Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (29)Тематичний інтернет-навігатор (31)Наукова електронна бібліотека (812)Реферативна база даних (2728)Книжкові видання та компакт-диски (4116)Журнали та продовжувані видання (302)
Пошуковий запит: (<.>K=КРАС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 328
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Красніков Д. О. 
2-Тіоксопіридин-3-карбоксаміди: синтез, будова та властивості: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.03 / Д. О. Красніков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено препаративні підходи до синтезу нових похідних 2-тіоксопіридин-3-карбоксамідів взаємодією активованих алкенів з заміщеними ацетанілідами в лужному середовищі. Виявлено особливості перебігу вказаних реакцій залежно від будови реагентів, зокрема, одержано продукти альтернативної бінуклеофільної взаємодії цинамату з CH-кислотою, обміну метиленовими компонентами у реакції Міхаеля та [3,3]-сигматропного перегрупування проміжного продукту алкілювання. Досліджено можливості модифікації одержаних сполук, синтезовано нові ароматичні та частково гідровані 2-алкілтіопіридин-3-карбоксаніліди, тієно[2,3-b]піридини та тіазоло[3,2-a]піридини. Проаналізовано потенційну біологічну активність нових сполук за допомогою комп'ютерної програми PASS та вивчено антиоксидантні властивості одержаних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г263.218,0 + Г252.615.7,0
Шифр НБУВ: РА385929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бичков'як О.В. 
Єдність істини, добра і краси у філософії В.С.Соловйова: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / О.В. Бичков'як ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено процес формування у філософії В.С.Соловйова ідеї єдності істини, добра та краси, розкрито особливості інтелектуального, морального й естетичного вимірів даної єдності, визначено релігійний зміст кожного з них. Висвітлено погляди В.С.Соловйова на єдність істини, добра та краси у контексті західноєвропейської філософської думки та показано оригінальність соловйовського вчення. Визначено місце істини, добра та краси у структурі світоглядних орієнтацій сучасної людини, встановлено значення вчення російського мислителя у формуванні духовності засобами навчально-виховного процесу. Розглянуто неподільний зв'язок істини, добра та краси з поняттям любові. Обгрунтовано твердження, що любов є центром та одночасно синтезуючим початком для єдності цих трьох понять. Доведено, що істина, добро та краса є основою формування духовності, тому впровадження даних понять у виховний процес сприяє становленню всебічно розвиненої особистості й її гармонійному розвитку. З'ясовано, що для В.С.Соловйова будь-яке пізнання є глибоко суб'єктивним, а в пізнанні істина ніколи не проявляється у чистому вигляді, вона завжди осмислюється людською особистістю, що надає свободу й активність у пізанні. Встановлено, що процес пізанання не є пасивним сприйняттям божествених ідей, це - зустрічний процес, точка перетину двох світів, процес боголюдський, а істиною може бути лише благо та краса. Обгрунтовано твердження, що повна істина цілісна. Зроблено висновок, що проблема єдності істини, добра та краси у філософії В.С.Соловйова мала важливе онтологічне та гносеологічне значення для подальших рефлексій російської філософської думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)51-578.4 +
Шифр НБУВ: РА350564

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Терехова І.О. 
Ідеал прекрасного в прозі Т.Г. Шевченка: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / І.О. Терехова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему прекрасного у прозі Т.Г. Шевченка, зокрема у російськомовних повістях, Щоденнику, листах. Розкрито зв'язок естетики та літератури. Охарактеризовано відношення прекрасного на рівні природа / мистецтво / соціум. З'ясовано, що проза письменника є оригінальним явищем, оскільки не вписується в канони тогочасної літератури, вона відображає національні та європейські літературно-естетичні традиції. Авторське сприйняття краси в природі, мистецтві, людині, суспільстві є індикатором світогляду митця, визначає його актуальні та сьогочасні літературно-мистецькі орієнтири. Проаналізовано прозову спадщину Т.Г. Шевченка з акцентом на ідеалі прекрасного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Шевченко Т.Г.534 +
Шифр НБУВ: РА364370

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Красножон С.М. 
Імітаційне моделювання ушкоджень та відмов складних технічних систем з регулярною структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.М. Красножон ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Уперше сформульовано твердження про можливість приведення структури складних технічних систем з регулярною структурою (СТС РС) до нейроподібної шляхом скінченної кількості еквівалентних перетворень. Запропоновано положення про системну єдність СТС РС та складних інформаційних структур з регулярною структурою (СІС РС), що полягає у корельованості статистичних характеристик відмов технічних об'єктів і відмов топологічно подібних даних нейронних мереж. Розроблено метод ідентифікації відмови ушкоджених СТС РС, який полягає у порівнянні працездатності таких об'єктів з працездатністю топологічно подібних "ушкоджених" нейронних мереж. Створено імітаційну модель нагромадження ушкоджень та ідентифікації відмов складних технічних систем, яка є топологічно еквівалентною нейронною мережею. Уперше запропоновано алгоритм настроювання імітаційної моделі нагромадження ушкоджень та ідентифікації відмов СТС, що полягає у визначенні оптимального зовнішнього навантаження на технічну систему, яка забезпечує максимальне значення коефіцієнта кореляції Пірсона між залежностями ймовірностей відмови СТС і СІС за однотипних ушкоджень. Розвинуто алгоритм прогнозування ушкоджень складних технічних систем з регулярною структурою, що полягає у зваженому підсумовуванні впливів конструкції об'єкта та умов його експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж820.5 + Ж14 +
Шифр НБУВ: РА337869

Рубрики:

      
5.

Плотнікова Н.В. 
Імпульсні диференціальні рівняння з многозначною та розривною правою частиною: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Н.В. Плотнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено диференціальні рівняння з багатозначною та розривною правою частиною з імпульсним впливом у фіксовані моменти часу. Для лінійних імпульсних диференціальних включень розглянуто питання існування звичайних розв'язків та R-розв'язків. Одержано умови стійкості звичайних розв'язків і R-розв'язків, вивчено взаємозв'язок між стійкістю розв'язків неоднорідного та відповідного однорідного включення. Розглянуто питання існування періодичних звичайних розв'язків та R-розв'язків. Для нелінійних диференціальних включень (за відсутності на наявності імпульсної дії) доведено аналог теореми М.Красносельського - С.Крейна у термінах звичайних розв'язків та R-розв'язків. Для імпульсних диференціальних рівнянь з розривною правою частиною доведено теореми про властивості жмутка квазірухів, також розглянуто питання існування періодичних квазірухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.614,0 +
Шифр НБУВ: РА341463

Рубрики:

      
6.

Красножон С. В. 
Індивідуальні інвестори на фінансовому ринку України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. В. Красножон ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Удосконалено трактування поняття "індивідуальний інвестор" і досліджено його взаємозв'язок з іншими категоріями та поняттями. Розроблено нові підходи до класифікації суб'єктів фінансового ринку стосовно змісту дефініції "індивідуальний інвестор" та його ролі у формуванні та використанні заощаджень. Визначено критерії інвестиційної привабливості фінансових інструментів у контексті індивідуального інвестування. Виокремлено й узагальнено фактори вибору фінансових інструментів індивідуальними інвесторами на фінансовому ринку. Досліджено напрями інвестиційної діяльності індивідуальних інвесторів на фінансовому ринку України. Розроблено критеріальний підхід до оцінювання ощадно-інвестиційної активності індивідуальних учасників фінансового ринку. Обгрунтовано заходи щодо активізації інвестиційної діяльності індивідуальних інвесторів на фінансовому ринку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 + У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА385374 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Грідін О. В. 
Інноваційний розвиток аграрних підприємств-виробників зерна / О. В. Грідін. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретичні, методичні та практичні засади інноваційного розвитку аграрних підприємств-виробників зерна. На основі узагальнення результатів досліджень закордонних та українських вчених виокремлено ключові особливості інновацій. Встановлено взаємозв'язок між типами інновацій та фазами економічного циклу. Надано тлумачення поняття «інновація». Ідентифіковано інноваційний тип розвитку як відповідний процес реалізації внутрішнього інноваційного потенціалу. Надано тлумачення сутнісно-змістовних характеристик інноваційного розвитку підприємства. Обґрунтовано концептуальні засади забезпечення інноваційного розвитку аграрних підприємств. Визначено зміст інноваційних технологій в сільському господарстві. Розглянуто сутність інтелектуального капіталу підприємства, структура якого включає систему управління знаннями, інтелектуальна власність, клієнтський та людський капітали. Запропоновано алгоритм побудови системи управління знаннями. Визначено зміст інноваційного потенціалу, його ключові характеристики та виокремлено його функції. Виділено ресурсну, внутрішню й ефективну складові інноваційного потенціалу. Запропоновано ключові ознаки типологія інноваційного потенціалу. Виділено структурні компоненти інноваційного потенціалу за функціональною спрямованістю: науково-виробнича, кадрова, інформаційна, інфраструктурна, науково-технологічна, фінансова, організаційно-управлінська, маркетингова. Розглянуто ключові тенденції виробництва зерна аграрними підприємствами України. Обґрунтовано хронологію еволюції вітчизняного зернового ринку з виокремленням періодів. Виокремлено ключові фактори, які обумовлюють розвиток ринку зерна в Україні. Побудовано групи досліджуваних підприємств за рівнем рентабельності. З метою обґрунтування чинників, які обумовлюють рівень врожайності зернових культур побудовано залежності з використанням множинної лінійної регресії між рівнем урожайності, витратами на мінеральні добрива та паливно-мастильні матеріали в межах кожної групи. Визначено, що застосування новітніх прогресивних технологій вирощування зернових культур передбачає реалізацію ряду заходів, які збільшують витрати на гектар, але знижують витрати на одиницю отриманої продукції та дозволяють підвищувати якість. Визначено тенденції інституційного забезпечення інноваційного розвитку підприємств виробників зерна. Розроблені процедури ідентифікації напрямів стимулювання інноваційної активності підприємств. Обґрунтовано здійснювати оцінку ефективності сільськогосподарського виробництва, яка базується на поєднанні і взаємодії чотирьох факторів (робочої сили, основних засобів, предметів праці і землі) на основі таких видів ефективності: технологічної, економічної та соціальної. Надана система оцінки комплексної ефективності інноваційних ресурсозберігаючих технологій. Визначено зміст ресурсозберігаючих технологій та їх роль в інноваційному розвитку. Доведено, що ресурсозбереження здатне забезпечити перехід до інтенсивного типу господарювання, що становить зміст інноваційного розвитку. Надана структурна схема впровадження аграрними підприємствами інноваційних ресурсозберігаючих технологій виробництва зерна. Надано методичний підхід до обґрунтування типу ресурсозберігаючих технологій з альтернатив використання техніки зарубіжного виробництва, кращих зразків або традиційної вітчизняної техніки на основі сукупності індикаторів соціальної, економічної та технологічної ефективності для окремих зернових культур.^UThe theoretical, methodical and practical principles of innovative development of agricultural enterprises producing grain are substantiated in the dissertation. Key features of innovations have been identified on the basis of the research results of foreign and Ukrainian scientists. The relationship between the innovation types and the phases of the economic cycle is established. The concept of "innovation" is given. The innovative type of development has been identified as an appropriate process of realizing the internal innovation potential. The explanation of the substantive and meaningful characteristics of the enterprise's innovative development is given. The conceptual bases for providing innovative development of agricultural enterprises are substantiated. The content of innovative technologies in agriculture is determined. The essence of the intellectual capital of the enterprise is considered, which structure includes the system of knowledge management, intellectual property, client and human capital. An algorithm for building a knowledge management system is proposed. The content of the innovation potential, its key characteristics and its functions are defined. The resource, internal and effective components of innovation potential are highlighted. Key features of the innovation potential typology are proposed. Structural components of innovative potential by functional orientation are distinguished: scientific-production, personnel, information, infrastructural, scientific-technological, financial, organizational-managerial, marketing.The key tendencies of grain production by agrarian enterprises of Ukraine are considered. The chronology of the evolution of the domestic grain market with the separation of periods is justified. The key factors that determine the grain market development in Ukraine are highlighted. Groups of the surveyed enterprises were constructed according to the level of profitability. Dependencies have been constructed using multiple linear regressions between the yield level, the cost of mineral fertilizers and fuel and lubricants within each group in order to substantiate the factors that determine the level of grain yield. It is determined that using the latest progressive technologies of growing cereals implies a number of measures realization that increase the cost per hectare, but reduce the cost per unit of production and improve quality. The institutional support tendencies of enterprises innovative development of grain producers are determined.Procedures for directions identification of enterprises innovative activity stimulation are developed. It is justified to evaluate the efficiency of agricultural production based on the combination and interaction of four factors (labor, fixed assets, labor and land) based on the following types of efficiency: technological, economic and social. The system of complex efficiency estimation of innovative resource-saving technologies is provided. The content of resource-saving technologies and their role in innovative development are determined. It is proved that resource saving is able to provide transition to intensive type of management, which is the content of innovative development. The structural scheme of innovative resource-saving technologies introduction of grain production by agricultural enterprises is provided. A methodological approach is given to substantiate the type of resource-saving technologies from alternatives to the use of foreign production techniques, best samples or traditional domestic technology based on a set of indicators of social, economic and technological efficiency for individual cereals.Keywords: innovative development, intellectual capital, innovation potential, resource-saving technologies, grain-producing enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Красноголовець О. М. 
Інституційні наслідки глобалізації трансформаційної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. М. Красноголовець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Охарактеризовано основні протиріччя сучасного етапу глобалізації, які визначають його історичне місце. Надано характеристику наслідків транснаціоналізації та просторової реструктуризації трансформаційних економік в процесі їх інтеграції у глобальні ринки. Доведено, що ускладнюючою обставиною інституційного розвитку країн з трансформаційною економікою є розбіжність між загальною логікою глобального переходу та специфічною логікою ринкових реформ. Розкрито та систематизовано сприятливі наслідки та ризики глобалізації, які повинні враховуватись під час вибору національної траєкторії інтеграції у глобальний соціально-економічний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50,1
Шифр НБУВ: РА374559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Красножон М.Д. 
Інтегрована інтерпретація матеріалів геофізичних досліджень нафтогазових свердловин: Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.22 / М.Д. Красножон ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Розроблено методику й комп'ютеризовану технологію комплексної інтерпретації матеріалів геофізичних досліджень нафтогазових свердловин (ГДС). На підставі аналізу розвитку й сучасного стану інтерпретаційних систем визначено та програмно запроваджено за системою "Геопошук" принципи побудови інтегрованих інтерпретаційних технологій: цільове призначення, єдність методів управління, комплексність рішень, відкритість, принцип інтегрованого цілого, гомеостатичність, єдність інформаційного простору, багатоваріантність та вичерпаність, адекватність технічного забезпечення. Побудова технологічної схеми базується на єдності інтерпретаційного, обчислювального та інформаційного процесів на всіх етапах інтерпретації. Розглянуто питання оперативної та зведеної інтерпретації матеріалів ГДС та суміжної геолого-геофізичної інформації (попередньої обробки та оцінки якості каротажних матеріалів, підрахунку запасів нафти та газу тощо). Наведено структуру інформації нафтогазових свердловин та ієрархію інформаційних об'єктів, на основі яких обгрунтовано та програмно запроваджено відповідну інформаційну базу мережево-реляційного типу "Мікропошук". Описано інтерпретаційний процес, до основи якого покладено універсальний інтерпретатор формул і структурований каталог інтерпретаційних моделей відкритого типу. Розв'язання інтерпретаційних завдань виконано багатоваріантним способом з оптимізацією кінцевого результату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.42с18
Шифр НБУВ: РА320259 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гусарова О. В. 
Інтенсифікація тепломасопереносу під час одержання чипсів з яблук / О. В. Гусарова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена інтенсифікації тепломасопереносу з метою розроблення енергоефективної теплотехнології одержання чипсів з яблук.У дисертаційній роботі показано, що питома теплота випаровування води з яблук при зневодненні до низької кінцевої вологості перевищує питому теплоту випаровування чистої води з вільної поверхні на 5...15% (в залежності від методу досліджень). Доведено, що попередня теплова обробка сприяє зниженню поточних та загальних значень на випаровування води з бланшованих парою тканин.З метою інтенсифікації тепломасопереносу та розробки енергоефективних режимів зневоднення наведено результати експериментальних досліджень кінетики процесу сушіння свіжих та бланшованих різними способами яблук сортів Ренет Симиренко та Джонатан, динаміку зміни коефіцієнту набухання та відновлюваності чипсів за різних режимів зневоднення та видів обробки. Рекомендований вид попередньої теплової обробки – бланшування парою при температурі яблук t = 85...95 ºС з витримкою 30...40 с. Для запобігання погіршення якісних показників готового продукту рекомендується проводили процес сушіння у режимах стадійного зневоднення при параметрах с. а.: температурі 80...60 ºС чи 100...80...60 ºС, швидкості 1,5…2 м/с та вологовмісті 10 г/кг сухого повітря. Пропоновані режими забезпечують скорочення енерговитрат до 15%, дозволяють отримувати якісний продукт.У роботі також наведено розрахунок тривалості сушіння яблук за методом Краснікова В.В, залежності числа Ребіндера від вологості за різних температур, фізична та математична моделі процесу і результати чисельного моделювання процесу сушіння яблук при одержанні чипсів та їх порівняння з отриманими експериментальними даними.На підставі отриманих результатів та їх узагальнення розроблено енергоефективну теплотехнологію виробництва чипсів з яблук в основу якої покладено метод швидкісного конвективного сушіння. На відміну від світових розробок, технологія передбачає одержання натуральних чипсів без штучних консервантів та наповнювачів з максимальним ступенем збереження природних складових сировини, відновлюваність яких на 20...25% вища за існуючі аналоги, а собівартість нижча.^UThe thesis is devoted to the intensification of heat and mass transfer in order to develop energy efficient heat technology for producing chips from apples.For the first time, the kinetics of adsorption of water vapor during dehydration to low final humidity was investigated for Renet Simirenko apples. Based on the obtained experimental data, the maximum hygroscopic moisture for apples was determined. Based on the analysis of the adsorption isotherm of the water vapor by the apple, the equilibrium state of the material at the given parameters and the conditions of packing and storage of the finished product were determined.For the first time, the derivatographic method for the apples of the Renet Simirenko variety showed that in the scalded samples the redistribution of free and bound water occurred, part of the bound water converted to free water, which is confirmed by the values of the average specific heat of dehydration, which is set at the level of 2630 kJ/kg for fresh apples of the Renet Simirenko variety and 2500 kJ/kg for the blanched ones.The average specific heat for the evaporation of water from apples in the studied range of humidity of the material, for fresh samples is 2550 kJ/kg, for steam-scalded samples – 2450 kJ/kg.In order to determine the energy-efficient dehydration regimes, a study was conducted to determine the influence of the drying agent's thermal parameters on the drying process and the organoleptic characteristics of the chips on a convective drying stand, which is equipped with an automated system of collection and processing information.Studies show that increasing the temperature to intensify the process, for thermolabile raw materials, is only possible until it reaches the maximum permissible temperature.The analysis of the drying kinetics curves showed that, compared to the state low-temperature regime of 60 °C, the duration of the drying process is reduced under state conditions at temperatures of the drying agent 80...60 °C by 18% and at 100...80...60 °C by 21%.For the first time, a study was conducted to determine the effect of different types of pre-treatment of apples on the drying process using the developed stage mode and on the organoleptic characteristics of fresh samples and chips. The kind of pre-heat treatment – scalding by steam at the temperature of apples t = 85...95 °С with holding of 30...40 s is scientifically substantiated.In order to verify the correctness of the developed stage regimes and the quality of the chips, their reproducibility was investigated as one of the criteria for assessing the quality of the dried product. The reproducibility of the chips obtained from scalded by steam apples under the staged mode is the highest for both varieties and is 85...87%.Studies have shown that the combination of steam scalding and the use of developed stage dehydration regimens are successful and economically feasible in obtaining chips.In the thesis the numerical modeling of the process of drying of apples during the production of chips was performed.On the basis of generalization of the results of experimental studies, energy-efficient thermal technology of obtaining chips was developed, which is based on the method of rapid convective drying of scalded by steam apples in the modes of stage dehydration. Unlike the world's developments, the technology involves the production of natural chips without artificial preservatives and fillers with the maximum degree of preservation of natural components of raw materials, the recoverability of which is 20...25% higher than existing analogues.The chemical composition of fresh apples and the resulting chips was determined. The analysis showed that all components of the raw material were stored in the chips. Tasting evaluation, comparison of organoleptic parameters and the reproducibility of chips from different manufacturers, including chips obtained by the Institute's technology, were conducted. The chips developed by the heat technology obtained the preference for all indicators. The estimated cost of the chips made it possible to compare the cost of known analogues and chips obtained by the created heat technology.The cost of chips in the trading network is 800...1100 UAH/kg. The cost of chips obtained by heat technology (taking into account profitability and retail mark-up) is 450...715 UAH/kg depending on the type of energy resources.For the first time, technical specifications of Ukraine 10.3-05417118-053: 2016 “Fruit and vegetable chips” were developed, agreed and approved by Ukrmetrteststandart and technological instructions for production were developed. The innovativeness of the research results is confirmed by 5 patents of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ромащенко Л.І. 
Інтерпретація національної історії в українській прозі ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Л.І. Ромащенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Проведено системне дослідження особливостей художньої інтерпретації національного минулого в українській історичній прозі XX ст., показано її місце в історико-літературному процесі. Проаналізовано вплив історіографії на художню інтерпретацію історичних подій і постатей. До наукового обігу введено значну кількість маловідомих творів, зокрема представників діаспори, що сприяє досягненню цілісності та панорамності відтворення літературного процесу. Виділено очевидні типологічні паралелі на змістовому та жанрово-стильовому рівнях між творами українських письменників і представників інших національностей, що дозволяє значно розширити історико-літературний контекст. Розглянуто основні етапи становлення теми козаччини у красному письменстві, виокремлено тематичні домінанти, які відображають найбільш драматичні сторінки української історії. Здійснено сутнісне коригування оцінок модусу історизму та ідейно-естетичних пріоритетів, зокрема виявлено перевагу національних і морально-естетичних критеріїв над соціально-класовими. Значну увагу приділено розгляду проблеми героя, надано перевагу постатям, які відображають складний національний характер, а також постатям, що акумулюють у собі інтелектуальний і культурний досвід нації. Здійснено цілісний глобальний аналіз провідних тенденцій розвитку української художньої козакіани XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-303 +
Шифр НБУВ: РА343937

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Красовський В.В. 
Інтродукція унабі (Zizyphus jujuba Mill.) в Лісостепу України (біоекологічні особливості, розмноження, вирощування): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.В. Красовський ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

У лісостеповій зоні України зібрано колекцію зимостійких сортів та форм Zizyphus jujuba Mill.. Вперше проведено комплексне порівняльне вивчення особливостей їх росту та розвитку, зокрема плодоношення сортів і форм рослин, інтродукованих з різних регіонів культивування. Запропоновано вирощувати рослини Zizyphus jujuba Mill. на крутосхилах у формі багатостовбурних дерев. Обгрунтовано доцільність введення в культуру Zizyphus jujuba Mill. в Лісостепу України з широким спектром використання. Вперше відібрано перспективні зимостійкі сорти для поширення в лісостеповій зоні України, а також форми рослин, насіння яких придатне для вирощування підщеп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.31 Rha*825.121.41(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА350910

Географічні рубрики:

      
13.

Тищенко І. А. 
Інформаційні технології експлуатації голографічних 3D вітрин: автореферат дис. ... д.філософ : 122 / І. А. Тищенко. — Б.м., 2024 — укp.

Мета роботи полягає в дослідженні та формалізації методик подання візуальної інформації на уроках та презентаціях та аналіз доцільності використання сучасних інформаційних технологій для візуалізації презентаційних об’єктів, розкриття методів та засобів досягнення голографічного зображення за допомогою спеціалізованої інформаційної технології, а саме мультиплатформного програмного забезпечення. Під мультиплатформенний програмним забезпеченням розуміється програмне забезпечення, що використовується на всіх відомих ОС (браузери, відео редактори, презентаційні додатки).Об'єкт дослідження – розробка комплексу програмного забезпечення інформаційних технологій для експлуатації голографічних 3D вітрин та розробка рекомендацій до створення мультимедійного контенту голографічних презентацій на вже існуючих програмних забезпеченнях.Предмет дослідження – методологічний інструментарій для моделювання 3D зображення та експлуатації голографічної 3D вітрини. За основу в дослідженні взято нову технологію, яка має назву «Голографічна 3D-вітрина». Запатентована технологія світлової стіни використовується в пристрої, що має назву “uScreener”.Наукова новизна роботи, що виносяться на захист, характеризується наступними твердженнями:уперше:•?розроблено програмне забезпечення спеціалізованої технології «світлова стіна» для створення об’ємного 3D зображення за рахунок комплексного використання нової запатентованої технології перетворення звичайного зображення в голограму та програмного забезпечення голографічних презентацій на основі оптимізованого під відтворення контенту;•?в рамках використання технології «світлова стіна» розроблено та програмно реалізовано метод налаштування та оптимізації контенту під його відтворення у вигляді голографічного 3D зображення;•?розроблено методику подання інформації за допомогою голографічних презентацій на основі механізмів представлення голографічних 3D зображень з використанням оптимізованого під відтворення голографічного контенту веб-додатку або на основі розроблених рекомендацій, вимог, інструкцій до відтворення голографічного контенту з використанням Microsoft PowerPoint або медіа-плеєра;удосконалено: •?систему керування жестами голографічної 3D вітрини, за рахунок програмної реалізації процедур інверсування жестів із збереженням елементів дій кожної з рук;дістало подальшого розвитку: •?методи адаптації контенту в програмному забезпеченні для створення 3D об’єктів, які на відміну від інших, тільки за рахунок тонування відтінків кольорів зображення забезпечують можливість використання існуючого мультимедійного контенту в голографічних 3D вітринах, без його редагування.Актуальність роботи полягає в аргументації використання сучасних інформаційних технологій, що полегшують роботу викладача та збільшують можливості пристроїв, наявних в освітніх закладах. Портативність, мобільність та легкість – це запорука успішного використання ґаджетів у навчальних закладах.Практична значимість наукових результатів. Використання даної технології особливо важливо в класах НУШ (Нової Української школи), так як більшість дітей здатні сприймати інформацію лише в ігровій формі, що дозволяє максимально поринути учням в навчальний процес та не відволікатись на речі, не пов’язані з навчанням.На основі матеріалу дисертаційного дослідження розроблено та впроваджено методичний посібник «Використання голографічних технологій у вивченні англійської мови», що пройшов апробацію в Ржищівському індустріально-педагогічному фаховому коледжі та в класах НУШ Загальноосітнього навчального закладу I-III cт. №2 м.Олександрія.Представлені методичні матеріали розроблено відповідно до навчальної програми «Англійська мова» для студентів освітньо-професійного рівня молодший спеціаліст з огляду на сучасні вимоги щодо підвищення рівня фундаментальної підготовки з англійської мови, а також учнів початкових, середніх та старших класів.За результатами апробації поданий методичний посібник, що містить матеріали дисертаційного дослідження та зосереджений на використанні технологій та додатків, що представлені в даній роботі, доцільно використовувати в освітньому процесі закладів середньої та вищої освіти.В роботі описана методологія створення освітніх матеріалів для голографічної 3D вітрини, що дозволить оптимізувати процес розробки навчальних матеріалів та допоможе глибше зрозуміти специфічні особливості функціонування голографічної 3D вітрини. Окремо, в роботі створено демонстраційний урок англійської мови з використанням голографічних 3D презентацій. Приклад уроку дозволяє зрозуміти принцип використання технології в навчальному процесі та взяти за основу структуру уроку для подальшого створення власних.^UThe purpose of the work is to research and formalize the methods of presenting visual information in lessons and presentations and analyze the feasibility of using modern information technologies to visualize presentation objects, reveal the methods and means of achieving a holographic image using specialized information technology, namely multi-platform software. Multi-platform software means software that is used on all known operating systems (browsers, video editors, presentation applications).The object of the research is the development of a complex of information technology software for the operation of holographic 3D showcases and the development of recommendations for creating multimedia content of holographic presentations on already existing software.The subject of research is a methodological toolkit for 3D image modeling and operation of a holographic 3D showcase. The research is based on a new technology called "Holographic 3D showcase". The patented light wall technology is used in a device called “uScreener”.The scientific novelty of the work submitted for defense is characterized by the following statements:for the first time:•?software has been developed to provide specialized technology “light wall” for creating volumetric 3D images within the framework of a complex vikoristan of new patented technologies for converting the original image into a hologram and software for holographic images presentation based on optimized content;•?within the framework of the new “light wall” technology, a method for adjusting and optimizing content for the purpose of creating a holographic 3D image has been developed and implemented in software;•?a methodology for presenting information using additional holographic presentations based on the mechanisms for presenting holographic 3D images has been developed using a web application optimized for the creation of holographic content, or based on separate recommendations This may include instructions before creating holographic content using Microsoft PowerPoint or a media player;improved:•?the gesture control system of the holographic 3D showcase, due to the software implementation of gesture inversion procedures with preservation of the action elements of each hand;received further development:•?methods of content adaptation in software for creating 3D objects, which, unlike others, only by toning shades of image colors provide the possibility of using existing multimedia content in holographic 3D showcases, without editing it.The relevance of the work lies in the argumentation of the use of modern information technologies, which facilitate the work of the teacher and increase the capabilities of the devices available in educational institutions. Portability, mobility and lightness are the keys to the successful use of gadgets in educational institutions.Practical significance of scientific results. The use of this technology is especially important in the classes of NUSH (New Ukrainian School), since most children are able to perceive information only in a playful form, that allows students to immerse themselves in the learning process as much as possible and not to be distracted by things not related to learning.On the basis of the material of the dissertation research, a methodical manual "Using holographic technologies in the study of English" was developed and implemented. It was tested in the Rzhyshchiv Industrial and Pedagogical Technical College and in the classes of NUSH of Comprehensive Educational Institution of I-III gr. №2 in Oleksandria.The presented methodical materials were developed in accordance with the "English Language" curriculum for students of the educational and professional level of a junior specialist, taking into account modern requirements for improving the level of fundamental training in the English language, as well as students of elementary, middle and senior classes.Based on the results of the approbation, a methodical manual containing the materials of the dissertation research and focused on the use of technologies and applications presented in this work is submitted, it is advisable to use it in the educational process of secondary and higher education institutions.The work describes the methodology of creating educational materials for a holographic 3D showcase, which will make it possible to optimize the process of developing educational materials and help to better understand the specific features of the functioning of a holographic 3D showcase.Separately, a demonstration English lesson using holographic 3D presentations was created in the work. An example of a lesson allows you to understand the principle of using technology in the educational process and take the structure of the lesson as a basis for further creation of your own.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бродецький О.Є. 
Ірраціональне в теоретичному знанні: антропологічно-ціннісні параметри та гуманітарно-методологічні потенції: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / О.Є. Бродецький ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено евристичний потенціал ірраціонального у науковому пізнанні, його ціннісні потенції, шляхи актуалізації його методологічних можливостей у сучасному соціально-гуманітарному дискурсі. Розглянуто когнітивний потенціал ірраціонального у контексті відкритої раціональності, що розширює зовнішні та внутрішні межі науки, передбачає плюралізм альтернативних картин світу. Ірраціональний потенціал науки висвітлено через її естетичні виміри (краса як один з критеріїв істинності), інтуїтивні й образно-синтетичні потенції свідомості. Етичні та релігійні ірраціональні потенції знань розглянуто як такі, що уможливлюють моральну координацію спрямованості досліджень та їх соціального застосування. Показано, що розуміння людиновимірності наукового знання як прояву єдності у ньому раціонального й ірраціонального - важливий чинник трансформації сучасних уявлень про науковість у напрямку зближення методологій природознавства та гуманітарних наук, виходу за рамки закритої раціональності, що дозволяє з'ясувати процеси інтеграції в науці, її гуманізації та гуманітаризації, ціннісної зумовленості, а також методологічно синтезувати в єдине ціле суперечливі тенденції розвитку науки та реабілітувати її авторитет як один з найважливіших рушіїв прогресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю225.6 + Ю251 +
Шифр НБУВ: РА354673

Рубрики:

      
15.

Вернигора Н.М. 
Історична динаміка антропного виміру естетичного ідеалу в західно-європейській культурі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Н.М. Вернигора ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З використанням значної кількості наукових джерел у контексті сучасної методології уперше у вітчизняній науці здійснено аналіз історичного розвитку західноєвропейського естетичного ідеалу в його антропному вимірі з часів античності до початку XX ст. Виявлено основні конкретно-історичні стереотипізовані форми зовнішності людини, що визначалися ознаками прекрасного на основних етапах історичного розвитку в певних географічних межах. З'ясовано специфіку естетичного ідеалу антропної (тілесної) краси, притаманної мистецтву періодів грецької класики, грецького еллінізму, періоду Римської Імперії, раннього, зрілого та пізнього середньовіччя, Відродження, XVII - початку XX ст. Визначено конкретно-історичні принципи поєднання в антропній естетиці ознак тілесності та духовності людини й особливостей їх візуалізації в образотворчому мистецтві. Доведено причинно-наслідковий зв'язок між конкретно-історичними умовами та особливостями антропного виміру естетичного ідеалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)6-7 + Ч111.16 + Ю811.181
Шифр НБУВ: РА330933

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Красноборов О.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності Державної судової адміністрації України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Красноборов ; Харк. нац. ун-т внутр. справ . — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито місце Державної судової адміністрації України (ДСАУ) в системі органів виконавчої влади та проаналізовано закономірності її історико-правового становлення й розвитку. Визначено правовий статус, форми та методи діяльності ДСАУ, основні напрямки щодо організаційного забезпечення суду. Обгрунтовано науково-теоретичні висновки та практичні рекомендації, спрямовані на вдосконалення чинного законодавства щодо адміністративно-правових засад діяльності ДСАУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)112
Шифр НБУВ: РА370264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Садовенко А. І. 
Адміністративно-правове регулювання ринкукосметологічних послуг в Україні / А. І. Садовенко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню змісту й особливостейадміністративно-правового регулювання ринку косметологічних послуг в Україні.Сформульовано авторське визначення понять «адміністративно-правоверегулювання ринку косметологічних послуг», «адміністративно-правові засобирегулювання ринку косметологічних послуг», «косметологічні послуги»,«косметичні послуги». Здійснено розмежування понять «косметологічні послуги»,«косметичні послуги» та «медичні послуги» з огляду на їх належність до сферикосметології та охорони здоров'я. За критеріями «мета застосування» і «характерпрактичної реалізації» послуги у сфері краси класифіковано на косметичні ікосметологічні. Визначено ключові особливості сучасного стану адміністративно-правового регулювання ринку косметологічних послуг в Україні. Запропонованосистему принципів адміністративно-правового регулювання ринкукосметологічних послуг. Виокремлено основні форми адміністративно-правовогорегулювання ринку косметологічних послуг – правову й організаційну. Визначено виконавчої влади і органів місцевого самоврядування – у сфері косметології зазмістовним критерієм. Виокремлено ознаки й елементи системи адміністративно-правових засобів регулювання ринку косметологічних послуг. Здійсненокласифікацію адміністративної відповідальності у сфері надання косметологічнихпослуг в Україні залежно від суб'єкта делікту та виділено її ознаки.Проаналізовано зарубіжний досвід правового регулювання ринку косметологічнихпослуг.^UThe dissertation is focused on the research of the content and specific features ofadministrative and legal regulation of cosmetological services market in Ukraine. Theauthor has formulated own definition of the concepts of “administrative and legalregulation of cosmetological services market”, “administrative and legal means forregulating cosmetological services market”, “cosmetological services”, “cosmeticservices”. The author has carried out the distinction between the concepts of“cosmetological services”, “cosmetic services” and “medical services” in view of theiraffiliation to the field of cosmetology and health care. Services in the field of beauty havebeen classified into cosmetological and cosmetic according to the criteria of “purpose ofapplication” and “nature of practical implementation”.The author has determined the following key features of the current state ofadministrative and legal regulation of cosmetological services market in Ukraine: thelack of a single (unified) object of legal regulation, as a result administrative and legalregulation of cosmetological services market affects various spheres of public relations.Including health care, economic (business) activities, technical regulation and conformityassessment, title provisions of administrative and legal regulation of cosmetologicalservices market are focused on the bylaw level, the current state of administrative andlegal regulation, which does not meet the specifics of public relations in this area.The author has formulated and characterized the system of principles ofadministrative and legal regulation of cosmetological services market, which includes thefollowing components: generally legal principles of law; sectoral principles (principles ofadministrative law); special principles of cosmetological services market.The author has singled out the main forms of administrative and legal regulation ofcosmetological services market – legal and organizational ones. According to the contentcriterion the author has determined the most important functions of the subjects in thefield of cosmetology – central, territorial and local executive agencies, as well as localself-government agencies, which are: rule-making, managerial, regulatory, control, lawenforcement,human rights protection.The author has revealed the features of the system of subjects for the regulation ofcosmetological services market, which include: the general purpose of such regulation;subordination of the tasks of each subject of the system to the general purpose ofregulation; awareness of the system of its tasks and understanding of the general purposeof regulation by each subject; performance of the regulation of cosmetological servicesmarket of the functions arising from the set tasks by each subject; specific relationsbetween the subjects of regulation of cosmetological services market; presence of acoordinating agency; mandatory feedback. It has been concluded that there is nocomprehensive approach to the formation of the system of subjects for regulating cosmetological services market, and hence the current system of subjects for regulatingcosmetological services market in Ukraine, which negatively affects its efficiency, lawenforcementactivities of the subjects and, consequently, legal opportunities to protect therights and interests of consumers of cosmetological services.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Марчук М.Г. 
Аксіологічний потенціал наукового знання: поняття, структура, спосіб актуалізації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / М.Г. Марчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 40 с. — укp.

Розроблено модель аксіосфери культури, яка розширює можливості змістовного дослідження ціннісних аспектів наукового знання. По-новому трактовано взаємозумовленість аксіологічних (епістемічних, етичних, естетичних) потенцій знання, необхідність їх узгодженої реалізації в процесі наукового дослідження, що випливає з ідеї гармонійного співвідношення Істини, Добра, Краси в системі ціннісних орієнтацій вченого та розуміння реальної небезпеки гіпертрофірованого розвитку в якомусь одному напрямі. Здійснено спробу реабілітувати інтуїтивно-підсвідому, не завжди явно виражену релігійну, сакрально-метафізичну потенцію методологічного мислення вченого, зумовлену потребою гармонізації віри і знання та пов'язаної з інтенцією на цінність абсолютного Блага - кінцевої мети та вищого смислу всіх актів самоствердження людини в світі. Показано плідність, ефективність і практичну значущість аксіологічної теорії знання в процесі переосмислення завдань освіти та виховання, вирішальне значення ціннісного потенціалу мислення в конструюванні загальнонаукової картини світу на засадах еволюціонізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю217.2 + Ю25в +
Шифр НБУВ: РА323802

Рубрики:

      
19.

Краснопольський В.Е. 
Активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів засобами комп`ютерної техніки (на матеріалі викладання англійської мови): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.Е. Краснопольський ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів засобами комп'ютерної техніки на уроках англійської мови. Доведено, що рівень активізації навчально-пізнавальної діяльності значно підвищується за умов використання комп'ютера. Активізація навчально-пізнавальної діяльності засобами комп'ютерної техніки на уроках іноземної мови досягається за рахунок полісенсорного подання навчального матеріалу, динамічного унаочнення, підвищення мотивації, посилення пізнавального інтересу в навчальній діяльності, урахування індивідуальних психофізіологічних характеристик учня, різноманітності інформації та форм роботи, наявності зворотного зв'язку, адаптивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.22 + Ш143.21-912.2
Шифр НБУВ: РА310841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Краснов О. О. 
Активний тяговий перетворювач для електровозів змінного струму з колекторними тяговими двигунами / О. О. Краснов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена актуальній науково-технічній проблемі підвищення енергетичної ефективності електрорухомого складу змінного струму з колекторними тяговими двигунами за рахунок вдосконалення тягових перетворювачів. Одним з ефективних засобів підвищення коефіцієнта потужності електрорухомого складу змінного струму з колекторними тяговими двигунами є активні випрямлячі. У дисертації розроблено математичний опис активного випрямляча струму з тяговим двигуном постійного струму, проведено аналіз енергетичної ефективності випрямляча при широтно-імпульсній модуляції з синусоїдальним, трапецеїдальним та прямокутно-ступінчатим модуляційним сигналом. Запропоновано силову схему активного тягового перетворювача з двозонним регулюванням напруги і алгоритм управління транзисторами в режимах тяги і рекуперації. Результати комп'ютерного моделювання показали, що активний тяговий перетворювач забезпечує високий коефіцієнт потужності електровоза (0,83…0,99) і більш низький рівень несинусоїдальності струму первинної обмотки тягового трансформатора (THDi до 17 %) у порівнянні з тиристорним перетворювачем, що дає змогу скоротити витрати електроенергії на тягу поїздів.^UThe dissertation is devoted to the actual scientific and technical problem of increasing the energy efficiency of the AC electric locomotives with DC traction motors due to the improvement of traction converters. Active rectifiers are one of the effective ways to increase the power factor on AC electric locomotives with DC traction motors. In this thesis, the mathematical description of the active current source rectifier with DC motor is improved. The analysis of the active rectifier energy efficiency with a sinusoidal, trapezoidal and rectangular-stepped pulse-width modulation (modulation frequency 900 Hz, 1,200 Hz and 1,800 Hz) is performed. The power circuit of the active traction converter with two-zone DC voltage regulation and the algorithm for controlling transistors in traction and recuperation modes has been developed. The results of computer simulation showed that the active traction converter can provide a high power factor of electric locomotive (0.83...0.99). The trolley wire current THD is 9...17%, which is less than with a thyristor converter. This reduces the consumption of electricity for traction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського