Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (164)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>K=ЛІТАКИ$<.>+<.>K=СІКОРСЬКОГО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 309
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Сильнягін А.О. 
Методи та моделі забезпечення резервування відмовостійких систем авіаційного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / А.О. Сильнягін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження процесу експлуатації систем і комплексів авіаційного обладнання (АО) за допомогою методу статистичного моделювання з метою підвищення ефективності функціонування. Зазначено, що результатами моделювання є: обгрунтування розподілу АО за стратегіями експлуатації та ремонту, показники надійності АО та безпеки польотів (відмовобезпечність, відмовостійкість, безвідмовність та параметри діагностування), а також розвиток програмно-алгоритмічного забезпечення. Розроблено та розвинуто методи та моделі оцінки рівнів параметричного, режимного, інформаційного та структурного резервування з метою підвищення ефективності функціонування відмовостійких систем АО на етапах життєвого циклу. Встановлено, що дослідження проведено з використанням нових інформаційних технологій, базуючись на цьому запропоновано та розвинуто математичні, напівнатурні та фізичні моделі лінійних і суттєво нелінійних систем АО, зокрема, систем управління закрилками та інтерцепторами, кондиціонування, а також імовірнісні моделі інформаційно-керуючої системи щодо пожежі всередині авіадвигуна (літаки Ан-38, Ан-74, Ан-140, Ту-154 та Ил-86).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-021.1 +
Шифр НБУВ: РА323382

Рубрики:

      
2.

Кравцова Т.О. 
Проблема вивчення дитини в реформаторській педагогіці кінця XIX - початку ХХ століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.О. Кравцова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розвинуто теоретичні засади, витоки, концептуальні особливості та загальні підходи до вивчення дитини педагогами різних напрямків світової реформаторської педагогіки, а саме: педагогіки дії, експериментальної педагогіки, педології, а також у спадщині М.Монтессорі, Р.Штайнера, Д.Дьюї. Визначено зазначені підходи, запропоновані вітчизняними педагогами-реформаторами С.Ананьїна, В.Бехтерєва, П.Блонського, О.Залужного, П.Каптерєва, П.Лесгафта, В.Протопопова, О.Попова, І.Сікорського, І.Соколянського, Я.Чепіги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(0)52 + Ч33(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА355120

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Корнєв С.І. 
Проблеми корекційної педагогіки у творчій спадщині І.О.Сікорського: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / С.І. Корнєв ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено шляхи розвитку корекційної педагогіки та психології в Україні на основі аналізу наукової діяльності І.О. Сікорського. Розкрито основні положення його наукової концепції, що мали найбільший вплив на становлення та розвиток вітчизняної дефектології. Доведено, що І.О. Сікорський вперше у світовій практиці поклав в основу наук, які вивчають дитячу патологоію та психологію, цілісний антропологічний підхід, вказавши на взаємозв'язок медико-психологічних і педагогічних аспектів у практиці навчання й виховання даної категорії дітей та запропонував створити науку (дефектологію) як суміжну галузь знань, де перетинаються ці аспекти. Одержані результати свідчать, що наукова спадщина І.О. Сікорського є невід'ємною частиною історії світової педагогіки та психології. Введені в обіг нові наукові матеріали та факти доповнюють картину становлення йрозвитку вітчизняної дефектології та можуть використовуватися в підготовці підручників з історії та у викладанні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437г(4УКР)д Сікорський І.О. + Ю91(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА367005

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Слободянюк Т.Б. 
Становлення та розвиток професійної підготовки фахівців з дошкільного виховання в Україні (кінець XIX - початок XX-го століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.Б. Слободянюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

За даними архівних матеріалів і документів проаналізовано процес становлення та розвитку організаційних і теоретико-методичних засад підготовки дошкільних працівників на рубежі століть. Визначено чинники, які обумовили даний процес, розкрито особливості створення національної системи дошкільного виховання та підготовки педагогічних кадрів з урахуванням національно-демократичних перетворень в Україні. Охарактеризовано різні типи навчальних закладів, які відіграли важливу роль у підготовці дошкільних працівників. Особливе місце відведено характеристиці діяльності Київського Фребелівського інституту (1907 - 1919 рр.), розкриттю ролі його директорів, високоосвічених громадських діячів України - І.О.Сікорського, В.О.Фльорова, В.В.Зеньківського. Результати дослідження свідчать, що наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. в Україні були закладені підвалини для створення самобутньої національної системи дошкільного виховання та підготовки педагогічних кадрів, її теоретичного обгрунтування та практичного використання на наступних етапах, у період Української Народної Республіки. Визначено основні шляхи вирішення даної проблеми: демократизацію навчального процесу, варіативність рівнів підготовки, діяльнісний підхід до здійснення загальної педагогічної та спеціальної підготовки, інтеграцію загальнолюдських та національно-орієнтованих показників у зміст та характер підготовки педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.513(4УКР) + Ч489.513(4УКР)
Шифр НБУВ: РА310580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Родченко О.В. 
Теоретичні основи проектування жорстких покриттів аеродромів на дію надважких навантажень: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.11 / О.В. Родченко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Мета дослідження - розробка теоретичних основ проектування жорстких покриттів на дію навантажень від основних опор надважких літаків з урахуванням розтягальних напружень на верхній поверхні плити аеродромного поккриття. Проведено числове моделювання одно-, дво- та тришарових жорстких покриттів аеродромів на дію навантажень від опор надважких літаків. Встановлено, що під час розрахунку жорстких аеродромних покриттів під літаки типу Airbus 389, необхідно враховувати розтягальні напруження на нижній та верхній поверхнях плити аеродромного покриття. Одержано формули для визначення кількості проходів за смугою охоплення до відмови покриття за критерієм розтягального напруження на верхній поверхні плити.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О513-041.102.6-02 +
Шифр НБУВ: РА368666

Рубрики:

      
6.

Москвичова К. К. 
Властивості корелограмної оцінки коваріаційної функції випадкового шуму в моделі нелінійної регресії / К. К. Москвичова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вивченню асимптотичних властивостей залишкової корелограми як оцінки невідомої коваріаційної функції випадкового стаціонарного гауссівського шуму в нелінійній моделі регресії з неперервних часом. Отримано теорему про ймовірності великих відхилень оцінки найменших квадратів векторного параметра нелінійної функції регресії та теорему про ймовірності великих відхилень у рівномірній метриці корелограми стаціонарного гауссівського шуму. З використанням цих результатів доведено теорему про експоненціальну збіжність до нуля ймовірностей великих відхилень у рівномірний метриці нормованої різниці залишкової корелограми та коваріаційної функції випадкового шуму. Як прості наслідки вказаного факту отримано посилені властивості слабкої консистентності залишкової корелограми. Доведено функціональну центральну граничну теорему в просторі неперервних функцій для нормованої залишкової корелограми в нелінійній моделі регресії, яку ми розглядаємо. Знайдено стохастичне асимптотичне розвинення нормованої залишкової корелограми і записано в явному вигляді перші три члени розвинення. Спираючись на це стохастичне асимптотичне розвинення у випадку, коли в функції регресії існують та неперервні всі частинні похідні за параметрами до порядків 4, 3 та 2 включно, отримано асимптотичні розвинення зсуву, середнього квадрата відхилення та дисперсії залишкової корелограми.^UThe thesis is devoted to the study of asymptotic properties of residual correlogram as an estimator of random stationary Gaussian noise covariance function in continuous time nonlinear regression model. A theorem on the probabilities of large deviations for the least squares estimator of the vector parameter of nonlinear regression function and theorem on the probabilities of large deviations in uniform metric of the correlogram of stationary Gaussian noise are obtained. Using these results a theorem was proved on exponential convergence to zero of the probabilities of large deviations in uniform metric of the normed difference of residual correlogram and random noise covariance function. As simple corollaries of this fact, the enhanced properties of the residual correlogram weak consistency are obtained. A functional central limit theorem is proved in the space of continuous functions for the normed residual correlogram in nonlinear regression model in consideration. The result obtained shows that the limiting almost surely continuous Gaussian process coincides with the limiting process in the central limit theorem for standard correlogram of random noise in our regression model. A stochastic asymptotic expansion of the normed residual correlogram is received and the first three terms of the expansion are written in explicit form. Based on this stochastic asymptotic expansion, in the case when all partialderivatives by parameters of the regression function exist and are continuous up to the orders 4, 3, and 2 inclusive, asymptotic expansions of bias, mean square deviation, and variance of the residual correlogram are obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Квартенко О. М. 
Розвиток наукових засад удосконалення технологій очищення багатокомпонентних підземних вод. / О. М. Квартенко. — Б.м., 2019 — укp.

Підземні води є складною багатокомпонентною системою, яка характеризується різними величинами ступенів агресивності, гідрокарбонатної лужності, загальної жорсткості, перманганатної окисності, окисно-відновного потенціалу, рН, солевмісту, містить іони важких металів, розчинені гази та органічні сполуки як природного (залізоорганічні комплекси, гумінові кислоти), так і антропогенного походження (амонійний нітроген, феноли, поверхнево-активні речовини та ін.), мікроорганизми. Встановлено прогресуюче погіршення параметрів якості підземних вод. Відзначено, що більшість існуючих в Україні станцій очищення підземних вод, які працюють за технологією фільтрування із спрощеною аерацією, не передбачають комплексне видалення наведених вище забруднень. Тому наукове обґрунтування, дослідження та впровадження такого комплексного технологічного рішення, яке передбачає використання комбінованих відомих та удосконалених методів очищення багатокомпонентних підземних вод з їх подальшою стабілізаційною обробкою та використанням осаду від промивки біореакторів в якості реагенту-осаджувача, наприклад, для очищення промивних вод гальванічного виробництва є актуальним. В дисертаційній роботі запропоновано напрям розвитку наукових засад із обґрунтуванням механізмів очищення підземних вод від амонійного нітрогену, розчиненої органіки, сполук Fe(II), фенолів із застосуванням комбінованих методів; розроблено нові та удосконалено існуючі технології на основі науково обґрунтованого раціонального поєднання біологічних та фізико-хімічних методів. Розроблено теоретичні засади та експериментально доведено вплив величин бікарбонатної лужності, додаткового джерела неорганічного вуглецю, напруженості постійного магнітного поля на ефективність процесів очищення підземних вод. Встановлено, що при кондиціонуванні агресивних слабокислих залізомістких підземних вод із низьким лужним резервом (0,6-1,18 ммоль/дм3), при концентраціях іонів NH4+ від 1,0 до 3,0 мг/дм3 розчин кальцинованої соди (50-70 мг/дм3) слід вводити перед фільтрами другого ступеню. Доведена ефективність використання комплексу процесів гідродинамічної кавітації – коагуляції для вилучення з підземних вод гумінових комплексів, фенолів, амонійного нітрогену. Запропоновано технологію очищення. Встановлено закономірності процесів комплексного вилучення із підземних вод амонійного нітрогену, розчиненої органіки, сполук Fe(II), а також зміни кисневого режиму та величин рН по висоті контактного завантаження біореактора залежно від тривалості процесу фільтрування. Визначено межі та раціональні умови застосування комбінованих методів очищення багатокомпонентних підземних вод. Розроблена багатокомпонентна математична модель процесу очищення підземних вод в міжпоровому просторі контактного завантаження біореактора. Встановлено закономірності сумісного використання біологічних та фізико-хімічних процесів очищення багатокомпонентних підземних вод в умовах сезонних та річних змін показників їхньої якості з урахуванням нерівномірності гідравлічного навантаження. Доведено можливість вилучення йонів важких металів (Cr6+, Ni2+, Zn2+, Cu2+) із промивних вод гальванічного виробництва та підземних вод на матриксних структурах bio-мінералів; запропоновано механізм процесу та технологію очищення. Запропоновано нові підходи у комбінуванні методів і споруд для комплексного вилучення із підземних вод забруднюючих інгредієнтів з одержанням синергетичного ефекту. Удосконалено класифікатори технологій очищення природних підземних вод з урахуванням їх багатокомпонентності. Запропонована класифікація підземних вод за основними фізико-хімічними показниками їх якості, які впливають на вибір технологій очищення. Набули подальшого розвитку теоретичні основи механізмів деструкції та вилучення із підземних вод забруднюючих речовин за допомогою комбінування методів гідродинамічної кавітації – коагуляції; удосконалення технологій комплексного очищення підземних вод. У роботі вирішена важлива народно-господарська проблема підвищення ефективності комплексного очищення підземних вод шляхом розробки та впровадження у виробництво технологій комбінованого очищення. Запропоновані технології впроваджено при розробці робочих проектів і будівництві станцій водоочищення та стабілізаційної обробки води в ряді населених пунктів у Волинській та Рівненських областях України.^UUnderground waters are a complicated multi-component system which is characterized by different values of aggressiveness degree, bicarbonate alkalinity, general rigidity, permanganate oxidation, redox potential, salt content, contains ions of heavy metals, dissolved gases and organic compounds both of natural (ironorganic complexes, humin acids) and of anthropogenic origin (ammonia nitrogen, phenols, surface-active substances etc.), microorganisms. It is specified that the majority of stations treating underground waters existing in Ukraine by the technology of filtering with simplified aeration, did not envisage the comprehensive removal of the above mentioned pollutions. Therefore, the scientific substantiation, investigation and introduction into practice of such technological solution which envisages solving the problem of the comprehensive treatment of multi-component underground waters of various composition with their stabilizing processing and using the sediment after filters washout in the capacity of reagent-sedimentor, for example: for treating washot waters of galvanic production is a pressing task. The direction is proposed of developing scientific principles with substantiating the mechanisms of the comprehensive treatment of underground waters from ammonia nitrogen, dissolved organics, Fe(II) compounds, phenols using combined methods; the development of new and improvement of existing technologies on the basis of scientifically sumstantiated rational unification of biological and physico-chemical methods. Theoretical principles are developed and the influenc is experimentally proven of values of bicarbonate alkalinity, additional source of non-organic carbon, the strength of permanent magnetic field upon the efficiency of processes of treating underground waters. It is determined that under conditioning aggressive weak acidic iron containig underground waters with low alkaline reserve (0,6 – 1,18 mmole/cub.dm), with concentrations of ammonia nitrogen from 1,0 to 3,0 mg/cub.dm the solution of soda ash (50 – 70 mg/cub.dm) is to be introduced before the filters of the second degree. The efficience is proven of using the complex of processes of hydrodynamic cavitation-coagulation for removing from underground waters humin complexes, phenols, ammonia nitrogen. The regularities are determined of the processes of the comprehensive treatment of underground waters from ammonia nitrogen, dissolved organics and also the changes of oxygen regime and pH values by the height of contact loading of the bioreactor depending on the duration of its operation. The boundaries and rational conditions for the use of combined methods of purification of multicomponent groundwater have been determined. A multicomponent mathematical model of the groundwater treatment process in the interfacial space of contact loading of a bioreactor has been developed. The basic regularities are determined of the joint use of combined cleaning methods for treating multi-component underground waters under conditions of seasonal and annual changes of indices of their quality taking into account the uneven hydraulic loading on the technological equipment. It is proven the possibility of removing ions of heavy metals: (Cr6+, Ni2+, Zn2+, Cu2+) from washout waters of galvanic production and underground waters on matrix structures of biominerals, the mechanism is proposed of the process and the technology of treatment. New approaches are proposed to combining methods and installations for the comprehensive treatment of underground waters with obtaining the synergic effect. The classificators are improved of the tеchnology of treating underground waters taking into account their multicomponentness. The classification is proposed of underground waters by major physico-chemical indices of their quality which influence the selection of treatment technologies. The further development grew of the theoretical principles of the mechanisms of destruction and extraction from underground waters of polluting substances with the help of combining methods of hydrodynamic cavitation – coagulation; the development and upgrading of the technologies of comprehensive treatment of underground waters. The work solves an important national economic problem of increasing the efficiency of the comprehensive tratment of multi-component underground waters. The proposed technologies were introduced during the development of work projects and construction of water treatment and stabilization water treatment plants in a number of settlements in Volyn and Rivne regions of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Тимохін О. В. 
Інформаційне забезпечення систем керування електричними мережами на основі передачі широкополосних сигналів по РЕМ 0,4…10 кВ / О. В. Тимохін. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.14.02 – електричні станції, мережі і системи. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського». – Київ, 2018.Дисертаційна робота присвячена вирішенню науково-практичної задачі підвищення ефективності інформаційного забезпечення систем керування РЕМ 0,4…10 кВ в умовах впровадження технологій SmartGrid шляхом використання електричних мереж для передачі широкополосних сигналів з покращеними характеристиками.В роботі обґрунтовано зростання вимог до систем інформаційної взаємодії СК РЕМ в умовах впровадження технологій SmartGrid.Запропоновано метод вдосконалення ШПС шляхом додаткового перетворення сигналу за допомогою Wave-вейвлет функції, що дало змогу підвищити ефективність використання частотного діапазону РЕМ для передачі ШПС. Запропоновано метод експериментального вимірювання ФЧХ РЕМ під напругою на основі передачі зфазованих сигналів по РЕМ та вимірювання розбіжності фаз між ними на стороні прийому. Проведено експериментальне дослідження частотних характеристик типових РЕМ 0,4…10 кВ України. Запропоновано використання чисельного розв'язку методом скінчених елементів рівнянь Максвела для просторових моделей елементів РЕМ та перевірено правильність отриманих результатів.Розроблено елементи засобів передачі інформаційних сигналів по РЕМ 0,4…10 кВ як складові системи інформаційного забезпечення СК РЕМ із використанням запропонованих методів та підходів, які випробувано в умовах РЕМ 0,4…10 кВ, що дозволило вирішити нові задачі інформаційного забезпечення СК РЕМ в умовах впровадження технологій SmartGrid.^UThe thesis submitted in fulfilment of the Candidate of Engineering Science (PhD) degree in technical sciences on specialty 05.14.02 – «Power stations, networks and systems» (141 Power engineering, electrical engineering and electromechanics). – National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute», Kyiv, 2019.The dissertation is devoted to the solution of the scientific and practical task of information provision efficiency increasing for distributive electrical networks (DEN) 0,4...10 kV control systems (CS) in conditions of SmartGrid technologies introduction by using electric networks for broadband signals with improved characteristics transmission.In dissertation was analyzes distributive electrical networks of Ukraine as a control object. It is established that the current trends in the development of DEN CS in conditions of increasing the number of RES and other objects of distributed generation, as well as increasing the requirements to the quality of electricity supply to consumers, necessitates the solution of new management tasks that require the appropriate information provision of the CS.The analysis showed that due to the coincidence of the topology of the DEN with the topology of the DEN CS information flows, as well as on the technical and economic indicators, it is expedient to construct information support systems using of the DEN 0.4...10 kV as a medium for information signals transmission.On the basis of the analysis of existing methods and means of signals transmission by DEN, it was found that it is expedient to use of spread spectrum (SS) signals as information signals for transmitting by DEN 0.4...10kV, which, in contrast to the existing signals, allows multichannel signal transmission, increase speed and noise immunity. But the limited frequency bandwidth that is suitable for transmitting signals by DEN requires the further development of the approaches to the formation of SS signals to the transmission conditions of the DEN 0.4...10kV.The analysis of the signals used for the transmission of DEN in the DEN CS information systems, including classical narrowband signals and modern wideband signals, was conducted.In the spectra of signals for transmission by DEN, obtained by classical methods, 90% of the signal energy lies within the first spectrum tab. The rest of the energy is lost, which leads to distortion of the signal.In order to reduce the part of the energy that goes beyond the first tab, a new method is proposed, which is to further signal transform using a Wave-wavelet function, which allowed to focus power of the signal in the band of transmission and to increase the efficiency of using frequency band when transmitting SS signals by DEN.A new method was proposed for the investigation of the phase-frequency characteristics that allows to research phase-frequency characteristics of DEN in the remoteness of transmission and reception points. The developed method is based on the principle of measuring the relative phase shift between signals transmitted at different frequencies, which are phased at the transmission side. It allows to determine the phase shift for discrete values of frequencies between frequencies that differ in two from each other in relation to the selected initial frequency and allows to obtain a relative phase-frequency characteristics of DEN.An analysis of the approximate methods of DEN calculating as a medium of signal transmission has shown that they are based on the presented HF paths by DEN by two characteristics: the signal damping and the characteristic resistance of the path, which is not enough to evaluate the SS signal propagation process by DEN.The exact method of calculating DEN as a medium for transmitting signals is a method based on DEN elements representation as lines with distributed parameters, but the use of this method is hindered by DEN elements parameters lack.To solve the problem of DEN elements parameters determining is proposed to use the numerical solution of Maxwell equations by finite element method for DEN elements spatial models and verify the correctness of obtained results.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ковальчук О. Г. 
Особливості виготовлення виливків з диференційними властивостями поверхні / О. Г. Ковальчук. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі вирішено актуальну проблему економії дорогих легувальних елементів для виготовлення зносостійких і жаростійких виливків із сплавів на основі заліза використанням технології поверхневого легування замість традиційних технологій об'ємного легування. При цьому окремі частини виливка набувають саме тих властивостей, які в подальшому забезпечують їх тривалу експлуатацію.Встановлено, що основними технологічними параметрами процесу є фракції феросплавів, температури їх плавлення та температура заливання сплаву, що забезпечують просочування рідкого металу через легувальне покриття з подальшим його розплавленням і замішуванням в потоці рідкого металу. За результатами дослідження визначено, що для отримання зносостійкого шару необхідно використовувати високовуглецевий феромарганець з додаванням феротитану, ферохрому та феробору, для жаростійкого шару – ферохром та алюміній.Найкращі експлуатаційні властивості поверхневого легованого шару отримано з використанням зв'язувального компоненту для легувального покриття – рідке скло розбавлене водою до густини 1200 кг/м3.Економічний ефект від впровадження розробленої технології виготовлення ливарної продукції зносостійких литих деталей складає 13150 грн на одну тонну литва, а жаростійких литих деталей – 23800 грн на одну тонну литва.^UThe dissertation has solved the urgent problem of saving expensive alloys for the manufacture of wear-resistant and heat-resistant castings from alloys based on iron using surface alloying technology instead of traditional volume alloying technologies. In addition, individual parts of the casting acquire those properties that ensure their further long-term operation.It is established that the main technological parameters of the process are the fractions of ferroalloys, their melting temperature and the pouring temperature of the alloy, which provide the infiltration of the liquid metal through the alloy coating with its futher melting and mixing in the liquid metal stream.According to the results of the study, it is determined that in order to obtain wear-resistant layer it is necessary to use high-carbon ferromanganese with the addition of ferrotitanium, ferrochrome and ferroboron and for heat-resistant layer ferrochrome and aluminum should be used.The best performance properties of the surface alloy layer were obtained using a bonding component for the alloy coating – liquid glass diluted with water to a density of 1200 kg/m3.The economic impact of the implementation of the developed technology to manufacture foundry products of wear-resistant cast parts is about 13150 UAH per one ton of casting, and heat-resistant cast parts is 23800 UAH per one ton of casting.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Осауленко В. М. 
Моделі біологічних нейронних мереж для просторово-часової асоціативної пам'яті / В. М. Осауленко. — Б.м., 2019 — укp.

Осауленко В.М. Моделі біологічних нейронних мереж для просторово-часової асоціативної пам'яті. - На правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” МОН України, Київ, 2019 р. Дана робота використовує результати дослідження біологічних нейронних мереж для вдосконалення попередніх та побудови нових моделей просторо-часової асоціативної пам'яті. Запропоновано нову модель просторової асоціативної пам'яті на основі сігма-пай нейрона, що враховує дендритні обчислення та має високу ємність пам'яті, що за певними показниками перевершує класичну модель Вілшоу. Показано, що використання нейрона сігма-пай та розрідженої активації покращує на порядок ємність пам'яті переходів послідовності відомої моделі ієрархічно темпоральної пам'яті (HTM) при однаковій кількості зв'язків. Запропоновано нову модель представлення послідовності в бінарне розріджено-розподілене представлення, яка включає здатність нейрона до активації і якісно відтворює біологічні ефекти, такі як збереження схожості, чутливість до порядку, доповнення послідовності та часову схожість. Представлені моделі просторово-часової асоціативної пам'яті показують гірші результати розпізнавання образів для задач робототехніки в порівняні з підходом глибоких нейронних мереж, проте вони біологічно подібні, мають привабливі обчислювальні властивості і тому варті подальших досліджень.Ключові слова: асоціативна пам'ять, дендритні обчислення, прогнозування послідовностей, розпізнавання послідовностей, сігма-пай нейрон, розріджено розподілене представлення^UOsaulenko V.M. Models of biological neural networks for spatio-temporal association memory. - The manuscript. Thesis for a candidate degree in specialty 05.13.23 - Systems and applications of artificial intelligence. - National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", Kyiv, 2019. This work uses the results of biological neural network research to refine previous and build new models of spatial-temporal associative memory. A new model of spatial associative memory based on the sigma pi neuron is proposed, which takes into account dendritic calculations and has a high memory capacity, which exceeds the classic Willows model by some indicators. It is shown that the use of a sigma-pi neuron and sparse activation improves the order of the hierarchical temporal memory (HTM) memory capacity of the transitions with the same number of connections. A new model of sequence representation in a binary sparse distributed representation is proposed, which incorporates the neurons excitability and reproduces qualitatively biological effects such as preservation of similarity, sensitivity to order, sequence completion, and temporal similarity. The presented models of spatial-temporal associative memory show worse image recognition results for robotics tasks compared to the deep neural network approach, but they are biologically plausible, have attractive computational properties and are therefore worth for further research.Keywords: associative memory, dendritic computation, sequence prediction, sequence recognition, sigma-pi neuron, sparse distributed representation


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Кофанов О. Є. 
Маркетингове забезпечення реалізації стартап-проектів у науково-технічній сфері / О. Є. Кофанов. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розвитку теоретико-методичних положень та розробленню практичних рекомендацій щодо маркетингового забезпечення реалізації стартап-проектів у науково-технічній сфері. Встановлено специфіку стартап-проектів як особливої форми інноваційного підприємництва, визначено роль маркетингу у їх реалізації. Запропоновано релевантний маркетинговий інструментарій для ключових етапів реалізації стартапів. Виокремлено детермінанти їх успішності, а також проаналізовано вплив показників економічного середовища на успішність реалізації стартапів, встановлено найбільш впливові з них. На цій основі розроблено регресійні економіко-математичні моделі прогнозування успішності стартап-проектів у економічному середовищі певної країни. Із використанням розробленої ймовірнісно-графічної моделі на основі Баєсових мереж сформовано прогностичні оцінки успішності стартапів у науково-технічній сфері. Розроблено методику встановлення доцільності продовження фінансування стартап-проектів на різних етапах ринкового провадження на основі методу аналізу ієрархій Т. Сааті. Виокремлено маркетингові стратегії реалізації стартап-проектів та надано відповідні науково-практичні рекомендації.^UThe thesis was devoted to the development of theoretical and methodological principles, as well as practical recommendations for marketing maintenance of the startup projects realization in the scientific and technical area. The peculiarities of startups as a unique form of innovative entrepreneurship were determined; the role of marketing in their realization was established. The relevant marketing tools for the key stages of startups realization were proposed. The startup success determinants have been found out. The influence of the economic environment indexes on the success of the startup realization was analyzed and the most influential ones have been identified. On this basis, the regression economic and mathematical models for the forecasting of startup success in the economic environment of a particular country were developed. The success of startups in the scientific and technical area has been predicted with the help of the developed probabilistic-graphic model on the basis of the Bayesian network. The method for the determination of the startups financing expediency at different stages of realization was developed on the basis of T. Saaty's analytic hierarchy process. Marketing strategies for the startups realization were identified and relevant recommendations were given.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Дудко А. Ф. 
Комп'ютерно орієнтована методика оцінювання якості тестів з вищої математики викладачами закладів вищої освіти / А. Ф. Дудко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.10 – інформаційно-комунікаційні технології в освіті. ‒ Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, Київ, 2019. Дисертаційне дослідження присвячено проблемі оцінювання якості тестів з вищої математики викладачами ЗВО. На основі методів класичної теорії тестів та Item Response Theory розроблено авторську систему автоматизованого аналізу якості тестових завдань. Розроблено комп'ютерно орієнтовану методику оцінювання якості тестів з вищої математики. Визначено критерії та рівні розвитку компетентності викладачів щодо оцінювання якості тестів з вищої математики. Розроблено модель та технологію розвитку компетентності викладачів щодо оцінювання якості тестів з вищої математики, навчальну програму «Формування компетентності викладачів щодо оцінювання якості тестів з вищої математики» для підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних працівників та відповідний дистанційний курс. Експериментально доведено, що педагогічно виважене впровадження комп'ютерно орієнтованої методики оцінювання якості тестів з вищої математики сприятиме розвитку професійного рівня компетентності викладачів ЗВО щодо оцінювання якості тестів з вищої математики та покращенню контролю знань студентів.^UThe thesis for a Candidate Degree in Pedagogical Sciences (Philosophy Doctor), specialty 13.00.10 – information and communication technology in education (011 – Educational, pedagogical science). - National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute", Institute of Information Technologies and Learning Tools NAES of Ukraine, Kyiv, 2019. The thesis is devoted to the problem of assessing the quality of tests in higher mathematics by teachers of higher education establishments. The author's computer-based system of quality analysis of test items is developed based on interaction of the methods of Classical Test Theory and Item Response Theory. The computer-oriented methodology of assessing the quality of tests in higher mathematicsis developed. The criteria of teachers' competence concerning the quality of tests in higher mathematics are defined. The model and technology of teachers' competence concerning the quality of tests in higher mathematics, the curriculum "Development of the teachers' competence concerning the quality of tests in higher mathematics" for the advanced training course of scientific and pedagogical workers and the corresponding distance course are developed. The general results of the pedagogical experiment gives evidences to confirm that the introduction of the computer-oriented methodology for assessing the quality of tests in higher mathematics will promote the development of teachers' competence concerning the quality of tests in higher mathematics and improving controls of students' knowledge.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Скулиш М. А. 
Моделі та методи керування обслуговуванням гібридних сервісів в телекомунікаційному середовищі з використанням хмарних ресурсів / М. А. Скулиш. — Б.м., 2019 — укp.

Скулиш М. А. Моделі та методи керування обслуговуванням гібридних сервісів в телекомунікаційному середовищі з використанням хмарних ресурсів. - Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.12.02 - телекомунікаційні системи та мережі. – Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" Міністерства освіти і науки України, м. Київ, 2019.У дисертаційній роботі вирішено важливу науково-технічну проблему, яка пов'язана з розробкою наукових основ організації взаємодії елементів телекомунікаційної системи та віртуального зовнішнього обчислювального середовища з метою підвищення якості обслуговування гібридних телекомунікаційних сервісів за рахунок адаптивного вибору обчислювальних ресурсів, систематизації та удосконалення методів керування потоками між обслуговуючими сутностями гетерогенного телекомунікаційного середовища для гарантування якісного обслуговування кінцевих користувачів та контрольованого використання обчислювальних ресурсів в умовах ускладнення структури сервісів, підвищення вимог до показників якості обслуговування та неперервного зростанням об'ємів трафіку.Ключові слова: віртуалізація мережевих функцій, ресурси віртуальних мережевих функцій, гібридний телекомунікаційний сервіс, гетерогенне телекомунікаційне середовище, QoS, програмно-керовані мережі.^USkulysh M.A. Models and methods for managing hybrid services in a telecommunications environment using cloud resources. - Оn the rights of the manuscript.A thesis submitted in fulfilment of the Doctor of Engineering Science degree in technical sciences on specialty 05.12.02 - telecommunication systems and networks. – National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" of Ministry for Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2019.The thesis has solved an important scientific and technical problem related to the development of scientific bases for the interaction of elements of the telecommunication system and the virtual external computing environment in order to improve QoS of hybrid telecommunication services due to the adaptive choice of computing resources, systematization and improvement of flow management methods between service providers the entities of a heterogeneous telecommunication environment to guarantee quality service end users and controlled use of computing resources in the context of the complication of service structures, increased requirements for service quality indicators and continuous increase in traffic volumes. The methodology of management hybrid telecommunication services is offered,Key words: network function virtualization, resources of virtual network functions, hybrid telecommunication service, heterogeneous telecommunication environment, QoS, software-defined networks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Манічева Н. В. 
Струминні акустичні випромінювачі для біомедичної апаратури / Н. В. Манічева. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 05.11.17 – біологічні та медичні прилади і системи. – Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» Міністерство освіти і науки України, Київ, 2019.Дисертація присвячена дослідженню характеристик гідродинамічних випромінювачів (ГДВ) протиточного типу (ПТТ) при гідростатичному тиску, більше за атмосферу, та перспектив їх застосування для біомедичної апаратури (БМА). Експериментально досліджено вплив статичного тиску на енергетику та ККД розглянутих ГДВ, що використовуються у біомедичних апаратах. Доведено, що завдяки підвищенню тиску в робочій ємності та відповідної швидкості потоку, можливо в півтори рази збільшити ККД цих пристроїв. Це важливо для поточного виробництва.Удосконалено математичну модель струминних ГДВ ПТТ для БМА, що розглядається при гідростатичному тиску до 24 атмосфери включно.Експериментально досліджені поля поблизу елементу звукоутворення ГДВ ПТТ, що дозволило виявити характер функції ефективності руйнування поверхонь твердих тіл при використанні струминних перетворювачів. Проведені дослідження показали перспективу використання струминних акустичних перетворювачів для застосування їх у процесах очищення медичних інструментів від технологічних та експлуатаційних відкладень, емульгування, диспергування для біотехнологій та фармакології.^UDissertation for the degree of candidate of technical sciences in specialty 05.11.17 – biological and medical devices and systems. – National Technical University of Ukraine “Igor Sikorskyi Kiev Polytechnic Institute” Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2019.The dissertation is devoted to research of characteristics of hydrodynamic radiators (HDR) of countercurrent type at hydrostatic pressure, more than atmosphere, and prospects of their application for biomedical equipment (BME). The influence of static pressure on energy and the efficiency of HDR s used in biomedical devices is experimentally investigated. It is proved that due to the increase of pressure in the working capacity and the corresponding flow velocity, it is possible to increase the efficiency of these devices by one and a half times. This is important for current production.The mathematical model of jet HDR of countercurrent type for BMЕ, which is considered at hydrostatic pressure up to 24 atmospheres inclusively, is improved.Fields experimentally investigated near the sound-forming element of HDR of countercurrent type, which allowed to reveal the character of the function of the efficiency of the destruction of surfaces of solids using jet transducers. The conducted studies have shown the prospect of using jet acoustic transducers for their use in the process of cleaning medical instruments from technological and operational deposits, emulsification, dispersion for biotechnology and pharmacology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Потапенко О. Ю. 
Крайові задачi на нескінченновимірних многовидах / О. Ю. Потапенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацiйна робота присвячена дослiдженню крайових задач на нелінійних нескiнченновимiрних многовидах. З'ясовано умови на ріманів многовид, за яких стає можливим встановити коректність класу задач Діріхле для рівнянь з лапласіаном за мірою. Запропоновано метод дифеоморфiзмiв як спосiб розширення класу коректних крайових задач.^UThe dissertation deals with studying boundary value problems in nonlinear infinite-dimensional manifolds. Conditions on Riemannian manifold that guarantee correctness of a class of Dirichlet problems with Laplacian with respect to measure are found. Diffeomorphisms method of broadening class of correct boundary value problems is introduced.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Дубік Р. М. 
Моделювання і робастне керування процесу контактної мембранної дистиляції / Р. М. Дубік. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена питанням підвищення ефективності керування установкою контактної мембранної дистиляції шляхом вдосконалення керування процесом при невизначеності функціональних властивостей мембрани. В результаті проведеного аналізу встановлено, що для процесу контактної мембрани дистиляції характерні невизначеності, такі як сумарний термічний опір та пористість, які суттєво впливають на керування процесом. Розроблена математична модель процесу, яка враховує просторовий розподіл швидкостей і температур в каналах мембранного модуля і в мембранних порах, а також модель для цілей керування, що враховує функціональні невизначеності мембрани. Поставлена і вирішена завдання робастного керування процесом.Розроблені варіанти систем автоматичного керування процесом контактної мембранної дистиляції, основна відмінність яких полягає в способі вимірювання перепаду температур, що впливає на пропускну здатність мембрани. Розроблена система керування процесом на основі робастного регулятора, що забезпечує керування процесом в умовах невизначеності і дозволяє при необхідності зупиняти установку на очистку чи заміну мембрани.Розроблений програмний модуль «Моделювання та оптимальне керування процесом контактної мембранної дистиляції» впроваджений на ПрАТ «РОСИЧ» у складі системи автоматичного керування концентрування освітлених яблучних соків. У навчальний процес кафедри автоматизації хімічних виробництв Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» впроваджені математичні моделі процесу контактної мембранної дистиляції, системи оптимального і робастного керування процесом контактної мембранної дистиляції.^UThe dissertation is devoted to questions of increasing the efficiency of management of the installation of contact membrane distillation, by improving process control in the functional uncertainties of the membrane. As a result of the analysis, it has been established that uncertainties such as total thermal resistance and porosity are characteristic for the process of contact membrane distillation, which significantly affect the process control. The mathematical model of the process is developed which takes into account the spatial distribution of velocities and temperatures along the channels of the membrane module and in the membrane pores, as well as a model for control purposes that takes into account the uncertainties of the process parameters. The task of robust process control is set and solved.There are developed variants of automatic control systems of the contact membrane distillation process, the main difference of which, is in the method of measuring the temperature difference, which influence on capacity of the membrane. There is developed process control system on robust regulator basis, which provides control of the process under conditions of uncertainty, and allows, if necessary, to stop the installation of membrane cleaning or replacing.Developed software module "Modelling and optimal control of the process of contact membrane distillation" was implemented at PJSC "ROSICH" in the system of automatic control of the lighted apple juice concentration. The educational process of the Department of Automation of Chemical Productions at the National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" implemented mathematical models of the contact membrane distillation process, the optimal and robust control system of the contact membrane distillation process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Васильковська І. О. 
Удосконалення методів проектування дифракційних лінз / І. О. Васильковська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню наукової задачі вдосконалення методів проектування дифракційних лінз із заданими оптичними характеристиками. Досліджено властивості багатопорядкових дифракційних лінз, встановлено залежності інтенсивності зображення від конструктивних параметрів лінз. Обґрунтовано та вдосконалено методи проектування на основі використання багатопорядкових лінз для зменшення хроматичної аберації та покращення акомодаційної здатності. Розроблено інженерні методи розрахунку мікрорельєфу багатопорядкових дифракційних лінз. Удосконалено метод розрахунку багатопорядкових дифракційних лінз. Розроблено метод і експериментальний стенд для дослідження дифракційної ефективності дифракційної лінзи.^UThe thesis is devoted to solving of a scientific problem of improving of designing methods of diffractive lenses with given optical characteristics. The properties of multi-order diffractive lenses are studied, the dependences of the image intensity on the design parameters of the lenses are determined. The methods of designing on the basis of the use of multi-order lenses for reduction of chromatic aberration and improvement of accommodation ability are substantiated and improved. The engineering methods of calculating of microrelief of multi-order diffractive lenses are developed. The method of calculating of multi-order diffractive lenses is improved. The method and the experimental stand for research of diffraction efficiency of a diffractive lens are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Зубченко Л. С. 
Біотехнологічне отримання водню в біопаливному елементі з фотоелектрохімічним катодом / Л. С. Зубченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці біотехнологічного процесу отримання водню в біопаливному елементі з фотоелектрохімічним катодом з кристалічного кремнію. Удосконалено методику формування біоплівки задля скорочення тривалості та спрощення процесу виділення електрохімічно активної асоціації екзоелектрогенних мікроорганізмів. Показано ефективне виділення водню при мінімальному значенні напруги фотоелемента – 0,4 В. Досліджено продуктивність виділення водню в фотобіоелектрохімічному паливному елементі та встановлено, що раціональні значення ХСК стічної води молокозаводу за яких доцільно використовувати фотобіоелектрохімічний паливний елемент як стадію очищення даних стічних вод спостерігається в діапазоні значень ХСК 2500 – 900 мгО2/дм3. Вихід водню за таких умов становить 0,01±0,9•10-3 г Н2/г ХСК. На основі отриманих експериментальних даних розроблено технологічну схему отримання водню при очищенні стічної води молокозаводу. Собівартість водню, отриманого за використання стічної води, на 15% менша, ніж при використанні інших відновлювальних джерел енергії.^UThe thesis is devoted to the development of the biotechnological process of hydrogen production in a biofuel cells with a semiconductor photocathode. The biofilm formation technique of exoelectrogenic microorganisms has been improved in order to reduce the duration and simplify the process of isolating the electrochemically active association of exoelectrogenic microorganisms. Crystalline silicon was selected for the photoelectrochemical component based on the ratio analysis of the energy levels values and oxidation-reduction potentials of the reactions, occurring in the bioelectrochemical system. The minimum photoelectrochemical cell photovoltage was – 0,4 V. The productivity of the hydrogen release in the photobioelectrochemical fuel cell functioning on the model wastewater of the dairy industry was investigated. The rational values of the COD for using the photobioelectrochemical fuel cell as a stage of the wastewater treatment technology were evaluated to be COD > 900 mgO2/dm3. The hydrogen yield in these conditions reached 0.01±0,9•10 3 gH2/gCOD. Нowever, when the COD was 3000 mgO2/dm3, hydrogen yield decreased by 45% compared to 2000 mgO2/dm3 COD value. On the basis of the data obtained from the experiments, the technological scheme for the hydrogen production during dairy industry wastewater treatment was developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Гаран Я. О. 
Удосконалення високовольтних вимірювальних пристроїв, що використовують автотрансформаторне перетворення напруги / Я. О. Гаран. — Б.м., 2019 — укp.

В дисертаційній роботі вирішено актуальне наукове завдання удосконалення теорії автотрансформаторного перетворення напруги у високовольтних вимірювальних пристроях шляхом розвитку методів його математичного моделювання, визначення характеристик автотрансформаторного перетворення напруги на основі проведення за допомогою ПК чисельних розрахунків електричних та магнітних полів, покращення характеристик та підвищення точності відповідних високовольтних вимірювальних пристроїв, що використовують автотрансформаторне перетворення напруги.^UIn the thesis the actual scientific task of improving the theory of autotransformer voltage transformation in high voltage measuring devices is solved by developing the methods of its mathematical modeling, determination of characteristics of autotransformer voltage transformation on the basis of carrying out by the PC numerical calculations of electric and magnetic fields, improving characteristics and improving the accuracy of the corresponding high-voltage measuring devices, using autotransformer voltage transformation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Парненко В. С. 
Дискові обкатні фрези для обробки відрізних пил з нерівномірним кроком / В. С. Парненко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки дискових обкатних фрез для виготовлення відрізних пил з нерівномірним кроком заданого профілю стружкових канавок та з забезпеченням точності за кроком. На основі загальних положень теорії формоутворення поверхонь обкатними фрезами розроблена теорія проектування обкатних фрез для обробки відрізних пил з нерівномірним кроком у групі. На базі розробленої теорії їх проектування розроблена конструкція обкатної фрези. Досліджені геометричні параметрі різальної частини в процесі роботи обкатної фрези та вплив на них конструктивних параметрів відрізних пил.Викладені результати лабораторно-промислової перевірки результатів дослідження, які спрямовані на перевірку теоретичних залежностей для визначення конструктивних та установочних параметрів при нарізанні пил з нерівномірним кроком заданої точності на зубофрезерному верстаті. Вперше розроблена методика проектування обкатних фрез з нерівномірним кроком, яка знайшла відображення в запропонованій схемі САПР фрез. Лабораторно промислова перевірка результатів досліджень підтвердила результати теоретичних досліджень. Показано, що точність за кроком оброблених відрізних пил перевищує точність в порівнянні зі способами копіювання.^UThe dissertation is devoted to the issues of development the rolling disk shaped milling cutter for machining circular saw blades with variable pitch of a given profile of chip grooves and with a predetermined accuracy of pitch.Based on the general provisions of the theory of shaping surfaces by rolling disk shaped milling cutter, a theory of their design has been developed for machining cut-off saws with an uneven pitch in a group. Based on the developed theory the design of the rolling disk shaped milling cutter has been developed. The geometrical parameters of the cutting part have been investigated in the process of cutting and the influence on them of the design parameters of circular saw blades with variable pitch.The results of laboratory and industrial verification of the research results are presented and aimed at verifying theoretical dependencies to determine the design and installation parameters when cutting teeth with variable pitch of a given accuracy on a gear milling machine. For the first time, a technique of designing round cutters with uneven pitch was developed, which was reflected in the proposed CAD cutter scheme. Laboratory and industrial verification of research results confirmed the results of theoretical studies. It is shown that the accuracy of the machined circular saw blades with variable pitch significantly exceeds the accuracy compared to copying methods.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського