Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (168)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІТАКИ$<.>+<.>K=СІКОРСЬКОГО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 309
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слободянюк Т.Б. 
Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок XX-го століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.Б. Слободянюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

За даними архівних матеріалів і документів проаналізовано процес становлення та розвитку організаційних і теоретико-методичних засад підготовки дошкільних працівників на рубежі століть. Визначено чинники, які обумовили даний процес, розкрито особливості створення національної системи дошкільного виховання та підготовки педагогічних кадрів з урахуванням національно-демократичних перетворень в Україні. Охарактеризовано різні типи навчальних закладів, які відіграли важливу роль у підготовці дошкільних працівників. Особливе місце відведено характеристиці діяльності Київського Фребелівського інституту (1907 - 1919 рр.), розкриттю ролі його директорів, високоосвічених громадських діячів України - І.О.Сікорського, В.О.Фльорова, В.В.Зеньківського. Результати дослідження свідчать, що наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. в Україні були закладені підвалини для створення самобутньої національної системи дошкільного виховання та підготовки педагогічних кадрів, її теоретичного обгрунтування та практичного використання на наступних етапах, у період Української Народної Республіки. Визначено основні шляхи вирішення даної проблеми: демократизацію навчального процесу, варіативність рівнів підготовки, діяльнісний підхід до здійснення загальної педагогічної та спеціальної підготовки, інтеграцію загальнолюдських та національно-орієнтованих показників у зміст та характер підготовки педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.513(4УКР) + Ч489.513(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Сильнягін А.О. 
Методи та моделі забезпечення резервування відмовостійких систем авіаційного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / А.О. Сильнягін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження процесу експлуатації систем і комплексів авіаційного обладнання (АО) за допомогою методу статистичного моделювання з метою підвищення ефективності функціонування. Зазначено, що результатами моделювання є: обгрунтування розподілу АО за стратегіями експлуатації та ремонту, показники надійності АО та безпеки польотів (відмовобезпечність, відмовостійкість, безвідмовність та параметри діагностування), а також розвиток програмно-алгоритмічного забезпечення. Розроблено та розвинуто методи та моделі оцінки рівнів параметричного, режимного, інформаційного та структурного резервування з метою підвищення ефективності функціонування відмовостійких систем АО на етапах життєвого циклу. Встановлено, що дослідження проведено з використанням нових інформаційних технологій, базуючись на цьому запропоновано та розвинуто математичні, напівнатурні та фізичні моделі лінійних і суттєво нелінійних систем АО, зокрема, систем управління закрилками та інтерцепторами, кондиціонування, а також імовірнісні моделі інформаційно-керуючої системи щодо пожежі всередині авіадвигуна (літаки Ан-38, Ан-74, Ан-140, Ту-154 та Ил-86).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-021.1 +
Шифр НБУВ: РА323382

Рубрики:

      
3.

Кравцова Т.О. 
Проблема вивчення дитини в реформаторській педагогіці кінця XIX - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.О. Кравцова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади, витоки, концептуальні особливості та загальні підходи до вивчення дитини педагогами різних напрямків світової реформаторської педагогіки, а саме: педагогіки дії, експериментальної педагогіки, педології, а також у спадщині М.Монтессорі, Р.Штайнера, Д.Дьюї. Визначено зазначені підходи, запропоновані вітчизняними педагогами-реформаторами С.Ананьїна, В.Бехтерєва, П.Блонського, О.Залужного, П.Каптерєва, П.Лесгафта, В.Протопопова, О.Попова, І.Сікорського, І.Соколянського, Я.Чепіги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)52 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА355120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Родченко О.В. 
Теоретичні основи проектування жорстких покриттів аеродромів на дію надважких навантажень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / О.В. Родченко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Мета дослідження - розробка теоретичних основ проектування жорстких покриттів на дію навантажень від основних опор надважких літаків з урахуванням розтягальних напружень на верхній поверхні плити аеродромного поккриття. Проведено числове моделювання одно-, дво- та тришарових жорстких покриттів аеродромів на дію навантажень від опор надважких літаків. Встановлено, що під час розрахунку жорстких аеродромних покриттів під літаки типу Airbus 389, необхідно враховувати розтягальні напруження на нижній та верхній поверхнях плити аеродромного покриття. Одержано формули для визначення кількості проходів за смугою охоплення до відмови покриття за критерієм розтягального напруження на верхній поверхні плити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О513-041.102.6-02 +
Шифр НБУВ: РА368666

Рубрики:

      
5.

Корнєв С.І. 
Проблеми корекційної педагогіки у творчій спадщині І.О.Сікорського: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / С.І. Корнєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено шляхи розвитку корекційної педагогіки та психології в Україні на основі аналізу наукової діяльності І.О. Сікорського. Розкрито основні положення його наукової концепції, що мали найбільший вплив на становлення та розвиток вітчизняної дефектології. Доведено, що І.О. Сікорський вперше у світовій практиці поклав в основу наук, які вивчають дитячу патологоію та психологію, цілісний антропологічний підхід, вказавши на взаємозв'язок медико-психологічних і педагогічних аспектів у практиці навчання й виховання даної категорії дітей та запропонував створити науку (дефектологію) як суміжну галузь знань, де перетинаються ці аспекти. Одержані результати свідчать, що наукова спадщина І.О. Сікорського є невід'ємною частиною історії світової педагогіки та психології. Введені в обіг нові наукові матеріали та факти доповнюють картину становлення йрозвитку вітчизняної дефектології та можуть використовуватися в підготовці підручників з історії та у викладанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437г(4УКР)д Сікорський І.О. + Ю91(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА367005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Клєвцова М. О. 
Методи забезпечення якості продукції на малопотужному кондитерському підприємстві / М. О. Клєвцова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.01.02 – стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпе-чення. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» МОН України, м. Київ, 2019.Дисертація спрямована на вирішення питань забезпечення якості продукції в умовах малопотужного підприємства шляхом застосування узагальненого під-ходу до оцінювання розладнання технологічного процесу та формування крите-ріїв його раннього виявлення, розроблення статистичних методів забезпечення відповідності готової продукції. Робота полягає у теоретичному обґрунтуванні, формуванні та подальшому розвитку методів забезпечення якості продукції на етапах її життєвого циклу. Враховуючи особливість малопотужного підприємст-ва, що полягає у частій зміні номенклатури продукції, малого її обсягу та відсут-ності значного обсягу вибіркових даних суттєвим є виявлення розладнання про-цесу на ранніх стадіях, для виявлення якого застосовано контрольні карти Шуха-рта. Для обґрунтованого вибору інтервалів між контрольними вибірками дослі-джена чутливість контрольних карт до розладнання технологічного процесу. При цьому встановлено, що рекомендація нормативних документів щодо 4…5 спостережень у контрольних вибірках справедлива лише для S-карт. Для карт се-редніх значень чутливість залежно від кількості спостережень відрізняється на 20%. Введено показник оперативності, що є критерієм для раннього виявлення розладнання процесу та розроблено метод сполучення елементарних подій, за якого виявлені додаткові критерії за біноміальною моделлю.В роботі розвинуто метод захищеного приймання щодо відповідності про-дукції шляхом формування вирішального правила за покроковим уточненням відповідності контрольованої величини, результат вимірювання якої потрапив у захисну смугу, довжиною, пропорційною невизначеності вимірювання, що до-зволяє зменшити ризик прийняття помилкового рішення та запобігає втратам ви-робника. Запропоновано при оцінюванні відповідності готової продукції методом послідовного контролю з фіксованими граничними значеннями проводити додат-кові вимірювальні процедури тільки тих об'єктів, результати вимірювання яких потрапили у захисну смугу. Запропоновано метод адаптивних контрольних гра-ниць для об'єктів з різною довжиною інтервалу приймання, який дозволяє міні-мізувати число додаткових вимірювань при вирішенні задачі підвищення вірогі-дності оцінки відповідності і, тим самим, зменшити собівартість продукції без втрати її якості.Розроблено методику планування (проектування) контролю якості продук-ції на основі розроблених методів забезпечення якості та апробовано її у вироб-ничих умовах кондитерського виробництва; наведено практичні рекомендації щодо її застосування. Впровадження методики надало можливість зменшити но-рмативні втрати сировини при виробництві продукції та кількість повернень про-дукції з торгових мереж з причин неналежної якості на 2-3 процентних пункти.Ключові слова: якість продукції, технологічний процес, контрольні карти, статистична керованість, критерії, стабільність та точність процесу, оцінка відпо-відності продукції, невизначеність результатів вимірювання, адаптивний послідо-вний алгоритм^UDissertation is on the receipt of scientific degree of candidate of technical sciences, specialty 05.01.02 – standardization, certification and metrology. The National Tech-nical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", MES Ukraine, Kiev, 2019.The thesis is aimed at addressing the issues of product quality assurance in a low-power enterprise by applying a general approach to assessing the breakdown of the technological process and the formation of criteria for its early detection, the development of statistical methods for ensuring compliance of the finished product. The work consists in theoretical substantiation, formation and further develop-ment of methods for ensuring the quality of products at the stages of its life cycle. The paper substantiates the concept of a low-power enterprise in order to focus on the power of the enterprise, which does not have a correlated connection with the number of staff, and characterizes its special feature. The technological process of such enter-prises is periodic, includes non-automated operations, and production is small and multicomponent, with the same equipment and means of measurement being used. All this complicates the conduct of control operations and limits them in time.It is shown the importance of maintaining the stability of production to ensure the quality of products. Taking into account the particularity of a small enterprise, which consists in the frequent change in the product range, its small volume and the lack of a significant amount of sample data, it is essential to identify the process of decomposition in the early stages. For operational control of the technological pro-cess, it is necessary to justify the choice of intervals between the control samples. For this purpose, the sensitivity of different types of cards to the technological process is analyzed. It was established that the recommendation of normative documents regard-ing 4-5 observations in control samples is valid only for s-cards. For medium-value maps, the sensitivity varies by 20% depending on the number of observations. An analysis of the sequence of events, which is displayed by finding the control points in certain areas on the map of average values, is determined and the probability of such a complex event is determined. The efficiency index is introduced, which is the criteri-on for early detection of the process decomposition, and the method of combining el-ementary events has been developed, in which additional criteria were found accord-ing to the binomial model. When evaluating compliance with fixed limit values, additional limit values are introduced in their vicinity. When the primary result hits the middle of the region, bounded by additional limit s, they pass to a consistent procedure for detecting the ra-tio of the current result and the additional limit values. At the same time, the probabil-ity of making false decisions decreases with insignificant increase in the volume of control and measuring operations.It is shown that the characteristic feature of low-power enterprises is a wide range of products, each of which has a "own" tolerance on a controlled indicator for the same control equipment. Under these conditions, the method of adaptive control limit values is proposed, where each successive step of conformity assessment leads to an increase in the index of measurement capabilities and, in turn, expands the con-trol limits with which the average value, calculated on all results obtained on all the steps. This method is distinguished by the possibility of gradually increasing the ac-ceptance limits within the tolerance field to the controlled parameter for objects with different lengths of the receiving interval, the correspondence of which has not been established in the previous stages. This method, in contrast to the method with the in-troduction of guard band, allows you to exclude manufacturer losses and provide a given value of the probability of compliance with norms.The method of planning (designing) quality control of products was developed and tested in the production conditions of confectionery production; practical recom-mendations for its application are given. The introduction of the methodology has made it possible to reduce regulatory losses of raw materials in the production of products and the number of returns from the retail network due to reasons of inade-quate quality by 2-3 percentage points.Key words: product quality, technological process, control cards, statistical control, criteria, stability and precision of the process, conformity assessment of products, uncertainty of measurement results, adaptive sequential algorithm.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Кутова О. Ю. 
Біомолекулярні і хімічні сенсори на основі кремнієвих польових структур / О. Ю. Кутова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.17 - біологічні та медичні прилади і системи. – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”, Київ, 2019.Дисертаційна робота присвячена комплексному вивченню, аналізу характеристик, удосконаленню методів аналізу та розробленню сенсорних пристроїв на основі кремнієвих польових структур для детектування хімічних та біомолекулярних сполук. Запропоновано кілька модифікацій сенсорів на основі кремнієвих польових структур для детектування водних розчинів органічного (С-реактивний білок, бета-лактоглобулін) та неорганічного походження (Н2О2, NaCl) та визначення рівня рН. Для створення сенсора рН використано МДН-транзистор з підзатворним діелектриком СеО2. Удосконалено методику вимірювання рівня рН та встановлено чутливість розробленого сенсора на рівні 58,5 мВ/рН, а стабільність результатів ~98,65%. Для сенсора Н2О2 у якості робочої поверхні використано тильну сторону МДН-транзистора з пористим кремнієм та наночастинками Рt, як каталізатора перекису водню, що дозволило підвищити його чутливість майже на 30%. Вперше запропоновано багатошарову структуру для детектування С-реактивного білка, використовуючи сенсор на базі ІСПТ з СеО2 у якості підзатворного діелектрика та встановлено поріг детектування на рівні 0,1 мг/л, чутливість 290 мВ/(мг/л), а для дослідження необхідність лише 20 мкл реагенту та близько 1 хв. часу. Запропоновано сенсор з нанокристалічним СеО2 з удосконаленою методикою вимірювання для динамічного аналізу білка бета-лактоглобуліну та ідентифікувати його наявність всього лише за кілька хвилин.^UPh.D. thesis on specialty for candidate's degree of technical science 05.11.17 – biological and medical devices and systems. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”, Kyiv, 2019. This work is dedicated to learning in complex, analyzing the characteristics of sensor's structures based on silicon field effect structures, improving the methods of analysis and fabrication of such structures for chemical and biomolecular compounds detections. Several sensors modifications based on silicon field effect structures for the detection of aqueous solutions of organic (C-reactive protein, beta-lactoglobulin) and inorganic medium (H2O2, NaCl) was proposed in this manuscript. Also, pH-sensor was proposed. To create a pH sensor, a MOSFET transistor with a subgate dielectric CeO2 was used. The pH sensitivity of the sensor was practically close to the maximum possible – 58.5 mV/pH, and the stability of the results was ~ 98.65%. For the H2O2 sensor, the rear side of MOSFET in combination with the hydrogen peroxide catalyst was used as a working area. The use of a porous structure (was formed by metal-assisted chemical etching) in combination with Pt nanoparticles, as a catalysts of H2O2, has allowed to increase sensitivity of the sensor by almost 30%. For the first time, a multilayer structure for the C-reactive protein detection was proposed, using a sensor based on the CeO2 ISFET as a sudgate dielectric. The developed sensor has the limit of detection at 0.1 mg/L and the sensitivity at 290 mV/(mg/L). For this analysis only 20 μl of the reagent and about 1 min of time are needed. Sensor's structure with cerium dioxide gate dielectric with improving detection method for the dynamic investigation of beta-lactoglobulin, the main milk allergen, was proposed and developed. The existing method requires a long time (~1,5 hours), and the proposed method allows identifying the presence of beta-lactoglobulin in just a few minutes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Лазаренко С. В. 
Методи аналізу нелінійних дискретних систем із антисипацією / С. В. Лазаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Лазаренко С.В. Методи аналізу нелінійних дискретних систем із антисипацією.  На правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 01.05.04 – системний аналіз і теорія оптимальних рішень. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», МОН України, Київ, 2019.Дисертація присвячена розвиненню математичних та розробці програмних засобів аналізу дискретних нелінійних систем із антисипацією. Досліджено простір параметрів дискретної нелінійної системи із сильною антисипацією першого порядку. Досліджено їх граничні множини на предмет фрактальних властивостей. Апаратом символьної динаміки отримані співвідношення для оцінки розмірності Хаусдорфа зверху граничних множин динамічних систем із багатозначним оператором еволюції у яких нелінійні селектори не перетинаються, та для частинного випадку із самоперетинами. Доведено єдиність та необхідну умову існування розв'язку відповідного співвідношення для випадку із самоперетинами. Узагальнено методи побудови карт динамічних режимів та старшого показника Ляпунова на системи із багатозначними операторами еволюції із скороченням часових обчислювальних складностей. Отримані та доведені просторово-часові обчислювальні складності їх моделювання, запропоновано й обґрунтовано представлення їх станів мультимножинами для мінімізації цих обчислювальних витрат. Ключові слова: системи із випередженням, динамічна система, фрактальна розмірність, показники Ляпунова, оператор Хатчинсона, багатозначні оператори, символьна динаміка, обчислювальна складність.^ULazarenko S.V. Methods of analyzing of nonlinear discrete anticipatory systems. – Manuscript.The thesis for the degree of Candidate of Physical and Mathematical Sciences on the specialty 01.05.04 – Systems Analysis and Theory of Optimal Solutions. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute”, Ministry of Education and Science of Ukraine Kiev, 2019.The thesis is devoted to the generalization of mathematical and the development of software tools for analysis of discrete nonlinear systems with anticipations (AS).The parameter space of a discrete nonlinear system with strong first-order antisipation is investigated. Their boundary sets are investigated for fractal properties. The symbolic dynamics apparatus obtained relations for estimating the Hausdorff dimension on top of boundary sets of dynamical systems with a multivalued evolution operator in which nonlinear selectors do not intersect, and for the partial case with self-intersections. The uniqueness and the necessary condition for the existence of a solution of the proper relation for the case of self-intersections is proved. Methods for constructing dynamic modes maps and the senior Lyapunov index for systems with multivalued evolution operators with reduction of time computational complexity are generalized. Spatio-temporal computational complexities of their modeling are obtained and presented, and their representation of their states by multisets is proposed, to minimize these computational costs.Keywords: time-advance systems, dynamic system, fractal dimension, Lyapunov exponents, Hutchinson operator, multi-valued maps, symbolic dynamics, computation complexity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Нешта А. О. 
Технологія оброблення внутрішніх різей методом безцентроїдного огинання / А. О. Нешта. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено розробленню технології оброблення внутрішніх різей методом безцентроїдного огинання на фрезерних верстатах з ЧПК із застосуванням непрофільного інструмента.На основі аналізу існуючих методів оброблення внутрішніх різей сформульовано робочу гіпотезу дисертаційного дослідження, що полягає в обґрунтуванні перспектив використання методу безцентроїдного огинання, як більш продуктивного способу забезпечення показників точності та якості внутрішніх різей.На основі математичного моделювання процесу силової взаємодії обґрунтовано ефективність запропонованої конструкції різального інструмента для реалізації метода безцентроїдного огинання на фрезерних верстатах з ЧПК. Шляхом лінійного програмування та оптимізації за критерієм максимальної продуктивності, з обмеженням по параметрам точності та якості оброблюваних різей визначено область оптимальних режимів різання. Експериментально обґрунтовано застосування технології обробки внутрішніх різей для діапазонів метричної, дюймової та круглої різей. На основі розрахунку оперативного часу встановлено, що запропонована технологія дозволяє скоротити основний час від 2 до 9 разів, а допоміжний – від 2 до 3 разів в порівняні з існуючими технологіям обробки внутрішніх різей.^UThe dissertation is devoted to the development of the technology of machining of internal threads using the method of non-centroidal bending on CNC milling machines with the use of a non-profile cutting tool. On the basis of the analysis of the advantages and disadvantages of existing methods of machining internal threads with profile cutting tool or comb tool cutters, and multi-pass turning with a non-core cutting tool, the working hypothesis of the dissertation research was formulated. It consisted in justification of the prospects of using the method of non-centroidal bending as a more productive technology of ensuring the accuracy and quality parameters of internal thread. It was justified the area of application of machining method of non-centroidal with a non-core cutting tool for the metric thread- in the range of thread steps from 2 to 3,5 mm and diameters from 16 to 64 mm, trapezoidal threads with thread step - 2 mm and diameters from 16 to 28 mm, inch thread - with all standard sizes of steps and diameters from G3/8 to G3'' and rope thread with a thread step – 12,7 mm and diameters from R22 to 64 mm.In present research by means of calculating the parameters of the spiral trajectory, the kinematic scheme of combining the rotation of the cutting tool, the movement of the axial feed of the cutting tool, the movement of the circular supply of the workpiece around the axis of the cutting tool, and the number of cutting inserts it was theoretically justified condition of bending of cutting inserts for a new method for machining internal threads. Based on mathematical modeling of force interaction, the efficiency of the proposed design of a cutting tool for the implementation of the method of non-centroidal bending on CNC milling machines was justified. As a result of modal analysis of designed cutting tool for machining of rope, metric and inch threads it was determined proved no resonance when using the developed tool. The value of the first internal frequency of a non-core tool for machining rope thread was 2213 Hz, which didn't coincide with the natural frequency of machining, which was 63 Hz, at spindle speed ni = 1250 rpm for cutting tool with three cutting inserts. The first internal frequency of a non-core cutting tool for machining metric and inch thread was 1537 Hz, which also did not coincide with the natural frequency of the cutting tool during machining – 50 Hz, which corresponds to the spindle speed ni = 1000 rpm for cutting tool with three cutting inserts.By means of linear programming and optimization based on the criterion of maximum productivity, with the limitation on the parameters of accuracy and quality of internal thread, the area of optimal cutting parameters was determined. It was established and experimentally confirmed that the proposed manufacturing technology, as well as the design of cutting tools for circular R32 and metric cut M48x3-7N and M48x3-LH-7N, allowed to ensure the accuracy of machining in accordance with the requirements of the relevant standards. The optimal cutting parameters for rope thread R32 was determined for machining of stainless steel 5ХНМ (1.2711, 1.2713, 55NiCrMoV5 in DIN classification): cutting speed – 118 m/min and FPM – mm/min, and for machining steel 40Х (1.7045, 37Cr4 in DIN classification) cutting speed – 144 m/min, and FRM – 210 mm/min. On the basis of calculation of operating time according to the criteria of the direct manufacture time and auxiliary time it was determined that the proposed technological process allowed to reduce direct manufacture time from 2 to 9 times, and the auxiliary time - from 2 to 3 times in comparison with the existing technological process of machining of internal threads.Implementation of the results of the dissertation research into manufacturing allowed to receive an economic effect, according to the enlarged calculations, for machining bit blank in the amount of 42260 UAH., and when machining double socket – 16550 UAH., with annual output 2000 pcs. of each item. That allowed to reduce the cost of one part by 21,13 UAH. and 8,28 UAH respectively.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Черненко О. В. 
Реформування маркетингової інформаційної системи виробників побутових котлів в умовах цифрової економіки / О. В. Черненко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено поглибленню теоретико-методичних положень та розробленню практичних рекомендацій щодо реформування маркетингової інформаційної системи виробників побутових котлів в Україні в умовах цифрової економіки. Уточнено поняття «маркетингова інформація» та «маркетингова інформаційна система» в умовах цифрової економіки. Розроблено концептуальні положення архітектоніки маркетингової інформаційної системи підприємств в умовах цифрової економіки. Удосконалено методичні підходи до підвищення результативності функціонування маркетингової інформаційної системи підприємств. Побудовано модель оцінювання, що базується на теорії нечітких множин та нечіткої логіки і дозволяє виявляти напрями реформування відповідно до умов цифрової економіки. Розвинуто інструментарій реалізації заходів з підвищення результативності функціонування маркетингової інформаційної системи виробників побутових котлів, який, на відміну від існуючого, доповнений механізмом реформування, що враховує вимоги цифрової економіки до управління підприємством та містить: детермінанти інформаційних потреб підприємств; методи діагностики маркетингової інформаційної системи підприємств; цілі, принципи та інструменти реформування.^UThe dissertation is dedicated to deepening theoretical and methodical principles and providing practical recommendations for reforming the marketing information system of household boiler producers in Ukraine in the conditions of the digital economy. The essence of marketing information is cleared up and its role in the management of the enterprise in the digital economy is researched. As a result of the generalization of scientific developments, the definition is proposed that marketing information is a set of knowledge, information and communications about the external and internal environment of the company's operation, which are collected, generated and transferred to managers for making marketing management decisions, as well as formed and distributed to achieve marketing goals of the enterprise. According to the results of the scientific literature research using the management approach the definition of marketing information system is formulated as a constantly acting adaptive system of people's interconnection, technical and software and methodical techniques which is meant for collecting, processing, generating and distributing relevant, actual, timely and reliable information for marketing management of the enterprise and producing comprehensive marketing impact on the internal and external informational and communicative environment that ensures the achievement of strategic goals and solutions to operational tasks of the enterprise. The application of the functional process approach to the definition of the structure of the marketing information system. It is proposed to distinguish the subsystems of the marketing information system such as: 1) a monitoring system; 2) a system of marketing research; 3) a system for generating source information; 4) a system of storing data, information, methods and models; 5) a communication bus. The application of the structural and functional approach to the evaluation of the effectiveness of the marketing information system functioning is proposed. A system of indicators for the effective functioning of the marketing information system of household boiler producers has been built, which is connected with the new architectonics of the marketing information system. The model of the effectiveness evaluation of the subsystems of the marketing information system based on the theory of fuzzy sets and fuzzy logic is developed. It is proposed to use the index of the effectiveness of marketing activities as an indicator of the effectiveness of the marketing information system of the enterprise. The procedure for reforming the marketing information system is developed. It consists of the following stages: 1) the formulation of the reform goals; 2) the assessment of the current state of the marketing information system; 3) making a decision on the reform; 4) planning reform measures; 5) the realization of the reformation; 6) technical and functional control. A mechanism for reforming the marketing information system of the enterprise is developed in which diagnostic methods of the marketing information system are distinguished; the stages of decision making about the viability and choice of the direction of the reform are indicated; goals, principles and tools for reforming are defined; the result and the economic effect of the formation of marketing information system of the enterprise are analyzed. On the basis of the proposed procedure for reforming the marketing information system and the diagnostics of its current state, directions have been selected and measures for reforming the marketing information system of household boilers producer have been selected. The forecast values of the index of the effectiveness of the marketing activity of the company, which is planned to be obtained after the implementation of the planned activities in the functioning of the marketing information system, are developed. The method of estimating the enterprise market indicators, which is based on the content characteristics of the marketing activity of the enterprise and allows predicting the market effect of the marketing information system of the enterprise reforming, is improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Труніна Г. О. 
Підвищення ефективності регулювання напруги в розподільних електричних мережах з розосередженим генеруванням / Г. О. Труніна. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуального науково-прикладного завдання підвищення ефективності регулювання напруги в РЕМ з ДРГ шляхом координованого керування різнотипними засобами регулювання напруги в умовах змінного генерування ДРГ. На основі проведеного аналізу методів регулювання напруги в електричних мережах радіального типу напругою 110/35/10 кВ з ДРГ виявлено, що існуючі методи регулювання напруги мають ряд недоліків, які негативно впливають на ефективність роботи ДРГ зі змінним характером генерування. Розроблено математичні моделі, алгоритми роботи та структурні схеми підсистем керування потужністю ДРГ, реактивною потужністю СТК та систем керування РПН трансформаторів. Сформовано критерій оптимального регулювання напруги в РЕМ з ДРГ, який мінімізує сумарні втрати активної енергії в мережі та кількість перемикань положення систем РПН трансформаторів при максимізації вихідної активної потужності ДРГ. З використанням запропонованого критерію розроблено систему керування різнотипними засобами регулювання напруги, такими як РПН трансформаторів, СТК та ДРГ. Проведений аналіз результатів дослідження показав, що застосування розробленої системи керування дозволяє підвищити ефективність регулювання напруги в РЕМ з ДРГ.^UThe dissertation is devoted to the decision of the actual scientific and applied task of increasing the efficiency of voltage regulation in DEN with DGS by optimal control of various types of voltage regulation in the conditions of alternating generating of DGS. On the basis of the analysis of methods of voltage regulation in electric networks of radial type with voltage 110/35/10 kV with DGS it was revealed that existing methods of voltage regulation have a number of shortcomings that adversely affect the efficiency of DGS with variable generating character in the composition of DEN. The mathematical models, algorithms of work and structural schemes of power control subsystems of DGS, reactive power of SVC and control systems of voltage transformer transformers are developed. The criterion of the optimization of voltage regulation in the DEN with DGS is formed, which minimizes power losses in the network and the number of switching positions of the systems of the transformer voltage transformers at the maximization of the output power of the DGS. Using the proposed criterion a co-ordinated control method was developed, on the basis of which a control system for various types of voltage regulation devices, such as transformer transformers, SVC and DGS, was developed. The conducted analysis of the results of the study showed that the application of the developed control system allows to increase the efficiency of voltage regulation in the DEN with DGS.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Стертен Й. N. 
Методи та засоби математичного моделювання процесів структурної динамічної корекції вимірювальних перетворювачів на основі інтегральних рівнянь / Й. N. Стертен. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертаційній роботі вирішена науково-технічна задача розробки методів математичного моделювання процесів динамічної корекції вимірювальних систем на основі застосування інтегральних динамічних моделей у вигляді операторів і рівнянь типу Вольтерра та побудови ефективних алгоритмів і програм їх чисельної реалізації. Обґрунтовано доцільність застосування у сучасних розробках технічних засобів динамічної корекції інверсного (алгоритмічного) підходу, який ґрунтується на використанні методів математичної обробки вимірювальних сигналів за допомогою відповідних комп'ютерних засобів, що забезпечує економічність та мобільність технічних розробок. У якості динамічних моделей вимірювальних процесів застосовані інтегральні оператори і рівняння типу Вольтерра, які відносяться до класу непараметричних моделей задач динаміки, що дозволяє отримувати їх безпосередньо за відомими динамічними характеристиками засобів вимірювання та розробляти широке коло алгоритмів чисельної реалізації моделей у відповідності до вимог до процесу моделювання. Регуляризація задачі відновлення вхідного сигналу шляхом розв'язання рівняння Вольтерра І роду виконується на основі методу модельних експериментів. Чисельна реалізація інтегральних динамічних моделей виконується шляхом застосування квадратурних формул, широкий вибір яких забезпечує необхідні показники точності і складності обчислювального процесу. Отримані при цьому рекурентні обчислювальні алгоритми забезпечують необхідну швидкодію. Запропонований інтегральний метод дозволяє отримувати продуктивні алгоритми чисельного диференціювання сигналів. Розроблено алгоритми відновлення сигналів на вході систем з розподіленими параметрами. Розроблено комплекс прикладних програм для моделювання процесів динамічної корекції вимірювальних систем з реалізацією лінійних і нелінійних інтегральних макромоделей у середовищі МАТLАВ. Ступінь впровадження: Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України (м. Київ), Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" (м. Київ).^UIn the dissertation the scientific and engineering task of developing methods for mathematical modelling of measuring systems' dynamic correction processes based on application of integral dynamic models in the form of Volterra type operators and equations and construction of effective algorithms and programs of their numerical implementation is solved. The expediency of application of the inverse (algorithmic) approach, which is based on the use of methods of mathematical processing of measuring signals with the help of appropriate computer means that provides cost-effectiveness and mobility of technical developments, in modern technical means' developments of dynamic correction, is substantiated. As the dynamic models of measurement processes, the Volterra-type integral operators and equations pertained to the class of nonparametric models of dynamics problems are used, which allows them to be directly derived by known dynamic characteristics of measuring instruments and develop a wide range of algorithms for numerical implementation of models in accordance with the requirements for the modelling process. Regularization of the task of restoring the input signal by solving the Volterra equation of the 1st kind is performed based on the modular experiment method. Computer experiments for the study of the proposed integral models of the measuring systems' dynamics in comparison with other equivalent forms of models have indicated their high performance and quality. Numerical realization of integral dynamic models is carried out by applying the quadrature formulas, while their wide selection provides the necessary indicators of accuracy and complexity of the computational process, which must meet the requirements of the computer-integrated systems. At the same time the obtained recurring computational algorithms provide the necessary performance. The proposed integral method allows to receive productive algorithms of numerical differentiation of signals. The algorithms of signal recovery at the input of distributed parameters systems are developed. An applied software complex for modelling the processes of measuring systems' dynamic correction with the implementation of linear and nonlinear integral macro models in MATLAB environment is developed. Level of implementation: Pukhov Institute for Modelling in Energy Engineering, National Academy of Sciences of Ukraine (Kyiv), National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” (Kyiv).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Дуднік А. С. 
Наукові основи комп'ютеризованих сенсорних систем вимірювання механічних величин / А. С. Дуднік. — Б.м., 2019 — укp.

Вперше сформульовані нові принципи побудови приладових систем із включенням безпровідних сенсорних пристроїв для вимірювання механічних величин, що базуються на отримані альтернативних показників вимірювання, завдяки функції локалізації сенсорів у складі комп'ютеризованої приладової системи. Вперше розроблені нові підходи для вирішення проблеми визначення принципу дії мікропроцесорних первинних вимірювальних перетворювачів, що включені до складу безпровідних сенсорних пристроїв, для створення комп'ютеризованих приладових систем на їх основі та складені рівняння оцінки їх похибок. Вдосконалено модель визначення відстані на основі часу отримання сигналу, що дає змогу оцінювати відстань по передньому фронту імпульсу та оцінити похибку з врахуванням перешкод. Вдосконалено комп'ютеризований лазерний далекомір, до складу якого включено безпровідний сенсорний інтерфейс, що дає змогу оцінювати відстаньна основі двох альтернативних показників. Вперше розроблено метод підвищення продуктивності комп'ютеризованих сенсорних вимірювальних систем, з метою підвищення точності при передачі даних вимірювання, що можуть викликати недостовірну оцінку похибки в сенсорних приладах (захищено патентами України на корисну модель № 60400 і № 69626). Дістала подальший розвиток методика локалізації безпровідних сенсорів, що дає змогу оцінити відстань між сенсорами, час проходження сигналу між ними, та кут, що в поєднанні з лазерними далекомірами утворює тахеометричну сенсорну приладову систему. Дістала подальший розвиток методика визначення відстані між об'єктами в умовах відсутності прямої видимості, що відрізняється від існуючих методів далекометрії тим, що світловий промінь, який в них застосовується, не здатний розповсюджуватись по криволінійним траєкторіям.^UFor the first time, new principles for the construction of instrumentation systems with the inclusion of wireless sensor devices for measuring mechanical quantities based on the received alternative measurement indicators, due to the function of the localization of sensors in the computerized instrument system, are formulated. New approaches for solving the problem of determining the principle of operation of microprocessor primary measuring transducers included in the wireless sensory devices have been developed for the first time for the creation of computerized instrument systems on their basis and compiled equations for estimating their errors. The model of distance determination based on the arrival time of the signal is improved, which enables to estimate the distance along the front of the impulse and to estimate the error with allowance for obstacles. The computerized laser rangefinder has been improved, which includes a wireless touch interface, which allows to estimate the distance based on two alternative indicators. For the first time, a method for increasing the productivity of computerized sensory measuring systems has been developed, in order to increase the accuracy in transmitting measurement data, which may cause an unreliable estimation of error in sensory devices (protected by Ukrainian patents for utility model No. 60400 and No. 69626). The method of localization of wireless sensors was developed further, which enables to estimate the distance between the sensors, the time of the signal passing between them, and the angle which, in combination with the laser rangefinders, forms a tacheometric sensory device system. The method of determining the distance between objects in the absence of direct visibility, which differs from the existing methods of remoteometry by the fact that the light ray used in them, is not able to propagate along curvilinear trajectories.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гурін В. К. 
Підвищення ефективності протизавадних засобів у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. / В. К. Гурін. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження: є транзисторні перетворювачі ключового типу як генератори електромагнітних завад. Мета роботи: підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами за рахунок розробки та впровадження нових схемотехнічних та конструктивних методів їх побудови. Методи дослідження: у роботі використовувалися методи теорії електричних кіл. Підтвердження достовірності результатів теоретичних досліджень забезпечено комп'ютерним імітаційним моделюванням за допомогою програм OrCAD-PSpice і натурними експериментами. Теоретичні та практичні результати і новизна: на основі теоретичних досліджень вирішена актуальна проблема з підвищення ефективності засобів забезпечення електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами. Розроблені нові схемотехнічні та конструктивні методи побудови протизавадних засобів, які дозволили зменшити вартість, та масогабаритні показники транзисторних перетворювачів в цілому. Предмет і ступінь впровадження: основні результати роботи впроваджені у ТОВ «ЕМСБІ». Наукові результати використовуються в навчальному процесі кафедри промислової електроніки НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського». Ефективність впровадження: отримано значний техніко-економічний ефект, що полягає в підвищенні показників електромагнітної сумісності у системах електроживлення з високочастотними транзисторними перетворювачами електроенергії (зменшенні масогабаритних показників транзисторних перетворювачів, зменшення вартості транзисторного перетворювача і підвищення його електробезпеки ). Сфера використання: напівпровідникові перетворювачі електроенергії.^UThe object of research: transistor converters of key type as electromagnetic interference generators. The purpose of research: to improve the efficiency of means of ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters through the development and implementation of new circuit design and design methods for their construction. Method of research: the methods of the theory of electrical circuits were used in the work. Confirmation of the reliability of theoretical studies results provided by using the software package OrCAD-PSpice and natural experiment. Theoretical and practical results and innovations: based on theoretical studies, an urgent problem has been solved to improve the efficiency of methods for ensuring electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor converters. Developed new circuit design and constructive methods for building noise reduction means, which allowed to reduce the cost, and weight and size parameters of transistor converters. A subject degree of introduction: the main results of the work were introduced in the EMSBI Ltd. The scientific results were used in the scientific process of the Department of Industrial Electronics at them NTUU "KPI. Igor Sikorsky. Efficiency of implementation: a significant technical and economical effect has been obtained, which is to increase the electromagnetic compatibility in power supply systems with high-frequency transistor electric power converters (decrease in mass-dimensional parameters of transistor converters, decrease in the price of transistor converter and increase its electrical safety). Area of use: semiconductor power converters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шолохов О. В. 
Робастне еліпсоїдальне оцінювання станів лінійних керованих систем з обмеженими збуренням та завадою / О. В. Шолохов. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертації розроблено метод робастного еліпсоїдального оцінювання станів лінійних керованих систем з обмеженими збуренням та завадою вимірювання змінних стану в умовах нестатистично заданої невизначеності, робастний при порушенні апріорних припущень щодо зовнішнього збурення і похибки вимірювання змінної стану системи, що збурюється по одному каналу і спостерігається за однією змінною. Метод складається з послідовних етапів, на кожному з яких висовуються та доводяться твердження методу оцінювання. В кінці дано вирішення задачі оцінювання положення нерухомого об'єкту та задачі оцінювання кутової орієнтації штучного супутника Землі. На підставі розробленого методу оцінювання було створено і впроваджено у виробництво методики оцінювання станів технічних виробів в процесі їх налаштування для підвищення їх технічних та експлуатаційних характеристик.Ключові слова: лінійна керована спостережувана система; фазовий простір станів; зовнішнє збурення; множина досяжності; сума множин за Мінковським; еліпсоїдальна апроксимація; оператор стискання; завада вимірювання; похибка вимірювання; «гіпершар»; перетин множин; робастність; порушення апріорних припущень; багатовимірний об'єм еліпсоїду; слід матриці еліпсоїду.^UIn the dissertation, a method for robust ellipsoidal state estimation of linear controlled systems with limited perturbation and interference under conditions of non-statistically specified uncertainty, robust to violations of a priori assumptions regarding the external perturbation and measurement error of the state variable of a system perturbed by one channel and observed by one variable, is developed. The method consists of successive stages, at each of which the statements of the estimation method are introduced and proved. At the end, we give a solution to the problem of estimating the position of a stationary object and the task of estimating the angular orientation of an artificial Earth satellite. Based on the developed evaluation method, methods for assessing the state of technical products in the process of setting them up and increasing their technical and operational characteristics were created and introduced into production.Keywords: linear controlled observable system; phase space of states; external disturbance; set of attainability; Minkowski sum of sets; ellipsoidal approximation; contraction operator; measurement interference; hyperlayer; intersection of sets; robustness; violation of a priori assumptions; multidimensional volume of an ellipsoid; trace of matrix of an ellipsoid.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Некрасова М. В. 
Гібридна інерціальна навігаційна система для об'єктів з високою кутовою динамікою / М. В. Некрасова. — Б.м., 2019 — укp.

Розроблені методи підвищення точності функціонування БІНС для об'єктів, що шви-дко обертаються, на основі застосування надлишкової кількості акселерометрів. В рамках цього дослідження розроблена структура акселерометричної БІНС, обрана кількість та принцип розміщення надлишкової кількості акселерометрів. Розроблений метод функціонування такої БІНС в умовах швидкого обертання. Побудована модель похибок та отримані точносні харатеристики методу АБІНС. Досліджена область його ефективного за-стосування. Сформовані вимоги до акселерометрів, згідно вимогам до системи. Вдосконале-ний метод калібровки системи акселерометрів, в якому окрім стандартних похибок, врахо-вуються ще похибки розміщення акселерометра в блоці. Розроблений метод корекції кутів для об'єктів, що швидко обертаються, з застосуванням експериментальних вимірювань аксе-лерометрів. Це дозволяє підвищити точність автономної навігації для таких об'єктів. Прове-дене моделювання алгоритма АБІНС в умовах обертання об'єкту^UDeveloped methods for improving the accuracy of the operation of the SINS for objects that rotate rapidly, based on the use of too many accelerometers. In the framework of this study, the structure of the accelerometer SINS was developed, the number and principle of placing an excess number of accelerometers was chosen. The method of functioning of such SINS in the conditions of rapid rotation has been developed. An error model was constructed and the accuracy characteristics of the ABINS method were obtained. The area of its effective application is investigated. Formed requirements for accelerometers, in accordance with the requirements of the system. The method of calibrating the accelerometer system has been improved, in which, in addition to standard errors, the errors of the accelerometer in the unit are also taken into account. A method for correcting angles for objects that rotate rapidly using experimental measurements of accelerometers has been devel-oped. This allows improving the accuracy of autonomous navigation for such objects. The ABINS algorithm was simulated under the conditions of a rotating object.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гробовенко Я. В. 
Процес сушіння тонкодисперсної пасти діоксиду титану / Я. В. Гробовенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота спрямована на вирішення важливого науково-технічного завдання – підвищення ефективності процесу сушіння тонкодисперсної пасти діоксиду титану у вихровому потоці теплоносія із застосуванням псевдозрідження та безперервного подрібнення матеріалу.Теоретично обґрунтовано та експериментально доведено, що застосування активного гідродинамічного режиму вихрових потоків теплоносія в поєднанні із безперервним подрібненням матеріалу суттєво підвищує інтенсивність тепломасообмінних процесів при збереженні якості висушеного продукту діоксиду титану.Обґрунтовано та експериментально підтверджено спосіб поєднання процесівсушіння і подрібнення пасти TiO2 та досушування тонкодисперсних частинок діоксиду титану в одному сушильному апараті вихрового типу. Отримано кінетичні закономірності та основні параметри процесу сушіння пасти діоксиду титану, необхідні для проектування промислових сушильних установок. Визначено конструктивно-технологічні параметри сушильної конусоподібної камери, що забезпечують умови утворення вихрових потоків теплоносія і сепарації частинок матеріалу TiO2. Сформульовано фізичну модель сепарації тонкодисперсних частинок TiO2 у вихровому потоці теплоносія, що утворюється в розробленому сушильному апараті. Запропоновано методику розрахунку промислового сушильного апарату вихрового типу. Ключові слова: сушіння, псевдозрідження, діоксид титану, подрібнення, вихрові потоки, теплоносій, вологовміст.^UThe dissertation is aimed at solving an important scientific and technical task – increasing the efficiency of the process of drying a fine paste of titanium dioxide in the vortex flow of coolant with the use of fluidization and continuous grinding of the material. It is theoretically substantiated and experimentally proved that the use of active hydrodynamic mode of vortex flows of the coolant in combination with continuous grinding of the material significantly increases the intensity of heat and mass transfer processes while maintaining the stable kinetics of the process of drying the dioxide paste. The method of combining the processes of drying and grinding of TiO2 paste and drying of fine particles of titanium dioxide in one vortex type drying apparatus has been substantiated and experimentally confirmed. It is established that the vortex flows of the coolant are characterized by 2 velocity vectors: the axial velocity vector, which has the largest values in the center of the chamber and the vector of the tangential velocity, the largest values of which are concentrated around the periphery of the drying chamber. The ratio of the tangential velocity to the axial velocity in the cross section of the drying chamber determines the degree of swirling of the vortex flow of the coolant. The physical and mathematical models of the processes of drying and drying of the fine paste of titanium dioxide in the vortex flows of the coolant are scientifically substantiated. It is determined that the internal resistance of the mass conductivity of the particles of the material does not affect the intensity of the drying process, the speed of which depends entirely on the rate of diffusion of moisture in the outer region. That is, the mass transfer coefficient in the gas and gas phase is equal to the mass transfer coefficient K = β, and the mass transfer equation in the gas and gas phase is replaced by the mass transfer equation. In this case, the equilibrium parameters correspond to the parameters of the saturated vapor near the surface of the dried particles. The kinetic regularities and basic parameters of the process of drying of titanium dioxide paste necessary for the design of industrial drying plants were obtained. The effect of continuous grinding of particles of material in the fluidized bed on the drying rate of titanium dioxide paste was experimentally determined. The fields of tangential and axial velocities and vortex pressures of the coolant are theoretically determined. The physical model of separation of fine TiO2 particles in the vortex flow of the coolant formed in the developed drying apparatus is formulated. The most rational parameters of the process of drying the paste and drying of fine particles of the material to a residual moisture content of 0,3 % were determined. During the drying process, surface water evaporates which connects and holds TiO2 crystals within the paste agglomerates. The dried crystals and the individual wet agglomerates are separated from the dried particles of the paste and carried by the vortex flow of the coolant to the separation zone. Under the action of centrifugal forces back to the fluidized vortex layer for further grinding and drying. The values of the coefficient of grinding of the titanium paste agglomerates Kz and the coefficients of the hydraulic resistance of the dispersant ξ1 and the tangential input of the coolant into the drying zone ξ2 were obtained experimentally, which made it possible to calculate a mathematical model of the process of drying the titanium dioxide paste. The design and technological parameters of the drying cone chamber, which provide the conditions for the creation of vortex flows of the fluid and the separation of particles of material TiO2. According to the results of the study, a methodology was developed and an algorithm and program for the calculation of an industrial drying apparatus, with a capacity of 500 kg/h on evaporated moisture, were developed for drying TiO2 paste in the vortex flow of a coolant. Keywords: drying, fluidization, titanium dioxide, grinding, vortex flows, coolant, moisture content.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Вдовиченко А. В. 
Методи та засоби підвищення точності вимірюванняактивної потужності при малому співвідношенні активної та повноїпотужності / А. В. Вдовиченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук заспеціальністю 05.01.02 - стандартизація, сертифікація та метрологічне забезпечення.- Національний Технічний Університет України «Київський Політехнічний Інститутімені Ігоря Сікорського», МОН України, Київ, 2019. Дисертація присвячена розробці та дослідженню нових методів та засобів для вимірювання активної потужності при малому співвідношенні активної та повноїпотужності в розширеному діапазоні частот. Такі методи дозволяють вимірювати активну потужність втрат в різноманітних реактивних елементах, наприклад, 18 індуктивностях, які використовуються в імпульсних перетворювачах енергії. Одержані результати також можуть знайти застосування при вимірюванні активноїпотужності, що передається в системах бездротової передачі електроенергії. При вимірюваннях в розширеному діапазоні частот присутні похибки від фазових зсувів в каналах вимірювання та похибки від власного споживання вхідних ланок, які, крім сильного спотворення результатів вимірювання потужності, призводять до того, що паспортна точність забезпечується тільки при певному співвідношенні номінальнихструмів та напруг. В даній роботі запропоновано структурні рішення, які забезпечують мінімізацію похибки від власного споживання та впливу фазових зсувів каналів вимірювання перетворювача потужності, що дозволяє створити широкосмуговий перетворювач прохідної потужності для вимірювання активної потужності при великих реактивних складових навантаження в радіочастотному діапазоні. Ключові слова: вимірювання потужності, активна потужність,радіочастотний діапазон, фазовий зсув, корекція похибок власного споживання,втрати, шунт, бездротова передача електроенергії^UThe dissertation for obtaining the scientific degree of the candidate of technical sciences on the specialty 05.01.02 - standardization, certification and metrological support. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute” Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2019. The dissertation is devoted to the development and research of new methods and means for measuring active power at a high reactive component at high frequencies. Such methods allow measuring the active power of losses in a variety of reactive elements, for example, the inductances used in pulsed energy converters. The obtained results can also be used in the measurement of active power transmitted in wireless power transmission systems. At measurements at high frequencies, there are errors from phase shifts in measuring channels and errors from the intake of input units, which, in addition to the strong distortion of the results of power measuring, leads to the fact that passport accuracy is ensured only with a certain ratio of nominal currents and voltages. In this paper, structural solutions are proposed that provide compensation for the error of their own consumption and the effect of phase shifts of the measurement channels of the wattmeter, which allows the creation of a broadband wattmeter of transmit power for the measurement of active power at high reactive component loads in the radio frequency range. In this work the objects of measurement, such as throttling elements and losses in them, various types of power converters and wireless power transmission systems areanalyzed, and recommendations are given for limiting the influence of electric andmagnetic fields created by time variables. A review of the known technical solutions of methods and means of measuring power is given. The power meters, voltage and current converters, main types of high-frequency shunts and methods of their calibration presented. The analysis of measuring signals, errors of the wattmeter of the transmitted power, the current converter, the measurement of losses from the use of the pulsegenerator and the losses in the inductances by the parameters of the transition process are carried out. Systems of equations and conversion equations presented and compiled forone-channel power measurement schemes with input links with the exception of the errorof their consumption and the error of the phase shifts of the measuring channels, by measuring the rms signals values at certain points: with an additional measurement of the shunt voltage, with an average point of the shunt and an average point of the shunt created by the additional resistive divider. The model of power measurement without error from own consumption and phase bias between measuring channels is deduced and analyzed in the work. The analysis and calculation of the errors occurring in the input link during the measurement and the uncertainty of power measurement on the basis of the model of the wattmeter with the input link with a parallel distributed shunt containing the average point of the shunt created by the additional resistive divider was calculated. Examples of implementation of elements of methods and tools developed in this work are given. The results of theoretical and experimental studies allowed creation at the enterprise of Rostok-Instrument Ltd of a voltmeter Ф5053M which is an integral part of the system for measuring power at high frequencies and device BC5155 that can be used at low and medium frequencies. The results of theoretical and experimental researches, among which - the analysis of measuring signals, errors of the wattmeter of transient power and current converters, the analysis of the method of measuring losses using pulsed generator, the method of separatemeasurement of losses and the method of indirect measurement of losses, allowed to improve the design of wireless power transmission system on the basis of open resonant circuits. The research has shown the efficiency of the transmission for powering low and medium-sized devices in the industry without any dependence on the relative spatial orientation of the emitting and receiving circuits. This opens up the possibility of creatingcontactless devices that can be placed on moving parts of mechanisms where it is impossible to supply a constant supply.Keywords - power measurement, active power, radio frequency range, phase noise, correction of own consumption errors, losses, shunt, wireless power transmission


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Бояринова К. О. 
Методологія функціонування інноваційно орієнтованих підприємств машинобудування на засадах розвитку / К. О. Бояринова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню наукової проблеми щодо формування та наукового обґрунтування методології функціонування інноваційно орієнтованих підприємств машинобудування, заснованого на засадах розвитку. На основі синтезу теорії розвитку та наукових положень функціонування сформовано методологічний базис функціонування інноваційно орієнтованих підприємств як динамічних функціональних економічних систем. Розроблено теоретичні засади функціонування підприємств як оперативно-тактичного процесу розвитку шляхом виконання економічних функцій забезпечення, відтворення, розширеного й інноваційного відтворення. Запропоновано концептуальні положення методології функціонування інноваційно орієнтованих підприємств на засадах розвитку: методологічні засади його реалізації у режимі розвитку та концептуальні положення функціонування з розвитком за функціональними рівнями та підвищенням економічної функціональності. Розроблено концептуальну модель функціонального інноваційно орієнтованого підприємства. Запропоновано науково-методологічні положення діагностики процесу функціонування. Досліджено тенденції функціонування інноваційно орієнтованих підприємств машинобудування. Розроблено методичне забезпечення діагностики відповідності їх економіко-функціонального стану орієнтирам розвитку, збалансованості у досягненні цільового рівня економічного зростання, оцінювання економічної сили розвитку й економічної віддачі та їх взаємозв'язку. Сформовано методологічний підхід до визначення керованості процесу функціонування підприємств, механізм функціонування, інструментарій розширеного управління розвитком, методичний підхід до вибору економічних проваджень. Апробовано прикладні рекомендації.^UThe thesis is devoted to the solution of the scientific problem concerning the formation and scientific substantiation of the methodology of functioning of innovation-oriented mechanical engineering enterprises on the basis of development. On the basis of the synthesis of the development theory and the methodology of functioning, a methodological basis for the functioning of innovation-oriented enterprises is formed. The genesis of innovative development orientation, organizational and economic conditions for its provision by innovative enterprises are revealed, the concept-terminology apparatus is specified. The theoretical basis of enterprise functioning as operational-tactical development process by means of implementation of economic functions of providing, reproduction, expanded and innovative reproduction have been formed. There are developed the methodological principles of the functioning of innovation-oriented enterprises in the mode of development – ideology, hypotheses, principles, scientific approaches, postulates, methodical tools, which justifies the concept of a single dynamic process of functioning and development. The conceptual provisions of the enterprise functioning as a system of actions based on realization of economic relations with actors of interaction at the level of internal environments, which causes its transformation into an innovative ecosystem, are formed. The provision of enterprise development is substantiated by the coordinated transition of components of its ecosystem by functional levels through the implementation of the corresponding phases of the functioning of economic functions, which determines its evolution and contributes to the increase of economic functionality. A conceptual model of a functional innovation-oriented enterprise, created by a complex of functional environments that provides a cyclic reproduction of economic ability to development is developed. The economic functions of implementing the operational-tactical development process and the results of economic impact are systematized. The scientific and methodological approach to the diagnostics of the functioning process through the centers of responsibility is substantiated. The imperatives of ensuring innovation-oriented development of mechanical engineering enterprises are determined. There is proven the expediency of development of types of their economic activity, which belongs not only to the fifth technological structure, but also to the fourth. The economic indicators, which are the basis for estimation of economic functions and results of economic return, are systematized. There is proposed the methodical approach to the diagnostics of economic-functional state of mechanical engineering enterprises matching with the development benchmarks with the use of developed maps of development parameters for the enterprises of machinery engineering of the fourth and fifth technological processes. The methodical provision of the estimation of the balance of economic growth, the determination of the economic development force and economic return, and their relationship, are developed. The methodological approach to the definition of the manageability of the process of functioning of innovation-oriented enterprises of mechanical engineering as a reaction of economic results to economic and organizational processes is proposed. There is developed the mechanism of their functioning, based on business model and regulators of the operation of development by the centers of responsibility. The tools of the expanded management of the innovation-oriented mechanical engineering enterprises development are offered: tools of innovation and intellectualization in the process of implementing economic relations; the decision-making method on the intensification of production of high-tech products; roadmap for the process of integration of engineering enterprises into the industrial park environment. The methodical approach for choosing economic processes is improved and the sources of functional activity in the implementation of the development of innovation-oriented mechanical engineering enterprises are determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бондаренко М. О. 
Розвиток методів та засобів атомно-силової мікроскопії для неруйнівного контролю характеристик компонентів мікросистемної техніки / М. О. Бондаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню важливої науково-технічної проблеми удосконалення існуючих та створення нових методів і засобів атомно-силової мікроскопії для неруйнівного контролю геометричних та механічних характеристик компонентів мікросистемної техніки шляхом застосування автоматизованих систем вимірювання і контролю цих характеристик з урахуванням дії дестабілізуючих факторів, розроблення математичних та експериментально-статистичних моделей, що в цілому представляє собою наукові основи керування якістю процесу контролю на основі методу атомно-силової мікроскопії та дозволяє зменшити відносну похибку на 8 – 11%, збільшити чутливість методу на 17 – 19% та відтворюваність результатів контролю у 2,1 – 2,4 рази, а також збільшити термін експлуатації зонду у 2,6 – 3,5 рази, ймовірність його безвідмовної роботи – на 5 – 10%, зменшити в 1,2 – 3,4 рази швидкість ерозії поверхні, а також визначити діапазон робочих параметрів сканування, що забезпечують стабільну роботу атомно-силового мікроскопу.^UThe rapid development of devices of microsystem equipment (MST), observable recently, has undoubted advantages of these devices (miniature, high functionality, manufacturability, reliability, low power consumption, etc.). However, high requirements to the geometric and mechanical characteristics of MST devices in their manufacture and operation require the use of highly effective and rapid control methods, among which the atomic-force microscopy (AFM) method is promising.At the same time, despite the advantages of the AFM method, its practical application in checkup the geometry and mechanical characteristics of materials is limited to a number of problems that have not been solved so far: the lack of data on the physical regularities of the influence of external conditions and control regimes on the metrological characteristics of the AFM method; insufficient comprehension of the processes of force and energy interaction of AFM probes with surfaces; lack of tools for all-inclusive research and so on.Therefore, the dissertation is devoted to solving an important scientific and technical problem improvement of existing and creation of new methods and means of atomic-force microscopy for non-destructive testing of the geometric and mechanical characteristics of the components of the microsystem technology through the use of automated systems for measuring and controlling these characteristics with regard to the action of destabilizing factors, development of mathematical and experimental statistical models, which generally represents the scientific basis for managing the quality of the monitoring process based on the atomic force microscopy method and is of practical importance for the microsystem and optical-electromechanical instrument-making industries with their subsequent introduction into production.To solve the problem of dissertational research, scientifically based methodology has been created to improve the methods and means of atomic force microscopy for non-destructive testing of the geometric and mechanical characteristics of the components of microsystem engineering through the development of mathematical and experimental statistical models, the use of methodological, technical and software tools to automate the process of controlling these characteristics allows to improve the accuracy, increase the sensitivity and reproducibility of the results of the control, taking into account the actions of destabilizing factors.Refined physical and mathematical models of the force and energy interaction of AFM probes with material surfaces minimized the limiting factors (capillary forces, electrostatic interaction forces, heat dissipation in the zone of the probe's physical contact with the surface). This reduced the relative error of measurement by 8 to 11%, increased the sensitivity of the method by 17 to 19%, and the convergence of the results of the study in 2,1 – 2,4 times. The range of scanning operating parameters (speed (18 – 26) nm / s, mechanical relaxation time (4,8 – 6).10-3 s, step (78 – 82 nm) was also determined, which ensures stable operation of the AFM during the measurement.New experimental statistical models were proposed in the paper. This made it possible to estimate the influence of climatic factors (temperature, relative humidity, ammonia content, corrosion active sulfur compounds) on high accuracy (the discrepancy between the calculated and experimental data during ten parallel experiments does not exceed 4,8%) on metrological characteristics of the AFM method. The results obtained in the model allowed to increase the period of reliable operation of the probe by 30 – 40% and to reduce the rate of erosion of its surface by 1,2 – 3,4 times.A new method has been developed to improve the accuracy, sensitivity and reproducibility of the process of non-destructive testing of the geometric and mechanical characteristics of components of microsystem engineering based on the developed tool and software and hardware for automating the monitoring, taking into account the effect of destabilizing factors, the use of which allows:– to measure and control the characteristics of the objects of study with an error of 2,7 – 5,4% and the probability of failure-free operation of the probes 0,95 – 0,98 by using probes from atomic force microscopes and test objects modified using electron-beam micromachining;– control the operating parameters in the control process by applying laser beam positioning systems to an atomic force microscope probe and removing residual triboelectric charge;– expand the boundaries of the investigated surface area (in the vertical plane 1,5 – 2,25 times) and increase its detailing 1,6 – 2,1 times.The results of the research were tested and found practical application in domestic and foreign enterprises (confirmed by the acts of implementation), and also used in the educational process of institutions of higher education in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського