Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (54)Реферативна база даних (419)Книжкові видання та компакт-диски (464)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІСОВА$<.>+<.>K=ЯГОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Разгонова О.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній предгірно-приморській зоні виноградарства Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / О.В. Разгонова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено агробіологічне та технологічне вивчення нових сортів винограду, а саме, "Перлинка", "Святковий Магарача", "Ай-Петрі" і "Кафа" у західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму з метою виділення найперспективніших сортів для вирощування за даних умов. Установлено їх високу продуктивність і врожайність у даній зоні. За силою росту нові сорти визначено як сильнорослі з високим ступенем визрівання однолітних пагонів. З'ясовано, що сорти "Святковий Магарача" і "Кафа" виявляють підвищену стійкість до розповсюджених хвороб мілдьї, оїдіуму, сірої гнилі. Визначено високу кількість біологічно-активних речовин у свіжих ягодах всіх нових сортів винограду, з яких виготовляють високоякісні столові, а за наявності відповідних кондицій урожаю - міцні та десертні вина. Виявлено, що рентабельність вирощування сортів "Перлинка", "Святковий Магарача" і "Кафа" удвічі перевищує у даній зоні сорти "Аліготе ", "Первісток Магарача", "Каберне-Совіньон" і "Антей магарачський".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА338949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кузьмінська О.В. 
Аліментарні чинники ризику виникнення залізодефіцитних станів у молодих жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.В. Кузьмінська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив аліментарних чинників на виникнення і розвиток залізодефіцитних станів у молодих жінок і запропоновано засоби їх аліментарної профілактики. З'ясовано, що найпотужніший позитивний вплив на показники червоної крові та обміну заліза справляють: м'ясо, ковбаса, печінка, риба, фрукти і ягоди. Негативно впливають на основні показники дефіциту заліза: чай, кава, молоко, яйця. Статистично значимого впливу овочів, хлібобулочних та круп'яних виробів на показники забезпечення організму жінок залізом не виявлено. Розроблено математичні моделі між параметрами аліментарного чинника та рівнем залізодефіциту, що дозволяє прогнозувати значення показників червоної крові у разі споживання певних продуктів харчування, нутрієнтів - за змішаного харчового раціону. Встановлено, що оптимальна величина загального заліза за змішаного раціону харчування молодих жінок повинна знаходитись на рівні 20 мг за добу, у тому числі кількість гемового заліза - 3,35 мг. Науково обгрунтовано продуктовий набір та раціон харчування для молодих жінок з метою первинної та вторинної профілактики залізодефіцитних станів (ЗДС) аліментарного походження. Доведено позитивний вплив біологічно активної добавки "Есеншіал Айрон" на показники червоної крові у молодих жінок, що дозволяє використовувати її як добавку в первинній та вторинній профілактиці аліментарно обумовлених ЗДС у молодих жінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.033.2-51
Шифр НБУВ: РА320093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лісова Г.М. 
Генетичні основи взаємодії у системі ITriticum aestivum L. - Puccinia recondita Rob. ex Desm. f. sp. tritici Erikss. ex Henn/I та пошук маркерів генів стійкості до збудника бурої іржі: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Г.М. Лісова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-317.5,022
Шифр НБУВ: РА308579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шестопал Г.С. 
Господарсько-біологічні особливості і селекційна цінність сортів чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Г.С. Шестопал ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Викладені результати досліджень по вивченню господарсько-біологічних ознак чорної смородини і порічки в умовах Західного Лісостепу України. Виділені найбільш швидкоплідні, високопродуктивні сорти різних строків достигання з високим рівнем стійкості проти грибкових хвороб, весняних приморозків, придатних до заморожування ягід та зберігання в свіжому вигляді в холодильниках. Виділені сорти чорної смородини і порічки придатні для інтенсивних технологій. З урахуванням строку дозрівання ягід виділених сортів створено сортовий конвеєр, що дає можливість значно подовжити роботу комбайна і підвищити ефективність його використання на протязі ягодозбирального сезону. Виділені найбільш придатні сорти для використання ефірних масел у чорної смородини та визначена висока вітамінна цінність листків порічок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П258.4-366(2УКР-4ЛЬВ),022

Рубрики:

      
5.

Гаврилюк С.А. 
Дешифрування зображень лісових ділянок за матеріалами сканерних космічних зйомок (на прикладі Західного Лісостепу України): автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / С.А. Гаврилюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання дешифрування зображень лісових ділянок Західного Лісостепу України на підставі матеріалів сканерних космічних зйомок. Опрацьовано методичні підходи інтерпретації рослинності та виділення різних об'єктів земної поверхні. Створено тематичну карту вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок ("лісова маска") на її основі цифрову карту лісів Західного Лісостепу України за групами порід на основі космічних знімків Landsat. Проаналізовано основні параметричні правила проведення контрольованої класифікації та визначено найінформативніші комбінації каналів для дешифрування зображень лісових ділянок. Оцінено точність одержаних тематичних карт. Апробовано різні рівні "можливості" для підвищення точності створення цифрової карти лісів Західного Лісостепу України. Для проведення досліджень використано матеріали польових досліджень та надано моніторингові пробні площадки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П361.2 +
Шифр НБУВ: РА357158

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Лісова Н.О. 
Екологічний стан та охорона рослинного покриву природно-заповідних територій (Опільсько-Кременецький округ): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Лісова ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан рослинного покриву філіалу "Кременецькі гори" Природного заповідника "Медобори" та Голицького ботанічного заказника загальнодержавного значення. Охарактеризовано історико-екологічні умови формування флористичного багатства територій дослідження. Установлено, що флора філіалу "Кременецькі гори" нараховує 825 видів, а Голицького заказника - 285. Здійснено еколого-ценотичний аналіз судинних рослин. Зафіксовано групи рослин за відношенням до екологічних чинників і біоморфною ознакою. Досліджено фітоценотичну структуру рослинного покриву. Виявлено 37 видів рослин, наявних у філіалі "Кременецькі гори" та 23 - у Голицькому заказнику, занесених до Червоної книги України. Виявлено регіонально-рідкісні види рослин. Установлено антропогенні чинники трансформації рослинного покриву досліджених територій і запропоновано созологічні заходи щодо його збереження й охорони. Обгрунтовано доцільність формування Кременецько-Опільського регіонального екологічного коридору як складової частини національної екомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*88 е(4УКР) л64 + Е50*80 е(4УКР) л64 +
Шифр НБУВ: РА359944

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Захарова Н.Ю. 
Економічна ефективність виробництва плодів кісточкових культур і основні організаційно-економічні чинники її підвищення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.Ю. Захарова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні положення визначення економічної ефективності виробництва плодів кісточкових культур і основних організаційно-економічних чинників її підвищення у сільськогосподарських підприємствах зони Південного Степу. Розкрито сутність категорії ефективності, показано особливості її реалізації в садівництві. Висвітлено основні засади формування ринку плодів і ягід. Визначено природно-економічний потенціал зони для виробництва плодів кісточкових культур, наведено результати ретроспективного аналізу виробництва даної продукції та його економічної ефективності, здійснено оцінку каналів її реалізації. Обгрунтовано перспективні напрями розвитку виробництва плодів кісточкових культур. Визначено вплив основних організаційно-економічних чинників на підвищення економічної ефективності їх виробництва. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення породної структури насаджень кісточкових культур на підставі урахування строку окупності інвестицій на їх створення з метою прискорення обігу основного капіталу у садівництві. Для розвитку ринкової інфраструктури запропоновано створити у регіоні розгалужену мережу роздрібної торгівлі плодами та ягодами. Виокремлено напрями активізації державного протекціонізму садівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.154.1-07 +
Шифр НБУВ: РА348270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Легеза Д.Г. 
Ефективність виробництва плодово-ягідної продукції у Південному Степу України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Д.Г. Легеза ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Сформульовано теоретичні та методологічні засади підвищення ефективності виробництва плодово-ягідної продукції за ринкових умов. З використанням системного та комплексного підходів обгрунтовано методику дослідження ефективності виробництва за умов Південного Степу. На підставі дослідження рівня розвитку та специфіки розміщення підприємств з виробництва плодово-ягідної продукції, дослідження системи збуту плодів та ягід визначено основні напрями поліпшення ефективності виробництва продукції шляхом поглиблення спеціалізації та посилення концентрації підприємств галузі, удосконалення системи збуту готової продукції та підвищення рівня якості й товарної привабливості плодів і ягід. Обгрунтовано прогноз розвитку виробництва плодово-ягідної продукції на 2010 - 2015 рр. Розроблено спеціальні заходи для впровадження перспективних технологій вирощування плодово-ягідних культур для сільськогосподарських підприємств Південного Степу України. Визначено напрями удосконалення системи збуту плодів і ягід шляхом створення фірмової торгівлі та маркетингових служб у сільськогосподарських підприємствах та організації діяльності оптового ринку та ярмарку в області. Розроблено приблизний Статут обслуговуючого кооперативу "Оптовий ринок "Черешня Мелітопольска". Обгрунтовано основні напрямки формування електронної торгівлі плодами та ягодами. Розроблено пропозиції щодо підвищення якості плодів та ягід у сільськогосподарських підприємствах на основі оптимізації технологічних умов виробництва та врахування споживчого попиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)325.154-07 +
Шифр НБУВ: РА336865

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лісова Н.Е. 
Імунофізіологічний статус телят за впливу антимікробних препаратів та імуномодуляторів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Н.Е. Лісова ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено дані про вплив на організм телят чорно-рябої молочної породи віком 2 - 4 місяці антимікробних препаратів й імуномодулятора тканинного походження РБС. Проаналізовано динаміку змін імунофізіологічного статусу телят за впливу антибіотиків залежно від ступеня їх проникнення до клітини. Установлено зміни функціональної активності природної резистентності телят за дії антибіотиків з низьким (пеніциліну, стрептоміцину) та середнім (гентаміцину, енроцину-50, окситетрацикліну) ступенем, що мало прояв у зниженні лізоцимної та бактерицидної активності сироватки крові, змінах фагоцитарної активності нейтрофілів та інтенсивності фагоцитозу. Виявлено зміни показників імунофізіологічного статусу за впливу препарату з високим ступенем проникнення до клітини ("Тілбіан"). Досліджено параметри імунного захисту телят і сумісного застосування антимікробних препаратів та імуномодуляторів тканинного (РБС) і синтетичного ("Левамізол") походження. Виявлено неселективну виражену активацію показників імунітету за дії левамізолу та помірну активацію показників імунного статусу телят препаратом РБС. Установлено можливість корекції імунного захисту телят препаратом тканинного походження РБС за умов застосування антибіотиків, що сприяє стабілізації фізіологічного стану й обмінних процесів організму тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-44-273.922 + П60-44-272.531 +
Шифр НБУВ: РА350625

Рубрики:

      
10.

Лісова К. С. 
Історія державності України в дослідженнях української наукової еміграції (1920-1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / К. С. Лісова ; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. — Переяслав-Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено наукову спадщину українських учених-емігрантів щодо окремих проблем становлення та розвитку історії державності України. Розкрито наукові погляди істориків-емігрантів щодо українського минулого, як складової та невід'ємної частини української історіографії. Особливу увагу приділено таким періодам української історії, як Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Литовсько-Руське князівство, Козацько-гетьманська держава й Українська революція 1917 - 1921 рр. Визначено роль українських наукових емігрантських установ і товариств у справі організації дослідницької праці в галузі історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(9=УКР)6 + Х. г(4/8=УКР)6 + Т3(4УКР)0-5 + Х2(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА373400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Лісова Н.В. 
Крайня необхідність як обставина, що виключає злочинність діяння: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Н.В. Лісова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено історичний розвиток регулювання кримінальної відповідальності за шкоду, заподіяну у стані крайньої необхідності. Визначено основні кримінально-правові аспекти поняття крайньої необхідності. Проаналізовано її юридичну природу як обставини, що виключає злочинність діяння. Значну увагу приділено критеріям співвідношення та відмежування крайньої необхідності з такими обставинами, що виключають злочинність діяння, як фізичний або психічний примус, виконання наказу або розпорядження, діянню, взаємопомов'язаному з ризиком; виконання спеціального завдання з метою запобігання чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації. Підтверджено, що крайня необхідність є обставиною, яка займає у системі зазначених обставин головне (особливе) місце серед тих, які є базовими для здійснення суб'єктивного права та виконання юридичного обов'язку. Конкретизовано наукове визначення крайньої необхідності, яке враховує аспекти: семантичне тлумачення термінів, що утворюють словосполучення "крайня необхідність"; родові ознаки, притаманні всім обставинам, які є елементами інституту обставин, що виключають злочинність діяння; максимально повне відображення всіх конститутивних, специфічних ознак крайньої необхідності. Запропоновано внести зміни до законодавчого визначення крайньої необхідності, передбачене ч.1 ст. 39 КК України. Значну увагу приділено проблемі визначення меж крайньої необхідності. Досліджено питання допустимості як обставини, що виключає злочинність діяння, притаманне державам з континентальною та загальною системою права. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення чинної кримінально-правової норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015.2 +
Шифр НБУВ: РА349270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Лісова І.Г. 
Лексико-граматичні засоби вираження відносин часу у сучасній французькій мові (на матеріалі текстів офіційно-ділового стилю): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / І.Г. Лісова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Охарактеризовано темпоральний план речення та тексту, який в цілому створюється синтезом граматичних, лексичних засобів та екстралінгвістичних чинників. Останніми у даному стилі виступають комунікативна сфера, прагматична настанова та функції тексту. Розглянуто граматичні часи дієслова у їх первинних і вторинних функціях, як центральну ланку часового плану висловлення. Визначено типи текстів і мовленнєві ситуації, у яких домінують значення актуальної, позачасової, гіпотетичної або реальної дії. Часовий план речення вивчено як результат взаємодії дієслівних часів з лексичними одниницями темпоральної та нетемпоральної семантики, з урахуванням їх синтаксичної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-315.5 + Ш147.11-2
Шифр НБУВ: РА313818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ягодзінський С.М. 
Науковий дискурс в умовах інформаційного суспільства: методологічний і соціокультурний аспекти: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / С.М. Ягодзінський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження феномена наукового дискурсу як елемента соціальної системи інформаційного суспільства, проаналізовано методологічні та соціокультурні аспекти його становлення. Розкрито сутність терміна "науковий дискурс", здійснено його кореляцію зі змістом поняття "інформаційне суспільство". З'ясовано, що в інформаційному суспільстві науковий дискурс впливає на формування та підпорядковує інші види дискурсів. Доведено, що методологічні та соціокультурні засади трансформації науки у науковий дискурс є синтезом науково-теоретичної, науково-виробничої та науково-освітньої діяльності. Наведено характеристику інноваційної складової сучасного наукового дискурсу, проаналізовано співвідношення його теоретичного, прагматичного та соціокультурного аспектів. З'ясовано, що сучасний науковий дискурс на підставі поєднання наукового й освітнього інформаційного просторів є рушійною силою розвитку інформаційної цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.4 + Ю251.55 + Ю6*672*34 +
Шифр НБУВ: РА358556

Рубрики:

      
14.

Скупейко Л.І. 
Неоромантизм Лесі Українки (Рецепція. Концепція особистості. Міфопоетика): автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01; 10.01.06 / Л.І. Скупейко ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Проведено дослідження неоромантизму Лесі Українки як одного з провідних напрямків модернізації української літератури кінця XIX - початку XX ст. Наведено результати критичного аналізу модернізмоцентристської інтепретативної схеми й окреслено дефініцію неоромантизму в інтерпретації Лесі Українки. Визначено основні ознаки, що зближують неоромантизм з провідними тенденціями у європейській художній культурі досліджуваного періоду (генетична спорідненість з естетикою романтизму, неприйняття позитивізму та натуралізму, спрямованість на оновлення ідейно-естетичної парадигми літератури, інтеграція різноманітних художньо-стильових традицій). Встановлено "родову" прикмету неоромантизму, що вирізняє його серед інших літературних течій, зокрема, модернізму, якою є нове розуміння людини як "суверенної особистості" у системі суспільних взаємин. З'ясовано, що неоромантизм спрямований на пошуки самоцінності людської індивідуальності, у центрі його уваги - проблема свободи як "суверенності" та як вияву у мистецтві "істиного демократизму". Проаналізовно міфопоетику драми-фейєрії Лесі Українки "Лісова пісня" в аспекті ідентифікації неоромантичної моделі світу та неоромантичного ідеалу людини. Розкрито своєрідність "Лісової пісні", яка полягає у перетворенні космогонічної драми "вічного повернення" на драму духовного відродження особистості, буття у сфері духу - нетлінного та непідвладного ні вогню, ні божеству, ні часові. Зроблено висновок, що подолання відчуженості людини від світу та від себе самої можливе лише через осягнення власної духовної сутності, яка є критерієм і мірою людської свободи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Українка Л. 42 +
Шифр НБУВ: РА368537

Географічні рубрики:

      
15.

Ягодинець П.І. 
Онієві похідні нітрогеновмісних гетероциклів і кумарину: синтез і властивості: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.03 / П.І. Ягодинець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Вивчено проблеми синтезу та досліджено онієві похідні гетероциклічних систем піридину, хіноліну, фурану, індолу, ізатину, антипірину, кумарину, 5,6-бензокумарину, 6,8-дихлорокумарину і 6-фенілазокумарину. За умов реакції Ортолєва - Кінга використано ацетилпохідні фосфонійзаміщених сполук біфенілу, дифенілметану, дифенілетану. Здійснено синтез та вивчено властивості фосфонієвих солей і фосфорилідів на основі 2-ацетил-5-бромометилфурану, 4-(хлорацетил)антипірину, 3-(бромацетил)кумарину та його похідних. Досліджено вплив стирилового фрагмента, а також ди- та триметиленового місткових угруповань на положення смуг поглинання у молекулах хіноціанінових барвників. Синтезовано бісціанінові барвники з несупряженими ціаніновим і мероціаніновим хромофорами, досліджено їх взаємодію та просторове розташування. Серед синтезованих сполук є препарати, що виявляють значну рістстимулювальну, антибактеріальну, протигрибкову та протипухлинну активності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261,0 + Г263,0 +
Шифр НБУВ: РА356179

Рубрики:

      
16.

Гориславець С.М. 
Особливості індукції морфогенезу і синтезу антоціанів в калусній культурі сортів винограду, ідентифікованих за мікросателітними маркерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / С.М. Гориславець ; Нікіт. бот. сад - Нац. наук. цент УААН. — Ялта, 2009. — 21 с. — укp.

Викладено результати досліджень стабільності рослин in vitro і гормональної регуляції морфогенетичних реакцій та синтезу антоціанів у калусній культурі селекційних сортів винограду з забарвленою ягодою, близьких за походженням: Антей Магарацький, Рубіновий Магарача, Гранатовий Магарача та сорт Рубін Голодриги, а також їх батьківські форми: сорт Сапераві та Каберне Совіньйон. Визначено, що аналіз результатів виявив специфічність генотипів винограду за інтенсивністю ризогенезу під впливом однакових концентрацій НОК, БАП, 2,4-Д. Проаналізовано, що підбір оптимального співвідношення регуляторів росту у живильному середовищі, що містило 2 мг/л НОК і 3 мг/л БАП дозволив диференціювати за умов in vitro сорти за потужністю кореневої системи. Виділено середовище за інтенсивним приростом калусної маси й накопиченням антоціанів, що містить 2 мг/л НОК і 2 мг/л БАП. Хроматографічний аналіз екстрактів калусів сортів винограду виявив 8 основних піків, 4 з яких ідентифіковано як моноглікозиди. Установлено, що в ягодах найбільш інтенсивно накопичувався мальвідин-3-О-глікозид, а в культурі проліфіруючих клітин - ціанідин- і пеонідин-3-О-глікозиди. Визначено, що культура клітин сорту Гранатовий Магарача виділена як найбільш перспективна для індукції біосинтезу й акумуляції антоціанів. Сорти були генотиповано й ідентифіковано за ядерними і хлоропластними мікросателітними локусами. Встановлено, що одержані профілі унікальні для кожного сорту. Виявлено ідентичність рослин після їх тривалого культивування in vitro вихідними генотипами in situ за мікросателітними локусами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-31 +
Шифр НБУВ: РА366833

Рубрики:

      
17.

Лісова В.В. 
Патоморфоз пастерельозу свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / В.В. Лісова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено патоморфоз пастерельозу свиней, що виникає внаслідок емпіричного застосування сучасних антибактеріальних препаратів широкого спектра дії без урахування чутливості до них збудника. У легенях тварин, які загинули внаслідок атипового перебігу пастерельозу, встановлено наявність серозно-геморагічної пневмонії або катаральної бронхопневмонії. Виявлено відсутність характерних для типової форми хвороби крупозної пневмонії з вогнищами некрозів та фібринозного плевриту. Одержано нові дані про патогенез досліджуваної хвороби. Визначено важливу роль тривалої бактеріємії у розвитку пастерельозу свиней, яка призводить до ураження ендотелію судин з наступним порушенням механізмів гемостазу. Встановлено, що у разі атипового перебігу пастерельозу в організмі тварин з'являються морфологічні ознаки реакції гіперчутливості негайного типу. Запропоновано оригінальну схему патогенезу набрякової та легеневої форм пастерельозу свиней. На підставі одержаних даних розроблено критерії патоморфологічної діагностики пастерельозу свиней з атиповим перебігом, що враховують наявність у легенях мікровогнищ некрозів і червоної та сірої гепатизації, в яких не виявлено фібрин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.220-925-3
Шифр НБУВ: РА330553

      
18.

Мазуренко Н.А. 
Підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий шляхом короткочасного впливу водним стресом в умовах Південного берегу Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Н.А. Мазуренко ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено можливість підвищення кількості та якості урожаю під час зрошення винограду сорту Мускат білий шляхом впливу короткочасним водним стресом різної глибини в різні фази вегетації. Виявлено, що в результаті короткочасного стресового впливу (I період фази росту, зразу після зав'язування усіх ягід можливе підвищення якості урожаю винограду сорту Мускат білий. Визначено кількісну міру необхідного стресового впливу в термінах передранкових значень водних потенціалів листя (-0,5 - 0,6 Мпа). Встановлено, що реалізація стратегії зрошення короткочасним водним стресом даної глибини приводить до інтенсивного цукронакопичення у ягодах сорту Мускат білий, зміни у структурі грона та зниження ушкодженості грибковими захворюваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-462(4УКР) + П26-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Гордієнко В.В. 
Потенціал складових національної колекції картоплі у створенні форм, придатних для генеративного розмноження: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Гордієнко ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні встановлено норму реакції складових генофонду картоплі (сортів, міжвидових гібридів, дигаплоїдів) стосовно розвитку генеративних органів залежно від впливу зовнішніх факторів. Визначено перспективність для генеративного розмноження складових генофонду та його окремих форм. Встановлено, що такі метеорологічні фактори, як температура повітря, кількість опадів, ГТК найбільш суттєво впливають на розвиток генеративної сфери досліджуваних сортів картоплі. У сортів та міжвидових гібридів встановлено залежність між проявом квітування та ягодоутворення, яка є різна залежно від умов року. Визначено вплив біологічних особливостей досліджуваних сортів і міжвидових гібридів картоплі на схожість їх насіння залежно від терміну зберігання. Встановлено особливості прояву основних агрономічних ознак серед потомства від самозапилення сортів та міжвидових гібридів. На підставі одержаних результатів розроблено методику визначення цінності складових генофонду картоплі для генеративного розмноження культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-275.8 + П215.1-31 +
Шифр НБУВ: РА353917

Рубрики:

      
20.

Лісова Т.В. 
Правове регулювання землеустрою: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Т.В. Лісова ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплесне дослідження проблем правового регулювання землеустрою. Досліджено питання визначення змісту даного поняття за умов реформування земельних відносин. Зазначено, що для правових норм регулювання суспільних відносин у сфері землеустрою характерні всі ознаки самостійного правового інституту, остаточне формування якого ще не завершено. Проведено історико-правовий аналіз розвитку законодавства у сфері землеустрою. Досліджено особливості правового регулювання відносин у галузі землекористування щодо різних категорій земель і сформульовано пропозиції щодо удосконалення відповідних положень чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА335795

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського