192.142,0 +
Шифр НБУВ: РА364058

Рубрики:

      
10.

Ісмаілова Н.П. 
Параметричне геометричне моделювання спряжених поверхонь черв'ячних фрез для обробки робочих органів гідравлічних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / Н.П. Ісмаілова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі геометричного моделювання. Визначено геометричну форму черв'ячних фрез для обробки гвинтів гідравлічних насосів і машин. Розроблено автоматизований спосіб обкатки та формування гвинтових криволінійних поверхонь за наперед заданими параметрами. За допомогою теореми про миттєві обвідні аксоїдів розроблено спосіб формування чистових черв'ячних фрез з просторовою ріжучою кромкою з великим кутом підйому витків. Наведено аналітичний опис кінематичних параметричних пар, використання якого дозволяє проектувати кінематичні пари з нелінійним дотиком підвищеної точності. Результати роботи впроваджено у процесі проектування високопродуктивних черв'ячних фрез з застосуванням розроблених автоматизованих підпрограм в Компас-графік. Запропонований спосіб для формування спряжених нелінійчастих поверхонь та розроблені програми впроваджено на машинобудівних підприємствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3-56 + К634-56-02 +
Шифр НБУВ: РА366765

Рубрики:

      
11.

Кравець І.Є. 
Покращання ефективності системи захисту від перевантажень та інтенсивного спрацювання приводу млинів барабанного типу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / І.Є. Кравець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено схеми та математичні моделі, що описують геометричні, кінематично-силові залежності системи захисту механічного приводу від перевантажень та інтенсивного спрацювання. Одержано залежність діаметрів з'єднувальних валів від обертальних моментів, допустимої швидкості руху, зовнішнього діаметра та ширини кулькової муфти вільного ходу осьової дії. Установлено закономірність розподілення питомого навантаження на поверхні дотику кульок з пазами для робочого стану муфти. Визначено мінімальний і максимальний час її вмикання у роботу та значення максимальних навантажень і деформацій ланок приводу млина під час неусталених режимів роботи. Оцінено умови роботи великогабаритної зубчастої передачі, а саме: визначення питомого ковзання у зчепленні, глибини спрацювання профілів зубців, закономірностей розподілу навантажень за висотою та довжиною робочих поверхонь. Виконано комп'ютерну побудову профілю евольвентного та спрацьованого зачеплень. Проведено порівняння цих результатів з експериментальними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К721 +
Шифр НБУВ: РА354464

Рубрики:

      
12.

Капінус Л.В. 
Реклама як чинник управління поведінкою споживачів (на матеріалах підприємств з виробництва безалкогольних напоїв): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.В. Капінус ; Нац. ун-т харч. технол. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес підвищення ефективності управління поведінкою споживачів через рекламне звернення. Конкретизовано сутність понять "управління поведінкою споживачів" і "реклама". Доповнено існуючі класифікаційні ознаки реклами, зокрема, такі, як тип рекламного часу (активний і пасивний часові періоди), спосіб сприйняття споживачем (звукова, візуальна, на дотик, аромореклама), тип візуалізації (динамічна та статична). Удосконалено модель поведінки споживачів, в якій враховано споживчий ризик під час процесу прийняття рішення про покупку, а також фактор часу. Досліджено споживчі переваги з метою сегментування ринку, акцентовано увагу на відповідності стилю рекламного звернення кожному сегменту. Оцінено ставлення споживачів до рекламного звернення й інших атрибутів торговельної марки за допомогою різних методичних підходів: методики "SERVQUAL", моделі Фішбейна, методів ідеальної позначки та Богомаз - Зозульова. Запропоновано удосконалену модель Фішбейна, яка допоможе підприємствам виявити споживче ставлення до повторних покупок з метою підвищення ефективності управління поведінкою споживачів. Із викорстанням методу розрахунку й алгоритму підвищення продуктивності реклами, матриці "продуктивність реклами - ставлення споживачів" розроблено методичні рекомендації щодо проведення заходів, спрямованих на зростання продуктивності підприємства. Розроблено процес управління поведінкою споживачів через рекламне звернення, в якому виділено такі етапи: планування поведінки споживачів, організація й управління поведінкою споживачів через рекламне звернення, контроль за їх поведінкою, ставленням до товару та рекламною діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.8 + У9(4УКР)421.0-803.81
Шифр НБУВ: РА372786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Дмитрієва В.В. 
Родильно-хрестильна обрядовість греків Приазов'я в другій половині ХІХ - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / В.В. Дмитрієва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

На базі широкого кола польових і писемних джерел розглянуто народні обряди та звичаї - ритуали сприяння дітонародженню, засоби народної медицини та магії для зцілення від безплідності, систему заборон для вагітних жінок. Встановлено роль повитухи у родильно-хрестильній обрядовості приазовських греків, визначено їх головні функції, надано характеристику прийомів і засобів для полегшення пологів. Охарактеризовано головні традиційні прийоми догляду за новонародженим і породіллею після пологів; проаналізовано методи соціалізації дітей за допомогою обрядів післяпологового циклу. Визначено загальні та специфічні явища у родильно-хрестильної обрядовості греків Приазов'я та народів, що мешкали поруч з ними на території Криму та Північного Приазов'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР4А/Я)-78 + Т597.815 +
Шифр НБУВ: РА322938

Рубрики:

      
14.

Шишканова Г.А. 
Розв'язання просторових контактних задач для невідомих двозв'язних областей контакту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Г.А. Шишканова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи розв'язання просторових задач механіки контактних взаємодій, які можна описати двовимірними інтегральними рівняннями, що містять інтеграли типу потенціалів простого шару. Запропоновано аналітичний і числово-аналітичний методи розв'язання задач з невідомою областю контакту, засновані на розкладі за малим параметром потенціалу простого шару, розподіленого по двозв'язній області, відмінній від кругового кільця. Одержано представлення потенціалу простого шару за умови відсутності кругової симетрії густини. Встановлено, що врахування шорсткості поверхні призводить до інтгеральних рівнянь Фредгольма другого роду. Показано можливість використання коефіцієнта, який характеризує деформаційні властивості шорсткості, як параметра регуляризації. Розв'язано задачі про неплоский штамп у формі еліптичного кільця, контакт двох тіл, з первісним дотиком в точці, штамп в формі тіла обертання з урахуванням двочленного закону тертя, плоскі штампи з довільною формою основи з урахуванням різних законів шорскості, тертя. Досліджено вплив конфігурації штампа, величини навантаження та коефіцієнтів шорсткості, тертя на одержані контактні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.101.4-7,022 +
Шифр НБУВ: РА342313

Рубрики:

      
15.

Прийменко С.Д. 
Розсіяння електромагнітних хвиль тонким імпедансним вібратором у круглому хвилеводі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / С.Д. Прийменко ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усікова. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено теорію збудження незв'язаних та зв'язаних тонких лінійних імпедансних вібраторів (ІВ) в електродинамічних структурах загального виду. Сформульовано тензорну крайову мету побудови функції Гріна для векторного потенціалу круглого хвилеводу. Визначено закономірності розподілу сили струму (СС) уздовж лінійного вібратора з урахуванням взаємного впливу симетричних та антисиметричних коливань СС вібратора. Досліджено, що в системі вібратор - хвилевід відбуваються гібридні коливання. Показано, що фундаментальне розв'язання тензорного рівняння Гельмгольца у вигляді неперервного спектра переходить у фундаментальне рішення у вигляді дискретного спектра стоячих циліндричних хвиль. Отримано асимптотичні вирази СС та характеристичного опору незв'язаного ІВ. Визначено граничні умови СС в місці дотику зв'язаного ІВ. Знайдено асимптотичні вирази струму та характеристичного опору в імпедансному дворазово зв'язаному вібраторі радіальної орієнтації в круглому хвилеводі. Досліджено вплив орієнтації, місцезнаходження та поверхневого імпедансу на електродинамічні характеристики у нескінченному та короткозамкненому хвилеводах в режимах резонансного та нерезонансного збудження вібратора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.723-01
Шифр НБУВ: РА321325

Рубрики:

      
16.

Короткова Л.В. 
Семантико-когнітивний та функціональний аспекти текстових аномалій у сучасній англомовній художній прозі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Короткова ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено текстові аномалії (ТА) як стрижневі елементи художніх текстів постмодернізму, дослідження яких пов'язане з установленням лінгвокогнітивних механізмів їх виникнення та функціонування в тексті. Встановлено, що текстові аномалії є виявом зовнішнього та внутрішнього текстового напруження. З концептуальної точки зору механізм виникнення ТА в англомовній постмодерністській художній прозі переважно базується на взаємодії (перетині, накладанні або злитті) текстових світів через їх суб'єктно-об'єктний або просторово-часовий фокуси, а також може грунтуватися на співіснуванні в тексті паралельних текстових світів, можливі точки дотику яких реконструюються читачем. Основними функціональними характеристиками ТА в англомовній постмодерністській художній прозі малої форми є: спрямованість на іронічну характеризацію персонажа як суб'єкта текстового світу, на акцентоване підкреслення текстової невизначеності як одного з виявів діалогізації художньої комунікації, використання ігрового моменту шляхом маніпуляції символікою контакту текстових світів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 + Ш400.221.89 + Ш5(0)943.21-334
Шифр НБУВ: РА315421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
17.

Козачинська В.В. 
Соціально-філософські та етико-гуманістичні аспекти проблеми смерті й безсмертя (на матеріалі історії української духовної культури кінця XVI - початку XVIII ст.): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Козачинська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Висвітлено соціально-філософські та етико-гуманістичні аспекти проблеми смерті й безсмертя на рівні осмислення останньої у свідомості провідних в українському суспільстві XVII ст. спільнот духовенства і козацтва як довготривалих суб'єктів соціальної пам'яті, які визначали основи соціальної поведінки особи перед обличчям смерті. На підставі дослідження новітніх соціально- й етико-філософських інтерпретацій концепту смерті обгрунтовано правомірність вивчення автентичного потенціалу осмислення понять життя - смерть - безсмертя в духовному досвіді минулого. Відтворено основи барокової концептуалістики конверсивності зазначених понять у межах уявлень про смерть як "хворобу до зцілення". Розглянуто специфіку "мілітарного" ("елліністичного") тлумачення проблеми конечності в контексті ідеї життєвого краю як межі, за якою особисте безсмертя підтверджувалось гідною пам'яті нащадків "живою славою", трансформуючись в ідею виживання українського роду загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.24 + Ю704.32 + Ю6*622 + Э372.27-422.2 +
Шифр НБУВ: РА328793

Рубрики:

      
18.

Красота М.В. 
Технологія електроконтактного наварювання порошків з отриманням рівномірних властивостей по перерізу покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / М.В. Красота ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 21 с. — укp.

На підставі методу електроконтактного наварювання порошків (ЕКНП) розроблено технологію нанесення зносостійких покриттів з рівномірними властивостями з перерізу. Досліджено особливості ущільнення та нагрівання порошкового шару в процесі електроконтактного наварювання. Визначено причини нерівномірного розподілення фізико-механічних властивостей покрить з перерізу покриття, запропоновано схему ущільнення порошку. Розроблено електрод з фасоною контактною повнрхнею. Розв'язано теплову задачу в процесі наварювання фасонним електродом. Доведено, що використання композиційних дифузійно-легованих порошків системи Fe - B - C у ході ЕКНП сприятливо впливає на процес спікання покриття в твердій фазі за рахунок локального нагрівання боридних оболонок, а виділення тепла підвищує швидкість дифузії та забезпечує схоплення поверхонь, які дотикаються і призводять до утворення дифузійно-легованого покриття з чарунковою структурою. Досліджено фізико-механічні властивості покрить, отриманих наварюванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К644.52 + Ж830.515
Шифр НБУВ: РА319076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Штейнбук Ф.М. 
Тілесний міметизм у текстових стратегіях постмодерністської літератури кінця XX - початку XXI століття: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06 / Ф.М. Штейнбук ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Доведено, що на організацію текстових стратегій постмодерністської літератури впливають такі тілесні кореляти, як кореляти серця, пам'яті, сну, дзеркала, голосу, погляду, монструозності, чоловічості та жіночості, дотику, а також органічні кореляти болю та голоду. Розкрито зміст поняття "тілесний міметизм", а також доведено науково-теоретичну перспективність й ефективність даного поняття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)941-34
Шифр НБУВ: РА372627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Голубов С.В. 
Удосконалення контролю змінних струмів і напруг дотику для безпечної експлуатації електроустановок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / С.В. Голубов ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті. — Макіївка, 2007. — 19 с. — укp.

Установлено закони розподілу визначальних коефіцієнтів аналітичної апроксимуючої функції вольтамперних (за змінної напруги) і частотних характеристик як випадкових величин і визначено числові характеристики цих випадкових величин для окремих людей і представницької групи людей. Доведено, що кореляційний зв'язок між визначальними статистичними коефіцієнтами частотних характеристик змінної напруги у представницькій групі людей відсутній. Визначено, що між коефіцієнтами аналітичної апроксимуючої функції вольтамперної характеристики для напруги певної частоти та певної площі дотику і визначальними коефіцієнтами аналітичної апрокисимуючої функції частотної характеристики наявний кореляційний зв'язок. Синтезовано модель тіла конкретної людини з використанням частотних і вольтамперних характеристик, яка адекватно відтворює експериментальні характеристики у довільному діапазоні частот для довільної площі дотику. Базуючись на цій моделі, обгрунтовано параметри розрахункових моделей і метод контролю струмів і напруг дотику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5 н65 +
Шифр НБУВ: РА349187

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського