Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (506)Книжкові видання та компакт-диски (47)
Пошуковий запит: (<.>K=КОМПЛЕКСОУТВОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфімова І. С. 
4-сульфо-2(4'-сульфонафталін-1'-азо)нафтол-1-редокс-реагент для фотометричного визначення ряду іонів металів у вищих ступенях окиснення: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / І. С. Єфімова ; Фіз.-хіміч. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Доведено, що слабкі кислотно-основні властивості кармоазіну обумовлюють його хімічну інертність в реакціях комплексоутворення з більшістю іонів металів за донорно-акцепторним механізмом. Встановлено, що взаємне окислення-відновлення у системах "М-КАН" характерно лише для іонів металів у вищих ступенях окиснення згідно величини окисно-відновного потенціалу їх редокс-пар. Показано, що основним чинником підвищення селективності в редокс-системах такого типу є величина окисно-відновного потенціалу редокс-пари визначеного іону металу у кисневмісній формі та кислотність середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.411.3 + Г461.313.2
Шифр НБУВ: РА372970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Придатько С.П. 
Аддукти триброміду бору та їх кислотно-каталітичні властивості у неводних оксигеновмісних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / С.П. Придатько ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення та стану аддуктів триброміду та змішаних галогенідів бору в органічних неводних оксигеновмісних розчинниках, досліджено кислотну та каталітичну активності кислот Льюіса (каталізаторів Фріделя Крафтса). З використанням ядерного магнітного резонансу, електронного парамагнітного резонансу, диференційно-термічного аналізу визначено механізм і напрямок розкладу оксигеновмісних аддуктів триброміду бору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.15 +
Шифр НБУВ: РА329531

Рубрики:

      
3.

Севериновська О.В. 
Адсорбція білірубіну із індивідуальних та сумісних з біологічно активними сполуками розчинів на поверхні кремнеземних адсорбентів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Севериновська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено механізм адсорбції білірубіну (Bil) на поверхні високодисперсних кремнеземів (ВДК) з різними властивостями поверхні. Визначено вплив на адсорбцію Bil іонної сили та pH розчину. Показано, що гідрофобність поверхні є вирішальним чинником для адсорбції Bil і жовчних солей (BS) з індивідуальних і сумісних розчинів. Встановлено, що з сумісних з BS розчинів на поверхні адсорбується лише незв'язаний Bil на противагу до розчинів з сироватковим альбуміном (BSA), з яких Bil сорбується у вигляді комплексу з білком. Показано, що адсорбція Bil визначається процесами комплексоутворення в розчині. Визначено кількісні характеристики процесів комплексоутворення й адсорбції. На модельних системах показано, що для видалення надлишків Bil найбільш придатним є ВДК зі змішаними гідрофільно-гідрофобними властивостями поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26, 0 + Е0*725.153 + Р413.5-52
Шифр НБУВ: РА370554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бешнова Д. О. 
Антикооперативність при комплексоутворенні ароматичних сполук і ДНК у водному розчині: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / Д. О. Бешнова ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2011. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено антикооперативні ефекти за нековалентного комплексоутворення біологічно важливих низькомолекулярних сполук (лігандів), які виявляють свою біологічну дію шляхом зв'язування з нуклеїновими кислотами, на рівнях їх самоасоціації, гетероасоціації та зв'язування з ДНК. Показано, що для будь-якої самоагрегувальної системи, а також зв'язування лігандів з ДНК, процес комплексоутворення носить антикооперативний характер, зумовлений втратою ступенів свободи у разі утворення комплексів. Проведено дослідження та розроблено інструмент аналізу кооперативних ефектів у разі гетероасоціації ароматичних ДНК-інтеркаляторів. Виявлено, що гетероасоціація ароматичних лігандів, яка супроводжується утворенням міжмолекулярного водневого зв'язку, характеризується вираженим антикооперативним ефектом. Розроблено функціонально-аналітичний та алгоритмічний методи аналізу кооперативності у разі комплексоутворення лігандів з олігомерами ДНК будь-якої довжини в межах заданої схеми реакцій комплексоутворення будь-якої складності з урахуванням будь-яких видів кооперативних взаємодій лігандів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г213.7,0 + Е725.112.1*011.5
Шифр НБУВ: РА383638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пенкова Л.В. 
Біядерні комплекси 3d-металів з піразолатними лігандами у моделюванні гідролітичних металоферментів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Л.В. Пенкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методи синтезу нових лігандів хелатно-місткового типу на основі 1H-піразолу з електроноакцепторними групами, досліджено їх комплексоутворення з йонами 3d-металів, встановлено склад і визначено константи утворення комплексів. Розроблено методики синтезу біоміметичних моделей металоензимів, за якими синтезовано 11 нових координаційних сполук. Методом рентгеноструктурного аналізу встановлено будову 10-ти нових сполук. Визначено взаємозв'язок між будовою та магнітною поведінкою утворених комплексів. Одержано каталізатори реакцій гідролізу біологічно важливих субстратів пестицидів на основі поліядерних комплексів. Визначено кінетичні параметри реакції гідролізу параоксону та 2-(оксипропіл)-n-нітрофеніл фосфату за присутності синтезованих цинквмісних модельних систем. Вперше досліджено процеси інгібіювання фосфатазної активності лужної фосфатази піразолвмісними лігандами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.62,0 + Г3 +
Шифр НБУВ: РА362156

Рубрики:

      
6.

Дорошенко А.О. 
Будова і фотоніка органічних люмінофорів з аномально великим стоксовим зсувом флуоресценції: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / А.О. Дорошенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА317107 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сиса І.В. 
Вивчення особливостей взаємодії іонів перехідних металів з нуклеїновими кислотами, що знаходяться на різних рівнях структурної організації: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / І.В. Сиса ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г264.13

Рубрики:

      
8.

Демид А.Є. 
Використання властивостей діетилдитіокарбамінату натрію в амперометричному аналізі катіонних сумішей: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / А.Є. Демид ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що під час роботи з індикаторним графітовим електродом за даних умов ДДТК є електродно-активним. Досліджено процеси комплексоутворення в системах купрум (І, ІІ) - галогеніди, склад і міцність утворених галогенокупратів, їх електрохімічну поведінку та хімічну взаємодію з ДДТК вольтамперо- та потенціометричним методами. Розроблено методики амперометричного визначення катіонів у сумішах природного та штучного походження без поділу, що допомагає прискорити та спростити аналіз, без зниження його точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.135-4 +
Шифр НБУВ: РА368018

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Юрлова Л.Ю. 
Вилучення урану (VI) та важких металів із забруднених вод методами ультра- і нанофільтрації у поєднанні з комплексоутворенням: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Л.Ю. Юрлова ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесу очистки забруднених вод від радіонуклідів на прикладі U (VI) та важких металів реагентами баромембранними методами (комплексоутворення-ультрафільтрації та комплексоутворення-нанофільтрації). Визначено оптимальні умови, необхідні для ефективної очистки вод даними методами, зокрема встановлено тип мембрани, величину робочого тиску, співвідношення масових концентрацій поліетиленіміну та металу, pH. Виявлено, що методи комплексоутворення-ультра- та нанофільтрації можна застосовувати для очистки вод від окремих металів та від їх суміші. Показано ефективність застосування методу хімічної деструкції комплексів метал-поліетиленімін з метою регенерації поліетиленіміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.220.4 +
Шифр НБУВ: РА344680

Рубрики:

      
10.

Демченко М.О. 
Водорозчинні комплекси білків з похідними декстану та поліакрилової кислоти: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / М.О. Демченко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено кон'югації білків з модифікованими полісахаридами, їх комплексоутворення з поліаніонами за участю перехідних металів, їх фізико-хімічні властивості та імуногенність. З використанням розроблених нових сенсорних матриць вивчено кінетику утворення полімер-білкових кон'югатів за методом поверхневого плазмового резонансу. Показано залежність цієї реакції від хімічної структури матриці. Встановлено, що залежно від співвідношення гідрофільних і гідрофобних груп у полімері утворюється два типи комплексів - з відкритою поверхнею білкової глобули та з поверхнею, покритою полімерним ланцюгом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р266.9
Шифр НБУВ: РА320104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Оршуляк О.О. 
Вольтамперометрія іонів Zr(IV) та Hf(IV) в присутності азобарвників: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.О. Оршуляк ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено питання стосовно вольтамперометрії іонів Zr (IV) та Hf (IV) за присутності азобарвників (еріохрому червоного B, калькону, кальцесу, торону, арсеназо I і кислотного хром синього T). Досліджено вольтамперометричну активність торону та кислотного хром синього T. Внаслідок нечіткості піків відновлення комплексних сполук і поганої відтворюваності результатів показано недоцільність використання торону, кислотного хром синього T та арсеназо I за умови дослідження їх взаємодії з Zr(IV) та Hf(IV). Установлено оптимальні умови комплексоутворення Zr(IV) та Hf(IV) з еріохром червоним B, кальконом та кальцесом. Досліджено, що Zr(IV) та Hf(IV) взаємодіють з кальконом і кальцесом за співвідношення компонентів M:R = 1:2, а з еріохром червоним B - M:R = 1:1. Розраховано константи стійкості комплексних сполук і форми існування іонів Zr(IV) та Hf(IV) у розчині. Досліджено вплив сторонніх іонів на їх вольтамперометричне визначення. Розроблені методики визначення апробовано для визначення гафнію у сплаві Tb - Hf - Al; цирконію у сплаві Tb - Zr - Si, у барабанах коліс літака та в об'єктах довкілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.4-5 + Г461.135 +
Шифр НБУВ: РА349221

Рубрики:

      
12.

Вронська Л.В. 
Вольтамперометрія Ru(IV) в присутності оксикислот та її застосування в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.В. Вронська ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 19 с.: рис.: рис.: рис.: рис. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу комплексоутворення іонів Ru(ІV) з оксикислотами та його застосуванню при вольтаперометричному визначенні. Запропоновано схеми комплексоутворення іонів Ru(IV) з цитратною, тартратною і оксалатною кислотами. Досліджено полярографічні каталітичні ефекти в розчинах з малим вмістом Рутенію в присутності оксикислот. Запропонована схема каталітичного електродного процесу. Показана можливість використання цитратної кислоти в якості добавки до полярографічного фону, яка забезпечує утворення однієї аналітичної форми іону. Розроблена чутлива, селективна методика вольтамперометричного визначення Рутенію в напівпровідникових пастах і сплавах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.21-5

      
13.

Рязанова О.О. 
Вплив біологічно активних лігандів на стабільність міжмолекулярних гомополінуклеотидних комплексів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.О. Рязанова ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження впливу біологічно активних лігандів на стабільність міжмолекулярних гомополінуклеотидних комплексів аденін-тимінового складу. Визначено вплив F1rib на термодинамічні потенціали комплексоутворення. Доведено можливість застосування F1rib як флуоресцентного зонду молекулярної гібридизації нуклеїнових кислот і стабілізатора комплексів антизмістовних і -генних олігонуклеотидів з молекулами мишей.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359087

      
14.

Лантушенко А.О. 
Вплив бокових ланцюгів ароматичних лігандів на процеси асоціації і конкурентного зв'язування з ДНК: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.О. Лантушенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив структурних особливостей бокових ланцюгів ароматичних молекул на параметри їх асоціації та конкурентного зв'язування із олігомером ДНК. Розглянуто дві групи ароматичних сполук, які мають різні біологічні властивості: фенантридинові барвники бромистий етидій (EB) та його азидо-аналоги моно-(EMB) і діазид (EDC) етидію, що відрізняються будовою бокових ланцюгів, а також серія феноксазонових сполук актиноцил-біс-(2-диметиламіноетил) амід (ActII)-актиноцил-біс-(5-диметиламінопентил) амід (ActV) - аналогів протипухлинного антибіотика "Актиноміцин D" з аміноалкільними боковими ланцюгами різної довжини. З метою встановлення молекулярного механізму дії гідротропних агентів нікотинаміду та кофеїну вивчено їх комплексоутворення з біологічно активними сполуками, які мають різні медико-біологічні властивості. Зроблено висновок про специфіку фізичних механізмів асоціації біологічно активних сполук зі структурно різними боковими ланцюгами та їх взаємодією з молекулою ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-2 +
Шифр НБУВ: РА324918

Рубрики:

      
15.

Чернишова О.С. 
Вплив поверхнево-активних речовин та інших компонентів матриці на аналітичний сигнал катіонселективних мембранних електродів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.С. Чернишова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.131

Рубрики:

      
16.

Закорчевна Н.Б. 
Еколого-економічна оцінка водокористування в басейні р.Південний Буг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.Б. Закорчевна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні підходи до водогосподарського комплексу та розроблено показники і критерії еколого-економічної оцінки водокористування, економічної оцінки збитків від виснаження та забруднення водних ресурсів. Розкрито сутність і обгрунтовано фактори водогосподарського комплексоутворення. Проведено дослідження водогосподарського комплексу (ВГК) басейну р. Південний Буг, його територіально-галузевої структури, виконано еколого-економічну оцінку водокористування і ранжування галузевих та територіальних суб'єктів ВГК за рівнем антропогенного навантаження на водні ресурси. Визначено економічні збитки від кількісного виснаження та забруднення водних ресурсів. Розроблено рекомендації щодо удосконалення управління ВГК за басейновим принципом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)455.51
Шифр НБУВ: РА308214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Жовтанецька О.О. 
Економічне регулювання розвитку тваринницько-продуктового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.О. Жовтанецька ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито закономірності й особливості розвитку тваринницько-продуктового комплексу за умов переходу до ринкової економіки. Розроблено науково обгрунтовані рекомендації структурної перебудови тваринницько-продуктового комплексу, стратегії і тактики його реформування. Сформовано основні положення удосконалення функціонально-компонентної і територіальної структури тваринницько-продуктового комплексу. Обгрунтовано шляхи виходу тваринницько-продуктового комплексу з кризової ситуації та резерви збільшення виробництва продукції тваринництва. Визначено основні напрями подальшого розвитку агропромислової інтеграції, кооперації, комплексоутворення агропромислового виробництва. Запропоновано головні шляхи подальшого розвитку й удосконалення територіальної організації тваринницько-продуктових підкомплексів: м'ясопродуктового, молочно-продуктового, вівчарсько-продуктового, птахопродуктового.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.2
Шифр НБУВ: РА315386 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Чорненька Н.В. 
Електрохімічна поведінка комплексів паладію (ІІ) в гліцинатних електролітах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.05 / Н.В. Чорненька ; НАН України. Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено процеси комплексоутворення, масопереносу, а також кінетику та механізм електровідновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту. Визначено склад електрохімічно активних комплексів і обгрунтовано оптимальний склад гліцинатного електроліту для одержання якісних функціональних паладієвих покриттів. Установлено склад непротонованих і протонованих гліцинатних комплексів паладію (II). Визначено константи їх утворення та константи протонування, а також області існування, розраховано діаграму E-pH (Пурбе) з урахуванням комплексоутворення. Описано синтез цис-дигліцинатних та транс-дигліцинатних комплексів паладію (II) з хлориду паладію. Запропоновано потенціометричний метод вивчення транс-цис-ізомеризації комплексів. З'ясовано закономірності масопереносу у прикатодному шарі у разі електроосадження паладію (II) з гліцинатного електроліту за стаціонарних умов. Розраховано складові енергії активації електрохімічного відновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту. Визначено кінетичні параметри процесу й електрохімічний порядок електродної реакції за основними компонентами електроліту. Установлено механізм відновлення паладію (II) з гліцинатного електроліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г128.236 + Г576.64 +
Шифр НБУВ: РА338841

Рубрики:

      
19.

Михайлова Л.І. 
Застосування каталітичних індикаторних реакцій комплексоутворення для визначення деяких оксигенвмісних аніонів у функціональних матеріалах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Л.І. Михайлова ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено умови каталітичного визначення карбонат- і фосфат-іонів за реакціями комплексоутворення Al(III) із трифенілметановим барвником ксиленоловим оранжевим і Co(III) із похідним нітрозо-нафтолу - нітрозо-R-сіллю - відповідно в оптичних і сцинтиляційних монокристалах і сировині для їх вирощування. Вивчено вплив концентрації компонентів на швидкість каталітичних індекаторних реакції та установлено оптимальні умови визначення аніонів-каталізаторів. Показано, що участь поверхнево-активних речовин у процесах хелатоутворення впливає на їх кінетику. Дане явище використано для підвищення чутливості визначення аніонів-каталізаторів. Показано, що дані реакції можна використовувати для одночасного визначення двох аніонів-каталізаторів без застосування попереднього розділення та маскування. Запропоновано алгоритм обробки результатів багатокомпонентного каталітичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г441.112 +
Шифр НБУВ: РА325058

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Матвієнко О.М. 
Знефторювання підземних вод на фільтрах з модифікованим завантаженням: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2006. — 18 с. — укp.

З'ясовано доцільність використання заходів, що підвищують ефективність знефторювання підземних вод. Встановлено, що існуючі методи очищення вимагають великих затрат на реагенти та енергопостачання. Здійснено модифікацію завантаження для видалення фторидів з підземних вод, в якому відбуваються процеси іонообмінної сорбції та комплексоутворення. Даний метод засновано на здатності природного цеоліту (клиноптилоліту) до катіонного обміну, в результаті якого відбувається міцне закріплення модифікаційного алюмінійвмісного реагенту на поверхні зерен завантаження, що забезпечує очистку води від фтору. Досліджено механізм катіонного обміну. Теоретично обгрунтовано та практично підтверджено ефективність застосування методу знефторювання фільтруванням крізь модифіковане завантаження. Одержано кінетичний коефіцієнт та коефіцієнт Генрі, розроблено методику розрахунку основних технологічних параметрів та характеристик процесу знефторювання на модифікованих завантаженнях, запропоновано схему видалення фторидів, здійснено її техніко-економічні розрахунки. Результати наукового дослідження використано у Миргородському виробничому управлінні водопровідно-каналізаційного господарства "Полтававодоканал".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА342373

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського