Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (703)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (98)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНСУЛЬТУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 88
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рашитова Н.К. 
Адаптація до професійної діяльності на державній службі: соціально-психологічний аспект: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.03 / Н.К. Рашитова ; Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблеми адаптації до професійної діяльності за умов державної служби. Розглянуто суть і зміст цього процесу, які виявляються у подоланні адаптаційних ускладнень та розвитку здібностей працівників для успішної професійної діяльності за даних умов. Запропоновано модель процесу адаптації, яка розкриває його функціональні складові. Доведено перспективність її використання як інструменту вдосконалення процесу адаптації для забезпечення сприятливих умов щодо підготовки державних службовців. Запропоновано підходи стосовно здійснення консультаційної роботи з питань ефективності процесу адаптації. Розроблено етапи впровадження системи психолого-управлінського консультування як засобу підвищення ефективності процесу управління за умов державної служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1:Ю9 + Ю952.14 +
Шифр НБУВ: РА350082

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Бабак М.П. 
Використання комунікативних методів побудови політичного іміджу в засобах масової інформації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / М.П. Бабак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Ш. Ін-т журналістики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено та класифіковано комунікативні методи побудови політичного іміджу в ЗМІ, відокремлено новітні від вже відомих. Проаналізовано стан і перспективи розвитку комунікативних методів впливу в журналістиці, політичному консультуванні, паблік рілейшиз та іміджелогії. Розглянуто особливості використання вітчизняними засобами масової інформації комунікативних методів для привернення уваги читачів до діяльності політика або партії та формування громадської думки щодо окремих політичних сил. Досліджено деякі групи комунікативних методів побудови політичного іміджу в ЗМІ за типологічними ознаками. Особливу увагу приділено новітнім методам, показано перспективи їх сталого використання у ЗМІ як засобу створення іміджу. Розглянуто питання "первинності" іміджу та PR. Розроблено дворівневу класифікацію комунікативних методів, пристосовану для практичного використання в рекламних і PR-агенціях з метою формування у суспільній свідомості певних політичних настанов і фіксування іміджу політика або політичної партії. Простежено тенденції розвитку українського іміджевого та PR-консультування у контексті співпраці з засобами масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ф018 + Ф055.1 +
Шифр НБУВ: РА349597

Рубрики:

      
3.

Фефер Е. І. 
Використання сучасних інформаційних технологій в удосконаленні стоматологічної допомоги та в оптимізації фахової підготовки: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.11 / Е. І. Фефер ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено можливості використання сучасних інформаційних технологій для телемедичного консультування та моніторингу стану стоматологічних хворих; діагностичні критерії за інформаційного моніторингу стану стоматологічних хворих. Запропоновано концептуальні підходи до системи контролю якості дистанційного навчання лікарів-стоматологів, що дозволяє забезпечити ефективне формування блоків навчального матеріалу; методики дистанційного контролю знань стоматологів; концептуальні підходи до індивідуалізованого дистанційного навчання в стоматології, що враховує особливості слухачів для забезпечення трансферу знань більш складного рівня; технологію дистанційного навчання, що дозволяє використовувати залежності між об'єктами навчання та їх рівнем знань, а також формування відповідних груп; концепцію малих спеціалізованих медичних інформаційних систем у стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)286.6
Шифр НБУВ: РА379116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Михайлець Л.П. 
Генетичне консультування, допологова діагностика та клінічні варіанти перебігу муковісцидозу залежно від генотипу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Л.П. Михайлець ; Укр. наук. гігієн. центр МОЗ України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Зроблено порівняльну характеристику клінічних проявів порушень бронхолегеневої системи та системи травлення залежно від генотипу у 111 дітей, хворих на муковісцидоз (МВ) у віці від 1 місяця до 15 років. За результатами ДНК-аналізу в 57,2% випадків виявлено такі мутації гена трансмембранного білка: delF508 - 56,3%; R553X - 0,45%; G551D - 0,45%. Хворих дітей було поділено на три генотипові групи: перша - із генотипом delF508/delF508 (39,6%), друга - delF508/x (33,4%) і третя - x/x (27%). Подано оцінку фізичного розвитку дітей залежно від генотипу, запропоновано використовувати ці показники для оцінки ступеня тяжкості і прогнозу перебігу захворювання. Оптимізовано схему генетичного консультування та допологової діагностики, що дозволить значно підвищити діагностичну інформативність родин групи високого ризику МВ (до 95,5%).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.9-2

Рубрики:

      
5.

Колеснік Я.Ф. 
Динаміка захворюваності на рак тіла матки та клініко-генеалогічне обгрунтування формування груп ризику: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Я.Ф. Колеснік ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено зростання онкогінекологічної захворюваності з підвищенням темпів приросту раку за 1986 - 2002 рр. у Білій Церкві та південних районах Київщини. Відзначено зростання темпів росту і збільшення питомої ваги раку тіла матки (РТМ) серед інших пухлин жіночої статевої системи у даних регіонах. На підставі генетико-популяційного дослідження вперше розраховано кількісні оцінки внеску спадкових та інших факторів у загальну схильність до розвитку РТМ і підтверджено мультифакторіальний характер даної патології. Визначено, що агрегація злоякісних пухлин у родоводах хворих на РТМ відповідає сімейному раковому синдрому I типу. Виявлено нестабільність геному лімфоцитів периферичної крові у хворих на залозисту гіперплазію ендометрію (ЗГЕ). Розраховано індивідуальний генетичний ризик розвитку злоякісних пухлин у родичів пробандів і обгрунтовано необхідність медико-генетичного консультування членів родин хворих на РТМ. Визначено клініко-генеалогічні критерії для формування груп генетичного ризику розвитку неоплазій у родичів хворих на РТМ. Розроблено організаційні принципи нового методологічного підходу до ранньої діагностики і профілактики РТМ шляхом створення реєстру ракових родин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-3 +
Шифр НБУВ: РА330090

Рубрики:

      
6.

Юрченко Є.О. 
Еволюція виборчих технологій у сучасному політичному процесі: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.О. Юрченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз еволюції виборчих технологій і особливостей розвитку виборчих технологій в Україні. Розкрито зміст даних технологій, визначено та проаналізовано основні стадії їх еволюції у світовому масштабі. Показано, що виборчі технології, спрямовані на налагодження комунікації між політиком і виборцем, є складовою демократичного процесу. Досліджено розвиток політичних партій, які є суб'єктом і об'єктом цих технологій. Відзначено структурні й ідеологічні зміни у політичних партіях, зумовлені застосуванням новий виборчих технологій. Визначено передумови запозичення зарубіжних виборчих технологій, що часто мають характер американізації виборчих кампаній у різних країнах світу, а також дві основні моделі такого запозичення: адаптаційну та шопінгову. Виявлено тенденцію до професіоналізації виборчих кампаній, що має прояв у активному розвитку політичного консультування у глобальному та українському масштабі. Проаналізовано особливості застосування в Україні новітніх виборчих технологій, характерних для цифрової епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 +
Шифр НБУВ: РА359865

Рубрики:

      
7.

Косцик Н.Р. 
Екогенетичні фактори підвищеного ризику для здоров'я дітей в умовах забрудненого фтором та солями важких металів довкілля: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Н.Р. Косцик ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто сучасні методи діагностики, лікування та медико-генетичного консультування екозалежних тиреопатій в дітей з регіону, забрудненого фтором і солями важких металів. На підставі результатів ультразвукового обстеження доведено високу частоту екозалежних тиреопатій та визначено їх структуру. Встановлено, що рівні гормонів трийодтироніну, тетрайодтироніну та тиреотропного гормону визначають функціональний стан щитовидної залози. Проведено імунологічні обстеження дітей з екозалежними тиреопатіями, після обробки даних якого доведено, що в дітей з GSTM10/0-генотипом прояви екопатології зустрічаються у 1,5 - 3 рази частіше. Завдяки проведенню генеалогічного аналізу сімей обстежених дітей доведено вплив генетичної та середовищної компонент на розвиток тиреопатій за моделями Edwards та Falconer.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.1-1
Шифр НБУВ: РА316182 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лук'яненко Н. С. 
Екологічно детермінована патологія у дітей: клініко-генетичний поліморфізм та принципи медико-генетичного консультування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.10 / Н. С. Лук'яненко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2011. — 36 с. — укp.

Подано теоретичне узагальнення та нове вирішення актуальної проблеми сучасної педіатрії - покращання стану здоров'я дітей в регіонах поєднаного забруднення довкілля солями важких металів і фтором шляхом вдосконалення організаційної схеми надання медико-генетичної допомоги та оптимізації лікувально-профілактичних заходів, розроблених на підставі 9-річного спостереження за клінічним станом дітей, молекулярно-генетичних досліджень генів "схильності" та визначення маркерів індивідуальної чутливості дитячого організму до впливу ксенобіотиків. Вперше охарактеризовано провідні синдроми екопатології у дітей з м. Соснівка Львівської області, якими є нефропатія, порушення кальцієвого обміну, зниження імунологічної резистентності організму, тиреопатія та порушення процесів соматичного мутагенезу, частота й інтенсивність яких наростає зі збільшенням часу контакту дітей з ксенобіотиками. Визначено основні ланки патогенезу синдромокомплексу мультихімічної гіперчутливості, названого "Соснівський синдромокомплекс", що розвинувся у дітей внаслідок тривалого низькоінтенсивного комбінованого впливу солей важких металів і фтору. Розроблено діагностичні критерії клінічної гетерогенності екологічно детермінованої патології, апробовано та підтверджено можливість ранньої діагностики ксеногенної інтоксикації, прогнозування маніфестації та верифікації клінічного варіанта перебігу екопатології за допомогою цих методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.3 + Р733-2 + Р11(4УКР)44
Шифр НБУВ: РА382568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Ортіна Г.В. 
Економічний механізм збуту зерна аграрними підприємствами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.В. Ортіна ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано науково-методологічні засади та практичні рекомендації щодо вдосконалення економічного механізму збуту зерна аграрними підприємствами. Проаналізовано та систематизовано теорії щодо ринку зерна та визначено його роль в аграрному секторі економіки. Уточнено економічну суть основних форм реалізації зерна аграрними підприємствами. Розвинуто теоретичні засади ринкового механізму у формуванні нових форм реалізації зерна даними підприємствами, а також методичні положення щодо пріоритетних заходів держави стосовно створення конкурентного середовища на товарних ринках сільгосппродукції. Визначено сучасний стан збуту зерна аграрними підприємствами. Проаналізовано існуючий механізм державного регулювання збуту зерна. Визначено особливості економічного механізму його організації. Запропоновано новий методичний підхід до керування виробничою та збутовою діяльністю за умов ринку. Вдосконалено методичні підходи до оцінювання механізму утворення ціни на зерно. Розроблено заходи щодо підвищення стійкості зернового ринку регіону за допомогою посилення ролі держави. Вдосконалено систему організації сільськогосподарського консультування зерновиробників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321 + У9(4УКР)843.570 +
Шифр НБУВ: РА363375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Колесникова В.І. 
Ідеї аналітичної психології К.Г.Юнга в дослідженні проблем особистісного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.І. Колесникова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Дослідження спрямовано на експлікування ідей К.Г.Юнга про психічний розвиток, особистісний ріст та їх інтегрування у сучасне вітчизняне знання про особистість, а також на здійснення практичного дослідження типології та структури особистості та динаміки процесу розвитку індивідуальності. Створено та перевірено на надійність та валідність методику "Юнгівської типології особистості", що сприяє здісненню діагностики функціонально-психологічного типу особистості на вибірках випробуваних із різними соціально-демографічними характеристиками. Розглянуто можливість використання юнгівської моделі структури та розвитку особистості як методолого-теоретичної основи для процесу сприяння особистісному росту у межах психологічного консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ШВА)6-736.3 + Ю937-71 +
Шифр НБУВ: РА322733

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Агарков А.О. 
Інформаційно-консультаційне забезпечення в системі управління сільськогосподарськими підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / А.О. Агарков ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено особливості формування та розвитку інформаційно-консультаційної діяльності в сільськогосподарських підприємствах та її значення в прийнятті ефективних управлінських рішень керівниками та спеціалістами. Проаналізовано сучасний стан аграрного сектора економіки Харківщини, визначено рівень інформаційно-консультаційного забезпечення систем управління сільськогосподарських підприємств регіону. Розкрито можливості використання методу маржинального аналізу як сучасного інструменту здійснення інформаційно-консультаційної діяльності. Запропоновано модель ціноутворення на агроконсалтингові послуги й альтернативні методи консультування на основі системи підтримки прийняття рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-210.11 +
Шифр НБУВ: РА370044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Котирло О.О. 
Інформаційно-консультаційне забезпечення інвестиційної діяльності фермерських господарств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.О. Котирло ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання щодо вдосконалення консультування стосовно інвестиційної діяльності фермерських господарств. Наведено основні результати узагальнення теоретико-методологічних засад інформаційно-консультаційного забезпечення інвестування фермерських господарств. Розкрито суть інвестиційної діяльності та процесу консультування фермерів щодо даної діяльності. Систематизовано напрями її консультаційного забезпечення. Класифіковано найбільш дієві методи економічного аналізу та консультування за етапами процесу даного забезпечення фермерів. Обгрунтовано та запропоновано логіко-структурну схему організації інвестиційно-консультаційного забезпечення фермерських господарств; організаційно-економічний механізм забезпечення їх інвестиційної діяльності, зокрема, технології консультаційного забезпечення з використанням складових інфраструктури системи інвестиційно-консультаційного забезпечення фермерських господарств і форми угод щодо консультування; створення консультаційного відділу при Асоціації фермерів і приватних землевласників України як інфраструктурної складової зазначеної системи з метою надання дорадчих послуг за напрямами консультування фермерів, що сприяє розвитку інвестиційної діяльності фермерських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.4-56 +
Шифр НБУВ: РА353055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Афендікова Н.О. 
Макроекономічний механізм забезпечення зайнятості сільського населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.О. Афендікова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано залежність забезпечення зайнятості сільського населення від адаптаційної здатності робочої сили, її функціональної гнучкості, якісних характеристик (віку, рівня освіти, статі, кваліфікації, спеціальності). Наведено класифікацію факторів, що мають домінуючий вплив на забезпечення зайнятості: фактори формування трудових ресурсів, використання робочої сили й розвитку інфраструктури ринку аграрної робочої сили на локальному рівні. Здійснено класифікацію цільової, функціональної підсистем і підсистеми забезпечення регулювання зайнятості на базі підвищення мотивації до праці, рівня кваліфікації працівників, підготовки й перепідготовки кадрів, консультування, моніторингу, аналізу, прогнозування, регулювання, корекції, а також правового, науково-методичного, інформаційного забезпечення. Розкрито суть категорій "зайнятість" і "забезпечення зайнятості". Визначено форми прояву ринкової трансформації зайнятості сільського населення з використанням розробленої системи ознак періодизації розвитку соціально-трудових відносин у країнах постсоціалістичної економіки, зокрема Україні. Запропоновано систему забезпечення зайнятості сільського населення за ринкових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-640.5 +
Шифр НБУВ: РА335618

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Галаган В.О. 
Медико-генетичне консультування в системі генетичного моніторингу населення: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.15 / В.О. Галаган ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2004. — 42 с. — укp.

Обгрунтовано значення медико-генетичного консультування в системі генетичного моніторингу. Проаналізовано вроджену та спадкову патологію серед сімей, яким надано медико-генетичне консультування протягом 1999 - 2002 рр., визначено рівень сегрегаційної та мутаційної компоненти. Виявлено чинники ризику формування вродженої патології серед новонароджених, самовільних викиднів, неплідних шлюбів (вік подружжя, його хронічні інфекційні та екстрагенітальні захворювання, професійні шкідливості, шкідливі звички). Наголошено на необхідності медико-генетичного консультування всіх вагітних жінок та подружніх пар з питань планування вагітності. Показано, що для верифікації діагнозу та лікування патології у роботі лікаря-генетика необхідна етапність. Розроблено систему збору та обробки інформації для прогнозування генетичних процесів серед населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.114.3 + Р252.215 +
Шифр НБУВ: РА331184

Рубрики:

      
15.

Бондаренко М.В. 
Медико-генетичне консультування при невиношуванні вагітності: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / М.В. Бондаренко ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Запропонована система медико-генетичного обстеження жінок для виявлення спадкової схильності до невиношування вагітності (НВ), яка включає клініко-генеалогічний, дерматогліфічний, цитологічний та цитогенетичний методи обстеження. Встановлені генетичні критерії ефективності лікування жінок з НВ. Розроблена математична комп'ютерна програма для оцінки ризику даної патології, прогнозу перебігу вагітності та народження здорових дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219

Рубрики:

      
16.

Кіцера Н.І. 
Медико-генетичне консультування сімей з онкологічною патологією в потомстві: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.15 / Н.І. Кіцера ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація грунтується на ретроспективному аналізі 438 випадків злоякісних пухлин у дітей різного віку, які проживають у західному регіоні України (Львівська, Рівненська і Волинська області), та клініко-генеалогічному дослідженні спектру онкологічної патології за методом випадок-контроль у 358 сім'ях. З'ясовано, що лейкемії і лімфоми є найчастішими онкологічними процесами, які складають від 58,8% до 89,0% усіх випадків злоякісних пухлин у дітей різних областей. Частота природжених вад розвитку (ПВР) в аналізованих областях складає від 3,6% до 8,0% і характеризується поліморфністю і гетерогенністю. Клініко-генеалогічний проспективний аналіз сімей, де діти хворі на онкологічну патологію, показав, що злоякісні пухлини відносяться до мультифакторної патології: співвідносний внесок генетичних факторів і факторів довкілля у виникненні солідних пухлин складає 10,7% і 89,3%, у випадку гемобластозів - 15,3% і 84,7%. Визначено коефіцієнт успадкування до злоякісних пухлин у сім'ях пробандів обстежених груп, який для родичів I ступеня спорідненості складає 15,5% та 5,8% для гемобластозів і солідних пухлин відповідно. З'ясовано більшу частоту споріднених шлюбів між батьками в дітей із онкологічною патологією. Виявлено 8 сімей, де зустрічалися ПВР серед сибсів пробандів із злоякісними пухлинами. Рекомендовано проводити поглиблене медико-генетичне консультування для сімей пробандів із онкологічною патологією в потомстві та доведено необхідність утворення комп'ютеризованих реєстрів в Україні у спеціалізованих онкологічних відділеннях усіх лікарень України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.56-2

Рубрики:

      
17.

Сенюшкін Є.О. 
Мережеві взаємодії як чинник формування і реалізації публічної екологічної політики: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Є.О. Сенюшкін ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мережеві взаємодії та їх вплив на формування та реалізацію публічної екологічної політики. Проаналізовано стан дослідженості проблеми у вітчизняній і зарубіжній політології та суміжних науках. Розкрито структурні взаємозв'язки екологічних досліджень у різних галузях гуманітарного та природничого знання. Розглянуто екологічну політику як феномен мережевого суспільства. Виявлено вплив мережевих взаємодій на вирішення екологічних проблем на політичному рівні. Розглянуто головні чинники забезпечення публічності екологічної політики, а саме: громадську ініціативу у формуванні природоохоронного законодавства, вдосконалення політичних і економіко-правових механізмів публічної екологічної політики, впровадження екомережевого підходу до забезпечення сталого розвитку регіонів. Виявлено мережевий характер взаємодій основних акторів публічної екологічної політики. Досліджено механізми суспільного консультування й узгодження інтересів різних соціальних груп і верств населення з метою залучення їх до вирішення екологічних проблем на політичному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф062 +
Шифр НБУВ: РА364852

Рубрики:

      
18.

Пригожев О.С. 
Моделі, методи та засоби управління навчанням користувача роботі в автоматизованій інформаційній системі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.С. Пригожев ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розвинуто теоретичні та методологічні засади побудови інтелектуальних систем підтримки користувача та розробки на їх базі експериментної системи для навчання та консультування. Запропоновано модель керування взаємодією користувача й автоматизованої інформаційної системи (АІС), яка базується на абстрактній моделі управління Глушкова, з використанням планувальної експертної системи як керувальної структури. Запропоновано модель поводження користувача за умов роботи з АІС як алгебри сценаріїв та доведено функціональну повноту цієї алгебри в алгебрі Дейкстри, що дає змогу описати за допомогою алгебри сценаріїв будь-який алгоритм рішення задачі користувачем. Розвинуто модель подання знань у вигляді сценаріїв, який полягає у розширенні характеристик підцілей умовою циклу та списком команд для досягнення підцілей, що дозволяє описати задачі користувача АІС. Розроблено метод перетворення структурних схем алгебри Дейкстри у дерево сценаріїв з використанням моделі поводження користувача на основі алгебри сценаріїв. Розроблено метод побудови систем підтримки користувача з застосуванням експертних систем, який базується на моделі поводження користувача, удосконаленій моделі подання знань про задачі у вигляді сценаріїв і методі перетворення структурних схем алгебри Дейкстри у дерево сценаріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.826 +
Шифр НБУВ: РА352176

Рубрики:

      
19.

Малихіна В.М. 
Організаційно-методичне забезпечення управління інноваційною діяльністю загальноосвітніх навчальних закладів в умовах великого міста: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.М. Малихіна ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено питання організаційно-методичного забезпечення процесу управління інноваційною діяльністю загальноосвітніх навчальних закладів за умов великого міста. Уточнено сутність поняття інноваційна діяльність, охарактеризовано її складові елементи (когнітивний, мотиваційний, рефлексивний, креативний). Визначено зміст і структуру діяльності науково-методичного центру міського управління освітою, основними функціями якого є координування, інформування, діагностування, консультування. Розроблено модель організаційно-методичного забезпечення управління інноваційною діяльністю загальноосвітніх навчальних закладів на підставі використання науково-культурного потенціалу великого міста, наведено технології її реалізації. Обгрунтовано доцільність застосування запропонованої моделі, що сприяє активізації новаторської діяльності педагогічних працівників шкіл і методистів районних методичних кабінетів, а також підвищенню рівня їх мотивації та компетентності, збільшенню кількості інноваційних та експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів міста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.41 +
Шифр НБУВ: РА340694

Рубрики:

      
20.

Дьяконов Г.В. 
Основи діалогічного підходу у психологічній науці й практиці: автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / Г.В. Дьяконов ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено психологічні особливості та закономірності діалогу в сучасній науці та виявлено зв'язок діалогу з такими явищами, як зовнішня та внутрішня мова, мислення та творчість, спілкування та конфлікт, особистість та відособлення, почуття й емоції. Виявлено гуманітарно-духовний зміст і теоретико-методологічний потенціал психології діалогу, які є основою інтерсуб'єктно-діалогічної парадигми в психологічній науці. Розроблено екзистенційно-онтологічну концепцію психології діалогу, у якій він розглядається в контексті "людинолюдського" буття у таких вимірах, як процес, подія, співбуття, самобуття та іншобуття. Визначено діалогічні концепції психологічних феноменів людського буття (взаємодії, конфлікту, ідентифікації, відособлення, потоку свідомості) та діалогічні інтерпретації екзистенційно-психологічних явищ (надії, провини, совісті, романтичності, молитви, щоденника). Досліджено природу багатьох екзистенційно-онтологічних явищ і феноменів духовно-особистісного буття людини. Проаналізовано принципи та форми практичної психології (психодіагностики, психотерапії, консультування). Теоретично обгрунтовано принципи та методи емпіричного діалогічного психологічного дослідження. Розроблено нові психодіагностичні методики інтерсуб'єктно-діалогічного дослідження та деякі методи та технології діяльності психолога в прикладій та практичній психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.132.3 + Ю252:Ю9 + Ю9с22 + Ю949.2 +
Шифр НБУВ: РА367454

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського