Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (388)Книжкові видання та компакт-диски (40)
Пошуковий запит: (<.>K=КПК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 124
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костюченко О.Ю. 
Апеляційне оскарження судових рішень у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Ю. Костюченко ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено інститут апеляційного оскарження судових рішень у кримінальному процесі України, зокрема, його зародження, історичний розвиток, поняття, основні риси та завдання, об'єкт і предмет, суб'єкти, форму та зміст апеляції, порядок і строки її подання, підстави, умови та порядок відновлення цих строків, процесуальні наслідки подання апеляції. Проаналізовано існуючі теоретичні позиції, пам'ятки українського права з питань оскарження судових рішень до вищих судів, міжнародно-правові акти у галузі прав людини та судочинства, чинне кримінально-процесуальне законодавство України та інших держав, Проект нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, практику та статистику апеляційних судів України з питань апеляційного оскарження судових рішень у кримінальних справах. Наведено пропозиції щодо вдосконалення положень кримінально-процесуального законодавства України, які регламентують апеляційне оскарження судових рішень. В апеляційному порядку запропоновано оскаржувати рішення суду першої інстанції, якими закінчується розгляд справи, крім випадків, виключний перелік яких повинен бути встановлений КПК України. Для судових рішень, якими не закінчується розгляд справи і які винесені як суддею (слідчим суддею) у судовому провадженні, так і суддею (судом) у стадії судового розгляду кримінальної справи, пропонується запровадити окреме оскарження та перегляд. Передбачено можливість подання усної апеляції з занесенням її до протоколу, а також можливість подання спільної апеляції та приєднання повністю або частково до вже поданих апеляцій інших суб'єктів оскарження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА335644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Озерський І.В. 
Взаємодія слідчого з органом дізнання в системі МВС України (організаційно-правовий та психологічний аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 19.00.06 / І.В. Озерський ; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Вивчено сучасний стан взаємодії слідчого з органом дізнання, її межі, правову процедуру та значення для прийняття юридичних рішень. Досліджено організаційно-правові та психологічні умови та чинники, що впливають на зазначену взаємодію. Створено теоретико-правову основу взаємодії, наведено рекомендації щодо змін і доповнень до чинного кримінально-процесуального законодавства та проекту нового КПК України. Розроблено та апробовано процедуру експериментального виявлення та коригування конфліктної установки у взаємодіючих суб'єктів. Визначено професійно-психологічні властивості, необхідні для ефективної взаємодії. Наведено пропозиції щодо вдосконалення організації та проведення професійної психологічної підготовки слідчого та органу дізнання до взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Х891.9(4УКР)7-9 + Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА328156

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Ковальов В.В. 
Взаємодія слідчого з працівниками експертної служби МВС України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Ковальов ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено сучасну наукову концепцію взаємодії слідчого з працівниками експертно-криміналістичних підрозділів МВС України на етапі досудового провадження. Розкрито сутність, принципи, форми та напрями взаємодії слідчого з працівниками експертної служби. Наведено характеристику експертів-криміналістів як осіб, що володіють спеціальними знаннями і залежно від мети та їх участі у досудовому слідстві, набувають процесуального статусу спеціаліста, експерта, фахівця, визначеного чинним КПК України. Розкрито зміст поняття координації та здійснено її відмежування від взаємодії. Встановлено процесуальний статус слідчого як основної фігури й організатора взаємодії на досудовому провадженні. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного КПК України, зокрема, обгрунтовано необхідність проведення судової експертизи до порушення кримінальної справи з метою підвищення ефективності процесу розкриття та розслідування злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413 + Х893.9(4УКР)722.013-96 + Х819(4УКР)113.042 +
Шифр НБУВ: РА355385

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Цимбал Г.П. 
Взаємодія як умова забезпечення виявлення і розслідування податкових злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.П. Цимбал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасних проблем взаємодії податкової міліції з правоохоронними органами, контрольно-ревізійними службами та іншими державними контролюючими структурами як умови забезпечення виявлення та розслідування податкових злочинів. На підставі аналізу наукових праць вітчизняних та зарубіжних учених-криміналістів наведено криміналістичну характеристику податкових злочинів, розкрито їх зміст і описано складові елементи. Шляхом вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення та практики діяльності податкової міліції обгрунтовано необхідність її взаємодії з іншими правоохоронними та державними контролюючими органами під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано сучасні наукові уявлення щодо сутності поняття "взаємодія" та запропоновано його визначення як регламентованої чинними нормативно-правовими актами співпраці державної податкової служби з іншими правоохоронними органами у межах своєї компетенції під час розслідування злочинів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо внесення статті до нового проекту КПК України про визначення взаємодії, обгрунтовано необхідність її регулювання. Розкрито особливості взаємодії на стадії прйняття рішення про порушення кримінальної справи. Доведено доцільність створення інформаційної автоматизованої системи для органів податкової міліції з метою сприяння виявленню, розкриттю та розслідуванню податкових злочинів. Узагальнено досвід діяльності податкових органів зарубіжник країн та практики їх взаємодії з іншими правоохоронними структурами у боротьбі з податковими злочинами. Показано особливості взаємодії податкової міліції з податковою інстпецією, контрольно-ревізійною службою, МВС, СБУ, митними органами, досліджено можливості використання оперативно-розшукових даних під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано правові документи та існуючу практику міжнародного співробітництва по викриттю порушників податкового законодавства. Запропоновано конкретні заходи для покращення взаємодії ДПС України та відповідних правоохоронних органів зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х894.9(4УКР)311.78 +
Шифр НБУВ: РА341289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Калачова О.М. 
Визначення слідчим процесуального статусу осіб, що беруть участь у досудовому провадженні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.М. Калачова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми визначення слідчим процесуального статусу осіб, що беруть участь у досудовому провадженні, зокрема, інформаційну невизначеність щодо фактичного становища особи, можливу наявність подвійного статусу суб'єкта. Запропоновано алгоритм дій слідчого у разі вирішення питання щодо наділення особи кримінальним процесуальним статусом, за яким розглянуто процесуальний порядок визначення правового становища окремих суб'єктів кримінального судочинства. Проаналізовано особливості визначення слідчим процесуального статусу його учасників на різних стадіях досудового провадження. Запропоновано зміни та доповнення до чинного КПК і проекту КПК з метою вдосконалення правової регламентації дій слідчого у разі визначення процесуального статусу учасника кримінального судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)1 + Х893.9(4УКР)720.1 +
Шифр НБУВ: РА360600

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Бірюков В.В. 
Використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Бірюков ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і практичних проблем щодо використання комп'ютерних технологій для фіксації криміналістично значимої інформації у процесі розслідування, розглянутий як інформаційний, і метою якого є створення об'єктивної інформаційної моделі події злочину, що мав місце в минулому. У даному разі важливо, у якій формі та яким методом зафіксовано інформацію. Досліджено специфічні питання, що виникають у разі використання науково-технічних засобів (НТЗ) для фіксації криміналістично значимої інформації, обгрунтовано допустимість і доцільність використання у цій діяльності комп'ютерних технологій. Результатом дослідження є методики фіксації інформації з їх використанням. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до норм КПК стосовно використання НТЗ у процесі розслідування. Розглянуто питання забезпечення співробітників, які здійснюють фіксацію, необхідним комплектом НТЗ для фіксації криміналістично значимої інформації за польових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.1с2:397 + Х893.9(4УКР)072с11
Шифр НБУВ: РА312282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Дячук В. І. 
Використання спеціальних знань при розслідуванні дорожньо-транспортних пригод: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. І. Дячук ; Акад. упр. МВС України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-прикладні аспекти форм використання спеціальних автотехнічних знань і шляхів їх подальшого розвитку. Визначено основні напрями вдосконалення використання спеціальних знань за розслідування дорожньо-транспортних злочинів, а також розроблено криміналістичні рекомендації з оптимального використання спеціальних автотехнічних знань за проведення слідчих дій, фіксації їх ходу та результатів за розслідування дорожньо-транспортних злочинів. З'ясовано особливості призначення та проведення окремих видів судових експертиз за розслідування дорожньо-транспортних пригод, з'ясовано сучасні можливості судово-автотехнічної експертизи. Сформульовано пропозиції для внесення змін і доповнень до проекту КПК України №1233, а також до нормативно-правових актів, які регламентують діяльність з організації та проведення судових експертиз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.91 + Х894.9(4УКР)312.1
Шифр НБУВ: РА376444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Харченко І. О. 
Вирішення судом процесуальних питань в стадії виконання вироку: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / І. О. Харченко ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процесуальний порядок і зміст вирішення судом процесуальних питань у стадії виконання вироку. Розкрито зміст і предмет кримінально-процесуальної діяльності у стадії виконання вироку, проаналізовано її специфічні ознаки, висвітлено структуру стадії виконання вироку. Досліджено особливості звернення різних видів вироків до виконання. Зазначено про необхідність удосконалення законодавчого регламентування процесуальних повноважень судді у стадії виконання вироку. Розроблено класифікацію питань, що виникають і вирішуються судом на такій стадії. Досліджено особливості вирішення судом питань, що потребують доказування певних обставин, сформульовано пропозиції щодо запровадження пенітенціарного провадження. Запропоновано ряд змін до чинного кримінально-процесуального кодексу України та Проекту нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)79
Шифр НБУВ: РА378544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шумов В. В. 
Вирок суду при спрощеній формі судового розгляду кримінальних справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. В. Шумов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто правові, теоретичні та практичні проблеми постановлення судом законних та обгрунтованих вироків у разі застосування введеної у кримінальний процес України у 2001 році спрощеної форми судового розгляду кримінальних справ у випадках визнання обвинуваченим своєї вини. Проаналізовано виникнення та застосування такої спрощеної форми у різних країнах світу, зокрема, угод про визначення вини у США й особливого порядку за КПК Російської Федерації. Досліджено особливості та проблемні питання застосування в Україні спрощеної форми судового розгляду та правової якості вироку суду, який постановляється у судовому засіданні за спрощеною формою. Внесено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства та розробки нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)802 + Х893.9(4УКР)75
Шифр НБУВ: РА378864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Микитин Ю. І. 
Відновне правосуддя у кримінальному процесі: міжнародний досвід та перспективи розвитку в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Ю. І. Микитин ; Нац. акад. прокуратури України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто сутність, історичне підгрунтя та форми відновного правосуддя. Проаналізовано поняття та принципи відновного правосуддя, надано характеристику її форми, а також досліджено історію кримінально-процесуальної політики у сфері примирення та посередництва в Україні. Висвітлено закріплення відновного правосуддя у міжнародно-правових актах та європейський досвід його впровадження, застосування. Розкрито передумови впровадження відновного правосуддя в Україні та шляхи його імплементації. Запропоновано зміни щодо КК України та КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)7 + Х911.313
Шифр НБУВ: РА374615 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Кирій Л.М. 
Відомчий, судовий контроль та прокурорський нагляд за відмовою в порушенні кримінальної справи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Л.М. Кирій ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Обгрунтовано наукові засади інституту відмови в порушенні кримінальної справи, досліджено його теоретичні положення та практику застосування. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчого забезпечення даного правового інституту з метою підвищення ефективності відомчого, судового контролю та прокурорського нагляду за прийняттям рішення про відмову в порушенні кримінальної справи. Розглянуто норми чинного кримінально-процесуального законодавства України, а також проекту КПК України, що стосуються інституту відмови в порушенні кримінальної справи. Висвітлено сучасні підходи щодо розкриття сутності відомчого, судового контролю та прокурорського нагляду за прийняттям рішення про відмову в порушенні кримінальної справи, з урахуванням яких запропоновано визначення даних понять. Встановлено порядок здійснення відомчого, судового контролю та прокурорського нагляду за прийняттям рішення по відмову в порушенні кримінальної справи в інших державах (Російській Федерації, Франції, ФРН). Окреслено співвідношення відомчого, судового контролю та прокурорського нагляду за відмовою в порушенні кримінальної справи. Розкрито проблеми та недоліки законодавчого регулювання відомчого, судового контролю та прокурорського нагляду за дотриманням процесуального порядку відмови в порушенні кримінальної справи. Наведено пропозиції щодо удосоконалення чинного законодавства України, що регулює відомчий, судовий контроль і прокурорський нагляд за дотриманням процесуального порядку відмови в порушенні кримінальної справи та забезпеченням законності прийняття даного рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)71 + Х891.9(4УКР)622 +
Шифр НБУВ: РА354913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Смоков С.М. 
Внутрішнє переконання слідчого і його роль при прийнятті процесуальних рішень: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / С.М. Смоков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано роль слідчого для оцінки доказів у кримінальній справі. Обгрунтовано точку зору, що процесуальні рішення слідчого це форма реалізації внутрішнього переконання. Розглянуто роль внутрішнього переконання та процесуальної самостійності у разі прийняття найважливіших рішень, у ході порушення кримінальної справи, затримання підозрюваного, обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту, пред'явлення обвинувачення, складання обвинувального висновку та закриття кримінальної справи. Розроблено шляхи подолання перешкод, що негативно впливають на процес формування переконання слідчого. Доведено необхідність підпорядкування слідчого апарату органів внутрішніх справ безпосередьо Головному слідчому управлінню МВС України. Внесено пропозиції до чинного КПК та проекту нового КПК України щодо підвищення ролі органів досудового слідства, зміцнення процесуальної самостійності слідчого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.071 +
Шифр НБУВ: РА321318

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чурікова І.В. 
Всебічність, повнота й об'єктивність процесуальної діяльності слідчого: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / І.В. Чурікова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні проблеми щодо всебічності, повноти й об'єктивності процесуальної діяльності слідчого, вдосконалення її правової регламентації та практики застосування. На підставі аналізу чинного кримінально-процесуального законодавства України, проекту Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, міжнародних документів стосовно порядку провадження судочинства, рішень Європейського суду з прав людини, законодавства інших країн, судової статистики, результатів анкетування практичних працівників, а також наукових праць обгрунтовано теоретичні положення та наведено практичні рекомендації з метою вдосконалення всебічності, повноти й об'єктивності процесуальної діяльності слідчих. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинного КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА364543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Герасимчук О.П. 
Диспозитивність та її реалізація потерпілим у кримінальному судочинстві України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.П. Герасимчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано генез диспозитивного начала у кримінальному судочинстві України, його зв'язок з типом кримінального процесу, розвиток наукових досліджень поняття реалізації диспозитивності потерпілим у кримінальному судочинстві України та його суті. Зроблено висновок про відповідність проявів диспозитивності ознакам принципу кримінального процесу. Розвинуто положення про вертикальну та горизонтальну класифікації елементів структури диспозитивності. Розроблено класифікацію за суб'єктами. Проаналізовано публічні та диспозитивні засади набуття особою статусу потерпілого. Розвинуто ідею запровадження інституту правонаступництва у кримінальний процес. Для більш ефективної реалізації та гарантування прав і законних інтересів потерпілого обгрунтовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного КПК України та до проекту КПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 +
Шифр НБУВ: РА360857

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Андрушко О.В. 
Дізнання в органах прикордонної служби України: процесуальні та організаційні аспекти: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.В. Андрушко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні правові, теоретичні та практичні питання організації та проведення дізнання органами прикордонної служби. Розкрито сутність дізнання у кримінальному процесі України, виявлено перспективи його розвитку. Розглянуто існуючі види та зміст кримінально-процесуальної діяльності Державної прикордонної служби України. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку кримінально-процесуального вітчизняного законодавства, що регламентує правовий статус суб'єктів кримінального процесу, які реалізують повноваження органу дізнання. Досліджено особливості взаємодії прикордонної служби з іншими правоохоронними структурами (органами дізнання, слідчим, прокурором, судовими організаціями) у сфері кримінально-процесуальних правовідносин. Проаналізовано теоретичні положення щодо інституту порушення кримінальних справ, провадження та закінчення дізнання у кримінальному процесі України й особливості реалізації повноважень органів прикордонної служби на досудових стадіях кримінального процесу. Встановлено взаємозв'язок процесуальних і непроцесуальних форм діяльності органів Державної прикордонної служби України під час виконання завдань кримінального судочинства. Визначено процесуальні умови використання оперативно-розшукових та інших даних у розслідуванні злочинів, пов'язаних з порушенням державного кордону України. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та розробки проекту КПК України (реєстр N 3456-1), спрямовані на поліпшення ефективності кримінально-процесуальної діяльності органів дізнання та здійснення даного процесу Державною прикордонною службою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)721.01 +
Шифр НБУВ: РА336681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Фідря Ю.О. 
Діяльність прокурора в контрольних стадіях кримінального процесу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.10 / Ю.О. Фідря ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено проблеми судочинства та діяльності прокуратури у контрольних стадіях кримінального процесу (КСКП). Досліджено еволюцію, сучасний стан і перспективи розвитку в Україні КСКП. Визначено особливості правового статусу прокурора як учасника перегляду судових рішень (СР) у кримінальних справах загалом і за окремими КС судочинства. Проаналізовано практику участі прокурора в апеляційному, касаційному та виключному провадженні на основі матеріалів кримінальних справ і СР. Наведено рекомендації щодо змін і доповнень до Закону України "Про прокуратуру", КПК України, галузевого наказу Генерального прокурора України для удосконалення організації діяльності суду і прокуратури у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)623 + Х893.9(4УКР)78
Шифр НБУВ: РА370299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ліщенко В. М. 
Доказування на досудових стадіях кримінального процесу у справах про одержання хабара: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / В. М. Ліщенко ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано визначення статусу "запідозрена особа" щодо особи, яка безпосередньо затримана на місці давання - одержання хабара до порушення щодо неї кримінальної справи та є суб'єктом доказування в стадії порушення кримінальної справи. Удосконалено процесуальний статус особи, до якої порушено кримінальну справу і яка є суб'єктом доказування. Сформовано пропозиції щодо внесення змін й доповнень до КПК України, законів України "Про оперативно-розшукову діяльність" і "Про боротьбу з корупцією". Розглянуто особливості провадження слідчих дій у справах цієї категорії, зокрема, огляд місця події, допит підозрювального, обвинуваченого, свідків, призначення та проведення експертиз. Розкрито важливість речових доказів, протоколів слідчих дій та інших документів під час доказування вини хабарника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.4 + Х893.9(4УКР)722.07 + Х893.9(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА379138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кутоманов Д.Є. 
Забезпечення конституційних прав особи в досудовому провадженні по кримінальних справах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Є. Кутоманов ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено та розкрито системні зв'язки між принципами кримінального процесу, закріпленими в Конституції України в аспекті їх додатковості, а також повноту їх відбиття в нормах чинного КПК України. Досліджено сутність гарантій, у тому числі й судових, забезпечення дотримання прав і свобод людини і громадянина на досудових стадіях кримінального процесу, визначено їх нормативний зміст. З'ясовано специфіку процесуальних механізмів, що забезпечують дію конституційних принципів в їх взаємозв'язку і взаємодоповненості в досудовому провадженні у кримінальних справах. Запропоновано суттєву зміну законодавчої регламентації порядку судового провадження у зв'язку з розглядом подань органів досудового розслідування про проведення слідчих дій і застосування такого запобіжного заходу, як взяття під варту, а також скарг учасників кримінального процесу на дії і рішення органу дізнання, слідчого та прокурора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х89 + Х893.9(4УКР)722.014 +
Шифр НБУВ: РА368562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шаповалова А.О. 
Забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному процесі України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.О. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження забезпечення охорони банківської таємниці у кримінальному судочинстві. Запропоновано визначення поняття банківської таємниці як особливо цінної інформації, що умисно приховується службовцями банку, яку вони одержують у процесі роботи, зокрема, під час обслуговування клієнтів банку, а також відомості про діючих клієнтів і про клієнтів, які припинили свої відносини з банком або через певні причини ними не стали. Запропоновано розмежування понять "конфеденційність" і "таємниця", банківська таємниця та комерційна, службова та професійна, "розкриття банківської таємниці" та "розголошення банківської таємниці". Запропоновано визначення суб'єктів права на банківську таємницю - власника банківської таємниці та її утримувача. На конкретних прикладах з практики розслідування злочинів описано механізм розкриття інформації, яка становить банківську таємницю. Наведено пропозиції щодо внесення доповнень до КПК України. Уточнено положення про закритий судовий розгляд і неприпустимість розглошення даних досудового слідства з урахуванням кримінально-процесуальних гарантій охорони банківської таємниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х849(4УКР)042 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА362909

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Глобенко Г.І. 
Закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.І. Глобенко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав. Досліджено поняття та суть форм закінчення досудового слідства, наведено їх систему. Проаналізовано процесуальні підстави для закриття кримінальних справ, порядок їх направлення слідчим або прокурором до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та закриття у суді першої інстанції. Сформульовано пропозиції стосовно чинного кримінально-процесуального законодавства України (проекту КПК України) з метою вдосконалення процесуального порядку закриття кримінальних справ з нереабілітуючих підстав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 + Х893.9(4УКР)722.072 +
Шифр НБУВ: РА350238

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського