Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (63)Реферативна база даних (536)Книжкові видання та компакт-диски (214)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІВА$<.>+<.>K=ІДЕОЛОГІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аммар Хусні Мехді 
Ліванська проблема в миротворчій діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй (1975-1989 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Аммар Хусні Мехді ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу практичної діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй з врегулювання ліванської кризи з моменту її виникнення в квітні 1975 року до підписання Ет-Таїфських угод 1989 року, що заклали основу для припинення громадянської війни і встановлення миру в Лівані. Виявлені внутрішні та зовнішні чинники виникнення ліванської кризи. Показані форми і методи здійснення миротворчої діяльності Ліги арабських держав і Організації Об'єднаних Націй, спрямованої на розв'язання ліванської кризи, припинення громадянської війни в Лівані, досягнення внутрішньоліванського врегулювання. Виявлені основні об'єктивні і суб'єктивні чинники, що сприяли або перешкоджали цьому, а також висвітлена роль, яку зіграли вказані інститути в досягненні поставленої мети.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ЛИВ)63-6 + Т3(0)63-611.2

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Федорук А.В. 
Наймане козацьке військо (XVI - середина XVII ст.): ідеологія, організація та військове мистецтво: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / А.В. Федорук ; Черн. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 19 с. — укp.

Визначено місце та роль соціально-станової, релігійної самосвідомості у найманській ідеології козаків та її вплив на формування у них національної свідомості. Досліджено розвиток організації та внутрішньої структури найманих козацьких підрозділів, що входили до складу різних європейських військових систем. Наведено характеристику видів та типів ручної вогнепальної, холодної та метальної зброї, артилерії, захисного спорядження, яким були озброєні козаки-найманці. Вміщено інформацію про оснащення козацьких загонів, які наймалися на іноземну службу. Висвітлено аспекти, що стосуються видів військової служби, яку виконували наймані козаки, а також використання їх під час ведення "приватних" та "економічних" воєн. Охарактеризовано військове мистецтво (тактику і стратегію) козаків-найманців у тих воєнних конфліктах, в яких вони брали активну участь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)4-294 + Ц2,8(4Укр)4
Шифр НБУВ: РА310427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Пулим О.В. 
Збройні Сили України як фактор створення та забезпечення існування системи колективної безпеки у Європі: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / О.В. Пулим ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено місце і роль Збройних Сил України у миротворчій діяльності української держави, участь у миротворчих операціях під егідою Організації Об'єднаних Націй у складі багатонаціональних сил і в системі міжнародних зв'язків України. Значну увагу приділено налагодженню співробітництва у військовій галузі протягом 1992 - 2000 рр., зусиллям військового відомства України у розвитку відносин рівноправного партнерства з країнами-членами Північноатлантичного Альянсу. Прослідковано участь миротворчих контингентів України у складі багатонаціональних сил ООН у Південно-Західній Європі, в Анголі, Таджикістані та Лівані. Вивчено процес створення нормативно-правової бази участі українських підрозділів у миротворчих операціях. Детально в хронологічній послідовності висвітлено дії підрозділів Збройних Сил України в миротворчих контингентах ООН під час вирішення конфліктів на теренах колишньої Югославії. До наукового обігу введено справжні найменування військових підрозділів, що дає змогу виключити історіографічні помилки під час описання дій українських миротворців у складі різних багатонаціональних військових формувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)1:64 + Х915.22(4)
Шифр НБУВ: РА314089 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ель-Мерхі Фатіма 
Ефективність пролонгованої терапії кетотифеном при бронхіальній астмі у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ель-Мерхі Фатіма ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено протизапальну й імунологічну активність кетотифену у випадку експериментальної бронхіальної астми та за клінічних умов у дітей, які страждають на бронхіальну астму, а також шляхи оптимізації способів його призначення. Встановлено, що кетотифен у разі тривалого застосування у тварин з модульованим хронічним алергічним бронхопневмонітом виявляє виражену протизапальну дію. Обстежено 21 здорову дитину, 101 хвору на бронхіальну астму дитину, які мешкають у Лівані (м.Сайда), а також 162 хворі дитини - мешканців Запоріжжя. Тривалість застосування кетотифену - від 6 місяців до 2 років у дозі 1,0 - 2,0 мг на день. Тривале застосування кетотифену виявляє імуномодулюючий ефект, підвищує толерантність до фізичного навантаження у дітей, хворих на бронхіальну астму, не впливає на концентрацію уваги та процеси зосередженості. Застосування кетотифену відповідно до запропонованої схеми лікування бронхіальної астми є ефективним для 88,9 % хворих в Запоріжжя та дозволяє знизити утричі дозу бронхолітичних засобів, дозу системних глюкокортикоїдів, поліпшити перебіг хвороби, продовжити ремісію та підвищити ефективність специфічної гіпосенсибілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-52
Шифр НБУВ: РА313042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Піскорський О.В. 
Українська демократично-хліборобська партія: ідеологія, досвід, уроки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / О.В. Піскорський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено теоретичну та практичну діяльність Української Демократично-Хліборобської Партії (УДХП). Вперше в українській науці зроблено спробу комплексного аналізу теоретичних, ідеологічних, організаційних засад і практичної діяльності УДХП, яка в 1917 - 1918 рр. На підставі вивчення історичних матерілів, а також застосування методології історичного та політологічного аналізу обгрунтовано взаємозв'язок трансформаційних процесів, що характеризує суть політичної системи в Україні 1917 - 1920 рр. Систематизовано загальні та особливі чинники, які вплинули на формування політичних інститутів несоціалістичної спрямованості та їх вплив на формування ідеологічних основ політики УДХП. Запропоновано чітку, спрямовану в майбутнє національно-державну доктрину, яка б визначала національні інтереси та пріоритети Української держави на сучасному етапі її розбудови. Висвітлено соціально-політичну обстановку даного періоду на Україні, наголошено, що економічна ситуація призвела до прискорення самоідентифікації суспільних класів, які декларували та відстоювали свої політичні інтереси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)2 + Ф055.22 + Ф055.252.1
Шифр НБУВ: РА315901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Локаш О.В. 
Вплив несвідомого на формування політичного простору: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Локаш ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено прояви несвідомого як одного з основних компонентів, які мають вплив на позитивні та негативні тенденції в процесах політичної стабілізації та державотворення. Розглянуто виникнення та розвиток категорії "несвідомого" в соціальних науках в цілому та застосування поняття в політології зокрема. Акцентовано увагу на необхідності аналізу внутрішньої структури суб'єкта політики за допомогою метода якісних структур з метою дослідження впливу несвідомого на політичні процеси. Виділено основні класи проявів несвідомого у таких структурних компонентах політичного процесу, як політична соціалізація, політичний міф, політична культура та ідеологія, форми поведінки та методи прийняття рішення в політиці. Проаналізовано вплив проявів несвідомого в українській політиці, зважаючи на збільшення деструктивних і стохастичних або конструктивних і організаційних факторів суспільного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф084
Шифр НБУВ: РА315126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Жерейж Ж.І. 
Підвищення ефективності якості авіатранспортних послуг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Ж.І. Жерейж ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості формування якості специфічного виду продукції - послуг, зокрема авіатранспортних. Проведено аналітичний огляд зарубіжних і вітчизняних досліджень, присвячених проблемі якості і його ефективності. Розглянуто теоретичні і методичні питання формування інтегральної якості стосовно сфери послуг. Виявлено і систематизовано основні параметри якості авіатранспортної послуги. Визначено відношення різних груп авіапасажирів до даних параметрів. Дослідження проведено на базі авіатранспортної системи Лівану. Проаналізовано тенденції зміни об'ємів авіаперевезень з урахуванням впливу якості послуг організацій повітряного траспорту країни на їх динаміку і поведінку пасажирів. Запропоновано включити до складу інтегральної якості послуги якість її споживання (використання), а до складу вартості якості - втрати споживачів і виробників послуг. Динамічно-адаптивна модель поведінки авіапасажира та система стимулювання їх прихильності до послуг конкретних перевізників сприяє підвищенню ефективності якості авіатранспортних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5Лів)375
Шифр НБУВ: РА319418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Смагін І.І. 
Інтегративна ідеологія та її роль у системі адміністративного реформування: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.01 / І.І. Смагін ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність інтегративної ідеології, її місце в системі ідеологічних засад адміністративного реформування. На підставі системного підходу висвітлено структуру суспільного ідеологічного поля та місце в ньому інтегративної ідеології. Запропоновано структурно-функціональну схему інтегративної ідеології українського перехідного суспільства, розкрито ціннісний зміст інтегративної ідеології та сутність поняття "українська національна ідея". Наведено результати соціологічного опитування державних службовців та результати політологічного аналізу чинного законодавства й офіційних промов глави держави та урядовців на предмет виокремлення інтегруючих ідеологем. Визначено шляхи впровадження та поширення інтегративної ідеології. Розроблено рекомендації щодо застосування результатів дослідження в теорії та практиці адміністративного реформування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)0в2:Ю6 + Ю6*622.22 + Ф055.22
Шифр НБУВ: РА320852 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
9.

Жарамані З.Н. 
Удосконалення економічного механізму залучення інвестицій в природоохоронну діяльність: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / З.Н. Жарамані ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено концептуальні методологічні та науково-практичні засади удосконалення економічного механізму стимулювання інвесторів для інвестування природоохоронної діяльності, розроблено методику поглибленої оцінки її економічного результату, а також практичні рекомендації щодо більш повного використання факторів ринкової економіки для залучення до процесу інвестування приодоохоронної діяльності підприємств малого та середнього бізнесу. На підставі диференційованого та багатоступінчатого економічного аналізу наведено методику поглибленої оцінки економічного результату, який одержується за умов реалізації природоохоронних заходів, а також відповідних проектів і програм. На базі комплексного та системного підходу визначено умови залучення додаткових інвестицій в природоохоронну діяльність Лівану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)280-56
Шифр НБУВ: РА320901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Заздравнова О.І. 
Ідеологія в еволюціонуючому соціумі: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / О.І. Заздравнова ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2002. — 37 с. — укp.

Досліджено поліфункціональність ідеології як складову частину соціокультурного процесу. Сформульовано положення про нову парадигму створюваної ідеології, яка вбачається у тенденціях переорієнтації ідеологічного знання з проблем соціально-групових на проблеми соціуму, в переході від аналітичних знань до знань синтетичного рівня. Простежено еволюцію ідеологічного осягнення соціальної дійсності, виявлено логіку еволюції. Обгрунтовано конструктивність ідей релігії, націоналізму, моралі, а також їх синтезу в утвердженні нової парадигми ідеології, урахування якої плідно впливатиме на визначення вектора державної політики у галузі соціальних і політичних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622.22 + Ю6*324.21 + Ф055.2 +
Шифр НБУВ: РА317726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Волобуєв В.В. 
Внутрішньофірмова ідеологія: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.В. Волобуєв ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито механізм породження внутрішньофірмової ідеології, її генезис у структурі соціального організму виробничого типу. Проаналізовано природу, сутність і зміст, а також основні функції внутрішньофірмової ідеології, як сукупності духовних процесів, зумовлених життєдіяльністю формальної організації. Вивчено умови та чинники функціонування внутрішньофірмової ідеології, механізм її впливу на економічну поведінку працівника фірми. Розроблено технологію проектування та класифіковано можливі зміни даної ідеології за умов ринкової моделі розвитку суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.4 + Ю6*622.22
Шифр НБУВ: РА318101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Скороход Ю.С. 
Міжнародно-політичний та регіональний виміри врегулювання ліванського конфлікту: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Ю.С. Скороход ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 39 с. — укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено проблему міжнародно-політичного та регіонального вимірів урегулювання ліванського конфлікту у всіх його аспектах. Розроблено концепцію моделей забезпечення стабільності, ідентифіковано суть, формальні ознаки та механізм функціонування даних моделей, які існували в ліванському суспільстві. Проаналізовано модель ліванського етноконфесійного конфлікту, виокремлено її формальні ознаки. Значну увагу приділено дослідженню моделей та механізмів урегулювання цього конфлікту, апробованих ООН, Лігою арабських держав, США, Сирією, Ізраїлем. Визначено три типи моделей врегулювання криз у глибоко розділених мозаїчних соціумах: стабілізаційну, адаптаційну, трансформаційну, а також запропоновано спеціальну методику врегулювання конфліктів у таких соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф035 + Ф4(4УКР)64-(53) + Х915.212-921 + Э29(5) 691 +
Шифр НБУВ: РА327612

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
13.

Веселовський А.І. 
Східне Середземномор'я в системі регіональних пріоритетів України: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А.І. Веселовський ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнарод. відносин. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено проблематику Східного Середземномор'я з погляду національних інтересів України. Проаналізовано іноземні джерела щодо субрегіону у складі Лівії, АРЄ, Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сирії та Палестинської Автономії, яких співставлено з науковим доробком вітчизняної політології та сходознавства. Виявлено глибинну однорідність політичних культур сучасних держав субрегіону, які формувались у ході існування спільних східносередземноморських цивілізаційних просторів (фараонічний, античний, еллінізм) та імперій (Римської, Візантійської, Османської), що значною мірою є причиною повільної еволюції та протиріч зі світ-системою. Показано існування глибокої зацікавленості української держави, суспільства та ділових кіл у поглиблені існуючих політичних, торговельних, технологічних і гуманітарних зв'язків із субрегіоном, потреби надавати сприяння в розв'язанні безпекової проблематики. Зазначено стосовно наявності необхідних передумов для успішних дій у цих сферах, зокрема в енергетичній, починаючи з глибокої історичної пов'язаності України зі Східним Середземномор'ям, а у політичному плані - послідовної та виваженої зовнішньої політики рівнонаближеності України щодо основних протагоністів ізраїльсько-арабського конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф061 + Ф031.1 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА327400

Рубрики:

      
14.

Болотнікова І.В. 
Розвиток ідеї цілісного дослідження дитини в українській педології 20 - 30-х років XX століття: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / І.В. Болотнікова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

В контексті сучасних уявлень про логіку розвитку наукової думки надано цілісну характеристику історії становлення основних концептуальних та методичних підходів у межах вітчизняної педології. Встановлено, що теоретичним підгрунтям української педології слугувала не західна педологічна концепція, а вітчизняна наукова думка вчених-попередників. Виявлено основні причини заборони педології, якими є соціально-політичні умови держави та пануюча ідеологія. Виявлено, що українська версія педологічної науки має власні змістові особливості: застосування рефлексологічного експерименту до вивчення дитинства; зосередження уваги на "важкому" дитинстві, у тому числі і з аномаліями розвитку (сліпоглухонімі); впровадження методики природного експерименту та інші методи дослідження особистості й поведінки дитини. Узагальнено фактичний матеріал про процес реалізації цілісного дослідження дитини в українській педології, надано об'єктивну оцінку реального масштабу внеску відомих вчених в психологічну науку. Зазначено, що ідея цілісного вивчення психіки дитини продовжує свій розвиток у роботах сучасних українських психологів, зокрема в працях одного з учнів Г.С.Костюка - С.Д.Максименка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.7 в01 + Ю91(4УКР)61-737 + Ч323(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328512

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Вихватенко М.Т. 
Історія зародження та розвитку систем землеробства в Україні (кінець XVIII - початок ХХ століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / М.Т. Вихватенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичну спадщину, роль та місце українських вчених та практиків-аграріїв у здобутках сільськогосподарської науки у кінці XVIII - на початку XX ст. У контексті світового розвитку аграрної науки і техніки виявлено чинники зародження різних систем землеробства на території України. Обгрунтовано етапи та тенденції розвитку у кожному з них науково-практичних знань про системи землеробства. Висвітлено здобутки вітчизняних науковців - М.Ліванова, В.Я.Ломиковського, С.М.Виноградського, В.Л.Омелянського, О.О.Ізмаїльського у створенні комплексного вчення про системи землеробства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47-2 + Т3(4УКР)5-2 + П14г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331228

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Новак-Каляєва Л.М. 
Чеська демократична опозиція: ідеологія та діяльність (серпень 1968 - грудень 1989 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.М. Новак-Каляєва ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему формування ідеології та охарактеризовано основні етапи діяльності чеської демократичної опозиції у період серпень 1968 - грудень 1989 рр. Висвітлено специфіку ідейних переконань, форм і методів прояву окремих опозиційних угруповань, визначено їх вплив на розвиток суспільно-політичних процесів, які призвели до революційних демократичних змін кінця 1989 р. Визначено причини громадської інертності населення, з'ясовано неоднозначність ролі та місця правозахисного руху, очолюваного незалежною громадянською ініціативою "Хартія 77", у діяльності чеської опозиції, ідеологія якої збагатила теорію та практику деморатичного і міжнародного правозахисного рухів. Доведено, що чеська демократична опозиція відіграла значну роль у поваленні комуністичного режиму під гаслами відновлення державного суверенітету країни та побудови нового демократичного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)63-48 + Ф61(4ЧЕХ)2 + Ф043.21
Шифр НБУВ: РА330498

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Банчук М.В. 
Ідеологія та культура діяльності правозахисних органів України в контексті становлення громадянського суспільства (політологічний аналіз): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.В. Банчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Відзначено, що демократичні процеси, що розгортаються у процесі становлення громадянського суспільства, змінюють роль, призначення та загальну ідеологію діяльності правозахисних органів, які з засобів тиску на особистість, характерному тоталітарним суспільствам, поступово перетворюються в інститути її правової підтримки, забезпечення свободи життєздійснення у вільному суспільстві. Визначено напрямки трансформації ідеології та культури діяльності правозахисних органів: посилення відповідальності правозахисних органів перед особистістю, пом'якшення кримінальної політики та судової практики; демократизація правозахисних органів; грунтовний правовий супровід діяльності правозахисних органів; досягнення стабільності правового регулювання; можливість введення норм застосування звільнення від кримінальної відповідальності та покарання (звільнення від відбування покарання з випробуванням). Запропоновано тезу, що громадянське суспільство модернізує виховну та освітню політику і практику правозихисних органів, сприяє утвердженню в їх діяльності принципів: демократизації, толерантності, справедливості, полікультурності, ідеологічної неангажованості, відкритості. Наведено рекомендації щодо розширення та поглиблення зв'язків відповідних правозахисних органів з засобами масової інформації та громадськими організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.3 + Ф055.22 + Х819(4УКР)112.01п + Х001.013 +
Шифр НБУВ: РА333775

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  
  

      
18.

Пристінська Г.Я. 
Соціально-філософські основи нігілізму (XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Г.Я. Пристінська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено соціальні та філософські засади феномену нігілізму в європейській історії XIX - XX ст. Наголошено, що послідовний аналіз нігілізму потребує постійної уваги до питань методології дослідження. Окреслено ескізний образ нігілізму, репрезентований в його основних характеристиках. Акцентовано увагу на багатоаспектності феномену нігілізму, розглянуто три його основні складові: як умонастрій індивіда або групи індивідів (індивідуально-психологічний аспект); як певна ідеологія і відповідний їй суспільний рух; як філософське кредо, символ віри, в якому зафіксована квазірелігійна компонента у свідомості нігіліста. Вказано на парадоксальність амбівалентності нігілізму. Зазначено, що нігілістичний спосіб вирішення проблем екзистенції людини призводить до їх збільшення. З'ясовано, що панівним компонентом нігілізму є метафізичний бунт, реалізований у філософському кредо, а інші складові досліджуваного вчення мають здатність утворювати різні форми суспільної свідомості, в яких їх деструктивність частково компенсовано у межах правової регуляції відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.122 + Ю3(0)5/6 +
Шифр НБУВ: РА332078

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Кобейссі Хуссейн 
Принципи реставрації пам'яток архітектури Лівану першої половини XX століття: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Кобейссі Хуссейн ; Нац. акад. образотв. мистец. і архіт.. — К., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено принципи і методи реставрації пам'яток архітектури Лівану на прикладі архітектурної спадщини міст Бейрута, Сайди. Проаналізовано розвиток архітектурної спадщини Лівану періодів Оттоманської імперії (початок XVI - початок XX ст.) і Французького мандату (1920 - 1943 рр.). Виявлено загальні принципи і методи реставрації пам'яток архітектури Лівану першої половини XX ст. Надано рекомендації щодо проведення реставраційно-відбудовної діяльності і використання особливостей Бейрутського еклектизму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(5ЛІВ)6 + Щ110.83 +
Шифр НБУВ: РА330080

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Кургузов А.О. 
Мова як засіб соціокультурної самоідентифікації особистості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.О. Кургузов ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 16 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження соціокультурної самоідентифікації особистості та ролі мови як засобу даного процесу. Розглянуто методологічний аспект вивчення процесу соціо-культурної самоідентифікації як засобу механізму саморегуляції соціуму та певного виду активності соціальних суб'єктів. Проаналізовано категоріальний ряд, що відображає зміст соціокультурної самоідентифікації особистості. Виявлено логіку розвитку даного процесу в сучасному суспільстві та з'ясовано об'єктивні критерії типології самоідентифікації особистості, досліджено її основні види, до яких належать: цілеспрямована (консервативна та прогресивна) самоідентифікація, нецілеспрямована, зовнішня, внутрішня та самоідентифікація шляхом деідентифікації - заперечення іншого "Я" та методом самоподолання, самозаперечення, перегляду власної позиції, реконструювання власної ідентичності. Розкрито сутність соціокультурної детермінації мовної самоідентифікації, на фунціонування якої найбільшою мірою впливає існуючий світовий порядок, соціально-політична трансформація та глобалізація, релігія, ідеологія, політика, рівень розвитку громадського суспільства та правової держави, менталітет нації, світоглядні орієнтації людей та спрямованість їх соціальної активності. Виявлено та проаналізовано основні об'єктивні та суб'єктивні фактори оптимізації процесу мовної самоідентифікації особистості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + Ш100.3
Шифр НБУВ: РА331385

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського