Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (354)Книжкові видання та компакт-диски (316)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМЕНТАРІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Ринденко О. В. 
Авторські коментарі та ремарки як культурний феномен у фортепіанній творчості Олів'є Мессіана: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. В. Ринденко ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Досліджено фортепіанну творчість Олів'є Мессіана (1908 - 1992 рр.) у ракурсі культурологічної та текстологічної проблематики. Розглянуто вербальні компоненти музичного тексту - авторські коментарі та ремарки як особливий культурний феномен в фортепіанній культурі XX ст. Запропоновано комплексний підхід, який включає висвітлення творчості композитора в динаміці культурологічних контекстів та особливостей композиторської, музикознавчої та виконавської інтерпретації тексту його фортепіанних творів. Простежено генез феномену коментаря у фортепіанному мистецтві та систематизовано різноманітні прояви автокоментування у творчості О. Мессіана. Доведено, що автокоментар виступає фактором цілісності композиторського стилю, з яким пов'язано авторське програмування інтерпретації творів і пан-програмність творчої парадигми митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4ФРА)6-81 Мессіан О. + Щ315.42-03(4ФРА)6-81 Мессіан О.
Шифр НБУВ: РА377524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Савчук В.А. 
Епістолярна спадщина Лесі Українки: джерелознавчо-текстологічний аспект: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.09 / В.А. Савчук ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

У контексті сучасного літературного джерелознавства та текстології вивчено епістолярій Лесі Українки. Висвітлено історію публікацій і збирання кореспонденцій поетеси від 1911 р. до сьогодення, з'ясовано її найважливіші етапи. Розглянуто питання пошуків епістолярних текстів у майбутньому та їх перспективи. Наведено результати звірки листів Лесі Українки, надрукованих у багатотомних наукових виданнях 1950 - 1970-х рр. У процесі дослідження до наукового обігу залучено уривки з епістолярних текстів письменниці, вилучених радянською цензурою під час підготовки до друку листів поетеси. З'ясовано причини використання купюр, а також вилучення окремих кореспонденцій Лесі Українки, які не ввійшли до 12-томного зібрання її творів 1975 - 1979 рр. На підставі архівних матеріалів здійснено їх текстологічний та історико-літературний коментарі. Проаналізовано редакторські правки, друкарські огріхи, знайдені в найповнішому виданні. Наведено докази систематичного порушення творчої волі автора та принципів сучасної текстології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка Л.13 +
Шифр НБУВ: РА364045

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Богиня Н.В. 
Жанрово-стильова своєрідність малої прози Генрі Джеймса: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Н.В. Богиня ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2004. — 19 с. — укp.

Визначено жанрово-стильові особливості малої прози Генрі Джеймса; його роль у літературному процесі межі XIX - XX ст.; новаторські та традиційні риси творчості письменника у контексті основних художніх напрямків американської та європейської літератури досліджуваного періоду. Проаналізовано жанрові особливості малої прози Генрі Джеймса та його шлях до модернізації новелістичного жанру від "ранніх" оповідань до пізніх шедеврів. З'ясовано характер впливу митця на процес модернізації прози на початку XX ст. Висвітлено погляди письменника, його коментарі щодо напрямків його художніх пошуків та природи власного художнього новаторства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ)-4 Джеймс Г. 534 +
Шифр НБУВ: РА328657

Рубрики:

      
4.

Домалега І.М. 
Жанрово-стильові особливості історичної трилогії Д.Міщенка про добу VI - VII ст. н. е.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.М. Домалега ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено системне дослідження найважливіших жанрових і стильових особливостей історико-художньої трилогії Д.Міщенка "Синьоока Тивер", "Лихі літа ойкумени", "Розплата". Розглянуто художній синтез реалізму та романтизму, епопеїчну структуру романів, специфіку поєднання історичних фактів і авторського вимислу. З'ясовано головні засоби втілення авторської ідеї, за допомогою яких Д.Міщенко синтезував неповторну художню цілісність моделювання життя стародавніх слов'ян у VI - VII ст. н. е. Проаналізовано особливості створення галереї персонажів, а саме: диференційованих образів правителів - слов'янських князів, візантійських імператорів і аварських ханів, жіночих характерів і типів; етнопсихологічних рис їх народів і родин. Досліджено сюжетотвірні (моделювання конфліктів, зачини та кінцівки, відкритий фінал) і позафабульні чинники (пейзажи, інтер'єри, портретні штрихи, історичні коментарі, фольклорні вкраплення) й особливості письменницького ідіостилю, сповненого національним колоритом праукраїнців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Міщенко, Д.О. 534 +
Шифр НБУВ: РА352114

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
5.

Капранов С.В. 
"Ісе моногатарі" як пам'ятка японської релігійно-філософської культури доби Хейан: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.11 / С.В. Капранов ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено світоглядний аналіз видатного твору японської класичної літератури "Ісе моногатарі", визначено його місце в історії японської думки. Розглянуто структуру та тенденції розвитку релігійно-філософської культури раннього Хейану (794 - 905 рр.). Доведено, що світоглядні засади "Ісе моногатарі" - сінтоїстськи орієнтований індивідуалістичний містицизм, заснований на метафізиці статі та фідеїстичному ставленні до слова. Органічний розвиток даних засад постає пізніше в езотеричній екзегетиці твору, зокрема - у коментарі "Ісе моногатарі дзуйно". Проаналізовано традиційні інтерпретації визначної пам'ятки у мистецтві, коментаторській та художній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(5Япо),12 + Ю3(5Япо)410-325 + Ш5(5Япо)-304
Шифр НБУВ: РА319755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ніцецька О.М. 
Навчання граматичного матеріалу та його організація в підручнику "English through Communication" для 7 і 8 класів середньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Ніцецька ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 1998. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному обгрунтуванню та практичній розробці методики навчання граматичного матеріалу англійської мови учнів 7 і 8 класів та питанням організації граматичного матеріалу в підручнику англійської мови "English through Communication" для середнього ступеня. В роботі теоретично обгрунтована методика навчання граматичного матеріалу за допомогою різних типів евристичних бесід та підсистеми граматичних вправ з максимальним урахуванням вікових особливостей учнів середнього ступеня. Доведена доцільність запропонованої в дослідженні організації граматичного матеріалу в підручнику англійської мови з використанням інтенсивної технології. Розроблені різні типи евристичних бесід та підсистема граматичних вправ, які є інтегральною частиною підручника "English through Communication" для середнього ступеня. Створені граматичні коментарі до підручників 7 і 8 класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-912.32

Рубрики:

      
7.

Поістогова М.В. 
Номінаційні процеси у ботанічній лексиці східнополіських говірок: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.В. Поістогова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено номінаційні процеси у східнополіських говірках, зокрема закономірность виникнення похідних флорономенів, їх мотивації. Виявлено мотиваційні зв'язки похідних назв рослин з назвами інших тематичних груп лексики (ТГЛ), відношення кожного мотивованого знака до мотивуючого. Проаналізовано процеси, що супроводжують виникнення та функціонування лексем цієї ТГЛ. Розглянуто мотиваційні ознаки, на яких базуються похідні номени. Виявлено моделі мотивації ботанічних назв (до основи виділення моделей мотивації покладено ідеографічний принцип - належність мотиватора та мотивованого знака до відповідної тематичної групи лексики). Визначено ступінь їх продуктивності. Проаналізовано відношення флорономенів як окремого сегмента лексичної системи східнополіського діалекту до номінативних одиниць інших тематичних груп. Досліджено способи називання флорооб'єктів, репертуар словотвірних засобів та їх функціональне навантаження. Відтворено просторові характеристики кожної номінативної одиниці, її формальні (акцентні, фонетичні, словотвірні) варіанти, локалізацію кожного мотиву номінації. З метою дослідження мотивації як прояву номінаційних процесів у діалектичному мовленні цінними є свідчення мовної свідомості діалектоносіїв, їх коментарі щодо причин та умов постання номінативних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Е + Ш141.4-671 + Е5 в3 +
Шифр НБУВ: РА341482

Рубрики:

      
8.

Гавриленко В.В. 
Образ тіла в культурі Давньої Греції (на матеріалі гомерівського епосу): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / В.В. Гавриленко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Виділено нову для української культурології, філософії, філології, історії та антропології проблематику в дослідженні тіла та тілесності в Античності, зокрема в гомерівських поемах "Іліада" та "Одіссея". У зв'язку з розглядом тілесної проблематики зміщено акценти з "органів свідомості" гомерівської людини та її відношення до власного "я" у бік вивчення епічного тіла та його стосунків зі світом. Виокремлено та класифіковано основні словообрази, якими в епосі вербалізовано ті або інші аспекти тіла героя. Розроблено метод інтерпретації Гомера, в якому як основний "термінологічний апарат" виступає гомерівський лексикон, а застосування сучасних концепцій та понять зведено до мінімуму. Обгрунтовано розуміння тексту через самий текст і тіла конкретної епохи на підставі вивчення образів тіла в текстах даної епохи. Зосереджено увагу на мові оригіналу, що дозволило виявити між різними тілесними образами суттєві відмінності, які недостатньо враховуються перекладами. Започатковано "мультитекстове" прочитання Гомера з обраної проблематики - холістичний та історично котекстуалізований підхід до давніх текстів, який в ідеалі має об'єднувати александрійське видання Гомера, відомі варіанти з папірусів, схолії, коментарі, цитування. Як альтернативну до існуючих теорій "множинного" героїчного тіла (Б.Снеля, Н.Остіна) розроблено теорію "уразливого" тіла (започатковану Н.Лоро) як домінувального в Гомеровому епосі образу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321-7 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА351229

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Бондарчук Л.М. 
Обрядова весільна лексика польської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Л.М. Бондарчук ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто загальну систему весільних обрядодій та окремих мірополів специфічних ритуалів польського весілля. Охарактеризовано принципи структурування обрядових парадигм, акцентовано увагу на семантичному та формальному їх вираженні. Здійснено граматичну класифікацію весільних номінацій та розглянуто граматичну, семантичну та дериваційну специфіку реалізації обрядових парадигм та їх підсистем. Подано стимологічні коментарі до окремих затемнених весільних обрядових одиниць польської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-3 +
Шифр НБУВ: РА324339

Рубрики:

      
10.

Смірнова Н.П. 
Проблеми становлення української фольклористики в періодиці першої половини XIX століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Н.П. Смірнова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено етапи становлення української фольклористики на матеріалі періодичних видань першої половини ХІХ ст. Наведено критерії, що зумовили появу наукового інтересу до усної народної творчості в Україні. Проаналізовано теоретико-методологічні питання, що виникли у процесі розвитку науки. Установлено, що опубліковані на сторінках періодики записи уснопоетичного матеріалу, примітки та коментарі до них, загальнотеоретичні статті розкривають рівень розвитку фольклористичної думки у даний період. Приділено увагу діяльності маловідомих дослідників усної народної творчості у першій половині ХІХст. Охарактеризовано публікації усної словесності на сторінках часописів, визначено їх місце та роль для укладачів майбутніх збірок. У творах тогочасних українських письменників простежено фольклорні джерела, розглянуто їх значення для становлення науки про усну словесність. Зазначено різні способи використання перекладу іншомовного фолькльору та уснопоетичних джерел літераторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш2г(4УКР)5 + Ч612.3(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА324928

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Сопронюк О. А. 
Кримінальні процесуальні санкції / О. А. Сопронюк. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність тематики кримінальних процесуальних санкцій визначається тим, що у вченні про них відсутні чіткі концептуальні підвалини. Цю категорію й надалі продовжують досліджувати у межах кримінальної процесуальної відповідальності та з прив'язкою до кримінального процесуального примусу. Відсутність концептуального розуміння суті санкцій у кримінальному процесі України зумовлює плюралізм наукових підходів з цього питання. Тому проблематика санкцій у кримінальному процесуальному праві вимагає належного теоретичного підходу. Констатовано, що кримінальна процесуальна санкція – це елемент норми кримінального процесуального права, що містить як негативні наслідки невиконання чи недотримання диспозиції кримінальної процесуальної норми, так і погодження, дозвіл, пов'язані з реалізацією цієї диспозиції, застосовується державними органами і службовими особами, які ведуть кримінальне провадження, а у випадках, передбачених законом, й іншими суб'єктами, та містить підсумкову оцінку рішень, дій чи бездіяльності учасників кримінальних процесуальних відносин. З'ясовано, що реалізація негативних санкцій кримінальних процесуальних норм пов'язана з осудом, засудженням правопорушника, що не характерно для заходів кримінального процесуального примусу. Ще однією відмінною ознакою кримінальних процесуальних санкцій порівняно із заходами кримінального процесуального примусу є визначення у перших виду та меж потенційного стягнення, що визначає державний орган і службова особа, які ведуть кримінальне провадження. Тому санкції визначають як рамки кримінальної процесуальної відповідальності, так і різновид кримінальної процесуальної діяльності по її реалізації.З'ясовано, що підставою кримінальної процесуальної відповідальності є вчинення кримінального процесуального правопорушення, натомість підставою для застосування кримінальної процесуальної санкції є невиконання чи недотримання диспозиції норми кримінального процесуального права.Встановлено, що поняття «санкції норм кримінального процесуального права» є родовим. За джерелом закріплення такі санкції можна поділити на два види: а) санкції, безпосередньо встановлені у кримінальному процесуальному праві (кримінальні процесуальні санкції); б) санкції інших галузей права, що забезпечують диспозицію кримінальної процесуальної норми.Констатовано, що позитивними кримінальними процесуальними є санкції, що передбачають погодження, дозвіл учасникові кримінальних процесуальних відносин на вчинення процесуальних дій та ухвалення процесуальних рішень, містять позитивну оцінку його кримінальної процесуальної діяльності та спрямовані на задоволення публічного інтересу.Обґрунтовано, що негативними кримінальними процесуальними є санкції, що передбачають несприятливі наслідки для учасника кримінальних процесуальних відносин, що порушив диспозицію норми кримінального процесуального закону, містять осуд та негативну оцінку його процесуальним рішенням, діям, бездіяльності.Звернено увагу на те, що закріпленими у інших галузях права можуть бути тільки негативні санкції норм кримінального процесуального права. Зазначено, що поділ кримінальних процесуальних санкцій на правовідновлювальні, каральні, недійсності, а також на абсолютно визначені, відносно визначені та альтернативні не може вважатися всеохоплюючою, оскільки розкриває суть лише негативних санкцій. Запропоновано класифікувати негативні кримінальні процесуальні санкції також за характером негативних наслідків, вказівку на які вони містять, на санкції, що вказують на негативні наслідки доказового характеру, на санкції, що вказують на негативні наслідки фізичного та майнового характеру, та на санкції, що вказують на негативні наслідки організаційного характеру.З метою посилення юридичної відповідальності учасників кримінальних процесуальних відносин, внесено пропозицію розширити систему кримінальних процесуальних санкцій, передбачивши у ч. 1 ст. 324 КПК України, що у разі неприбуття без поважних причин або неповідомлення про причини неприбуття в судове засідання прокурора або захисника у кримінальному провадженні, в якому його участь є обов'язковою, суд покладає на нього витрати, пов'язані з відкладенням судового розгляду.Сформульовані у межах дослідження висновки, теоретичні положення та науково обґрунтовані пропозиції можуть бути використані: а) у правотворчій діяльності – для удосконалення регламентації кримінальних процесуальних санкцій; б) у правозастосовній діяльності – під час вирішення питань щодо застосування кримінальних процесуальних санкцій, у процесі підвищення кваліфікації суддів, прокурорів, слідчих, адвокатів; в) у науково-дослідній роботі – як основа для подальшого розвитку вчення про кримінальні процесуальні санкції; г) у навчальному процесі – при викладанні та вивченні курсу «Кримінальне процесуальне право України», при підготовці методичних матеріалів, курсів лекцій, спеціальних курсів, посібників, підручників, науково-практичних коментарів до КПК України.^UThe topicality of the subject of criminal procedural sanctions is due to the lack of a clear conceptual basis in the scientific field. This category is still the object of research within the criminal procedural responsibility and with regard to the criminal procedure compulsion. The lack of conceptual understanding of the essence of sanctions in the criminal procedure of Ukraine calls forth the pluralism of scientific approaches to this issue. Therefore the question of sanctions in the law of criminal procedure requires a proper theoretical approach. It is stated that a criminal procedural sanction is an element of a norm of criminal procedure law which comprises both the negative consequences of failure to carry out or comply with the disposition of criminal procedural norm, and the approval, permission, related to the implementation of this disposition, is used by the state bodies and public individuals that conduct criminal proceedings. It also contains the conclusive evaluation of decisions, actions, or inactivity of the participants of criminal procedure relations. It has been found out that the implementation of negative sanctions of criminal procedure norms is connected with the blame, condemnation of the malefactor, which is not typical for the measures of capias ad respondendum in the criminal procedure. Another distinctive feature of criminal procedural sanctions in comparison with the measures of capias ad respondendum in the criminal procedure are defining the kind and restrictions of potential monetary penalty in the former by a state body or a public individual that conducts the criminal proceedings. It has been pointed out that the commission of the criminal procedural offense is the ground for criminal procedural responsibility while for the sanction to be imposed the offender shall fail to carry out or comply with the disposition of the criminal procedural norm. It has been concluded that the notion which stands for the ‘sanctions of the norms of criminal procedure law' is generic. According to the source of its perpetuation such sanctions can be divided into a) sanctions which are directly prescribed in the criminal procedure law (criminal procedural sanctions); b) sanctions of the other branches of law which ensure the disposition of criminal procedural norm. It has been ascertained that positive criminal procedural sanctions are the sanctions that provide for the ratification, permission for the participants of criminal procedural relations to perform procedural actions and make procedural decisions, contain a positive assessment of their criminal procedural activities, and are aimed at satisfying the public interest.It has been justified that the sanctions are considered to be negative criminal procedural ones when they prescribe the unfavourable consequences for the participant of criminal procedure relations, who has violated the disposition of the norm of criminal procedure law and contain the blame and negative evaluation of his/her procedural decision, actions, inactivity. The paper also points out that the division of criminal procedural sanctions into the sanctions of restoration of rights, punitive, invalidity as well as not entirely defined, relatively defined and alternative ones cannot be considered exhaustive as long as it reveals the essence of merely negative sanctions.It has also been suggested to classify the negative procedural sanctions according to the nature of negative consequences they entail, sanctions which point at the negative consequences of a physical and pecuniary nature, and the sanctions which point at the negative consequences of an organizational nature. To strengthen the legal liability of the participants of criminal procedure relations, a proposal was made to expand the system of criminal procedural sanctions, providing in Part 1 of Art. 324 of the CPC of Ukraine that in case of non-appearance without good reason or failure to notify the reasons for non-appearance at the hearing of the prosecutor or defence counsel in criminal proceedings, in which their participation is mandatory, the court imposes on them the costs related to the adjournment. The conclusions, theoretical foundations and scientifically-based proposals formulated within the framework of studies can be further used: a) in the law-making process – for the improvement of regulation of criminal procedure sanctions; b) in law enforcement – while resolving issues related to the application of criminal procedural sanctions or in the process of enhancing the expertise of judges, procurators, crime investigators, advocates; с) in the research and academic work – in teaching the studying of the course «Criminal procedure law of Ukraine», in the preparation of methodological materials, lecture courses, special courses, manuals, textbooks, scientific and practical comments to the CPC of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Наторіна А. О. 
Управління розвитком онлайн-бізнесу ритейлерів в умовах цифрової трансформації / А. О. Наторіна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). – Національний університет «Чернігівська політехніка» Міністерства освіти і науки України, Чернігів, 2021.Дисертаційну роботу присвячено розробленню теоретико-методологічних засад та практичних рекомендацій щодо управління розвитком онлайн-бізнесу ритейлерів в умовах цифрової трансформації. Обґрунтовано концепцію та запропоновано методологічне підґрунтя інтеріорного управління розвитком онлайн-бізнесу ритейлерів на фоні цифрової трансформації. Сформовано методологічний базис реконфігурування конструкта бізнес-моделі ритейлерів у транзитивний. Сформульовано концептуальне бачення адаптивної системи управління маркетинговою товарною політикою ритейлерів в Інтернеті. Удосконалено науково-методичний підхід до ідентифікації траєкторії розвитку онлайн-бізнесу ритейлерів та розвинуто основні положення параметричних вимірів їх інноваційної складової на базі квалітативного класифікатора. Обґрунтовано принципи та методичні підходи до HR- і ризик-менеджменту онлайн-бізнесу ритейлерів. Запропоновано систему показників оцінювання сили впливу гетерогенних складових конкурентного фону на ведення та управління розвитком онлайн-бізнесу ритейлерів на фоні цифрової трансформації. Розроблено матрицю градаційно-конверсійних зсувів дискретного та континуального етапів функціонування інтернет-магазину ритейлера. Визначено стратегічні напрями SEO-оптимізації бізнесу ритейлерів у Google. Розроблено динамічну модель критичної маси Facebook / Instagram бізнес-акаунту ритейлера і наведено прикладні аспекти кастомізації фідів у соціальних мережах на базі досвіду потенційних покупців. Запропоновано імітаційну модель реагування ритейлера на негативні відгуки / коментарі онлайн-покупців з десенсибілізацією цільової аудиторії відповідно до контексту поточної ситуації.Ключові слова: цифрова трансформація, ритейл, онлайн-бізнес, інтеріорне управління розвитком онлайн-бізнесу, маркетинг, HR- та ризик-менеджмент, інновації, моделювання, інтернет-магазин, Facebook, Instagram.^UThe dissertation for the Doctor of economic sciences degree, specialty 08.00.04 – economics and management of enterprises (by economic activities). – Chernihiv Polytechnic National University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernihiv, 2021.The dissertation is devoted to the development of theoretical and methodological foundations and practical recommendations for the management of the retailers' online business development in digital transformation.The concept and methodological basis of interior management of retailers' online business development in digital transformation are substantiated. The main idea of that is the ability to simultaneously reconfigure the business model into a transitive one, adapt the marketing commodity policy management system, rationally implement HR and risk management, actively develop the innovative component of the business within a coherent development trajectory, based on the implementation of relevant tools. The conceptual vision of the marketing commodity policy management system is formulated against the digital transformation background of online business of retailers' online business. It takes into account heterogeneous demands, needs, preferences of online buyers and increase the efficiency of retailers' economic activity. The methodological basis for reconfiguring the business model of retailers' online business into a transitive one is improved, which provides co-adaptation to permanent changes in the external environment and based on a semantic approach to creating a value proposition for buyers in the market. The scientific and methodological approach to identifying the trajectory of retailers' online business (persistent, integration, co-adaptation) based on the clustering of priority competitors and the results of online buyers' evaluation of their marketing product policy is proposed. This approach focuses on building of product offerings pool with high online buyers' demand and value in different segments and ensures the achievement of strategic, tactical and operational goals. The two-factor morphological matrix for the marketing product strategy type identification of retailers' online business in digital transformation is developed. According to that retailers can fill the product portfolio with valuable categories and subcategories for online buyers. The system of indicators for assessing the impact strength of the competitive background heterogeneous components in the context of management of the retailers' online business development in digital transformation is proposed. It is the quintessence of markers of improving operational business processes, rethinking business values, better understanding of online buyers' preferences and establishing communication with them, creating a favorable business climate. The matrix of gradation-conversion shifts of discrete and continuous stages of online store is developed. The econometric model of the marketing commodity policy management system of the retailers' online business development in digital transformation is created. Practical recommendations for retailers' HR-management are presented and parametric measurements of the innovative component of their online business are done on the basis of a qualitative classifier with the metrics which represent the intensity of innovative projects and practices implementation. The statuses of the retailers' online business risks are identified according to the developed risk taxonomy and by the verification and qualitative assessment of the risk occurrence probability.Applied aspects to customize Facebook / Instagram feeds based on the experience of potential buyers within the implementation of the advertising campaign is represented. This increases the visibility of the retailer's online store among priority competitors and helps to attract new buyers. The dynamic model of the critical mass of the retailer's Facebook / Instagram business account is proposed. The model provides the systematic tracking of changes in the number of active followers and identify the nature of their impact on social network users. Moreover, the model is a foundation for the rational making management decisions for retailers to choose the correct online business vector in the Internet. The simulated model of the retailer's response to negative feedback / comments from online buyers with desensitization of the target audience according to the current situation is developed. It takes into account the management of the retailers' online business development at all hierarchical levels and provides instant conversation of negative feedback / comments into positive.Keywords: digital transformation, retail, online business, interior management of online business development, marketing, HR and risk management, innovation, modeling, online store, Facebook, Instagram.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Собіна С. А. 
Структура та когнітивна семантика назв творчих колективів у сучасному антропоніміконі російської мови / С. А. Собіна. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження становлять назви творчих колективів, зокрема команд Клубу веселих та кмітливих (далі – КВК), рок-гуртів, поп-груп, народних ансамблів, хореографічних колективів тощо.Мета дослідження – теоретично узагальнити та описати структурні особливості НТК в антропоніміконі сучасної російської мови, провести їхній когнітивно-семантичний аналіз з урахуванням національної та культурної специфіки, повного або часткового збігу асоціативних зв'язків носіїв ідіоетнічних мов.Методи дослідження. Дослідження мовного матеріалу проведене з використанням як загальнонаукових (аналіз і синтез), так і власне лінгвістичних методів (компонентний і контекстуальний аналіз). Теоретична значущість дисертаційного дослідження зумовлено її спрямуванням на вирішення сучасних проблем теорії ономастики загалом і НТК зокрема. Одержані результати дослідження поглиблюють знання про назви творчих груп, окреслюють місце НТК у системі пропріальної лексики. У дослідженні відтворено картину культурного й ментального розвитку, репрезентовано екстралінгвальні чинники функціювання антропонімікону. Подані до мовних фактів коментарі вможливлять активізацію утворення назв, урізноманітнять ономастичний простір.Практична значущість одержаних результатів дисертації полягає в тому, що її висновки та узагальнення є певним внеском в ономастику та когнітивну лінгвістику. Отримані результати можуть бути застосовані в теоретичних курсах стилістики російської мови, у курсах за вибором студентів з когнітивної лінгвістики. Окремі результати можуть виявитися корисними під час напрацювання навчально-методичних матеріалів з ономастики для студентів, що вивчають російську мову, для студентів-іноземців, а також для написання курсових та кваліфікаційних робіт. Зафіксований і проаналізований у дисертаційній праці фактичний матеріал доцільно використовувати для підготовки навчальних посібників і підручників з ономастики, у лексикографічній практиці, зокрема для поповнення реєстру ономастичного простору. Крім того, дослідження є корисним для істориків, культурологів, етнологів і краєзнавців.Нaукова новизнa одержаних результатів полягає в тому, що в роботі вперше у межах дослідницького поля сучасної лінгвістичної прагматики комплексно проаналізовано назви творчих колективів ХХІ ст. у антропоніміконі російської мови, збагачено новим ономастичним матеріалом її лінгвістичний реєстр; поглиблено відомості про закономірності формування та функціювання онімів, як своєрідних лексичних одиниць, що протягом тривалого періоду розвитку накопичили у своїх комунікативних смислах різноманітні прагматичні елементи семантики. У виконаній праці досліджено когнітивно-семантичні особливості НТК, розроблено нову методику їх аналізу, яку можна застосувати до інших лексичних одиниць, вивчено їхні словотвірні типи, удосконалено теоретичну базу лінгвістичних досліджень онімів; уперше представлено та обґрунтовано принципи опису семантики ергонімів, окреслено їх місце в мовній системі загалом.Перспектива подальшого дослідження. Пропонована дисертація відкриває перспективи подальших досліджень у таких напрямах, як порівняльний, структурний та когнітивно-семантичний аналіз НТК у сучасному антропоніміконі російської, української, англійської мов.^UIn the thesis the object of study is the names of creative groups, in particular the teams of the Klub Vesyólykh i Nakhódchivykh (hereinafter - KVN) or Club of the Funny and Inventive, rock bands, pop groups, folk ensembles, choreographic groups, etc.The aim is to generalize and describe the structural features of NCT in the anthroponymicon of modern Russian, to conduct their cognitive-semantic analysis taking into account national and cultural specifics, full or partial coincidence of associative connections of speakers of idioethnic languages.Research methods. The study of language material was conducted using both general scientific (analysis and synthesis) and actual linguistic methods (component and contextual analysis).Theoretical value of the research is due to its focus on solving modern problems of the theory of onomastics in general and NCT in particular. The obtained results of the research deepen the knowledge about the names of creative groups, outline the place of NCT in the system of proprial vocabulary. The study reproduces the picture of cultural and mental development, presents extralingual factors of anthroponymicon functioning. The comments submitted to the linguistic facts will make it possible to intensify the formation of names and diversify the onomastic space.The practical relevance of the obtained results of the dissertation is that its conclusions and generalizations are a contribution to Onomastics and cognitive linguistics. The obtained results can be applied in theoretical courses of stylistics of the Russian language, in courses of choice of students in cognitive linguistics. Some results may be useful in the development of teaching materials on Onomastics for students studying Russian, for foreign students, as well as for writing term papers and qualifications. The factual material recorded and analyzed in the dissertation should be used for the preparation of textbooks and textbooks on onomastics, in lexicographic practice, in particular to replenish the register of onomastic space. In addition, the study is useful for historians, culturologists, ethnologists and local historians.The scientific novelty of the obtained results is that in the work for the first time within the research field of modern linguistic pragmatics the names of creative teams of the XXI century are comprehensively analyzed. in the anthroponymicon of the Russian language, its linguistic register is enriched with new onomastic material; information about the regularities of the formation and functioning of onyms as a kind of lexical units, which over a long period of development have accumulated in their communicative meanings' various pragmatic elements of semantics. The work investigates the cognitive and semantic features of NCT, developed a new method of their analysis, which can be applied to other lexical units, studied their word-forming types, improved the theoretical basis of linguistic research of onyms; for the first time the principles of describing the semantics of ergonomics are presented and substantiated, their place in the language system in general is outlined.Directions for future research. The proposed dissertation opens prospects for further research in such areas as comparative, structural and cognitive-semantic analysis of NCT in the modern anthroponymicon of Russian, Ukrainian, English.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Кахновець С. О. 
Угляд прокурора у кримінальному провадженні / С. О. Кахновець. — Б.м., 2021 — укp.

Актуальність тематики визначається тим, що на противагу іншим видам правозастосовного угляду, дослідженню угляду прокурора у кримінальному провадженні приділено невиправдано мало уваги. З огляду на це, досі відсутнє єдине розуміння угляду прокурора у кримінальному провадженні та не з'ясовано особливостей реалізації угляду прокурора у різних стадіях кримінального провадження. Системний аналіз вітчизняного кримінального процесуального законодавства свідчить про чималу кількість оцінних понять, колізійних норм, прогалин у кримінально-процесуальному регулюванні та інших його дефектів, що є підставою для угляду прокурора.З'ясовано, що У КПК України відсутнє визначення поняття «угляд прокурора», проте саме поняття вжито. Згідно з ч. 2 ст. 364 КПК України якщо в судовому розгляді брали участь декілька прокурорів, у судових дебатах на їхній розсудмає право виступити один прокурор або кожен із них обґрунтовує у промові свою позицію у певній частині обвинувачення. Констатовано, що угляд прокурора у кримінальному провадженні – це аспект правозастосовної діяльності прокурора у кримінальному провадженні, що полягає у виборі, передбаченому кримінальним процесуальним законом, або такому, що випливає з нього, чи зумовленого недоліками кримінального процесуального регулювання, прокурором процесуальної дії чи процесуального рішення з двох чи більше законних, обґрунтованих та справедливих альтернатив, які відповідають вимогам, що ставляться до правозастосовного акту, у межах повноважень прокурора та з урахуванням обставин кримінального провадження, на підставі його внутрішнього переконання і правосвідомості.З'ясовано, що підставами для угляду прокурора у кримінальному провадженні є недоліки кримінального процесуального законодавства, надмірне вживання у нормативно-правових актах оцінних понять, а також волевиявлення законодавця, коли він прямо передбачив можливість вибору прокурором певного процесуального рішення або процесуальної дії. Стосовно ж причин угляду прокурора у кримінальному провадженні, то ними є динамізм державного і суспільного життя; здатність законодавця урегулювати лише типові ситуації під час кримінального провадження; техніко-юридичні недоліки кримінального процесуальногого законодавства, положення якого неможливо застосувати, не вдаючись до угляду прокурора.Стверджується, що використовуючи угляд, прокурор у стадії судового розгляду: вирішує питання про необхідність проголошення вступної промови; висловлює позицію щодо порядку дослідження доказів; приймає рішення про доповнення, зміну або відмову від підтримання публічного обвинувачення; вирішує питання про усунення публічного обвинувача або про самостійну участь у судовому розгляді у разі відмови у погодженні доповнення, зміни чи відмови від підтримання публічного обвинувачення; викладає свою думку щодо суті обвинувачення, а також з інших питань, що виникають під час судового розгляду; висловлює міркування щодо кримінально-правової кваліфікації, призначення заходів кримінально-правового характеру та інших питань, що вирішує суд за наслідками судового розгляду.Доповнити ст. 470 КПК України ще однією обставиною, яку необхідно враховувати прокурору при вирішенні питання про укладення угоди про визнання винуватості – добровільність підозрюваного чи обвинуваченого при укладенні угоди про визнання винуватості.З'ясовано, що прокурор реалізує угляд й у контрольних судових провадженнях, що проявляється у: поданні апеляційної чи касаційної скарги, заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами; зміні апеляційної чи касаційної скарги; поданні клопотання про передачу кримінального провадження на розгляд палати, об'єднаної палати Касаційного кримінального суду або Великої Палати Верховного Суду; визначенні ознак підстав для зміни або скасування судових рішень у кримінальному провадженні.Сформульовані у межах дослідження висновки, теоретичні положення та науково обґрунтовані пропозиції можуть бути використані: а) у правотворчій діяльності – для удосконалення регламентації норм кримінально-процесуального права, що є підставами для угляду прокурора у кримінальному провадженні; б) у правозастосовній діяльності – під час вирішення питань щодо реалізації угляду прокурора у кримінальному провадженні, у процесі підвищення кваліфікації прокурорів; в) у науково-дослідній роботі – як основа для подальшого розвитку вчення про угляд прокурора у кримінальному провадженні; г) у навчальному процесі – при викладанні та вивченні курсу «Кримінально-процесуальне право України», при підготовці методичних матеріалів, курсів лекцій, спеціальних курсів, посібників, підручників, науково-практичних коментарів до КПК України.^UThe relevance of topic is determined by unjustifiably less attention to the issue of discretion of the prosecutor in criminal proceedings, especially in contrast to other types juridical discretion. In view of this, there is still no common understanding of the discretion of the prosecutor in criminal proceedings and the peculiarities of the implementation of the discretion of the prosecutor at different stages of criminal proceedings have not been clarified. Systematic analysis of domestic criminal procedural regulation/legislation shows a significant number of judgment concept, juridical conflicts, gaps in criminal procedure legislation and other defects, which is the basis for the discretion of the prosecutor.It is found that the Criminal Procedure Code of Ukraine does not provide the definition of “prosecutor's discretion”, but the definition itself is used. According to paragraph 2 of Article 364, if several public prosecutors participated in trial, in pleadings, by their own discretion, one public prosecutor may speak, or each of them may substantiate his position in a certain part of charges. It is stated that the prosecutor's discretion in criminal proceedings – is an aspect of the law activity of the prosecutor in criminal proceedings, which consists in free choice provided by the criminal procedure law, or caused by deficiencies in criminal procedure regulation/legislation, the prosecutor of a procedural action or procedural decision of two or more lawful, reasonable and fair alternatives on the basis of his inner opinion, legal awareness and the circumstances of criminal proceedings.It was found that the basis for the prosecutor's discretion in criminal proceedings are the deficiencies in criminal procedure regulation/legislation, excessive use of judgment concept in regulations, as well as the expression of the will of the legislator, when he directly provided the possibility for the prosecutor to choose a certain procedural decision or procedural action. As for the reasons for the prosecutor's discretion in criminal proceedings – they are the dynamic of state and public life; ability of legislators to regulate only typical situations during criminal proceedings; technical and l deficiencies in criminal procedure regulation/legislation, the provisions of which cannot be applied without the discretion of the prosecutor. Arguments are provided with regard to the statement, that the discretion of the prosecutor in criminal proceedings is an objective legal phenomenon that allows flexibility in law enforcement. This legal phenomenon is a means of overcoming gaps in criminal procedure in the absence of the necessary legal framework or in a situation of impossibility to complete legal regulation, allows to respond quickly to the transformation of public relations when the legislator cannot catchupwiththe time to respond properly to changes in social life.The classification of the prosecutor's discretion in criminal proceedings has been carried out. By subject on: normative and individual. By degree of discreteness: continuous and discrete. By field of law: in field of criminal law and in field of criminal procedural law. Depending on the status of the prosecutor: discretion that can be reviewed and final discretion.It is stated that the realisation of the prosecutor's discretion at the stage of pre-trial investigation are: the decision to fix the procedural action with the help of technical means; the right to set procedural deadlines, in particular the extension of the term of investigative actions; extension of the term of performance of the specific task; extension of the pre-trial investigation; determination of jurisdiction; decision on permission to disclose information of the pre-trial investigation;conducting a survey of a person in the mode of video or telephone conference; notification of persons on conducting investigative actions against them; drafting key procedural documents - written notice of suspicion, indictment; decision on consideration of the indictment in simplified proceedings, delivery of a written notice of suspicion; suspension of the pre-trial investigation.Add to Article 470 of the Criminal Procedure Code of Ukraine circumstance that must be taken into account by the prosecutor when deciding on the conclusion of a plea agreement - the voluntariness of suspected/criminal defendant in concluding a plea agreement.It is founded that the prosecutor exercises discretion in court proceedings by: filing of an appeal or cassation appeal, request for review of court decisions in newly discovered or exceptional circumstances;changing appeal or cassation complaint; filing an objection to an appeal or cassation appeal; the right of higher prosecutors to file appeals, cassation appeals, requests for review of court decisions on newly discovered or exceptional circumstances, regardless their participation in court proceedings.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Рудюк Т. В. 
Теоретико-методичні засади формування ключових компетентностей учнів 10-11 класів закладів загальної середньої освіти (профільний рівень) у процесі навчання лексикології української мови (на матеріалі родинної лексики). / Т. В. Рудюк. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі обґрунтовано теоретико-методичні засади та розроблено методику формування ключових компетентностей в учнів 10-11 класів у процесі навчання лексикології української мови (на матеріалі родинної лексики), зумовлену стратегією освітніх завдань Нової української школи.Розроблено методику формування ключових компетентностей в учнів 10- 11 класів у процесі навчання лексикології української мови (на матеріалі родинної лексики), яка ґрунтується на: 1) загальнодидактичних, лінгводидактичних принципах навчання української мови в закладах загальної середньої освіти профільного рівня та специфічних принципах навчання лексикології української мови; 2) врахуванні лінгвістичних, психологічних, психолінгвістичних та лінгводидактичних чинників у навчанні лексикології української мови на матеріалі родинної лексики; 3) реалізації в освітньому процесі сучасних підходів: особистісно орієнтованого, компетентнісного, діяльнісного, комунікативного, контекстного, словоцентричного, текстоцентричного, дослідницького та соціокультурного; 4) запровадженні методичної підтримки розвитку процесів усвідомлення значущості родинних номінацій, особливостей їхнього уживання та впливу на специфіку родинної взаємодії в контексті досліджуваної проблеми шляхом опису історико- культурологічних коментарів до національно-культурних лексем, проведенні етнолінгвістичних досліджень та виконанні запропонованої системи дотекстових та післятекстових завдань етнокультурного спрямування;5) урахуванні здобутих учнями знань на уроках української мови та інших шкільних предметів; 6) формуванні в старшокласників самоосвітніх умінь і навичок, зокрема вмінь самостійно переносити знання в нові навчальні й життєві ситуації.За результатами експериментального навчання підтверджено ефективність запропонованої методики формування ключових компетентностей в учнів 10-11 класів у процесі навчання лексикології української мови (на матеріалі родинної лексики).Ключові слова: навчання лексикології української мови, родинна лексика, методика формування ключових компетентностей, учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти (профільний рівень), навчально-методичне забезпечення з української мови, компетентнісно спрямовані вправи на матеріалі родинної лексики.^UIn the process of the research, analysis and synthesis of special scholarly publications on the selected issue, the theoretical and methodological foundations are substantiated and the methodology for the development of key competencies in 10- 11th graders in the process of teaching the Ukrainian language lexicology (on the material of the family lexis) is elaborated due to the strategy of the educational targets of the New Ukrainian School, namely, the necessity for updating and supplementing the content of teaching the Ukrainian language in the 10-11th grades of general secondary education institutions (the profession-oriented level) in compliance with the requirements of the competency-based approach and educational guidelines of the current curriculum on the Ukrainian language for 10-11th graders (the profession-oriented level); social need to revive the links between representatives of different generations of Ukrainian families; preservation of historically patterned cultural practices and the traditions thereof; dissemination of values of a particular family and the need to develop four essential key competencies in senior pupils:1) language proficiency in the national language; 2) the ability to speak a native language (in case it differs from the national one) and foreign languages; 3) civil and social competencies and 4) cultural competencies, on the development of which the attention is focused in the process of teaching lexicology of the Ukrainian language in senior classes at the profession-oriented level, its powerful educational and motivational potential for forming conscious perception in junior citizens, acquisition and usage of lexical family nominations as an essential factor in correcting and tolerating one's own communicative activities in personal and future professional fields.As a result of the experimental-and-research teaching, the efficiency of the suggested methodology for the development of key competencies in 10-11th graders in the process of teaching the Ukrainian language lexicology (on the material of the family lexis) is proven.Keywords: teaching the Ukrainian language lexicology, family lexis, methodology for the development of key competencies, 10-11th graders of general secondary education institutions (the profession-oriented level), educational and methodical materials on the Ukrainian language, competency oriented exercises on the material of the family lexis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського