Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (567)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>K=М'ЯЗА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 82
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаталова О.М. 
Анаболічна дія гідрофільного екстракту з трави сої: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.М. Шаталова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне дослідження гідрофільного екстракту трави сої (ГЕТС). Експериментально встановлено його виразну анаболічну дію у здорових тварин та у тварин з експериментальним відтворенням різних порушень білкового обміну. Доведено виразку антиоксидантну та гепатозахисну дію гідрофільного екстракту трави сої на моделі гострого тетрахлорметанового ураження печінки. З використанням моделі доксорубіцинового ураження серцевого м'яза встановлено кардіопротекторні властивості ГЕТС. Виявлено, що складовими механізму анаболічної дії ГЕТС є стимуляція синтезу нуклеїнових кислот. Доведено відсутність побічного андрогенного ефекту під впливом ГЕТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 соя + Р281.774 +
Шифр НБУВ: РА360188

Рубрики:

      
2.

Тацький О. Ф. 
Анаболічна дія хіноболіну: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / О. Ф. Тацький ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено експериментальне дослідження нового класу сполук - амідів хінолін-карбонових кислот щодо виявлення анаболічної активності. Відібрано найбільш активну та найменш токсичну субстанцію, умовно названу хіноболін. Встановлено, що хіноболін дозою 42 мг/кг виявляє значну анаболічну активність без андрогенної дії. Досліджено, що за умов експериментальної ізадринової кардіоміодистрофії субстанція нормалізує біоелектричну активність серцевого м'яза, знижує рівень лактатдегідрогенази та запобігає загибелі тварин. На тлі гідрокортизон-індукованого катаболізму хіноболін виявляє виразну анаболічну дію, запобігає різкому зниженню маси тіла щурів, сприяє збагаченню білком тканин серця, селезінки та нирок, посилює реутилізацію азоту органічних сполук і зберігає функціональні показники нирок на фізіологічному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.774-1 хіноболін
Шифр НБУВ: РА373038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Репетєва О.В. 
Антигіпоксичні, антиоксидантні та антиексудативні властивості спіроциклічних оксоіндольних похідних 2-аміно-4Н-пірану-структурних аналогів мелатоніну: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Репетєва ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Підтверджено антигіпоксичні й антиоксидантні властивості спіразидолу на моделях тетрахлорметанового гепатиту та ізадринового міокардиту у щурів, а антиексудативні властивості - на моделі керагенінового набряку у мишей. Зазначено, що на тлі тетрахлорметанового гепатиту спіразидол знижує вміст тіобарбітурової кислоти (ТБК)-реактантів і дієнових кон'югатів (ДК), підвищує рівень відновленого шлутатіону та супероксиддисмутази (СОД), знижує активність ферментів цитолізу (АлАТ і АсАТ), позитивно впливає на показник масового коефіцієнта печінки та подовжує тривалість життя щурів. Висвітлено, що на моделі ізадринового міокардиту введення спіразидолу (внутрішньошлунково у дозі 18,6 мг/кг щодоби протягом 4-х діб) сприяє нормалізації показників ЕКГ, зниженню рівня процесів ПОЛ у міокарді та сироватці крові, збільшенню утилізації енергії макроергічного зв'язку міокардинальними клітинами, що в цілому покращує скоротливу функцію серцевого м'яза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 "спіразидол" + Р252.725 +
Шифр НБУВ: РА367439

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Грабовецька Є.Р. 
Вікові особливості зміни активності ферментів катаболізму альдегідів у серці щурів при іммобілізаційному стресі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Є.Р. Грабовецька ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено активність ферментів утилізації карбонільних продуктів вільнорадикального окиснення у серці щурів різного віку під впливом іммобілізаційного стресу. Встановлено, що у процесі онтогенезу змінюється активність альдегіддегідрогенази, альдегідредуктази й глутатіонтрансферази у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях серцевого м'яза. Встановлено, що за умов іммобілізаційного стресу, більшою мірою у щурів пубертатного віку, ніж у дорослих і старих тварин, виникає модуляція активності ферментів катаболізму ендогенних альдегідів у субклітинних фракціях серця. Виявлено, що у 1,5 - 2-місячних щурів зростає концентрація ТБК-реактивних речовин і шиффових основ у мітохондріальній і постмітохондріальній фракціях міокарда. З'ясовано, що у щурів пізнього пубертатного віку даний ефект більш виражений. Зроблено висновок, що виникнення таких зрушень свідчить про уповільнення процесів утилізації ендогенних альдегідів у серці щурів пубертатного віку під впливом стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.12*334 + Е60*730*112.4 + Е60*732.12*725.111.4 +
Шифр НБУВ: РА369122

Рубрики:

      
5.

Лєбєдєва Т.А. 
Вплив попередників та блокаторів синтезу оксиду азоту на метаболічні процеси в ушкодженому адреналіном міокарді в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Т.А. Лєбєдєва ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2008. — 20 с. — укp.

З'ясовано особливості адреналінового ураження серця та встановлено вплив попередників синтезу оксиду азоту - L-аргініну та глутаргіну, а також блокаторів NO-синтаз - N-нітро-L-аргініну й аміногуанідину на перебіг зазначеної експериментальної патології. Установлено, що гостре адреналінове пошкодження серця на різних етапах розвитку супроводжується зменшенням вмісту стабільного метаболіту NO нітрит-аніону у гомогенатах міокарда та сироватці крові, активацією процесів перекисного окиснення ліпідів і ферментів супероксиддисмутази та каталази, зменшенням пулу відновленого глутатіону, зниженням активності сукцинатдегідрогенази та цитохромомоксидази мітохондрій у міокарді піддослідних тварин. Селективний блокатор індуцибельної NO-синтази аміногуанідин і, більшою мірою, неселективний блокатор NO-синтаз N-нітро-L-аргінін сприяють поглибленню адреналінового ураження серця. Попередник синтезу оксиду азоту L-аргінін (25 мг/кг) та, більшою мірою, аргініновмісний препарат глутаргін (45 мг/кг) запобігають надмірній активації процесів вільнорадикального окиснення, відновлюють активність антиоксидантної системи та ферментів мітохондрій на тлі нормалізації вмісту нітрит-аніону. У порівняльному аспекті вивчено активність глутаргіну та кардіоцитопротектора триметазидину та встановлено, що вони сприяють якісно однотипній метаболічній реакції та зменшують негативні прояви адреналінового пошкодження серця, підвищують толерантність тварин до фізичного навантаження та запобігають зрушенням біоелектричної активності міокарда, за цього виявлено позитивну динаміку параметрів електрокардіограми. Відзначено, що захисна дія глутаргіну у разі гіпоксії міокарда певною мірою зумовлена його здатністю стимулювати синтез NO. Даний висновок підтверджено на підставі результатів його комбінованого застосування з інгібіторами NO-синтаз, що супроводжується зменшенням позитивного впливу перпарату на стан серцевого м'яза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.13-29 +
Шифр НБУВ: РА361868

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Мельничук О.М. 
Вплив рутину, кверцетину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення скелетного м'яза жаби: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / О.М. Мельничук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментального вивчення впливу флавоноїдів, зокрема, кверцетину, рутину та їх комплексів з алюмінієм на динаміку скорочення пучків волок скелетного м'яза m tibialas anterior жаби Rana temporaria з використанням методу тензометрії. У процесі проведення експерименту визначалися сила скорочення, зміна довжини м'язових волокон, температура омиваючого розчину, а також параметри стимулювального сигналу. Досліджено зміни динамічних параметрів м'язового скорочення впродовж фаз тетанічного утримання стаціонарного стану та на до- і післятетанічних ділянках. Установлено, що досліджувані речовини впливають на розвиток силової відповіді та зміну довжини м'язових волокон. Показано нерівномірний вплив розчинів флавоноїдів, хлориду алюмінію та їх комплексів на силову відповідь і вкорочення м'язових волокон. Виявлено, що кверцетин є більш активним інгібітором ізотонічних скорочень скелетних м'язів у порівнянні з рутином. Внаслідок дії розчинів кверцетину та рутину пригнічується зміна довжини м'язових волокон протягом всього скоротливого процесу, а зміни сили скорочення значною мірою відрізнялися впродовж досліджених фаз скорочення. Найменший вплив на генерацію силової відповіді м'язових волокон спостережено впродовж фаз дотетанічного скорочення. Максимальні зміни силової відповіді відбувались за тетанічних і післятетанічних фаз скорочення. Виявлено концентраційну залежність синергетичної інгібувальної дії досліджених флавоноїдів у комплексі з алюмінієм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-64 +
Шифр НБУВ: РА341723

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Богуцька Г. А. 
Вплив рухів верхньої кінцівки на H-рефлекс камбалоподібного м'яза людини: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Г. А. Богуцька ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено ефект згинання та розгинання іпсилатерального передпліччя, стискування пальців кисті в кулак, згинання контралатерального передпліччя. Досліджене тривале гальмування Н-рефлексу не ослабляється за помірного тонічного збудження мотонейронів тестованого м'яза за умов довільного підошовного згинання стопи. Встановлено, що у разі взаємодії даного гальмування з гальмівним ефектом стимуляції загального малогомілкового нерва спостерігається явище оклюзії. Дані обставини вказують на локалізацію гальмування у пресинаптичній частині дуги Н-рефлексу. Виявлено, що тривале гальмування виникає рефлекторно в результаті аферентної імпульсації з м'язів верхньої кінцівки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.829
Шифр НБУВ: РА372149 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Черненко А.В. 
Вплив способу утримання свиноматок на продуктивні якості свиней різних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / А.В. Черненко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив індивідуального та групового способу утримання холостих і поросних свиноматок і поєднань внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції "Степовий" з великою білою зарубіжної селекції та пордою ландрас французької селекції на продуктивні якості. Досліджено відтворювальні якості свиноматок залежно від способу утримання. Вивчено ріст і розвиток чистопородного та помісного молодняку, їх м'ясні якості, гістологічну будову найдовшого м'яза спини, фізико-хімічні показники якості м'яса та сала свиней різних генотипів і морфологічні та біохімічні показники крові. Установлено, що індивідуальне утримання свиноматок у станках протягом всього періоду поросності сприяє підвищенню їх вітворювальних якостей. Виявлено, що показниками відгодівельних якостей молодняк поєднання переважав чистопородних аналогів породи дюрок. Найбільшу економічну ефективність одержано за індивідуального утримання свиноматок та використання відгодівельного молодняку (IV і V груп).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466.43 +
Шифр НБУВ: РА356928

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Чорноморець П.М. 
Вплив ультразвуку на перебіг запалення скелетного м'язу при експериментальній травмі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / П.М. Чорноморець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив ультразвуку низької інтенсивності на перебіг травми скелетного м'яза. На підставі результатів проведеного дослідження певних показників, які характеризують різні аспекти травматичного процесу з'ясовано закономірності перебігу запалення у разі експериментальної травми та характер дії ультразвуку на ці процеси. Вперше виявлено залежність ефекту терапевтичного лікування від фази запального процесу. Визначено, що параметри регуляторного статусу та загального прояву запалення за умов дії терапевтичного лікування через 4 год після травми відображають початок загострення запалення, а також його прискорене завершення. Активність вільнорадикальних процесів і антиоксидантної системи різко знижується та перебуває у межах норми продовж усього періоду запалення на фоні підвищення активності глутатіонредуктази, що характеризує загальну антиоксидантну здатність тканини. Після терапевтичного впливу ультразвуку через 24 год після травми у тканині розвивається регуляторний дисбаланс, що призводить до пролонгованого перебігу запального процесу. Запропоновано гіпотезу, яка дозволяє з'ясувати залежність ефектів ультразвуку від фази запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-632.2 + Р458.145-29 +
Шифр НБУВ: РА364447

Рубрики:

      
10.

Кононенко Н.М. 
Гемостатичні властивості сукцифенату (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Н.М. Кононенко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2004. — 22 с.: рис., табл. — укp.

З використанням фармакологічних, біохімічних, мікробіологічних, гематологічних та гістморфологічних методів досліджено гемостатичну активність та механізми дії сукцинату на різних моделях паренхіматозних і капілярних кровотеч та вивчено супутні види фармакологічної активності препарату. Показано, що сукцинат прискорює утворення тромбопластину, викликає гіперкоагуляцію в стадії генерації протромбінази, активує конверсію протромбіну в тромбін та прискорює перетворення фібриногенезу у фібрин під дією тромбіну. У дослідах in vitro встановлено, що препарат блокує активатори профібринолізину - стрептокіназу й урокіназу та пригнічує дію фібринолізину. Ці ефекти зумовлюють зменшення часу кровотечі з різаних ран печінки, нирок, легень і апоневрозу черевного м'яза. З'ясовано, що застосування сукцифенату у разі лікування кровотечі з виразки шлунка сприяє зупинці кровотечі вже після одноразового застосування. За результатами дослідження антирадикальної активності сукцифенату показано його здатність перехоплювати гідроксильні та супероксидні радикали на рівні препаратів порівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 сукцифенат +
Шифр НБУВ: РА330186

Рубрики:

      
11.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
12.

Кулай Н.Я. 
Гострий асептичний міозит у коней (патогенетичне обгрунтування застосування препарату "Моваліс"): автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Н.Я. Кулай ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 20 с. — укp.

Проведено гістоморфологічні дослідження та виявлено набряк м'язових волокон і перимізію, у дилятованому просторі венул установлено агрегацію еритроцитів, а також розволокнення структури м'язових пучків різної інтенсивності. За цього складовими інфільтратів були лімфоцити та мономолекулярні клітини. У процесі дослідження зрізів спостережено крововиливи у товщу перимізію. Розроблено й апробовано метод контролю відновлення функціональної здатності м'язів коней до фізичних навантажень шляхом визначення електрофізіологічної активності м'яза. Запропоновано схему лікування коней, хворих на гострий асептичний міозит, з використанням препарату "Моваліс".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.41-912 +
Шифр НБУВ: РА354619

Рубрики:

      
13.

Непрядкіна І.В. 
Динаміка міокардіального резерву у хворих хронічним обструктивним бронхітом під впливом бронхолітичної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.В. Непрядкіна ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено контрактильну спроможність міокарда у хворих хронічним обструктивним бронхітом (ХОБ). Запропоновано систему оцінки стану міокардіального резерву для хворих ХОБ в умовах відсутності єдиних критеріїв шляхом визначення варіантів гемодинамічного реагування. Встановлено роль базисної терапії ХОБ для нормального функціонування серцевого м'яза. Виявлено вплив терапії бронхолітичними препаратами різних хімічних груп на рівень міокардіального резерву. Оцінку проведено шляхом аналізу групування хворих по варіантах гемодинамічного реагування. Досліджено інотропізм міокарда за допомогою кінцево-систоличної залежності "об'єм-тиск". Показано схему бронхолітичної терапії, що приводить до поліпшення контрактильних та насосних властивостей міокарда. За результатами дослідження перевагу віддано іпратропіуму броміду, який підвищує контрактильну спроможність міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-52 + Р410.13-37
Шифр НБУВ: РА321290

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Залоїло І.А. 
Динаміка нелінійних процесів скорочення волокна поперечносмугастого м'яза: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / І.А. Залоїло ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Представлено результати вивчення динаміки скорочення поодинокого волокна м'язу m.tibialis у відповідь на частотно-модульований стимулювальний сигнал. З'ясовано, що перед переходом волокна у стан тетанічного напруження, має місце явище генерації додаткової м'язової сили. Встановлено, що даний феномен залежить від характеристик ситмуляції. Визначено частотно-амплітудні межі даного явища. Показано, що характер наростання стимульованої сили скорочення залежить від попереднього стану волокна. Виявлено вплив форми стимулювального сигналу на часові характеристики змін сили скорочення. Розроблено та апробовано математичну модель залежності "швидкість - сила ізотонічного скорочення волокна", яка адекватно описує експериментальний аналог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е663.14 +
Шифр НБУВ: РА331877

      
15.

Муромцев О.І. 
Діагностика лівошлуночкової недостатності при ішемічній хворобі серця у хворих на подагру: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.І. Муромцев ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено систолічну та діастолічну функції у хворих з інфарктом міокарда і постінфарктним кардіосклерозом у залежності від локалізації, а також поширення ураження серцевого м'яза. Доведено, що залучення до процесу передньої стінки призводить до більш виражених функціональних порушень. Зіставлено ультразвукову картину змін у серці з показниками лівої вентрикулографії та розроблено найбільш інформативні ехокардіогарфічні параметри скоротності лівого шлуночка у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). Оцінено значення доплерографічних швидкісних параметрів трансмітрального кровотоку і показників фазової структури діастоли у діагностиці доклінічної стадії лівошлуночкової недостатності у хворих ІХС з подагрою. На основі аналізу ультразвукового і рентгенологічного досліджень серця продемонстровано механізм формування венозної гіпертонії малого кола кровообігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р415.202.4-37
Шифр НБУВ: РА310095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Москалець 
Енергетика ізометричного скорочення скелетного м'яза білих щурів за експериментального гіпотиреозу і стимуляції адреналіном (дослідження in situ): автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Тетяна Валентинівна Москалець ; Таврійський національний ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-29
Шифр НБУВ: РА358213

Рубрики:

      
17.

Труш В.В. 
Енергетика м'язового скорочення у білих щурів при різних моделях експериментального гіпертиреозу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / В.В. Труш ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 18 с. — укp.

Показано, що помірний гіпертиреоз і тиреотоксикоз супроводжуються зменшенням величин оптимального для переднього великогомілкового м'яза навантаження і максимальної роботи, яка має більш виражений характер у тиреотоксикозних тварин. Зниження силових характеристик м'яза у тварин з підвищеним тиреоїдним статусом, а також поглибленням гіпертиреозу спостережено тільки у діапазоні середніх і великих навантажень. За умов використання оптимального навантаження зниження м'язової роботи у процесі розвитку гіпертиреозу було пропорційним зменшенню маси м'яза, а у діапазоні великих навантажень - перевищувало його. Помірний гіпертиреоз не впливав на середній рівень загальної стомлюваності м'яза, а прогресування гіпертиреоїдного стану супроводжувалося збільшенням цього параметра за умов роботи м'яза з великими навантаженнями. Тиреотоксикоз призводив до істотного підвищення м'язової стомлюваності. Період стійкої працездатності м'яза у тварин з підвищеним тиреоїдним статусом за всіх навантажень виявився істотно скороченим. За цього набагато більшою мірою - у тиреотоксикозних тварин. Гіпертиреоїдні стани супроводжувалися підвищенням ступеня функціональної гетерогенності м'яза, об'єктивним проявом якої слугувало збільшення частоти немонотонного характеру розвитку стомлення, тривалості "впрацьовування" та приросту амплітуди м'язових скорочень у процесі "впрацьовування", відзначене у дослідних щурів за умов використання малих навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29 +
Шифр НБУВ: РА344726

Рубрики:

      
18.

Пічуріна Н.В. 
Енергетика скорочення скелетного м'яза білих щурів за різного тиреоїдного статусу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Пічуріна ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

В експериментах in situ виявлено закомірності у характері впливу різних моделей експериментального гіпертиреозу (від легкого ступеня виразності до важкої форми тиреотоксикозу) на головні параметри енергетики ізометричного скорочення скелетного м'яза білих щурів у разі розвитку стомлення та за умов адренергічної стимуляції. Показано, що за умов in situ у разі експериментального гіпертиреозу легкого ступеня виразності м'яз набуває високої функції здібності. За цього поліпшуються мобільні та силові показники його енергетики, зменшується латентний період скорочення та час розвитку максимальної напруги, зростає величина ізометричної напруги та збільшується швидкість її розвитку. Встановлено, що за умов in situ температурна вартість скоротливого акту збільшується у разі збільшення ступеня виразності експериментального гіпертиреозу. Показано, що за умов in situ у разі розвитку втоми температурна вартість скорочення м'яза зростає незалежно від тиреоїдного статусу та типу ізометричного скорочення. Виявлено beta-адреностимулювальний ефект ізопропілнорадреналіну на параметри енергетики м'язового скорочення. Цей ефект спостережено тільки у тварин еутиреоїдної групи в щурів з легким ступенем експериментального гіпертиреозу. Обгрунтовано положення про модулювальну дію різних доз трийодтироніну на функціональну характеристику скелетного м'яза за умов in situ, зокрема, у разі розвитку стомлення та стимуляції катехоламінами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-29 + Е60*738.822*711 +
Шифр НБУВ: РА363492

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Бугайченко Л.А. 
Зміни скорочувальної властивості м'яза і модуляція сегментарних рефлексів при розвитку м'язової втоми: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.А. Бугайченко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 28 с. — укp.

Вперше описано траєкторії скорочення та подовження м'яза під час розповсюдження у ньому ефектів втоми і показано напрямок втомаіндукованих змін характеристик перехідних процесів. Вперше проаналізовано зміни силової реакції активного м'яза на його розтягування у разі посилення втоми. Вивчено динаміку втомаіндукованої модуляції сегментарної рефлекторної активності та доведено, що за даних умов відбувається істотне пригнічення дії мотонейронів стомленого м'яза в області дуги моносинаптичного рефлексу. На підставі одержаних даних виявлено, що однією з імовірних причин зменшення активності мотонейронів втомленого м'яза є посилення пресинаптичного гальмування. Продемонстровано викликане втомою триголового м'яза литки зменшення частоти імпульсації мотонейронів за адекватної стимуляції (розтягування), тобто у разі реалізації стретч-рефлексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.882.5 +
Шифр НБУВ: РА335518

Рубрики:

      
20.

Гагаріна А.А. 
Кардіопротектори метаболічного ряду тіотриазолін, цитохром, мілдронат в комплексній терапії аритмій серця при некоронарогенних захворюваннях міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.А. Гагаріна ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 20 с. — укp.

На базі комплексного дослідження з використанням цитохімічних методів, які дозволяють визначити стан ключових ланок клітинного енергетичного метаболізму, та добового моніторування електрокардіограми (ЕКГ) показано, що зрушення в системі клітинної біоенергетики є однією з найважливіших причин розвитку енергетичної нестабільності міокарда та виникнення аритмій серця у випадку некоронарогенних захворювань міокарда. Обгрунтовано доцільність використання в лікуванні аритмій у хворих на некоронарогенні захворювання міокарда кардіопротекторів метаболічного ряду тіотриазоліну, мілдронату і цитохрому C. Встановлено, що нормалізуючий вплив на показники клітинної біоенергетики як окремих метаболічних кардіопротекторів, так і їх сполучень за умов різних форм некоронарогенних захворювань міокарда, супроводжується вираженим стійким антиаритмічним ефектом. Зроблено висновок про доцільність включення метаболічних кардіопротекторних засобів у лікувальну схему у випадку запальних і дистрофічних уражень м'яза серця з аритмічним синдромом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-52
Шифр НБУВ: РА312972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського